Reklama

2020-03-27 11:47:59

Zakopane

Dziesięciu radnych proponuje "Lokalną tarczę antykryzysową"

Część zakopiańskich radnych przygotowała własny projekt pomocy przedsiębiorcom i mieszkańcom w czasach pandemii.

Przypomnijmy - swój pakiet zaprezentował niedawno burmistrz Leszek Dorula. Został on skrytykowany przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą, która ma swoje propozycje. Pisaliśmy na ten temat tutaj: http://24tp.pl/n/66846


Teraz swój projekt "Lokalnej tarczy antykryzysowej" przygotowała część radnych z Zakopanego. Pod projektem podpisało się dziesięciu radnych więc do uzyskania większości brakuje jednego głosu. Oto projekt:

LOKALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA 
 
Radni Rady Miasta Zakopane wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przedsiębiorców przestawiamy propozycję działań mających na celu złagodzenie wpływu trwającej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 na życie codzienne i działalność gospodarczą mieszkańców Zakopanego. 
 
Trwająca epidemia jest bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców, ale również powoduje negatywne skutki gospodarcze. Zakopane jest miejscowością uzależnioną od ruchu turystycznego i obecna sytuacja dotyka wszystkich. Prywatna inicjatywa i przedsiębiorczość, z której na co dzień jesteśmy dumni dziś spotkała się z zagrożeniem dotąd niespotykanym. Niebezpieczeństwo likwidacji, zwolnień pracowniczych, niewypłacalności zagląda w oczy znakomitej większości lokalnych firm. Dostrzegamy również zagrożenia wynikające z sytuacji ludzi starszych, chorych i bezdomnych. Licząc na zrozumienie powagi sytuacji i cenne uwagi przedsiębiorców, współpracę wszystkich organów władzy samorządowej proponujemy: 
 
1. Obniżenie opłat z tytułu dzierżawy nieruchomości gminnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w wysokości nie mniejszej niż 80 % kwoty zawartej w umowie na okres 3 miesięcy.  Bonifikata dotyczy zarówno nieruchomości będących w zarządzie gminy jak również przekazanych do instytucji podległych, które zawierają umowy na podstawie przetargów bądź innych przewidzianych obowiązującym prawem. Warunkiem uzyskania wsparcia jest utrzymanie zatrudnienia na poziomie z lutego 2020 roku. 
 
2. Obniżenie opłaty z tytułu podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej do stawki jednolitej dla całego miasta – 1,00 złoty/m² na okres II kwartału 2020 roku. W przypadku nieruchomości, które podlegają dzierżawie podmiotom trzecim, warunkiem uzyskania bonifikaty jest dokonanie obniżki opłat za dzierżawę tymże podmiotom we wskazanym okresie. 
 
3. Zaplanowanie kampanii promującej Zakopane, do uruchomienia po odwołaniu stanu epidemii. W związku z odwołaniem i rezygnacją z organizacji wielu imprez kulturalnych i sportowych, dla których organizatorem miało być Miasto Zakopane lub Zakopiańskie Centrum Kultury, zwracamy się z prośbą o zaplanowanie kampanii promującej lokalne usługi turystyczne, do uruchomienia w momencie odwołania stanu epidemii, jako działanie pomocowe, przyspieszające odbudowę branży turystycznej. Sugerujemy, aby podmiotem finansującym i realizującym kampanię było Zakopiańskie Centrum Kultury.  

4. Przeprowadzenie akcji informującej o możliwości złożenia deklaracji zerowej, lub obniżenia deklaracji za gospodarowanie odpadami dla prowadzących działalność gospodarczą. 
 
5. Pomoc dla seniorów. Wprowadzenie koordynacji przez Straż Miejską przy współpracy z lokalnymi mediami pomocy dla seniorów, poprzez docieranie do osób potrzebujących i kontaktowanie ich z wolontariuszami deklarującymi chęć pomocy.  
 
6. Bezpieczeństwo osób bezdomnych. Przeznaczenie z zasobów gminnych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej budynku dla prowadzenie kwarantanny dla osób bezdomnych. 
 
7. Przygotowanie planu gospodarki odpadami komunalnymi na wypadek zaburzenia działania Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.  
 
Inicjatywa Radnych Miasta Zakopane.

Akceptujemy powyższe założenia Lokalnej Tarczy Antykryzysowej: 
1. Bryjak Bartłomiej 2. Bystrzycki Wawrzyniec  3. Donatowicz Marek 4. Jędrysiak Jerzy 5. Jóźkiewicz Grzegorz 6. Karp Stanisław 7. Mróz Tymoteusz 8. Solik Wojciech 9. Szczerba Zbigniew 10. Wiśniowski Krzysztof 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Wysoka stopa zwrotu 2020-03-27 19:44:36
A co z sylwestrem w tym roku?
Bo dzwonią pytają te z tipsami
i ci z wydrami na głowach
... będzie Zenek?
Kara 2020-03-27 19:34:36
Plus tej zarazy to taki że spokój w tym mieście i czyste powietrze...
a wy ściśnijcie bardziej zady bo już takie wyścigi były ze prosiło się o coś co wszystkich usadzi .
I teraz macie po równo...czyli wielkie g......o
Serek 2020-03-27 18:10:22
Do Serek.
Do MOPS wystarczy zadzwonić i zgłosić się o pomoc !!! Skoro zna Pan takie osoby to czemu ich Pan o tym nie informuje ?? Nie muszą wychodzić z domu i żadnego komputera nie potrzebuje.
Głupoty powiada Pan???
do Serek 2020-03-27 15:33:42
Szanowny Panie Serek MOPS ma tylko tych w ewidencji którzy chodzą tam po prośbie. Znam osoby po 75+ które boją się wyjść z domu. Zgłaszałem to w MOPS ale powiedzieli ze taka osoba sama musi poprosić o pomoc. A ona nie ma komputera, nie wychodzi z domu. Nie wypisuj Pan głupot.
zkopian 2020-03-27 14:39:11
...Obnizenie lidlowi.biedronkom i tym ktorzy nie stracili na epidemii...jaka tu sprawiedliwosc sie pytam...
a ci co oszukują z podatkami-tez trzeba im pomóc?
Nie ma jednego worka-trzeba byc ostrożnym!
Serek 2020-03-27 14:35:26
Panowie nie sprawdzili że MOPS działa jak należy, że baza ludzi starszych jest zrobiona i ludzie starsi dostają już pomoc.
Dwa, noclegowni w Zakopanem ma ponad 30 miejsc dla bezdomnych obecnie zajętych jest 8 miejsc i jest możliwość dostawek.
Inicjatywa podejmowana przed decyzja SEJMU ? Można poczekać zobaczyć co da Państwo A potem działać lokalnie. Ale nie trzeba jak zawsze starać się pokazać. Co na te pomysły TIG bo podejrzewam że było to konsultowane z nimi ?
TomekMieszkaniec 2020-03-27 14:10:56
Haha co takie miny nie tęgie? do roboty jazda za coś wam płacę w podatkach.
foni23 2020-03-27 13:32:59
Przeciez to jest powtórzone tylko gorzej co proponuje Miasto. Tu jeszcze dodatlowo winni napisac a za ulfi zaplaca zwykli mieszkancy. POpulisci. Czelam na krytyke TIG.
Kalatroy 2020-03-27 13:26:19
Pan burmistrz miasta zakopane
Może jak już się dowie ,czy to miasto jest już w polsce
To napewno się nie zgodzi
10 radnych hahaha,gdzie reszta.
W polsce czy na obrzeżach
tadek 2020-03-27 13:03:41
Pan Gut tyle obiecywał to może sypnie jaką manną, telo co ino buzie otworzycie..
mieszkaniec 2020-03-27 12:53:19
1.WPUSZCZENIE DEWELOPERKI NA DZIKO SPOWODOWAŁO PRZESZACOWANIE BAZY TURYSTYCZNEJ PO KRYZYSIE BĘDZIE BITWA O KLIENTA PRZEWIDUJE CENY PO 15 ZŁ NA KWATERACH 30ZŁ NA APARTAMENTACH-BYLE NA CHLEBEK I NA KREDYT-TRZYMANIE DEWELOPERKI W RYZACH I ZAKAZY BUDÓW ORAZ WYZNACZENIE NA OBRZEŻACH MIASTA TERENY POD TAKIE BUDOWY 10 LAT TEMU SPRAWIŁO BY,ŻE W MNIEJSZEJ BAZIE TURYSTYCZNEJ NIE BYŁO BY TAKICH SPADKÓW CEN PO KRYZYSIE.
2.HANDEL-WYBUDOWANIE 4 BIEDRONEK,LIDLA PLUS KILKU INNYCH ZABIŁO DROBNY HANDEL W ZAKOPANEM-MARKETY SIĘ WYBRONIĄ RESZTA DROBNYCH ZBANKRUTUJE.
3.STAWKĘ OD NIERUCHOMOŚCI Z WYNAJMU BEDOM OBNIŻAĆ JAK CO 2GI MA POŁOWE NIE ZGŁOSZONE-HA HA HA
4.KAMPANIA PROMUJĄCA ZAKOPANE PO KRYZYSIE-ŚMIESZNE BARDZO-TU JAK NIE MA KRYZYSU TO NIC NIE JEST ZORGANIZOWANE -KOŃCZY SIĘ NA KONCERCIE KAYAH -GWIAZDY SPRZED 20 LAT I ZENKA DISCOPOLOWEGO.
5.POMOC DLA SENIORÓW?TRZEBA UCHWAŁY RADY MIASTA,ŻEBY STRAŻ MIEJSKA RAZEM Z POLICJA USTALIŁA OSOBY SAMOTNE-STRASZE I ZORGANIZOWAŁA WOLONTARIAT Z INICJATYWY URZĘDU MIASTA-SŁABE.
PRZYDA SIĘ WAM WSZYSTKIM WSTRZĄS W TYM MIEŚCIE BĘDZIE TO BARDZO ODŚWIEŻAJĄCE-ZOBACZYCIE KOGO I Z JAKIMI KOMPETENCJAMI WYBRALIŚCIE SOBIE DO WŁADZY,BISNESMENY NA KREDYT BEDOM PADAĆ JEDEN ZA DRUGIM,I SKOŃCZY SIĘ CHOROBA UMYSŁOWA TYPU APARTAMENT 27M2 ZA 400 000ZŁ..
alfi 2020-03-27 12:29:54
Patrze na to zdjecie i mysle sobie same Asy biznesu.
Klasyka
czopek 2020-03-27 12:29:54
Ciekaw jestem czy przedstawiciele zakopiańskich lobby biznesowych pozwola działać "niewidzialnej ręce rynku"?
Piotr 2020-03-27 12:26:00
pis - Kłamali wczoraj, kłamią dziś, będą Kłamali jutro.
Trudno sobie nawet wyobrazić z jakim heroizmem w jakich warunkach i jak wyposażeni musi sie zmagać cała niedoinwestowana Służba medyczna w walce z Koronawirusem przy totalnej pis-blokadzie info.Lekarze, pielęgniarki, służby medyczne mają zakaz mówienia.Jesteśmy szykanowani za mówienie prawdy. Czujemy się jak mięso armatnie rzucone na pierwszy front.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia lokal przystosowany pod salon fryzjerski w Bukowinie T. Atrakcyjna cena wynajmu.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni doświadczonego pracownika na stanowisko SPECJALISTY ds. FINANSOWO-KSIĘGOWYCH. WYMAGANIA: Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, znajomość przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT), znajomość programów: Office, Comarch Optima, Płatnik. ZAINTERESOWANYCH prosimy o przesłanie CV wraz z dokumentami rekrutacyjnymi dostępnymi na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ Poszukuje opiekuna/ki do starszej 85-letniej osoby .Opieka 24-godzinna możliwe zmiany
  Tel.: 601238991
  E-mail: pasierbjakub@gmail.com
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 10-14 CZERWCA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  KUCHARZ- BUKOWINA TATRZAŃSKA. Praca stała, elastyczny grafik pracy, stawka godzinowa
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam krowę i jałówkę
  Tel.: 788168614
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM Z PŁAZÓW do rozbiórki i przeniesienia
  Tel.: 604515611
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • USŁUGI | inne
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) -
  Tel.: 605 670 650
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni pracowników na stanowisko: - KELNERKA, - POKOJOWA, - POMOC KUCHENNA, - PRACOWNIK OBSŁUGI SPRZATAJĄCEJ do Aqua Park Zakopane. Tel. 1820 63730, e-mail: kadry@polskietatry.pl. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Firma Elmal przyjmie na praktyczną naukę zawodu uczniów ponad podstawowych w zawodach: SPRZEDAWCA W SKLEPIE TECHNICZNYM, ELEKTROMONTER, ELEKTROMECHANIK, MONTER ZABUDOWY WNĘTRZ, MURARZ, TYNKARZ. Praktyka na terenie Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. 600 38 38 52
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • PRACA | dam
  FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI: CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, STOLARZY, POMOCNIKÓW BUDOWLANYCH i HYDRAULIKA. PRACA STAŁA. 600 38 38 52
 • PRACA | dam
  PRACA W KUCHNI, W SCHRONISKU NA TRASIE DO MORSKIEGO OKA - OD ZARAZ. DLA PANI DO 45 LAT. Z zakwaterowaniem. Dobre zarobki. Stała lub sezonowa.
  Tel.: 502 367 534.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-07 12:01 Zakończyła się akcja malowania uli na biało-czerwono pod Babią Górą (WIDEO) 2020-06-07 11:04 Kolejny przypadek dotyczył redemptorystów 2020-06-07 10:00 Oszustwo Juwenturu (WIDEO) 2 2020-06-07 09:00 W pracowni rzeźbiarskiej (WIDEO) 2020-06-07 08:00 Szansa dla skansenu 2020-06-06 22:00 Ludzie, nie liczby 2020-06-06 21:00 Uśmiech i ciepło dyrektora wciąż wszyscy pamiętają 2020-06-06 20:55 Nabór do szkółki Sepak Takraw 2020-06-06 20:15 Kolejna osoba zarażona koronawirusem 6 2020-06-06 19:35 Kandydat na prezydenta spędził dziś kilka godzin na Podhalu (WIDEO) 16 2020-06-06 18:50 Piana w potoku 3 2020-06-06 18:05 Miliard z pandemicznej pomocy 2020-06-06 17:20 Bywał tutaj, bo kochał góry jak nikt 3 2020-06-06 16:35 Nad morzem turyści dopisują. Do Gdańska lecimy samolotem 2020-06-06 16:15 Koty polują na gady 1 2020-06-06 15:30 W sklepach nie wszyscy noszą maseczki 11 2020-06-06 14:45 Hala Gąsienicowa oblegana przez turystów (WIDEO) 4 2020-06-06 14:00 Koronawirus nie śpi 2 2020-06-06 13:30 Trzecia prawda Tischnera 13 2020-06-06 12:52 Wypadek na ulicy Orkana 2020-06-06 12:31 Kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch 1 2020-06-06 12:20 Samochód potrącił łanię 2 2020-06-06 11:50 Już pół roku jeździmy drogą, choć nie ma zgody na jej budowę 1 2020-06-06 11:05 Turyści jadą pod Tatry 1 2020-06-06 10:20 Kandydat na prezydenta na Krupówkach 26 2020-06-06 10:00 Wybacz - usłyszałem od skruszonego agenta SB 2 2020-06-06 09:30 Rafał Trzaskowski z wizytą na Podhalu 25 2020-06-06 09:22 Pielgrzymka Sursum Corda bardziej on-line 2020-06-06 09:00 Najwyższy i jeden z najpiękniejszych 3 2020-06-06 08:42 Aquapark otwarty już o północy 2020-06-06 08:10 Ojcowie z Tuchowa wypoczywali w Kościelisku 3 2020-06-06 08:00 Czekasz na emeryturę? Zapytaj co zmieniła tarcza antykryzysowa 2020-06-05 22:48 Jedz lody - zbieraj lodowe pieczątki! 2020-06-05 21:57 Koronawirus dopadł go 3 dni po święceniach kapłańskich 5 2020-06-05 21:00 Podróże w maseczkach, spod Giewontu nad Bałtyk 1 2020-06-05 20:00 Drapieżniki rozpoczęły krwawy sezon 2 2020-06-05 19:30 Rondo? Jakie rondo i pojechał na wprost 4 2020-06-05 19:00 Szpitalne podziękowania za pomoc w czasie pandemii 2020-06-05 18:00 Góralskie wesela w epidemii (WIDEO) 2 2020-06-05 17:00 Przejedźcie z nami nową zakopianką - na razie wirtualnie (WIDEO) 3 2020-06-05 16:30 Zmiana na stanowisku szefa rabczańskiej policji 7 2020-06-05 16:00 Pirat na kontrolowanym 2 2020-06-05 15:10 Nadzór sanitarny w szkole. Pracownik mógł mieć kontakt z chorym na Covid-19 6 2020-06-05 15:00 Porozmawiajmy o fotowoltaice. Gmina zaprasza na spotkanie 2020-06-05 14:30 Materac do łóżka małżeńskiego. Jaki rodzaj i szerokość wybrać? 2020-06-05 14:00 Pomalują rdzewiejącą konstrukcję 2020-06-05 13:53 NIE LEKCEWAŻMY OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z KORONAWIRUSEM 2 2020-06-05 13:30 Dziurawa Kasprusie 6 2020-06-05 13:00 Plac budowy na Stylchynie 8 2020-06-05 12:30 Życie spisane patyczkiem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-07 12:00 1. Dla tych słabo rozumiejących prawo. Mieć do czegoś prawo to nie znaczy, że trzeba z tego korzystać. Prawo do aborcji to nie nakaz tylko wolna wola-jak jesteście wierzący to wiecie, że Bóg taką wolna wolę dał ludziom a po śmierci ich rozliczy tak mówią księgi. Nie piszcie bzdur, ze ktoś zmusza kobietę do aborcji- zwłaszcza politycy, którzy są za prawem do aborcji. Rafał Trzaskowski będzie super Prezydentem. 2020-06-07 10:54 2. Miejscowi się stosują się do zaleceń maseczkowych ale niemal wszyscy goście mają to za nic. U siebie to maski noszą a tuwydaje im się że ich to nie obowiązuje. 2020-06-07 10:49 3. Już nawet krzyż z Giewontu usunięty na fotce. 2020-06-07 10:46 4. Czyli tak, sanepid potrafi dać rowerzyście 10k mandatu, ale jakiegoś kmiota nie potrafi przywołać do porządku? Panie sołtys, pan złóż mandat ze sprawowanej funkcji bo nadjesz się pan do sołtysowania jak widelec do jedzenie zupy. 2020-06-07 10:37 5. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność ? 2020-06-07 10:25 6. Polityk i aktor. 2020-06-07 10:23 7. @ceper - 80% klientów na sklepie ma choroby płuc. Schorowane to społeczeństwo... @K. Lenart - obsługa może wyprosić. Tak samo jak pijanemu nie sprzeda alkoholu. Ale też chce z czegoś żyć :P 2020-06-07 10:22 8. Lata 1989-1993 Wtedy najwieksze biznesy sie robiło. Znajomośći +łeb na karku i w jednej chwili czlowiek stawał się milionerem, Złodziejstwo na niespotykaną skalę. Ludzie kupowali hektary ziemi po PGR z a symboliczna złotówkę, obszary w Bieszczadach. Teraz oczywiście złodziejstwo jest bardziej wysublimowane bazujące na lini oragana pańsytwowe +obywatel+ znajomości. 2020-06-07 10:10 9. @Sabatinka, ale TOLERANCJA, to.... wasza lewacka domena. To wy ciągle macie ją na ustach, jednocześnie odmawiając jej wszystkim myślącym inaczej. A wiarą, chrześcijaństwem i katolicyzmem proszę sobie nie wycierać, bo wiara, każda wiara, nie tylko chrześcijańska ma konkretnie i jasno sprecyzowane dogmaty dotyczące homo, lgbt i innych dewiacji seksualnych. Ponadto przypominam, że nie kto inny, jak wy, lewactwo z liberałami domagacie się rozdziału kościoła od państwa. To wy głośno drzecie ryja, żeby kościół nie mieszał się do polityki. Teraz mieszanie polityki do kościoła już ani wam ani tadkowi nie przeszkadza. 2020-06-07 09:52 10. Wieś = soltys Duda= wieś Od co
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka