Reklama

2020-03-18 08:00:36

Podhale

Miałam kontakt z osobą, która wróciła z Włoch, mam kaszel, duszności. Nikt nie chce mi pomóc

Mieszkanka jednej z podhalańskich miejscowości opisuje, jak próbuje uzyskać pomoc medyczną po tym, jak dostała kaszlu, duszności i niewysokiej temperatury, a miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. - Kto może mi pomóc skoro nawet lekarz rodzinny odmawia? Gdzie mam się udać skoro mam trudności z oddychaniem? Nawet jeśli to inna infekcja, czyli zwykłe zapalenie płuc, czy oskrzeli, tego już się nie leczy? - pyta.

Oto jej relacja:

Jestem mieszkanką Podhala. Z początkiem marca zatrzymał się u nas na kilka dni kuzyn, który jak się okazało wrócił z Włoch gdzie wypoczywał. Po ok tygodniu poczułam się źle, objawy zwykłego przeziębienia, bez wysokiej gorączki, temperatura sięgała wartości ok 37,5, lekki suchy kaszel, lekkie duszności. Zgłosiłam sprawę do zakopiańskiego sanepidu, który przyjmując ode mnie zgłoszenie poinformował mnie, że od dnia zgłoszenia jestem objęta nadzorem epidemiologicznym i każdego dnia będą się ze mną kontaktować celem sprawdzania mojego samopoczucia. Oczywiście przymusowy nakaz pozostania w domu. Nikt do mnie nie dzwonił, nikt mnie nie sprawdzał czy w domu jestem. Po kilku dniach nastąpiło znaczne pogorszenie samopoczucia. Duszności się mocno wzmocniły oraz męczący suchy kaszel, pojawiły się poty i osłabienie. 

Gorączki brak, utrzymuje się stan podgorączkowy. W dniu dzisiejszym próbowałam dodzwonić się do sanepidu chcąc poinformować o tym, że stan mój się pogorszył. Na podany na stronie internetowej sanepidu zakopiańskiego nr tel nie sposób się dodzwonić, od razu połączenie jest przerywane. Zadzwoniłam do NFZ-tu na podany nr infolinii, tam uzyskałam informację, że nie ma podstaw do tego by wykonać test na koronawirusa pomimo kaszlu, duszności, ogólnego złego stanu zdrowia. 

Jestem osobą przewlekle chorą, po kilku operacjach o obniżonej odporności. Do dnia poprzedzającego pierwszy telefon do sanepidu odbywałam przez 10 dni rehabilitację w szpitalu nowotarskim. Zadzwoniłam więc do przychodni do której przynależę by choć lekarz rodzinny mnie zbadał skoro mam infekcję, męczący kaszel i duszności by otrzymać choćby jakąś receptę na lek, który pomoże wyleczyć się z jakiejkolwiek infekcji jaką mam. Lekarz rodzinny odmówił przyjęcia, a nawet wystawienia e-recepty nie chcąc brać odpowiedzialności i tłumacząc procedurami i koniecznością kontaktu z sanepidem. 

Otrzymałam z przychodni inny nr do sanepidu, zadzwoniłam. Pracownicy sanepidu nie wiedząc co ze mną uczynić zadzwonili (jak twierdzą) do oddziału zakaźnego w Krakowie o poradę. Oddział zakaźny w Krakowie stwierdził, że skoro wystąpiły u mnie objawy w 15-tym dniu (??) od kontaktu z osobą, która wróciła z Włoch (mniej więcej w 15 dniu nastąpiło pogorszenie i nasilenie duszności i kaszlu. Objawy infekcji wystąpiły po tygodniu), to nie ma podstaw do wykonania testu (ponieważ jest to dzień po KWARANTANNIE, którą nie byłam objęta) i jest to zwykła JAKAŚ TAM infekcja. 

Sanepid w związku z tym poinformował mnie, że powinien mi pomóc lekarz rodzinny, który uprzednio odmówił mi pomocy, o czym sanepid poinformowałam. W dodatku zwolniono mnie z nadzoru i jakiejkolwiek kwarantanny pomimo tego, że czuję się gorzej. Zadzwoniłam do Oddziału zakaźnego w Myślenicach prosząc o poradę, zważywszy na to, że wiadomym jest, iż wirus ten może rozwijać się do 28 dni, sztywno przyjęto 14 dni i nie wzięto pod uwagę, że mogłam zarazić się od kogokolwiek w szpitalu czy w sklepie (wiele osób przyjechało spoza granic naszego kraju, a nie było poddanych ani kwarantannie, ani nawet temperatury nikt nie sprawdzał na lotnisku, jakby też to miało być prawdziwym wyznacznikiem tego czy ktoś jest nosicielem czy nie). 

Pani doktor z Oddziału zakaźnego bardzo chciała mi pomóc, początkowo stwierdziła, bym przyjechała pod wieczór kiedy pełni ona dyżur i wykona mi test oraz zbada by jakkolwiek mi pomóc. Po namyśle stwierdziła, że i ona MUSI SIĘ JAKOŚ Z TEGO WYTŁUMACZYĆ, nie ma prawa wykonać mi testu jeśli sanepid tego nie nakaże. A sanepid nie wie co zrobić ponieważ to są urzędnicy, nie lekarze. Wobec tego wszystkiego pozostałam sama sobie, nikt nie chce udzielić pomocy, zbadać, nie ma możliwości wykonania testu, na dodatek zwolniona z kwarantanny mam pełne prawo mieszać się między ludzi i rozsiewać cokolwiek mam. W telewizji pokazują różne osoby u których stwierdzono zakażenie choć nie mieli żadnych objawów typowych rzekomo. Pani tancerka przemawiająca z ekranu stwierdziła, że poczuła się słabo, nie miała kontaktu z nikim kto wrócił spoza granic, z nikim zakażonym, nie było absolutnie żadnych podstaw do wykonania testu, a jednak go wykonano i okazało się, że jest zakażona. 

W związku z tym, że dobrze się czuje, odbywa swą chorobę w domu. Pytam więc, co mają zrobić ludzie, którzy źle się czują, mieli kontakt z ogromną ilością osób choćby w szpitalu, gdzie niemal wszyscy tam przebywający to osoby chore. Mająca kontakt z osobą, która wróciła z kraju wysokiego ryzyka. Nikt pomocy udzielić nie chce czy wręcz nie może, ponieważ są ograniczani przez państwo, które poprzez media przekazuje nam jak bardzo dbają o bezpieczeństwo swych obywateli, a tak naprawdę nawet nikt nie chce pomóc bez względu na to co dolega. Nawet jeśli nie jest to koronawirus, to jakąkolwiek infekcję objawiającą się silnym kaszlem i dusznościami należałoby jakoś leczyć. Jestem osobą w tzw sile wieku ale przewlekle chorą i pozostawiona z infekcją sama sobie. Oddychać ciężko, kaszel męczy ale nikt ani nie chce zbadać ani zrobić test. Pytam więc co dalej i na czym polega ochrona obywateli przed epidemią skoro tak to wygląda.


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
tolek 2020-03-22 19:35:57
Koniecznie trzeba taką sprawe przedstawic na konferencji i niech oszust z MZ tłumaczy sie przed społeczeństwem a lekarza ktory odmawia pomocy pozbawić prawa zawodu. Te sytuacje są czeste trzeba to jakos rozwiazac
Samozdrowie 2020-03-19 22:00:07
Wszyscy zwalacie winę na sanepid a lekarze??nikt nie zwraca uwagi na fakt że Pani ma chorobe przewlekła i jest po operacjach lekarz odmówił jej pomocy i wystawienia e recepty. Sanepid nie jest cudotwórca i uzdrowicielem !!
abc 2020-03-19 11:31:29
To w końcu czego domaga się ta Pani. Jeśli ona nie chce siedzieć zamknięta na szpitalnym wikcie. Zamknąć może się sama w domu. Przynajmniej będzie miała lepsze warunki. Gdyby zaczęło się dziać coś naprawdę poważnego - wysoka gorączka i duszności niech wezwie pogotowie i poinformuje o możliwości kontaktu z Italii. Ale gdzie owa Pani była jak ów kuzyn do niej przyjechał. Trzeba było dać mu kopniaka w d--pę, zrzucić ze schodów i wezwać policję. Początkiem marca wszystkie media alarmowały o sytuacji we Włoszech. I dzisiaj wielu pracowników po ucieczce z zachodu zachowuje się skandalicznie. Tego sama policja nie ogarnie.
Tutejszy 2020-03-18 23:42:33
Wyznacznikiem zrobienia testu w malopolsce jest wyłącznie wystąpienie wszystkich objawow i ów pacjent przebywał za granicą bądź miał kontakt z zakazonym. O ile zrobią test bo ich brakuje o czym alarmują krakowskie szpitale. Tu na Podhalu zanim powstał zakaz wynajmu, do którego jak widać nie wszyscy się zresztą stosują, bawiła cała masa turystów i ani nie wiecie czy wrócili z Włoch, chin czy skadstam jeszcze. Ani nie wiecie czy osoby tu będące nie roznosily koronawirus. I teraz gdy masz objawy ale nie podasz służbom że miałeś kontakt z zakazonym to nie masz szans na test. Mało tego rodzinny też nie pomoże. Więc nawet na zwykłą grupę zdychaj człowieku. A jeszcze jak masz choroby wspolistniejace to i tak oleja. Jak pokazują wykryte przypadki...to mało kto miał absolutnie wszystkie objawy. Właśnie nie. Baba w Warszawie miała ból gardła tylko i test wyszedł pozytywny, a wspomniana instruktorka tańca nie miała ani gorączki, ani kaszlu - mięśnie ja bolały. Nie miała też kontaktu z nikim spoza granic czy zakazonym. Mimo to wykonano test i wyszło że jest zakazona. Siedzi w domu. Tu, w Małopolsce jest problem z wykonaniem testu czy uzyskaniem jakiejkolwiek pomocy medycznej czy sanepidu. Żenada i porażka. Nijak się to ma do tego co rząd poprzez media nam przekazuje, wszak przed wyborami jesteśmy
do abc 2020-03-18 23:25:33
Abc...Ty rzeczywiście nie rozumiesz co czytasz. Upierasz się z tą hospitalizacją choć nikt tu tego się nie domaga ani o tym nie wspomina. Co da test? To może zapytaj naczelnego who. On widać głupek, Ty mądrzejszy. Poza tym, masz choroby wspolistniejace? Czy cieszysz się ogólnie dobrym zdrowiem i jesteś młodym byczkiem ? Jeśli tak to się człowieku zamknij, nie medrkuj bo dość, że Ci to nie idzie to z przyzwoitości chociaż, skoro problem Ciebie nie dotyczy, a jeśli dotknie to możliwe, że bezobjawowo. Skoro kobieta jest po kilku operacjach to znaczy, że ma większy kłopot niz twoje smarki
Ty 2020-03-18 22:01:41
Jezeli sie uda tej pani w koncu zrobic test to mam nadzieje ze poinformuje nas o jego wyniku ? gdyz niewiadomo z iloma osobami ona miala stycznosc.
abc 2020-03-18 21:42:34
Oczywiście, że jest to histeria. Idąc tym tokiem myślenia za dwa tygodnie wszyscy musieli by iść do izolacji w szpitalach. Musimy izolować się sami. I co z tych testów! Będą nam robić testy co tydzień? Podniecacie się liczbami. A jakie ma to znaczenie 300, czy 3000 za tydzień. Czy 300 zwolni was z zachowania zasad izolacji. Czy od 3000 wszyscy wykupią resztę papieru toaletowego. A niby co ta pani ze sanepidu może zrobić. Czy nasza pacjentka chce koniecznie trafić pod respirator. Myślicie, że lekarze to cudotwórcy i wyleczą każdego w 24 godziny. Kilka razy miałem kaszel przez kilka tygodni po takim czy innym wirusie.
czytelnik 2020-03-18 20:31:36
to po co jest ten zakopiański sanepid tylko po to żeby chodzic po restauracjach?
do abc 2020-03-18 16:15:03
Do abc... Człowieku, tu nie chodzi o histerię i trucie dupy. Takim tokiem myślenia idąc będzie tu gorzej jak we Włoszech. Nawet naczelny WHO wzywał do wykonywania TESTÓW! Nie chodzi o hospitalizację tylko wykrycie zakażonego i izolacja jego. Kto pisze, że w szpitalu. Włącz myślenie, a nie wypisujesz durnoty. Poza tym, kobieta wspomina w artykule, że jest przewlekle chora i po kilku operacjach - skąd więc wiesz jaki jest jej stan ogólny? Już pomijając koronawirusa, skąd wniosek, że nie jest ciężko chora? Wstydziłbyś się ale czego oczekiwać od buraka
abc 2020-03-18 13:58:29
do TBTv
Jak każdy z powodu temp. 37.5 będzie wpadał w histerię i będzie truł d--pę , to służby nie uratują poważnie chorych. Służb z dnia na dzień nie zmienimy. Jaki mamy kijek takim musimy się podpierać. Zapewne zakażonych jest więcej, ale póki co ilość zgonów nie jest duża. I ten parametr nie jest przekłamany.
swojak 2020-03-18 12:54:07
Nie wierzę w to co czytam! SANEPID do zwolnienia w całości! Gdzie głównodowodząca? DRAMAT LUDZI!!! a wy co? Śpicie?!!!
TBTv 2020-03-18 12:29:02
>do abc , cyt: "Jeśli kontakt był początkiem marca, to zakażenie nie jest z tego kontaktu." - chyba nie doczytałeś/aś dokładnie. Po 1 -sze Pani z artykułu napisała, ze objawy wystąpiły wcześniej, a teraz się pogłębiły. Po 2-gie coraz więcej jest doniesień, ze okres inkubacji choroby trwa dłużej niż 2 tygodnie - a mamy dopiero 18 marca. Poza tym nie to jest chyba istotą artykułu, a fakt jak procedury epidemiologiczne działają wg TV, w zestawieniu z rzeczywistością.
jakby co kany co... 2020-03-18 11:25:52
Stasek .
Ja też oglądam TVP Info i tam mówią co innego niż piszesz.
Różnica w odbiorze i zrozumieniu , może tkwić w tym ze ja ogladam po trzeźwemu...
Co do ostatniego zdania masz rację w szczególnosci Tusk Vision Network ...
Podhalanin 2020-03-18 11:09:31
Współczuję Pani, tak nie może być. Koniecznie trzeba przesłać artykuł do Onetu, Interi, WP.pl. Dziś może spotkać to Nas.
kicek 2020-03-18 10:37:24
COVID-19 zgodny dane na 18.03. Polska -5,Chiny-3241, Włochy-2503.
Polska-ilość śmiertelnych wypadków drogowych dziennie średnio 7-8/dziennie,rocznie (dane za 2018 r) 2862.
zanka 2020-03-18 10:12:14
Podobnie mnie zdiagnozowano przez telefon i nie zapytano nawet czy byłam za granicą ani jakie dokładnie są objawy, pani doktor kazała wypoczywać i dała L4 bo to może on line
TBTv 2020-03-18 10:08:20
>do abc , cyt: "Jeśli kontakt był początkiem marca, to zakażenie nie jest z tego kontaktu." - chyba nie doczytałeś/aś dokładnie. Po 1 -sze Pani z artykułu napisała, ze objawy wystąpiły wcześniej, a teraz się pogłębiły. Po 2-gie coraz więcej jest doniesień, ze okres inkubacji choroby trwa dłużej niż 2 tygodnie - a mamy dopiero 18 marca. Poza tym nie to jest chyba istotą artykułu, a fakt jak procedury epidemiologiczne działają wg TV, w zestawieniu z rzeczywistością.
ala 2020-03-18 09:59:36
Moja rada, proszę dzisiaj własnym środkiem transportu dotrzeć do Izby Przyjęć oddziału zakaźnego CMUJ w Krakowie ul.Jakubowskiego 2 ( dzielnica Prokocim) to placówka wyzaczona przez wojewodę dla podejrzeń COVID-19 i tam opowiedzieć swoją historię. Biorąc pod uwagę czas od wystąpenia objawów oraz dokonany przez panią obszerny opis (świadczący o stabilnym stanie zdrowia) pani życiu z powodu tej nieustalonej etiologicznie infekcji nic nie zagraża, ale oczywiście dopóki nie wykona się testu nie wiadomo czy za przyczynę tych dolegliwości jest odpowiedzalny wirus SARS-CoV2 a przebieg infekcji jest mniej typowy.
Cobra 2020-03-18 09:49:32
Wszyscy lekarze - Grodzki, Arłukowicz itd. POwinni w trybie NATYCHMIASTOWYM wspomagać szpitale i służyć chorym !
Mirka 2020-03-18 09:46:00
Mam podobne objawy jak ta pani. Stan podgorączkowy max. 37,2 i nie mam duszności. W związku z tym, że nie muszę pracować leczę się babcinymi sposobami: czosnek, cytryna, Wit. C i D3. Nie wiem czy miałam kontakt z zakażonym, bo pracuję z ludźmi :turystami. Jakby można było robić testy, każdy by wiedział czy jest chory. Na teraz zostaje obserwować swój organizm. Tym bardziej że jest okres przeziębień. Pani jak poczuje się gorzej to najlepiej wezwać karetkę, skoro innej możliwości nie ma.
stasek 2020-03-18 09:34:28
Ja sobie ogladam TVP1, TVP2, TVPinfo i tam mówia że wszystko działa wspaniale.
Kazdy obywatel zostaje natychmiast połaczony z odpowiednimi służbami, jest natychmiastowa reakcja.
Nie brakuje maseczek , srodków odkazających, kombinezonów.
Ci co mówia inaczej , a nawet chcący szyc maseczki to wichrzrzyciele i wrogie elementy.
Pan Prezydent, Pan Premier pracują w pocie czoła. Wszystkiego dopilnowują.
Wczoraj Pan Prezydent osobiście dogladał produkcji płynu do dezynfekcji.
Wczoraj obniżono oprocentowanie lokat bo nie ma żadnej inflacji.
Co wy ludzie jeszcze chcecie.
Nie ogladajcie TVN, POLSATU bo tam kłamią.
Swoj 2020-03-18 09:26:51
To jest chore ....
czemu nikt nie pomoże tej osobie może to być jutro Ja Ty . Ja bym nagłośniła ta sytuacje i narobiła wstydu bo to chodzi o nasze życie. Pokazują pierdoly w telewizji masakra a tu nie ma kto pomoc :(:(
cichusienki 2020-03-18 09:25:57
jak się nie wykonuje testów- to nie ma choroby i jesteśmy "potęgą"
totalnie zadziwia mnie ,że w Małopolsce !!! tylko 5 przypadków jak do tej pory, !!! gdzie tylu turystów się przewinęło (Białka Tatrzańska, Zakopane, Wieliczka, Kraków)
oby faktycznie nie było tych przypadków , a nie okazalo się ze panuje nieudolność!!!
abc 2020-03-18 08:50:28
Jeśli kontakt był początkiem marca, to zakażenie nie jest z tego kontaktu. Nikt przy jakimkolwiek zaziębieniu nie czuje się dobrze. Lepiej leczyć się w domu w kwarantannie niż blokować miejsca szpitalne dla ciężej chorych. Niezależnie od tego jaki to wirus nikt go w jeden dzień nie wyleczy. A Tygodnik niech przemyśli lepiej sprawę nim coś napisze.
Grazyna 2020-03-18 08:46:05
Dla swoich obywateli nie ma mozliowosci sprawdzenia stanu zdrowia przy takiej epidemii a chcac miec dodatkowe glosy sciagaja niby naszych ktorzy swietnie sie bawia na wczasach za granica lub tych ktorzy nie znaja juz polskiego jezyka lub caly czas pracowali dla innych krajow -macie ubezpieczenia za granica to tam sie leczcie a nie sciagajcie jeszcze wieksej epidemii bo zaraz jej Panstwo nie opanuje. Opamietajcie sie urzednicy panstwowi! Swoich obywateli nie macie jak leczyc a sciagacie nowych jeszcze rzadowymi samolotami! Takimi dzialaniami narazacie nas i nasz staly glos w wyborach!
Ehe 2020-03-18 08:35:05
Życzę szczęścia i szybkiego powrotu do zdrowia.
To jest obraz naszego kraju, kraju z dykty.Obraz rzeczywistości. W tvp leci w kółko, jak dobrze sobie polska radzi. Jaki rząd jest cudowny.Wszystko wszystkim dali, wszystkim pomogli. Jest pięknie. Pięknie to będzie za tydzień, jak zaczną bankrutowac firmy.Bo ludzie nie mają na zus i wypłaty. Dzisiaj znając realia naszego codziennego opowiadania bajek.To rząd wszystkim pomoże, rozda pieniądze, zapłaci ubezpieczenia. Tak naprawdę to będzie o wiele gorzej.Dopiero się przekonają co nie którzy jak braknie na 13 ,14 stki. I najgłupszy pomysł w świecie 500+. Wiem że wielu ludzią się to nie spodoba ale taka jest prawda. Do roboty lenie. Nie tylko papierosy i małpki . Dzieciaki z tego 500 to widzą tylko butelki puste i rodziców przy telewizorze. Później ma byc w państwie dobrze. Żeby brać, trzeba coś z siebie dać.
riki 2020-03-18 08:22:52
No właśnie telewizja widać jak kłamie.Straszą ludzi robią testy znajomym i tak jak w NT karę dostał Pan że wyszedł z domu 5 tyś.Robia z ludzi wariatów poumierali Ci co mieli inne schorzenia i to był gwóźdź do trumny.Teraz będą szczepionki proponować aby wytepic ludzi.
goral4102 2020-03-18 08:20:23
Proponuję Pani skopiować ten tekst i wysłać do interii, onetu, wp, wyborczej i gazety krakowskiej. Odzew będzie natychmiastowy, mogę się o to założyć.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-03 17:00 Odmrażanie kultury 2020-06-03 16:00 Korea Północna. Dziennik podróży. Konkurs dla czytelników 2020-06-03 15:00 Przedsiębiorcy sami mogą sprawdzić zwolnienie ze składek 2020-06-03 14:00 Wodociągi przepraszają za suche krany 2020-06-03 13:00 Dwunastu na łódce 1 2020-06-03 12:00 Kanapowcy z Podhala poszukiwani 2020-06-03 11:00 Jeździłem po ulicach i płakałem. Wszystko zniszczone, wszystko, rozumiesz... 3 2020-06-03 10:00 Mistrzowskie oszustwo 2020-06-03 09:04 Do otwarcia granic 2020-06-03 08:00 I po spływie - kajakarze nie popłyną w Boże Ciało 2020-06-03 01:21 Mieszkańcy Podhala mogą BEZPŁATNIE wykonać badanie przesiewowe raka jelita grubego i to w pełnym znieczuleniu! 2020-06-02 21:40 Koniec z pandemicznymi obostrzeniami w urzędzie 2 2020-06-02 20:47 Mega awaria, pół miasta bez wody 5 2020-06-02 20:14 Dziura na dziurze 8 2020-06-02 19:11 Kończy się budowa tras rolkarsko-nartorolkowych 4 2020-06-02 18:12 Jak ser szwajcarski 4 2020-06-02 17:09 Na dnie zbiornika czorsztyńskiego zacznie się budowa linii kablowej 2 2020-06-02 16:10 Przejechali pół Europy, wpadli na Podhalu 6 2020-06-02 15:58 Przed Bożym Ciałem ma być lepiej 2 2020-06-02 15:00 Powrót do kina 2 2020-06-02 14:02 Sucho w kranach pod Giewontem 8 2020-06-02 12:57 Zbiórka wielkich gabarytów 2020-06-02 12:00 Pierwszy e-parking w Tatrach 2 2020-06-02 10:52 W górach nic nie widać 2020-06-02 10:00 Dokąd narciarzu 2 2020-06-02 09:36 Deszczowo pod Giewontem 3 2020-06-02 08:55 Loty w czasach pandemii 2020-06-02 08:00 Powiat zbuduje nowego Sokoła 2 2020-06-01 21:00 Czynsz wirusowy 2 2020-06-01 19:45 Pożar na Szymonach 2020-06-01 19:00 Przetarg nierozstrzygnięty. Firmy się odwołują 1 2020-06-01 18:00 Instruktorzy zarobili też na przyłbicach 13 2020-06-01 17:00 Czerwcowe otwarcie basenów termalnych 2020-06-01 16:00 Dzieciństwo sto lat temu 1 2020-06-01 15:00 Włodarczyk rektorem 8 2020-06-01 14:00 Od soboty wskakujemy do basenów (WIDEO) 2020-06-01 13:00 Deszcz zmienia perspektywę 1 2020-06-01 12:34 Turystyka taje (WIDEO) 2 2020-06-01 12:00 I polecieli 1 2020-06-01 10:54 Wyłączyli agresora 5 2020-06-01 10:00 Zakopiańskie Monte Carlo 1 2020-06-01 09:00 W czerwcu pociągi przejadą kolejową zakopianką 1 2020-06-01 08:00 Najlepsze życzenie dla wszystkich pociech 2020-06-01 06:53 Jak wybrać pierwszą wiatrówkę? 2020-05-31 21:45 Podnieście oceny uczniom 18 2020-05-31 20:59 Dym nad Majerczykówką 2020-05-31 20:30 Walcz z ostrym cieniem mgły, nie bądź mdły 7 2020-05-31 19:31 Tytus Chałubiński na plenerowej wystawie 2020-05-31 18:30 Kolejny parking pod Babią Górą? (Aktualizacja) 7 2020-05-31 17:30 Jutro zamkną Ludźmierską - będą korki
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-03 16:19 1. To jest niesamowite jak można odwracać kota ogonem. Dziś te same osoby, które rozdzierały szaty nad hasłami z dwóch czy trzech transparentów na Marszu Niepodległości bagatelizują niszczenie mienia na masową skalę. To nie jest wojna domowa w USA, tylko wojna ideologiczna, w której skrajna lewica gra na emocjach skutecznie podsycając nastroje u ludzi, których ta sprawa nie dotyczy. Dwa słowa: Igor Stachowiak. Pozdrawiam. 2020-06-03 16:05 2. Piotr z FB. Bastylia to symbol. Francuzi lepiej wyszli na tym niż my na naszym symbolu. Natomiast Amerykanom do pełni szczęścia brakuje rosyjskich statków wojennych zakotwiczonych w Zatoce Meksykańskiej. 2020-06-03 14:43 3. Kochani Mieszkańcy Rabki Zdroju, Chabówki, Ponic, Słonego , Zarytego i Rdzawki. Czas na Rabkę Zdrój - już w ten wrzesień 2020. Dokonamy zmiany radnych i burmistrza na lepszych i z Rabki . Dołącz do referendum w Rabce Zdroju. Daj znać na referendumrabka@gmail.com i zmieńmy Rabkę na lepsze. Dołącz do referendum w Rabce Zdroju. https://sites.google.com/view/referendumrabka/strona-główna?authuser=0 2020-06-03 14:15 4. Spokojnie: przyjadą, "zawąsikują" żwirem i płynną smołą i uznają że jest naprawione. A za rok znów, i znów, i znów... Ktoś mi powie jaki przepis czy norma opisuje taką technologię naprawy? Rozumiem że można tak zabezpieczyć pęknięcia przed zimą ale oni to robią na wiosnę przed wakacyjnymi upałami! Raz się mało nie połamałem jadąc rowerem z Butorowego do Dzianisza bo nie było żadnego znaku że rozsypali żwir... Do jesieni plomba i tak wypadnie a mróz spowoduje kolejne zniszczenia. 2020-06-03 14:12 5. Ino mało i mało nie roby 2020-06-03 13:36 6. Niech się popatrzą Kaczyński, Bosak, Rydzyk, Jędraszewski,do czego doprowadzają podziały społeczeństwa. 2020-06-03 13:02 7. @Polak Ja jestem wierząca, chodzę do kościoła (poza obecną sytuacją). Napisałeś "Znowu najwięcej mają do powiedzenia dyżurne niewierzące opluwaczki..." Ale ja niestety z wieloma tymi "opluwaczkami" muszę się zgodzić... Uważam, że głupotą jest pchanie ludzi bez ograniczeń do kościoła... przynajmniej jest zaznaczone że Ci którzy czują obawę nie muszą... Bo naprawdę... skoro można w domu, to czemu nadal tego nie utrzymywać? Ktoś powie ok, ale ja muszę mieć bezpośredni kontakt (chociaż nie na tym wiara polega) i muszę pójść przyjąć Komunię, ok. to utrzymajmy ograniczenia dla tych którzy koniecznie muszą, ale nie wpuszczajmy tam znowu tłumów bez ograniczeń! Pracuję z domu, mam nie chodzić do pracy, muszę uważać wszędzie, mierzą temperaturę itp. itd. tylko kościoła zaraza niedotyczy... Wpaja się od małego przeróżne rachunki sumienia o nienarażaniu własnego zdrowia, przez używki, nieodpowiednie ubieranie się a tutaj co? I ja mam się czuć gorsza, bo uważam na siebie i budynek nie zmienia mojej wiary? Ok może to nie jest to samo odczucie, ale wiara to nie jest obrzęd.... I już się czuję jakaś napiętnowana przez rodzinę i znajomych że już można, a ja nie chodzę ale jak to? Bo wtedy wszelkie zarządzenia z mojej pracy, naszego codziennego życia, funkcjonowania tracą sens, bo wszystko to łamię idąc do kościoła, to po co mi ta praca w domu? Pracodawca dba o mnie bardziej niż ksiądz? Nie można w takiej sytuacji przywrócić obowiązku... dlatego ta sytuacja broni się obawą, pewnie, że chciałabym przyjąć komunię, ale wolałabym zrobić to w o wiele mniejszym gronie jeśli już. 2020-06-03 10:31 8. A ja chętnie zapłacę ???? 2020-06-03 10:06 9. Unia niedługo się rozpadnie i całe szczęście, mam nadzieję, że kontrole graniczne zostaną przywrócone na stałe 2020-06-03 10:00 10. ZIMA się jeszcze nie skończyła na Podhalu, więc drogi nie są aż tak bardzo potrzebne. W maju nie było trzech dni pod rząd, żeby temperatura całą dobę była wyższa niż 7 stopni C. Były dwa :)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP