Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

2019-12-20 18:40:05

Reklama

Krościenko n.D

Dzierżawca nie chciał opuścić lodziarni. Interweniowała policja

Reklama

Właściciel lodziarni nie chciał opuścić lokalu na Rynku w Krościenku. Interweniowała policja.

Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów. Pismo w tej sprawie otrzymał również właściciel lodziarni, który dowiedział się, że dzierżawiony lokal po inwestycji nie będzie istnieć w dotychczasowej formie w obecnym miejscu.


W związku z zaistniałą sytuacją  wójt Krościenka spotkał się z właścicielem lodziarni i przedstawił różne propozycje lokali zastępczych. Sugerował miejsce w sukiennicach, a także w lokalu na Rynku, dzierżawionym w ostatnim czasie przez bank.

Negocjacje trwały długo. Podczas kolejnych rozmów właściciel lodziarni zasugerował, że przystanie na propozycję wójta pod warunkiem bezprzetargowej sprzedaży innego lokalu, który obecnie dzierżawi pod Gminną Biblioteką. Innym razem wspominał o możliwości wynajmu pomieszczenia zajmowanego przez bank, ale za połowę proponowanej stawki. Wójt nie przystał na propozycje przedsiębiorcy i ostatecznie  wypowiedział umowę, choć została ona podpisana przez wcześniejsze władze gminy na kilkanaście lat bez możliwości jej rozwiązania.

Dziś w związku z tym, że wykonawca rozpoczynał prace w miejscu, gdzie dotychczas była lodziarnia, a dzierżawca nie chciał opuścić wynajmowanego punktu interweniowała policja. - Były dzierżawca próbował w ten sposób wymusić na wykonawcy zaprzestanie prac - mówi wójt. - Nie możemy dopuścić do tego, żeby rewitalizacja została przerwana. Zrobiliśmy wszystko, żeby porozumieć się z właścicielem, daliśmy możliwości zamiany lokalu z czego nie skorzystał, obecnie tą sprawę ma w swoich rękach mecenas, zobaczymy jak się ona dalej potoczy - dodaje.

ad

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Yajami Omate 2019-12-22 10:58:30
Cysorz to mo klawe życie a fila SA niezłe lody kręcą
Lody do lody 2019-12-22 09:05:32
A czy tablica wisi i co na niej to przyjrzę się wracając z Kościoła.
Lody do lody 2019-12-22 09:02:13
Ogólnie nie powinni my jako mieszkancy sponsorowac zadnego interesu, tego ktory opisales ani prywatnego tez.
Do lody 2019-12-22 08:22:27
Pani radca prawny tworzy umowy dla gminy w konsekwencji których jej małżonek ma pracę? To potwierdzona informacja?? A Tablica wisi jeszcze czy już zdjęta? Do Lody. Nas mieszkańców to obchodzi gdyż nie mamy zamiaru sponsorowac rodzinnego interesu- urzędu gminy.
Lody 2019-12-21 18:04:20
A kogo to obchodzi, że umowa została źle czy dobrze skonstruowana. Że lody będą tam albo naprzeciwko czy przy Kościele, czy Wójt prawnie czy bezprawnie rozwiązał tę sprawę. Temat lodów wróci w okolicy majówki bo nikt teraz tym głowy sobie nie zaprząta, to temat zastępczy, skoro nie ma śniegu. Jak tylko spadnie to wróci zima, potem akcja zima i znowu w kółko i do znudzenia o wójcie, co nie odśnieżył jak trzeba. A tak na marginesie instruowanie forumowiczów, żeby zgłębiać tablice ogłoszeń
i doszukiwanie się błędów w wyborze inspektora nadzoru, no daj Pan spokój - nikogo to nie obchodzi. Wójt na pewno wszystkiego dopilnował, zwłaszcza że ma wsparcie kompetentnych osób. Zamiast czytać tablice ogłoszeń lepiej uważać żeby na głowę nic nie zleciało przechodząc tamtędy. Jak to mówią, święta po lodzie, nowy rok po wodzie czy jakoś tak. Wesołych Świąt Państwu.
Swój 2 2019-12-21 17:36:53
Plakat dopiero w 2 połowie grudnia bo do końca nie było wiadomo czy się bódżet zepnie i na sylwestra starczy. Teraz jak już lokali nie będzie, to centrum kultury będzie musiało na siebie zarobić tymi imprezami, nie to tylko je organizować z gminnego bódżetu.
Bober 2019-12-21 17:36:07
Z tego co ludzie piszą w komentarzach to śmierdzi przekrętem wójta tak że w cale nie dziwię się panu lodziazowi że się postawił
Swój 2019-12-21 13:46:20
Ludzie czego wy oczekujecie od Dydy, przecież on 6 grudnia pokazał że nadaje się tylko do noszenia worka za Mikołajem i to tylko do noszenia worka bo już sam nie umiałby rozdać cukierków. Przecież na wszystkie uroczystości chodzi z zastępcą bo sam nie potrafi podać kwiatów i przeczytać życzeń. Chociaż teraz wójt ma ważne zadanie, bo chodzi i szuka dyrektora Centrum Kultury, bo Pani obecna to jego pomyłka, nawet zdania na scenie nie potrafi powiedzieć, nie mówiąc już o przygotowaniu oferty imprez.
Plakat na Sylwestra czarny nic nie widać i powieszony dopiero w drugiej połowie grudnia, a turyści pytali o Sylwestra już dawno. Pani redaktor proszę przedstawiać stanowisko drugiej strony, bo wiemy tylko co mówi wójt. A tak ogólnie to inspektorem nadzoru przy rewitalizacji jest mąż gminnej mecenas, wszystko wójcie zostaje w rodzinie. Teraz mecenas będzie bronić pracy dla męża.Przeczytajcie mieszkańcy tablice budowy bo warto.
Bolo 2019-12-21 12:04:43
Jakby ten Dyda był prawdziwym włodarzem, a nie kalesonami to by już dawno zrobił porządek z tymi lokalami. Kto to widział żeby sklepy były w ratuszu. A felka przy okazji powinien pogonić z dawnego lokalu cepelii za te udry przy blokowaniu ścieżki rowerowej przy Dunajcu.
Tp 2019-12-21 11:28:33
"Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów.." jeżeli to prawda to też mieszkańcy powinni zwrócić się do odpowiednich instytucji by zbadały ewentualne nadużycia A właściwie zaniedbania . Projektem wójt chwali się jakieś dwa lata czyli już wtedy było wiadomo jaki będzie kształt gminy. Natomiast włodarz dopiero na kilka tygodni przed wjazdem robotników negocjuje z najemcami? Wójt zapłaci za ewentualne odszkodowania z własnej kieszeni? Czy z podwyższenia nam podatków...?
Tp 2019-12-21 10:43:49
Komentarz włodarza znanego ze swoich koncepcji i fantazji już jest. A gdzie druga strona? Warto zaczekać na pełny obraz.
Brawo 2019-12-21 10:15:15
W polskim prawodawstwie nie istnieje termin - brak możliwości rozwiązania umowę. To jest błędne przekonanie o absolutnej stabilizacji tego rodzaju stosunku obligacyjnego w przypadku braku określenia w umowie wypadków dopuszczających wypowiedzenie umowy. Zarówno w orzecznictwie, jak i w doktrynie, wskazuje się na dopuszczenie rozwiązania umowy najmu zawartej na czas określony w regulowanych ustawowo przypadkach (np. art. 664 § 2 kk ? rękojmia, art. 667 § 2 kc ? niewłaściwe używanie, narażenie na uszkodzenie, utratę, art. 672 i art. 687 kc ? pozostawanie w zwłoce z zapłatą czynszu, art. 685 kc ? nausznie porządku, czynienie uciążliwym, art. 691 § 4 kc ? wstąpienie w najem; sytuacje, których dotyczą wskazane przepisy podano hasłowo). W tym przypadku Dyda pewnie będzie się zasłaniał konieczną rewitalizacją i ewentualnymi wadami umowy najmu zawartej na ten lokal przez wcześniejsze władze. Notabene za te absurdalne blokowanie VeloDunajec do pana lodziarza karma wróciła. Kto wiatr sieje ten burze zbiera.
BMW racer 2019-12-21 08:20:26
Szkoda że mamy wypowiedź tylko jednej strony
Brawo 2019-12-21 01:43:20
Jeden umowy zawierał do nieskończoności, a drugi nie potrafi sobie z niczym poradzić oto obraz rządzących tą gminą. A tak w ogóle ta ruina z tymi lodami i biblioteką to już dawno powinna być sprzedana. Bibliotekę przenieść do podstawówki, ośrodka zdrowia, ratusza, gimnazjum pod Tylkę, starej plebanii (opcji jest wiele) a całą kamienicę na przetarg i niech sobie pan lodziarz albo inny to licytuje. A za kasę ze sprzedaży gmina wreszcie powinna odkupić właśnie budynek starej plebanii z działką na której nieopatrznie wybudowano amfiteatr i teraz trzeba wynajmować tą nieruchomość żeby proboszcz turystów z ławek nie przeganiał. To wszystko należy porządkować, prostować i racjonalizować - jedną zbędną ruinę sprzedać, drugą kupić zamiast wiecznie wynajmować (skoro taki jest imperatyw) i wyremontować. Pięć lat już jest wójtem pan Dyda, ale dotychczas pragmatyzmem się nie skalał. Panie Dyda, korzystanie z mózgu nie jest bolesne, można czasem spróbować.
Bober 2019-12-20 23:36:27
Piszę jasno i wyraźnie umowę podpisały poprzednie władze bez możliwości rozwiązania umowy! Czyli wójt łamie prawo z tego wynika? Co on myśli że ta rudera co tam była sama się wyremontowała i to jeszcze za free?
Ula 2019-12-20 22:54:36
Nie będzie lodów?
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie:www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Praca przy wylewkach potrzebny chłopak na łate z doświadczeniem praca od zaraz stawka 4zl za m/2 725 660 059 Zatrudnię cała brygade stawka do uzgodnienia. 725660059kamilsarna016@gmail.com
  Tel.: 725660059
  E-mail: kamilsarna016@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na podstawie umowy zlecenia RECEPCJONISTĘ / RECEPCJONISTKĘ. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 725 300 377. E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-pokojowe, Zakopane centrum - od zaraz - 889 475 783.
  Tel.: 889 475 783.
 • PRACA | dam
  Szkoła języków obcych CJO Progress z Nowego Targu zatrudni nauczycieli języka angielskiego. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 606480923m.nalepastopa@gmail.com
  Tel.: 606480923
  E-mail: m.nalepastopa@gmail.com
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ (13 zł/godz.) z doświadczeniem, językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. 533 226 109.
 • PRACA | dam
  BACHLEDA RESORT ZAKOPANE w centrum miasta zatrudni: POKOJOWĄ, HOUSEMANA, PRACOWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO. Szczegółowe warunki do uzgodnienia w trakcie bezpośredniego spotkania. Doświadczenie w pracy w hotelu na podobnych stanowiskach mile widziane. CV proszę przesyłać na adres: kkucharska@bachledaresort.pl, tel. 734 217 910 (pokojowe, houseman); amiler@bachledaresort.pl, tel. 604 955 260 (dział techniczny).
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH zatrudni POMOC KUCHENNĄ i DOSTAWCĘ. 664 023 298, 668 404 790.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat ,działkę lub cały apartamentowiec w Zakopanym. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska -widokowa działka inwestycyjna 4467m2 -sprzedam. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Praca na stolarni.Podwilk tel.603503944. 603503944
  Tel.: 603503944
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowo-budowlane "JANIK-BUD" oferuje prace: WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MONTAŻ PODŁÓG oraz BUDOWY OD PODSTAW. "SZYBKO, TANIO, SOLIDNIE." 533 133 493, k.janik67@interia.pl.
 • NAUKA
  LEKCJE, KONWERSACJE - JĘZ. ANGIELSKI I HISZPAŃSKI - ZAKOPANE - 608 250 751.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Szuka Ratownika Na Basen Hotelowy. Praca Od Zaraz Cały Rok. Wyżywienie i Zakwaterowanie. 601508758praca@grandstasinda.plwww.grandstasinda.pl
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
  WWW: www.grandstasinda.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Toyota RAV4, kolor srebrny metalik, rok produkcji 2002, 2.0 d-4d, SUPER STAN!!! 607553159masecek@gmail.com
  Tel.: 607553159
  E-mail: masecek@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM GÓRNE ZAKOPANE, MOŻE BYĆ DO REMONTU.TEL. 666535535
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DOM - GÓRNE ZAKOPANE. MOŻE BYĆ DO REMONTU TEL 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-09-25 16:57 Słowacka policja na granicy 2020-09-25 16:42 Na Kasprowym Wierchu niecałe 7 st. C. i silny wiatr 2020-09-25 16:28 Niedźwiedzica z młodym w Pieninach 2020-09-25 16:20 Pozbądź się gratów 2020-09-25 16:03 W niedzielę zebranie wiejskie 2020-09-25 15:59 „Cacy” dyrektor, „cacy” starosta 2020-09-25 15:40 Koronawirus w domu pomocy społecznej 2020-09-25 15:00 3 mln zł zainkasują za projekt obwodnicy Miasta 3 2020-09-25 14:43 Rajd Doliną Dunajca już niebawem 2020-09-25 14:10 Niedługo minie smutna rocznica. Tak zamykano Gubałówkę (WIDEO) 2 2020-09-25 13:20 Koronawirus w szkole w Gliczarowie. Troje zakażonych nauczycieli 1 2020-09-25 13:09 Jelenie w Gorcach zostały zagryzione przez wilki 2020-09-25 12:29 Oddział w szpitalu powiatowym w Zakopanem zamknięty. Wszystko przez covid 3 2020-09-25 12:22 Jesienne granie w altanie 2020-09-25 12:00 Nad Morskim Okiem spokojnie. Nie ma wielu turystów 2020-09-25 11:16 Właściciele działek na Jarmucie oburzeni dewastacją i słowami burmistrza 1 2020-09-25 10:39 Rekordowa liczba zakażeń w Polsce i Małopolsce. Na Podhalu też dużo przypadków 4 2020-09-25 10:29 Miasto dla łasuchów - zaczyna się Weekend Foodtrucków 2020-09-25 09:40 Kolorowy wschód słońca, ale nadciąga zmiana pogody (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-09-25 09:40 Plecak z książeczką badań zostawiony w busie 2020-09-25 09:00 Każdy może wokół Jeziora 8 2020-09-25 09:00 Specjalista ds. marketingu BACHLEDA HOTEL sp. z o.o. 2020-09-25 08:07 Stłuczka na Kasprowicza 1 2020-09-25 07:59 Jesienna edycja Biegu Wschodzącego Słońca 2020-09-24 23:00 Co i jak kupić na imieniny? Podpowiadamy! 2020-09-24 22:25 Mniej turystów na szlakach 2020-09-24 22:00 Zawieszenie, wójt i była dyrektor 2020-09-24 21:30 Biegiem na Diablak 2020-09-24 20:06 Covid-19 w Babiogórskim Parku Narodowym 1 2020-09-24 20:00 Taksówkarz uzdrowiciel czyha wieczorową porą 8 2020-09-24 19:30 Zamknięte szlaki 2020-09-24 18:57 Rower „z wędki” 2020-09-24 18:00 Motocyklem do Rumunii. Wąwóz Bicaz (WIDEO) 2020-09-24 17:33 Zapisy do Biegu Hasiora 2020-09-24 17:00 Zbieraj korki dla Patryka 2 2020-09-24 16:25 Perełki bez Marysi 2020-09-24 16:02 Niebezpieczne śmieci. Zbiórka w październiku 2020-09-24 15:25 Podhale ciągle na żółto 2 2020-09-24 15:00 Dachowanie na słomie 1 2020-09-24 15:00 Zakopane pierwszym polskim miastem na pamiątkowych banknotach MEMOEURO! 2020-09-24 14:52 Miejski Rynek odmalowany - kierowcy widzą jak jechać 2020-09-24 14:34 Holi - Święto Kolorów w Rabce-Zdroju 3 2020-09-24 14:01 Lunęło na Krupówkach 2020-09-24 13:42 Alarm chemiczny w urzędzie i szkole 2020-09-24 12:58 Samochód skradziony w powiecie tatrzańskim 1 2020-09-24 12:01 Zimowity już kwitną. Czy zima szybko nadejdzie? 2020-09-24 11:00 Bacówka Nowiny 2 2020-09-24 10:40 Rośnie liczba zarażonych i zagrożenie strefą czerwoną 2 2020-09-24 10:14 Totalnie zakorkowany wyjazd na Kraków 5 2020-09-24 10:09 Na jakie warunki najlepiej sprawdzają się softshelle - jaką kurtkę przeciwdeszczową wybrać?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-09-25 17:24 1. A w stronę Kośćieliska mądralo wszyscy jadą przez Centrum Miasta ul Nowotarską zabytkową UL Koscieliską aby dostać się do Doliny Koscieliskiej Chocholowskiej tereny są zarezerwowane w planach zagospodarowania od lat 70tych słabosc wladzy lokalnej brak konsekwencji i mamy bajzel. 2020-09-25 16:45 2. Panie burmistrzu, coś się Panu pomieszało. Pan to "...nie może zostawić" mieszkańców !!! a nie inwestora. To oni Pana wybrali i to im ma Pan służyć. 2020-09-25 16:40 3. Totalne nieporozumienie i oczywiście błędne decyzje które bardzo szybko zaowocują problemami. Jak ścieżka rowerowa TO NIE deptak dla pieszych. By to pogodzić wystarczyło zrobić szerszą ścieżkę (nawet 50cm by wystarczyło) i podzielić na pół (jedna połowa w innym kolorze) i obydwie strony były by zadowolone. 2020-09-25 16:18 4. @zakopiańczyk, a dokąd ty chcesz tą obwodnice Zakopanego zrobić? Do Kuźnic, czy na Krupówki? Taka różnica między NT a Zakopanem, że NT jest miastem przelotowym a Zakopane już nie. Na nim się kończy Polska. 2020-09-25 16:10 5. Ceperski komentarz. 2020-09-25 15:44 6. Bo jak jest, szczególnie w porównaniu do miejscowości które 40 lat temu nie mogły się równać z Krościenkiem, to wszyscy widzą. Notabene im tam też swego czasu próbowano tłumaczyć że niszczą rolnictwo na rzecz jakiejś absurdalnej jazdy na nartach. I na tym forum jest taka sama dyskusja o zastępowaniu przestarzałych rozwiązań nowoczesnymi i współczesnymi, które funkcjonują wszędzie indziej. Szkoda tylko, że z braku argumentów obrońcy starych rozwiązań z minionej epoki, sprowadzili tą dyskusje do wąsatych buziek, bo merytoryki w tym za grosz. 2020-09-25 15:32 7. Szanowna Pani Ewo, wielki na prawdę szacunek dla Pani. Biorąc pod uwagę dotychczasowe "osiągnięcia" obecnego burmistrza to te pieniądze a nawet więcej się Pani zdecydowanie należą. Obecny włodarz nic kompletnie nie robi, 0 osiągnięć-tylko podwyżki, podwyżki i podwyżki wszelkich płatności, nawet teraz na nieboszczykach chce zarabiać podnosząc opłaty za miejsca na cmentarzach komunalnych. Mniemam iż już z zaświatów pieniądze ściągnąć chce aby tylko podreperować budżet gminny oraz zabezpieczyć środki na przyszłe podwyżki wypłat dla siebie oraz swoich jakże nieudolnych popleczników.... Ps . Z niecierpliwością czekam na kolejne wybory i "start" Sz. Pani oraz wygraną w nich i objęcie z powrotem urzędu Burmistrza. Pozdrawiam 2020-09-25 15:31 8. Czasem trzeba zburzyć coś co nie przystaje do współczesności żeby w tym miejscu mogło powstać coś co gwarantuje przyszłość. Na tym polega rozwój. Można go nie rozumieć, można się na niego gniewać ale wtedy natychmiast przypomina mi się cytat z Wilhelma II (ostatniego niemieckiego cesarza i króla Prus) który powiedział: uważam że samochód to tylko chwilowe objawienie. Ja wierzę w konie. Pasuje ten przykład niezrozumienia postępu, do tych Twoich teorii o dróżkach (chociaż to nie Ty pisałem bo przecież Ty używasz jednego nicka). I tak samo jest z tymi Twoimi teoriami. Jakbyś żył 70 lat temu to pewnie oburzałbyś się na przystanku dworca, jezdni i usunięcie targu z rynku. No trudno, masz prawo, tylko nie obrażaj innych, którzy prezentują nowoczesną wizje Krościenka i chcą zmian. 2020-09-25 15:27 9. Panie Burmistrzu Dorula kiedy Obwodnica Centrum Zakopanego. Proszę wziąć przykład z N.Targu. Mamy dosyć korków . 2020-09-25 15:25 10. Górolska patologia.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP