Reklama

2020-04-01 14:10:16

Czarny Dunajec

Straże i ośrodki zdrowia potrzebują środków ochronnych

Tadeusz Czepiel, przewodniczący rady w Czarny Dunajcu, alarmuje, że strażacy i pracownicy ośrodków zdrowia na terenie gminy nie są odpowiednio zabezpieczeni przed koronawirusem.

Przewodniczący rady opowiada, że od dwóch tygodni zabiega o to, żeby gmina podjęła działania w związku zagrożeniem koronawirusem. Uważa, że gmina powinna zająć się tym wcześniej i odpowiednio przygotować na epidemię. 


Temat poruszył w poniedziałek na sesji w Czarnym Dunajcu. Przewodniczący rozmawiał ze strażakami, którzy poinformowali go, że nie mają odzieży ochronnej, brakuje im środków do dezynfekcji. Jego zdaniem w potrzebie są też ośrodki zdrowia. Tadeusz Czepiel przekonuje, że gmina jak najszybciej powinna zająć się tą sprawą i kupić materiały ochronne. - W Ratułowie był pożar, z którym walczyło około 100 strażaków. Czy oni mieli możliwość zdezynfekowania rąk po powrocie? Dowiedziałem się, że każda jednostka ma tylko około 250 ml płynu dezynfekującego! Jakiego kryzysu potrzeba, żebyśmy uruchomili środki na ten cel? - zwracał się przewodniczący do wójta. 

Radny Kazimierz Dzielski dodaje, że trzeba też między innymi zapewnić bezpieczeństwo pracownikom recepcji ośrodków zdrowia. Zaproponował, aby przeznaczyć konkretną kwotę na zakup środków ochronnych. 

- W urzędzie gminy mamy maseczki i rękawiczki - odpowiada Marcin Ratułowski, wójt Czarnego Dunajca. - Jeśli chodzi o straż, to państwo polskie dba o strażaków i sprowadza ogromne ilości sprzętu ochronnego, żeby wyposażyć ludzi - przekonuje. 

- Nie czekajmy na rząd. Sytuacja jest podbramkowa i musimy działać - wzywa radny Dzielski. 
- Gmina jest na to przygotowana i możemy uruchomić środki z rezerwy - zapewnia wójt, ale dodaje, że do tej pory nikt ze straży ani z ośrodka zdrowia nie wystąpił do niego z prośbą o wsparcie. - Jeśli będzie taki wniosek, to my go oczywiście zrealizujemy. Rozmawiałem z gminnym pełnomocnikiem straży i mówił, że wszystko mają na bieżąco. Wszyscy gramy do jednej bramki, żeby jak najlepiej zabezpieczyć się na ten czas. To przykre słowa, że my nic nie robimy - podsumowuje. 

Radny Kazimierz Dzielski uważa, że to gmina powinna wyjść naprzeciw, a nie czekać, aż ktoś zwróci się do wójta z prośbą o zakup środków. - Trzeba już działać, a nie czekać na podanie - powtarza radny. - Niech pan konkretnie zgłosi, co kupić - ripostuje wójt. 

Ostatecznie radni zagłosowali za tym, żeby przeznaczyć 100 tys. zł z budżetu gminy na zakup środków ochrony. Ale nie wszyscy poparli ten wniosek. Za było 16 radnych, a przeciw zagłosowali: Bogumiła Kokoszka, która jest pielęgniarką, Daniel Domagała, Lucyna Hosaniak, Paweł Dziubek, Tomasz Turski i Zofia Kierkowska. 

m

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Walka o stołek 2020-04-02 13:37:35
Główny konkurent przewodniczacego z Podczerwonego walczy o stołek ostro. Przewodniczacy powinien uważać.
Gmina oczy ma 2020-04-02 12:46:02
Cichy współpracownik przewodniczącego pan T juz depta sciezke do gminy. Ale tym razem nie do przewodniczacego tylko po jego stołek :)
Przewodniczący musi uważać z kim trzyma!
Czasem nie warto grać na dwa fronty...
Brak kultury 2020-04-02 10:28:10
Sesja rady Gminy Czarny Dunajec na wysokim poziomie panie przewodniczący!
Niech ludzie wejda na strone gminy do archiwum nagrań sesji.
Czyżby przewodniczący stracil większość w radzie?
No jesli tak traktuje swoich radnych jak sie zachowuje to sie nie dziwię.
W przerwie nawet przekleństwami sypie!
Jego radny używa niecenzuralnych zwrotów do kolegi z rady obrazajac go!
Przewodniczący na koncu nie udziela glosu przeciwnikom, nie dopuszcza do glosu pani skarbnik.
Mial pan racje nagrało sie dla potomnych... WSTYD PANIE PRZEWODNICZĄCY!
I ludzie na to patrzą. I to sa nasi reprezentanci!
Gustaw 2020-04-02 10:00:11
Przecież za kodami właśnie walczyli ci dwaj panowie i paru jeszcze innych a nie partyjni można zobaczyć na nagraniu a po za tym nie które samorządy nie zgodziły się na podwyżki i nie uchwalili tak wysokich stawek ale u nas nie byli tak łaskawi dla nas mieszkańców może by ktoś napisał artykuł kto głosował i zafundował tak wysokie stawki mieszkańcom za śmieci
Populistyczni obludnicy 2020-04-02 08:37:08
Jak widac sesje mozna zorganizować online jak sie przycisnie pana przewodniczącego bo sam nie potrafi pomyslec, co wiecej banalizowal problem, jego radni wysmiali wszystkich ze mlodzi radni nie przyszli na sesje. Tak w Polsce umieraja mlodzi. Facet 37lat zmarł. I wcale nie jest to śmieszne nikt nie bedzie narazal siebie i swoich rodzin.
Panie radny nie chcialby pan miec takiej sytuacji jak większość nauczycieli z naszej gminy. Większość ledwo 18 h i znow w projekcie ciecia bo dalej czuc skutki nizu demograficznego, czesc nawet etatu nie ma tez maja rodziny do wyżywienia. Dobrze panu oczerniac jak panu zbywa!
Tak wpisanie do inwestycji boiska za bagatela 1,3 mln gdzie przetarg moze wyjsc nawet 2mln bo tak ostatnio bywa a dotacja moze byc 55% a nie 70 fajnie ludziom nie dopowiadac ;)
Inne wnioski odrzucają. Podszkle juz dawno skladalo wnioski i Podczerwone, to z usmiechem na twarzy odrzucacie.
Jak pan nie zna podstawowych projektów gminy z ktorych pana przewodniczący chce zabrac pieniadze to zle o panu swiadczy. Kazdy radny ma liste ktora wyslal przewidniczacy komu proponuje zabrac kase. I tam wymienil. Swoja droga polowa tych punktow jest z 30.12 z waszej burzliwej komisji kiedy trzeba bylo budżet uchwalac na 2020 a wy sami ze soba klociliscie sie gdzie i komu zabrać kase.
Boicie sie zeby ludzie nie ogladneli sesji?
Tak widac jaki poziom prezentujecie i pana epitety w stosunku do rozmówców. Jak i tu niesmaczne pdoteksty przy temacue drog. Tak w kilku miejscowosciach w zeszlym roku nie poklejono po zimie dziur wiec teraz jak zabieracie pieniadze z tego zadania nie naprawiajcie dróg w swoich miejscowościach! Ludzie wam podziekuja!
O smieciach juz nawet nie piszcie boscie przeglosowali kody! Przeglosowaliscie takie ceny!
Zmniejszyliscie zniżkę na karcie duzej rodziny z 50 na 20%!
Niech nas pan nie mierzy swoja miara tworzenia układów i kolesiostwa! W gminie teraz jest porzadek i przestrzega sie zasad, wreszcie kompetentni kierownicy i dyrektorzy! Mili, otwarci i pomocni.
Polecam skupic sie na pracy i nie wyzywac sie na innych za swoje niepowodzenia. Zdrowia życzę!
Piwowarski 2020-04-02 00:33:37
Pani ?pielegniarka ?może nie dosłyszała jak jej kazała głosować koleżanka,a ze bieda z intelektem to podniosła rękę przeciwko sobie ...
Drogi Panie Radny 2020-04-01 22:10:53
1. Ludzie mają co oglądać, wolą telenowele niż "dziadostwo" jakie przedstawila partia na tej sesji
2. Na sesję tamtego dnia nie przyszli ale po urzędzie i po rynku gonili (lista wejść do gminy, monitoringi i nagrania ludzi co was cykneli do wglądu ).
3. Zarówno urzędnicy jak i nauczyciele sami sobie nigdy nie ujma więc nie opowiadaj bzdur że ktoś Ci przygotuję oszczędności swoim kosztem
4. Ciekawi mnie co za ważna osoba jest przyjmowana do centrum kultury, że broniłeś wczoraj wzrostu zatrudnienia w gminie jak niepodleglosci? Poza tym urzędnik ds organizacji imprez i promocji jest nam teraz wg Ciebie tak bardzo potrzebny?- może to Twój dobry znajomek? - sprawdzimy
5. Ten Twój kumpel z małą ilością wlosow dziś był już u wójta w odwiedziny, już mu kwarantanna nie przeszkadza??? (posadki się wam marzą wiem wiem). Cała gmina o tym huczy :-)
6. Co do boiska w Zalucznem - chodziło tylko o wpisanie inwestycji do wpf (wieloletnia prognoza finansowa) - żeby móc złożyć wniosek o dofinansowanie w wys. 70%. Do samej inwestycji daleka droga jeszcze. Jeśli nie będzie dofinansowania, nie będzie żadnej inwestycji - wiem ciężkie do załapania :-) ps. Pieniądze unijne Wam śmierdzą?
7. W którym kościele Ci dzwonili o tym że ktoś chce zabrać Zwiazkom Podhalan czy Klubom? Na pewno nie w tym Dunajeckim. Myj uszy - mała wskazówka:-)
8. A swojej koleżanki Radnej zapytaj na co przeznaczono 50 tys ze środków wiejskich które zostały przyznane szkole na ten rok. Można było wydać na projekt sali gimnastycznej. Lepiej jednak czekać aż spadnie wszystko z nieba
9. Perfidne kłamstwo - Jaki remont ośrodka zdrowia w Dunajcu? Nie wiesz nawet nad czym głosowałeś??? Kasa jest na budowe nowej klatki schodowej żeby wykorzystać puste pomieszczenia po agencji rolnej na gops - na to jest ten milion! - z resztą inwestycja mocno kontrowersyjna
10. Gmina nie zaklei dziur u Ciebie. Może jak się potkniesz to pozbierasz trochę rozumu po drodze:-)
11. A za te śmieci co tak piszczycie ciagle- dziękujcie swojemu rządowi umiłowanemu - za prawo faworyzujące monopole, za bzdurne wymagania przy transporcie odpadów , za 280 zł/tone opłaty ekologicznej, za idiotyczny system 5 workow i kodów kreskowych itp

Miłego wieczoru partyjne cwaniaczki
Sesje oglądnijcie 2020-04-01 19:11:53
Tydzień temu przewodniczący nie bacząc na zagrożenie zwołał sesję. Wyśmiano i zmieszano z błotem tych co nie przyszli ze tchórze boją się... Też mają dziadków i rodziców i o nich się boją!
Na komisjach śmiali się ze radni nie przyszli banalizując zagrożenie. A teraz wielcy obrońcy uciśnionych. Śmiech na sali! Oglądnijcie sesje jak się zachowuje przewodniczący rady gminy szczególnie końcówkę, krzyczał na wszystkich, nie dopuszczał do głosu, nawet pani skarbnik , kazał głosować nad chaotycznie wybełkotanym czymś!
Radni których teraz się miesza z błotem wnieśli wniosek o to by wójt i kompetentni kierownicy i dyrektorzy działów zrobili w ciągu 2 dni przegląd potrzeb w podległych jednostkach oraz zweryfikowali gdzie można znaleźć środki pieniężne na zabezpieczenie i przedstawili radnym. A nie wbrew logice byle się pokazać głosować cokolwiek.
Przewodniczący przedstawił tragiczny pakiet oszczednosci po co ? bo chciał sobie zabezpieczyc 1,3mln zł na BOISKO w ZAŁUCZNEM! Teraz??? Tłumaczył się ze trzeba firmom dac prace. Tak za 1,3mln no fajnie.
A nam każe oszczędzać jego pomysły:
1 mln zł z remontu Ośrodka Zdrowia w Czarnym Dunajcu chce zabrać,
200tys z remontu dróg ( w której miejscowości nie kleimy dziur po zimie?),
300 tys kultura fizyczna,
nie podpisywać umów z klubami, związkami podhalan itp, (a za co będą funkcjonować? ) itp.

Oszczędzajmy dajmy Przewodniczącemu do Załucznego! To jest cała prawda dlaczego mszczą się bo nie przegłosowali tego mega drogiego boiska. Za te pieniądze zrobic mozna 2 boiska.
W Załucznem mają salę gimnastyczną. A Stare Bystre nie ma ani sali ani boiska wielofunkcyjnego , Czerwienne dół to samo, Podszkle tak samo, Odrowąż to samo.
Zatroskany 2020-04-01 18:30:12
Ja słuchałem wczorajszej sesji. Nauczyciele bronili szkół i związków Podhalan, którym się chciało zabrać pieniądze. Najlepiej pani Skarbnik wie, jakie są pieniądze, skąd i ile można ewentualnie wziąć. Pan Przewodniczący chyba chce zrobić koło siebie szum? Dajmy urzędnikom działać. Są rezerwy kryzysowe. Pan G. też czuwa i wszystko ogarnia. Spoko. Reszta czyli my wszyscy módlmy się a nie obrzucamy błotem kogoś kto ma trochę mózgu i nie jest starym politycznym graczem
Optymistka 2020-04-01 18:08:00
Tylko NAUCZYCIELE i PIELĘGNIARKA spośród radnych zachowują zdrowy rozsądek i potrafią myśleć o przyszłości. BRAWO głosujecie na nich.! A nie na tych którzy z igły robią widły !!!
Byk 2020-04-01 18:02:32
Może i Klakierki, ale nie stare Komuchy, którym się zabrało zabawkę w rządzenie gminą
Ktoś chce być ważniejszy od wójta?
Ludzie! Trochę zdrowego rozsądku!
Malpa 2020-04-01 17:51:59
Ale populizm ze strony radnych. Jestem strazakiem z OSP z KSRG i my podlegamy pod PSP. To panstwowa straz pyta nas w co nas zabezpieczyc i co robic. Gmina ma dbac o paliwo w aucie a nie o maseczki co gosposie szyja. Jak bylismy na akci w Ratulowie to mielismy ubrane mundury. Helmy z przylbicami. Ppdwojne rekawiczki. Do odkazenia wystarczy mydlo. Ludzie opamoetajcie solie to pplityczne zagranie.
Komentator 2020-04-01 17:50:52
Tylko nauczyciele i pielęgniarka umieją myśleć trzeźwo. Brawo!
Lala 2020-04-01 17:49:44
Skoro w dniu dzisiejszym wnoszono do Gminy pudła z maseczkami,płynem do dezynfekcji itp. To jak to w końcu było,bo Wójt mówił w dniu wczorajszym ze wszystko jest !!
Ktoś kłamie !!!
Kokoszka-pielęgniarka chyba powinna wiedzieć jaka jest sytuacja z środkami ochrony osobistej w szpitalach,a głosuje przeciwko dofinansowaniu działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w służbie zdrowia a tym samym jej miejsca pracy -czy ona ma rozum?
Nie wspomnę o klakierach głosujących jak im turski każe !!!
Jednym słowem wstyd!!!
Gratuluje inicjatywy i wszystkim głosującym za!ponieważ pieniądze trafia do służby zdrowia i ochotniczych straży pożarnych.
Mieszkańcy Gminy Czarny Dunajec pamiętajcie radych którzy głosowali przeciwko ochronie waszego zdrowia i życia,dla nich ważniejsze układy
Dla przypomnienia to:
1-Kokoszka Bogumiła-Czerwienne
2.Domagała Daniel-Ciche
3.Hosaniak Lucyna -Podszkle
4.Dziubek Paweł-Piekielnik
5.Tomasz Turski-Podczerwone
6.Zofia Kierkowska-Wróblówka
Bardziej zorientowany 2020-04-01 17:44:36
Panie radny D. i panie radny Cz. z tego co wiem to są specjalnie wygospodarowane środki w naszej gminie tzw. środki wolne i środki przeznaczone przez Rząd tzw. kryzysowe, które wolno uruchomić tylko w razie niebezpieczeństwa. Na razie u nas nie występuje. Kwota 100 tys. nie jest małą kwotą. Z czegoś to trzeba odebrać. Chwała tym radnym, którzy zachowali zdrowy rozsądek i nie chcieli działać pod wpływem emocji. Pokazali swoją dojrzałość w przeciwieństwie do innych.
Mieszkanka 2020-04-01 16:48:12
Wszystko super Panie Wójcie, ale chwali się Pan na Facebooku że kupił Pan tyle maseczek, a wczoraj nic nie było potrzeba i czekał Pan na to aż ktoś przyjdzie i poprosi Pana. Jak to w końcu jest, wczoraj Pan kłamał, że nie potrzeba czy dzisiaj? Czy może stwierdził Pan że Radni, którzy chcieli i mówili o tym że jest potrzeba mają nagle rację? W ogóle to nie rozumiem Pana i tych dwóch Pań Radnych, które przeszły razem z Panem jak widać na stronę opozycji, żeby być przeciwko Nam mieszkańcom i nie pomóc w tym trudnym czasie. Gratuluje wyboru i po raz kolejny nie pomylę się na pewno przy głosowaniu. Gratuluje Radnym, którzy głosowali za przeznaczeniem pieniędzy.
jo 2020-04-01 16:06:31
ależ oczywiście, że OSP dostają maski rękawiczki.... jak niektórzy tacy mądrzy to może niech sami pomogą szukać i kupować a nie wiecznie wszystko na nie ;)
Gustaw 2020-04-01 15:57:04
Widać że dwaj Panowie w tych trudnych chwilach chcą się wybić jacy są dobrzy dla nas a nie tak dawno zafundowali nam podwyżki stawek za śmieci i podatków czemu wcześniej też niebyli dobrzy dla nas?
Mieszkaniec 2020-04-01 15:08:05
Przeciwko sami nauczyciele? No tak, im się wszystko należy, zwykłym ludziom środkowy palec pokazali
swój 2020-04-01 14:44:13
Jest dobrze , w dniu dzisiejszym przywieżli maseczki i rękawiczki do urzędu i rozdali chyba pierwsze urzędnikom. Jak wystarczy będą rozdawać dalej nam zwykłym ludziom . Szybkość działania zabójcza , wczoraj walka na Sesji i dzisiaj rozdają . A nie trzeba było tak od razu dwa tygodnie temu i nie byłoby zbędnego krzyku . To co pokazali niektórzy radni, to naprawdę żenada . Wstyd na co ta gmina schodzi , świat się będzie śmiał i się śmieje .
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM do wykończenia na Orawie. Działka 20 arów, pięknie położona. 12 276 28 34.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM TANIO BUDKĘ PARKINGOWĄ. Zakopane tel. 602 378 614
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka budowlana nad Jez. Dobczyckim, Brzączowice Do sprzedania działka budowlana w Brzączowicach (gmina Dobczyce) , 30 km od Krakowa. Z działki rozpościera się widok na Zalew Dobczycki. Szerokość działki ok. 34 m, długość 72 . Wg. MPZP działka położona na terenie zabudowy mieszkaniowej i usługowej oraz terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Na działce prąd, gaz , woda i kanalizacja. Dojazd drogą asfaltową , ostanie 50 m drogą gminną nieurządzoną .
  Tel.: 508 380 383
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL Mokka 4x4 2015r fullopcja, 55000zl
  Tel.: 694432557
  GG: 1527664
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię dom w Zakopanem
  Tel.: 604458153
 • PRACA | dam
  Poszukuje doświadczonych osób do pracy na budowie w Niemczech. Okolice Frankfurtu. Gwarantuje zakwaterowanie.
  Tel.: +491774439609
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-05-25 19:00 Likwidacja mleczarni. Radni przyjęli rezolucję 2020-05-25 18:15 Rękawiczki, maseczki i środki dezynfekujące potrzebne (WIDEO) 2020-05-25 17:30 Wstydliwa wizytówka 2020-05-25 16:30 Audi kontra hyundai 1 2020-05-25 15:25 Niech podwykonawcy nie tracą nadziei 2020-05-25 15:25 Szpitalna śmierć - mężczyzna nie przeżył upadku 2 2020-05-25 15:00 Z maluchem na bombach do szpitala 2 2020-05-25 14:30 Cechy wyróżniające projekty nowoczesnych domów 2020-05-25 14:18 Skarbówka czysta 3 2020-05-25 14:00 Wielkie porządki w GOK-u. Kalendarz imprez niepewny 2020-05-25 13:00 Wielkie burzenie przy Ludźmierskiej 2020-05-25 12:31 Upadek ze szpitalnego okna 1 2020-05-25 12:00 Kąpielisko Chochołowska 2020-05-25 11:00 Wychowanie fizyczne na odległość 2020-05-25 10:00 Nazwali mnie Królową Tatr... no i co mam zrobić ? 3 2020-05-25 09:05 1% podatku można przekazać do 31 maja 2020-05-25 09:00 Zabytek to zbytek 1 2020-05-25 00:17 Wypadek rowerzystki pod Lubaniem 3 2020-05-25 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - smaki na poniedziałek 2020-05-24 23:55 Sunia wędrowniczka znaleziona na szlaku 2020-05-24 22:05 Zakopane tęskni za turystami 15 2020-05-24 21:30 Góralskie witacze 3 2020-05-24 21:00 Szpital już cienko nie przędzie 14 2020-05-24 20:00 Zalew grup obcojęzycznych 1 2020-05-24 19:07 Śmieciowe profanum 2020-05-24 18:00 Rowery wyjdą z podziemia 2 2020-05-24 17:00 Rzepne placki po orawsku (WIDEO) 1 2020-05-24 16:30 Na Gubałówce ludzi co kot napłakał 2 2020-05-24 16:00 Pobocza przystrojone na niedzielę 4 2020-05-24 15:30 Pożegnanie doktora 3 2020-05-24 15:00 Tłumnie, blisko i bez maseczek - witamy pod Gubałówką 23 2020-05-24 14:30 Pobalował i poszedł boso 1 2020-05-24 14:00 Jutro i pojutrze ostre burze 2 2020-05-24 13:13 Stłuczka na zakopiance 2020-05-24 13:00 Nocne balowanie z Covid-19 w tle 10 2020-05-24 12:15 Rośnie liczba wyzdrowień 2020-05-24 12:00 Dźwięki z wieży 2020-05-24 11:40 Brakuje krwi, pomóż chorym 2020-05-24 11:20 Rzut oka na Czarny Staw Gąsienicowy (WIDEO) 2020-05-24 11:00 Oszust z rozmachem 1 2020-05-24 10:00 Tatrzańscy Kurierzy 1 2020-05-24 09:15 Błoto na szlakach, deszcz i marne widoki 2020-05-24 08:39 Groźny wypadek na zakopiance 2020-05-24 08:20 Biało na szczycie 2020-05-24 08:00 Pod Giewontem barowa pogoda 2 2020-05-24 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - smaki na niedzielę 2020-05-24 00:00 Nasze drzwi Twoim oknem na świat 2020-05-23 21:55 Na granicy świata (WIDEO) 2020-05-23 21:25 Antywirusowe schronisko 2020-05-23 20:02 Gmina już nie gasi latarni 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-05-25 18:51 1. wielka tragedia dla nas wszystkich, największa na pewno dla rodziny. Przekazuję szczere wyrazy współczucia 2020-05-25 18:47 2. W każdej robocie są ludzie, Kilka lat temu jechałem jak wariat do szpitala z rodzącą znajomą. Policjanci z drogówki najpierw mnie zatrzymali, a potem pojechali przede mną. Rżnęliśmy 150, 100 przez Nowy Targ. 2020-05-25 18:38 3. To dlaczego nasz prezex chodzi jak Zeus po Olimpie, krzyczy i błyskawicami rzuca? Skąd ta nerwowość? TYLU dyrektorów za TAKIE stawki, brak programu i niewykonane kontrakty - dlaczego bez komentarza osoby odpowiedzialnej: burmistrza? Czyżby chciał nam przekazać, że szpital lepiej sobie radzi bez pacjentów niż z nimi, tylko straty przynosili? 2020-05-25 18:29 4. Przy tak galopujących cenach żywności, to nie liczcie na turystów. Każdy martwi się o pracę i co dać dzieciom do gara. Tylko urzędnicy mogą być pewni bo każdego obedrą ze skóry. 2020-05-25 18:22 5. Na skróty pod prąd ? 2020-05-25 16:54 6. Szkoda człowieka, to był młody lekarz :( 2020-05-25 16:53 7. Z całym szacunkiem dla Siostry Warszawskiej,pomnik to przesada. Ale nazwa ulicy jej imieniem byłaby dobrym pomysłem. Podsuwam to panom radnym. 2020-05-25 16:51 8. ...radziłby sobie samodzielnie - śmiech na sali. Może dla poparcia tych tez jakieś dane liczbowe. Proszę pokazać " Strategię Rozwoju Spółki na lata 2020-2020" Osobiście Pan Burmistrz podpisał Komunikat Wspólny, który zapowiada powstanie takiego dokumentu - miał powstać do 20.12.20219r !!! 2020-05-25 16:39 9. Ilu pracowników uciekło na L4 w tym tygodniu w tej modelowej jednostce? Ilu pacjentów przyjęto w ciągu 2 ostatnich miesięcy? Niech się nasz Prezes pochwali! 2020-05-25 16:30 10. Brawa za to dla policji. Całe szczęście nie wszyscy są rządowymi siepaczami.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka