Reklama

2020-03-13 11:02:46

Pod Giewontem

Mieszkaniec Zakopanego po powrocie z Egiptu miał 40 st. gorączki. Sanepid nie zalecił nawet kwarantanny

Ojciec pracownicy zakopiańskiego urzędu miasta wrócił niedawno z Egiptu. Po powrocie dostał bardzo wysokiej gorączki, wczoraj tracił przytomność. Sanepid i służby medyczne odesłały go z kwitkiem.

Ojciec mieszkanki Zakopanego wrócił z Hurghady. Po powrocie nagle źle się poczuł, dostał wysoką, dochodzącą do 40 st. C gorączkę, tracił przytomność.

- Zadzwoniliśmy do Sanepidu w Zakopanem, odesłano nas do Krakowa. W Krakowie dowiedzieliśmy się, że ponieważ w Hurghadzie nie ma żadnych przypadków koronawiruusa, to ojciec nie nadaje się nawet do objęcia go kwarantanną. Obdzwoniliśmy szpitale w okolicy, nigdzie nie ma testów na koronawirusa. Pogotowie też odmówiło przyjazdu, bo nie było zagrożenia życia. Zostaliśmy praktycznie bez pomocy. Najlepiej zachował się urząd miasta i burmistrz wysłał mnie natychmiast do domu, mam pracować zdalnie - relacjonuje zakopianka.

Do ojca ostatecznie przyjechał wezwany prywatnie lekarz. Wykluczył raczej zakażenie koronawirusem. Mężczyzna bierze leki przeciwgorączkowe, dziś jego stan na szczęście poprawił się.

- Tak naprawdę zostaliśmy zupełnie bez pomocy. Nie zostaliśmy nawet objęci kwarantanną, pewnie po to, aby nie zawyżać statystyk. Oczywiście nie wychodzimy z domu - podsumowuje mieszkanka Zakopanego i pracownica Urzędu Miasta.

Dodajmy, że wczoraj na sesji zakopiańskiej Rady Miasta prezentowała jedną z uchwał.

p 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2020-03-16 15:02:01
Sprawa się rypła - Polskie szpitale nie mają testów na koronawirusa , brakuje ich . Obecnie wykonuje się ich w Polsce około 2 tysięcy . Podczas gdy w Niemczech wykonuje się ich 20 tysięcy . To w prosty sposób przekłada się na wykrywalność . lekarza stawiają diagnozy według procedur na podstawie wróżenia z fusów . W związku z tym zakażonych może być znacznie więcej niż przedstawia to ministerstwo zdrowia .Tym bardziej szczególne przypadki jak ten opisany w artykule winne być traktowane poważnie .Wygląda na to jakby służby epidemiologiczne zabarykadowały się przed potencjalnie chorymi stosując spychoterapię jako panaceum w walce z koronawirusem .
Umowy na dostawy testów dopiero co zostały podpisane - oby nie było za późno i oby nie czekała nas taka katastrofa jak we Włoszech czy w Hiszpanii albo Francji .Na razie pozoracja opanowanej sytuacji całą gębą i z całą mocą propagandy . Siedzieć w chałupach i nie wystawiać nosa
Janowski 2020-03-15 22:11:17
@ kulfon
Absolutna racja . Napisałem w tej sprawie komentarz ale oczywiście moderator TP wyciął .
Postaram się w tej sprawie interweniować . Zachowanie zakopiańskiego sanepidu to skandal w tym wypadku o fakcie wie TP i choćby z racji posiadanej w temacie wiedzy winien natychmiast poinformować w sposób oficjalny organa ścigania . Osoby odpowiedzialne za takie zachowanie instytucji które mają pełnić określone funkcje ustawowe winny być natychmiast zwolnione i postawione w stan oskarżenia . Jak instytucje państwowe będą w ten sposób podchodzić do sprawy przy takim zagrożeniu to całe zaufanie do aparatu władzy legnie w guzach , będzie to samo co we Włoszech - katastrofo humanitarna .
Janowski 2020-03-15 21:47:29
Za ten numer Panią dyrektor wraz ze służbami wypierniczyć na zbity pysk , razem ich wszystkich postawić w stan oskarżenia w trybie doraźnym skazać . Postępowanie winno być wszczęte z urzędu natychmiast , osoby które wiedzą o tym fakcie i do tej pory nie podjęły działań z urzędu są współodpowiedzialne .
To aż niewiarygodne że instytucje mające przeciwdziałać w rozprzestrzenianiu się wirusa wykazały się taką karygodną indolencją . To po jasną cholerę propagowane są medialnie wskazania przy których natychmiast należy skontaktować się z sanepidem , wysoka temperatura po wyżej 38 stopni obliguje instytucje do natychmiastowych działań , przeprowadzenia badań , testów . Przy 40 stopniach gorączki nie ma zagrożenia życia ? Czy Zakopiańscy urzędnicy zwariowali ? Jakie to ma znaczenie skąd wrócił Pan o który mowa ,wy idioci , zarazić mógł się wszędzie , nawet w sraczu w urzędzie miasta , czy na ulicy . To tak ma wyglądać przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa ? w Zakopanem . A niech nas ręka P. Boga chroni przed takimi kretynami niebezpiecznymi .
Karyna 2020-03-14 09:10:23
Trzeba siedzieć na rzyci.
Szanowna (dotychczas) Pani pielegniarka, która cieszyła się dobrym słowem, ratowała życie innym, uczestniczyła w zabawach charytatywnych wczoraj upubliczniła na FB ZE LECI NA WYCIECZKE DO DUBAJU. po komenatrz zdziwienia odpowiedziała że weźmie maseczke i będzie super bo przecież w Dubaju nie ma zachorowań. Na co wszyscy "ale super, miłego odpoczynku i dużo słońca"
Jan 2020-03-13 18:18:41
Po kiego grzyba chłop jechał do Egiptu?? Trąbią o tym wirusie od miesiąca...
Lala 2020-03-13 17:37:36
No i teraz możemy jechać za granicę loty tanie hotele tanie także hura wszyscy i znowu coś na wiozą do Polski bo jakże to nie jechać do Grecji Paryża itd żeby zwiedzić a później płacz i zgrzytanie zębów a biedni ludzie którzy siedzą w domach są narażeni przez ich kaprysy no i oczywiście rolnicy teraz mogą szczęśliwie swoje produkty sprzedać no bo raczej skąd wziąć zagranicy może być zarażone więc każdy teraz po zakupy i nie będą mówić w miastach że na wsi śmierdzi Konin śmierdzą krowy śmierdzą wszystko śmierdzi ale jak w sklepie jest to jest super
menia 2020-03-13 15:47:43
Pani z sanepidu postąpiła według instrukcji NFZ i MZ. Na kwarantannę i na badania odsyła się osoby, które wracają z terenów , na których są stwierdzone przypadki wirusa. Nie każda gorączka to koronawirus. Nie siejmy paniki
Kulfon 2020-03-13 15:30:30
Nie ma co olewać tematu, bo skończy się jak w Italii. A jeśli wszystkie media, powtarzają za min. Zdrowia, że kraj jest przygotowany na wirusa, a pani z sanepidu odwala kaszanę, to ktoś tą gwiazdę powinien posłać na bezrobocie! Bo z opisu wynika, że rodzina gorączkującego postąpiła według zaleceń. Na, ale szefowa zakopiańskiego sanepidu... swoje.... racje ma! A TP. nie sieje paniki, tylko w tym przypadku piętnuje nieprofesjonalne postępowanie służb, które mają dbać o Nasze życie i bezpieczeństwo!
Andrzej 2020-03-13 15:19:48
Do Hurgady dał rady jechać i przyjechać A do Krakowa karetka. Też bym po niego nie przyjechała niech go córka zawiezie
Jorek 2020-03-13 15:15:59
Cza bylo siedziec na jajak w chalpiy
Jasiek 2020-03-13 14:54:18
I o to chodzi moze narescie dojdzie do ludzi ze niema korony wirusa tylko media to naglasniaja to zwykla grypa goraczki przy grypie tez sa wysokie. Ale ludziom nie przetlumaczysz niema zadnej choroby koronawirusa
Czujny 2020-03-13 13:19:09
Redakcji proponuje zadzwonić do urzędu pracy w Zakopanem,i zapytać o wizyty,pani w bardzo pretensjonalny sposób zwróciła uwagę że jak ona pracuje to wszyscy mają obowiązek odwiedzić tą instytucje.Gratki za rozsądek i rozwagę,Burmistrz zamknął urząd ale no jak by nie było jemu wolno????????????
Hej 2020-03-13 12:24:26
Koronawirus jak zobaczy jaki jest burdel w urzędzie, to sam się z stamtąd zawinie.
Sx 2020-03-13 12:18:47
Nie słuchajcie mediów i nie nakręcajcie się w Polsce nikt nie bada i temu jest tak mało zarażonych ,przychodnie przyjmują każdego z gorączką i puszczają do domu bez badań i wyników i żadnej kwarantanny .Zobaczycie dopiero co będzie jak zjadą wszyscy z zagranicy na święta .Po prostu trzeba przez to przejść nieuniknione ,jedni bezobjawowo inni gorzej ,a niektórzy ciężko ,a rządu nie słuchajcie tylko włączcie mózgi
pacjent 2020-03-13 11:54:31
Kolejny raz apeluję o zwolnienie pani dyrektor zakopiańskiego sanepidu. Przez jej brak wykształcenia i niekompetencję dojdzie w końcu do tragedii.
turysta 2020-03-13 11:30:49
Czas na zmiany w tych instytucjach jak nie umieją odpowiednio reagować a tylko dawać instrukcje "myć ręce"...
Buba 2020-03-13 11:23:05
Z Włoch też był pacjent i też odmowa wykonania badania z Krakowa..
Apel do tego chorego- nos Pan maseczke A najlepiej wykonaj kwarantanne z całą rodziną..
pasterz 2020-03-13 11:17:05
Jak nie ma testów to nie ma wirusa. Jak nie ma wirusa to nie ma epidemii. Jak nie ma epidemii to można dalej w telewizji sprzedawać naiwniakom farmazony. Do wyborów ma być pięknie. Później znajdzie się kozły ofiarne i dalej będzie pięknie.

Żyjemy w pięknym kraju - cieszmy się :-)

Powodzenia życzę - na zdrowie i rozsądek już trochę za późno...
jwp 2020-03-13 11:16:02
a silownie dalej pootwierane itp
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-03 17:00 Odmrażanie kultury 2020-06-03 16:00 Korea Północna. Dziennik podróży. Konkurs dla czytelników 2020-06-03 15:00 Przedsiębiorcy sami mogą sprawdzić zwolnienie ze składek 2020-06-03 14:00 Wodociągi przepraszają za suche krany 2020-06-03 13:00 Dwunastu na łódce 1 2020-06-03 12:00 Kanapowcy z Podhala poszukiwani 2020-06-03 11:00 Jeździłem po ulicach i płakałem. Wszystko zniszczone, wszystko, rozumiesz... 3 2020-06-03 10:00 Mistrzowskie oszustwo 2020-06-03 09:04 Do otwarcia granic 2020-06-03 08:00 I po spływie - kajakarze nie popłyną w Boże Ciało 2020-06-03 01:21 Mieszkańcy Podhala mogą BEZPŁATNIE wykonać badanie przesiewowe raka jelita grubego i to w pełnym znieczuleniu! 2020-06-02 21:40 Koniec z pandemicznymi obostrzeniami w urzędzie 2 2020-06-02 20:47 Mega awaria, pół miasta bez wody 5 2020-06-02 20:14 Dziura na dziurze 8 2020-06-02 19:11 Kończy się budowa tras rolkarsko-nartorolkowych 4 2020-06-02 18:12 Jak ser szwajcarski 4 2020-06-02 17:09 Na dnie zbiornika czorsztyńskiego zacznie się budowa linii kablowej 2 2020-06-02 16:10 Przejechali pół Europy, wpadli na Podhalu 6 2020-06-02 15:58 Przed Bożym Ciałem ma być lepiej 2 2020-06-02 15:00 Powrót do kina 2 2020-06-02 14:02 Sucho w kranach pod Giewontem 8 2020-06-02 12:57 Zbiórka wielkich gabarytów 2020-06-02 12:00 Pierwszy e-parking w Tatrach 2 2020-06-02 10:52 W górach nic nie widać 2020-06-02 10:00 Dokąd narciarzu 2 2020-06-02 09:36 Deszczowo pod Giewontem 3 2020-06-02 08:55 Loty w czasach pandemii 2020-06-02 08:00 Powiat zbuduje nowego Sokoła 2 2020-06-01 21:00 Czynsz wirusowy 2 2020-06-01 19:45 Pożar na Szymonach 2020-06-01 19:00 Przetarg nierozstrzygnięty. Firmy się odwołują 1 2020-06-01 18:00 Instruktorzy zarobili też na przyłbicach 13 2020-06-01 17:00 Czerwcowe otwarcie basenów termalnych 2020-06-01 16:00 Dzieciństwo sto lat temu 1 2020-06-01 15:00 Włodarczyk rektorem 8 2020-06-01 14:00 Od soboty wskakujemy do basenów (WIDEO) 2020-06-01 13:00 Deszcz zmienia perspektywę 1 2020-06-01 12:34 Turystyka taje (WIDEO) 2 2020-06-01 12:00 I polecieli 1 2020-06-01 10:54 Wyłączyli agresora 5 2020-06-01 10:00 Zakopiańskie Monte Carlo 1 2020-06-01 09:00 W czerwcu pociągi przejadą kolejową zakopianką 1 2020-06-01 08:00 Najlepsze życzenie dla wszystkich pociech 2020-06-01 06:53 Jak wybrać pierwszą wiatrówkę? 2020-05-31 21:45 Podnieście oceny uczniom 18 2020-05-31 20:59 Dym nad Majerczykówką 2020-05-31 20:30 Walcz z ostrym cieniem mgły, nie bądź mdły 7 2020-05-31 19:31 Tytus Chałubiński na plenerowej wystawie 2020-05-31 18:30 Kolejny parking pod Babią Górą? (Aktualizacja) 7 2020-05-31 17:30 Jutro zamkną Ludźmierską - będą korki
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-03 16:19 1. To jest niesamowite jak można odwracać kota ogonem. Dziś te same osoby, które rozdzierały szaty nad hasłami z dwóch czy trzech transparentów na Marszu Niepodległości bagatelizują niszczenie mienia na masową skalę. To nie jest wojna domowa w USA, tylko wojna ideologiczna, w której skrajna lewica gra na emocjach skutecznie podsycając nastroje u ludzi, których ta sprawa nie dotyczy. Dwa słowa: Igor Stachowiak. Pozdrawiam. 2020-06-03 16:05 2. Piotr z FB. Bastylia to symbol. Francuzi lepiej wyszli na tym niż my na naszym symbolu. Natomiast Amerykanom do pełni szczęścia brakuje rosyjskich statków wojennych zakotwiczonych w Zatoce Meksykańskiej. 2020-06-03 14:43 3. Kochani Mieszkańcy Rabki Zdroju, Chabówki, Ponic, Słonego , Zarytego i Rdzawki. Czas na Rabkę Zdrój - już w ten wrzesień 2020. Dokonamy zmiany radnych i burmistrza na lepszych i z Rabki . Dołącz do referendum w Rabce Zdroju. Daj znać na referendumrabka@gmail.com i zmieńmy Rabkę na lepsze. Dołącz do referendum w Rabce Zdroju. https://sites.google.com/view/referendumrabka/strona-główna?authuser=0 2020-06-03 14:15 4. Spokojnie: przyjadą, "zawąsikują" żwirem i płynną smołą i uznają że jest naprawione. A za rok znów, i znów, i znów... Ktoś mi powie jaki przepis czy norma opisuje taką technologię naprawy? Rozumiem że można tak zabezpieczyć pęknięcia przed zimą ale oni to robią na wiosnę przed wakacyjnymi upałami! Raz się mało nie połamałem jadąc rowerem z Butorowego do Dzianisza bo nie było żadnego znaku że rozsypali żwir... Do jesieni plomba i tak wypadnie a mróz spowoduje kolejne zniszczenia. 2020-06-03 14:12 5. Ino mało i mało nie roby 2020-06-03 13:36 6. Niech się popatrzą Kaczyński, Bosak, Rydzyk, Jędraszewski,do czego doprowadzają podziały społeczeństwa. 2020-06-03 13:02 7. @Polak Ja jestem wierząca, chodzę do kościoła (poza obecną sytuacją). Napisałeś "Znowu najwięcej mają do powiedzenia dyżurne niewierzące opluwaczki..." Ale ja niestety z wieloma tymi "opluwaczkami" muszę się zgodzić... Uważam, że głupotą jest pchanie ludzi bez ograniczeń do kościoła... przynajmniej jest zaznaczone że Ci którzy czują obawę nie muszą... Bo naprawdę... skoro można w domu, to czemu nadal tego nie utrzymywać? Ktoś powie ok, ale ja muszę mieć bezpośredni kontakt (chociaż nie na tym wiara polega) i muszę pójść przyjąć Komunię, ok. to utrzymajmy ograniczenia dla tych którzy koniecznie muszą, ale nie wpuszczajmy tam znowu tłumów bez ograniczeń! Pracuję z domu, mam nie chodzić do pracy, muszę uważać wszędzie, mierzą temperaturę itp. itd. tylko kościoła zaraza niedotyczy... Wpaja się od małego przeróżne rachunki sumienia o nienarażaniu własnego zdrowia, przez używki, nieodpowiednie ubieranie się a tutaj co? I ja mam się czuć gorsza, bo uważam na siebie i budynek nie zmienia mojej wiary? Ok może to nie jest to samo odczucie, ale wiara to nie jest obrzęd.... I już się czuję jakaś napiętnowana przez rodzinę i znajomych że już można, a ja nie chodzę ale jak to? Bo wtedy wszelkie zarządzenia z mojej pracy, naszego codziennego życia, funkcjonowania tracą sens, bo wszystko to łamię idąc do kościoła, to po co mi ta praca w domu? Pracodawca dba o mnie bardziej niż ksiądz? Nie można w takiej sytuacji przywrócić obowiązku... dlatego ta sytuacja broni się obawą, pewnie, że chciałabym przyjąć komunię, ale wolałabym zrobić to w o wiele mniejszym gronie jeśli już. 2020-06-03 10:31 8. A ja chętnie zapłacę ???? 2020-06-03 10:06 9. Unia niedługo się rozpadnie i całe szczęście, mam nadzieję, że kontrole graniczne zostaną przywrócone na stałe 2020-06-03 10:00 10. ZIMA się jeszcze nie skończyła na Podhalu, więc drogi nie są aż tak bardzo potrzebne. W maju nie było trzech dni pod rząd, żeby temperatura całą dobę była wyższa niż 7 stopni C. Były dwa :)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP