2019-11-21 15:09:48

Zakopane

Jak stałem się wrogiem publicznym nr 1

Komu nie podoba się sylwester marzeń.

Zacznę od siebie. Nie podoba mi się Sylwester Marzeń pod Wielka Krokwią i przez to stałem się wrogiem publicznym nr 1. Wrogiem, który od kilku dni - według głównego wydania Wiadomości TVP - się ukrywa. Przed kim? Przed kamerami TVP, które licznie zjechały pod Giewont, gdy okazało się, że jakaś mała, lokalna gazetka próbuje chronić dzikie zwierzęta przed  interesami wielkiej instytucji państwowej, jaką jest Telewizja Polska. Pod Giewontem i w Krakowie ma oddziały, mimo to do akcji przeciwko lokalnym dziennikarzom z Zakopanego oddelegowała najbardziej oddanych pracowników TVP, tzw. redaktorów politycznych ze stolicy. 

Pod skrzydłami władzy

Grupa TV musiała być silna, gdy okazało się, że TVP ma jeszcze jednego przeciwnika. Zakopiańską młodzież. Gdy nasi licealiści gromadzili się przy oczku wodnym, ekipy TVP, mimo soboty, otrzymały schronienie w budynku urzędu miasta. Pod skrzydłami władzy mogli się czuć bezpiecznie. A to ważne, bo tłum obrońców tatrzańskiej przyrody przy oczku z minuty na minutę niebezpiecznie rósł. A o tym, że mogą mieć dodatkowe posiłki niezadowolonych z sylwestra pod Krokwią z zewnątrz, świadczyły przecież podpisy pod petycją skierowaną do burmistrza Doruli i prezesa Kurskiego. Już ponad 28 tysięcy.

Manipulacja

Zakopiańska młodzież dostała bolesną lekcję, jak można manipulować przekazem telewizyjnym. W tej chwili dostępne są dwie relacje z ich manifestacji, które łatwo można porównać. Kamery Tygodnika prowadziły relację na żywo, przy okazji depcząc też po piętach ekipom TVP, których pracownicy nagrywali "setki" z bohaterami manifestacji. Widzieliśmy, jak młodzi ludzie szczerze mówili o ochronie przyrody, z jaką troską wypowiadali się o środowisku, w którym żyją. Byli prowokowani pytaniami o politykę i związki z Tygodnikiem. To nasza inicjatywa, nikt nam niczego nie podpowiadał, jesteśmy też apolityczni - mówili młodzi chłopcy. Widzę ich miny, gdy wieczorem oglądali Wiadomości TVP. Dowiedzieli się z ekranu państwowej telewizji, że nie tylko była ich garstka, ale sterowali nimi działacze KOD albo Platformy Obywatelskiej. Bez skrupułów TVP przedstawiła fałszywy obraz. Emitowali wypowiedzi górali, które nie dotyczyły sylwestra pod Krokwią, sylwestra w ogóle w Zakopanem. Słowem lekcja historii dla młodzieży, bo to mechanizm tworzenia nieprawdziwego obrazu rodem z PRL.

Uniwersjada 1993   

Oberwał Tygodnik Podhalański i oberwałem ja. Oto TVP rękami pracowników urzędu miasta wygrzebała w archiwum samorządowym informację, newsa, którego wyemitowały główne Wiadomości TVP, że niby taki obrońca niedźwiedzi Jurecki dostał premię za organizację głośniej Uniwersjady... 26 lat temu. O mało buty mi nie spadły z wrażenia. Tym razem wyobrażam sobie minę Adama Bachledy Curusia, który szefował tej jednej z najlepiej zorganizowanych imprez w historii Zakopanego. Zatrudniony przez niego, negocjowałem kontrakty sponsorskie. Znałem język angielski, było mi łatwiej, ale że to ja byłem organizatorem hucznej imprezy otwarcia Uniwersjady, to już lekka przesada. Otwarcie i zamknięcie Uniwersjady wymyślił i zrealizował dyrektor Teatru Stu Krzysztof Jasiński. Burmistrzem w tym czasie był Maciej Krokowski a nie jak błędnie informowała telewizja Janusz Majcher. 

Jesteśmy mądrzejsi

Teraz jesteśmy o 30 lat mądrzejsi i wiemy, że trzeba było Jasińskiemu te fajerwerki nad Krokwią wybić z głowy. Nasza wrażliwość ekologiczna jest dziś zupełnie inna. Dziś już wiemy, z jakimi zagrożeniami dla dzikich zwierząt, mieszkańców parku narodowego, wiąże się organizacja takiego sylwestra. Zima jest dla nich trudna, od tego, jak ją spędzą, zależy, czy ją przetrwają. Paniczna ucieczka z gawry obudzonego niedźwiedzia może się dla niego skończyć śmiercią.

Sylwester Marzeń to nie Puchar Świata w skokach narciarskich. Warto zmierzyć decybele, ale lepiej porównać skalę zjawiska. Na Pucharze 25 tys. kibiców na trybunach. Dmucha w wuwuzele, gra muzyka. Na sylwestra przyjdzie ok. 90 tys. osób, zamiast wuwuzeli będą mieć innego rodzaju wsparcie. Na skoczni zmieści się więc zaledwie 1/3 albo 1/4 chętnych. Pozostali rozlokują się wokół niej. Będą wszędzie - na polanach, w lesie, w Dolinie Białego. Przyjdą się zabawić, wypić. O tym, jak mogą zdewastować cały teren, przekonał się kiedyś właściciel Nosala Marian Strama, gdy zgodził się na organizację Sylwestra pod Nosalem przez Radio Zet. Sezon narciarski miał potem z głowy. Nie sposób było wygrzebać ze śniegu milionów kawałków szkła, które rysowały narty. Puchar Świata 

Kiczowata muzyka Zenka

Czy powrót Sylwestra Marzeń na Rówień Krupową to dobry pomysł? Mniejsze zło, choć też strach o nasze domowe zwierzęta i żal mieszkańców bloków z klatkami schodowymi podlewanymi żółtą cieczą. Pisaliśmy o tym też wtedy, bo taki jest nasz dziennikarski obowiązek. Do redakcji przychodzą mieszkańcy Podhala, skarżą się. My o tym piszemy bez względu na to czy to się władzy podoba czy nie. Często słucham, z jakim zaangażowaniem o promocji miasta w kontekście sylwestra organizowanego przez TVP mówi pani wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica. Ma mocno wyrobiony pogląd na ten temat. Czy Sylwester Marzeń to tak wspaniała promocja miasta? Dziennikarz nie powinien dzielić się swoimi poglądami, ale tym razem odstąpię od tej zasady. Kiczowata muzyka przysłowiowego Sławomira czy Zenka lejącą się ze sceny nie jest żadną promocją Zakopanego, a świadczy tylko o tym, jakie gusta mamy pod Giewontem w oczach tych, którzy nam ich tu sprowadzają. Dla TVP liczą się wyłącznie słupki oglądalności, a magia Zakopanego służy do ich podbijania. Trudno się więc nie zgodzić z tymi, którzy uważają, że to telewizje powinny płacić miastu i jego mieszkańcom za naszą markę, która nazywa się Zakopane. A tymczasem "Stary niedźwiedź mocno śpi". Dla spokojnego snu niedźwiedzi warto się narazić potężnej telewizji publicznej, a nawet władzom, dla których ostatnio partyjne sympatie, wydaje się, są ważniejsze niż potrzeby mieszkańców miasta.  
Jurek Jurecki

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ttttt 2019-11-22 21:19:44
PiSokomuna to nie mój ustroj i jestem przerazony tym co robią. Mimo to cieszę się ze ktos w koncu Pana przykrócił Panie Jurecki. Pisze Pan może i nieźle natomiast wszyscy na Podhalu wiedza że wspiera Pan towarzystwo związane ze środowiskami PO. Ciagle to widać w waszej gazecie. Przyklad: Artykuły zawsze były tak pisane zeby niezbyt eksponować złodziejstwo Janusza Majchra a na Dorule i jego pachołków zawsze znajdzie sie lawina pomyj. Takich przykładów można mnożyć wiele. Jak to mówią: Nosił wilk razy kilka....
Zty 2019-11-22 18:05:22
Ale Pan im fajnie skopał d...ę! ;) Szacun za numer z Chewbaką! ;) Jak by jeszcze raz próbowali, to proszę dać znać, mam fajny pomysł! ;)
Zakopiańczyk 2019-11-22 16:21:58
Wobec tak licznych protestów mieszkańców Zakopanego, w końcu gospodarzy na tym terenie, na "Sylwester Marzeń" nie przyjeżdżam, nie przychodzę i nawet nie oglądam aby mnie nie wykorzystano do tzw. radosnych słupków oglądalności.
Zresztą z czego się cieszyć gdy inni tego nie chcą.
Józek Biafra 2019-11-21 21:41:52
ona -odpowiadam,1 na manifestacje mógł kazdy przyjsc to ze były jakies sztuki z kodu no ico? ,z onr jakis patałach tez był 2.za głosnikami stałem i zanam sie co nieco na masowych imprezach ,jaka potęzne decybele płyną na takich imrezach , 3 .to ze ktos tam napisał w zagranicznych mediach o tym pomysle to bardzo dobrze niech wiedza co tu sie wyprawia ,to nie Korea Płn zeby siedziec cicho i ze sparalizowanym wzrokiem niewolnika choc wiem ze naczelna partia tak by chciała .Takiej tandety i kiczu tutaj wogóle nie powinno byc bo miasto jest za małe na tak potęzny napływ ,,gosci,,i to takiego sortu .
Ikar 2019-11-21 21:35:59
Panie Jurecki, trzymaj się, nie daj się!! Jest dobrze, walczymy!! :)
Zakopiańczyk 2019-11-21 21:11:07
Tatry i Zakopane to rzeczywiście magiczne miejsce w Polsce. Wie o tym każdy: turyści , taternicy, wczasowicze a najbardziej mieszkańcy tego regionu. Zakopane słynie z wybitnych pisarzy, poetów, malarzy, rzeźbiarzy którzy tu mieszkali i tworzyli. Teraz są tu ich następcy a także przyjezdni, zafascynowani magią tego regionu. W Zakopanem odbywają się wybitne imprezy kulturalne. Nikt nikomu nie zabrania tu przyjeżdżać, wędrować, zwiedzać i korzystać z uroków przyrody. To wszystko składa się na specyficzny klimat tego miejsca.

Nie dla Sylwestra pod Krokwią to w rzeczywistości nie dla Sylwestra w Zakopanem. Oczywiście ochrona przyrody jest ważna, drzemiące niedźwiedzie zapewne się wybudzą i stracą zapasy energetyczne niezbędne do przeżycia. Dodam, że ich nie uzupełnią.

Nie dla Sylwestra w Zakopanem to protest przeciwko imprezie skrajnie nie pasującej do tego miejsca. Jest to próba uchronienia miasta i Tatr przed nie do końca wysokich lotów, chwilową i niestety masową pseudo-zabawą, która tak samo może odbyć się w każdym miejscu w Polsce.
Będzie jak zwykle: Jak się bawicie ?!!!!!
Po raz kolejny ściągnie się dziesiątki tysiące ludzi praktycznie na jedną dobę w tak odległe miejsce. Zatłoczone pociągi, zakorkowana Zakopianka, śmieci i zniszczenia, teraz pod Krokwią.
Nikt nie wyciągnął wniosków po poprzednich sylwestrach. Teraz nie zwraca się uwagi na protesty mieszkańców, którzy tego po prostu nie chcą. A to oni są gospodarzami w swoim mieście. Należy uszanować ich wolę a nie brutalnie tłamsić i szkalować. Argumentów przeciwko jest wiele.
Zakopane po prostu nie chce być zalewane taką pseudo-kulturą.
Jakie jest wyjście?
Jeżeli jest zapotrzebowanie na takie masowe zabawy sylwestrowe, niestety bardzo sztuczne i dokładnie takie same, to na pewno nie po raz kolejny w Zakopanem. Uczestnikom jest obojętne, gdzie to będzie. Wieczór, noc, ranek są takie same wszędzie. Takie samo niedospanie i ból głowy.
Aby oszczędzić zabawowiczom niewygód z dojazdem a wykonawcom czasu warto pomyśleć o Krakowie. Piękne miasto a Błonia pomieszczą nawet milion osób. Komunikacja z całym krajem.
I wszyscy będą tak samo zadowoleni i pełni wrażeń.
ona 2019-11-21 18:57:01
1)Jak nie było KODu jak w tłumie wypatrzyłam co najmniej 2 sztuki przed kamerą?
2) stał ktoś kiedyś ZA głośnikami? To proszę porozmawiąć z tymi, którzy się na tym trochę znają. śmieją się do rozpuku z nieuctwa "obrońców misia"
3) dlaczego nagle "agencje na całym świecie" przejmują się naszymi misiami? znają język polski że tak ochoczo przedrukowali czy też jakiś życzliwy im podesłał jako donos/zaproszenie do rozróby różnych obcych?
proszę o odpowiedź
Katarzyna 2019-11-21 18:48:10
@Zakopiańczyk
Zgadzam się z każdym słowem w Twoim wpisie. Nie jestem z Zakopanego ani z Podhala, ale takiego "sylwestra marzeń" MUSIMY się z Zakopanego pozbyć!!! Im prędzej tym lepiej.
Pracownik TPN 2019-11-21 18:22:07
Co do Sylwestra mówię nie pod krokwia . Ale naj bardziej śmieszy mnie powoływanie się na ochronę przyrody w TPN jaka to jest ochrona? Jeśli chore drzewa są wycinane w rezerwatach ścisłych bo zagrażają ludziom. Jeśli zależało by komuś na ochronie to zamykamy szlak bo to rezerwat ścisły i czekamy aż te drzewa naturalnie się wywala i wtedy dopiero otworzyć szlak a no przecież by cepry nie kupowały biletow i miliony poszły by w piz..du co tam przyroda liczy się kasa. Naprawdę to chodzi o to żeby gorale nie mieli dostępu do swoich byłych dobr no bo po co maja zarabiać wszyscy jak może tylko TPN na działkach górali nawet bez zgody ministra na nowe granice rezerwatów scislych
Andrzej 2019-11-21 17:07:28
Prawie ze wszystkim się zgadzam szczególnie z kłamstwami TVP ale trzeba wyjechać na chwilkę poza granice(Szwajcaria, Austria, USA...) tam się nie za bardzo przejmują śpiącymi zwierzątkami gdy materiałami wybuchowymi wywołują lawiny- oczywiście jest to dla bezpieczeństwa bawiących się na stokach narciarzy i nawet ekolodzy to popierają, ale ciekawe co by nasi "ekolodzy" mówili jak by helikopter z tubą przyleciał:)
Zakopiańczyk 2019-11-21 16:52:44
W sprawie tzw. "Sylwestra Marzeń" należy się nareszcie opamiętać. Po co uszczęśliwiać ludzi, zarówno mieszkańców Zakopanego jak i uczestników tej imprezy " na siłę" organizując ją w miejscach do tego niedostosowanych. Dotyczy to nie tylko Krokwi i okolicznych, prywatnych terenów ale także Dolnej i Górnej Równi Krupowej. To były dwa nieudane eksperymenty o efektach których mało kto wie a już na pewno nie mówi. Organizatorzy, władze miasta wstydliwie milczą a uczestnikom jest wszystko jedno gdzie się pobawią. To kiedyś były duże miasta a teraz padło na Podhale i Tatry. Taka masa ludzi, zwabiona przez TVP przyjeżdża na jeden dzień, bez noclegów tłocząc się w pociągach i na zakorkowanej zakopiance. Komu to jest potrzebne? Na pewno nie mieszkańcom Zakopanego, które pretendowało nawet niedawno do miana uzdrowiska.
Uczestnikom Sylwestra jest zupełnie obojętne gdzie się zatrzymają na jedną dobę. Komuś spodobało się Zakopane, Tatry i na siłę, wbrew mieszkańcom uszczęśliwia ten rejon.. Ochrona przyrody to argument ważny ale w istocie chodzi o to aby nie zdegradować Zakopanego już ostatecznie.

Jeżeli już trzeba się wyszaleć na Sylwestra i to na Podhalu, bo to jakieś wielkie umysły wymyśliły a inne poparły, to postawcie tą ogromną scenę, głośniki i światła na terenie do tego dostosowanym : Nowy Targ-Szaflary. Zmieści się tam pół miliona ludzi, głośna muzyka, fajerwerki nikomu nie będą przeszkadzać, dojazd taki sam albo lepszy. Na pewno widok na Tatry znakomity. A kto jeszcze będzie chciał odwiedzić Zakopane, w co wątpię po upojnej nocy, to zapraszamy.
Thomasp 2019-11-21 16:24:39
Brawo! Zamknąć wielka krokwie na stałe! Dwa dni skoków to makabra dla niedźwiedzi.. Huk trab, muzyka... Przecież niedźwiedzie nie śpią tylko w noc sylwestrowa.. Wogole zamknąć całe zakopane i zrobić rezerwat..
esek 2019-11-21 16:17:51
Całość działań TVP i ich propagandy powinna byc Tobie znana, sam jesteś w mediach od lat więc wiesz co groziło za zaangażowanie się w ta sprawę. Do mnie przemawia najbardziej ostatni akapit. To regio w którym większość rdzennych mieszkańców gra, lepiej lub gorzej ale bez najmniejszego problemu z nich dałoby się stworzyć imprezę dla tych dla których to Zakopane jest ważne i lokalna kultura. Za ułamek kasy wydanej na promocje Kurskiego i władz, można stworzyć widowisko oraz promować region. I nie ma co tu szantażować brakiem turystów bo nie pamiętam by kiedykolwiek w tym okresie były wolne miejsca.
asdfgh 2019-11-21 16:08:49
Ale za to jaki rozgłos!
Nie ważne jak mówią, ważne że mówią. Co nie?
szachmad 2019-11-21 16:01:27
AA - w PRL-u też się tłumaczyli.
AA 2019-11-21 15:42:15
Moim zdaniem tylko winni się tłumaczą.
Guest 2019-11-21 15:35:55
Typowe standardy bialoruskie
Jo 2019-11-21 15:20:25
Panie Jurku za mały Pan jest, żeby być wrogiem publicznym nr 1. Ale fakt faktem trochę się po Panu przejechali. Też do końca nie jestem pewien czy chodzi Panu tylko o miśki czy troche to tez nie ma podłoża politycznego?
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • KOMUNIKATY
  BAR RUMCAJS ZAPRASZA DO SPOŻYWANIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU - Z ZACHOWANIEM OGRANICZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW. CZYNNY RÓWNIEŻ TARAS GÓRNY. OFERUJEMY DOWOZY - TEL. 661 119 112.
 • PRACA | dam
  Praca na zmywaku, Bukowina Tatrzańska. 14zł/h
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie restauracji, Bukowina Tatrzańska. 8-12, 14zł/h, praca stała.
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni pracowników na stanowisko: - KELNERKA, - POKOJOWA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730, e-mail: kadry@polskietatry.pl. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka budowlana nad Jez. Dobczyckim, Brzączowice Do sprzedania działka budowlana w Brzączowicach (gmina Dobczyce) , 30 km od Krakowa. Z działki rozpościera się widok na Zalew Dobczycki. Szerokość działki ok. 34 m, długość 72 . Wg. MPZP działka położona na terenie zabudowy mieszkaniowej i usługowej oraz terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Na działce prąd, gaz , woda i kanalizacja. Dojazd drogą asfaltową , ostanie 50 m drogą gminną nieurządzoną .
  Tel.: 508 380 383
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię dom w Zakopanem
  Tel.: 604458153
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-05-29 12:37 Nabici w wirtualne nauczanie - uwaga na telefony 2020-05-29 11:40 Turbo-kpina czy tak się odkaża Zakopane? 3 2020-05-29 11:29 W Małopolsce bez nowych zakażeń 2020-05-29 10:54 Bezpieczniej na 62 przejazdach kolejowych 2020-05-29 10:40 Monsignor z zakopiańskiej Księżówki 2020-05-29 10:00 Czerwona czapeczka 1 2020-05-29 09:14 Zapił i dachował 1 2020-05-29 09:00 Chodzi lisek koło drogi 1 2020-05-29 08:08 Niższe czynsze dla najemców 5 2020-05-28 22:00 Przydrożne bobry na Słodyczkach 1 2020-05-28 21:15 Dyrektor "cacy", położna "be" 8 2020-05-28 19:47 Nie porwano żadnej ośmiolatki 2 2020-05-28 19:05 Mój ból jest mniejszy od kasy 8 2020-05-28 18:20 Wsiadajcie, jedziemy na Antałówkę (WIDEO) 2020-05-28 18:00 Ani źdźbła nowej trawy 2 2020-05-28 17:30 25 kierowców z ciężką nogą i chudszym portfelem 2020-05-28 17:00 Z uśmiechem i humorem przeżyła 110 lat 1 2020-05-28 16:38 Zderzenie 3 aut - w tym busa 1 2020-05-28 16:15 Zaginiona. Gdzie jesteś córeczko? (WIDEO) 6 2020-05-28 15:32 Groźny wypadek w Klikuszowej 1 2020-05-28 15:00 Za przemoc w rodzinie do aresztu 4 2020-05-28 14:00 COS nowego 1 2020-05-28 13:30 Postojowe: sprawdź szczegóły przez internet 1 2020-05-28 13:00 Ulewy i gradobicie pod Giewontem 2020-05-28 12:32 Niełatwo na szlaku 2020-05-28 12:02 Wirtualny Dzień Dziecka 2020-05-28 11:00 Złodziej wieczorową porą 2020-05-28 10:00 Kto zabił? - to była straszna i okrutna zbrodnia 1 2020-05-28 09:30 Paliły się sadze 2020-05-28 08:52 Krupówki i nowy biznes w parku kulturowym 9 2020-05-28 08:00 Poranne przejaśnienia i to by było na tyle 2020-05-28 07:00 Zaginiona 2020-05-28 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - Dzień Dziecka 2020-05-27 22:02 Zwierzęta królowej Beskidów 1 2020-05-27 21:01 Budowa centrum narciarstwa zmierza do końca 1 2020-05-27 20:01 Rusza budowa kanalizacji 2020-05-27 19:02 Będzie kasa dla podwykonawców 1 2020-05-27 19:01 Prezenty dla rodziców od pary młodej. Sprawdzone pomysły i ślubne inspiracje 2020-05-27 18:10 Pijana nastolatka spowodowała kolizję 4 2020-05-27 17:30 Covid-19 w zakopiańskich domach 15 2020-05-27 16:29 Złodziejskie zakupy 2 2020-05-27 15:25 Mglisto i spokojnie nad Morskim Okiem (WIDEO) 2020-05-27 14:37 Koliba otwarta w połowie czerwca (WIDEO) 1 2020-05-27 13:30 Wodny plac popłynął 23 2020-05-27 12:24 Centrum Nowego Targu w rejestrze zabytków 3 2020-05-27 11:24 Od soboty bez maseczek na wolnym powietrzu 2 2020-05-27 11:20 30 lat temu 1 2020-05-27 11:00 Mc Donaldowi – stanowcze NIE! 2 2020-05-27 10:01 Nocny wypadek 2020-05-27 09:00 Zamiast progu będą mandaty 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-05-29 12:28 1. Inteligencja czytelnika powala!!!! Ludziom całkiem odbija!!! 2020-05-29 12:09 2. Dyrekcja i Rada, delikatnie mówiąc, mijaja sie z prawdą. Na stronie szpitala widniał komunikat o braku środków ochronnych, z prośbą o pomoc, nawet jakiś czas po zwolnieniu tej pani! 2020-05-29 11:56 3. A dlaczego takie akcje to nie PSP-tylko OSP. W końcu w PSP im za to płacą-a nie za gotowość? 2020-05-29 11:51 4. Ale wiecie ze usuwali plamę oleju? 2020-05-29 11:51 5. Hodowcy kur i ptaków domowych są w siódmym NIEBIE 2020-05-29 11:51 6. Hello! moderatorze TP a bardziej KLAKIERZE! Przedstaw się klakierze publicznie w komentarzach z imienia i nazwiska! Masz takowe? PESEL ? CHiPA? Czekam! Jak jesteś Burek na łańcuchu to tak odpisz ! Oczywiście ten wpis KLAKIERZE opublikuj! Aha, i jeszcze napisz komu tak naprawdę klakierujesz? Jesteś tego świadomy czy dali ci tabletki albo zagrozili zwolnieniem z możliwości klakierowania? 2020-05-29 11:23 7. Do pierdla z nim... 2020-05-29 11:13 8. Jaki wstyd 2020-05-29 10:30 9. Piękne wspomnienie o wspaniałej postaci . Szkoda ,że nie ma współczesnych " produkcji " w mediach o NIM / i innych pozytywnych postaciach / , które dotarłyby do młodych zapatrzonych w "bohaterów "jakiś " rajskich wysp " , mieszkańców egzotycznych hoteli / burdeli / , showmenów - pajaców itp . . 2020-05-29 10:09 10. Dyrektorzy właśnie dlatego DUŻO zarabiają, że ponoszą ogromną odpowiedzialność. Jak im ktoś podskoczy to go muszą z bulem serca zwolnić i potem mają traumatyczne przeżycia. To musi kosztować.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka