Reklama

2020-05-04 16:00:57

Zakopane

Adam Bachleda Curuś ostro krytykuje zachowanie Leszka Doruli (WIDEO)

- W Zakopanem jest bardzo źle - mówił Adam Bachleda Curuś na temat pomocy samorządu dla miejscowych przedsiębiorców.

Telewizja dziennika Rzeczpospolita opublikowała dziś wywiad ze znanym biznesmenem, byłym burmistrzem Zakopanego Adamem Bachledą Curusiem. Pretekstem do rozmowy był dzień ponownego otwarcia hoteli. Bachleda suchej nitki nie pozostawił na zachowaniu Leszka Doruli w czasie, gdy całe miasto oczekiwało na jego pomoc - Pan burmistrz przez miesiąc się ukrywał - mówił były burmistrz Zakopanego. Warto posłuchać całej rozmowy, zwłaszcza, że rodzinna firma Adama Bachledy Curusia ma kilka hoteli. Polecamy. 


Warto też przeczytać tekst Pawła Pełki na temat władzy Zakopanego w czasie pandemii pt. Ta władza to fikcja. Materiał ukazał się tydzień temu w papierowym wydaniu Tygodnika Podhaląńskiego.  
   

Ta władza to fikcja

Władze Zakopanego nie zdają egzaminu w czasie pandemii. Wtedy, gdy burmistrz jest najbardziej potrzebny, ten zapada się pod ziemię, a pensję dostaje, jak zawsze.
- Jedno słowo, które ciśnie mi się na usta, to rozczarowanie. W czasie próby, gdy władze są najbardziej potrzebne, nic się nie dzieje - komentuje obecną sytuację w Zakopanem radny Bartłomiej Bryjak. Stolica Tatr jest jedyną gminą w okolicy, która nie zorganizowała do tej pory sesji. - Interweniowałem u przewodniczącego rady i zobowiązał się zorganizować w najbliższych dniach wideospotkanie organizacyjne. Jestem rozczarowany tym, że burmistrz zniknął. Ludzie oczekują jakiegoś przekazu informacji - twierdzi radny Bryjak i dodaje, że  dzwonił do przewodniczącego Jana Gluca, aby dowiedzieć się, jaka jest sytuacja budżetowa. - Pierwszy raz w historii nie było w tym miesiącu żadnego spotkania dla radnych, a diety przyszły normalnie. Pytają mnie ludzie, czy urząd coś robi, czy jakoś będzie pomagać, a mnie jest ciężko udzielić informacji, bo wiem tyle, co inni - podsumowuje radny Bryjak.

Teoretycznie 6 radnych może zwołać sesję, ale jej organizacją musi się zająć przewodniczący. - Szczególnie że chodzi o sesję zdalną, z pomocą programu komputerowego. - Zwykły radny nie ma możliwości zorganizowania takich obrad - twierdzi radny Bryjak.
Z kolei radny Jacek Kalata zapewnia, że on sam pracuje, ale jak mówi, pewnych spraw nie da się przeskoczyć. Zorganizowanie na przykład spotkania komisji urbanistyki, której jest szefem, w sprawie studium - bez dostępu do map i możliwości omówienia poszczególnych propozycji z autorami, jest w czasach pandemii niemożliwe. - To nie jest tak, że radni nic nie robią. Konsultujemy się cały czas telefonicznie. Rozmawiałem kilka razy z przewodniczącym rady, burmistrzami, również osobiście, i w czwartek mamy obowiązkową telekonferencję - zaznacza radny Kalata. Dodaje, że to do przewodniczącego rady należy organizacja jej pracy, ale w czasach pandemii tej pracy nie ma zbyt dużo ze względu na obostrzenia.
- Teraz rząd ogłasza pierwsze odstępstwa od obostrzeń i myślę, że niedługo wszystko wróci do normy. Nie jest tak, że tylko siedzę w domu. Dziś na przykład interweniowałem w sprawie przewróconego znaku na Furmanowej - twierdzi radny Kalata. - Poza tym wszyscy jesteśmy dostępni pod telefonami i pracujemy zdalnie. 

Nie ma projektów, nie ma sesji
Jan Gluc, przewodniczący rady miasta, zauważa, że w Zakopanem sesja odbyła się 12 marca, a więc tuż przed ogłoszeniem obostrzeń, dlatego nie było potrzeby zwoływania obrad w ostatnich dniach. - Na razie nie mamy żadnych nowych projektów uchwał, nie ma więc potrzeby zwoływania sesji. Organizuję natomiast obowiązkową wideokonferencje, na której każdy radny będzie mógł się wypowiedzieć - twierdzi przewodniczący Jan Gluc. Jego zdaniem pierwsze dwa miesiące tego roku pod Giewontem były bardzo korzystne, jeżeli chodzi o wpływy budżetowe. - Trzeba jednak pamiętać, że nasze miasto niemal w całości opiera się na turystyce, a od czasów pandemii większość wpływów do budżetu ustała. Dostaliśmy pierwsze informacje od burmistrza w tym względzie, czekamy na następne. Zwoływanie sesji dla samej dyskusji nie ma sensu, jeżeli jednak grupa radnych ma jakieś rozwiązanie, projekt uchwały, to oczywiście poddamy to pod dyskusję - twierdzi Jan Gluc.
Burmistrz Zakopanego swoją działalność w czasie pandemii ograniczył do przygotowania "Zakopiańskiego Pakietu Wsparcia". Zawiera ona propozycje ulg podatkowych. Jak twierdzą jednak przedstawiciele Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, nie są to żadne nadzwyczajne rozwiązania, a instrumenty dostępne na co dzień. - Najgorsze jest to, że o przyznaniu ewentualnych ulg, odroczeń podatkowych decyduje urzędnik na podstawie niejasnych kryteriów - komentuje Agata Wojtowicz, prezes TIG. 
Z kolei w poniedziałek o pomoc do burmistrza zwrócili się zakopiańscy restauratorzy. Zwracają oni uwagę na fakt, że nie mają podatkowych zaległości, nie korzystają z wieczystego użytkowania, więc nie mogą skorzystać z zaproponowanej pomocy. Wnoszą o zredukowanie opłat za zajęcie pasa drogowego z tytułu gospodarowania odpadami i zwrot pieniędzy z koncesji na alkohol.

Wielkie oburzenie
Kolejnym posunięciem burmistrza było cofnięcie dotacji dla instytucji sportowych i kulturalnych. To wywołało w mieście wielkie oburzenie. - Przez kilka lat słyszeliśmy, że sytuacja budżetowa miasta jest znakomita, a tu okazuje się, że wystarczyły trzy tygodnie kryzysu i nie ma na nic pieniędzy. Ta decyzja o cofnięciu dotacji może oznaczać koniec sportu w Zakopanem - mówi jeden z prezesów zakopiańskich klubów, który otrzymał mailem pismo o cofnięciu dotacji.
Podobnie reagują ludzie kultury. - Inne miasta, instytucje organizują wręcz nowe konkursy, próbują działać w internecie, tak jest w ministerstwie kultury, w urzędzie marszałkowskim, a nam proponuje się rozwiązanie umowy i oddanie pieniędzy - twierdzi szef jednego ze stowarzyszeń. 
Prawie nikt nie chce się wypowiedzieć, podając swoje imię i nazwisko. - Gdybym to zrobił, to już nigdy żadnej dotacji bym nie dostał - tłumaczy sam zainteresowany.
O sprawę zapytaliśmy urząd miasta. Mimo że minęło 6 dni, nie dostaliśmy odpowiedzi na nasze szczegółowe pytania: dlaczego takie decyzje nie zostały poprzedzone dyskusją, czy urząd i sam burmistrz zamierzają obniżyć swoje wydatki, wynagrodzenia. Odpowiedzią na zarzuty mieszkańców są natomiast dwa oświadczenia naczelników wydziału sportu oraz kultury i ogólna informacja na temat sytuacji budżetowej miasta. Czytamy w nim, że do stowarzyszeń wysłano propozycje rozwiązania umów w związku z tym, że w czasach pandemii realizacja działań sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych w dużej mierze nie jest możliwa.
- Moim zdaniem jest to jednak obcięcie przyznanych dotacji. Wcześniej otrzymaliśmy informację o ich przyznaniu, miała być podpisana umowa, jednak zostało to wstrzymane, a przecież dużą część naszych działań możemy wykonywać przez internet, zresztą już zapowiadane jest otwarcie muzeów - słyszymy w Muzeum im. Kasprowicza na Harendzie. 
Z kolei prowadzący kanał "Niewyraźnie o sporcie" na portalu YouTube Maciej Pawlik zaznacza, że dotacje na sport i tak stanowią w budżecie minimalny ułamek procenta. W obecnej sytuacji można było te dotacje zamrozić, ale nie je wycofywać. 

W informacji o stanie budżetu miasta przesłanej przez urząd czytamy natomiast, że w związku z pandemią wiele dochodów, takich jak opłata miejscowa, opłaty za parkowanie, za zajęcie pasa drogowego, nie jest realizowanych. Do tego dochodzą odroczenia podatkowe zaproponowane przez burmistrza w ramach tarczy antykryzysowej.
"Burmistrz Miasta Zakopane podjął więc niezwłocznie czynności celem aktualizacji wydatków Miasta w odniesieniu do zmniejszonych dochodów. Za priorytetowe wydatki zostały uznane te z nich, które są związane z bezpośrednią pomocą osobom i rodzinom dotkniętych skutkami stanu epidemii. W szczególności zwiększone zostaną kwoty skierowane na wszelką pomoc o charakterze socjalnym, w tym dożywianie oraz pomoc osobom samotnym" - czytamy w przesłanym oświadczeniu.    

Paweł Pełka
Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
virus 2020-05-05 21:31:09
panie curus a cos ty dla ludzi z zakopanego zrobil nie trzepiajcie sie Leszka bo jest dobry burmistrz on nie jest od zalatwiania pieniedzy od tego jest panstwo polskie zadzacy bo ludzie placa podatki i jak jest bieda to panstwo ma pomoc tak jak jest w angli ze kazdy dostanie za 3 miesiace pieniadze 80 procent zarobkow z 3 lat srednia i jeszcze do tych masek patologia kompromitacja
Kurt 2020-05-05 17:54:17
w polskim prawie zarówno korupcja jak i szantaż SĄ CIĘŻKIMI PRZESTĘPSTWAMI, ZA KTÓRE GROŻĄ BARDZO WYSOKIE WYROKI! Czekam, kiedy w sądach powszechnychna ławach oskarżonych zasiądą ci, którzy dziś korupcją i szantażem się trudnią
Jan 2020-05-05 17:48:22
Bąk chodzi jak rolex
To pochwalę dostał.
alfi 2020-05-05 15:51:30
Leszku wykorzystał Cie kurski a halny prawie zdmuchnął scene sylwestra,
ABC wykorzystał jeszcze bardziej
chciałes ostrej gry to masz
wszystko zalatwione dla rodziny abc no to jestes juz niepotrzebny
kot 2020-05-05 15:03:46
ABC ale klasy to Pan nie masz
Swój 2020-05-05 13:29:22
Co tu dużo gadać. Dorula to przecież człowiek abc. Ucieli dotacje na sport i inne rzeczy a swoim dali po kilka tysi nagród.
Góralka 2020-05-05 12:33:05
W naszym pięknym ale jakże pechowym mieście nie ma żadnego znaczenia kto będzie burmistrzem. Nie ma znaczenia jaki jest skład rady miasta. Nikt kto nie jest przyjacielem "misia" nie ma szans. Człowiek, który rządzi i rozdaje karty w tej grze nie zna litości i wszyscy to wiedzą. Tu nie chodzi o dobro wspólne, tu nie ma znaczenia pryszyszlosc naszych dzieci, tu jest konsekwentnie budowane "królestwo"" jednej rodziny. Uwaga! Nie rodu, zaledwie rodziny. Jedynym pocieszeniem dla nas maluczkich jest przypowieść o Łazarzu i bogaczu. Bogacz nie zasłużył w niej nawet na to, żeby nazwać go z imienia. Dlatego ja też nie używam imienia naszego dobrodzieja, nie ma po co. Bóg o nim wie i nagrodzi go według "zasług". Bo Miłosierdzie nie jest zaprzeczeniem sprawiedliwości, jak to się niektórym wydaje.
Radek 2020-05-05 12:22:22
Pozdrowienia z Rumunii
Hania 2020-05-05 11:51:03
Na prezydenta
Syna abc
Popłakalam się
czopek 2020-05-05 10:45:56
Pamiętacie, jakie piękne, kolorowe, plastikowe kosze na śmieci zawisły (na zaledwie kilka tygodni) za panowania ABC? Cała ówczesna patologia tylko na to czekała.
Kamień z napisem love 2020-05-05 09:24:38
Czym zajmuje się PiS w czasie zarazy. Nic innego nie potrafią tylko knuć i oszukiwać. Naiwni Polacy głosują na nich bo coś niby dostali. No coż brak rozumu wyborców skutkuje roztrwonieniem wszystkiego co udało się osiągnąć po upadku komunizmu. Będziemy zaczynali od początku ale tym razem nie możemy już liczyć na pomoc innych
Iwona 2020-05-05 09:19:20
Tak, zwolnił! Jak nie wiecie nie piszcie.
Kierdel 2020-05-05 09:18:56
Był taki jeden w III rzeszy też walczył na wielu frontach i poległ-nic nie trwa wiecznie a zwłaszcza anarchia i łamanie zasad demokracji
Icegirll 2020-05-05 09:16:24
pazerni ludzie pis to doprowadzi was do sciany boicie sie ze to obnaży wasze rzady
bo rozgrabiliscie wszystko co sie dalo i jak sie dalo mam nadzieje ze kara bedzie dluga i uciażliwa na kolana i ojcze ........ zlodziejstwo to wasze drugie imie
dziadek 2020-05-05 08:44:59
A słyszeliście jako to ABC zwolnił na czas biedy z czynszów kupców wynajmujących lokale handlowe od niego?
Nie słyszeliście? Ja też nie słyszałem!
GORAL4102 2020-05-05 08:30:36
Macie jakieś pretensje do Doruli? Jakim prawem! Przecież sami na niego głosowaliście, sami go obsadziliście na zajmowanym stołku i to drugi raz z rzędu. Nie wiedzieliście o jego układach z ABC? Wszyscy byli ślepi i głusi? Miejcie pretensje do siebie.
Iwona 2020-05-05 08:05:38
@lelos. Jeśli to wszystko prawda to Dorula powinien odejść natychmiast, powinno się nawet pomyśleć o odpowiedzialności prawnej.
lelos 2020-05-05 07:42:05
Dzialka miejska sprzedana za ulamek wartości, plan zagoapodarowania na Makuszyńskiego zmieniomy tak aby powstal apartamemtowiec, woda i kanalizacja na Chockowskie dociągnieta, oplata za uzytkowanie wieczyste dzialki umorzona.... wyglada ze Dorula zrobil juz wszytsko co Adam kazał więc teraz juz jest niepotrzebny i mozna go zaczac krytykować.... polityka jednak nie ma zadnych sentymentow i litosci.
gorolkaa 2020-05-05 01:11:03
Pan Curus tez mial swoja ''ere'' i co i nic , jakos tez sie nie wykazal .
No... chyba ze powiecie ze Olimpiada miala byc w Zakopanem .
A prowda jest tako ze : - przyganiala motyka gracy a ... loba jednacy -.
Bodej ta kany z takimi ''gazdami'' .
cobra 2020-05-05 01:01:57
TO TEN CO KLĘCZAŁ PRZED PAPIEŻEM.....
Gośka 2020-05-04 23:58:51
Czyli namaszczenie cofnięte. Burmistrz lepiej niech się sam poda do dymisji, to już jest koniec. Jakie to miasto nasze jest nieszczęsne i skazane na wieczne bycie prywatnym folwarkiem.
.
Rysiek 2020-05-04 22:35:59
Tak
Syn prezydentem
Ale Bomblina Górnego.
franek 2020-05-04 22:12:35
W trudnych czasach lepiej widać kto jaki jest, nawet teraz gdy chodzi się w maseczkach.
Niestety Dorula się nie sprawdza. Ale to nie oznacza że Curuś jest jakimś wzorem cnót :D
Korsarz 2020-05-04 21:42:34
Witam Panie Adamie .Słyszałem ze syn ma aspiracje polityczne i będzie chciał startować w następnych wyborach na Burmisrza miasta Zakopane?
zarcie 2020-05-04 21:32:10
Witam mam pomysł jeżeli tak źle się powodzi Panu Adamowi może się zrzucimy na ten podatek od nieruchomości (biedak). A tak na marginesie ludzie w Zakopanem podczas epidemi w Zakopanem remontują więcej niż normalnie, czy wy tego nie widzicie. A Pan Curuś też inwestycji nie wstrzymuje. Bo się niczego nie boi bo kasy ma dość I nie wierzę że go nie stać na to żeby wegetować przez 2 miesiące. Tylko nie wystarczy zaswiecić lampek w pokojach i stworzyć napis. Taką kasę trzeba przekazać na szczytny cel. A burmistrz i tak zrobi co się należy. Tylko wszyscy by chcieli wszystko odrazu.
Wszyscy którzy w tym trudnym czasie krytykujecie wszystko i wszystkich jesteście wstrętni.
Pozdrawiam i bez odbioru.
Byw 2020-05-04 21:21:40
Curuś też potrzebuje pomocy finansowej państwa?
Radek 2020-05-04 21:11:20
Fajnie było gdy sołtys z radnymi sprzedawali działkę za parę złotych, teraz sołtys zły.
Jest pięknie
Iwona 2020-05-04 20:27:07
Panie Adamie, BRAWO! Za to, że powiedział Pan prawdę, którą należało powiedzieć! Zakopane nie ma gospodarza a czas pandemii obnażył to dramatycznie.
Życzę Panu pomyślności , realizacji planów i utrzymania wszystkich miejsc pracy.
Ja8 2020-05-04 19:58:46
Czy są radni którzy przekazali swoje diety na cele pomocowe??? Czy ktoś to sprawdził ??? Co np Pan Bryjak zrobił ze swoją dietą ???
Jacy 2020-05-04 17:27:15
"Kto ze strachu umiyro temu bździnami dzwoniom" niestety pokazały to również zdjęcia z obchodów 3Maja. Gdzie są mieszkańcy Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego ? Przecież co dwa metry i w maseczkach nawet w sklepach można legalnie przebywać, co się stało z banderią konną również co dwa metry można się przemieszczać. Czy władza naprawdę boi się ludzi, że trudno było się dowiedzieć gdzie i kiedy będą składane wiązanki ( a bardzo chciałem z dzieciakami ) czy może poparcie dla niedawno wybranej władzy aż tak zmalało ? Przepraszam za dość frywolny początek ale tak nasi dziadowie określali chowających się w trakcie jakich kolwiek problemów również w czsie kiedy inni musieli stawać do pracy, a nawet walki. Nie mówiąc o pomocy mieszkańcom i przedsiębiorcom, a może ktoś dał przykład godnego zachowania i pomocy ? Wstydźcie się Mości Panowie i nie zasłaniajcie polityką po prostu zawiedliście i kropka.
kieciychlopcecasemsmutno 2020-05-04 16:36:29
Wsadzili Lesia na stołek, otoczyli swoimi 'doradcami' a teraz krytykują. Czy to jakas zemsta na Leszku czy zwykly zabieg PRowy?
2020-05-28 19:05 Mój ból jest mniejszy od kasy 2020-05-28 18:20 Wsiadajcie, jedziemy na Antałówkę (WIDEO) 2020-05-28 18:00 Ani źdźbła nowej trawy 2020-05-28 17:30 25 kierowców z ciężką nogą i chudszym portfelem 2020-05-28 17:00 Z uśmiechem i humorem przeżyła 110 lat 2020-05-28 16:38 Zderzenie 3 aut - w tym busa 2020-05-28 16:15 Zaginiona. Gdzie jesteś córeczko? (WIDEO) 1 2020-05-28 15:32 Groźny wypadek w Klikuszowej 2020-05-28 15:00 Za przemoc w rodzinie do aresztu 2020-05-28 14:00 COS nowego 1 2020-05-28 13:30 Postojowe: sprawdź szczegóły przez internet 2020-05-28 13:00 Ulewy i gradobicie pod Giewontem 2020-05-28 12:32 Niełatwo na szlaku 2020-05-28 12:02 Wirtualny Dzień Dziecka 2020-05-28 11:00 Złodziej wieczorową porą 2020-05-28 10:00 Kto zabił? - to była straszna i okrutna zbrodnia 2020-05-28 09:30 Paliły się sadze 2020-05-28 08:52 Krupówki i nowy biznes w parku kulturowym 9 2020-05-28 08:00 Poranne przejaśnienia i to by było na tyle 2020-05-28 07:00 Zaginiona 2020-05-28 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - Dzień Dziecka 2020-05-27 22:02 Zwierzęta królowej Beskidów 1 2020-05-27 21:01 Budowa centrum narciarstwa zmierza do końca 1 2020-05-27 20:01 Rusza budowa kanalizacji 2020-05-27 19:02 Będzie kasa dla podwykonawców 1 2020-05-27 19:01 Prezenty dla rodziców od pary młodej. Sprawdzone pomysły i ślubne inspiracje 2020-05-27 18:10 Pijana nastolatka spowodowała kolizję 4 2020-05-27 17:30 Covid-19 w zakopiańskich domach 15 2020-05-27 16:29 Złodziejskie zakupy 2 2020-05-27 15:25 Mglisto i spokojnie nad Morskim Okiem (WIDEO) 2020-05-27 14:37 Koliba otwarta w połowie czerwca (WIDEO) 1 2020-05-27 13:30 Wodny plac popłynął 18 2020-05-27 12:24 Centrum Nowego Targu w rejestrze zabytków 3 2020-05-27 11:24 Od soboty bez maseczek na wolnym powietrzu 2 2020-05-27 11:20 30 lat temu 1 2020-05-27 11:00 Mc Donaldowi – stanowcze NIE! 2 2020-05-27 10:01 Nocny wypadek 2020-05-27 09:00 Zamiast progu będą mandaty 3 2020-05-27 08:00 Urzędu odmrażanie 1 2020-05-26 22:19 Zakopiańska kronika czasu pandemii (WIDEO) 2 2020-05-26 21:30 Ordnung karty praw rodziny 1 2020-05-26 20:19 Wciąż za mało nowotarżan wymienia kopciuchy 4 2020-05-26 19:03 Podhale pomaga Kuchni św. Brata Alberta (WIDEO) 2020-05-26 18:02 W COS-ie będzie jak na plaży 8 2020-05-26 17:00 Zmarł Wiktor Sowa 2020-05-26 15:51 Moja Mama w obiektywie - nagrody przyznane 2020-05-26 15:49 Lisięta wyłapane i wywiezione - lisica też ma być złapana (aktualizacja) 24 2020-05-26 15:00 Głos matki w brzmieniach synth-pop 2020-05-26 14:06 Zamkną Ludźmierską - korki gwarantowane 2020-05-26 13:01 Dajmy lisom spokój - same się wyniosą 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-05-28 17:42 1. Panie redaktorze czy zaginięcie jest zgłoszone do fundacji ITAKA która wspólnie z Policją poszukuje zaginionych osób. 2020-05-28 17:22 2. W koncy.... Po tylu latach wstydu.... Moze tak "do 50 lat" bedzie w kncu jakiśnowy wyciąg - wyciągi...!!!??? 2020-05-28 16:57 3. Co za baba! I jeszcze jaka dumna ze swojej ignorancji. Jest tak jak mówi Zieleniec-najprawdopodobniej zabiliście matkę i zabijecie też młode. Ciekawa jestem jak wygląda "przystosowywanie do życia na wolności" w wykonaniu ludzi, którzy robią takie rzeczy. Ile te liski pożyją po takim "przystosowaniu"? Rok? Dwa? Dlaczego nie pozwoliliście im uczyć się świata przy matce w ich domu? One wyjdą w życie totalnie nieporadne! Nawiasem mówiąc co będzie dalej? Niedźwiedzie w TPNie? Bo turyści im gazem zagrażają? Sarny i kozice, bo ktoś je upoluje? A tak całkiem prywatnie: kobieto! Mam nadzieję, że to, co zrobiłaś tym lisom wróci do Ciebie. Że usłyszą o Tobie wszyscy i staniesz się ofiarą własnej ignorancji. A towarzystwo, które prowadzisz skończy jak one. 2020-05-28 16:48 4. Jedna z pierwszych sesji władca nauczyciel oficjalnie powiedział że nie będzie wypłacał kasy firmom które wg niego nie wywiązały się z umowy. Stąd dziś zabezpieczenia finansowe przez firmy przed rozpoczęciem prac i schodzenie z placu budowy. Przedsiębiorcy już przekonali się że jest to człowiek niewiarygodny, nie znający się na niczym. Mieszkańcy przekonują się, ale tak wybrali. Jeśli chodzi o szpital to szanowni pracownicy przecież tak źle było za Skwarkowej ?!, macie swoje związki zawodowe niech działają a nie układają się z prezesikiem. Pan który wozi prezesika uśmiechnięty zadowolony ....sielsko , anielsko. Jest stare powiedzenie szanuj szefa swego ......... 2020-05-28 16:37 5. Dzisiaj usłyszałem taką rozmowę dwóch nastolatków w Adasiu na Nowym Świecie: Idziemy jutro na Orlika? nie wiem bo teraz trzeba płacić ! Ale uwaga drugie zdanie: Trzeba coś zrobić z tą Gromalową ! Szok, dzieci 12,13-letnie!!! Może my dorośli COŚ w końcu zrobimy! 2020-05-28 16:21 6. No i to są świetne wieści!Takie chcę czytać zawsze!!! 2020-05-28 15:35 7. Strach pomyśleć co z Rabki zostanie pod koniec kadencji tego wyrobu burmistrzopodobnego! 2020-05-28 14:30 8. Referendum jak najszybciej bo za 3 lata nie pozbieramy się z kolan. Odwołać następnie oczyścić urząd i spółki z chwastów jakie rozplewiły sie za tej kadencji i zagłuszają światło, ograniczając Rabce wzrost. 2020-05-28 14:06 9. Może rada miasta poda się do dymisji? To by było rozwiązanie dla Rabki 2020-05-28 14:02 10. Nie mieliśmy gorszego burmistrza w Rabce od Świdra. Leszku! Szkłem d..py nie utrzesz. Nie Ty dyktujesz ceny a wykonawca. Ile przetargów już odwołałeś bo nie było żadnej oferty? Przedsiębiorcy nie chcą mieć z Tobą nic do czynienia bo jesteś osobą niepoważną !
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Dołącz do nas - facebook