Reklama

2020-05-12 12:35:00

Blog

Jak zarabiać kokosy na pandemii? Trzeba mieć znajomości z Szumowskim

Reklama

O tym jak pewien instruktor z Zakopanego dorabia się na nieszczęściu innych

Minister Szumowski, któremu ufa społeczeństwo (bo wygląda na zmęczonego) ma kolegę Łukasza.
Łukasz prowadzi szkołę narciarska i pensjonat w Zakopanem.
Łukasz to prawdopodobnie bardzo wrażliwy człowiek. Po wybuchu epidemii bardzo się przejął, chciał jakoś pomóc wszystkim polakom i swojemu koledze ministrowi Szumowskiemu, z którym spędzał bezcenne górskie wieczory w towarzystwie grzańców.


Łukasz, jak każdy przedsiębiorca z branży narciarskiej, postanowił skoczyć po maseczki. Korzystając ze skomplikowanych urządzeń, jakim jest komputer z dostępem do internetu, znalazł nikomu nieznane źródło maseczek z kraju, z którego nikt się nie spodziewał, czyli z Chin.


Łukasz, jako prawdziwy patriota postanowił złożyć ofertę sprzedaży Ministerstwu Zdrowia. Oczywiście Łukasz dla dobra skuteczności transakcji i w ramach wierności obozowi dobrej zmiany zaoferował pośredniczenie w tej wymianie handlowej.


Ministerstwo zdrowia kupiło od Łukasza, kolegi ministra zdrowia co najmniej 100 tys. maseczek typu FFP2, płacąc ok. 39 zł netto za sztukę i 20 tys. maseczek chirurgicznych po 8 zł za sztukę.
Po tej pierwszej transakcji współpraca z Łukaszem zaowocowała kolejną wymianą handlową.
Łukasz sprzedał jeszcze ministerstwu 10 tys. sztuk FFP2 z Ukrainy (cena 48 zł netto za sztukę) i 3 tys. przyłbic (cena nieznana, ale z pewnością była świetna).


Ministerstwo zdrowia w ramach zaufania przez kontrolę po zakupie maseczek, nie wysłała ich do szpitali, tylko do badania jakościowego.


Analiza wykazała, że maseczki Łukasza nie spełniają żadnych norm.
Ministerstwo zdrowia wezwało wrażliwego Łukasza w celu wyjaśnienia tego nieporozumienia.
W rozmowie uczestniczył osobiście wiceminister zdrowia, który proponował Łukaszowi różne wyjścia z tej sytuacji.
Na ten moment nie wpłynęło żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza.


Podsumowując, Ministerstwo zdrowia kupuje maseczki po grubo zawyżonych cenach i nadające się do podtarcia, a następnie chce polubownie załatwić sprawę tylko dlatego, że gość, który je oferuję jeździ nartach z Szumowskim.


Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jedrek 2020-05-18 14:00:14
A może sposob na biznes wziol sie od zony instruktora , bo ta chyba dalej pracuje w Urzedzie Pracy jako sekretarka, to teraz moze bedzie awans na dział rozwoju i inwestycji
Franek 2020-05-16 01:11:01
Sprawą zajeła się prokuratura,więc nie wysilajcie się zbytnio "pisarze".Przezorność kogoś /pomimo,ze te maski "miały" certyfikat/,spowodowała,że te maski sprawdzono i afera wyszła na jaw i kasa za nie,musi wrócić. Tak,że wesela se instruktor nie zrobi za nie :).
hha 2020-05-15 00:11:21
Ultra cheap shot giermka z wyborczej. Dowody synku. Cokolwiek wystukasz , rzetelnie trzeba wylozyc na swiatlo dzienne i udokumentowac. Tanie 5 min./ tak,zaistnialem wreszcie z blogiem !/
Jeszcze jeden tzw. glos prawdy czyli usluzny, wyborczy belkot.
dziadek 2020-05-13 21:13:24
Maseczkowy koronowirus atakuje.
Wygrzebane w sieci - "Maseczki, które zakupiła Unia Europejska i przydzielone Polsce, nie spełniają żadnych norm ? ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3 ? w związku z tym nie mogą być rozdysponowane wśród medyków w tej kategorii FFP."
Czyżby też "operatywny Łukasz"? A może wdepnął w interesy zarezerwowane dla układu?
Jeśli kogoś atakuje Wyborcza i TVN, to dowód, że jest porządnym, prawym człowiekiem spoza układu!
marol 2020-05-13 18:10:28
Za przedsiębiorczość i zaradność wypadało by pochwalić!Jedni siedzą na tyku i narzekają,a drudzy myślą i nie marnują czasu,i chwała im za to!
Mysllogicznie 2020-05-13 08:38:36
Nie potrafię zrozumieć myślenia niektórych ludzi. Czemu niby winny jest instruktor? Załatwił maseczki, miał kontakt z ministrem lub jego rodziną, umówił się i sprzedał.

Należy się raczej zastanowić dlaczego minister nie korzysta z zapisów specustawy, która umożliwia mu w drodze rozporządzenia ustalać ceny maksymalne towarów potrzebnych do przeciwdziałania epidemii i jednocześnie walczyć z transakcjami spekulantów.

Zamiast korzystać z prawa które rząd sam wprowadził minister kupuje od znajomego towar po zawyżonej cenie. I to należy piętnować, a nie sprzedającego. W normalnym kraju taki minister już miałby po rządzeniu i zostałby odwołany.

U nas tak się nie dzieje, a żeby wybielić ministra wymyślono pretekst do zwrotu pieniędzy jakoby maseczki nie miały certyfikatów. Bzdury, to tylko zabieg mający na celu odwrócenie uwagi i chęć zrobienia z instruktora oszusta.

W rzeczywistości największym oszustwem jest propaganda rządu, który najpierw mówi że będzie specustawą zwalczał działania spekulantów, po czym ten sam rząd kupuje po zawyżonych cenach.

Trzeba mieć mocno wyprany mózg żeby dalej głosować na tę bandę pookrągłostołową.
Ada K. 2020-05-13 07:50:53
Najgorsze jest to iż taki Sprytny Grzegorz nic niewłaściwego w tym nie widzi. Ludzie za darmo szyją maseczki by pomóc, a on zarabia miliony w tydzień na ludzkim nieszczęściu a potem z całą rodziną w Sanktuarium na Kolanach wiernie. To właśnie charakteryzuje ludzi Prawa i Sprawiedliwości. Dużo tu takich. Robić nieuczciwie swoje ale jakby inny to Policja . Troskliwy Grzesiu stań przed lustrem i pomyśl jak tysiące ludzi umiera za to byś ty dobrze się miał.
Łukasz Łukasz 2020-05-12 23:31:42
Łukasz: "może to dziwnie zabrzmi ale mam 5 mln rękawiczek do popchnięcia nie wiesz czy ktoś potrzebuje?"
Łukasz: "jakich i po ile?"
Łukasz "Gumowych i wszystkie lewe"????????
Duduś 2020-05-12 22:46:41
Nie ma sie co czepiać, gdyby Sasin nie zajął drukarek nie było by problemu z wydrukowaniem certyfikatów a maseczki na pewno się przydały????
Lenny 2020-05-12 20:48:37
za cukierka z supermarketu gość dostał zawiasy, sędzia - kolekcjoner wiertarek i pendrive'wów się wykpił od kary, a przedsiębiorczy patrioci będą mieli teraz okazje szyć maseczki zza kratek w pasiastych pidżamach...
Ł.G. arz 2020-05-12 20:12:17
Przekręt to pewnie ktoś zrobił dobry Ale ktoś beknąć musi....
robi instruktor 2020-05-12 19:39:06
wszyscy jestesmy grzeszni ale wstydz sie rudzielcu bo to nie czas na przekret!!!
hm 2020-05-12 19:32:23
a kiedy wysypie sie afera z TBS jak mlodzi administratorzy wyłudzaja mieszkania od starych kobiet...
robot ny 2020-05-12 19:13:24
Redakcjo nie wierze ze Ci trzej jezdcy apokalipsy to wymyslili, poniewaz ich znam.
Czy ministerstwo przed zakupem nie sprawdza broni,aut itd.
były pieniazki do przytulenia no ale trzeba sie zabezpieczyc i po to sa własnie chłopcy ktorzy przez chwile poczuli ze zycie jest piekne.
aby zachowac dobre imie dobrej zmiany dogadaja sie a bubciu stwierdzi ze jednak szkoda tego rokusa
Leon 2020-05-12 19:13:09
Dajcie chłopakowi spakuj. Jemu to się należy. Zima była słaba potem zamknęli granicę więc i turnusy zagraniczne odpadły . Syn ma narzeczoną więc wesele góralskie na 500 osób jakoś trzeba opłacić . I tak by to wydał i Państwo by zrobiło więc czemu tyle w Was zazdrości. Miał nikt nie PISnąć ani słowa a tu masz afera. Czemu w tvpis nic nie mówią? Oni tak kochają Podhale
hkrwi 2020-05-12 18:45:27
mnie ciekawi aspekt psychologiczny tego przypadku.
jakie emocje towarzyszyły tym chłopkom roztropkom ktorzy sila sie na tych motorkach i autkach i manierach..
olsnienie tak orzytulimy pieniadz i bedzie super jestesmy super jestesmy biznesmenami jestesmy prawie jak bulas i stoch i curus i mamy extremalne hobby tak jestesmy krolami
ale musialy byc emocje i podniecenie a tu wstyd i hanba do grobowej deski bedziecie kojarzeni z pseudo afera w takiej malej miejscowosci, zonka w aptece spali sie ze wstydu, a mama w sklepie?
daliscie ognia naprawde tatra inwest to wiadomo ale ze ryzu sie dal wmanewrowac ..
dziwny ten swiat
maktostaki 2020-05-12 18:29:59
Dawniej złodziejom obcinało się ręce albo się ich kamieniowało... Dziś sąsiedzi złodzieja - górale będą się do niego przymilać i gratulować mu świetnego interesu ...
doZakopianczyk 2020-05-12 18:21:55
ja tez uwielbiam zlodzieji i cwaniakow z Tatra inwest,trzech kubkow i hski
bo w zyciu trzeba miec spryt co nie
a wiec nieruchomosci kupujemu w tatra inwest
na nartach jezdzimy na harendzie a maseczki kupujemy sami!
Bożenka S. 2020-05-12 18:18:35
Wszystkie pozywytne komentarze to chyba pisze Klementyna i team marketingowy jednej znanej szkółki narciarskiej ;)
Bodo 2020-05-12 17:21:02
Ten Łukasz G (wiem o kogo chodzi) , nie musiał inwestować 5 mln zł, bo tyle otrzymał za sprzedaż maseczek. On zakupił je w cenie prawdopodobnie ponad 10 razy tańszej jak można wywnioskować z artykułów w internecie. Jest interes?
joka 2020-05-12 17:01:16
Panie Skupień to Pan powinien zawiadomić kogo trzeba o popełnieni przestępstwa -maseczki sprzedane a atestu niet ???
Gośka 2020-05-12 17:00:23
Teraz wszyscy mieszkańcy Zakopanego a w szczególności górale będziemy się wstydzić za ''sprytnego" Łukasza. I tak cała Polska uważa nas za oszustów, naciągaczy , to nam ten nieodpowiedzialny, bezczelny naciągacz dołożył . I nie winiłabym tu ministra ani całego rządu. Cała wina leży po stronie tych, którzy
postanowili wykorzystać w tym trudnym i wyczerpującym czasie zaufanie i znajomość z ministrem zdrowia do kręcenia lodów . Z całą pewnością jest w ministerstwie gość, który im w tym pomógł, on tez powinien ponieś konsekwencje. Pan Łukasz chyba nie miał 5 mln do zainwestowania w maseczki, to chyba tez ktoś mu pomagał w tym interesie życia. Sprawa ewidentnie do zbadania przez odpowiednie służby. Smród i wstyd będzie się ciągnął bez końca, będzie miał wpływ na nas wszystkich. Dlatego należy tego człowieka i jego pomocników napiętnować i podać do publicznej wiadomości ich nazwiska.
Zakopiańczyk 2020-05-12 16:16:59
Wszystkim wam.... Piszacym łukaszek... To i tamto....
Żal d.... Ściska bo nie macie i nie zapowiada sie zebyscie złośliwe cy mieli taką ( możliwość) przed soba zeby dopiąć taką tranzakcję!!!
Brawo chłopaku !!!
Sprzedane...
Zapłacone...
I podatek odprowadzony bedzie...
I tyle wam zawistne W. S. Z. Y do tego....
tadek 2020-05-12 15:55:38
Panie Skupień wy wszyscy jesteście po jednych pieniądzach ,co zrobił Korwin przez 30 lat będąc przy korycie czemu nie zapobiegł procederowi rozkradania majątku kraju ,ba kradli czy to lewa czy prawa strona ile się tylko dało,a do tego rozkradania przyczynił się miedzy innymi kościół co roku z budżetu idą ogromne miliardy na tych pasożytów a wy klęczycie przed nimi, tańczycie u Rydzyka żeby tylko być przy władzy .i chcecie być następni do koryta.
Kaska 2020-05-12 15:50:34
Ciekawe ile u szefa maseczek jeszcze leży ??? i cikawe czy z nadrukiem H-ski ???? a może SITN
Ł.G. arz 2020-05-12 15:20:16
Zimy coraz słabsze, niewiadomo co z przyszłym sezonem i lata też już nie te więc Łukaszek znalazł łatwiejszy sposób na kasę. A że trochę brak doświadczenia w handlu bo to pierwsza taka transakcja to zapomniał o atestach... Ale już kolejne przekręty dopną na ostatni guzik.
stasek 2020-05-12 14:56:15
My jesteśmy Prawi i Sprawiedliwi
Co tam marne lody Łukasza G.
Sasin to dopiero se nadrukowal kartek za grube setki
KrzysiekzG. 2020-05-12 14:42:11
Nie wchodząc w sedno sprawy - Polakom ! Nie "polakom ".
Borg 2020-05-12 14:09:16
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL? Dziś to chyba już jasne, Propaganda dla ludu vs. twarde dowody. No chyba że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro chroni "złodziei" z PO, bo jak na razie nie słychać już o tym złodziejskim procederze za PO, tak jak nie słychać o zamachu, uchodźcach którzy będą odbierać nam pracę i wielu wielu innych rzeczach. Jak to mówił były Prezes Polskiej Telewizji a obecny "doradca" TVP o "ujawnianiu prawd PISowskich" cyt; " Z tym Wermahtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"
Robert 2020-05-12 13:55:41
podczas gdy biznesmeni zakopiańscy liczyli straty narciarz liczył zyski.
Jon 2020-05-12 13:33:28
Tym się różni że tamci kradli a tym po prostu się należy :)
Tylko PIS 2020-05-12 13:32:27
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?
Nie różnią się niczym oprócz tego że kradną o wiele więcej !!!!
ukasz3 2020-05-12 13:22:50
Łukasz nr 1(pewnie przypadkowo) kupuje maseczki a w tym samym czasie Łukasz nr 2 ogłasza ,że maseczki nic nie dają i nie ma sensu ich noszenie.Po kilkunastu dniach Łukasz nr 2 zmienia zdanie i ogłasza przymus noszenia maseczek. Czy CBA wie już jak to się stało?
 • PRACA | dam
  FIRMA DREWNEX DOMY DREWNIANE SPYTKOWICE PRZYJMIE DO PRACY KOSZTORYSANTA,PROJEKTANTA. 692 193 449
 • PRACA | dam
  Firma budowlana MET zatrudni murarzy, cieśli szalunkowych, zbrojarzy. Oferujemy: - atrakcyjne wynagrodzenie - pracę przez cały rok - rozwój zawodowy Zainteresowanych prosimy o kontakt. 573996062
  Tel.: 573996062
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Zakopane, Krupówki - WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY: POKÓJ 1 i 2-OSOBOWY - 507406516
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK ADMINISTRACYJNY ZAKOPANE, UMOWA O PRACĘ, tel. 506 13 14 63, CV ze zdjęciem na e-mail: doradcaprawny@gmail.com
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat , cały apartamentowiec w Zakopanym. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do pracy biurowej w spółce deweloperskiej. Praca na stałe, w godz. 8-16. Wymagane prawo jazdy oraz biegła obsługa office. Obowiązki: sporządzanie dokumentów administracyjnych, obsługa dok. księgowych, kontakt z podwykonawcami. 793931388
  Tel.: 793931388
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 48 m kw., 2 pokoje, czynsz 1300 zł/m-c. Nowy Targ centrum. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  GOSPODARSTWO ROLNE. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie:www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na podstawie umowy zlecenia RECEPCJONISTĘ / RECEPCJONISTKĘ. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 725 300 377. E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  BACHLEDA RESORT ZAKOPANE w centrum miasta zatrudni: POKOJOWĄ, HOUSEMANA, PRACOWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO. Szczegółowe warunki do uzgodnienia w trakcie bezpośredniego spotkania. Doświadczenie w pracy w hotelu na podobnych stanowiskach mile widziane. CV proszę przesyłać na adres: kkucharska@bachledaresort.pl, tel. 734 217 910 (pokojowe, houseman); amiler@bachledaresort.pl, tel. 604 955 260 (dział techniczny).
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH zatrudni POMOC KUCHENNĄ i DOSTAWCĘ. 664 023 298, 668 404 790.
 • PRACA | dam
  Praca na stolarni.Podwilk tel.603503944. 603503944
  Tel.: 603503944
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowo-budowlane "JANIK-BUD" oferuje prace: WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MONTAŻ PODŁÓG oraz BUDOWY OD PODSTAW. "SZYBKO, TANIO, SOLIDNIE." 533 133 493, k.janik67@interia.pl.
 • NAUKA
  LEKCJE, KONWERSACJE - JĘZ. ANGIELSKI I HISZPAŃSKI - ZAKOPANE - 608 250 751.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Szuka Ratownika Na Basen Hotelowy. Praca Od Zaraz Cały Rok. Wyżywienie i Zakwaterowanie. 601508758praca@grandstasinda.plwww.grandstasinda.pl
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
  WWW: www.grandstasinda.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-01 17:20 Policyjne negocjacje z przykutą do ogrodzenia 2020-10-01 16:51 Przez wybite okno do więzienia 2020-10-01 16:18 Nowy Targ - Miasto Sów 2020-10-01 16:12 Jazz Camping na Kalatówkach odwołany 2020-10-01 15:45 Protest głodowy, kobieta łańcuchem przykuła się do ogrodzenia 6 2020-10-01 15:30 Memoriał szachowy 2020-10-01 15:01 W jurgowskim tartaku (WIDEO) 2020-10-01 14:13 Bezdomny pan Krzysztof. Czy to będzie historia ze szczęśliwym zakończeniem (WIDEO) 4 2020-10-01 13:50 Ratownicy górscy z tabletami 2020-10-01 13:01 Leon Wyczółkowski – z Tatrami w tle 2020-10-01 12:48 Zderzenie trzech samochodów na zakopiance. Szosa odblokowana (WIDEO) 2020-10-01 12:34 Całe Podhale w czerwonej strefie 5 2020-10-01 12:20 Zwłoki na szlaku w Tatrach 2020-10-01 11:58 Wypadek w centrum Rabki 2 2020-10-01 10:59 Dużo nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu 2020-10-01 10:45 Z powodu pandemii skromna uroczystość 2020-10-01 10:35 Ślisko na Alejach 2020-10-01 10:00 Kabaret to poważna sprawa 4 2020-10-01 09:03 Wypadł z drogi i dachował 2 2020-10-01 09:00 Podhalańskie nuty z Zakopower (WIDEO) 2020-10-01 08:01 Pożar pustostanu w Zakopanem (WIDEO) 7 2020-10-01 07:00 Budują nową zakopiankę 2020-10-01 00:28 Materac 160x200 cm – dobór materaca małżeńskiego od A do Z 2020-09-30 21:27 Samochody elektryczne stoją i czekają na wypożyczenie 5 2020-09-30 20:40 Nie będzie już parkowania na tym chodniku, ale auta przeniosły się na drugą stronę 21 2020-09-30 19:47 Górale dla Rayyana. Pomagamy mu zdobyć Rysy 2020-09-30 19:01 Kto dokończy porzuconą budowę 1 2020-09-30 18:15 Jesteśmy na ostatniej prostej 3 2020-09-30 17:29 Mieszkanka Zakopanego opisuje swoją walkę z koronawirusem 13 2020-09-30 16:45 Wojenna historia. Miejsca, o których musimy pamiętać 2020-09-30 16:00 Testy elektrycznego samochodu nad Morskim Okiem 3 2020-09-30 15:15 Szaro, mokro i zimno, ale od piątku poprawa pogody 2020-09-30 14:30 Miało być 35 mln zł - miasto podsumowuje unijne wnioski 3 2020-09-30 13:45 Zdjęcia z poszukiwań zaginionej w Tatrach. Śmigłowiec, drony i psy tropiące 2 2020-09-30 13:01 Stan wyjątkowy na Słowacji. Granice pozostają otwarte 3 2020-09-30 12:15 Taki przykry widok na Olczy 2020-09-30 12:09 W rocznicę urodzin Nat King Cole’a. Koncert w Zakopanem 2020-09-30 11:30 Wnuczek wiecznie żywy – uwaga na oszustów 1 2020-09-30 10:41 Dużo zakażeń na Podhalu 1 2020-09-30 10:00 Dla gazdy najważniejszy jest koń, a dopiero potem baba 2020-09-30 09:08 Zaginiona Joanna Felczak była w schronisku na Gąsienicowej 4 2020-09-30 09:00 Restauracja La Prima najlepszy debiut na Podhalu 2020-09-30 08:30 Jak to z narciarstwem bywało 2020-09-30 08:00 Pamiątki po Janie Krzeptowskim Sabale (WIDEO) 1 2020-09-29 21:36 Trzy kultury - Spiszacy, Podhalanie i Cyganie (WIDEO) 2020-09-29 21:00 Ograniczony dostęp do ośrodka w Łapszach 2020-09-29 20:40 Szkoły po remoncie 3 2020-09-29 19:55 Finansowe plany na nowy rok 2020-09-29 19:09 Nowa ścieżka edukacyjna 2020-09-29 18:16 Likwidacja barszczu Sosnowskiego 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-01 17:04 1. Nadzór budowlany w Zakopanem to dobry żart.Jeśli jest tak jak Pani mówi to dlaczego żaden z urzędników nie interweniuje.Może burmistrz pomoże? 2020-10-01 17:02 2. Może jakby to były Izery? ????????????. 2020-10-01 16:36 3. do @Zdruzgotany. Jak Twoim zdanie państwo powinno pomagac obywatelom, aby wirus sie nie rozprzestrzeniał? 2020-10-01 16:23 4. Ten co ma kasę to robi co chce prawa budowlane w powiecie tatrzańskim to ściema a urzędnicy tlumaczom się pandemiom to jest chore ze tak się traktuje ludzi. Życzę zdrowia i siły tej Pani. 2020-10-01 16:22 5. Dracula wyjedziesz na taczkach 2020-10-01 16:17 6. Czy prawo budowlane (które się u nas nie przyjęło) dalej zakłada min odległość dla domu od granicy działki 3-4metry? Czy dziś już wolno się przytulić do chałupy somsiada? 2020-10-01 16:02 7. Słoń nie przejdzie przez ucho igielne a bogaty dostanie sie do nieba. 2020-10-01 15:55 8. Jakby nie było inżynier :) Chyba zaprzyjaźnił się już z naszą telewizją więc mu umrzeć nie pozwolą. Fajnie ze Ewa Kubin dała nam znać. Pozdrowienia dla wszystkich JJ 2020-10-01 15:50 9. Polska powojtyłowska. 2020-10-01 15:47 10. Mundry ustawial sygnalizację.W czym problem żeby dla każdej strony było zielone osobno i po kolei a nie zielone od Chabowki i od centrum,potem się dziwić że korki jak ci co skrecajac w lewo od centrum zatykaja skrzyżowanie,pominawszy fakt że mają kiepska widoczność jak jest zajęty lewoskret od strony Chabowki i jeszcze się tłuką na skrzyżowaniu.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka