Reklama

2020-05-12 12:35:00

Blog

Jak zarabiać kokosy na pandemii? Trzeba mieć znajomości z Szumowskim

O tym jak pewien instruktor z Zakopanego dorabia się na nieszczęściu innych

Minister Szumowski, któremu ufa społeczeństwo (bo wygląda na zmęczonego) ma kolegę Łukasza.
Łukasz prowadzi szkołę narciarska i pensjonat w Zakopanem.
Łukasz to prawdopodobnie bardzo wrażliwy człowiek. Po wybuchu epidemii bardzo się przejął, chciał jakoś pomóc wszystkim polakom i swojemu koledze ministrowi Szumowskiemu, z którym spędzał bezcenne górskie wieczory w towarzystwie grzańców.


Łukasz, jak każdy przedsiębiorca z branży narciarskiej, postanowił skoczyć po maseczki. Korzystając ze skomplikowanych urządzeń, jakim jest komputer z dostępem do internetu, znalazł nikomu nieznane źródło maseczek z kraju, z którego nikt się nie spodziewał, czyli z Chin.


Łukasz, jako prawdziwy patriota postanowił złożyć ofertę sprzedaży Ministerstwu Zdrowia. Oczywiście Łukasz dla dobra skuteczności transakcji i w ramach wierności obozowi dobrej zmiany zaoferował pośredniczenie w tej wymianie handlowej.


Ministerstwo zdrowia kupiło od Łukasza, kolegi ministra zdrowia co najmniej 100 tys. maseczek typu FFP2, płacąc ok. 39 zł netto za sztukę i 20 tys. maseczek chirurgicznych po 8 zł za sztukę.
Po tej pierwszej transakcji współpraca z Łukaszem zaowocowała kolejną wymianą handlową.
Łukasz sprzedał jeszcze ministerstwu 10 tys. sztuk FFP2 z Ukrainy (cena 48 zł netto za sztukę) i 3 tys. przyłbic (cena nieznana, ale z pewnością była świetna).


Ministerstwo zdrowia w ramach zaufania przez kontrolę po zakupie maseczek, nie wysłała ich do szpitali, tylko do badania jakościowego.


Analiza wykazała, że maseczki Łukasza nie spełniają żadnych norm.
Ministerstwo zdrowia wezwało wrażliwego Łukasza w celu wyjaśnienia tego nieporozumienia.
W rozmowie uczestniczył osobiście wiceminister zdrowia, który proponował Łukaszowi różne wyjścia z tej sytuacji.
Na ten moment nie wpłynęło żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza.


Podsumowując, Ministerstwo zdrowia kupuje maseczki po grubo zawyżonych cenach i nadające się do podtarcia, a następnie chce polubownie załatwić sprawę tylko dlatego, że gość, który je oferuję jeździ nartach z Szumowskim.


Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jedrek 2020-05-18 14:00:14
A może sposob na biznes wziol sie od zony instruktora , bo ta chyba dalej pracuje w Urzedzie Pracy jako sekretarka, to teraz moze bedzie awans na dział rozwoju i inwestycji
Franek 2020-05-16 01:11:01
Sprawą zajeła się prokuratura,więc nie wysilajcie się zbytnio "pisarze".Przezorność kogoś /pomimo,ze te maski "miały" certyfikat/,spowodowała,że te maski sprawdzono i afera wyszła na jaw i kasa za nie,musi wrócić. Tak,że wesela se instruktor nie zrobi za nie :).
hha 2020-05-15 00:11:21
Ultra cheap shot giermka z wyborczej. Dowody synku. Cokolwiek wystukasz , rzetelnie trzeba wylozyc na swiatlo dzienne i udokumentowac. Tanie 5 min./ tak,zaistnialem wreszcie z blogiem !/
Jeszcze jeden tzw. glos prawdy czyli usluzny, wyborczy belkot.
dziadek 2020-05-13 21:13:24
Maseczkowy koronowirus atakuje.
Wygrzebane w sieci - "Maseczki, które zakupiła Unia Europejska i przydzielone Polsce, nie spełniają żadnych norm ? ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3 ? w związku z tym nie mogą być rozdysponowane wśród medyków w tej kategorii FFP."
Czyżby też "operatywny Łukasz"? A może wdepnął w interesy zarezerwowane dla układu?
Jeśli kogoś atakuje Wyborcza i TVN, to dowód, że jest porządnym, prawym człowiekiem spoza układu!
marol 2020-05-13 18:10:28
Za przedsiębiorczość i zaradność wypadało by pochwalić!Jedni siedzą na tyku i narzekają,a drudzy myślą i nie marnują czasu,i chwała im za to!
Mysllogicznie 2020-05-13 08:38:36
Nie potrafię zrozumieć myślenia niektórych ludzi. Czemu niby winny jest instruktor? Załatwił maseczki, miał kontakt z ministrem lub jego rodziną, umówił się i sprzedał.

Należy się raczej zastanowić dlaczego minister nie korzysta z zapisów specustawy, która umożliwia mu w drodze rozporządzenia ustalać ceny maksymalne towarów potrzebnych do przeciwdziałania epidemii i jednocześnie walczyć z transakcjami spekulantów.

Zamiast korzystać z prawa które rząd sam wprowadził minister kupuje od znajomego towar po zawyżonej cenie. I to należy piętnować, a nie sprzedającego. W normalnym kraju taki minister już miałby po rządzeniu i zostałby odwołany.

U nas tak się nie dzieje, a żeby wybielić ministra wymyślono pretekst do zwrotu pieniędzy jakoby maseczki nie miały certyfikatów. Bzdury, to tylko zabieg mający na celu odwrócenie uwagi i chęć zrobienia z instruktora oszusta.

W rzeczywistości największym oszustwem jest propaganda rządu, który najpierw mówi że będzie specustawą zwalczał działania spekulantów, po czym ten sam rząd kupuje po zawyżonych cenach.

Trzeba mieć mocno wyprany mózg żeby dalej głosować na tę bandę pookrągłostołową.
Ada K. 2020-05-13 07:50:53
Najgorsze jest to iż taki Sprytny Grzegorz nic niewłaściwego w tym nie widzi. Ludzie za darmo szyją maseczki by pomóc, a on zarabia miliony w tydzień na ludzkim nieszczęściu a potem z całą rodziną w Sanktuarium na Kolanach wiernie. To właśnie charakteryzuje ludzi Prawa i Sprawiedliwości. Dużo tu takich. Robić nieuczciwie swoje ale jakby inny to Policja . Troskliwy Grzesiu stań przed lustrem i pomyśl jak tysiące ludzi umiera za to byś ty dobrze się miał.
Łukasz Łukasz 2020-05-12 23:31:42
Łukasz: "może to dziwnie zabrzmi ale mam 5 mln rękawiczek do popchnięcia nie wiesz czy ktoś potrzebuje?"
Łukasz: "jakich i po ile?"
Łukasz "Gumowych i wszystkie lewe"????????
Duduś 2020-05-12 22:46:41
Nie ma sie co czepiać, gdyby Sasin nie zajął drukarek nie było by problemu z wydrukowaniem certyfikatów a maseczki na pewno się przydały????
Lenny 2020-05-12 20:48:37
za cukierka z supermarketu gość dostał zawiasy, sędzia - kolekcjoner wiertarek i pendrive'wów się wykpił od kary, a przedsiębiorczy patrioci będą mieli teraz okazje szyć maseczki zza kratek w pasiastych pidżamach...
Ł.G. arz 2020-05-12 20:12:17
Przekręt to pewnie ktoś zrobił dobry Ale ktoś beknąć musi....
robi instruktor 2020-05-12 19:39:06
wszyscy jestesmy grzeszni ale wstydz sie rudzielcu bo to nie czas na przekret!!!
hm 2020-05-12 19:32:23
a kiedy wysypie sie afera z TBS jak mlodzi administratorzy wyłudzaja mieszkania od starych kobiet...
robot ny 2020-05-12 19:13:24
Redakcjo nie wierze ze Ci trzej jezdcy apokalipsy to wymyslili, poniewaz ich znam.
Czy ministerstwo przed zakupem nie sprawdza broni,aut itd.
były pieniazki do przytulenia no ale trzeba sie zabezpieczyc i po to sa własnie chłopcy ktorzy przez chwile poczuli ze zycie jest piekne.
aby zachowac dobre imie dobrej zmiany dogadaja sie a bubciu stwierdzi ze jednak szkoda tego rokusa
Leon 2020-05-12 19:13:09
Dajcie chłopakowi spakuj. Jemu to się należy. Zima była słaba potem zamknęli granicę więc i turnusy zagraniczne odpadły . Syn ma narzeczoną więc wesele góralskie na 500 osób jakoś trzeba opłacić . I tak by to wydał i Państwo by zrobiło więc czemu tyle w Was zazdrości. Miał nikt nie PISnąć ani słowa a tu masz afera. Czemu w tvpis nic nie mówią? Oni tak kochają Podhale
hkrwi 2020-05-12 18:45:27
mnie ciekawi aspekt psychologiczny tego przypadku.
jakie emocje towarzyszyły tym chłopkom roztropkom ktorzy sila sie na tych motorkach i autkach i manierach..
olsnienie tak orzytulimy pieniadz i bedzie super jestesmy super jestesmy biznesmenami jestesmy prawie jak bulas i stoch i curus i mamy extremalne hobby tak jestesmy krolami
ale musialy byc emocje i podniecenie a tu wstyd i hanba do grobowej deski bedziecie kojarzeni z pseudo afera w takiej malej miejscowosci, zonka w aptece spali sie ze wstydu, a mama w sklepie?
daliscie ognia naprawde tatra inwest to wiadomo ale ze ryzu sie dal wmanewrowac ..
dziwny ten swiat
maktostaki 2020-05-12 18:29:59
Dawniej złodziejom obcinało się ręce albo się ich kamieniowało... Dziś sąsiedzi złodzieja - górale będą się do niego przymilać i gratulować mu świetnego interesu ...
doZakopianczyk 2020-05-12 18:21:55
ja tez uwielbiam zlodzieji i cwaniakow z Tatra inwest,trzech kubkow i hski
bo w zyciu trzeba miec spryt co nie
a wiec nieruchomosci kupujemu w tatra inwest
na nartach jezdzimy na harendzie a maseczki kupujemy sami!
Bożenka S. 2020-05-12 18:18:35
Wszystkie pozywytne komentarze to chyba pisze Klementyna i team marketingowy jednej znanej szkółki narciarskiej ;)
Bodo 2020-05-12 17:21:02
Ten Łukasz G (wiem o kogo chodzi) , nie musiał inwestować 5 mln zł, bo tyle otrzymał za sprzedaż maseczek. On zakupił je w cenie prawdopodobnie ponad 10 razy tańszej jak można wywnioskować z artykułów w internecie. Jest interes?
joka 2020-05-12 17:01:16
Panie Skupień to Pan powinien zawiadomić kogo trzeba o popełnieni przestępstwa -maseczki sprzedane a atestu niet ???
Gośka 2020-05-12 17:00:23
Teraz wszyscy mieszkańcy Zakopanego a w szczególności górale będziemy się wstydzić za ''sprytnego" Łukasza. I tak cała Polska uważa nas za oszustów, naciągaczy , to nam ten nieodpowiedzialny, bezczelny naciągacz dołożył . I nie winiłabym tu ministra ani całego rządu. Cała wina leży po stronie tych, którzy
postanowili wykorzystać w tym trudnym i wyczerpującym czasie zaufanie i znajomość z ministrem zdrowia do kręcenia lodów . Z całą pewnością jest w ministerstwie gość, który im w tym pomógł, on tez powinien ponieś konsekwencje. Pan Łukasz chyba nie miał 5 mln do zainwestowania w maseczki, to chyba tez ktoś mu pomagał w tym interesie życia. Sprawa ewidentnie do zbadania przez odpowiednie służby. Smród i wstyd będzie się ciągnął bez końca, będzie miał wpływ na nas wszystkich. Dlatego należy tego człowieka i jego pomocników napiętnować i podać do publicznej wiadomości ich nazwiska.
Zakopiańczyk 2020-05-12 16:16:59
Wszystkim wam.... Piszacym łukaszek... To i tamto....
Żal d.... Ściska bo nie macie i nie zapowiada sie zebyscie złośliwe cy mieli taką ( możliwość) przed soba zeby dopiąć taką tranzakcję!!!
Brawo chłopaku !!!
Sprzedane...
Zapłacone...
I podatek odprowadzony bedzie...
I tyle wam zawistne W. S. Z. Y do tego....
tadek 2020-05-12 15:55:38
Panie Skupień wy wszyscy jesteście po jednych pieniądzach ,co zrobił Korwin przez 30 lat będąc przy korycie czemu nie zapobiegł procederowi rozkradania majątku kraju ,ba kradli czy to lewa czy prawa strona ile się tylko dało,a do tego rozkradania przyczynił się miedzy innymi kościół co roku z budżetu idą ogromne miliardy na tych pasożytów a wy klęczycie przed nimi, tańczycie u Rydzyka żeby tylko być przy władzy .i chcecie być następni do koryta.
Kaska 2020-05-12 15:50:34
Ciekawe ile u szefa maseczek jeszcze leży ??? i cikawe czy z nadrukiem H-ski ???? a może SITN
Ł.G. arz 2020-05-12 15:20:16
Zimy coraz słabsze, niewiadomo co z przyszłym sezonem i lata też już nie te więc Łukaszek znalazł łatwiejszy sposób na kasę. A że trochę brak doświadczenia w handlu bo to pierwsza taka transakcja to zapomniał o atestach... Ale już kolejne przekręty dopną na ostatni guzik.
stasek 2020-05-12 14:56:15
My jesteśmy Prawi i Sprawiedliwi
Co tam marne lody Łukasza G.
Sasin to dopiero se nadrukowal kartek za grube setki
KrzysiekzG. 2020-05-12 14:42:11
Nie wchodząc w sedno sprawy - Polakom ! Nie "polakom ".
Borg 2020-05-12 14:09:16
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL? Dziś to chyba już jasne, Propaganda dla ludu vs. twarde dowody. No chyba że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro chroni "złodziei" z PO, bo jak na razie nie słychać już o tym złodziejskim procederze za PO, tak jak nie słychać o zamachu, uchodźcach którzy będą odbierać nam pracę i wielu wielu innych rzeczach. Jak to mówił były Prezes Polskiej Telewizji a obecny "doradca" TVP o "ujawnianiu prawd PISowskich" cyt; " Z tym Wermahtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"
Robert 2020-05-12 13:55:41
podczas gdy biznesmeni zakopiańscy liczyli straty narciarz liczył zyski.
Jon 2020-05-12 13:33:28
Tym się różni że tamci kradli a tym po prostu się należy :)
Tylko PIS 2020-05-12 13:32:27
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?
Nie różnią się niczym oprócz tego że kradną o wiele więcej !!!!
ukasz3 2020-05-12 13:22:50
Łukasz nr 1(pewnie przypadkowo) kupuje maseczki a w tym samym czasie Łukasz nr 2 ogłasza ,że maseczki nic nie dają i nie ma sensu ich noszenie.Po kilkunastu dniach Łukasz nr 2 zmienia zdanie i ogłasza przymus noszenia maseczek. Czy CBA wie już jak to się stało?
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Praca na zmywaku, Bukowina Tatrzańska. 14zł/h
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie restauracji, Bukowina Tatrzańska. 8-12, 14zł/h, praca stała.
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • KOMUNIKATY
  BAR RUMCAJS ZAPRASZA DO SPOŻYWANIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU - Z ZACHOWANIEM OGRANICZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW. CZYNNY RÓWNIEŻ TARAS GÓRNY. OFERUJEMY DOWOZY - TEL. 661 119 112.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni pracowników na stanowisko: - KELNERKA, - POKOJOWA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730, e-mail: kadry@polskietatry.pl. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka budowlana nad Jez. Dobczyckim, Brzączowice Do sprzedania działka budowlana w Brzączowicach (gmina Dobczyce) , 30 km od Krakowa. Z działki rozpościera się widok na Zalew Dobczycki. Szerokość działki ok. 34 m, długość 72 . Wg. MPZP działka położona na terenie zabudowy mieszkaniowej i usługowej oraz terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Na działce prąd, gaz , woda i kanalizacja. Dojazd drogą asfaltową , ostanie 50 m drogą gminną nieurządzoną .
  Tel.: 508 380 383
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię dom w Zakopanem
  Tel.: 604458153
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-05-28 19:47 Nie porwano żadnej ośmiolatki 2020-05-28 19:05 Mój ból jest mniejszy od kasy 1 2020-05-28 18:20 Wsiadajcie, jedziemy na Antałówkę (WIDEO) 2020-05-28 18:00 Ani źdźbła nowej trawy 1 2020-05-28 17:30 25 kierowców z ciężką nogą i chudszym portfelem 2020-05-28 17:00 Z uśmiechem i humorem przeżyła 110 lat 2020-05-28 16:38 Zderzenie 3 aut - w tym busa 2020-05-28 16:15 Zaginiona. Gdzie jesteś córeczko? (WIDEO) 2 2020-05-28 15:32 Groźny wypadek w Klikuszowej 1 2020-05-28 15:00 Za przemoc w rodzinie do aresztu 4 2020-05-28 14:00 COS nowego 1 2020-05-28 13:30 Postojowe: sprawdź szczegóły przez internet 1 2020-05-28 13:00 Ulewy i gradobicie pod Giewontem 2020-05-28 12:32 Niełatwo na szlaku 2020-05-28 12:02 Wirtualny Dzień Dziecka 2020-05-28 11:00 Złodziej wieczorową porą 2020-05-28 10:00 Kto zabił? - to była straszna i okrutna zbrodnia 2020-05-28 09:30 Paliły się sadze 2020-05-28 08:52 Krupówki i nowy biznes w parku kulturowym 9 2020-05-28 08:00 Poranne przejaśnienia i to by było na tyle 2020-05-28 07:00 Zaginiona 2020-05-28 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - Dzień Dziecka 2020-05-27 22:02 Zwierzęta królowej Beskidów 1 2020-05-27 21:01 Budowa centrum narciarstwa zmierza do końca 1 2020-05-27 20:01 Rusza budowa kanalizacji 2020-05-27 19:02 Będzie kasa dla podwykonawców 1 2020-05-27 19:01 Prezenty dla rodziców od pary młodej. Sprawdzone pomysły i ślubne inspiracje 2020-05-27 18:10 Pijana nastolatka spowodowała kolizję 4 2020-05-27 17:30 Covid-19 w zakopiańskich domach 15 2020-05-27 16:29 Złodziejskie zakupy 2 2020-05-27 15:25 Mglisto i spokojnie nad Morskim Okiem (WIDEO) 2020-05-27 14:37 Koliba otwarta w połowie czerwca (WIDEO) 1 2020-05-27 13:30 Wodny plac popłynął 20 2020-05-27 12:24 Centrum Nowego Targu w rejestrze zabytków 3 2020-05-27 11:24 Od soboty bez maseczek na wolnym powietrzu 2 2020-05-27 11:20 30 lat temu 1 2020-05-27 11:00 Mc Donaldowi – stanowcze NIE! 2 2020-05-27 10:01 Nocny wypadek 2020-05-27 09:00 Zamiast progu będą mandaty 3 2020-05-27 08:00 Urzędu odmrażanie 1 2020-05-26 22:19 Zakopiańska kronika czasu pandemii (WIDEO) 2 2020-05-26 21:30 Ordnung karty praw rodziny 1 2020-05-26 20:19 Wciąż za mało nowotarżan wymienia kopciuchy 4 2020-05-26 19:03 Podhale pomaga Kuchni św. Brata Alberta (WIDEO) 2020-05-26 18:02 W COS-ie będzie jak na plaży 8 2020-05-26 17:00 Zmarł Wiktor Sowa 2020-05-26 15:51 Moja Mama w obiektywie - nagrody przyznane 2020-05-26 15:49 Lisięta wyłapane i wywiezione - lisica też ma być złapana (aktualizacja) 24 2020-05-26 15:00 Głos matki w brzmieniach synth-pop 2020-05-26 14:06 Zamkną Ludźmierską - korki gwarantowane
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Pożegnania