Reklama

2020-06-15 21:35:48

Frydman

Zajechał drogę rowerzystom - kobieta trafiła do szpitala (WIDEO)

Reklama

Trudno nazwać to co zrobił na drodze 18-latek za kierownicą renault.

Całe zdarzenie nagrała kamera samochodu jadącego tą samą drogą. Jest sobota, 13 czerwca, samo południe, droga w okolicach Frydmana. Jadący renault kierowca trąbi, wyprzedza dwójkę rowerzystów, by tuż przed nimi gwałtownie zahamować. Pierwszy z kolarzy został zepchnięty z drogi, jadąca tuż za nim jego żona próbuje odbić w lewo, by ominąć auto, ale uderza bokiem z całą siłą w tył samochodu.


- Przyznam, że nie wiem, jak to się stało, że jesteśmy w "miarę" cali. Mam zwichnięty bark. Grześ jest poobijany, pękł mu kask. Psycha gorzej. Jeszcze nie mamy głowy do przemyśleń, cieszymy się, że żyjemy. Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne... Pilnujcie się na drogach! - apeluje Ewelina Wiercioch, która wpadła na samochód.
 
Szczęśliwie wszystko nagrała kamerka pokładowa samochodu jadącego za nimi. Sprawą zajęła się policja.
- Musimy zabezpieczyć nagranie z kamerki, policjanci byli na miejscu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będziemy wyjaśniać w prowadzonym postępowaniu  - przyznaje asp. Dorota Garbacz zauważając, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o winie i odpowiedzialności za spowodowanie zderzenia.

fig


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Adwokat 2020-06-19 00:34:54
Wiadomosc do Panstwa WIERCIOCH. 1. Zatrudnijcie Prawnika. 2. Prawnik zlozy zawiadomienie do prokuratury, jest paragraf w KK o spowodowaniu zagrozenia zycia i zdrowia. 3. Odszkodowanie - materialne (zniszczone rowery,kaski,ciuchy) i zdrowotne (zlamana reka), oraz psychiczne (strach przed ponowna jazda na rowerze). Co najmniej 200,000 PLN od kierowcy, gdyz ubezpieczyciel odmowi wyplaty z OC bo bylo to swiadome dzialanie kierowcy, wiec pojdzie z kieszeni kierowcy. A jak nie ma to nawet lepiej, komornik go bedzie scigal pol zycia.
obserwator 1 2020-06-17 11:57:23
DO OBSERWATORA

Jadą jednośladem (rowerem) jezdnią dwukierunkową na której mam prawo się znaleść nie mam obowiązku jechać bardzo blisko prawej strony (jestem w ruchu ) moja część jeszdi jest od osi do prawej strony , a kierowca nie omija przeszkodę !!!!!!tylko wyprzedza !!!! więc zgodnie z kodeksem kierunek przekroczenie osi jezdi i powrót na swoją strone, odległoś od wyprzedzanego ( nie omijanego) nie mniej iż 1 metr ..pozdrawiam
Piotr 2020-06-17 09:56:37
Do wszystkich samochodowych kierowców wstrząśniętych "bezczelnym i chamskim" zachowaniem rowerzystów polegającym na jeździe 1,5 m od pobocza:
Takie zachowanie wymuszone jest obawą o życie. Standardem jest, że jeśli usunę się rowerem zupełnie na skrajnię jezdni, to kierowcy samochodów zaczynają mnie omijać jadąc "na trzeciego". Sytuacja jest niemiła i bardzo niebezpieczna, zwłaszcza gdy odległości zmniejszają się do 10-20 cm, a prędkość jest duża.
Jazda 1,5 m od pobocza powoduje, że nie da się wyrzucić rowerzysty do rowu i trzeba zwolnić przed manewrem ominięcia.
A tak przy okazji chciałbym pozdrowić "kontraktorów" z rejestracją KLI .............., którzy już dwa razy wepchnęli mnie do rowu w Ludźmierzu. Po pierwszym wypadku wyleczyłem urazy, wyremontowałem rower i ......... kupiłem kamerę na kask.
Tak się składa, że za drugim razem kamera zarejestrowała wesołe zabawy "chłopaków". Czekajcie zatem na wizytę Policji i niemiłe konsekwencje waszego zachowania.
tadek 2020-06-16 14:16:10
Widać że rodzice tego człowieka tylko uchowali a nie wychowali, kłania się też szkoła która powinna nie tylko nauczać ale i wychowywać , ale najważniejsze że religie mają i umieją różaniec odmawiać, zupełnie o czym innym myśląc.
Cyklista 2020-06-16 10:28:24
@Yajami Omate, jeżeli nawet ktoś z mojej rodziny byłby sprawcą wypadku, to kategorycznie wykluczam u Nich takie bandyckie, prymitywne zachowanie jakie na załączonym filmiku zaprezentował ten młody przestępca. Co do kwiatów... stój chłopie w cieniu, aby róże nie zwiędły w upale.
Yajami Omate 2020-06-16 08:41:08
Co byś zrobił gdyby... gdyby babka miała wąsy toby była sumem. Co byś zrobił cyklista GDYBY ten Renault prowadziła twoja matka, ojciec, syn, córka..... Chodzi mi że deklatujecie jedno a robicie co innego. Ps gdzie mam stać z tymi różami?
wiechum 2020-06-15 23:19:03
Czy ktoś wie, czy policja zatrzymała temu psychopacie prawo jazdy? W relacjach nie znalazłem takiej informacji, a według mnie powinna bezwzględnie. Mam też nadzieję, że Ziobro zadziała, jak w przypadku tego bandziora, który znęcał się nad bezdomnym w Rudzie Śląskiej, a którego miejscowa prokuratura potraktowała z iście matczyną pobłażliwością. Myślę, że po tej wpadce prokuratorów z Rudy Śląskiej, Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu będzie wyjątkowo surowa i nie nabierze się na pokrętne tłumaczenia trudnym dzieciństwem, pomrocznością jasną ani gotowością dobrowolnego poddania się karze (najlepiej łagodnej).
Zawsze przy takiej okazji przypomina mi się tragedia z 2018 r. z okolic Dolnego Kubina na Słowacji, gdzie bandyci z Polski ścigając się samochodami po tamtejszych drogach zabili niewinnego człowieka. Bardzo podobało mi się postępowanie słowackiego wymiaru sprawiedliwości, który przyjął nieprzejednaną postawę i przede wszystkim od razu wsadził wszystkich do pierdla, a sąd wielokrotnie odmawiał wypuszczenia ich z aresztu, pierwszych dwóch wypuścił dopiero po pół roku. Nie wiem, czy ten trzeci nadal siedzi. Mam nadzieję, że tak. Druga rzecz, to klasyfikacja czynu: umyślne stworzenie zagrożenia, mimo, że nie było to tak oczywiste, jak w przypadku psychopaty spod Frydmana. Wreszcie trzecia rzecz: ujawnienie danych osobowych bandytów. Na Słowacji nie mieli parasola ochronnego, jak w Polsce. Na Słowacji nie są, jak w Polsce Marcinem L., Adamem Sz. itd. Słowacki sąd nie tylko podał ich imiona i nazwiska, ale również pozwolił na pokazanie ich gęb! U nas chroni się bandytów, a nie ofiary, a winny najczęściej jest ten, kto nie żyje. Winny sam sobie. Winny, bo już nie może się bronić.
Ja 2020-06-15 21:32:43
Naprawdę policja ma problem wskazać winowajce zdarzenia ja z tym nie mam najmniejszego i wiadomo kto ponosi winę. a temu Gówniarzowi to pasuje najpierw żeby ojciec mu porządny wpier..... dał a potem zabrać do końca życia prawo jazdy bo to początki jego durnych pomysłów i doprowadzi do tragedii jeszcze kiedyś
qaz 2020-06-15 20:41:59
Thinker - ano właśnie. Tyle, że tu chyba dość jednoznacznie.
Adwokat - ciekawe czy ten cyklista który bardzo podobnie rozmazał mi się na tylnym zderzaku, bo pisał sobie SMSa też poszedł na L4. Bo jak winny to może nie, ale jak pokrzywdzony to może jeszcze ze 14 dni.
Cyklista 2020-06-15 19:27:09
Thinker, też się przychylam do Twojej prośby.
Thinker 2020-06-15 19:11:10
A ja bym chciał żeby Tygodnik także napisał jaki będzie finał tego zdarzenia. Zawsze dowiadujemy się o takich sytuacjach, jest chwile szumu i nerwów wśród komentujących, a rzadko kiedy wiadomo jak to się naprawdę kończy. Jakie są ustalenia przyczyn, czy poszkodowani mają się dobrze i czy wreszcie winny poniósł zasłużoną karę.
Adwokat 2020-06-15 18:56:12
Poszkodowani rowerzyści powinni teraz pójść na długoterminowe zwolnienie lekarskie, a potem pozwać pseudo kierowcę do sądu z powództwa cywilnego o zadośćuczynienie finansowe za doznane krzywdy. Zasądzona kwota powinna niemała, aby młodzian długo, długo to pamiętał. W takim przypadku, jak jego postępowanie na załączonym filmie, nie powinno być litości, kara do bólu.
stasek 2020-06-15 18:43:15
Dla mnie ten kierowca powinien być oskarżony o próbę zabójstwa.
Celowe działanie, premedytacja, obraz z kamery nie kłamie.
Cyklista 2020-06-15 17:45:50
@Yajami Omate, prawidłowe postępowanie Naszych Czytelników, za swój bandycki wyczyn szczyl powinien zostać publicznie napiętnowany. Ty, obrońco uciśnionych, jak jesteś taki wyrozumiały dla przestępców, to kup bukiet czerwonych róż i powitaj go po zwolnieniu z przesłuchania. A jak dostanie sankcję to możesz go dożywiać w areszcie. Tak na koniec, co byś tu gościu napisał gdyby ten hołubiony przez Ciebie młodzieniec wyrządził krzywdę Tobie, lub Twoim najbliższym?
Romano 2020-06-15 16:29:22
@Kuba: z przytoczonych przepisów jasno wynika że dopuszcza się jazdę parami. Na filmie widać że na drodze jest ruch jest niewielki, nie ma skrzyżowań a kierowcy samochodów urządzają sobie nawet małe wyścigi. Jaką trudnością jest wyprzedzenie takich 2 rowerzystów? Przecież to łatwiejsze niż wyprzedzenie mojej sąsiadki jeżdżącej maluchem. Przepisy ogólnie nakazują taką jazdę by NIE UTRUDNIĆ poruszania się INNYM i NIE ZAGRAŻAĆ bezpieczeństwu ruchu drogowego, a na porządku dziennym są kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie mimo braku możliwości jego opuszczenia, stający w korku albo na światłach zygzakiem zamiast gęsiego, wyprzedzający na pasach...
rog 2020-06-15 16:21:26
@Kuba
Po co przytaczasz przepisy (wskazujesz artykuły) przy okazji tej konkretniej sytuacji? Jakoś nie widzę związku.
and 2020-06-15 16:12:31
@Yajami Omate No cóż tak się składa, że dla bandytów nie mam żadnego szacunku i nawet psychiatra mnie z tego nie wyleczy.
xxx 2020-06-15 16:03:57
@Lukasz Kicaj - "Nie przypominam sobie sytuacji, w której rowerzysta zachowywał sie bardzo nieodpowiedzialnie" - że jak ? Przecież normą jest skakanie chodnik-jezdnia-chodnik-pasy. I co ciekawe tego typu osobnicy nawet nie odwrócą głowy żeby spojrzeć czy coś nie jedzie. A powiem Ci, że osobiście doprowadziłem do zatrzymania takiego klienta, akurat pięknie drogówka jechała z naprzeciwka. Przejeżdżanie przez pasy z wysepką - żaden nie zwolni na wyspie tylko grzeje dalej. Żeby to jeszcze powoli. Onegdaj też rodzinka wypaliła pięknie środkiem z Bilinówki na Szkolną. I gość jeszcze z pyskiem do mnie. A ja pytam po co stoi tam taki znak "ustąp pierwszeństwa" ? Rozmazałbym mu dzieciaka na asfalcie to co ? Wtedy "biedni niechronieni" ?

Powoli. Są ludzie i ludziska po każdej stronie. Ale nie spotkałeś zachowań ?
Kuba 2020-06-15 15:57:33
Do przeczytania dla rowerzystów i niektórych komentujących:

(Art. 33 ust. 3a o ruchu drog. )
"3.Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
- jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;

3a .Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli NIE UTRUDNIA to poruszania się INNYM uczestnikom ruchu albo w inny sposób NIE ZAGRAŻA bezpieczeństwu ruchu drogowego."
Yajami Omate 2020-06-15 15:04:30
Tyle się tu napisało o poszanowaniu, a po "małolacie" jedziecie jak po burej suce. Co poniektórzy powinni jednak iść na badania psychiatryczne, a w szczególności @end. Życzę wam wszystkim a przede wszystkim "end"owi miłego dnia.
and 2020-06-15 14:27:53
@Hubert i @ Obserwator Wy też zwróćcie uwagę, że dyskusja toczy się wokół tego bandyty, i nie ładuje wszystkich kierowców i rowerzystów do jednego worka, ale jak wjadę na chodnik gdzie mają pierszeństwo piesi i chociaż miałbym samochód "cudo" i był strasznie wk....ny na pieszych to nie mam prawa robić im krzywdy. I nie rozmydlajmy sprawy na wszystkich bo i wśród kierowców są buce i wśród rowerzystów są też buce. pozdrawiam
obserwator 2020-06-15 14:18:27
do @and

Nie bronimy tutaj kierowcy samochodu - czytaj uważnie cały komentarz do samego końca. Kierowca powinien zostać ukarany za to co zrobił bo to ewidentnie było celowe działanie.

Mieliśmy tutaj na myśli większość rowerzystów którzy nagminnie próbują pokazać że są nietykalni na drogach publicznych. ( większość - nie wszyscy ! )

Co do samej drogi - jeśli dobrze widzę na filmiku to jest to ul. Długa prowadząca z Krempach do Frydmana, od kiedy ona jest ścieżką rowerową ? Odkąd pamiętam była to normalna droga powiatowa łącząca te dwie miejscowości wraz z TERENEM NIE ZABUDOWANYM (z ograniczeniami prędkości na zakrętach) więc jakie pierwszeństwo dla rowerzystów ? Oboje powinni zachować ostrożność na drodze, bo mieli jednakowe prawo tam być - chyba że coś się zmieniło, dawno tam nie byłem, więc mogę się mylić :)
Hubert 2020-06-15 14:09:08
@and jakbyś chciał zauważyć , odnosimy sie do całokształtu rowerzystów a nie polemizujemy o tym konkretnym przypadku który pojawił sie w tym artykule, wszyscy widzimy co sie zdarzyło i kogo najprawdopodobniej jest wina.
obserwator 2020-06-15 13:58:39
Do end

Ale my tu absolutnie nie bronimy kierowcy samochodu - wina jest kategorycznie po jego stronie, tylko to jest przypadek kiedy to kierowca perfidnie i specjalnie zajechał drogę rowerzystów, dobrze że skończyło się tylko tak a nie gorzej, ale jest mnóstwo sytuacji na drogach codziennie, gdzie to rowerzyści nagminnie czują się panami na drogach publicznych.

Nie ładuje wszystkich rowerzystów do jednego worka, ale niestety to większość. Podobnie jest z motocyklistami i posiadaczami motocykla :)

Wrócimy do komentowania jak zdarzy się wypadek gdzie rowerzysta wymusi pierwszeństwo i wszystko będzie nagrane na kamerce :)

Pozdrawiam
mondeo 2020-06-15 13:52:27
Jestem kierowca i rowerzysta, jade samochodem widze ze idioci wyprzedzaja na takich drogach rowerzystow i nie stosuja sie do przepisow mijaja sie na 20 cm a jak bedzie dziura i rowerzysta musi ominac ? Gowniarz 18 lat 3 miesiace prawo jazdy ile przejechal 2-3 tys ? Nie umie jezdzic! Na dodatek probuje sie scigac z innym ? Widac ze zrobil to bo jechali poboczem i nie mogl sie dalej "scigac" bo jednak waska ta droga, wiec sie gnoj zdenerwowal ze nie moze dalej zwolnil, zepchna jednego rowerzyste i zahamowal zeby drugi wpadl na niego ile byl ?5 metrow przed rowerzystka ? Powinien stracic prawo jazdy na minimum 10 lat i od nowa robic, oczywiscie odszkodowanie Gdyby jednak byly gorsze obrazenia i ktos by zgina ? Areszt ?
and 2020-06-15 13:46:35
@ Hubert i @ obserwator Chyba panowie nie czytacie innych postów. To nie rowerzyści zajechali drogę temu bandycie. To nie rowerzyści jechali drogą dla samochodów - to on im zajechał drogę, to oni mieli pierszeństwo, on nie miał prawa tam być a jeśli się pojawił tam to miał obowiązek ustąpić pierszeństwa rowerzystom. Mnie zdarza się czasami, że jako kierowcy nadużywają mojej cierpliwości piesi, ale nie daje mi to prawa do rozjeżdżania ich na chodniku.
jaś 2020-06-15 13:36:50
dobrze że jest nagranie.sam jeżdzę rowerem staram się zwalniać jak słyszę za sobą auto.Ale takiemu DEBILOWI zatrzymać Prawo Jazdy na zawsze.Idiota nic więcej dodać.!!!!!!!1
obserwator 2020-06-15 13:30:27
Niestety, kierowca ma rację, rowerzyści czują się na drodze jak święte krowy i że to oni mają wszędzie pierwszeństwo ( w korkach, na światłach się wpychają ciągle przed maskę, skrzyżowania, pasy itp), jeżdżą po zmroku bez oświetlenia, w grupach jeden obok drugiego ( szczególnie w terenach nie zabudowanych !! ) bo jak jadą to sobie muszą porozmawiać ! A strąb takiego to się zatrzyma i Ci będzie grozić albo rzuci kamieniem w samochód. A najgorsi to Ci na Rogoźniku, jadą główną drogą a po drugiej strony rowu jest ścieżka rowerowa... Albo słuchawki w uszach i jedzie środkiem drogi, tak że nie da się go ominąć, bo ma prawo i wszyscy muszą się dostosować do tego że chce jechać środkiem drogi 15 km/h

Jeśli znajdę nagrania z kamerki z samochodu to podeśle wam "przepisową jazdę bezbronnych jednośladów" :)

Chcecie być szanowani na drodze to szanujcie kierowców innych pojazdów ! Samochodów jak i rowerzystów na drogach jest coraz więcej, a naprawdę łatwiej uciec rowerem na pobocze niż lądować samochodem w rowie !!

Żeby nie było - nie bronie tego małolata co spowodował wypadek na nagraniu, mam nadzieje że zostanie ukarany adekwatnie do tego co zrobił.
Hubert 2020-06-15 13:21:53
Ile to razy rowerzysta specjalnie wjeżdżał mi na środek drogi jak słyszał że nadjeżdżam. A co do artykułu , zdrowia życzę Państwu.
gazda1 2020-06-15 12:58:05
Wygląda według mnie, że kierowca zajechał droge rowerzystom z premedytacją. Jest materiał filmowy z całej sytuacji drogowej więc z oceną i orzeczeniem winy nie powinno być żadnego problemu. Żałuję ale muszę stwierdzić, że podobnie jak prawo budowlane tak i zasady ruchu drogowego na Podhalu się nie "przyjęły". Busiarze na drodze na Wierch Poroniec wyprzedzają rowerzystów na milimetry a niektórzy sprawiają wrażenie jakby ich w ogóle nie widzieli na drodze.
Kolarz 2020-06-15 12:48:10
Ten bandzior za kółkiem powinien odpowiadać za usiłowanie zabójstwa. Wtedy może on i jemu podobni nabraliby rozumu.
JĘDREK 2020-06-15 12:33:46
Kierowcy potrafią w korku drzwi otworzyć przed rowerzystą, więc o czym my tu mówimy?
Gówniarz zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie, i powinien ponieść konsekwencje swoich czynów.
Ale pomijając kwestie w/w sytuacji, to zwróćcie uwagę na zachowanie ludzi na DR od ronda JP2 do skoczni. Więcej tam pieszych niż rowerzystów. Turyści, jak i dużo miejscowych ma po prostu w poważaniu, że to ścieżka rowerowa... Ile już się nasłuchałem przekleństw w swoim kierunku po zwróceniu uwagi, że chodnik jest po drugiej stronie, to już mi się nawet nie chce myśleć. A ile razy chcieli policję wzywać, bo im wolno... Buduje się DR, żebyśmy nie utrudniali sobie życia, ale wszyscy jeżdżący rowerem wiedzą jak to wygląda.
Nasze służby porządkowe nie reagują na pieszych na DR, więc ludzie czują się bezkarnie. Głupie symboliczne 50zł mandatu, ale konsekwentnie...
Niestety patrząc na drugą stronę medalu, większość rowerzystów, szczególnie szosowych czuje się na drodze jak królowie...
I niestety panuje błędne przekonanie, że my jako rowerzyści jestem pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Żaden rower, ani kask nie ochroni rowerzysty w starciu z samochodem.
Żeby nie było niedomówień, jestem kierowcą, pieszym, rowerzystą więc potrafię popatrzeć na to wszystko z każdej strony.
Szanujmy się wszyscy, bez względu czym się poruszamy.
and 2020-06-15 12:06:39
@aaaaa i @ kierowca zapomniałem dodać, że ta próba morderstwa miała miejsce na trasie rowerowej, z filmiku widać, że chyba w rejonie trawersu Cisowej Skałki. Wniosek z tego taki,że ten bandyta mógł tam specjalnie pojechać by robić krzywdę rowerzystom.
kierowca 2020-06-15 11:56:09
@do wszystkich - widzę że wszyscy rowerzyści odezwali się którzy przestrzegają kulturę na jezdni, ja oceniłem większość rowerzystów a nie filmik, dużo jeżdżę samochodem i prawie zawsze napotykam złośliwości rowerzystów wobec kierowców , najczęściej jazda rowerem środkiem drogi w grupach lub nawet pojedynczo.
Kilo 2020-06-15 11:55:30
W pełni sie zgadzam z @kierowca .
Troche rozsądku życzę rowerzystą. A na filmiku ewidetnie wina kierowcy.
klimstra 2020-06-15 11:43:20
Powinien odpowiadać jak za usiłowanie zabójstwa, tak ja to widzę...
Cyklista 2020-06-15 11:32:06
@and, trafny komentarz, w samo sedno sprawy. Popieram w 100%
jurny wikary 2020-06-15 11:28:02
Do czego to już dochodzi. 18-letni szczyl próbuje stanowić prawo na publicznej drodze, wyrocznia całą gębą. Tylko guma i wąskie drzwi mogą jeszcze coś zmienić w niezrównoważonej osobowości tego młodzieńca. Żadnych prób resocjalizacji, kuratorów sądowych, szkoda w tym przypadku państwowego grosza.
and 2020-06-15 11:11:48
@kierowca ten gość, mam nadzieję, że nie ty byłeś nim, ale bandyta i nie ma wytłumaczenia, że rowerzyści są źli. Za coś takiego powinien ten bandzior stracić prawo jazdy dożywotnio. mam nadzieję, że poszkodowani oskarżą go prywatnie i będzie on płacił im odszkodowanie do końca swojego bandyckiego życia. Zgadzam, że nie zawsze w wypadku winien jest kierowca, ale to co zrobił ten bydlak to była próba morderstwa.
Rowerek 2020-06-15 11:07:33
Panie Dorula gdzie są sciezki rowerowe z Zakopanego do N.Targu do Chocholowa .
Sciezka rowerowa bez ruchu pojazdow samochodowych .
Zacofane Zabetonowane.
Cyklista 2020-06-15 11:03:16
@kierowca, z Ciebie to taki sam "furman" jak ten z filmiku. Gdzie tu, w tym konkretnym przypadku, dopatrujesz się winy rowerzystów ? No chyba, że to Ty byłeś tym "miszczem" za kierownicą samochodu.
Supcio 2020-06-15 10:56:54
Trudno nazwać?
Na filmie wyglada na działanie umyślne.
Próba zabójstwa? Być może w afekcie bo nie wiemy co się działo wcześniej pomiędzy stronami.
Tak czy siak prawo jazdy powinien stracić na bardzo długo i badania psychiatryczne jak najbardziej wskazane.
kierowca 2020-06-15 10:50:44
Agresji???!!! Oczywiście jak zawsze wina kierowcy samochodu , ale nigdy nikt nie napisze lub nie pokaże jak chamscy i złośliwi mogą być rowerzyści! Gdyby za nich kierowcy nie myśleli to byłoby o wiele więcej takich wypadków. Fakt szkoda mi tych osób poszkodowanych bo każdego człowieka szkoda. Ale apeluje do WIĘKSZOŚCI rowerzystów aby nie czuli się za panów dróg , bezkarni oraz myśleli że są sami na drodze! Pozdrawiam i życzę zdrowia.
aaaaaaaaaaaa 2020-06-15 10:49:25
dlatego bezpieczniej było wybrać ścieżkę rowerową, która w tych okolicach jest pięknie umiejscowiona na koronie wału
 • PRACA | dam
  FIRMA DREWNEX DOMY DREWNIANE SPYTKOWICE PRZYJMIE DO PRACY KOSZTORYSANTA,PROJEKTANTA. 692 193 449
 • PRACA | dam
  Firma budowlana MET zatrudni murarzy, cieśli szalunkowych, zbrojarzy. Oferujemy: - atrakcyjne wynagrodzenie - pracę przez cały rok - rozwój zawodowy Zainteresowanych prosimy o kontakt. 573996062
  Tel.: 573996062
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Zakopane, Krupówki - WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY: POKÓJ 1 i 2-OSOBOWY - 507406516
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK ADMINISTRACYJNY ZAKOPANE, UMOWA O PRACĘ, tel. 506 13 14 63, CV ze zdjęciem na e-mail: doradcaprawny@gmail.com
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat , cały apartamentowiec w Zakopanym. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do pracy biurowej w spółce deweloperskiej. Praca na stałe, w godz. 8-16. Wymagane prawo jazdy oraz biegła obsługa office. Obowiązki: sporządzanie dokumentów administracyjnych, obsługa dok. księgowych, kontakt z podwykonawcami. 793931388
  Tel.: 793931388
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 48 m kw., 2 pokoje, czynsz 1300 zł/m-c. Nowy Targ centrum. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  GOSPODARSTWO ROLNE. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie:www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na podstawie umowy zlecenia RECEPCJONISTĘ / RECEPCJONISTKĘ. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 725 300 377. E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  BACHLEDA RESORT ZAKOPANE w centrum miasta zatrudni: POKOJOWĄ, HOUSEMANA, PRACOWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO. Szczegółowe warunki do uzgodnienia w trakcie bezpośredniego spotkania. Doświadczenie w pracy w hotelu na podobnych stanowiskach mile widziane. CV proszę przesyłać na adres: kkucharska@bachledaresort.pl, tel. 734 217 910 (pokojowe, houseman); amiler@bachledaresort.pl, tel. 604 955 260 (dział techniczny).
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH zatrudni POMOC KUCHENNĄ i DOSTAWCĘ. 664 023 298, 668 404 790.
 • PRACA | dam
  Praca na stolarni.Podwilk tel.603503944. 603503944
  Tel.: 603503944
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowo-budowlane "JANIK-BUD" oferuje prace: WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MONTAŻ PODŁÓG oraz BUDOWY OD PODSTAW. "SZYBKO, TANIO, SOLIDNIE." 533 133 493, k.janik67@interia.pl.
 • NAUKA
  LEKCJE, KONWERSACJE - JĘZ. ANGIELSKI I HISZPAŃSKI - ZAKOPANE - 608 250 751.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Szuka Ratownika Na Basen Hotelowy. Praca Od Zaraz Cały Rok. Wyżywienie i Zakwaterowanie. 601508758praca@grandstasinda.plwww.grandstasinda.pl
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
  WWW: www.grandstasinda.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-01 17:45 Pan z bronią 2020-10-01 17:20 Policyjne negocjacje z przykutą do ogrodzenia 2020-10-01 16:51 Przez wybite okno do więzienia 2020-10-01 16:18 Nowy Targ - Miasto Sów 2020-10-01 16:12 Jazz Camping na Kalatówkach odwołany 2020-10-01 15:45 Protest głodowy, kobieta łańcuchem przykuła się do ogrodzenia 6 2020-10-01 15:30 Memoriał szachowy 2020-10-01 15:01 W jurgowskim tartaku (WIDEO) 2020-10-01 14:13 Bezdomny pan Krzysztof. Czy to będzie historia ze szczęśliwym zakończeniem (WIDEO) 4 2020-10-01 13:50 Ratownicy górscy z tabletami 2020-10-01 13:01 Leon Wyczółkowski – z Tatrami w tle 2020-10-01 12:48 Zderzenie trzech samochodów na zakopiance. Szosa odblokowana (WIDEO) 2020-10-01 12:34 Całe Podhale w czerwonej strefie 5 2020-10-01 12:20 Zwłoki na szlaku w Tatrach 2020-10-01 11:58 Wypadek w centrum Rabki 2 2020-10-01 10:59 Dużo nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu 2020-10-01 10:45 Z powodu pandemii skromna uroczystość 2020-10-01 10:35 Ślisko na Alejach 2020-10-01 10:00 Kabaret to poważna sprawa 4 2020-10-01 09:03 Wypadł z drogi i dachował 2 2020-10-01 09:00 Podhalańskie nuty z Zakopower (WIDEO) 2020-10-01 08:01 Pożar pustostanu w Zakopanem (WIDEO) 7 2020-10-01 07:00 Budują nową zakopiankę 2020-10-01 00:28 Materac 160x200 cm – dobór materaca małżeńskiego od A do Z 2020-09-30 21:27 Samochody elektryczne stoją i czekają na wypożyczenie 5 2020-09-30 20:40 Nie będzie już parkowania na tym chodniku, ale auta przeniosły się na drugą stronę 21 2020-09-30 19:47 Górale dla Rayyana. Pomagamy mu zdobyć Rysy 2020-09-30 19:01 Kto dokończy porzuconą budowę 1 2020-09-30 18:15 Jesteśmy na ostatniej prostej 3 2020-09-30 17:29 Mieszkanka Zakopanego opisuje swoją walkę z koronawirusem 13 2020-09-30 16:45 Wojenna historia. Miejsca, o których musimy pamiętać 2020-09-30 16:00 Testy elektrycznego samochodu nad Morskim Okiem 3 2020-09-30 15:15 Szaro, mokro i zimno, ale od piątku poprawa pogody 2020-09-30 14:30 Miało być 35 mln zł - miasto podsumowuje unijne wnioski 3 2020-09-30 13:45 Zdjęcia z poszukiwań zaginionej w Tatrach. Śmigłowiec, drony i psy tropiące 2 2020-09-30 13:01 Stan wyjątkowy na Słowacji. Granice pozostają otwarte 3 2020-09-30 12:15 Taki przykry widok na Olczy 2020-09-30 12:09 W rocznicę urodzin Nat King Cole’a. Koncert w Zakopanem 2020-09-30 11:30 Wnuczek wiecznie żywy – uwaga na oszustów 1 2020-09-30 10:41 Dużo zakażeń na Podhalu 1 2020-09-30 10:00 Dla gazdy najważniejszy jest koń, a dopiero potem baba 2020-09-30 09:08 Zaginiona Joanna Felczak była w schronisku na Gąsienicowej 4 2020-09-30 09:00 Restauracja La Prima najlepszy debiut na Podhalu 2020-09-30 08:30 Jak to z narciarstwem bywało 2020-09-30 08:00 Pamiątki po Janie Krzeptowskim Sabale (WIDEO) 1 2020-09-29 21:36 Trzy kultury - Spiszacy, Podhalanie i Cyganie (WIDEO) 2020-09-29 21:00 Ograniczony dostęp do ośrodka w Łapszach 2020-09-29 20:40 Szkoły po remoncie 3 2020-09-29 19:55 Finansowe plany na nowy rok 2020-09-29 19:09 Nowa ścieżka edukacyjna
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-01 17:04 1. Nadzór budowlany w Zakopanem to dobry żart.Jeśli jest tak jak Pani mówi to dlaczego żaden z urzędników nie interweniuje.Może burmistrz pomoże? 2020-10-01 17:02 2. Może jakby to były Izery? ????????????. 2020-10-01 16:36 3. do @Zdruzgotany. Jak Twoim zdanie państwo powinno pomagac obywatelom, aby wirus sie nie rozprzestrzeniał? 2020-10-01 16:23 4. Ten co ma kasę to robi co chce prawa budowlane w powiecie tatrzańskim to ściema a urzędnicy tlumaczom się pandemiom to jest chore ze tak się traktuje ludzi. Życzę zdrowia i siły tej Pani. 2020-10-01 16:22 5. Dracula wyjedziesz na taczkach 2020-10-01 16:17 6. Czy prawo budowlane (które się u nas nie przyjęło) dalej zakłada min odległość dla domu od granicy działki 3-4metry? Czy dziś już wolno się przytulić do chałupy somsiada? 2020-10-01 16:02 7. Słoń nie przejdzie przez ucho igielne a bogaty dostanie sie do nieba. 2020-10-01 15:55 8. Jakby nie było inżynier :) Chyba zaprzyjaźnił się już z naszą telewizją więc mu umrzeć nie pozwolą. Fajnie ze Ewa Kubin dała nam znać. Pozdrowienia dla wszystkich JJ 2020-10-01 15:50 9. Polska powojtyłowska. 2020-10-01 15:47 10. Mundry ustawial sygnalizację.W czym problem żeby dla każdej strony było zielone osobno i po kolei a nie zielone od Chabowki i od centrum,potem się dziwić że korki jak ci co skrecajac w lewo od centrum zatykaja skrzyżowanie,pominawszy fakt że mają kiepska widoczność jak jest zajęty lewoskret od strony Chabowki i jeszcze się tłuką na skrzyżowaniu.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania