Reklama

2019-11-21 15:09:48

Zakopane

Jak stałem się wrogiem publicznym nr 1

Komu nie podoba się sylwester marzeń.

Zacznę od siebie. Nie podoba mi się Sylwester Marzeń pod Wielka Krokwią i przez to stałem się wrogiem publicznym nr 1. Wrogiem, który od kilku dni - według głównego wydania Wiadomości TVP - się ukrywa. Przed kim? Przed kamerami TVP, które licznie zjechały pod Giewont, gdy okazało się, że jakaś mała, lokalna gazetka próbuje chronić dzikie zwierzęta przed  interesami wielkiej instytucji państwowej, jaką jest Telewizja Polska. Pod Giewontem i w Krakowie ma oddziały, mimo to do akcji przeciwko lokalnym dziennikarzom z Zakopanego oddelegowała najbardziej oddanych pracowników TVP, tzw. redaktorów politycznych ze stolicy. 

Pod skrzydłami władzy

Grupa TV musiała być silna, gdy okazało się, że TVP ma jeszcze jednego przeciwnika. Zakopiańską młodzież. Gdy nasi licealiści gromadzili się przy oczku wodnym, ekipy TVP, mimo soboty, otrzymały schronienie w budynku urzędu miasta. Pod skrzydłami władzy mogli się czuć bezpiecznie. A to ważne, bo tłum obrońców tatrzańskiej przyrody przy oczku z minuty na minutę niebezpiecznie rósł. A o tym, że mogą mieć dodatkowe posiłki niezadowolonych z sylwestra pod Krokwią z zewnątrz, świadczyły przecież podpisy pod petycją skierowaną do burmistrza Doruli i prezesa Kurskiego. Już ponad 28 tysięcy.

Manipulacja

Zakopiańska młodzież dostała bolesną lekcję, jak można manipulować przekazem telewizyjnym. W tej chwili dostępne są dwie relacje z ich manifestacji, które łatwo można porównać. Kamery Tygodnika prowadziły relację na żywo, przy okazji depcząc też po piętach ekipom TVP, których pracownicy nagrywali "setki" z bohaterami manifestacji. Widzieliśmy, jak młodzi ludzie szczerze mówili o ochronie przyrody, z jaką troską wypowiadali się o środowisku, w którym żyją. Byli prowokowani pytaniami o politykę i związki z Tygodnikiem. To nasza inicjatywa, nikt nam niczego nie podpowiadał, jesteśmy też apolityczni - mówili młodzi chłopcy. Widzę ich miny, gdy wieczorem oglądali Wiadomości TVP. Dowiedzieli się z ekranu państwowej telewizji, że nie tylko była ich garstka, ale sterowali nimi działacze KOD albo Platformy Obywatelskiej. Bez skrupułów TVP przedstawiła fałszywy obraz. Emitowali wypowiedzi górali, które nie dotyczyły sylwestra pod Krokwią, sylwestra w ogóle w Zakopanem. Słowem lekcja historii dla młodzieży, bo to mechanizm tworzenia nieprawdziwego obrazu rodem z PRL.

Uniwersjada 1993   

Oberwał Tygodnik Podhalański i oberwałem ja. Oto TVP rękami pracowników urzędu miasta wygrzebała w archiwum samorządowym informację, newsa, którego wyemitowały główne Wiadomości TVP, że niby taki obrońca niedźwiedzi Jurecki dostał premię za organizację głośniej Uniwersjady... 26 lat temu. O mało buty mi nie spadły z wrażenia. Tym razem wyobrażam sobie minę Adama Bachledy Curusia, który szefował tej jednej z najlepiej zorganizowanych imprez w historii Zakopanego. Zatrudniony przez niego, negocjowałem kontrakty sponsorskie. Znałem język angielski, było mi łatwiej, ale że to ja byłem organizatorem hucznej imprezy otwarcia Uniwersjady, to już lekka przesada. Otwarcie i zamknięcie Uniwersjady wymyślił i zrealizował dyrektor Teatru Stu Krzysztof Jasiński. Burmistrzem w tym czasie był Maciej Krokowski a nie jak błędnie informowała telewizja Janusz Majcher. 

Jesteśmy mądrzejsi

Teraz jesteśmy o 30 lat mądrzejsi i wiemy, że trzeba było Jasińskiemu te fajerwerki nad Krokwią wybić z głowy. Nasza wrażliwość ekologiczna jest dziś zupełnie inna. Dziś już wiemy, z jakimi zagrożeniami dla dzikich zwierząt, mieszkańców parku narodowego, wiąże się organizacja takiego sylwestra. Zima jest dla nich trudna, od tego, jak ją spędzą, zależy, czy ją przetrwają. Paniczna ucieczka z gawry obudzonego niedźwiedzia może się dla niego skończyć śmiercią.

Sylwester Marzeń to nie Puchar Świata w skokach narciarskich. Warto zmierzyć decybele, ale lepiej porównać skalę zjawiska. Na Pucharze 25 tys. kibiców na trybunach. Dmucha w wuwuzele, gra muzyka. Na sylwestra przyjdzie ok. 90 tys. osób, zamiast wuwuzeli będą mieć innego rodzaju wsparcie. Na skoczni zmieści się więc zaledwie 1/3 albo 1/4 chętnych. Pozostali rozlokują się wokół niej. Będą wszędzie - na polanach, w lesie, w Dolinie Białego. Przyjdą się zabawić, wypić. O tym, jak mogą zdewastować cały teren, przekonał się kiedyś właściciel Nosala Marian Strama, gdy zgodził się na organizację Sylwestra pod Nosalem przez Radio Zet. Sezon narciarski miał potem z głowy. Nie sposób było wygrzebać ze śniegu milionów kawałków szkła, które rysowały narty. Puchar Świata 

Kiczowata muzyka Zenka

Czy powrót Sylwestra Marzeń na Rówień Krupową to dobry pomysł? Mniejsze zło, choć też strach o nasze domowe zwierzęta i żal mieszkańców bloków z klatkami schodowymi podlewanymi żółtą cieczą. Pisaliśmy o tym też wtedy, bo taki jest nasz dziennikarski obowiązek. Do redakcji przychodzą mieszkańcy Podhala, skarżą się. My o tym piszemy bez względu na to czy to się władzy podoba czy nie. Często słucham, z jakim zaangażowaniem o promocji miasta w kontekście sylwestra organizowanego przez TVP mówi pani wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica. Ma mocno wyrobiony pogląd na ten temat. Czy Sylwester Marzeń to tak wspaniała promocja miasta? Dziennikarz nie powinien dzielić się swoimi poglądami, ale tym razem odstąpię od tej zasady. Kiczowata muzyka przysłowiowego Sławomira czy Zenka lejącą się ze sceny nie jest żadną promocją Zakopanego, a świadczy tylko o tym, jakie gusta mamy pod Giewontem w oczach tych, którzy nam ich tu sprowadzają. Dla TVP liczą się wyłącznie słupki oglądalności, a magia Zakopanego służy do ich podbijania. Trudno się więc nie zgodzić z tymi, którzy uważają, że to telewizje powinny płacić miastu i jego mieszkańcom za naszą markę, która nazywa się Zakopane. A tymczasem "Stary niedźwiedź mocno śpi". Dla spokojnego snu niedźwiedzi warto się narazić potężnej telewizji publicznej, a nawet władzom, dla których ostatnio partyjne sympatie, wydaje się, są ważniejsze niż potrzeby mieszkańców miasta.  
Jurek Jurecki

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ttttt 2019-11-22 21:19:44
PiSokomuna to nie mój ustroj i jestem przerazony tym co robią. Mimo to cieszę się ze ktos w koncu Pana przykrócił Panie Jurecki. Pisze Pan może i nieźle natomiast wszyscy na Podhalu wiedza że wspiera Pan towarzystwo związane ze środowiskami PO. Ciagle to widać w waszej gazecie. Przyklad: Artykuły zawsze były tak pisane zeby niezbyt eksponować złodziejstwo Janusza Majchra a na Dorule i jego pachołków zawsze znajdzie sie lawina pomyj. Takich przykładów można mnożyć wiele. Jak to mówią: Nosił wilk razy kilka....
Zty 2019-11-22 18:05:22
Ale Pan im fajnie skopał d...ę! ;) Szacun za numer z Chewbaką! ;) Jak by jeszcze raz próbowali, to proszę dać znać, mam fajny pomysł! ;)
Zakopiańczyk 2019-11-22 16:21:58
Wobec tak licznych protestów mieszkańców Zakopanego, w końcu gospodarzy na tym terenie, na "Sylwester Marzeń" nie przyjeżdżam, nie przychodzę i nawet nie oglądam aby mnie nie wykorzystano do tzw. radosnych słupków oglądalności.
Zresztą z czego się cieszyć gdy inni tego nie chcą.
Józek Biafra 2019-11-21 21:41:52
ona -odpowiadam,1 na manifestacje mógł kazdy przyjsc to ze były jakies sztuki z kodu no ico? ,z onr jakis patałach tez był 2.za głosnikami stałem i zanam sie co nieco na masowych imprezach ,jaka potęzne decybele płyną na takich imrezach , 3 .to ze ktos tam napisał w zagranicznych mediach o tym pomysle to bardzo dobrze niech wiedza co tu sie wyprawia ,to nie Korea Płn zeby siedziec cicho i ze sparalizowanym wzrokiem niewolnika choc wiem ze naczelna partia tak by chciała .Takiej tandety i kiczu tutaj wogóle nie powinno byc bo miasto jest za małe na tak potęzny napływ ,,gosci,,i to takiego sortu .
Ikar 2019-11-21 21:35:59
Panie Jurecki, trzymaj się, nie daj się!! Jest dobrze, walczymy!! :)
Zakopiańczyk 2019-11-21 21:11:07
Tatry i Zakopane to rzeczywiście magiczne miejsce w Polsce. Wie o tym każdy: turyści , taternicy, wczasowicze a najbardziej mieszkańcy tego regionu. Zakopane słynie z wybitnych pisarzy, poetów, malarzy, rzeźbiarzy którzy tu mieszkali i tworzyli. Teraz są tu ich następcy a także przyjezdni, zafascynowani magią tego regionu. W Zakopanem odbywają się wybitne imprezy kulturalne. Nikt nikomu nie zabrania tu przyjeżdżać, wędrować, zwiedzać i korzystać z uroków przyrody. To wszystko składa się na specyficzny klimat tego miejsca.

Nie dla Sylwestra pod Krokwią to w rzeczywistości nie dla Sylwestra w Zakopanem. Oczywiście ochrona przyrody jest ważna, drzemiące niedźwiedzie zapewne się wybudzą i stracą zapasy energetyczne niezbędne do przeżycia. Dodam, że ich nie uzupełnią.

Nie dla Sylwestra w Zakopanem to protest przeciwko imprezie skrajnie nie pasującej do tego miejsca. Jest to próba uchronienia miasta i Tatr przed nie do końca wysokich lotów, chwilową i niestety masową pseudo-zabawą, która tak samo może odbyć się w każdym miejscu w Polsce.
Będzie jak zwykle: Jak się bawicie ?!!!!!
Po raz kolejny ściągnie się dziesiątki tysiące ludzi praktycznie na jedną dobę w tak odległe miejsce. Zatłoczone pociągi, zakorkowana Zakopianka, śmieci i zniszczenia, teraz pod Krokwią.
Nikt nie wyciągnął wniosków po poprzednich sylwestrach. Teraz nie zwraca się uwagi na protesty mieszkańców, którzy tego po prostu nie chcą. A to oni są gospodarzami w swoim mieście. Należy uszanować ich wolę a nie brutalnie tłamsić i szkalować. Argumentów przeciwko jest wiele.
Zakopane po prostu nie chce być zalewane taką pseudo-kulturą.
Jakie jest wyjście?
Jeżeli jest zapotrzebowanie na takie masowe zabawy sylwestrowe, niestety bardzo sztuczne i dokładnie takie same, to na pewno nie po raz kolejny w Zakopanem. Uczestnikom jest obojętne, gdzie to będzie. Wieczór, noc, ranek są takie same wszędzie. Takie samo niedospanie i ból głowy.
Aby oszczędzić zabawowiczom niewygód z dojazdem a wykonawcom czasu warto pomyśleć o Krakowie. Piękne miasto a Błonia pomieszczą nawet milion osób. Komunikacja z całym krajem.
I wszyscy będą tak samo zadowoleni i pełni wrażeń.
ona 2019-11-21 18:57:01
1)Jak nie było KODu jak w tłumie wypatrzyłam co najmniej 2 sztuki przed kamerą?
2) stał ktoś kiedyś ZA głośnikami? To proszę porozmawiąć z tymi, którzy się na tym trochę znają. śmieją się do rozpuku z nieuctwa "obrońców misia"
3) dlaczego nagle "agencje na całym świecie" przejmują się naszymi misiami? znają język polski że tak ochoczo przedrukowali czy też jakiś życzliwy im podesłał jako donos/zaproszenie do rozróby różnych obcych?
proszę o odpowiedź
Katarzyna 2019-11-21 18:48:10
@Zakopiańczyk
Zgadzam się z każdym słowem w Twoim wpisie. Nie jestem z Zakopanego ani z Podhala, ale takiego "sylwestra marzeń" MUSIMY się z Zakopanego pozbyć!!! Im prędzej tym lepiej.
Pracownik TPN 2019-11-21 18:22:07
Co do Sylwestra mówię nie pod krokwia . Ale naj bardziej śmieszy mnie powoływanie się na ochronę przyrody w TPN jaka to jest ochrona? Jeśli chore drzewa są wycinane w rezerwatach ścisłych bo zagrażają ludziom. Jeśli zależało by komuś na ochronie to zamykamy szlak bo to rezerwat ścisły i czekamy aż te drzewa naturalnie się wywala i wtedy dopiero otworzyć szlak a no przecież by cepry nie kupowały biletow i miliony poszły by w piz..du co tam przyroda liczy się kasa. Naprawdę to chodzi o to żeby gorale nie mieli dostępu do swoich byłych dobr no bo po co maja zarabiać wszyscy jak może tylko TPN na działkach górali nawet bez zgody ministra na nowe granice rezerwatów scislych
Andrzej 2019-11-21 17:07:28
Prawie ze wszystkim się zgadzam szczególnie z kłamstwami TVP ale trzeba wyjechać na chwilkę poza granice(Szwajcaria, Austria, USA...) tam się nie za bardzo przejmują śpiącymi zwierzątkami gdy materiałami wybuchowymi wywołują lawiny- oczywiście jest to dla bezpieczeństwa bawiących się na stokach narciarzy i nawet ekolodzy to popierają, ale ciekawe co by nasi "ekolodzy" mówili jak by helikopter z tubą przyleciał:)
Zakopiańczyk 2019-11-21 16:52:44
W sprawie tzw. "Sylwestra Marzeń" należy się nareszcie opamiętać. Po co uszczęśliwiać ludzi, zarówno mieszkańców Zakopanego jak i uczestników tej imprezy " na siłę" organizując ją w miejscach do tego niedostosowanych. Dotyczy to nie tylko Krokwi i okolicznych, prywatnych terenów ale także Dolnej i Górnej Równi Krupowej. To były dwa nieudane eksperymenty o efektach których mało kto wie a już na pewno nie mówi. Organizatorzy, władze miasta wstydliwie milczą a uczestnikom jest wszystko jedno gdzie się pobawią. To kiedyś były duże miasta a teraz padło na Podhale i Tatry. Taka masa ludzi, zwabiona przez TVP przyjeżdża na jeden dzień, bez noclegów tłocząc się w pociągach i na zakorkowanej zakopiance. Komu to jest potrzebne? Na pewno nie mieszkańcom Zakopanego, które pretendowało nawet niedawno do miana uzdrowiska.
Uczestnikom Sylwestra jest zupełnie obojętne gdzie się zatrzymają na jedną dobę. Komuś spodobało się Zakopane, Tatry i na siłę, wbrew mieszkańcom uszczęśliwia ten rejon.. Ochrona przyrody to argument ważny ale w istocie chodzi o to aby nie zdegradować Zakopanego już ostatecznie.

Jeżeli już trzeba się wyszaleć na Sylwestra i to na Podhalu, bo to jakieś wielkie umysły wymyśliły a inne poparły, to postawcie tą ogromną scenę, głośniki i światła na terenie do tego dostosowanym : Nowy Targ-Szaflary. Zmieści się tam pół miliona ludzi, głośna muzyka, fajerwerki nikomu nie będą przeszkadzać, dojazd taki sam albo lepszy. Na pewno widok na Tatry znakomity. A kto jeszcze będzie chciał odwiedzić Zakopane, w co wątpię po upojnej nocy, to zapraszamy.
Thomasp 2019-11-21 16:24:39
Brawo! Zamknąć wielka krokwie na stałe! Dwa dni skoków to makabra dla niedźwiedzi.. Huk trab, muzyka... Przecież niedźwiedzie nie śpią tylko w noc sylwestrowa.. Wogole zamknąć całe zakopane i zrobić rezerwat..
esek 2019-11-21 16:17:51
Całość działań TVP i ich propagandy powinna byc Tobie znana, sam jesteś w mediach od lat więc wiesz co groziło za zaangażowanie się w ta sprawę. Do mnie przemawia najbardziej ostatni akapit. To regio w którym większość rdzennych mieszkańców gra, lepiej lub gorzej ale bez najmniejszego problemu z nich dałoby się stworzyć imprezę dla tych dla których to Zakopane jest ważne i lokalna kultura. Za ułamek kasy wydanej na promocje Kurskiego i władz, można stworzyć widowisko oraz promować region. I nie ma co tu szantażować brakiem turystów bo nie pamiętam by kiedykolwiek w tym okresie były wolne miejsca.
asdfgh 2019-11-21 16:08:49
Ale za to jaki rozgłos!
Nie ważne jak mówią, ważne że mówią. Co nie?
szachmad 2019-11-21 16:01:27
AA - w PRL-u też się tłumaczyli.
AA 2019-11-21 15:42:15
Moim zdaniem tylko winni się tłumaczą.
Guest 2019-11-21 15:35:55
Typowe standardy bialoruskie
Jo 2019-11-21 15:20:25
Panie Jurku za mały Pan jest, żeby być wrogiem publicznym nr 1. Ale fakt faktem trochę się po Panu przejechali. Też do końca nie jestem pewien czy chodzi Panu tylko o miśki czy troche to tez nie ma podłoża politycznego?
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kucharza/kę, kelnera/kę do pracy w Karczmie Zamkowej w Czorsztynie. tel 509920018 Tel. 509920018 email: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU OBUWNICZEGO W ZAKOPANEM, Nowotarska 1. 608 415 708 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-08 23:05 Andrzej Duda na Giewoncie 1 2020-07-08 22:18 Rowerem wzdłuż Dunajca 2020-07-08 21:19 Sala za miliony 2020-07-08 21:15 Sekret w pełni udanego snu 2020-07-08 20:30 Co z tą krwią? (WIDEO) 2020-07-08 20:10 Głosujcie na Dawida Czernika 2020-07-08 19:44 Straż Miejska kontroluje wagę samochodów jeżdżących Drogą do Białego 3 2020-07-08 19:00 Problemy z wodociągiem 2020-07-08 18:16 Wielkie koszenie na Górnej Równi Krupowej 2 2020-07-08 17:39 Justyna Pustówka w parkowej altanie 2020-07-08 17:30 Taka orkiestra na Krupówkach 9 2020-07-08 17:05 Trojaczki z Tylmanowej mają swoje święto 2 2020-07-08 16:44 Remont Harendy - przejście zamknięte 2020-07-08 16:00 Relaks przy Szlaku Wokół Tatr 2020-07-08 15:30 Rajd charytatywny dla Hani 2020-07-08 15:00 Na wybory po wóz 1 2020-07-08 14:30 Światła na zakopiance w Szaflarach już działają 2020-07-08 14:01 Tłumnie w Dolinie Kościeliskiej 2020-07-08 13:25 Nowotarski dworzec otwarty (galeria zdjęć) 2 2020-07-08 13:00 Górale chcą pomnika Kurierów Tatrzańskich 5 2020-07-08 12:33 Utrudnienia w ruchu na Nowym Świecie 2020-07-08 12:00 Drugie tyle za śmieci 16 2020-07-08 11:25 Inwestuj w siebie. Konkurs dla czytelników 2020-07-08 10:59 Ślad Ognia 2020-07-08 10:43 Kolejni zarażeni w powiecie nowotarskim 2 2020-07-08 10:35 Muzyka bałkańska i francuska na akordeonie 2020-07-08 10:20 Zderzenie z jeleniem, auto w rowie 2020-07-08 10:18 Łaciate niebo nad Tatrami 2020-07-08 10:00 To nie będzie przyjemny widok dla burmistrza 1 2020-07-08 09:30 Poranek na Rusinowej Polanie (WIDEO) 2020-07-08 09:00 Tylko dla "pojadów" zaprzęgowych 2 2020-07-08 08:26 Bardzo ślisko na szlakach 1 2020-07-08 08:00 Dziś otwarcie dworca kolejowego 1 2020-07-07 22:15 Porównali gminne finanse - Podhale wśród średniaków 1 2020-07-07 21:29 Jeszcze jedna tęcza 1 2020-07-07 20:30 Sesja w czasie pandemii. Mieszkańcy na korytarzu 1 2020-07-07 19:30 Wymieniają 24 kopciuchy na miesiąc 2 2020-07-07 18:30 Tęsknicie za białym misiem? 7 2020-07-07 17:30 Gmina uruchomiła regularną komunikację do Morskiego Oka 11 2020-07-07 16:30 Pół miliarda złotych z postojowego trafiło do Małopolski 3 2020-07-07 15:45 Długa dyskusja nad absolutorium 2020-07-07 15:10 Czworo kierowców straciło prawo jazdy. 13-latek na quadzie wpadł do rowu 2020-07-07 14:30 Afgańczycy w TIR-ze z arbuzami 3 2020-07-07 13:40 Wysoko w Tatrach sypie śnieg 1 2020-07-07 13:00 Kolejny kawałek rowerowych udogodnień 4 2020-07-07 12:05 Oddaj krew na Krupówkach 1 2020-07-07 11:40 Letnia akcja PoSzlaki 2020-07-07 10:50 W Tatrach chmury i tylko 1 st. ciepła 1 2020-07-07 10:00 Gondolą nad Pieninami 2020-07-07 09:00 Podjazdy, zjazdy i piękne krajobrazy (ZDJĘCIA)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-08 23:39 1. Wspaniale, Pani Ewo , proszę przyjąć i przekazać wspaniałej trójce synów najlepsze życzenia, zdrowia, radości w każdym dniu życia oraz prawdziwej i szczerej atmosfery całego otoczenia dorastajacych chłopców Pamięta,m doskonale te niezapomniane chwile kiedy odwiedziłem WAS aby złożyć życzenia wspaniałym rodzicom i ich skarbom Frankowi, Antkowi i Kubusiowi. /tak na marginesie, troszkę brakło czasu - plac zakupiliśmy - jestem pewny, ze plac zabaw w waszym rejonie co najmniej od 1,5 roku byłby już użytkowany a jak jest to każdy widzi - słowa, słowa, słowa - puste/ pozdrawiam 2020-07-08 23:34 2. Zbawiciel!!! Prawdziwy zbawiciel! Podłość Pisu nie ma granic. Zobaczycie dopiero co będzie jak wygra. Oby nie. 2020-07-08 22:49 3. Już wolę słuchać codziennie Włochów niż raz w roku skrzeczącego Zenka. 2020-07-08 22:29 4. Mundrzy inaczej...Od kiedy to betoniarka waży więcej niż 15ton z betonem,oczywiście solowka.Widac w SM sami filozofowie pracują. 2020-07-08 22:21 5. A bolować kie bedom? 2020-07-08 22:13 6. nic to nie da deweloper zrobi i tak swoje straż miejska 2020-07-08 22:10 7. Oj obawiam się że PISoludki dopiero się rozkręcają, jak już się połapali że rozdali wszystkie nasze pieniądze na lewo i prawo. Pan burmistrz powinien podać się do dymisji - bo chyba to miasto nigdy nie miało takich "kalesonów" jako włodarza. przecież ten gostek nic nie potrafi. kto ich wybrał ?????? 2020-07-08 22:05 8. ciekawe kiedy czarny nierób wystawi na sprzedaż działki jako budowlane? Kasa by się przydała na ..... 2020-07-08 21:42 9. Do Gamuń....w samo sedno.Zero odpowiedzialności to i buble się robi! Czekam na słit focie na otwarcie ronda ,pani czepiącej głową i reszty tej bandy nieudaczników! 2020-07-08 21:37 10. Jest prawie połowa lipca i nawet nie łatają tych dziur, co dopiero mówic o nowej nawierzchni, w Rzepiskach na Bryjów Potok asfalt był kładziony chyba w latach 70-tych, od tego czasu tylko łatali. Teraz to juz dramat, nie ma nawet jak ominać dziur w niektórych miejscach. Sąsiednie gminy (niby mniej zamożne) mają drogi w dużo lepszym stanie, np takie wioski jak Nowa Białą, Krempachy, Dursztyn i mają jeszcze ścieżki rowerowe, a Gmina Bukowina T, to dramat, nie tylko w Rzepiskacj ale również Czarna Góra, droga dojazdowa na Rzepiska Wojtyczków potok od strony Jurgowa (dziura na dziurze). Niedługo turyści naprawdę przestaną tu przyjeżdzać bo trudno samochodem osobowym przejechać. Kiedy władze gminy mają zamiar obudzić sie ze snu zimowego i zaczną coś robić z tym stanem nawierzchni ? Wstyd...
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka