Reklama

2020-01-31 15:00:21

Reklama

Rzepiska

Likwidacja szkół po cichu. Mieszkańcy zbulwersowani

Reklama

Ani sołtyska, ani radna wsi i mieszkańcy nie wiedzieli, że gmina będzie przyjmować na sesji uchwały o likwidacji dwóch szkół. We wsi wrze.

Przypomnijmy, w minioną środę na sesji radni przyjęli uchwały intencyjne, które dają wójtowi zielone światło do podjęcia działań w celu likwidacji szkół - numer 1 i 2 w Rzepiskach. Obecnie są to 8-klasowe szkoły z oddziałami przedszkolnymi. Gmina w obu budynkach zamierza utworzyć filie szkoły podstawowej w Jurgowie, z klasami od 1 do 3 i oddziałami przedszkolnymi. Natomiast uczniowie z Rzepisk z klas 4-8 od 1 września tego roku mają się uczyć w szkole podstawowej w Jurgowie. Urząd zapewnia, że będzie dowozić dzieci z Rzepisk do Jurgowa.

Mieszkańcy są oburzeni, że nikt nie poinformował ich wcześniej o takiej decyzji, a o sprawie dowiedzieli się w dniu sesji, dwie godziny przed jej rozpoczęciem. Uchwał o likwidacji szkół nie było w porządku obrad, zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej. Radni wprowadzili je dopiero na początku sesji. Nikt nie miał uwag, ani pytań. Nikt nie zapytał o zdanie mieszkańców. Cała wieś jest w szoku. 

Katarzyna Dorula, sołtys Rzepisk, o niczym nie wiedziała. Mówi, że kiedy dowiedziała się od mieszkańców, że uchwały będą poddane pod głosowanie, na początku nie dowierzała. Dwa dni przed sesją sołtyska była na komisji ekonomiki i również nikt nie powiedział jej o uchwałach.

Radna z Rzepisk Irena Kluczewska również o wszystkim dowiedziała się od ludzi. Jest rozgoryczona, że nikt z gminy jej nie powiedział o uchwałach. 

W Rzepiskach zawrzało. - Zrobili to cichaczem, żeby nikt nic nie wiedział - twierdzi jeden z mieszkańców. Mówi, że o zamiarze likwidacji szkół dowiedział się dwie godziny przed sesją. Mieszkańcy mają żal do władz gminy, że od wielu lat ich miejscowość jest zapomniana. Nie ma inwestycji, a teraz gmina zamyka im jeszcze dwie szkoły i tworzy filie. - Podjęcie takiej decyzji prowadzi do całkowitego zamknięcia szkół. To tylko kwestia czasu - uważa mieszkaniec, który prosi o zachowanie anonimowości. - Jeśli rodzic ma dwoje dzieci i starsze pójdzie do Jurgowa, to młodsze też zacznie tam wysyłać. Bo dwoje dzieci będzie w jednej szkole. Poza tym dla dziecka zmiana otoczenia po ukończeniu 3. klasy też nie jest dobrym rozwiązaniem - dodaje. Przypomina, że szkoła nr 2 w Rzepiskach zajmuje wysokie miejsca w rankingach. Uczniowie są dobrzy zwłaszcza w matematyce.
Mieszkańcy czują się oszukani. Przypominają, że we wrześniu wójt spotkał się z rodzicami dzieci i zapewniał, że nie zlikwiduje szkół. 

m

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Z innej wsi 2020-02-22 15:58:00
Padł głos w tej dyskusji że większe wsie utrzymują Rzepińska. Warto zauważyć z drugiej strony mieszkańcy np Rzepińsk pracują często u tych bogatych i pomnażają ich bogactwo, a zarabiają jedynie na życie.
PółRzepiszczanka 2020-02-02 14:38:22
Powiem tak. Uważam, że na decyzję radnych co do likwidacji naszych szkół duży wpływ miały ostatnie wnioski do gminy naszych rzepiszczańskich włodarek o remonty i naprawy dróg, remont remizy, budowę remizy itd. Chcieliśmy pozostawiania szkół ,,po staremu" kosztem realizowania jakichkolwiek inwestycji? Tak chcieliśmy, Wszyscy z nas na spotkaniu w grudniu bili brawo. A teraz wyszło tak że jesteśmy nie lojalni.
Ja 2020-02-02 09:35:23
Do mieszkańca gminy

Żałosny jesteś..
Nie życzy się nikomu źle ale weź się swoim bogactwem udław.
Stasek stasowy 2020-02-01 23:50:56
do mieszkańca gminy.

Opowiadasz głupty. Rzepiscanie tak samo płacą podatki do gminy jak mieszkańcy innych miejscowości. A gmina nic ,zupełnie nic w tej wsi nie zrobila ani nie robi. Ich pieniądze z podatków lądują w innych wsiach . Więc kto na kim żeruje !?... I jeszcze im gmina w barbarzyński sposób szkołe zabiera.
Konio 2020-02-01 23:00:07
Pani radna ,wstyd wyjść na wieś i popatrzeć ludziom w oczy!
obserwator 2020-02-01 21:42:34
Kto rządzi w Gminie .
Odpowiadam PiS.
Z jakiego ugrupowania jest Wójt.
Opowiadam PiS.
Kto wygrywa wybory w Minie Bukowina Tatrzańska.
Opowiadam PiS.
Zagadka. Kto zrobił mieszkańców Rzepisk w konia.
Każdy niech sobie odpowie.
Obserwator terenu 2020-02-01 20:12:17
Realizacja planu likwidacji szkół mniejszych i włanczanie dzieci z tych miejscowości do szkół większych, lepiej wyposażonych o dogodniejszych warunkach lokalowych i edukacyjnych nie jest planem złym. Idealnych planów nie ma, zawsze będą minusy ale w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych możliwościach jakie mają samorządy to plan najlepszy. Dzieci z Rzepisk nie są dziećmi niepełnosprawnymi i nie potrzebują indywidualnego toku nauczania ? a takim nauczaniem jest niestety egzystowanie w małej szkole. Brak możliwości nauki w większej grupy rówieśniczej, ogranicza ich talent, nie uczy współpracy w grupie rówieśniczej, zdrowej rywalizacji i powiedzmy to szczerze marnuje talent tych zdolnych uczniów którzy chcieliby kontynuować naukę na poziomie szkoły średniej. Brak sal gimnastycznych ogranicza również rozwój fizyczny co jest bardzo ważne szczególnie w dzisiejszych czasach dla dorastającego pokolenia.
Ale o tych faktach trzeba informować rodziców, mieszkańców ! Nie wystarczy suche wyrecytowanie uchwały Rady Gminy i uzasadnienia ? tym bardziej że sesje teraz są nagrywane i wszystko idzie w świat. Psim obowiązkiem rasowego urzędnika na stanowisku kierowniczym jest takie przedstawienie decyzji by ludzie poczuli że to jest dobre rozwiązanie. Pani Kierownik wstyd. Od tych na stanowisku wymaga się więcej!
Drugi wstyd to Pani radna z Rzepisk. Jak można schować głowę w piasek i nie stawić się na głosowanie w tak ważnej decyzji dotyczącej mieszkańców wsi. Stanowisko radnego to nie tylko aplauz i zaszczyty. Trzeba brać na klatę konsekwencje trudnych decyzji i w głosowaniu wyrażać wole ludzi którzy wybrali!
A na koniec ?. optymistycznie. Bez względu na motywy , cieszy fakt, że jeden radny potrafił zagłosować przeciwko likwidacji szkoły. Wreszcie jakiś głos przeciw. Jest nadzieja że demokracja w Radzie Gminy Bukowina Tatrzańska nie umarła.
Bobik 2020-02-01 18:21:06
Tak jak w ewangeli biednemu zabrać sicko a bogatemu Jeszce dołożyć i zabić dziure deskami hej
Mieszkaniec gminy 2020-02-01 12:22:28
Oczywiście,że byla to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęła obecna rada gminy.
Już dawno powinni zlikwidować te szkoły.
A co do tego że Rzepiscanie jadą po swojej radnej,to po co żeście ja wybierali skoro taka zła.
Ja na swoich radnych nie narzekam.
Może czas zacząć odpowiednio gospodarować wpływami z podatków,bo kilka miejscowości odprowadza kolosalne pieniądze do gminy,reszta na tym żeruje!!
To właśnie pierwszy krok do gospodarności!!!
BRAWO!!!
Obiektywny 2020-02-01 11:58:17
To jest JEDYNE ROZSĄDNE WYJŚCIE. 29 uczniów i 14 nauczycieli to naprawdę jest chore. Druga sprawa, to rada podejmuje decyzje nie wojt 15 osób nie jedna. Trzecia to dzieci z Rzepisk już chodzą do Jurgowa więc wina i rodziców, którzy mając szkole u siebie wysyłają dzieci. A swoją drogą może warto by ich zapytać dlacz go zdecydowali się wysłać dzieci do innych miejscowości.
Gacek 2020-02-01 11:17:52
Takich nieudaczników jeszcze nie było w naszej gminie. Dorwali sie do wladzy. Oni w tej gminie sami powinni sie pozwalniac. To bylaby najwieksza oszczędność dla gminy. Ten pseudo wójt ani złotówki nie dał na żadną inwestycje w rzepiskach to jeszcze szkołe zamyka,która przez tyle lat za jego poprzedników istniała. Wstyd panie wójcie. Wzorowo naśladuje pan tych ktorzy obecnie rządza . Po cichu wszystko zniszczyć.
Tata 2020-02-01 08:04:33
Ręce opadają, szkoła ma się opłacać????? Co to fabryka??? Pisanie o małej ilości uczniów i ich słabym poziomie, że teraz to dopiero rozwiną skrzydła bo do większej szkoły pójdą, jest tylko potwierdzeniem że Ci co to piszą naprawdę do szkoły mieli pod górkę i daleko od domu, myślenie jest męczące.
Radna nie wiedziała ha ha ha haaaaaa, Przecież radni z wodzem na czele są z jednej partii. Takich figli gmina dawno nie oglądała. No ale czego można się spodziewać po ludziach którzy aby dorwać się do stołka zrywali (osobiście) plakaty swoim konkurentom w wyborach.
A i jeszcze jedno, wójt w dużej mierze dzięki Rzepiszczanom wygrał w wyborach. I tak im podziękował. Brawo
Wik 2020-01-31 21:06:41
I bardzo dobrze.Więcej tam nauczycieli niż uczniów, a poziom i tak strasznie słaby.Rzepiska Nie mają co bronić tylko się cieszyć , że wreszcie będą ich dzieci chodzić do normalnej szkoły gdzie są obiady i, boisko , sala gimnastyczna i dzieci A nie dwie osoby w klasie. Dwie OSOBY !!!! Warto tak na to spojrzeć, zamiast bronić dla zasady.
Zagórzanka 2020-01-31 19:38:46
Ciemnota ludzka nie zna granic...
Po pierwsze... na samym początku stycznia zostało zdecydowane, że szkoły w Rzepiskach zostają, więc skąd nagle wziął się temat oświaty? - macie ludzi za idiotów?
Po drugie... Nie jedna, czy dwie osoby w gminie stoją za zamykaniem szkół.
Po trzecie... to nie jest tak, że wójt w gminie nie ma nic do gadania, wszyscy są z jednej partii.
Po czwarte... pierwsze słyszę, żeby radny jakiejkolwiek miejscowości stał przeciwko swoim wyborcom.
Po piąte najłatwiej jest smarować ludzi po stronach internetowych zamiast iść walczyć o szkoły, a swoją drogą to podobno sama pani dyrektor z Rzepisk ścieli sobie posadkę w innej szkole.
Henio 2020-01-31 18:33:32
Do swój.
Jakby wójt nie wyszedł z inicjatywą i nie poddał tego pod głosowanie. To by radni nie mieli co przegłosować.
Bobr 2020-01-31 18:32:57
Brawo w?jciy teroz cas na cornom gore i brzegi łoroj dali dobro zmiana
Kulczewski 2020-01-31 18:28:53
Pani radna rzepisk rozgoryczona,bo wszystkiego dowiedziała się od ludzi????????????
Juz w tamtym roku ciesyla siy ze skole w rzepiskach zlikwidujom. WSTYD PANI RADNA .
zdzichu 2020-01-31 18:18:04
Drodzy rzepiscanie. Czy jak w klasie na rzepiskach bedzie 1 dzicko to trzeba bedzie 17 nauczycieli??
dwojak 2020-01-31 18:11:40
Oglądałem sesje rady. Wygląda na to że radni podjeli dobrą decyzję. Jedna szkoła 30 dzieci. Drugą szkoła w Rzepiskach 35 dzieci. Szkoda dzieci żeby w takich warunkach się uczyły.
Brawo za decyzję.
swoj 2020-01-31 17:59:14
Ciemny lud jednak nic nie rozumie. Wiadomo przecież ,że gminami rządzą radni. Wójt nie ma nic do gadania. Rada podejmuje decyzję a nie wójt. Edukujcie się ludzie.
Bury 2020-01-31 17:40:58
Na wiosnę wybory ,czas włączyć myślenie !!!!!
Latem jak przez Rzepiska pojedzie kurde poloń ,też trzeba dobrze się zastanowić jak to rozkminić !!!
Kaczorek 2020-01-31 17:31:42
Po co wam szkoła,przecież macie 500+ zrozumcie wkońcu .
Stasek za wody wielkiej 2020-01-31 17:02:18
No tosciy doglosowaliii
Na piyncyt teroz trza dac
A niy ma komu juz wzionsc
No to noilypiyj zaprzyc skole
Hej
stasek 2020-01-31 17:01:04
Już to kiedyś pisałem.
Powtórzę jeszcze raz.
Nasuwa mi się kilka refleksji.
1. Jak to nie ma pieniędzy na oświatę, podobno Rząd sypnąl groszem na podwyżki dla nauczycieli i Gminy dostały kasę.
Tak słyszałem w TVP.
2. Miały być nie likwidowane żadne małe szkoły, nawet miały dostać dodatkowe środki. Za rządów PO obecnie rządzący darli się że nie pozwolą zamknąć ani jednej małej szkoły..
3. Zlikwidowanie szkoły w małych miejscowościach to śmierć kulturowa tych miejscowości.
4. Kto rządzi w Gminie Bukowina Tatrzańska -PiS. kto rządzi w Kraju -PiS.
Wniosek - ktoś mówi nieprawdę( albo władze Gminy albo Rząd PiSu)
Tak to widzę z pozycji prostego suwerena.
Rzepiscon 2020-01-31 16:22:03
Dziękujemy siostrom ,pani Zofi i Irenie oraz wspaniałemu wójtowi kłamczuchowi.

My Rzepiscanie.
Sprawiedliwy 2020-01-31 16:17:08
Jaśnie pan wójt ,obiecał że za zlikwiodowanie szkół,zlikwiduje również podadki dla rzepiscan .
Bolek 2020-01-31 16:13:42
Macie swój PIS.
Bambus 2020-01-31 16:09:01
" Przypominają, że we wrześniu wójt spotkał się z rodzicami dzieci i zapewniał, że nie zlikwiduje szkół. "

Czyli wychodzi na to,że obecny wójt ,to Pinokio z długim noskiem.
Ja 2020-01-31 15:10:59
Ooooo biedna radna, nic nie wiedziała.....
szkoda.....
Ja nie wiem jak wy możecie patrzeć w lustro, bo w oczy ludziom to juz dawno nie patrzycie
I love Spisz 2020-01-31 15:10:08
Dobra zmiana...
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI PRACOWNIKA DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ ORAZ SPRZĄTANIA POKOI. Kontakt: 509578689
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ. Kontakt: 509170212
 • USŁUGI | inne
  DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ, CERTYFIKOWANA, METODĄ FUMIGACJI. TANIO! 500 086003
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam cieliczkę rasy Jersey. 880145487
  Tel.: 880145487
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza z doświadczeniem..kontakt@schroniskosmakow.pl 509825332
  Tel.: 509825332
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Biuro Księgowe AUDITPLUS zatrudni do biura w Zakopanem: - SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH - pełna księgowość i KPiR - wymagane doświadczenie; - SPECJALISTÓW ds. kadr i płac - wymagane doświadczenie; Zadaniem zatrudnionych osób będzie obsługa księgowa prestiżowych klientów firmy przy współpracy z pozostałymi członkami zespołu i pracownikami klientów a także z doradcą podatkowym i biegłym rewidentem. Oferujemy: umowę o pracę w pełnym wymiarze, atrakcyjne zarobki, pracę od poniedziałku do piątku w firmie księgowej działającej na rynku ogólnopolskim i dobrą atmosferę w młodym, dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole, szkolenia i wyjątkową szansę rozwoju osobistego. Wymagamy: zaangażowania w zlecone obowiązki i absolutnej dyskrecji Zgłoszenia proszę składać przesyłać na: praca@auditplus.pl
  E-mail: praca@auditplus.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ/SPRZĄTANIE POKOI na wakacje - Zakopane, Jaszczurówka - 601504486
 • PRACA | dam
  FIRMA NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ W NOWYM TARGU Z: FRYZJERAMI, KOSMETYCZKAMI, MANICURZYSTKAMI, MASAŻYSTAMI I REHABILITANTAMI - DO OTWARCIA WSPÓLNEGO SALONU. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO RECEPCJI. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA, sezonowo lub na stałe, możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, UMIEJĄCĄ SAMODZIELNIE GOTOWAĆ. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni POKOJOWE. Kontakt 666378357
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502271486.
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII: murarz, cieśla, operator żurawia. Austriackie warunki. BauPersonal, (nr cert. 4726), info@baupersonal.pl,www.baubersonal.pl 513106189, 668835085
  Tel.: 513106189, 668835085
  E-mail: info@baupersonal.pl,
  WWW: www.baubersonal.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KIOSK HANDLOWY pow. 25m2, ZAKOPANE, NOWOTARSKA 3A. 602300070
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni osobę na stanowisko: SERWISANT Oferujemy: umowę o pracę, niezbędne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z siedzibą w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  KELNERKI/-ÓW - 668115397
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DREWNIANE GÓRALSKIE DOMKI - DO PRZENIESIENIA - 668115397
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM - tel. 607506428
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-08-11 00:27 Pożar w Długopolu (Zdjęcia) 2020-08-10 21:37 Wieża z pieczątką 2020-08-10 21:00 Skansen różnorodności 2020-08-10 20:30 We wtorek msza w 26. rocznicę tragicznej śmierci ratowników i pilotów 2020-08-10 20:05 Ogródki jak marzenie 2020-08-10 19:30 Pielgrzymka rowerowa dotarła na Hel 2020-08-10 18:45 Pięć mandatów dla romskiej orkiestry 10 2020-08-10 18:15 Białorusini już się nie zatrzymają na czerwonym świetle 2 2020-08-10 17:44 Żmija w kuchni, no prawie żmija… 2020-08-10 17:00 Ewakuacja turystki ze Żlebu Kulczyńskiego (WIDEO) 2020-08-10 16:44 Zakopiański Festiwal Literacki 2020-08-10 16:16 Mecenat Małopolski rozstrzygnięty 2020-08-10 15:30 Opryski wstrzymane - pszczoły uratowane 2 2020-08-10 14:45 Strażacy z Gliczarowa Górnego budują dom Świderkom 2020-08-10 14:00 Sabałowe Bajania w czasie pandemii 2020-08-10 13:19 Kolejna kradzież volkswagena. Tym razem w Bukowinie 1 2020-08-10 12:53 Spotkania górskie. Gościem Apoloniusz Rajwa 2020-08-10 12:28 Poszukiwana czasza spadochronu 2020-08-10 11:38 Duży korek z Tylmanowej do Krościenka 6 2020-08-10 11:13 Rekord zakażeń w Małopolsce. Na Podhalu 7 przypadków 4 2020-08-10 10:29 Groźny wypadek w Orawce 2020-08-10 10:19 Nocne dachowanie w Skrzypnem 2 2020-08-10 10:00 Na razie mamy piękną pogodę, ale uważajcie na burze 2020-08-10 09:00 Przystanki zasypane śmieciami 4 2020-08-10 08:00 Kierowcy na rondzie Prymasa Tysiąclecia 2020-08-09 21:26 Śmigłowiec TOPR na Przysłopie Miętusim (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-08-09 21:00 Gdzie diabeł nie może, tam babe pośle (WIDEO) 2020-08-09 20:33 Wirtualny festiwal 1 2020-08-09 19:27 Potrącenie rowerzysty w centrum Zakopanego 4 2020-08-09 18:55 Potrącenie rowerzysty w Poroninie 4 2020-08-09 18:00 Bernardyni z sanktuarium 4 2020-08-09 17:27 Toprowski Sokół znów w akcji 2020-08-09 17:08 Nad Morzem nie ma tłumów 2020-08-09 17:00 Krościenko chce być miastem 2 2020-08-09 16:57 Sokół poleciał na Kopę 1 2020-08-09 16:00 Górale góralowi w potrzebie 2020-08-09 15:02 Pośród chałup Tour de Pologne 2020-08-09 15:00 Rocznicowe wejście na Rysy 2 2020-08-09 14:52 Kolarze już na trasie 2020-08-09 14:50 Śmiertelny wypadek w Dolinie za Bramką. Znamy szczegóły 2020-08-09 14:42 Śmierć w Tatrach 1 2020-08-09 14:00 Pod Tatrami ciepło ale nie upalnie 1 2020-08-09 13:00 Kolejka do kolejki na Kasprowy niewielka 7 2020-08-09 12:00 Dziś kolarze z Zakopanego jadą do Krakowa. Utrudnienia w ruchu 2020-08-09 11:28 Rondo z patronatem 22 2020-08-09 10:41 Kolejne zachorowania na koronawirusa na Podhalu 2020-08-09 10:34 Rondo do święcenia 4 2020-08-09 10:01 Turysta źle się poczuł na szlaku 2020-08-09 10:00 Zaloty i wzloty… zakochana kozica, niedźwiedź na diecie 2020-08-09 09:00 Wirtualna Parowozjada
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-08-10 21:54 1. Do Turysta Tak się składa drogi panie, że ja też od ponad 40-stu lat bywam w "Zakopcu" tylko trochę częściej bo tu się urodziłem i mieszkam. Tak się też składa, że akurat np mnie, jak i moim znajomym Zakopiańczykom takie badziewie i " cała masa wszelakich grajków i innych magików" przeszkadza i zawsze przeszkadzała.Tak się również składa, o czym Pan pewnie nie wie, że Zakopane to nie tylko turyści, ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy chcą normalnie żyć i funkcjonować, a nie tylko usługiwać przyjeżdżającej tutaj na kilka dni chordzie z pieniążkami, której się wydaje, że się im wszystko z tego powodu należy. Zakopiańczycy wcale nie chcą patrzeć na Orkiestry Cygańskie, Peruwiańczyków z gitarami, człowieka z pytonem na szyi, klaunów, tancerzy z przenośnym magnetofonem i materacykami, rowerem z odwrotną kierownicą i całą masą naciągaczy których zawsze tu było pełno. Dlatego właśnie bardzo dobrze, że Straż Miejska egzekwuje przepisy i spełnia rolę do której została powołana. Za chwile odezwą się pewnie oburzone głosy, że gdyby nie turyści to to czy tamto. Od razu więc informuję, że nie żyję z turystów, nie mam pensjonatu na 2000 gości, nie jestem busiarzem, hotelarzem, ani nie mam tutaj żadnego biznesu. Pracuję w państwowej firmie nie związanej z turystyką i całkiem dobrze sobie radzę :) 2020-08-10 21:41 2. Tymi mandatami mogą se najwyżej podetrzeć nos. Są nie do ściągnięcia i dlatego będą grać dalej a Trzaskoś będzie pozorował jak zwykle pracę marnując papier na kolejne mandaty. 2020-08-10 21:18 3. Ja bym się zastanowił czy ktoś nie podrobił kluczyków np podczas naprawy, bo coś za szybko te autka odjeżdżają 2020-08-10 21:14 4. Czyżby PLK zastosowało rozwiązanie proste jak konstrukcja maszyny do młocki,o którym pisałem kila dni temu? 2020-08-10 21:03 5. Darujcie sobie, krupówki i park kulturowy w czasach co wszystko jest na sprzedaż. To miejsce o nazwie Krupówki miało swój niepowtarzalny charakter w czasach PRL. 2020-08-10 20:23 6. Do "Stanley Staywsiok" - Niczego nie przespałem. Mówię jedynie że NICZEGO dobrego z tego niby "parku" nie wyszło (no może poza zniknięciem paru szpetnych reklam i banerów). Krupówki zostały tak bardzo zdegradowane kulturowo że nazywanie jakiś przepisów "parkiem kulturowym" jest zwyczajnie śmieszne. 2020-08-10 20:18 7. Turysto, jak wrócisz do siebie , postaraj się byś w pracy i w domu mógł przez parę godzin codziennie słuchać wrzasków. Będziesz miał wczasy przez cały rok. 2020-08-10 20:07 8. Zachorowań z dnia na dzień wiecej,dane nie oddają realjów,system niewydolny,na wyniki czeka się kilka dni.Otworzono drugi szpital jednoimenny w Krakowie na Kopernika.Pora konczyć wakacje!!! 2020-08-10 19:57 9. @Turysta - Chyba przespałeś ostatnie kilka lat, tzw. park kulturowy nie powstał z dnia na dzień. 2020-08-10 19:54 10. W naszej bananowej krainie juz niedlugo bedzie bardzo podobnie.
2020-08-08 20:35 1. Wierćcie wierćcie. Nie ma to jak dobry PR. Bo póki co nie widzę, żeby na celu była ekologia. 2020-08-02 11:10 2. Rekonstrukcja nieco zafałszowana. W godzinie W ledwie co 20 powstaniec miał jakąkolwiek broń. 2020-07-29 14:50 3. Piękne miejsce i coraz bardziej popularne. A jeszcze 10-15 lat temu zwykle było tam pustawo nawet przy pięknej pogodzie. 2020-07-04 14:02 4. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 5. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 6. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 7. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 8. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 9. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 10. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka