Reklama

2020-06-15 21:35:48

Frydman

Zajechał drogę rowerzystom - kobieta trafiła do szpitala (WIDEO)

Trudno nazwać to co zrobił na drodze 18-latek za kierownicą renault.

Całe zdarzenie nagrała kamera samochodu jadącego tą samą drogą. Jest sobota, 13 czerwca, samo południe, droga w okolicach Frydmana. Jadący renault kierowca trąbi, wyprzedza dwójkę rowerzystów, by tuż przed nimi gwałtownie zahamować. Pierwszy z kolarzy został zepchnięty z drogi, jadąca tuż za nim jego żona próbuje odbić w lewo, by ominąć auto, ale uderza bokiem z całą siłą w tył samochodu.


- Przyznam, że nie wiem, jak to się stało, że jesteśmy w "miarę" cali. Mam zwichnięty bark. Grześ jest poobijany, pękł mu kask. Psycha gorzej. Jeszcze nie mamy głowy do przemyśleń, cieszymy się, że żyjemy. Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne... Pilnujcie się na drogach! - apeluje Ewelina Wiercioch, która wpadła na samochód.
 
Szczęśliwie wszystko nagrała kamerka pokładowa samochodu jadącego za nimi. Sprawą zajęła się policja.
- Musimy zabezpieczyć nagranie z kamerki, policjanci byli na miejscu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będziemy wyjaśniać w prowadzonym postępowaniu  - przyznaje asp. Dorota Garbacz zauważając, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o winie i odpowiedzialności za spowodowanie zderzenia.

fig


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Adwokat 2020-06-19 00:34:54
Wiadomosc do Panstwa WIERCIOCH. 1. Zatrudnijcie Prawnika. 2. Prawnik zlozy zawiadomienie do prokuratury, jest paragraf w KK o spowodowaniu zagrozenia zycia i zdrowia. 3. Odszkodowanie - materialne (zniszczone rowery,kaski,ciuchy) i zdrowotne (zlamana reka), oraz psychiczne (strach przed ponowna jazda na rowerze). Co najmniej 200,000 PLN od kierowcy, gdyz ubezpieczyciel odmowi wyplaty z OC bo bylo to swiadome dzialanie kierowcy, wiec pojdzie z kieszeni kierowcy. A jak nie ma to nawet lepiej, komornik go bedzie scigal pol zycia.
obserwator 1 2020-06-17 11:57:23
DO OBSERWATORA

Jadą jednośladem (rowerem) jezdnią dwukierunkową na której mam prawo się znaleść nie mam obowiązku jechać bardzo blisko prawej strony (jestem w ruchu ) moja część jeszdi jest od osi do prawej strony , a kierowca nie omija przeszkodę !!!!!!tylko wyprzedza !!!! więc zgodnie z kodeksem kierunek przekroczenie osi jezdi i powrót na swoją strone, odległoś od wyprzedzanego ( nie omijanego) nie mniej iż 1 metr ..pozdrawiam
Piotr 2020-06-17 09:56:37
Do wszystkich samochodowych kierowców wstrząśniętych "bezczelnym i chamskim" zachowaniem rowerzystów polegającym na jeździe 1,5 m od pobocza:
Takie zachowanie wymuszone jest obawą o życie. Standardem jest, że jeśli usunę się rowerem zupełnie na skrajnię jezdni, to kierowcy samochodów zaczynają mnie omijać jadąc "na trzeciego". Sytuacja jest niemiła i bardzo niebezpieczna, zwłaszcza gdy odległości zmniejszają się do 10-20 cm, a prędkość jest duża.
Jazda 1,5 m od pobocza powoduje, że nie da się wyrzucić rowerzysty do rowu i trzeba zwolnić przed manewrem ominięcia.
A tak przy okazji chciałbym pozdrowić "kontraktorów" z rejestracją KLI .............., którzy już dwa razy wepchnęli mnie do rowu w Ludźmierzu. Po pierwszym wypadku wyleczyłem urazy, wyremontowałem rower i ......... kupiłem kamerę na kask.
Tak się składa, że za drugim razem kamera zarejestrowała wesołe zabawy "chłopaków". Czekajcie zatem na wizytę Policji i niemiłe konsekwencje waszego zachowania.
tadek 2020-06-16 14:16:10
Widać że rodzice tego człowieka tylko uchowali a nie wychowali, kłania się też szkoła która powinna nie tylko nauczać ale i wychowywać , ale najważniejsze że religie mają i umieją różaniec odmawiać, zupełnie o czym innym myśląc.
Cyklista 2020-06-16 10:28:24
@Yajami Omate, jeżeli nawet ktoś z mojej rodziny byłby sprawcą wypadku, to kategorycznie wykluczam u Nich takie bandyckie, prymitywne zachowanie jakie na załączonym filmiku zaprezentował ten młody przestępca. Co do kwiatów... stój chłopie w cieniu, aby róże nie zwiędły w upale.
Yajami Omate 2020-06-16 08:41:08
Co byś zrobił gdyby... gdyby babka miała wąsy toby była sumem. Co byś zrobił cyklista GDYBY ten Renault prowadziła twoja matka, ojciec, syn, córka..... Chodzi mi że deklatujecie jedno a robicie co innego. Ps gdzie mam stać z tymi różami?
wiechum 2020-06-15 23:19:03
Czy ktoś wie, czy policja zatrzymała temu psychopacie prawo jazdy? W relacjach nie znalazłem takiej informacji, a według mnie powinna bezwzględnie. Mam też nadzieję, że Ziobro zadziała, jak w przypadku tego bandziora, który znęcał się nad bezdomnym w Rudzie Śląskiej, a którego miejscowa prokuratura potraktowała z iście matczyną pobłażliwością. Myślę, że po tej wpadce prokuratorów z Rudy Śląskiej, Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu będzie wyjątkowo surowa i nie nabierze się na pokrętne tłumaczenia trudnym dzieciństwem, pomrocznością jasną ani gotowością dobrowolnego poddania się karze (najlepiej łagodnej).
Zawsze przy takiej okazji przypomina mi się tragedia z 2018 r. z okolic Dolnego Kubina na Słowacji, gdzie bandyci z Polski ścigając się samochodami po tamtejszych drogach zabili niewinnego człowieka. Bardzo podobało mi się postępowanie słowackiego wymiaru sprawiedliwości, który przyjął nieprzejednaną postawę i przede wszystkim od razu wsadził wszystkich do pierdla, a sąd wielokrotnie odmawiał wypuszczenia ich z aresztu, pierwszych dwóch wypuścił dopiero po pół roku. Nie wiem, czy ten trzeci nadal siedzi. Mam nadzieję, że tak. Druga rzecz, to klasyfikacja czynu: umyślne stworzenie zagrożenia, mimo, że nie było to tak oczywiste, jak w przypadku psychopaty spod Frydmana. Wreszcie trzecia rzecz: ujawnienie danych osobowych bandytów. Na Słowacji nie mieli parasola ochronnego, jak w Polsce. Na Słowacji nie są, jak w Polsce Marcinem L., Adamem Sz. itd. Słowacki sąd nie tylko podał ich imiona i nazwiska, ale również pozwolił na pokazanie ich gęb! U nas chroni się bandytów, a nie ofiary, a winny najczęściej jest ten, kto nie żyje. Winny sam sobie. Winny, bo już nie może się bronić.
Ja 2020-06-15 21:32:43
Naprawdę policja ma problem wskazać winowajce zdarzenia ja z tym nie mam najmniejszego i wiadomo kto ponosi winę. a temu Gówniarzowi to pasuje najpierw żeby ojciec mu porządny wpier..... dał a potem zabrać do końca życia prawo jazdy bo to początki jego durnych pomysłów i doprowadzi do tragedii jeszcze kiedyś
qaz 2020-06-15 20:41:59
Thinker - ano właśnie. Tyle, że tu chyba dość jednoznacznie.
Adwokat - ciekawe czy ten cyklista który bardzo podobnie rozmazał mi się na tylnym zderzaku, bo pisał sobie SMSa też poszedł na L4. Bo jak winny to może nie, ale jak pokrzywdzony to może jeszcze ze 14 dni.
Cyklista 2020-06-15 19:27:09
Thinker, też się przychylam do Twojej prośby.
Thinker 2020-06-15 19:11:10
A ja bym chciał żeby Tygodnik także napisał jaki będzie finał tego zdarzenia. Zawsze dowiadujemy się o takich sytuacjach, jest chwile szumu i nerwów wśród komentujących, a rzadko kiedy wiadomo jak to się naprawdę kończy. Jakie są ustalenia przyczyn, czy poszkodowani mają się dobrze i czy wreszcie winny poniósł zasłużoną karę.
Adwokat 2020-06-15 18:56:12
Poszkodowani rowerzyści powinni teraz pójść na długoterminowe zwolnienie lekarskie, a potem pozwać pseudo kierowcę do sądu z powództwa cywilnego o zadośćuczynienie finansowe za doznane krzywdy. Zasądzona kwota powinna niemała, aby młodzian długo, długo to pamiętał. W takim przypadku, jak jego postępowanie na załączonym filmie, nie powinno być litości, kara do bólu.
stasek 2020-06-15 18:43:15
Dla mnie ten kierowca powinien być oskarżony o próbę zabójstwa.
Celowe działanie, premedytacja, obraz z kamery nie kłamie.
Cyklista 2020-06-15 17:45:50
@Yajami Omate, prawidłowe postępowanie Naszych Czytelników, za swój bandycki wyczyn szczyl powinien zostać publicznie napiętnowany. Ty, obrońco uciśnionych, jak jesteś taki wyrozumiały dla przestępców, to kup bukiet czerwonych róż i powitaj go po zwolnieniu z przesłuchania. A jak dostanie sankcję to możesz go dożywiać w areszcie. Tak na koniec, co byś tu gościu napisał gdyby ten hołubiony przez Ciebie młodzieniec wyrządził krzywdę Tobie, lub Twoim najbliższym?
Romano 2020-06-15 16:29:22
@Kuba: z przytoczonych przepisów jasno wynika że dopuszcza się jazdę parami. Na filmie widać że na drodze jest ruch jest niewielki, nie ma skrzyżowań a kierowcy samochodów urządzają sobie nawet małe wyścigi. Jaką trudnością jest wyprzedzenie takich 2 rowerzystów? Przecież to łatwiejsze niż wyprzedzenie mojej sąsiadki jeżdżącej maluchem. Przepisy ogólnie nakazują taką jazdę by NIE UTRUDNIĆ poruszania się INNYM i NIE ZAGRAŻAĆ bezpieczeństwu ruchu drogowego, a na porządku dziennym są kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie mimo braku możliwości jego opuszczenia, stający w korku albo na światłach zygzakiem zamiast gęsiego, wyprzedzający na pasach...
rog 2020-06-15 16:21:26
@Kuba
Po co przytaczasz przepisy (wskazujesz artykuły) przy okazji tej konkretniej sytuacji? Jakoś nie widzę związku.
and 2020-06-15 16:12:31
@Yajami Omate No cóż tak się składa, że dla bandytów nie mam żadnego szacunku i nawet psychiatra mnie z tego nie wyleczy.
xxx 2020-06-15 16:03:57
@Lukasz Kicaj - "Nie przypominam sobie sytuacji, w której rowerzysta zachowywał sie bardzo nieodpowiedzialnie" - że jak ? Przecież normą jest skakanie chodnik-jezdnia-chodnik-pasy. I co ciekawe tego typu osobnicy nawet nie odwrócą głowy żeby spojrzeć czy coś nie jedzie. A powiem Ci, że osobiście doprowadziłem do zatrzymania takiego klienta, akurat pięknie drogówka jechała z naprzeciwka. Przejeżdżanie przez pasy z wysepką - żaden nie zwolni na wyspie tylko grzeje dalej. Żeby to jeszcze powoli. Onegdaj też rodzinka wypaliła pięknie środkiem z Bilinówki na Szkolną. I gość jeszcze z pyskiem do mnie. A ja pytam po co stoi tam taki znak "ustąp pierwszeństwa" ? Rozmazałbym mu dzieciaka na asfalcie to co ? Wtedy "biedni niechronieni" ?

Powoli. Są ludzie i ludziska po każdej stronie. Ale nie spotkałeś zachowań ?
Kuba 2020-06-15 15:57:33
Do przeczytania dla rowerzystów i niektórych komentujących:

(Art. 33 ust. 3a o ruchu drog. )
"3.Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
- jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;

3a .Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli NIE UTRUDNIA to poruszania się INNYM uczestnikom ruchu albo w inny sposób NIE ZAGRAŻA bezpieczeństwu ruchu drogowego."
Yajami Omate 2020-06-15 15:04:30
Tyle się tu napisało o poszanowaniu, a po "małolacie" jedziecie jak po burej suce. Co poniektórzy powinni jednak iść na badania psychiatryczne, a w szczególności @end. Życzę wam wszystkim a przede wszystkim "end"owi miłego dnia.
and 2020-06-15 14:27:53
@Hubert i @ Obserwator Wy też zwróćcie uwagę, że dyskusja toczy się wokół tego bandyty, i nie ładuje wszystkich kierowców i rowerzystów do jednego worka, ale jak wjadę na chodnik gdzie mają pierszeństwo piesi i chociaż miałbym samochód "cudo" i był strasznie wk....ny na pieszych to nie mam prawa robić im krzywdy. I nie rozmydlajmy sprawy na wszystkich bo i wśród kierowców są buce i wśród rowerzystów są też buce. pozdrawiam
obserwator 2020-06-15 14:18:27
do @and

Nie bronimy tutaj kierowcy samochodu - czytaj uważnie cały komentarz do samego końca. Kierowca powinien zostać ukarany za to co zrobił bo to ewidentnie było celowe działanie.

Mieliśmy tutaj na myśli większość rowerzystów którzy nagminnie próbują pokazać że są nietykalni na drogach publicznych. ( większość - nie wszyscy ! )

Co do samej drogi - jeśli dobrze widzę na filmiku to jest to ul. Długa prowadząca z Krempach do Frydmana, od kiedy ona jest ścieżką rowerową ? Odkąd pamiętam była to normalna droga powiatowa łącząca te dwie miejscowości wraz z TERENEM NIE ZABUDOWANYM (z ograniczeniami prędkości na zakrętach) więc jakie pierwszeństwo dla rowerzystów ? Oboje powinni zachować ostrożność na drodze, bo mieli jednakowe prawo tam być - chyba że coś się zmieniło, dawno tam nie byłem, więc mogę się mylić :)
Hubert 2020-06-15 14:09:08
@and jakbyś chciał zauważyć , odnosimy sie do całokształtu rowerzystów a nie polemizujemy o tym konkretnym przypadku który pojawił sie w tym artykule, wszyscy widzimy co sie zdarzyło i kogo najprawdopodobniej jest wina.
obserwator 2020-06-15 13:58:39
Do end

Ale my tu absolutnie nie bronimy kierowcy samochodu - wina jest kategorycznie po jego stronie, tylko to jest przypadek kiedy to kierowca perfidnie i specjalnie zajechał drogę rowerzystów, dobrze że skończyło się tylko tak a nie gorzej, ale jest mnóstwo sytuacji na drogach codziennie, gdzie to rowerzyści nagminnie czują się panami na drogach publicznych.

Nie ładuje wszystkich rowerzystów do jednego worka, ale niestety to większość. Podobnie jest z motocyklistami i posiadaczami motocykla :)

Wrócimy do komentowania jak zdarzy się wypadek gdzie rowerzysta wymusi pierwszeństwo i wszystko będzie nagrane na kamerce :)

Pozdrawiam
mondeo 2020-06-15 13:52:27
Jestem kierowca i rowerzysta, jade samochodem widze ze idioci wyprzedzaja na takich drogach rowerzystow i nie stosuja sie do przepisow mijaja sie na 20 cm a jak bedzie dziura i rowerzysta musi ominac ? Gowniarz 18 lat 3 miesiace prawo jazdy ile przejechal 2-3 tys ? Nie umie jezdzic! Na dodatek probuje sie scigac z innym ? Widac ze zrobil to bo jechali poboczem i nie mogl sie dalej "scigac" bo jednak waska ta droga, wiec sie gnoj zdenerwowal ze nie moze dalej zwolnil, zepchna jednego rowerzyste i zahamowal zeby drugi wpadl na niego ile byl ?5 metrow przed rowerzystka ? Powinien stracic prawo jazdy na minimum 10 lat i od nowa robic, oczywiscie odszkodowanie Gdyby jednak byly gorsze obrazenia i ktos by zgina ? Areszt ?
and 2020-06-15 13:46:35
@ Hubert i @ obserwator Chyba panowie nie czytacie innych postów. To nie rowerzyści zajechali drogę temu bandycie. To nie rowerzyści jechali drogą dla samochodów - to on im zajechał drogę, to oni mieli pierszeństwo, on nie miał prawa tam być a jeśli się pojawił tam to miał obowiązek ustąpić pierszeństwa rowerzystom. Mnie zdarza się czasami, że jako kierowcy nadużywają mojej cierpliwości piesi, ale nie daje mi to prawa do rozjeżdżania ich na chodniku.
jaś 2020-06-15 13:36:50
dobrze że jest nagranie.sam jeżdzę rowerem staram się zwalniać jak słyszę za sobą auto.Ale takiemu DEBILOWI zatrzymać Prawo Jazdy na zawsze.Idiota nic więcej dodać.!!!!!!!1
obserwator 2020-06-15 13:30:27
Niestety, kierowca ma rację, rowerzyści czują się na drodze jak święte krowy i że to oni mają wszędzie pierwszeństwo ( w korkach, na światłach się wpychają ciągle przed maskę, skrzyżowania, pasy itp), jeżdżą po zmroku bez oświetlenia, w grupach jeden obok drugiego ( szczególnie w terenach nie zabudowanych !! ) bo jak jadą to sobie muszą porozmawiać ! A strąb takiego to się zatrzyma i Ci będzie grozić albo rzuci kamieniem w samochód. A najgorsi to Ci na Rogoźniku, jadą główną drogą a po drugiej strony rowu jest ścieżka rowerowa... Albo słuchawki w uszach i jedzie środkiem drogi, tak że nie da się go ominąć, bo ma prawo i wszyscy muszą się dostosować do tego że chce jechać środkiem drogi 15 km/h

Jeśli znajdę nagrania z kamerki z samochodu to podeśle wam "przepisową jazdę bezbronnych jednośladów" :)

Chcecie być szanowani na drodze to szanujcie kierowców innych pojazdów ! Samochodów jak i rowerzystów na drogach jest coraz więcej, a naprawdę łatwiej uciec rowerem na pobocze niż lądować samochodem w rowie !!

Żeby nie było - nie bronie tego małolata co spowodował wypadek na nagraniu, mam nadzieje że zostanie ukarany adekwatnie do tego co zrobił.
Hubert 2020-06-15 13:21:53
Ile to razy rowerzysta specjalnie wjeżdżał mi na środek drogi jak słyszał że nadjeżdżam. A co do artykułu , zdrowia życzę Państwu.
gazda1 2020-06-15 12:58:05
Wygląda według mnie, że kierowca zajechał droge rowerzystom z premedytacją. Jest materiał filmowy z całej sytuacji drogowej więc z oceną i orzeczeniem winy nie powinno być żadnego problemu. Żałuję ale muszę stwierdzić, że podobnie jak prawo budowlane tak i zasady ruchu drogowego na Podhalu się nie "przyjęły". Busiarze na drodze na Wierch Poroniec wyprzedzają rowerzystów na milimetry a niektórzy sprawiają wrażenie jakby ich w ogóle nie widzieli na drodze.
Kolarz 2020-06-15 12:48:10
Ten bandzior za kółkiem powinien odpowiadać za usiłowanie zabójstwa. Wtedy może on i jemu podobni nabraliby rozumu.
JĘDREK 2020-06-15 12:33:46
Kierowcy potrafią w korku drzwi otworzyć przed rowerzystą, więc o czym my tu mówimy?
Gówniarz zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie, i powinien ponieść konsekwencje swoich czynów.
Ale pomijając kwestie w/w sytuacji, to zwróćcie uwagę na zachowanie ludzi na DR od ronda JP2 do skoczni. Więcej tam pieszych niż rowerzystów. Turyści, jak i dużo miejscowych ma po prostu w poważaniu, że to ścieżka rowerowa... Ile już się nasłuchałem przekleństw w swoim kierunku po zwróceniu uwagi, że chodnik jest po drugiej stronie, to już mi się nawet nie chce myśleć. A ile razy chcieli policję wzywać, bo im wolno... Buduje się DR, żebyśmy nie utrudniali sobie życia, ale wszyscy jeżdżący rowerem wiedzą jak to wygląda.
Nasze służby porządkowe nie reagują na pieszych na DR, więc ludzie czują się bezkarnie. Głupie symboliczne 50zł mandatu, ale konsekwentnie...
Niestety patrząc na drugą stronę medalu, większość rowerzystów, szczególnie szosowych czuje się na drodze jak królowie...
I niestety panuje błędne przekonanie, że my jako rowerzyści jestem pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Żaden rower, ani kask nie ochroni rowerzysty w starciu z samochodem.
Żeby nie było niedomówień, jestem kierowcą, pieszym, rowerzystą więc potrafię popatrzeć na to wszystko z każdej strony.
Szanujmy się wszyscy, bez względu czym się poruszamy.
and 2020-06-15 12:06:39
@aaaaa i @ kierowca zapomniałem dodać, że ta próba morderstwa miała miejsce na trasie rowerowej, z filmiku widać, że chyba w rejonie trawersu Cisowej Skałki. Wniosek z tego taki,że ten bandyta mógł tam specjalnie pojechać by robić krzywdę rowerzystom.
kierowca 2020-06-15 11:56:09
@do wszystkich - widzę że wszyscy rowerzyści odezwali się którzy przestrzegają kulturę na jezdni, ja oceniłem większość rowerzystów a nie filmik, dużo jeżdżę samochodem i prawie zawsze napotykam złośliwości rowerzystów wobec kierowców , najczęściej jazda rowerem środkiem drogi w grupach lub nawet pojedynczo.
Kilo 2020-06-15 11:55:30
W pełni sie zgadzam z @kierowca .
Troche rozsądku życzę rowerzystą. A na filmiku ewidetnie wina kierowcy.
klimstra 2020-06-15 11:43:20
Powinien odpowiadać jak za usiłowanie zabójstwa, tak ja to widzę...
Cyklista 2020-06-15 11:32:06
@and, trafny komentarz, w samo sedno sprawy. Popieram w 100%
jurny wikary 2020-06-15 11:28:02
Do czego to już dochodzi. 18-letni szczyl próbuje stanowić prawo na publicznej drodze, wyrocznia całą gębą. Tylko guma i wąskie drzwi mogą jeszcze coś zmienić w niezrównoważonej osobowości tego młodzieńca. Żadnych prób resocjalizacji, kuratorów sądowych, szkoda w tym przypadku państwowego grosza.
and 2020-06-15 11:11:48
@kierowca ten gość, mam nadzieję, że nie ty byłeś nim, ale bandyta i nie ma wytłumaczenia, że rowerzyści są źli. Za coś takiego powinien ten bandzior stracić prawo jazdy dożywotnio. mam nadzieję, że poszkodowani oskarżą go prywatnie i będzie on płacił im odszkodowanie do końca swojego bandyckiego życia. Zgadzam, że nie zawsze w wypadku winien jest kierowca, ale to co zrobił ten bydlak to była próba morderstwa.
Rowerek 2020-06-15 11:07:33
Panie Dorula gdzie są sciezki rowerowe z Zakopanego do N.Targu do Chocholowa .
Sciezka rowerowa bez ruchu pojazdow samochodowych .
Zacofane Zabetonowane.
Cyklista 2020-06-15 11:03:16
@kierowca, z Ciebie to taki sam "furman" jak ten z filmiku. Gdzie tu, w tym konkretnym przypadku, dopatrujesz się winy rowerzystów ? No chyba, że to Ty byłeś tym "miszczem" za kierownicą samochodu.
Supcio 2020-06-15 10:56:54
Trudno nazwać?
Na filmie wyglada na działanie umyślne.
Próba zabójstwa? Być może w afekcie bo nie wiemy co się działo wcześniej pomiędzy stronami.
Tak czy siak prawo jazdy powinien stracić na bardzo długo i badania psychiatryczne jak najbardziej wskazane.
kierowca 2020-06-15 10:50:44
Agresji???!!! Oczywiście jak zawsze wina kierowcy samochodu , ale nigdy nikt nie napisze lub nie pokaże jak chamscy i złośliwi mogą być rowerzyści! Gdyby za nich kierowcy nie myśleli to byłoby o wiele więcej takich wypadków. Fakt szkoda mi tych osób poszkodowanych bo każdego człowieka szkoda. Ale apeluje do WIĘKSZOŚCI rowerzystów aby nie czuli się za panów dróg , bezkarni oraz myśleli że są sami na drodze! Pozdrawiam i życzę zdrowia.
aaaaaaaaaaaa 2020-06-15 10:49:25
dlatego bezpieczniej było wybrać ścieżkę rowerową, która w tych okolicach jest pięknie umiejscowiona na koronie wału
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCĘ DO RADIO TAXI W ZAKOPANEM. 604504738.
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-14 11:08 Naśmiecić można też siedząc na ławce 2020-07-14 10:14 Zakażony kierowca busa 2020-07-14 10:08 Tragedia w Długopolu 2020-07-14 09:45 Kayah z ujemnym wynikiem testu 2020-07-14 09:04 Jerzy Stuhr w szpitalu w Krakowie. Weekend spędzał w Nowym Targu 1 2020-07-14 08:00 Tajemniczy upominek z Roztoki 2020-07-13 21:42 Rzeźbiarski plener w sercu uzdrowiska 2020-07-13 21:00 Zaniedbany plac zabaw na Szymonach 7 2020-07-13 20:15 OSP Rdzawka z nowym wozem bojowym 3 2020-07-13 19:30 Tak wygląda mapa Polski ze śmiertelnymi wypadkami. U nas 2 punkty 2020-07-13 18:44 Parkują na zakazie. Ciężko przejechać 8 2020-07-13 18:01 Komisariat rośnie 1 2020-07-13 18:00 Trwa remont mostu w Chochołowie. Tworzą się korki 1 2020-07-13 17:45 Suczka znaleziona w Zakopanem 2020-07-13 17:15 Nowy wóz strażacki nie trafi do Spytkowic 4 2020-07-13 17:00 Plener rzeźbiarski pod Babią Górą 2 2020-07-13 16:30 Zamknięty szlak na Krzyżne 1 2020-07-13 15:44 Na Krupówkach sporo turystów 1 2020-07-13 14:59 Taki orszak powitalny w Dolinie Kościeliskiej 3 2020-07-13 14:40 OSIEM GWIAZDEK 15 2020-07-13 14:10 48-latek podejrzany o znęcanie się nad żoną. Grozi mu do 2 lat więzienia 5 2020-07-13 13:23 W Zakopanem minimalnie wygrał Andrzej Duda 10 2020-07-13 12:44 Ogrodowa prawie gotowa 1 2020-07-13 11:59 Już jutro otwarty dzień wirtualny na nowotarskiej uczelni 2020-07-13 11:59 Na uroczystościach pogrzebowych zaraziły się 23 osoby 9 2020-07-13 11:31 Zazi nagrał nowy teledysk (WIDEO) 2020-07-13 10:49 Zarażony pracownik ośrodka zdrowia w Poroninie 1 2020-07-13 10:39 Siedem nowych zakażeń na Podhalu 1 2020-07-13 10:00 Oko Krupówek 2020-07-13 09:50 W Kościelisku Andrzej Duda dostał 61,74 % głosów. Brakuje wyników z Zakopanego 1 2020-07-13 09:29 Policja z wizytą na obozie - chodzi o bezpieczeństwo 2020-07-13 08:40 W nowotarskim Duda dostał 72,54% głosów. Najwięcej na Orawie, najmniej w Szczawnicy i Nowym Targu 12 2020-07-13 08:34 W Poroninie, Bukowinie i Białym Dunajcu zdecydowanie wygrywa Duda 6 2020-07-13 08:09 PKW podała wyniki prawie ze wszystkich komisji wyborczych. Andrzej Duda prezydentem 8 2020-07-13 08:00 Zakopiański urząd zamyka się na petentów 8 2020-07-12 23:57 Rośnie przewaga Andrzeja Dudy 7 2020-07-12 21:00 Andrzej Duda prezydentem? Znamy wyniki sondaży 29 2020-07-12 20:38 Wybrali wóz strażacki 2020-07-12 20:30 Kino letnie czeka na widzów 3 2020-07-12 19:30 W nocy kolejna dezynfekcja ulic w Zakopanem 4 2020-07-12 18:45 Ludzka proca 1 2020-07-12 18:20 Ponad 50-procentowa frekwencja w Mieście o godz. 17 2020-07-12 18:10 Dobre informacje z sanepidu. Nie ma nowych przypadków 6 2020-07-12 17:59 Z miejsca kolizji - wprost do więzienia 1 2020-07-12 17:30 Prezes rezygnuje - mleczarnia pozostaje z problemami 2020-07-12 17:00 Miasto obiadowa porą 1 2020-07-12 16:45 Wielu turystów głosuje w Sromowcach 2020-07-12 16:00 Kopiec Wolności ma już 110 lat 1 2020-07-12 15:15 Rabczanie nawet po południu muszą stać w kolejce do głosowania 1 2020-07-12 14:30 Z plaży do lokalu wyborczego - tak też głosują górale 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-14 09:53 1. Opowiem Wam jeszcze, jak przyjeżdżają do Was goście. We FlixBusie w większości wypełnionym, pasażerowie wchodzili i siedzieli całą drogę bez maseczek. Kierowca na zwróconą uwagę, że przepisy i regulamin FlixBusa nakazują założenie maseczki, jak np w samolocie w lekceważący sposób odpowiedział, że może niektórym maseczki przeszkadzają. Sam też nie miał założonej maseczki, a przecież podróż FixBusem to nie są kilkuminutowe zakupy w sklepie, czy przejazd komunikacją miejską. To wiele godzin wspólnej podróży w ciasnej przestrzeni. To informacja dla potencjalnych podróżnych, którzy często chorują lub mają rodziców w grupie ryzyka i z nimi mieszkają. Nikt w FlixBusie nie szanuje jego wolności i pozwala dmuchać na niego bez maseczki. To informacja dla właścicieli pensjonatów, którzy też powinni dobierać gości, po sposobie podróżowania i odpowiedzialnego zachowania. Na Podhalu, jak w Lombardii, są rodziny wielopokoleniowe i o dramat nietrudno. 2020-07-14 09:42 2. teraz rozpocznie się kolejna budowa to będą parkować ciężarówki a za rok droga będzie do remontu 2020-07-14 09:30 3. Udar pojawia się znienacka , nie wiesz kiedy cię dopadnie , cholerstwo jasne , zdrówka dla P.Jurka! 2020-07-14 09:25 4. Tak jest codziennie, czasem nie da się przejechać, przejść chodnikiem. Duże samochody TESKO muszą jechać okręną drogą i cofać. Makabra. 2020-07-14 08:56 5. To jeszcze podajcie ile osób umarło w tym czasie z powodu zawałów serca,grypy, raka,z głodu i różnych innych chorób. Zamknięto szpitale, przychodnie i wszystkie gabinety lekarskie poza oczywiście prywatnymi, gdzie specjaliści życzą sobie niebotyczne sumy za poradę lub zabieg. Chorzy w szpitalach umierają w samotności jak jakieś zwierzęta bo rodzina nie ma do nich dostępu. Dobrze,że wybory wygrał przedstawiciel "dojnej zmiany" bo nie bedzie można zwalić winy z całkowitego załamania gospodarki w kraju i regionie na nikogo innego. Tzw.górale przejrzą na oczy gdy skończy się sezon letni a kabza zostanie pusta. Nie dajmy się zwariować. 2020-07-14 08:29 6. @ B.B. ale lamentujecie. Które to już ostatnie wolne wybory ogłaszacie? To jest po prostu demokracja. Wiem, trudno to zaakceptować, jak się dostęp do korytka urwał. 2020-07-14 08:20 7. ?Komunikat Januscha: w związku ze stanem nadzwyczajnym w moim kurniku zarządziłem że moja rudoczarna protegowana ma zakończyć romantyczne wypady i wycieczki i robienie obiadków a zająć konkretnymi dzialaniami-bieżącą wymiana pampersikow gdyz piotrusPan nie może dostać na wstępie odparzeń gdyż prawdziwe kłopoty dopiero nadciągają! Dziękuję!!!! 2020-07-14 08:16 8. Oooo! Miętuskowi zezwolili już przemawiać 2020-07-14 08:08 9. foni23, ubierz się elegancko w walonki i podomkę, idź na plac zabaw pokaż co potrafisz a być może ktoś cię zatrudni zgodnie z twoimi kompetencjami. 2020-07-14 07:36 10. Przez 30 lat nikt nie zauważył, że przybyło nagle aut w Polsce. Zamiast budować parkingi budują kościoły. Co za polityka, tylko się usprawnia to co komuchy wymyślili i nic poza tym.
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP