Reklama

2020-05-21 20:59:38

Reklama

Na drogach

50 km na godz. przez całą dobę i bezwzględne pierwszeństwo pieszych na pasach

Reklama

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku wprowadzone zostaną nowe przepisy drogowe. Co sądzicie o tych zapowiedziach?

Według informacji płynących z rządu w 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w przepisach o ruchu drogowym. 


Pierwsza polegać ma na ograniczeniu prędkości do 50 km na godz. w terenie zabudowanym przez całą dobę. Teraz ograniczenie to obowiązuje w dzień, a od godz. 23 do 5 rano możemy jeździć z prędkością 60 km na godz. 

Przypomnijmy, że jeszcze przed wejściem do Unii Europejskiej na polskich drogach przez całą dobę obowiązywała maksymalna prędkość w terenie zabudowanym 60 km na godz. W żadnym innym państwie Unii nie ma podziału na godziny nocne i dzień.

Kolejną zmianą ma być bezwzględne pierwszeństwo pieszych na pasach nie tylko, gdy ktoś się na nich znajduje, ale także wtedy, gdy zbliża się do "zebry". 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Romano 2020-05-22 15:20:59
Pierwszeństwo pieszych przed pasami bez sensu ale uproszczenie zasad prędkości jak najbardziej - można by usunąć wiele 40-tek które są postawione z myślą właśnie o nocy i 60 km/h. Zawsze jak jadę za granicę (choćby na Słowację) to mam wrażenie że jest tam pół mniej znaków a przez to są bardziej czytelne i informacja nie ginie w "znakozie". Przykłady: jak jest znak stromy zjazd to po co dodatkowe ograniczenie do 30 w zabudowanym (np. na Butorowym).
Q 2020-05-22 14:02:37
Co za durny przepis ,ludzie jak swiete krowy to nie Indie.
kierowca123 2020-05-22 13:46:14
turysta, co ty za bzdury wypisujesz? Jakie strefy buforowe? Na zachodzie nie ma chodników które "bezpośrednio stykają się z jezdnią"? :)))))) jak ty jesteś turysta to ja nawet nie jestem kosmonautą ale rdzennym marsjaninem :))))
Jeśli nie wiesz w większości przypadków : "KIEDY pieszy kieruje się na przejście i można odpowiednio zareagować" to radzę ci oddać prawko do urzędu i sprzedać auto. Dla bezpieczeństwa twojego i innych.
Twój wpis pokazuje właśnie jak bardzo trzeba unormować wg zachodnich wzorców polskie przepisy i jak bardzo drogówka musi je egzekwować
Nie musisz odpisywać, nie mam zamiaru czytać tych twoich zmyślonych sensacji.
Drajwer to twoje bajanie na temat wybiegających pieszych to taka zwykła gadka polskiego kierowcy który musi wszędzie zapylać ile fabryka dała, bez względu na ograniczenia i jest chory jak musi się wykazać odrobiną kultury osobistej ( której przecież nie ma) i przepuścić kogoś na drodze. Ludzie nie zaczną masowo wybiegać na przejścia, to są bzdury przeciwników tego żeby nasze drogi były normalne i bezpieczne
Turysta 2020-05-22 11:22:37
Do "kierowca123" - Jak Ty jesteś kierowca to ja jestem kosmonauta. Ograniczenie prędkości jak najbardziej szczególnie w miastach ale bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych to absurd. Jak zwykle nasi włodarze starają się zaszczepić coś na zasadzie "bo na zachodzie się sprawdza to u nas też będzie działać" a to g... prawda. W krajach cywilizowanych pomiędzy chodnikami a jezdnią (gdzie są zlokalizowane przejścia) istnieją strefy buforowe minimum 1m i dokładnie widać KIEDY pieszy kieruje się na przejście i można odpowiednio zareagować. A co jest u nas ? chodniki które bezpośrednio stykają się z jezdniami i SKĄD kierowcy mają wiedzieć KIEDY i KTÓRY pieszy zechce sobie skręcić wprost na pasy (i pod koła) ?!?. W takim wypadku trzeba by miasto pokonywać z prędkościami rzędu 10km/h co i tak by nie wykluczyło wypadków a jedynie zminimalizowało skutki. Moim zdaniem to taka sama bzdura jak pierwszeństwo i zezwolenie rowerzystom na przejeżdżanie po wymalowanych dla nich pasach (przy przejściach). NIE MA najmniejszych szans na dostrzeżenie takich delikwentów którzy rozpędzeni nagle wjadą na "pasy". Ale... statystyki są bezlitosne i głupie przepisy bardzo szybko weryfikują.
Drajwer 2020-05-22 09:23:05
Do kierowca123
mam nadzieję że będziesz pierwsza ofiarą tego bezsensownego przepisu jak będziesz jechał prawidłowo A 5 metrów przed maską wbiegnie Ci pieszy na pasy A potem według przepisu będziesz winny... pieszy przed przecięcie drogi musi się zatrzymać i sprawdzić czy jest możliwe bezpieczne przejście. Druga sprawa to to że kierowcy widząc taką osobę muszą mu pierwszeństwa ustąpić. I na koniec zasada ograniczone zaufania
Drajwer 2020-05-22 09:14:26
Przejście podziemne z windami w pełni bezpieczne za kilka milionów przez kilkanaście miesięcy budowane A ludzie i tak wolą ryzyko i biegają między autami z rynku na Krupówki. Najczęściej z dziećmi jako wabikami na sumienie kierowców. I gdzie jest policja? I po co nowe przepisy jak każdy wie lepiej?
Karać i piratów za kierownicą i piratów na chodnikach. W ramach istniejącego prawa A nie tworzenie nowego fikcyjnego.
kierowca123 2020-05-22 08:58:03
zmiany w dobrym kierunku, szczególnie pierwszeństwo pieszych. W końcu krok w kierunku cywilizowanego świata. Ale zmniejeszenie prędkości z 60 na 50 po godzinie 23ej ( chociaż też dobre, bo przepis był bez sensu) nie zmniejszy liczby zabitych na drogach, bo Polacy praktycznie w ogóle nie przestrzegają ograniczeń prędkości i ciągłych linii. Tu jest problem i tu trzeba po 1: zwiększyć ilość drogówki na drogach a po 2 podwyższyć drastycznie mandaty, żeby po prostu nie opłacało się łamać prawa. No i poważne konsekwencje po jeździe z odebranym prawem jazdy. To sprawi że nie będzie ponad 3 tysięcy zabitych na drogach w ciągu roku, a jeżeli Polacy wreszcie zaczną jeździć jak myślący ludzie, będzie można pozdejmować część ograniczeń prędkości, które czasem są poustawiane "na zapas"
qaz 2020-05-22 08:05:04
BTW - czy ktoś zrobi laskę i raczy pomalować przejścia dla pieszych w tym mieście ? Bo linie między pasami ruchu mają mniejsze znaczenie. Potem ktoś jęczy , że ludzie na pamięć jeżdżą. No bo jak inaczej jak oznakowanie poziome tylko w pamięci zostało.
qaz 2020-05-22 07:24:25
Są opracowania, że nowy przepis wprowadzi się dosłownie "po trupach". Co to znaczy "zbliżanie" ? (p)osła w aucie postawiłbym przy przejściu na Kościeliskiej, Nowotarskiej, Piłsudskiego itd. Ciekawe kiedy ruszy. Kolejne martwe prawo, a wystarczy egzekwować istniejące. Kartonowe państwo chce być europejskie, a nie ma żadnej infrastruktury. Na newralgicznych przejściach mają być światła !!! Cóż - jak długo wymyślano i buduje się światła w Szaflarach na zakopiance ? Tak samo jak krakowski system ścieżek rowerowych - wylać wiadro farby na asfalt. Jest ! Zrobiliśmy ! Patrzcie ! Rodzinom "mających prawo" zawczasu składam kondolencje. Fizyki nie oszukasz. Rzygać się chce
Drajwer 2020-05-22 07:24:04
A ja pamiętam że przed przejściem należy się zatrzymać spojrzeć w prawo,lewo jeszcze raz w prawo i jak wolne można iść. Ale ani zwiększanie praw dla przechodniów ani kar dla kierowców nic nie da jeżeli świadomość jednych i drugich się nie zmieni...
A 60 w nocy mi nie przeszkadza
uv 2020-05-22 05:13:10
W 2019 zginęło w Polsce 2900 osób. Prawie cała Bukowina Tatrzańska. Statystyki nie podają ile zostało przetrąconych życiorysów z powodu wypadków. Nie podają też ile łez wylano. Bądźmy pokorni i zdejmijmy nogę z gazu.
Psiorz 2020-05-22 01:10:48
Mandaty w górę i po problemach. Na zachodzie przede wszystkim jakaś ta kultura jazdy jest dzięki temu a portfele mają grube. Mówiąc szczerze - zasad pisowni nie umiecie przestrzegać a się tu za prawo drogowe bierzecie.
takitam. 2020-05-21 23:37:59
prosze o jeden przyklad, w ktorym "predkosc" kogos zabila - nigdy tego przykladu nie dostane!!! nie predkosc zabija, gdyby tak bylo, nie bylo by rekordow predkosci na ziemi, nie bylo by supersamochodow, czy nawet f1!!! to brak umiejetnosci, brak wyobrazni czy tez brak przewidywania konsekwencji swoich czynow odbiera kierowcom i pieszym zycie. zawsze zwalniam przed przejsciem dla pieszych, ale widze takich, ktorzy po mojej lewej stronie nawet nie zdejma nogi z gazu... widze tez takich, ktorzy zapatrzeni w swoje smartfony nawet nie spojrza co sie dzije wokol nich, tylko wchodza wprost pod kola i to nie koniecznie na "zebrze"...
mirka 2020-05-21 23:27:19
Co znaczy zbliża się do pasów? Idzie chodnikiem, zbliża się do pasów i dalej idzie chodnikiem nie przechodząc przez pasy. Osobiście zwalniam przed każdym przejściem i przepuszczam pieszych, ale piesi tez powinni dojść do pasów i zatrzymać się, wtedy wiadomo, że chcą przejść. Ograniczenie prędkości? Dla mnie to nie robi różnicy, bo w nocy i tak wolniej jeżdżę przez ograniczoną widoczność. Lubię widzieć przestrzennie, a w nocy widać tylko tyle, ile samochód zdoła oświetlić. W terenie gdzie są latarnie nie widzę sensu ograniczania prędkości. Podczas jazdy to nie ograniczenia, ale rozsądek i zdolność przewidywania decydują o bezpieczeństwie.
jyndrek 2020-05-21 21:54:10
Po co ograniczać prędkość w nocy? Następne gówniane przepisy nie wnoszące nic.
dulczyk 2020-05-21 21:49:36
Prędkość zabija, dlatego należy całkowicie zlikwidować ruch samochodowy, zerwać asfalt z dróg i wprowadzić karę śmierci za jazdę na rowerze i wrotkach.
edu.kom. 2020-05-21 21:46:18
Jakoś nie widać przejść dla pieszych spełniających w dzień i w nocy warunków do bezwzględnego pierwszeństwa. Co do ograniczenia prędkości we wsiach których są chodniki dla pieszych zarastających trawą to powinien być podniesiony limit do 70km/h.
Wigor 2020-05-21 21:00:05
Ograniczenie predkosci tak Pierwszenstwo pieszych nie
 • USŁUGI | inne
  DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ, CERTYFIKOWANA, METODĄ FUMIGACJI. TANIO! 500 086003
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam cieliczkę rasy Jersey. 880145487
  Tel.: 880145487
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza z doświadczeniem..kontakt@schroniskosmakow.pl 509825332
  Tel.: 509825332
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Biuro Księgowe AUDITPLUS zatrudni do biura w Zakopanem: - SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH - pełna księgowość i KPiR - wymagane doświadczenie; - SPECJALISTÓW ds. kadr i płac - wymagane doświadczenie; Zadaniem zatrudnionych osób będzie obsługa księgowa prestiżowych klientów firmy przy współpracy z pozostałymi członkami zespołu i pracownikami klientów a także z doradcą podatkowym i biegłym rewidentem. Oferujemy: umowę o pracę w pełnym wymiarze, atrakcyjne zarobki, pracę od poniedziałku do piątku w firmie księgowej działającej na rynku ogólnopolskim i dobrą atmosferę w młodym, dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole, szkolenia i wyjątkową szansę rozwoju osobistego. Wymagamy: zaangażowania w zlecone obowiązki i absolutnej dyskrecji Zgłoszenia proszę składać przesyłać na: praca@auditplus.pl
  E-mail: praca@auditplus.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ/SPRZĄTANIE POKOI na wakacje - Zakopane, Jaszczurówka - 601504486
 • PRACA | dam
  FIRMA NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ W NOWYM TARGU Z: FRYZJERAMI, KOSMETYCZKAMI, MANICURZYSTKAMI, MASAŻYSTAMI I REHABILITANTAMI - DO OTWARCIA WSPÓLNEGO SALONU. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO RECEPCJI. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA, sezonowo lub na stałe, możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, UMIEJĄCĄ SAMODZIELNIE GOTOWAĆ. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni POKOJOWE. Kontakt 666378357
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów z doświadczeniem. Oferujemy: prace stałą, wysokie zarobki (podstawa + premia od obrotu - nawet do 6%), elastyczny grafik, możliwość rozwoju, szkolenia..kontakt@schroniskosmakow.pl 668414988
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502271486.
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII: murarz, cieśla, operator żurawia. Austriackie warunki. BauPersonal, (nr cert. 4726), info@baupersonal.pl,www.baubersonal.pl 513106189, 668835085
  Tel.: 513106189, 668835085
  E-mail: info@baupersonal.pl,
  WWW: www.baubersonal.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KIOSK HANDLOWY pow. 25m2, ZAKOPANE, NOWOTARSKA 3A. 602300070
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni osobę na stanowisko: SERWISANT Oferujemy: umowę o pracę, niezbędne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z siedzibą w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  KELNERKI/-ÓW - 668115397
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DREWNIANE GÓRALSKIE DOMKI - DO PRZENIESIENIA - 668115397
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM - tel. 607506428
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-08-08 11:00 Odwołane pasterskie spotkanie 2020-08-08 10:47 Zderzenie i dachowanie (ZDJĘCIA) 2020-08-08 10:45 Za kulisami Tygodnika Podhalańskiego pół żartem pół serio 2020-08-08 09:56 Awaria sieci wodociągowej. Część Zakopanego bez wody 1 2020-08-08 09:03 Dziś Tour de Pologne. Utrudnienia w ruchu 1 2020-08-08 08:01 Oświata rośnie 2020-08-07 22:55 W sobotę jedna linia do Morskiego Oka zawieszona 2020-08-07 21:38 Krystyna Prońko zaśpiewała w Kmicicu (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-08-07 21:00 Starosta z paskiem 2020-08-07 19:54 Powiat daje i odbiera 2 2020-08-07 19:14 Mamy film z zarejestrowaną kradzieżą auta ministra (WIDEO) 8 2020-08-07 19:00 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą 2020-08-07 18:00 Twórcze wakacje 2020-08-07 16:25 Oszustwo! Nie daj się nabrać na sprzedaż bonu turystycznego 1 2020-08-07 15:26 Rośnie dom dla Świderków (WIDEO) 2020-08-07 14:30 Tour de Pologne - niedzielne utrudnienia także na ziemi suskiej 3 2020-08-07 13:23 Ukradli samochód ministrowi z Zakopanego (ZDJĘCIA) 16 2020-08-07 13:03 Parking rośnie w oczach 2020-08-07 12:05 Czerwone i żółte strefy w Polsce. Dziś nowy rekord zakażeń w Polsce 6 2020-08-07 11:36 Tłumy w Dolinie Chochołowskiej i w rejonie Wiktorówek 1 2020-08-07 11:30 Taki widok z najwyższego szczytu Tatr Zachodnich (WIDEO) 2020-08-07 11:00 Spacer przyrodniczy 2020-08-07 10:40 Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podhalu 2020-08-07 09:50 Pojawił się nowy asfalt 1 2020-08-07 09:00 W kinie "Miejsce" wieczór w hołdzie Andrzejowi Zawadzie 2020-08-07 08:00 Z wizytą na Zamku Spiskim (WIDEO) 2020-08-06 22:00 W Mieście o Czystym Powietrzu i nie tylko 1 2020-08-06 21:27 Koncert Cleo odwołany 3 2020-08-06 20:45 Spektakl w Altanie 2020-08-06 20:00 Na dachu galerii. Widoki zapierają dech 6 2020-08-06 19:15 Droga zamknięta z powodu remontu 2 2020-08-06 17:30 Motocyklista na barierach i policjanci z pomocą 3 2020-08-06 17:00 Barokowe Eksploracje już niebawem 2020-08-06 16:15 Poszukiwanie zapomnianych miejsc pochówku 2020-08-06 15:30 Teatr Chrząszcz zaprasza na wakacyjne spektakle 2020-08-06 15:16 Artyści o Chałubińskim 2020-08-06 14:45 Podglądamy świstaka (WIDEO) 2020-08-06 14:02 Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu 2020-08-06 14:00 Cisza zapachu płócien 2020-08-06 13:15 Orawski panteon (WIDEO) 2020-08-06 13:00 Będą ścieżki rowerowe pod Babią Górą 2 2020-08-06 12:43 Koncert w Hyrnym 2020-08-06 12:30 W Małopolsce 118 zakażonych. Na Podhalu 22 4 2020-08-06 12:00 W Tatrach już słońce, nad Zakopanem chmury 2020-08-06 11:30 Rekordowa liczba zakażeń w Polsce 2020-08-06 10:36 Centralny Ośrodek Sportu zamknięty. Zawodniczka, która korzystała z obiektów, zakażona 2020-08-06 10:00 Łanie na rondzie (WIDEO) 2020-08-06 09:21 Nocna akcja policji 1 2020-08-06 09:01 Historia polskiej gorączki złota. Konkurs dla czytelników 2020-08-06 07:53 Chciał uniknąć potrącenia psa 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-08-08 10:53 1. Poczekają do końca wakacji, żeby podratować turystykę, a później znowu będziemy siedzieć w domach, zobaczycie. 2020-08-08 10:25 2. W Sewiku jak za komuny jeden robi trzech sie patrzy ? 2020-08-08 10:21 3. przecież film jest ucięty o około 2 minuty... popatrzcie na zegar.. ale i tak szybko się uwinęli.. 2020-08-08 10:21 4. Stałam 4 godziny z 3 małych dzieci w kolejce do kolejki górskiej w Zakopanem. Jak dotarłam do kasy to okazało się że nie ma już biletów. Nie polecam. Górale są bardzo niemili i zero organizacji. W kolejce nikt nie przestrzegał 2 metrów odstępu i maseczek. 2020-08-08 09:12 5. Jak ja nie cierpię tego wyścigu!!!! 2020-08-08 08:15 6. Żeby ukraść samochód nie potrzeba kluczyków. Odpowiednia walizeczka z nie dużym urządzeniem i wyjeżdżamy samochodem jakim chcemy 2020-08-08 07:37 7. Tour de "Pologne" a jadą 5 dni przez 2 z 16 województw w Polsce. Skoki w zimie - każdy zarobi na noclegach, handlu, przewozie, gastronomii.. Kurde do Pologne - zarobi parę hoteli gdzie nocują ekipy, "kupka" kibiców tu i tam albo wracają od razu, zapłać za metę i przejazd... Gdzie był Lang jak były drogi dziurawe i nie było dudków na Podhalu? 2020-08-08 07:36 8. Super ta strefa wójcie, inni niech nam zazdroszczą. Niech Pan nie słucha zazdrośników. 2020-08-08 07:36 9. Super ta strefa wójcie, inni niech nam zazdroszczą. Niech Pan nie słucha zazdrośników. 2020-08-08 00:44 10. Musieli mieć klucze za szybko im to poszło.
2020-08-02 11:10 1. Rekonstrukcja nieco zafałszowana. W godzinie W ledwie co 20 powstaniec miał jakąkolwiek broń. 2020-07-29 14:50 2. Piękne miejsce i coraz bardziej popularne. A jeszcze 10-15 lat temu zwykle było tam pustawo nawet przy pięknej pogodzie. 2020-07-04 14:02 3. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 4. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 5. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 6. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 7. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 8. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 9. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 10. ????????????????????????????????
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka