Reklama

2020-02-05 20:50:55

Reklama

Zakopane

Pan Michał oburzony wczorajszą sytuacją na dworcu kolejowym. Pyta burmistrza i PKP

Reklama

Wczorajszy wieczorny pociąg do Szczecina odjechał z Zakopanego z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. Przez 135 minut pasażerowie musieli czekać na mrozie, wietrze na peronie pozostawieni sami sobie. Turysta z Poznania jest oburzony taką sytuacją i o sprawę pyta PKP oraz burmistrza Zakopanego.

Wczoraj późnym wieczorem relacjonowaliśmy sytuację ponad setki pasażerów pociągu "Podhalanin". Odjechał on z Zakopanego w czasie ataku zimy ze 135 minutowym opóźnieniem. Ze względu na remont dworca ponad setka pasażerów, w tym małe dzieci, nie miała dostępu do poczekalni, czy nawet toalet. O sprawie pisaliśmy tu:
http://24tp.pl/n/65187

Dziś jeden z pasażerów, pan Michał z Poznania oburzony całą sytuacją, wysłał maila do burmistrza Zakopanego i PKP, zdaje w nim szereg pytań. Poniżej list w całości: 

Mieszkamy z żoną w Poznaniu. Kilka dni temu odwiedziliśmy Zakopane. Podczas powrotu spotkała nas niemiła sytuacja.

Pociąg, którym chcieliśmy wracać w dniu 4 lutego 2020 roku o godz. 20.55 nie był podstawiony na czas. O godz. 20.30 podano komunikat, że zostanie podstawiony z 60 minutowym opóźnieniem. Nie podano jednak kiedy to będzie, nie podano też komunikatu, kiedy odjedzie do Poznania. W kasie biletowej uzyskałem informację, że nie ma lokomotywy, która przyciągnęłaby wagony mające jechać do Poznania z bocznicy kolejowej,  lokomotywa przyjedzie wraz z pociągiem z Bydgoszczy, który jest opóźniony. ów pociąg z Bydgoszczy przyjechał o godz. 21.05. Okazało się jednak, że lokomotywa stała bezczynnie do godz. 22.05 wraz z pociągiem z Bydgoszczy. Nie wiadomo dlaczego, bo komunikatów brak, a kasa biletowa została zamknięta o godz. 21.00. O godz. 22.05 lokomotywa odjechała i po jakimś czasie odjechały też wagony pociągu z Bydgoszczy. Pociąg do Poznania został podstawiony o godz. 23.05, tj. a odjechał o godz. 23.10. Opóźnienie 135 minut nie pojawiło się w żadnym wcześniejszym komunikacie.

Przez cały ten czas marzłem z żoną na peronie, bo poczekalni dworcowej nie ma, ławek w maleńkiej kasie biletowej nie ma (zresztą i tak tam niewiele osób się mieści, szczególnie z bagażami), toalet nie ma. Bar FIS niedaleko dworca zamknięty od godz. 21.00. Razem ze mną marzło grubo ponad sto osób, w tym małe dzieci, osoby starsze, ludzie przeziębieni, itd. Nikt z pracowników kolei nie pojawił się z ciepłą herbatą, nie wskazał miejsca, gdzie można się ogrzać, nie podano nawet komunikatu, kiedy pociąg odjedzie do Poznania. Co trzydzieści minut podawano tylko wyssane z palca komunikaty o tym, że pociąg będzie podstawiony z opóźnieniem 60 minut, 90 minut, 120 minut. Nie wiem skąd brali ten czas opóźnienia, bo był oderwany od rzeczywistości. Nigdy nie podano rzeczywistej przyczyny opóźnienia, ani godz. o której pociąg odjedzie.

W pociągu nikt nie roznosił, ani nawet nie informował o dostępności ciepłej herbaty czy posiłku. Konduktor nie miał pojęcia, jak będzie się można przesiąść, jeśli ktoś jedzie dalej z Poznania.

W pociągu przeczytałem na stronie Tygodnika Podhalańskiego informację, że przyczyną opóźnienia, poza opóźnieniem pociągu z Bydgoszczy, był zepsuty pociąg regionalny, który blokował tory. To jest bzdura. Ten pociąg stał tam kilka godzin i nikt nic przy nim nie naprawiał. Skoro był zepsuty, a blokował tor do odjazdu kolejnym pociągom, to dawno by już zaczęli naprawę, ale nikt tam nic nie naprawiał.

Rzecznik PKP Intercity zapewniał też o ciepłych napojach i posiłkach dla pasażerów. To też bzdura.

Chciałbym wiedzieć,

- dlaczego w Zakopanem nie ma czynnego dworca?
- dlaczego w Zakopanem nie ma poczekalni z ławkami dla pasażerów?
- dlaczego w Zakopanem nie ma toalet dla pasażerów?
- dlaczego w Zakopanem nie udziela się informacji, kiedy odjedzie opóźniony pociąg?
- dlaczego w Zakopanem nie nie podstawia się na czas pociągów?
- dlaczego w Zakopanem zepsute pociągi blokują tory i nikt ich nie naprawia, aby inny pociąg mógł przejechać?
- dlaczego w Zakopanem kasy biletowe są zamykane przed odjazdem ostatniego pociągu?
- dlaczego w Zakopanem nie ma informacji pasażerskiej?
- dlaczego w Zakopanem nie troszczy się o pasażerów kolei, zniechęcając ich o transportu publicznego, który jest bardziej ekologiczny?
- dlaczego zniechęca się pasażerów do pociągów, działając na szkodę spółki dofinansowywanej przez państwo z pieniędzy publicznych?

Pomijam już komunikację w trakcie naszego pobytu w miejscowości Zakopane, bo busy nie jeżdżą zgodnie z rozkładem jazy i odjeżdżają, jak się napełnią. Pojechaliśmy z żoną w dniu 4 lutego 2020 roku o godz. 10.42 busem w kierunku Palenicy, bo bus o 10.30 nie odjechał, gdyż było za mało pasażerów, a o godz. 10.42 odjechał opóźniony 2 minuty, bo dobierał jeszcze pasażerów. Z powrotem chcieliśmy wsiąść w okolicach Wierchu Poroniec lub Zazadniej, ale pomiędzy godz. 13.50, a 14.30 nie jechał żaden bus, mimo że teoretycznie jeżdżą co kwadrans.Czy ktoś to w ogóle nadzoruje?

Musieliśmy z żoną iść kilka kilometrów w śniegu, zziębnięci, do sąsiedniej wsi.

Mam wrażenie, że Zakopane promuje komunikację prywatną, tzn. własne samochody turystów. Zakopane nie wspiera komunikacji publicznej, jak inne miasta w Polsce, a zamiast tego wybiera nieekologiczne rozwiązania, które zniechęcają turystów. Tyle się mówi o ociepleniu klimatu, o emisji spalin itd. Jestem zniesmaczony tą sytuacją.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Alex 2020-02-07 11:55:40
Może należy wprowadzić ograniczenia ilości turystów w Zakopanem? Bo co to za kurort gdzie tłumy ludzi na szlakach? Wtedy nie będzie problemu z komunikacją miejską i odśnieżaniem. Za nim zdarzymy odśnieżyć parking przed firma to już tam stoją auta turystów mimo iż jest zakaz - mają to gdzieś. Ulice wyslizgane bo sypać solą nie wolno , a ludzie w swoich adidasach szurając o chodniki robią ślizgawkę. Był ktoś teraz w ferie na Krupówkach? Nie ma opcji nawet odśnieżenia. Koszyk na smieci jest od groma ale łatwiej wyrzucić na ziemię. Zastanów się jak sam się zachowujesz i nie strasz że więcej nie przyjedziesz do Zakopanego. Może my też chcielibyśmy odpocząć we własnym miejscu zamieszkania bez wiecznych korków i pretensji. Nad morzem sezon jest 4 miesiące u nas bez sezonu tylko listopad????
Tom 2020-02-07 09:42:22
Niestety ale taka smutna prawda o tym mieście. Komunikacja publiczna zgodna z rozkładem praktycznie nie istnieje. I miasto nic z tym nie robi od wielu lat. Kilka autobusów tego nie załatwi. A dworzec? To nie tylko sprawa PKP. To także sprawa i wizytówka miasta. I to miastu powinno zależeć na tym aby na czas remontu zapewnić ludziom godne warunki.
Jtgb 2020-02-06 22:13:48
Duża wina jest po stronie PKP (polskie Kuleje państwowe) które uznały zapewne, że utrzymanie dworca jest nierentowne. Burmistrz może skoczyć... Chyba że w czyimś interesie jest promowanie busów (jeżdżących dowolnie lub w konwojach, żeby żaden przewoźnik się nie wylamal), promocja autobusów typu szwagropol (strasznie jeżdżą).
Tylko czekać aż PKP wygasi popyt na pociąg...
Pawel7878 2020-02-06 20:21:50
Sorry ,taki mamy klimat
Aga 2020-02-06 20:18:33
Również we wtorek wracaliśmy z Zakopanego, tylko wcześniejszym pociągiem 16.52 w kierunku Krakowa. Na stacji w Jordanowie mieliśmy 80 min postoju w związku z kierowcą tira, który zbyt uwierzył w swoje możliwości i zawisł nad przejazdem kolejowym. Myślę, że to było powodem kolejnych opóźnień. My jednak byliśmy informowani o sytuacji na bieżąco, a pociągi do których mieliśmy się przesiąść czekały.
sp 2020-02-06 17:18:01
@melon, byłem w wojsku koło Warszawy i dla warszawiaka krakus to już był Góral.
basior 2020-02-06 16:57:47
Pewnie Panie Michale. Jeszcze może każdemu z was helikopter podstawić, nie ambulans. Jak rozp..lali kolej to gdzie Szanowny Pan Michał był? Tera postawa roszczeniowa? Co za hipokryzja ludzi. Nie do wiary! Chce Pan, to może niech Pan wyśle petycje w sprawie zbudowania drugiej linii z Chabówki do Zakopanego. Tylko gdzie ją Pan pomieści? Piętrowo? Nie? To nic nie da, bo takie już były i to pełne! Ludzie nie narzekali. Teraz wygoda. Każdy by chciał mieć przedział dla siebie. Ale to jeszcze nie czas, bo trzeba nadrobić zaniechania, a to wszystko na raz nie da się zrobić natychmiast. Pewno dużo zycia przed Panem i "nigdzie" się Pan nie wybiera? Trochę cierpliwości.
ekspatriant z Zakopanego 2020-02-06 16:45:19
Od czasu upadku komuny komunikacja lokalna w Zakopanem właściwie nie istnieje.
Kiedy to, dwa lata temu otworzyli pierwszą linie autobusów miejskich w Zakopanem ?
Prywatne mikrobusy jeżdzą kiedy chcą (czekają aż wypełnią samochód). Śmiech.
Nie ma jak kapitalizm. Ciekawe że zarząd miasta nie jest w stanie wymusić od firm które niby umożliwiają komunikacje lokalną, żeby odjeżdżali na czas. Prawie to wygląda na to że nikomu w zarządzie miasta
na tym nie zależy.
Megi 2020-02-06 15:59:36
Lubię Zakopane , jeśli chodzi o wypady w góry . Miałam jednak raz kiedyś, średnią przyjemność wracać do Łodzi autobusem . Dworzec , poczekalnia i toalety to dno , brud i ubóstwo . Stolicę polskich Tatr stać naprawdę na piękny dworzec , zwłaszcza , że przyjeżdża tam dużo zagranicznych turystów ,a nie zawsze każdy dysponuje samochodem.
Aad 2020-02-06 15:10:43
Realia naszego PKP ... A takie sytuacje to jak mlyn na wodę dla Poznaniaków którzy tylko szukają gdzie by tu sie doxxxrdolić i pieniądze wyciągnąć.
Teodorslysz 2020-02-06 14:41:07
Nie jestem w żaden sposób upoważniony do odpowiedzi na pytania Pana z Poznania więc zapytam ;
Po co Pan tu przyjeżdża?
Dlaczego w Poznaniu pisze się ziemniaki a czyta pyry ?
Dlaczego w Poznaniu ,gdy pociąg jest opóźniony , hostessy nie rozkoszą doskonałego napoju zrobionego z pyr zeby umilić oczekiwanie pasażerom?
Klik 2020-02-06 12:30:46
W Tunezji to na porzadku dziennym i ludzie żyją! Po co jedziecie do Zakopaca jak tam tak źle
melon 2020-02-06 11:53:51
@piańczyk. W PRL był dyrektor i dwóch zastępów. Zobacz ile jest teraz spółek, prezesów i rad nadzorczych. W tamtym czasie zdążyli zelektryfikować kolej do Zakopanego, proszę porównać z dziesiejszymi czasami. Co do społeczeństwa roszczeniowego, to co państwowe to było, teraz za firmami kryją się konkretne osoby, które biorą niezłą kasę, więc nie p/l o roszczeniowym społeczeństwie. Niestety bierze się kasę i to dużą, więc reszta wymaga również bezdomny bo dzięki, że go zwolnili to prezes ma tyle kasy.
Natomiast górale są cwani, jak są górą. Jak naubliżają po pijaku szefowi, to za dwa dni na kolanach proszą o przyjęcie do pracy. Procowałem z góralami za granicą, to wiem.
@Maciek, 100% racji.
Pepe 2020-02-06 11:35:52
A gdzie tvPOlsat? Nie było akurat?
piańczyk 2020-02-06 09:48:33
.....pokolenie roszczeniowe, ale tak apropo mogłoby miasto wraz z pkp zorganizować namiot z nagrzewnicą choć na okres zimnych ferii , parę ławek, wpuścić chociaż automat z goracą kawą, herbatą i ze dwa toi toi , "ociepliło" by to wizerunek miasta jako gospodarza i wciąż niezreformowanego pkp, narodowego przewoźnika , który nadal pracuje jakby to był prl.Pozdrowienia dla wszystkich prezesów " kolejowych" od sieci trakcyjnej, od dworców , od kibli na dworcach, od schodów ruchomych i tych nieruchomych, wind, wagonów, pantografów itp. niech choć minutę podumają jak takie problemy rozwiązywać sprawnie i na czas.
Kierowca 2020-02-06 09:42:10
A ja mogę panu udowodnić nagraniem z kamery że busy z palenicy bialczanskiej odjechał o godz.13.40,14.00,14.20 a co do odjazdu z dworca o godz.10.30 to takiego nie ma w sezonie zimowy natomiast jest o godz.10.40 i tak odjechał widać na nagraniu z kamery dyżurnego ruchu na dworcu
ktoś 2020-02-06 09:41:39
Osoby odpowiedzialne za remont dworca kolejowego wiedzą, że zima w Zakopanem to są temperatury +20 do +30 stopni Celsjusza bezwietrznie i pasażerowie nie potrzebują toalet bo są wyposażeni w dodatkowe pęcherze o pojemności ok 100 litrów każdy . Czyli normalna tzw dobra zmiana wiedząca wszystko lepiej - fuc ze swoją świtą wahofcóf dotarł już do poziomu dworca kolejowego w Zakopanem
sp 2020-02-06 09:07:45
Do r89 takich problemów nie było i nie było Michałów roszczeniowych a jak już przyjechał to PAN Michał.
A tak prywatnie Michał, czy ty widziałeś Tatry i okolice czy tylko patrzyłeś na zegarek?
Iwona 2020-02-06 07:42:24
Jest mi wstyd jak czytam niektóre komentarze. Wyobrażam sobie jakie byłyby , gdyby podobna sytuacja spotkała komentujących.
qaz 2020-02-06 07:41:54
Dziwne pytania w zakresie PKP. Pan Michał zapomniał, że mamy kapitalizm. W polskim wydaniu wygląda to tak, że tnie się koszty do gołej kości. I jakoś to będzie. PKS został zlikwidowany, PKP ledwo zipie. Komunikacja publiczna międzymiastowa w zasadzie jest zbędna. To już od lat wiadomo. A łączenie tego z miastem jest grubym niezrozumieniem tematu. Sorry - socjalizm się skończył i dziś kto inny ma budynki, kto inny tory, kto inny sieci i kto inny tabor. Komuno wróć ?
Kornel 2020-02-06 07:28:20
My z mężem w Krakowie czekając na pociąg opóźniony z 1 w nocy po ponad 100 minutach opóźnienia do Gdyni nie pisaliśmy do burmistrza Krakowa jak widzę można zrobić z igły widły i my jak i dziesiąt innych pasażerów przyjęliśmy z godnością to opóźnienie, stojąc w zimnym przeciągu Krakowskich peronów nikt ale to nikt nie domagał się hostess z hamburgerami i grzanym winem. Jak widać Zakopane niektórym się już przejadło i proponuje zostać następnym razem w swoich wioskach a nie robienie g@#$o burzy wokół swojej osoby. Pępku Świata.
Cetyniorz 2020-02-05 23:48:12
W Zakopanem rządzi dobra zmiana, a ona nie tłumaczy się swoim poddanym z tego co robi i dla czego.
Ja8 2020-02-05 23:04:42
Do Maciek.
A turysta to taki intelektualista. W zimie na letnich oponach.
Łańcuchy na oś nie jezdną.
Pić do upadłego.
Zostawiać syf bo płacił.
Wszystko źle.
Srać sikać gdzie popadnie.
Zero szacunku dla przyrody Tatr.
Zero szacunku dla innych ludzi i ich pracy.
Nic od siebie tylko wymagać wymagać.
Zero pojęcia o prawie ruchu drogowego poza swoim miejscem zamieszkania.
Zero wedzięcznosci.
Itd.
Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Są osoby które przyjeżdżają i wypoczywają i szczęść Boże. Bo patrząc na poziom intelektu ludzi bywających w Zakopanem to jestem załamany !! Wystarczy iść na skoki i zobaczyć kwiat intelektu i kultury Polskiej !!! Tyle w temacie.
Goral 2020-02-05 23:02:31
Trzeba było jechać z firma Majer bus tam nie ma problemu z opóźnieniem a nie jak w tamtym tysiąc leciu pociągami
nikt 2020-02-05 22:49:54
No tak - za walające się wszędzie butelki i puszki też odpowiada burmistrz. Dziwię się, dlaczego do tej pory burmistrz nie zatrudnił batalionu (hmm, trochę może być mało - jakieś 20-30 batalionów) takich zakopiańskich aniołów stróży, którzy po informacji ze sklepu że turysta kupił małpkę czy puszkę - nie idą w ślad za "turystą" w oczekiwaniu, kiedyż ten "turysta" zechce wypić trunek i wyrzucić opakowanie. I nie piszcie, że to jest kwestia braku koszy (faktycznie mogłoby być więcej) bo ślady po "naszych" walają się wszędzie, na łąkach, ścieżkach, np taki fajny punkt na Antałówce - tam ciągle są świeże dowody pobytu "naszych". a szlaki? szkoda gadać.
Marcin 2020-02-05 22:06:35
Trzeba było jechać jakimś autokarem. Jadą szybciej, wygodniej, nieraz taniej.
foni23 2020-02-05 21:45:53
No Panie Michale odpowiem na pytania zamiast Burmistrza w ten sposob:
Miasto Zakopane przeprowadza remont dworca bo PKP tego nie zrobilo od hr Zamoyskiego
Miasto Zakopane nie sprzedalo Panu i pozostałym podróżnym biletu
Miasto Zakopane ma swoja miejska komunikację nowymi pachnacymi autobusami a nie starymi busami, ktore kursuja w ramach linii powiatowych
Miasto Zakopane nie odpowiada za to ze nikt kompetentny nie poinformował Was ze pociag sie zepsuł
Miasto Zakopane nie decyduje kiedy i o ktorej godz ktos zamknie swoja działalność. Pewnie gdyby ktos kupowal jakies produkty a nie przy mineralniej siedzial to by bylo otwarte
Jak pociag sie zepsuje w szczerym polu w Wólce Gornej to Burmistrz w dzien lub w nocy leci i pyta podroznych czy im pomóc. Daj Pan spokój
siuhaj 2020-02-05 21:39:31
Artur aleś Ty "mądry"
Maciek 2020-02-05 21:29:44
Pamiętajcie cepry, że górale i podhalanie, to stan umysłu.
MadMax 2020-02-05 21:24:23
jestem rodowitym góralem i jest mi wstyd - bo tak to wszystko wygląda.

Busy to "układ zamknięty" którego nikt nie chce ruszyć, układy układy i jest dobrze. a burmistrz z Jackiem z TVP wystąpi w telewizji i ogólnie na tym się kończy jego funkcja, bo po co się narażać.
Stara Ceperka 2020-02-05 21:12:22
Szczerze współczuję Panu Michałowi i pozostałym pasażerom tej sytuacji. Tylko nie bardzo rozumiem co ma miasto Zakopane wspólnego z organizacją i zarządzaniem pociągami, odjazdami czy komunikacją zastępczą.
artur 2020-02-05 21:07:32
ja uwazam ze wam turystom je... sie w dupach, chcieli byscie wszystkiego ale nie ponoszac kosztow najlepiej zrobic sobie wakacje tygodniowe w zakopanem za 500 zlotych dla calej rodziny i wymagac od ludzi warunkow jak w 5* hotelu. bylo sobie kupic samochod a nie jezdzic pkp do ktorego nie ma nic miasto, zlej baletnicy to i rabek w spodnicy wadzi bylo zostac w poznaniu i pyry gotowac takich ceprow nie potrzeba.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI PRACOWNIKA DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ ORAZ SPRZĄTANIA POKOI. Kontakt: 509578689
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ. Kontakt: 509170212
 • USŁUGI | inne
  DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ, CERTYFIKOWANA, METODĄ FUMIGACJI. TANIO! 500 086003
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam cieliczkę rasy Jersey. 880145487
  Tel.: 880145487
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza z doświadczeniem..kontakt@schroniskosmakow.pl 509825332
  Tel.: 509825332
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Biuro Księgowe AUDITPLUS zatrudni do biura w Zakopanem: - SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH - pełna księgowość i KPiR - wymagane doświadczenie; - SPECJALISTÓW ds. kadr i płac - wymagane doświadczenie; Zadaniem zatrudnionych osób będzie obsługa księgowa prestiżowych klientów firmy przy współpracy z pozostałymi członkami zespołu i pracownikami klientów a także z doradcą podatkowym i biegłym rewidentem. Oferujemy: umowę o pracę w pełnym wymiarze, atrakcyjne zarobki, pracę od poniedziałku do piątku w firmie księgowej działającej na rynku ogólnopolskim i dobrą atmosferę w młodym, dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole, szkolenia i wyjątkową szansę rozwoju osobistego. Wymagamy: zaangażowania w zlecone obowiązki i absolutnej dyskrecji Zgłoszenia proszę składać przesyłać na: praca@auditplus.pl
  E-mail: praca@auditplus.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ/SPRZĄTANIE POKOI na wakacje - Zakopane, Jaszczurówka - 601504486
 • PRACA | dam
  FIRMA NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ W NOWYM TARGU Z: FRYZJERAMI, KOSMETYCZKAMI, MANICURZYSTKAMI, MASAŻYSTAMI I REHABILITANTAMI - DO OTWARCIA WSPÓLNEGO SALONU. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO RECEPCJI. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA, sezonowo lub na stałe, możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, UMIEJĄCĄ SAMODZIELNIE GOTOWAĆ. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni POKOJOWE. Kontakt 666378357
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502271486.
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII: murarz, cieśla, operator żurawia. Austriackie warunki. BauPersonal, (nr cert. 4726), info@baupersonal.pl,www.baubersonal.pl 513106189, 668835085
  Tel.: 513106189, 668835085
  E-mail: info@baupersonal.pl,
  WWW: www.baubersonal.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KIOSK HANDLOWY pow. 25m2, ZAKOPANE, NOWOTARSKA 3A. 602300070
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni osobę na stanowisko: SERWISANT Oferujemy: umowę o pracę, niezbędne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z siedzibą w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  KELNERKI/-ÓW - 668115397
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DREWNIANE GÓRALSKIE DOMKI - DO PRZENIESIENIA - 668115397
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM - tel. 607506428
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-08-11 00:27 Pożar w Długopolu (Zdjęcia) 2020-08-10 21:37 Wieża z pieczątką 2020-08-10 21:00 Skansen różnorodności 2020-08-10 20:30 We wtorek msza w 26. rocznicę tragicznej śmierci ratowników i pilotów 2020-08-10 20:05 Ogródki jak marzenie 2020-08-10 19:30 Pielgrzymka rowerowa dotarła na Hel 2020-08-10 18:45 Pięć mandatów dla romskiej orkiestry 10 2020-08-10 18:15 Białorusini już się nie zatrzymają na czerwonym świetle 2 2020-08-10 17:44 Żmija w kuchni, no prawie żmija… 2020-08-10 17:00 Ewakuacja turystki ze Żlebu Kulczyńskiego (WIDEO) 2020-08-10 16:44 Zakopiański Festiwal Literacki 2020-08-10 16:16 Mecenat Małopolski rozstrzygnięty 2020-08-10 15:30 Opryski wstrzymane - pszczoły uratowane 2 2020-08-10 14:45 Strażacy z Gliczarowa Górnego budują dom Świderkom 2020-08-10 14:00 Sabałowe Bajania w czasie pandemii 2020-08-10 13:19 Kolejna kradzież volkswagena. Tym razem w Bukowinie 1 2020-08-10 12:53 Spotkania górskie. Gościem Apoloniusz Rajwa 2020-08-10 12:28 Poszukiwana czasza spadochronu 2020-08-10 11:38 Duży korek z Tylmanowej do Krościenka 6 2020-08-10 11:13 Rekord zakażeń w Małopolsce. Na Podhalu 7 przypadków 4 2020-08-10 10:29 Groźny wypadek w Orawce 2020-08-10 10:19 Nocne dachowanie w Skrzypnem 2 2020-08-10 10:00 Na razie mamy piękną pogodę, ale uważajcie na burze 2020-08-10 09:00 Przystanki zasypane śmieciami 4 2020-08-10 08:00 Kierowcy na rondzie Prymasa Tysiąclecia 2020-08-09 21:26 Śmigłowiec TOPR na Przysłopie Miętusim (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-08-09 21:00 Gdzie diabeł nie może, tam babe pośle (WIDEO) 2020-08-09 20:33 Wirtualny festiwal 1 2020-08-09 19:27 Potrącenie rowerzysty w centrum Zakopanego 4 2020-08-09 18:55 Potrącenie rowerzysty w Poroninie 4 2020-08-09 18:00 Bernardyni z sanktuarium 4 2020-08-09 17:27 Toprowski Sokół znów w akcji 2020-08-09 17:08 Nad Morzem nie ma tłumów 2020-08-09 17:00 Krościenko chce być miastem 2 2020-08-09 16:57 Sokół poleciał na Kopę 1 2020-08-09 16:00 Górale góralowi w potrzebie 2020-08-09 15:02 Pośród chałup Tour de Pologne 2020-08-09 15:00 Rocznicowe wejście na Rysy 2 2020-08-09 14:52 Kolarze już na trasie 2020-08-09 14:50 Śmiertelny wypadek w Dolinie za Bramką. Znamy szczegóły 2020-08-09 14:42 Śmierć w Tatrach 1 2020-08-09 14:00 Pod Tatrami ciepło ale nie upalnie 1 2020-08-09 13:00 Kolejka do kolejki na Kasprowy niewielka 7 2020-08-09 12:00 Dziś kolarze z Zakopanego jadą do Krakowa. Utrudnienia w ruchu 2020-08-09 11:28 Rondo z patronatem 22 2020-08-09 10:41 Kolejne zachorowania na koronawirusa na Podhalu 2020-08-09 10:34 Rondo do święcenia 4 2020-08-09 10:01 Turysta źle się poczuł na szlaku 2020-08-09 10:00 Zaloty i wzloty… zakochana kozica, niedźwiedź na diecie 2020-08-09 09:00 Wirtualna Parowozjada
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-08-10 21:54 1. Do Turysta Tak się składa drogi panie, że ja też od ponad 40-stu lat bywam w "Zakopcu" tylko trochę częściej bo tu się urodziłem i mieszkam. Tak się też składa, że akurat np mnie, jak i moim znajomym Zakopiańczykom takie badziewie i " cała masa wszelakich grajków i innych magików" przeszkadza i zawsze przeszkadzała.Tak się również składa, o czym Pan pewnie nie wie, że Zakopane to nie tylko turyści, ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy chcą normalnie żyć i funkcjonować, a nie tylko usługiwać przyjeżdżającej tutaj na kilka dni chordzie z pieniążkami, której się wydaje, że się im wszystko z tego powodu należy. Zakopiańczycy wcale nie chcą patrzeć na Orkiestry Cygańskie, Peruwiańczyków z gitarami, człowieka z pytonem na szyi, klaunów, tancerzy z przenośnym magnetofonem i materacykami, rowerem z odwrotną kierownicą i całą masą naciągaczy których zawsze tu było pełno. Dlatego właśnie bardzo dobrze, że Straż Miejska egzekwuje przepisy i spełnia rolę do której została powołana. Za chwile odezwą się pewnie oburzone głosy, że gdyby nie turyści to to czy tamto. Od razu więc informuję, że nie żyję z turystów, nie mam pensjonatu na 2000 gości, nie jestem busiarzem, hotelarzem, ani nie mam tutaj żadnego biznesu. Pracuję w państwowej firmie nie związanej z turystyką i całkiem dobrze sobie radzę :) 2020-08-10 21:41 2. Tymi mandatami mogą se najwyżej podetrzeć nos. Są nie do ściągnięcia i dlatego będą grać dalej a Trzaskoś będzie pozorował jak zwykle pracę marnując papier na kolejne mandaty. 2020-08-10 21:18 3. Ja bym się zastanowił czy ktoś nie podrobił kluczyków np podczas naprawy, bo coś za szybko te autka odjeżdżają 2020-08-10 21:14 4. Czyżby PLK zastosowało rozwiązanie proste jak konstrukcja maszyny do młocki,o którym pisałem kila dni temu? 2020-08-10 21:03 5. Darujcie sobie, krupówki i park kulturowy w czasach co wszystko jest na sprzedaż. To miejsce o nazwie Krupówki miało swój niepowtarzalny charakter w czasach PRL. 2020-08-10 20:23 6. Do "Stanley Staywsiok" - Niczego nie przespałem. Mówię jedynie że NICZEGO dobrego z tego niby "parku" nie wyszło (no może poza zniknięciem paru szpetnych reklam i banerów). Krupówki zostały tak bardzo zdegradowane kulturowo że nazywanie jakiś przepisów "parkiem kulturowym" jest zwyczajnie śmieszne. 2020-08-10 20:18 7. Turysto, jak wrócisz do siebie , postaraj się byś w pracy i w domu mógł przez parę godzin codziennie słuchać wrzasków. Będziesz miał wczasy przez cały rok. 2020-08-10 20:07 8. Zachorowań z dnia na dzień wiecej,dane nie oddają realjów,system niewydolny,na wyniki czeka się kilka dni.Otworzono drugi szpital jednoimenny w Krakowie na Kopernika.Pora konczyć wakacje!!! 2020-08-10 19:57 9. @Turysta - Chyba przespałeś ostatnie kilka lat, tzw. park kulturowy nie powstał z dnia na dzień. 2020-08-10 19:54 10. W naszej bananowej krainie juz niedlugo bedzie bardzo podobnie.
2020-08-08 20:35 1. Wierćcie wierćcie. Nie ma to jak dobry PR. Bo póki co nie widzę, żeby na celu była ekologia. 2020-08-02 11:10 2. Rekonstrukcja nieco zafałszowana. W godzinie W ledwie co 20 powstaniec miał jakąkolwiek broń. 2020-07-29 14:50 3. Piękne miejsce i coraz bardziej popularne. A jeszcze 10-15 lat temu zwykle było tam pustawo nawet przy pięknej pogodzie. 2020-07-04 14:02 4. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 5. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 6. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 7. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 8. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 9. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 10. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP