Reklama

2019-11-22 20:01:10

Reklama

Gmina Bukowina Tatrzańska

Droższe śmieci

Reklama

W gminie Bukowina Tatrzańska cena za śmieci wzrosła o 60 procent.

Maria Kuruc, zastępca wójta Bukowiny Tatrzańskiej, informuje, że do przetargu, który gmina ogłosiła na odbiór śmieci, wpłynęła tylko jedna oferta. A cena za wywóz odpadów wzrosła o 60%. - Ustawa mówi wprost, że wydatki na gospodarkę odpadami muszą się bilansować, dlatego podwyżka ceny za śmieci była niezbędna - uzasadnia wicewójt. Stawka za śmieci wzrosła z 10 do 16 zł miesięcznie od osoby, czyli o 60%. 

Wicewójt przypomina, że zmieniła się metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których są świadczone usługi hotelarskie. Wyjaśnia, że opłata za śmieci dla tych nieruchomości będzie naliczana na podstawie ilości zużytej wody. - Zmiana metody została wymuszona przez nowelizację Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. W tym miejscu może paść pytanie, co z budynkami, które nie mają zamontowanych liczników. Przepisy obowiązującego prawa pozwalają na obliczenie średniego zużycia wody dla takiego obiektu - podkreśla. - Na przykład mamy 10 miejsc noclegowych, średnie zużycie wody wynosi 100 l na dobę na osobę, miesiąc ma 30 dni. Mnożymy te trzy wartości i otrzymujemy sumę 30.000, dzielimy ją przez tysiąc (bo stawka jest ustalona za kubik wody). Zatem średnie miesięczne zużycie wody dla tego gospodarstwa wynosi 30 kubików. Przy uchwalonej stawce 4 zł za kubik, daje nam to kwotę 120 zł miesięcznie - tłumaczy zastępczyni wójta. 

Zaznacza, że po zmianie w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku każdy mieszkaniec musi segregować śmieci. Nie można już oddawać odpadów niesegregowanych. - Oddawanie śmieci niesegregowanych powoduje naliczenie podwyższonej opłaty za śmieci. Stawka ta wynosi 50 zł od osoby, natomiast w przypadku nieruchomości, na których są świadczone usługi hotelowe, opłata podwyższona wynosi 16 zł za kubik. Wysokość tych opłat może zaskakiwać, ale przy ustawowym obowiązku segregowania odpadów powinna być postrzegana jako kara - mówi Maria Kuruc. 

Niedawno gmina rozesłała do mieszkańców blankiety wpłat za śmieci na kolejne miesiące według nowej stawki. Ale niektórzy zapłacili za śmieci wcześniej, jeszcze według starych stawek. Pytają, co w tej sytuacji mają zrobić. 

- Mieszkańcy, którzy zapłacili za odbiór odpadów z góry, niestety muszą dopłacić różnicę wynikającą z podwyżki. Natomiast mieszkańcy, którzy do tej pory oddawali śmieci niesegregowane, muszą zmienić deklarację - odpowiada Maria Kuruc.

m

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gryzli 2019-11-25 09:29:21
O i jeszcze rozliczenie wody dochodzi. Za korzystanie w komercyjny sposób z własnego ujęcia wody bez pozwolenia wodnoprawnego Wody Polskie naliczają z każdy zużyty kubik stawkę X 500 procent. I już będą mieli liczniki pomontowane do rozliczeń, a dane w gminie, bez chodzenia. Precyzyjnemu rozliczeniu automatycznie podlegają ścieki. I koniec z szambami bez dna!!!! I koniec z lewymi kwaterkami - weryfikacja powierzchni- podatek od działalności gospodarczej. I tak na jednych śmieciach piecze się kilka pieczeni.
prawnik 2019-11-23 16:25:26
Kompostownik czyli gnój. Proszę mi opisać warunki gdzie można postawić kompostownik na swojej działce aby nie wejść w spór sądowy z sąsiadem. W powiecie nowosądeckim już są takie przypadki.
słabo 2019-11-23 15:15:45
W mojej opinii golenie owiec w gminie właśnie się zaczęło :
Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw
,,3a. W przypadku nieruchomości, o której mowa w ust. 3, na której są świadczone usługi hotelarskie
w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów
wycieczek i przewodników turystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 238), dopuszcza się, aby opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowiła iloczyn ilości zużytej wody z danej nieruchomości oraz stawki opłaty za
gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w art. 6k ust. 1 pkt 1.,,

Kluczowe słowo DOPUSZCZA się. Ustawodawca daje swobodę radzie gminy w sposobie naliczania opłat ( za osobę,
za litr...i.t.p.) Natomiast dopuszcza się możliwość naliczania iloczynem zużytej wody.
Dlaczego tak? Bo tak się gminie najbardziej opłaca!!!
Jak widać zmiana metody nie została ,,wymuszona,, ale mieszkańcom najwyraźniej
można wcisnąć każdy kit.
A i jeszcze : Ustawa daje też radzie gminy możliwość udzielenia ulg
w opłatach jeśli mieszkaniec ustawi kompostownik na swojej działce.
Ale o tym cicho sza, bo to się nie opłaca.
Kinga 2019-11-23 12:31:05
O co chodzi z tymi 5 pokojami? Może da sie przenieść na teren Szczawnicy bo nasze dziadki na pewno też wyskoczą z podwyżką i to nie tylko śmieci.
góral 2019-11-23 10:55:08
Najwyższy czas skończyć z tymi PIĘCIOMA POKOJAMI .Cobra świeta prawda .Ciekawe z jakiego to powodu maja mieć ciągle jakieś względy .
W takim razie przechodzę na Krus , robie pięć pokoi typu apartament lub studio na 20 osób i bardzo dobrze
Cobra 2019-11-23 10:25:24
Do @Alex....nawet mając pięć pokoi...szlag mnie trafia na tych pięć pokoi nic ich nie interesuje żadne zusy skarbówka bo ma pięć pokoi..za nich powinni się szczególnie zabrać ..kombinatorow!!!
sami swoi 2019-11-23 10:24:25
@abc. W czym problem? Nie macie taczek? Jak macie, to postawić przed urzędem co oznacza referendum, jak w Rabce-Zdroju.
abc 2019-11-23 09:08:01
Warto przypomnieć że mamy w gminie ,,pensjonaty,, które nie złożyły żadnej deklaracji,
lub złożyły na 2 miesiące w roku mimo że pracują 12.
Tutaj stawka wynosi pół litra - i jest odbiór!
A kto za to zapłaci? No wszyscy którzy uczciwie złożyli deklaracje .
Bo lepiej siedzieć w ciepełku za biurkiem i robić podwyżkę niż
zrobić kontrolę w terenie.
alex 2019-11-23 09:00:13
Pierwsze : zmuś gości do segregacji - powodzenia!!!
Dwa nawet mając 5 pokoi będziemy płacić za śmieci więcej gdy:
- gość się myje
- gdy gość zrobi kawę , herbatę
-gość myje szklanki itp.
-gdy pierzemy pościel
-gdy umyjemy podłogę , łazienkę
- gdy podlejemy kwiaty
Cóż Panie Wójcie, podziękujemy przy wyborach.

-
góral 2019-11-22 22:14:14
Złodziejska gmina ,
Jędrek Bimber 2019-11-22 20:29:44
1. Wprowadzić maszyny do skupu butelek plastikowych, szklanych, puszek.
2. Zmusić producentów do innego oznakowania produktu gdzie ma trafić ''na opakowaniu ma być wyraźnie zaznaczony kolor do jakiego kontenera ma trafić opakowanie'' WYRAŹNIE a nie jak teraz dziadek, babcia, Zenek i inni za każdym razem zastanawiają się gdzie to wrzucić. Ma być jednolity system a w zależności od woj.
3. Edukacja dzieci od przedszkola no to już powoli działa
4. Trzeba pokazać ludziom że to ma sens a nie jak teraz się słyszy ''po co ja mam segregować jak przyjeżdża samochód i wszystko razem wrzuca''
5. Jak wzrośnie liczba śmieci segregowanych obniżyć trochę ceny za śmieci chociaż symboliczne to jest woda na młyn dla ludzi.

Nie ma pomysłu na przetworzenie milionów ton posegregowanego plastiku, a Chiny już go nie chcą sprowadzać. Najlepiej byłoby spalać w dużych bezpiecznych instalacjach zamiast innych paliw, bo plastik jest wytworzony z ropy naftowej i przy spalaniu nie daje pyłu zawieszonego.
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza z doświadczeniem..kontakt@schroniskosmakow.pl 509825332
  Tel.: 509825332
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Biuro Księgowe AUDITPLUS zatrudni do biura w Zakopanem: - SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH - pełna księgowość i KPiR - wymagane doświadczenie; - SPECJALISTÓW ds. kadr i płac - wymagane doświadczenie; Zadaniem zatrudnionych osób będzie obsługa księgowa prestiżowych klientów firmy przy współpracy z pozostałymi członkami zespołu i pracownikami klientów a także z doradcą podatkowym i biegłym rewidentem. Oferujemy: umowę o pracę w pełnym wymiarze, atrakcyjne zarobki, pracę od poniedziałku do piątku w firmie księgowej działającej na rynku ogólnopolskim i dobrą atmosferę w młodym, dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole, szkolenia i wyjątkową szansę rozwoju osobistego. Wymagamy: zaangażowania w zlecone obowiązki i absolutnej dyskrecji Zgłoszenia proszę składać przesyłać na: praca@auditplus.pl
  E-mail: praca@auditplus.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ/SPRZĄTANIE POKOI na wakacje - Zakopane, Jaszczurówka - 601504486
 • PRACA | dam
  FIRMA NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ W NOWYM TARGU Z: FRYZJERAMI, KOSMETYCZKAMI, MANICURZYSTKAMI, MASAŻYSTAMI I REHABILITANTAMI - DO OTWARCIA WSPÓLNEGO SALONU. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO RECEPCJI. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA, sezonowo lub na stałe, możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, UMIEJĄCĄ SAMODZIELNIE GOTOWAĆ. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni POKOJOWE. Kontakt 666378357
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów z doświadczeniem. Oferujemy: prace stałą, wysokie zarobki (podstawa + premia od obrotu - nawet do 6%), elastyczny grafik, możliwość rozwoju, szkolenia..kontakt@schroniskosmakow.pl 668414988
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  Przyjmę kobietę do PRACY NA PRALNI w Leclercu w Nowym Targu, ul. Składowa 2. Praca od zaraz, na umowę o pracę. Dogodne warunki pracy. Bez kwalifikacji, do przyuczenia. 604 266 616.
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 5-9 sierpnia. 668589537
  Tel.: 668589537
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502271486.
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII: murarz, cieśla, operator żurawia. Austriackie warunki. BauPersonal, (nr cert. 4726), info@baupersonal.pl,www.baubersonal.pl 513106189, 668835085
  Tel.: 513106189, 668835085
  E-mail: info@baupersonal.pl,
  WWW: www.baubersonal.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KIOSK HANDLOWY pow. 25m2, ZAKOPANE, NOWOTARSKA 3A. 602300070
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni osobę na stanowisko: SERWISANT Oferujemy: umowę o pracę, niezbędne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z siedzibą w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  KELNERKI/-ÓW - 668115397
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DREWNIANE GÓRALSKIE DOMKI - DO PRZENIESIENIA - 668115397
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM - tel. 607506428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-08-05 21:25 Dzień pszczół 2020-08-05 20:32 Fatalny upadek na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne 1 2020-08-05 20:25 Apartamentowiec na stokach Bachledzkiego Wierchu 5 2020-08-05 20:12 Jacek Berbeka gościem Spotkań górskich w Hyrnym 1 2020-08-05 19:44 Pada deszcz? Wszyscy idziemy na Krupówki (WIDEO) 2020-08-05 19:00 Nowa strefa rekreacji 1 2020-08-05 18:30 Karol z Atmy. Muzyka jednoczy 2020-08-05 18:15 Rysia Skała (WIDEO) 2020-08-05 17:55 Groźny wypadek w Waksmundzie 2 2020-08-05 17:30 To naprawdę nie są pojemniki na zwykłe śmieci 1 2020-08-05 16:52 KRÓLOWA MAGNOLII 1 2020-08-05 16:42 Ryzykowny rower 4 2020-08-05 16:07 Aleje 3 Maja stoją. Tak się jeździ po Zakopanem 3 2020-08-05 15:37 Karambol na zakopiance 1 2020-08-05 15:32 Patrzą tak samo - widzą inaczej. Wanda Dusia Stańczak i Janusz Kokoszka 2020-08-05 14:57 Plac zabaw pod Babią Górą 2020-08-05 14:34 Nasi Czytelnicy z Łodzi dziękują 2020-08-05 14:24 77. Tour de Pologne wystartował. W weekend kolarze przyjadą na Podhale 2020-08-05 14:02 Wędkarskie zawody w Nowym Targu 2020-08-05 14:00 JEDEN Z NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH CHIRURGÓW PLASTYCZNYCH W POLSCE BĘDZIE PRZYJMOWAŁ W NOWYM TARGU 2020-08-05 13:45 Imienne bilety na Kasprowy 7 2020-08-05 13:22 Arcybiskup Jędraszewski poświęci rondo i sanktuarium 9 2020-08-05 12:57 Zakopane stoi w korkach 4 2020-08-05 12:15 Mimo sprzeciwu wędkarzy trwa betonowanie potoku Młyńska 5 2020-08-05 11:24 Remont i wielkie korki w Nowym Targu 2020-08-05 10:52 Dwa nowe zakażenia na Podhalu. Dwie osoby wyzdrowiały 2020-08-05 10:44 Do zderzenia doszło w czasie wyprzedzania 1 2020-08-05 10:00 Tragedia Sokoła - mija 26 lat o tamtego dnia 28 2020-08-05 09:30 Statystyka wirusowa. W której gminie najwięcej zakażeń? 3 2020-08-05 09:22 Klucze od mazdy znalezione w Zakopanem 2020-08-05 08:58 Deszczowa środa, ale od jutra poprawa pogody 2020-08-05 08:00 77. Tour de Pologne. Wszystko gotowe do startu 2 2020-08-04 23:35 Nocny wypadek w Zakopanem 1 2020-08-04 21:00 Pogranicznik na szlaku 7 2020-08-04 20:50 Gorce wielokrotnie zdobyte 2020-08-04 20:10 Zawijańce weselne 2 2020-08-04 20:00 Wakacje z Mistrzostwami Polski w sepak takraw 2020-08-04 19:07 Z atrybutem samodzielności 2020-08-04 19:00 Wykrwawił się na śmierć 2020-08-04 18:00 Ludźmierski odpust 2020-08-04 17:00 Ostra popijawa 2020-08-04 16:00 Diagnostyka raka piersi na Podhalu na NFZ 2 2020-08-04 15:46 Moc Gór - czyli nowa odsłona Spotkań z Filmem Górskim 2020-08-04 15:00 Liczba pasażerów wzrasta 2020-08-04 14:25 Słonecznie i niebiesko 2020-08-04 14:00 Niebieski WOPR 2 2020-08-04 13:49 Dobra wiadomość z Jurgowa. Nie ma nowego przypadku koronawirusa 2020-08-04 13:00 64 policyjne kontrole. Policjanci sprawdzają maseczki w transporcie publicznym 6 2020-08-04 12:00 Z więzienia do aresztu 2020-08-04 11:00 Wirus na Podhalu 11
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-08-05 21:39 1. ho ho ho !?, że co ? - te dwie huśtawki i parę zdjęć Ratułowskiego kosztuje Unię Europejską 240 tysięcy złotych ? 2020-08-05 21:35 2. APELUJĘ ,ŻEBY NIE BYŁO KORKÓW I ,ŻEBY NIE BUDOWALI MOLOCHÓW PRZEZ ROK APELOWAŁEM,ŻEBY MI NIE STAWALI NA WJEŻDZIE DO POSESJI I WIECIE CO ZAŁOZYŁEM BRAMĘ I JUZ NIE PARKUJĄ.EUREKA.ALE CICHO NIKOMU NIE SPRZEDAM TEGO GENIALNEGO POMYSŁU. 2020-08-05 21:35 3. No to macie tą swoją wielką imprezę kolarską. Rok temu tragedia, teraz tragedia... Jeżeli nie daj Bóg stanie się najgorsze to Panu Czesławowi ze swoim "cyrkiem", tirami barierek i balonów bym podziękował. To bardzo źle świadczy o tej imprezie. Biznes i pieniądze z reklam w imię sportu. 2020-08-05 21:29 4. KTO UKRADŁ BUMBOXA ? 2020-08-05 21:28 5. Już dawno sprzedawali tam mieszkania. Wołali po 14 tys/m2. Buhahahhahaha. Przy drodze na 1 auto i gdyby nie otwarte bramy to nie byłoby jak się minąć na dł 2 km. Ale frajer kupi. Tylko nie ma pojęcia jak po Bachledzkim jeździ się zimą. Już teraz konieczne tam jest 4x4. Jedzie taki z góry i nie ustąpi. A potem zdziwko, że ten z dołu nie ruszy pod górę. I klasycznie but w podłogę i ślizgawka. Ehhhhhhh. A mówią, że kasa nie leży na ulicy. Leży tylko trzeba się schylić:):):) 2020-08-05 21:25 6. Piykny, minimum 23 tys. za metr kwadratowy. 2020-08-05 21:22 7. @Gooral - dyć przecie to modne i trendy czy jakoś tak. No biedni niechronieni. No i ruchy społeczne. Europa. Ehhhh - "kult szakali wyznawanych przez osły" to dzisiejsza demokracja. Tym biedakom co z buta gonią SLD chce dać pierwszeństwo przed wejściem na pasy. A ja się kurna pytam ilu tych biednych ma pojęcie, że pasy przedzielone wysepką to DWA NIEZALEŻNE PRZEJŚCIA. Zatem pasowałoby się zatrzymać na wysepce. Ale ... Wróć ... To nieistotne przecież. Jak projekt SLD przejdzie to pasy będą chodnikiem. Żeby jeszcze krawężników nie postawili. A może, czemu nie ? Z utęsknieniem czekam na jakąś ustawę oznajmiającą, że Wisła płynie pod Giewont. Chłostać ją chyba przyjdzie jak nie przymierzając Aleksander łańcuchami :):):) 2020-08-05 21:10 8. Nie podobała się komuna. Macie wolny rynek i ślebodę, więc skąd to zdziwienie. Teraz wolno wszystko nawet dwa lub trzy razy ślubować w kościele. Wszystkie świętości za komuny mają sie nijak dzisiaj w wolnym kraju. Wobec tego, dlaczego geje i lesbijki nie mogą brać ślubów i być wiernym aż do śmierci. :-D. Nie narzekajcie i bierzcie życie jakie jest. 2020-08-05 20:42 9. Niedługo gó..no zostanie z tego Zakopanego. 2020-08-05 20:42 10. Może poświęci mi podwórko? Postawię tabliczkę, że święte i moźe nie będą włazić za potrzebą...
2020-08-02 11:10 1. Rekonstrukcja nieco zafałszowana. W godzinie W ledwie co 20 powstaniec miał jakąkolwiek broń. 2020-07-29 14:50 2. Piękne miejsce i coraz bardziej popularne. A jeszcze 10-15 lat temu zwykle było tam pustawo nawet przy pięknej pogodzie. 2020-07-04 14:02 3. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 4. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 5. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 6. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 7. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 8. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 9. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 10. ????????????????????????????????
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka