Reklama

2020-05-21 20:59:38

Na drogach

50 km na godz. przez całą dobę i bezwzględne pierwszeństwo pieszych na pasach

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku wprowadzone zostaną nowe przepisy drogowe. Co sądzicie o tych zapowiedziach?

Według informacji płynących z rządu w 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w przepisach o ruchu drogowym. 


Pierwsza polegać ma na ograniczeniu prędkości do 50 km na godz. w terenie zabudowanym przez całą dobę. Teraz ograniczenie to obowiązuje w dzień, a od godz. 23 do 5 rano możemy jeździć z prędkością 60 km na godz. 

Przypomnijmy, że jeszcze przed wejściem do Unii Europejskiej na polskich drogach przez całą dobę obowiązywała maksymalna prędkość w terenie zabudowanym 60 km na godz. W żadnym innym państwie Unii nie ma podziału na godziny nocne i dzień.

Kolejną zmianą ma być bezwzględne pierwszeństwo pieszych na pasach nie tylko, gdy ktoś się na nich znajduje, ale także wtedy, gdy zbliża się do "zebry". 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Romano 2020-05-22 15:20:59
Pierwszeństwo pieszych przed pasami bez sensu ale uproszczenie zasad prędkości jak najbardziej - można by usunąć wiele 40-tek które są postawione z myślą właśnie o nocy i 60 km/h. Zawsze jak jadę za granicę (choćby na Słowację) to mam wrażenie że jest tam pół mniej znaków a przez to są bardziej czytelne i informacja nie ginie w "znakozie". Przykłady: jak jest znak stromy zjazd to po co dodatkowe ograniczenie do 30 w zabudowanym (np. na Butorowym).
Q 2020-05-22 14:02:37
Co za durny przepis ,ludzie jak swiete krowy to nie Indie.
kierowca123 2020-05-22 13:46:14
turysta, co ty za bzdury wypisujesz? Jakie strefy buforowe? Na zachodzie nie ma chodników które "bezpośrednio stykają się z jezdnią"? :)))))) jak ty jesteś turysta to ja nawet nie jestem kosmonautą ale rdzennym marsjaninem :))))
Jeśli nie wiesz w większości przypadków : "KIEDY pieszy kieruje się na przejście i można odpowiednio zareagować" to radzę ci oddać prawko do urzędu i sprzedać auto. Dla bezpieczeństwa twojego i innych.
Twój wpis pokazuje właśnie jak bardzo trzeba unormować wg zachodnich wzorców polskie przepisy i jak bardzo drogówka musi je egzekwować
Nie musisz odpisywać, nie mam zamiaru czytać tych twoich zmyślonych sensacji.
Drajwer to twoje bajanie na temat wybiegających pieszych to taka zwykła gadka polskiego kierowcy który musi wszędzie zapylać ile fabryka dała, bez względu na ograniczenia i jest chory jak musi się wykazać odrobiną kultury osobistej ( której przecież nie ma) i przepuścić kogoś na drodze. Ludzie nie zaczną masowo wybiegać na przejścia, to są bzdury przeciwników tego żeby nasze drogi były normalne i bezpieczne
Turysta 2020-05-22 11:22:37
Do "kierowca123" - Jak Ty jesteś kierowca to ja jestem kosmonauta. Ograniczenie prędkości jak najbardziej szczególnie w miastach ale bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych to absurd. Jak zwykle nasi włodarze starają się zaszczepić coś na zasadzie "bo na zachodzie się sprawdza to u nas też będzie działać" a to g... prawda. W krajach cywilizowanych pomiędzy chodnikami a jezdnią (gdzie są zlokalizowane przejścia) istnieją strefy buforowe minimum 1m i dokładnie widać KIEDY pieszy kieruje się na przejście i można odpowiednio zareagować. A co jest u nas ? chodniki które bezpośrednio stykają się z jezdniami i SKĄD kierowcy mają wiedzieć KIEDY i KTÓRY pieszy zechce sobie skręcić wprost na pasy (i pod koła) ?!?. W takim wypadku trzeba by miasto pokonywać z prędkościami rzędu 10km/h co i tak by nie wykluczyło wypadków a jedynie zminimalizowało skutki. Moim zdaniem to taka sama bzdura jak pierwszeństwo i zezwolenie rowerzystom na przejeżdżanie po wymalowanych dla nich pasach (przy przejściach). NIE MA najmniejszych szans na dostrzeżenie takich delikwentów którzy rozpędzeni nagle wjadą na "pasy". Ale... statystyki są bezlitosne i głupie przepisy bardzo szybko weryfikują.
Drajwer 2020-05-22 09:23:05
Do kierowca123
mam nadzieję że będziesz pierwsza ofiarą tego bezsensownego przepisu jak będziesz jechał prawidłowo A 5 metrów przed maską wbiegnie Ci pieszy na pasy A potem według przepisu będziesz winny... pieszy przed przecięcie drogi musi się zatrzymać i sprawdzić czy jest możliwe bezpieczne przejście. Druga sprawa to to że kierowcy widząc taką osobę muszą mu pierwszeństwa ustąpić. I na koniec zasada ograniczone zaufania
Drajwer 2020-05-22 09:14:26
Przejście podziemne z windami w pełni bezpieczne za kilka milionów przez kilkanaście miesięcy budowane A ludzie i tak wolą ryzyko i biegają między autami z rynku na Krupówki. Najczęściej z dziećmi jako wabikami na sumienie kierowców. I gdzie jest policja? I po co nowe przepisy jak każdy wie lepiej?
Karać i piratów za kierownicą i piratów na chodnikach. W ramach istniejącego prawa A nie tworzenie nowego fikcyjnego.
kierowca123 2020-05-22 08:58:03
zmiany w dobrym kierunku, szczególnie pierwszeństwo pieszych. W końcu krok w kierunku cywilizowanego świata. Ale zmniejeszenie prędkości z 60 na 50 po godzinie 23ej ( chociaż też dobre, bo przepis był bez sensu) nie zmniejszy liczby zabitych na drogach, bo Polacy praktycznie w ogóle nie przestrzegają ograniczeń prędkości i ciągłych linii. Tu jest problem i tu trzeba po 1: zwiększyć ilość drogówki na drogach a po 2 podwyższyć drastycznie mandaty, żeby po prostu nie opłacało się łamać prawa. No i poważne konsekwencje po jeździe z odebranym prawem jazdy. To sprawi że nie będzie ponad 3 tysięcy zabitych na drogach w ciągu roku, a jeżeli Polacy wreszcie zaczną jeździć jak myślący ludzie, będzie można pozdejmować część ograniczeń prędkości, które czasem są poustawiane "na zapas"
qaz 2020-05-22 08:05:04
BTW - czy ktoś zrobi laskę i raczy pomalować przejścia dla pieszych w tym mieście ? Bo linie między pasami ruchu mają mniejsze znaczenie. Potem ktoś jęczy , że ludzie na pamięć jeżdżą. No bo jak inaczej jak oznakowanie poziome tylko w pamięci zostało.
qaz 2020-05-22 07:24:25
Są opracowania, że nowy przepis wprowadzi się dosłownie "po trupach". Co to znaczy "zbliżanie" ? (p)osła w aucie postawiłbym przy przejściu na Kościeliskiej, Nowotarskiej, Piłsudskiego itd. Ciekawe kiedy ruszy. Kolejne martwe prawo, a wystarczy egzekwować istniejące. Kartonowe państwo chce być europejskie, a nie ma żadnej infrastruktury. Na newralgicznych przejściach mają być światła !!! Cóż - jak długo wymyślano i buduje się światła w Szaflarach na zakopiance ? Tak samo jak krakowski system ścieżek rowerowych - wylać wiadro farby na asfalt. Jest ! Zrobiliśmy ! Patrzcie ! Rodzinom "mających prawo" zawczasu składam kondolencje. Fizyki nie oszukasz. Rzygać się chce
Drajwer 2020-05-22 07:24:04
A ja pamiętam że przed przejściem należy się zatrzymać spojrzeć w prawo,lewo jeszcze raz w prawo i jak wolne można iść. Ale ani zwiększanie praw dla przechodniów ani kar dla kierowców nic nie da jeżeli świadomość jednych i drugich się nie zmieni...
A 60 w nocy mi nie przeszkadza
uv 2020-05-22 05:13:10
W 2019 zginęło w Polsce 2900 osób. Prawie cała Bukowina Tatrzańska. Statystyki nie podają ile zostało przetrąconych życiorysów z powodu wypadków. Nie podają też ile łez wylano. Bądźmy pokorni i zdejmijmy nogę z gazu.
Psiorz 2020-05-22 01:10:48
Mandaty w górę i po problemach. Na zachodzie przede wszystkim jakaś ta kultura jazdy jest dzięki temu a portfele mają grube. Mówiąc szczerze - zasad pisowni nie umiecie przestrzegać a się tu za prawo drogowe bierzecie.
takitam. 2020-05-21 23:37:59
prosze o jeden przyklad, w ktorym "predkosc" kogos zabila - nigdy tego przykladu nie dostane!!! nie predkosc zabija, gdyby tak bylo, nie bylo by rekordow predkosci na ziemi, nie bylo by supersamochodow, czy nawet f1!!! to brak umiejetnosci, brak wyobrazni czy tez brak przewidywania konsekwencji swoich czynow odbiera kierowcom i pieszym zycie. zawsze zwalniam przed przejsciem dla pieszych, ale widze takich, ktorzy po mojej lewej stronie nawet nie zdejma nogi z gazu... widze tez takich, ktorzy zapatrzeni w swoje smartfony nawet nie spojrza co sie dzije wokol nich, tylko wchodza wprost pod kola i to nie koniecznie na "zebrze"...
mirka 2020-05-21 23:27:19
Co znaczy zbliża się do pasów? Idzie chodnikiem, zbliża się do pasów i dalej idzie chodnikiem nie przechodząc przez pasy. Osobiście zwalniam przed każdym przejściem i przepuszczam pieszych, ale piesi tez powinni dojść do pasów i zatrzymać się, wtedy wiadomo, że chcą przejść. Ograniczenie prędkości? Dla mnie to nie robi różnicy, bo w nocy i tak wolniej jeżdżę przez ograniczoną widoczność. Lubię widzieć przestrzennie, a w nocy widać tylko tyle, ile samochód zdoła oświetlić. W terenie gdzie są latarnie nie widzę sensu ograniczania prędkości. Podczas jazdy to nie ograniczenia, ale rozsądek i zdolność przewidywania decydują o bezpieczeństwie.
jyndrek 2020-05-21 21:54:10
Po co ograniczać prędkość w nocy? Następne gówniane przepisy nie wnoszące nic.
dulczyk 2020-05-21 21:49:36
Prędkość zabija, dlatego należy całkowicie zlikwidować ruch samochodowy, zerwać asfalt z dróg i wprowadzić karę śmierci za jazdę na rowerze i wrotkach.
edu.kom. 2020-05-21 21:46:18
Jakoś nie widać przejść dla pieszych spełniających w dzień i w nocy warunków do bezwzględnego pierwszeństwa. Co do ograniczenia prędkości we wsiach których są chodniki dla pieszych zarastających trawą to powinien być podniesiony limit do 70km/h.
Wigor 2020-05-21 21:00:05
Ograniczenie predkosci tak Pierwszenstwo pieszych nie
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: OPERATOR MASZYN ŚNIEŻNYCH (RATRAK) na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Kasprowy Wierch. OSOBA ZATRUDNIONA BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA: - Przygotowanie i utrzymanie tras narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu, w szczególności: obsługa maszyn śnieżnych (ratrak), profesjonalne przygotowanie tras narciarskich oraz bieżące i stałe utrzymanie tras narciarskich, współpracę z innymi operatorami maszyn śnieżnych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Doświadczenia w pracy w ratrakowaniu i utrzymaniu tras narciarskich, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Umiejętności pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Umiejętność jazdy na nartach będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet socjalny i karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "KW operator". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Zakopane: PKL Kasprowy Wierch i PKL Gubałówka. ZATRUDNIONE OSOBY BĘDĄ ODPOWIEDZIALNE ZA: - Obsługę klientów ośrodka turystycznego PKL, w tym obsługę kas, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu kolei, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i krzesełkowych, urządzeń technicznych oraz atrakcji zimowych w ośrodkach, - Wykonywanie bieżących prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego lub zawodowego, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Mile widziane uprawnienia techniczne SEP i TDT, - Umiejętność jazdy na nartach oraz pasja do gór będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy 2020/2021, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ W PKL PROSIMY O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl w terminie do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "PKL KASPROWY" lub "PKL GUBAŁÓWKA". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • USŁUGI | inne
  TRANSPORT - PRZEPROWADZKI. CZYSZCZENIE PIWNIC. 735 487 451.
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTKA do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
  E-mail: praca@redyk.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia w Nowym Targu POKÓJ, KUCHNIA, ŁAZIENKA. 889 694 718.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam CIELAKA 2-miesięcznego. 512 115 333.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy wolnostojące Nowy Targu 660 797 241, marekg@b12.pl
 • KOMUNIKATY
  SEWIK ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY FIRMY HYDRAULICZNE. SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zaprasza firmy wykonawcze z branży hydraulicznej do wzięcia udziału w postępowaniach przetargowych dotyczących punktowych wymian wodomierzy na terenie Miasta Zakopane. W celu bliższego zapoznania się z przedmiotem oferty zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Spółki www.sewik.com.pl (zakładka "przetargi") lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod nr tel. +48 885228220. Zapewniamy wszelką pomoc oraz współpracę techniczną przy realizacji powyższych zadań.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: ASYSTENT/KA DS. MARKETINGU I SOCIAL MEDIA Oferujemy: rozwój zawodowy, umowę o pracę. Oczekiwania: bdb. znajomość platform społecznościowych i mechanizmów ich działania, łatwości tworzenia komunikatów marketingowych, krótkich, angażujących treści, kreatywności i samodzielności, dobrej organizacji pracy i dbałości o detale, doświadczenia zawodowego w obszarze marketingu, dobrej znajomości j. angielskiego. Główne obowiązki: tworzenie kampanii promocyjnych, kreowanie wizerunku firmy oraz jej produktów, opracowywanie materiałów reklamowych, ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy, współpraca z firmami zewnętrznymi (drukarnie itp.). CV prosimy przesyłać: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. Białka Tatrzańska,ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, szkolenia, rozwój zawodowy. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, j.angielski, prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-30 20:02 Gmina chce pomóc kobietom. Darmowe porady psychologiczne 2020-10-30 19:00 W Rabce nie będzie powtórki warszawskiej „Czajki” 2020-10-30 18:02 Strajk kobiet pod parasolkami na Krupówkach (WIDEO na ŻYWO) 22 2020-10-30 17:49 Górale zbierają się przed Sanktuarium św. Rodziny 26 2020-10-30 17:36 Ze względu na duży ruch przed cmentarzem możliwe jest zamknięcie ulicy Nowotarskiej 1 2020-10-30 17:30 Jutro ostatni dzień by przedsiębiorcy rozliczyli się z ZUS 2020-10-30 16:45 Antycovidowy protest przed zakopiańskim urzędem miasta (WIDEO) 8 2020-10-30 16:15 Hrdza wirtualnie 2020-10-30 16:06 Od jutra zamknięte cmentarze. Tak jest w Zakopanem (WIDEO) 13 2020-10-30 15:30 Jak w bajce 1 2020-10-30 15:15 Pożar auta w Sieniawie 2020-10-30 14:30 Szpital covidowy bez personelu i sprzętu na intensywnej terapii 10 2020-10-30 14:00 Bohaterka Numbani. Konkurs dla czytelników 2020-10-30 13:31 Krzysztof Pitoń za Narcyza Sadłonia 2020-10-30 12:44 Prawie cały szpital dla chorych na covid. Konferencja prasowa dyrekcji (WIDEO na ŻYWO) 8 2020-10-30 11:45 Jesienny Przysłop Miętusi (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-10-30 10:46 Mniej nowych zakażeń na Podhalu, ale wciąż dużo. Zmarło aż 6 osób 2020-10-30 10:32 Nowy dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce 2 2020-10-30 09:45 W Tatrach spadł śnieg. Za nami piękny poranek (ZDJĘCIE, WIDEO) 2020-10-30 09:00 Najlepsze wydawnictwa o górach 2020-10-30 08:04 Oczyszczalnia aportem 2020-10-29 23:32 Nowa Zakopianka 2020-10-29 23:00 Od generała Galicy do Trebuniów Tutków 2020-10-29 22:30 Strajk Kobiet Podhale pod parasolkami 18 2020-10-29 22:00 Przewrócone i porzucone auto Gruzina 6 2020-10-29 21:30 Wspomnienie nauczyciela, trenera i przyjaciela 2020-10-29 21:05 Pandemia dopadła Teatr 2020-10-29 20:25 Zimy nie widać... 2020-10-29 19:43 Od 111 lat spieszą ludziom na ratunek 1 2020-10-29 19:30 Wójt zarażony koronawirusem 2020-10-29 18:47 Dwie Polski, jedna obok drugiej 16 2020-10-29 18:27 Krucjata Konserwatorska 4 2020-10-29 18:05 Jesienne barwy powoli odchodzą 2020-10-29 17:24 Dziś retransmisja oratorium 2020-10-29 17:00 Górale zasypali szlak końskimi odchodami 12 2020-10-29 16:35 Ostatnie pożegnanie Macieja Hagowskiego 1 2020-10-29 16:34 Nowotarska zamknięta dla ruchu 2 2020-10-29 15:56 Powinniśmy się kochać i wspierać - mimo wszystko 7 2020-10-29 15:25 W szpitalu z powodu koronawirusa przebywa 69 mieszkańców gminy 2020-10-29 15:00 Z obiektywem po obu stronach 1 2020-10-29 14:30 Budowa nowego mostu w Kirach 2 2020-10-29 14:00 Wzmożony ruch przy cmentarzu na Nowotarskiej 1 2020-10-29 13:24 Szpital polowy na Stadionie Narodowym otwarty 5 2020-10-29 13:02 Jesteś za czy przeciw? 49 2020-10-29 12:37 Covidowy szpital na Kamieńcu 22 2020-10-29 12:25 Lawinowo rośnie kolejka do covidowych wymazów 3 2020-10-29 12:12 Rekord zakażeń na Podhalu - ponad 180 przypadków. Zmarły 2 osoby 2 2020-10-29 12:02 Piękna jesień na Turbaczu (ZDJĘCIA) 1 2020-10-29 11:35 Zmiana ruchu przy cmentarzu, zamknięcie ulicy Nowotarskiej 2020-10-29 11:02 MZK zawiesza kolejne kursy szkolne
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-30 20:13 1. Demonstrujące kobiety krzyczą "j...ć", "j...ć"..... Czy tego im najbardziej brakuje, pomimo ryzyka złapania covida? 2020-10-30 20:07 2. górale pod kościołem góralki pod oczkiem wodnym tak bogu świeczkę diabłu ogarek oto wiara Podhala 2020-10-30 20:07 3. Wielkie góralki , obrończynie prawa pewnie co 2 to ceperka która przyszła za torami 2020-10-30 20:06 4. Chłopy do roboty, bo coś komuś się chce, tak przynajmniej jest napisane na banerze na kładce. 2020-10-30 19:58 5. Ania Stoch a ten Giewąt to w jakich górach ? 2020-10-30 19:55 6. Właśnie takimi banerami i krzyczeniem wulgarnych słów te kobiety pokazują, że reprezentują bardzo małą kulturę osobistą i nie radzą sobie z emocjami. Dajmy na to nie lubie środowiska LGBTQRT(cholera wie jeszcze jakie litery)+ to nie oznacza, że idę na miasto z banerem WYD@#$#@$#. Tylko swoje poglądy demonstruje w wyważonej rozmowie z drugim człowiekiem, bez obrażania. A z tego co widzę w całej Polsce lewacy dają upust frustracji, chamstwa, nienawiści do kościoła i do katolików. 2020-10-30 19:41 7. to juz powoli jest paranoja 2020-10-30 19:40 8. Górale - postawa godna pochwały. Św. Jan Paweł II - największy z Polaków - zostawił prostą instrukcję - "Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym" - to przepis na przetrwanie Narodu Polskiego. Kiedy trzeba było Was bronić przed komuchami - szliście do kościoła. Kiedy niemcy atakowali - zbieraliście się w kościele. Odzyskanie niepodległości, utrzymanie Polskości - kościół. Obrona przed Szwedami, Bolszewikami... Ideologia, która zaprowadziła Was pod oczko wodne zagoni Was w końcu z powrotem do kościoła - tak z praktyki uczy historia. 2020-10-30 19:40 9. Rozpędzić tą wulgarną hołotę, w końcu jest zakaz zgromadzeń. 2020-10-30 19:40 10. Nie wierzę w te komentarze. Czy Polska to jeszcze katolicki kraj ? Jak można tak pisać :( Nienawiść to sieją te baby przy oczku. Tak jak napisał W. Cejrowski. Piekło się cieszy :(
2020-10-27 13:12 1. same wulgaryzmy, chamstwo - przerażająca młodzież bez zasad bez kultury Szczerze mówiąc to z jednej strony jest mi ich żal bo dotknęli już dna Przerażające jest również że dziewuchy będą kiedyś matkami. 2020-10-26 19:38 2. Widze że z kasą nie jest tak źle jak się depcze po samochodzie. Niezłe czasy nastały. Gdzie inni by szanowali a Ci skrzywdzeni i w bólu się wijący pozwalają sobie na występy w bucikach jakże zwykłym samochodzie a dla innych niedostępnym. 2020-10-26 13:06 3. brawo!!!!! 2020-10-25 20:53 4. Brawo dziewczyny każdy chłop który powie wam ze nie macie racji to kretyn szacun brawo 2020-10-25 12:06 5. pisz za siebie , na pewno nie sa mojego serca . 2020-10-24 21:24 6. Na ulicę wyszło spontanicznie tysięce ludzi w całej Polsce, bo im zabroniono mordować niewinne dzieciątka. A jak ograniczają nam wolność, karzą nosić maski, zamykają biznesy, zamykają nas w domach to wszyscy siedzą cicho i tylko w internecie się buntują. Jakie są prorytety ludzi w tym kraju ?! Czy wartości Wam się nie pomyliły ? Dlaczego nie walczymy o to żeby te kretyńskie obostrzenia znieść, tylko w sprawie zakazu mordu na niewiniatkach na ulicach nagle pojawiło się tyle ludzi ?! 2020-10-20 23:19 7. Przez wieki budowali Polskość należy się to im 2020-10-18 22:30 8. Budujące. Ludzi nie da się tak po prostu "wygumkować" z kart historii. Lepiej późno niż wcale. 2020-10-15 09:14 9. Widać kto jest prawdziwym bacą i juhasem. Tradycja mówi, że palice powinno się nieść przy przegonie owiec w ten sposób, aby nie dotykać nią ziemi, nie opierać się na niej, "coby łowce nie okulhały". Baca Majerski o tym wie, reszta niestety nie. A szkoda, bo właśnie te detale są ważne. 2020-10-14 14:24 10. Zostaly zasrane ulice i chodniki ulice umyto a chodniki sie rozniesie butami.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania