Reklama

2020-06-20 15:44:23

Skawa

Będą drogi, tory, obwodnice - tylko zagłosujcie

Miało być o inwestycjach było o Andrzeju Dudzie. Minister Infrastruktury spotkał się z samorządowcami pod kościołem w Skawie.

Minister pojawił się na zaproszenie posła Edwarda Siarki, nie mogło zabraknąć też Anny Paluch. Starosta Faber mówił o zasługach ministra w rozbudowie sieci dróg na Podhalu, minister chwalił i komplementował samorządowców i ich wkład. I zapewniał - wszystko dzięki prezydentowi.

W miniony wtorek rząd podpisał pakiet uchwał obejmujących rozwiązania komunikacyjne dla Podtatrza. Obejmują one między innymi przebudowę drogi krajowej S7 Rabka-Zdrój – Chyżne, budowę obwodnic Nowego Targu, Zakopanego, Czarnego Dunajca, Chochołowa czy Jabłonki oraz plany rozbudowy dróg powiatowych i gminnych. 

To także dalszy remont linii kolejowej Kraków – Zakopane, oraz jej nowy wariant przez Piekiełko, który miałby skrócić drogę z Krakowa do Zakopanego do blisko godziny. Program dróg krajowych ma się wzbogacić o 22 mld zł, z czego część ma trafić na Podhale. 

- Rząd podjął odważną decyzję, tej odwagi zabrakło naszym poprzednikom - przekonywał Adamczyk. 

I dodał, że trwają pracę nad przebiegiem "chyżnianki", w przyszłym roku ma być gotowa decyzja środowiskowa, a potem przetarg. Za kilka tygodni na plac budowy nowego odcinka zakopianki od Rdzawki do Nowego Targu mają wjechać buldożery rozpoczynając prace.

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu TP.

fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kiki miki 2020-06-21 10:42:56
Który Leszek
Nasz leszek
Lesek niesie Jojko
Mój lesek jest lepsy niż was leszek
qaz 2020-06-21 10:09:48
@wiktoria - i tak kończy się dyskusja w tym narodzie. Bo Pilecki bo Dzierżyński. Co ma piernik do wiatraka ? To co napisałem o absolwentach MBA miało miejsce za poprzedniej władzuchny, która prawie rozwaliła firmę. PIS to zatrzymał tylko po to żeby dać takiego "kowala" na prezesa. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek :)
Supcio 2020-06-21 09:38:19
A Leszek?
Był tam może, wśród ludzi sukcesu?
Macie zdjęcie?
Marek 2020-06-21 09:22:23
A wyposażenie do szpitala Adamczyk przywiózł? Bo dyrektora widzę. Za twarz do wyborów robi? Zmieńcie se tych co Was reprezentują na bardziej myślących. A Potoczak to po co tam jest? Przewodniczący rady który i u innych też był. Już do koryta się w kolejce ustawiacie?
aha 2020-06-21 03:27:01
Przed kosciolem te OBIECANKI a jak sie nie spelnia te wasze marzenia czy wtedy aby ktos z tych obiecujacych uderzy sie w piers I poda do publicznej wiadomosci : powiedzialem ale za..j... balem ?
Raczej nie to NIE obiecujcie .
Braklo na tych zdjeciach jeszcze Piczury .
franek 2020-06-21 00:02:41
@wiktoria

Co ty za bzdury wypisujesz??? Jeśli ktoś tu wielbi komunizm, to twój idol, Jarosław, I Sekretarz PiS. Bo dokładnie w tym kierunku idzie to wszystko.
wiktoria 2020-06-20 22:25:01
@gaz żadne korpo żadne branże nijak odnoszą sie do niepodleglosci naszej Ojczyzny żadne kowale żadne naprawy żadne rzeźby , dla was Rotmistrz Pilecki ,Generał Fildorf Nil , Ojciec Kolbe , ksiądz Popiełuszko nic nie znaczy w stosunku do Dzierrzyńskiego , Wasilewskiej, Stalina i kogo wy tam macie w sercu , Polska i tak mądrze wybierze
franek 2020-06-20 22:19:45
@wiktoria
Sorry, ale bredzisz.
Poza tym piszmy o faktach, a nie o tym co by było gdyby. Rozmowy były różne, ale fakty są takie że LOTOS jest polski, za to Orlen kierowany przez wójta Obajtka, jest polski tylko w 1/4. Ale w TVPis jakoś o tym nie mówią, bo po co drażnić suwerena :D
LOT ratowała PO, m. in. to za PO zamówiono Dream Linery i dofinansowano firmę. Za to teraz, za twojego kochanego PiSu LOT pada. A do emerytury to jeszcze mi daleko, muszę zarabiać po to by twoja partia miała za co kupować głosy naiwniaków.

To jak, wymienisz te wielkie inwestycje z ostatnich pięciu lat? Śmiało, na pewno coś znajdziesz :D

ps - naprawdę myślisz że absolwent "żywienia zbiorowego" to świetny kandydat na prezesa sporego fragmentu potężnej firmy z branży paliwowej? Nie wierzę ...
INGA 2020-06-20 21:51:12
I na co nam szybka droga do Sącza? Jeśli długi czas czekaliśmy na uwolnienie się od podlegania pod woj. nowosądeckie gdzie nas dojono z kasy. Dzisiaj mamy woj.małopolskie i chwała za to. A kase która by miała by być wyłożona na takową drogę lepiej wykorzystać na cele przebudowy przejśc dla pieszych w newralgicznych miejscach od Zakopanego do Krakowa.
qaz 2020-06-20 21:22:07
@wiktoria - dla mnie sprzedanie obcemu jest takie samo jak mianowanie prezesem absolwenta Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie. Finał ten sam - g... z tego będzie. Znam trochę jedną polską korpo i zawsze bawi mnie wciskanie absolwentów z dyplomem MBA i ich pomysłów jeśli nie mają pojęcia (bladego pojęcia) o branży. Żeby nie zdradzać to powiem Ci tak - równie dobrze możesz kowalowi dać naprawić auto. No coś tam zrobi, ale rzeźba z tego będzie nieprzeciętna...
wiktoria 2020-06-20 20:37:15
@Buu pytasz dla kogo ma być kraj ,a pamiętasz nocną zmianę gdy pierwszy nie komunistyczny premier obalany między innymi przez Tuska pytał ; nie jaka bedzie Polska , tylko czyja będzie Polska a teraz czytając wasze komentarze już wiem czyja może być Polska a ty @stasku nawet nie pisz o locie bo by już go nie było ani LOTOSu ani PKIu ani PKO i wiele wiele innych @franku jakby nie PIS to prezesem LOTOSU byłby niejaki Lemkin albo Batuszun albo podobnego nazwiska bo PO już prowadziło rozmowy o sprzedaży pewno nikt z Polski a płakać to się nie dziwię że wam się chce jak was pozbawiono wysokich emerytur , chwała PIS ,Duda, Kaczynski i wolne narody Europy, Polska mądrze wybierze
Marcin 2020-06-20 20:01:17
Za pieniądze ludzi wyposazyliscie szpital. Pseudobiznesmeni kasę dali żeby z podatku pouciekać. Nie zabezpieczyliście powiatu odpowiednio a teraz chcecie żeby na Was glosowac? Mało Wam afery o braki sprzętu na terenie powiatu? Mało tego?
Oficer prowadzący 2020-06-20 19:57:41
Proszę o przekazanie dokumentacji fotograficznej z powyższego zajścia Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu. W przypadku braku możliwości zachowania dystansu pomiędzy dwoma osobami konieczne jest noszenie maseczek (mogą być te od instruktora). Jedynym odstępstwem może być fakt zamieszkiwania wszystkich uwiecznionych w jednym gospodarstwie domowym. Nie wydaje mi się żeby tak było...
CsGO 2020-06-20 19:54:38
...a co mieli mówić o inwestycjach? Lubień - Rabka stoi od ponad pół roku ! Podwykonawcy bez pieniędzy, GDDKiA w sporze z głównym wykonawcą ! Rdzawka - Nowy Targ - dalej bez pozwolenia na budowę a prace miały ruszyć już na początku maja ! Poza tym to projekty rozpoczęte jeszcze przez ich poprzedników tak samo jak węzeł tatrzański i most w Białym Dunajcu. O nowych projektach cisza. Raptem teraz tydzień przed wyborami zapowiedzi (bez żadnych konkretów) nowych inwestycji komunikacyjne dla Podhala.
Ida 2020-06-20 19:37:04
Oj, "ciekawe" towarzystwo. Widać nieszczere uśmiechy.
Buu 2020-06-20 19:05:17
Pełna zgoda,Franiu.
Mam dwa lata do emerytury. Najniższą krajową. Wyzsze wykształcenie. Samotnie wychowuje troje cudownych dzieci,bez 500+ , dwoje studiuje. Z obrzydzeniem patrze na krzyk kandydata. Dla kogo to ma byc kraj?
franek 2020-06-20 18:44:16
Hahaha, przez pięć lat głównie gadali, czego to nie zrobią. I na gadaniu się skończyło.
Za to "otworzyli" drugi raz Gazoport, zbudowany i otwarty za poprzednich rządów.
No i parę miesięcy temu zaczęli bezsensowny przekop przez Mierzeję, którym do "wielkiego" portu w Elblągu będą mogły pływać jakże "wielkie" statki o zanurzeniu "aż" 4 metrów. Pisowski Miś za miliardy.

I co, teraz nagle zaczną się jakieś inwestycje? Hahaha, jasne ...

Gdzie jest "milion aut elektrycznych". gdzie "promy ze Szczecina" ("stępka" dawno już zardzewiała), gdzie nowe śmigłowce dla armii?

Za to mamy kolejny humbug w postaci centralnego portu komunikacyjnego, gdzie złotousty Horała już kasuje piękny szmal za gadanie.

Ale co tam, najważniejsze że parę tysięcy pisowskich "fachowców" znalazło jakimś cudem piękne posady w spółkach Skarbu Państwa, za co mogą się odwdzięczyć Partii wpłatami na fundusz wyborczy, ot tak ze 30 czy 50 tysięcy. Nawet rzecznik PiS zgłupiał gdy go dziennikarze zapytali czy to czasem nie jest kupczenie stanowiskami. Pierwszy z brzegu przykład - niedawno Prezesem LOTOS OIL został radny PiS z Podlasia, facet po Technologia Żywności i Żywienia Człowieka. Kolejny geniusz na miarę Obajtka, "związany" z branżą paliwową od ... 2019 roku, i to w taki sposób że był jakimś dyrektorem czegośtam w Orlen Paliwa. Sprawdźcie sobie - Adam Wojciech Sekściński.
I takich geniuszy PiS obsadza gdzie się da, nieważne co umieją, ważne że są swoi, i płacą na Partię.

Płakać się chce na widok takiego rządzenia.
Finger 2020-06-20 18:29:47
- pani P. Gdzie tuba,by podkręcic głos?
kierowca bombowca 2020-06-20 18:10:59
Te drogi z wyborów poprzednich są zaczęte i nic się nie robi. Nie ma komu skończyć. Chcecie następne rozgrzebać by jeździło się bezpiecznie czyli 40km/h.
tam do Licha 2020-06-20 17:54:27
Zaczyna się żonglowanie torami drogami obwodnicami chodnikami przy drogach jak w cyrku tylko głosujmy
hasler 2020-06-20 17:52:34
Specjalistów od masę sek i gogli szczególnie interesuje program koryto +
jarząbek 2020-06-20 17:21:29
Gdyby nieudacznicy od ośmiorniczek dalej rządzili to byśmy dalej stali na światłach przed ruina mostu w Białym Dunajcu
ivo 2020-06-20 17:06:33
Powiem tak,pora na "dobra zmianę" ale wyboru nie mam,poza pozostaniem w domu,nie mam po prostu ochoty iść do cyrku,przestał mnie cieszyc widok klaunów.
wiechum 2020-06-20 16:09:10
Ordynarna propaganda wyborcza. Gorąco się robi pod tyłkami pisiorstwa. Dobrze byłoby, aby Minister ds. Taboru, Traktów i Innych Duktów powiedział coś o mocno spóźnionej i ciągle niezakończonej S7 na odcinku Lubień - Naprawa (od pół roku robota stoi), a może o skandalicznej przebudowie linii kolejowej Kraków-Katowice (w lat zrobili 10 kilometrów), o linii kolejowej Piekiełko-Tymbark nie wspomnę, bo już stała się legendą na miarę śpiących rycerzy spod Giewontu. O stanie bezpieczeństwa na polskich drogach nie chcę pisać, żeby nie kopać leżącego, ale wszyscy widzimy i słyszymy, jak wygląda. Czy to też zasługa towarzysza Dudy?
stasek 2020-06-20 16:08:25
Połączenie ,,Lotu nad kukułczym gniazdem" z ,,Matrixem"
Adk 2020-06-20 16:06:22
Siarka to szemrana osobowość. To załatwiacz spraw nie-lelegalnych.
Tymek 2020-06-20 15:57:01
Na ...uj nam radni, wójtowie, marszałki, posłowie i ministrowie, jak wszystko załatwił Prezydent??
Wyborca 2020-06-20 15:55:22
Nie wiem czy Pan minister wie jak działało kierownictwo Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, które nadzorował Starosta
Wampir 2020-06-20 15:53:45
Same dupowłazy na zdjęciu ani jednego prawdziwego Skawiana. Wstyd i to pod kościołem . A osp co tam robi .
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM - tel. 607506428
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCĘ DO RADIO TAXI W ZAKOPANEM. 604504738.
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-14 11:08 Naśmiecić można też siedząc na ławce 2020-07-14 10:53 Dwa nowe przypadki w powiecie tatrzańskim 2020-07-14 10:14 Zakażony kierowca busa 4 2020-07-14 10:08 Tragedia w Długopolu 2020-07-14 09:45 Kayah z ujemnym wynikiem testu 2020-07-14 09:04 Jerzy Stuhr w szpitalu w Krakowie. Weekend spędzał w Nowym Targu 1 2020-07-14 08:00 Tajemniczy upominek z Roztoki 2020-07-13 21:42 Rzeźbiarski plener w sercu uzdrowiska 2020-07-13 21:00 Zaniedbany plac zabaw na Szymonach 7 2020-07-13 20:15 OSP Rdzawka z nowym wozem bojowym 3 2020-07-13 19:30 Tak wygląda mapa Polski ze śmiertelnymi wypadkami. U nas 2 punkty 2020-07-13 18:44 Parkują na zakazie. Ciężko przejechać 8 2020-07-13 18:01 Komisariat rośnie 1 2020-07-13 18:00 Trwa remont mostu w Chochołowie. Tworzą się korki 1 2020-07-13 17:45 Suczka znaleziona w Zakopanem 2020-07-13 17:15 Nowy wóz strażacki nie trafi do Spytkowic 4 2020-07-13 17:00 Plener rzeźbiarski pod Babią Górą 2 2020-07-13 16:30 Zamknięty szlak na Krzyżne 1 2020-07-13 15:44 Na Krupówkach sporo turystów 1 2020-07-13 14:59 Taki orszak powitalny w Dolinie Kościeliskiej 3 2020-07-13 14:40 OSIEM GWIAZDEK 15 2020-07-13 14:10 48-latek podejrzany o znęcanie się nad żoną. Grozi mu do 2 lat więzienia 5 2020-07-13 13:23 W Zakopanem minimalnie wygrał Andrzej Duda 10 2020-07-13 12:44 Ogrodowa prawie gotowa 1 2020-07-13 11:59 Już jutro otwarty dzień wirtualny na nowotarskiej uczelni 2020-07-13 11:59 Na uroczystościach pogrzebowych zaraziły się 23 osoby 9 2020-07-13 11:31 Zazi nagrał nowy teledysk (WIDEO) 2020-07-13 10:49 Zarażony pracownik ośrodka zdrowia w Poroninie 1 2020-07-13 10:39 Siedem nowych zakażeń na Podhalu 1 2020-07-13 10:00 Oko Krupówek 2020-07-13 09:50 W Kościelisku Andrzej Duda dostał 61,74 % głosów. Brakuje wyników z Zakopanego 1 2020-07-13 09:29 Policja z wizytą na obozie - chodzi o bezpieczeństwo 2020-07-13 08:40 W nowotarskim Duda dostał 72,54% głosów. Najwięcej na Orawie, najmniej w Szczawnicy i Nowym Targu 13 2020-07-13 08:34 W Poroninie, Bukowinie i Białym Dunajcu zdecydowanie wygrywa Duda 6 2020-07-13 08:09 PKW podała wyniki prawie ze wszystkich komisji wyborczych. Andrzej Duda prezydentem 8 2020-07-13 08:00 Zakopiański urząd zamyka się na petentów 8 2020-07-12 23:57 Rośnie przewaga Andrzeja Dudy 7 2020-07-12 21:00 Andrzej Duda prezydentem? Znamy wyniki sondaży 29 2020-07-12 20:38 Wybrali wóz strażacki 2020-07-12 20:30 Kino letnie czeka na widzów 3 2020-07-12 19:30 W nocy kolejna dezynfekcja ulic w Zakopanem 4 2020-07-12 18:45 Ludzka proca 1 2020-07-12 18:20 Ponad 50-procentowa frekwencja w Mieście o godz. 17 2020-07-12 18:10 Dobre informacje z sanepidu. Nie ma nowych przypadków 6 2020-07-12 17:59 Z miejsca kolizji - wprost do więzienia 1 2020-07-12 17:30 Prezes rezygnuje - mleczarnia pozostaje z problemami 2020-07-12 17:00 Miasto obiadowa porą 1 2020-07-12 16:45 Wielu turystów głosuje w Sromowcach 2020-07-12 16:00 Kopiec Wolności ma już 110 lat 1 2020-07-12 15:15 Rabczanie nawet po południu muszą stać w kolejce do głosowania 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-14 11:27 1. I lecimy dalej. Kto następny? 2020-07-14 11:10 2. Lada moment bedzie setka zakazonych w Zakopanem. I to bez udzialu turystow...Ano to z tego Zoya Boya ze o ile ktos jest mlody,zdrowy to nic, ale co maja powiedziec ci z astma, cukrzyca, po zawalach... 2020-07-14 11:09 3. Jest wirus będą zarażeni to chyba normalne. Ale można to ograniczyć tylko że ludziom się nie chce do czasu aż się z tym nie zetkną. Jak to mówią MĄDRY POLAK PO SZKODZIE... 2020-07-14 11:04 4. oby narod mial taką zadowoloną mine za 5 lat jak prezydent na zdjęciu 2020-07-14 11:03 5. Pił wodke na stype covidówke Toroz buleczki ino na śniadanie. No i sie porobilo 2020-07-14 09:53 6. Opowiem Wam jeszcze, jak przyjeżdżają do Was goście. We FlixBusie w większości wypełnionym, pasażerowie wchodzili i siedzieli całą drogę bez maseczek. Kierowca na zwróconą uwagę, że przepisy i regulamin FlixBusa nakazują założenie maseczki, jak np w samolocie w lekceważący sposób odpowiedział, że może niektórym maseczki przeszkadzają. Sam też nie miał założonej maseczki, a przecież podróż FixBusem to nie są kilkuminutowe zakupy w sklepie, czy przejazd komunikacją miejską. To wiele godzin wspólnej podróży w ciasnej przestrzeni. To informacja dla potencjalnych podróżnych, którzy często chorują lub mają rodziców w grupie ryzyka i z nimi mieszkają. Nikt w FlixBusie nie szanuje jego wolności i pozwala dmuchać na niego bez maseczki. To informacja dla właścicieli pensjonatów, którzy też powinni dobierać gości, po sposobie podróżowania i odpowiedzialnego zachowania. Na Podhalu, jak w Lombardii, są rodziny wielopokoleniowe i o dramat nietrudno. 2020-07-14 09:42 7. teraz rozpocznie się kolejna budowa to będą parkować ciężarówki a za rok droga będzie do remontu 2020-07-14 09:30 8. Udar pojawia się znienacka , nie wiesz kiedy cię dopadnie , cholerstwo jasne , zdrówka dla P.Jurka! 2020-07-14 09:25 9. Tak jest codziennie, czasem nie da się przejechać, przejść chodnikiem. Duże samochody TESKO muszą jechać okręną drogą i cofać. Makabra. 2020-07-14 08:56 10. To jeszcze podajcie ile osób umarło w tym czasie z powodu zawałów serca,grypy, raka,z głodu i różnych innych chorób. Zamknięto szpitale, przychodnie i wszystkie gabinety lekarskie poza oczywiście prywatnymi, gdzie specjaliści życzą sobie niebotyczne sumy za poradę lub zabieg. Chorzy w szpitalach umierają w samotności jak jakieś zwierzęta bo rodzina nie ma do nich dostępu. Dobrze,że wybory wygrał przedstawiciel "dojnej zmiany" bo nie bedzie można zwalić winy z całkowitego załamania gospodarki w kraju i regionie na nikogo innego. Tzw.górale przejrzą na oczy gdy skończy się sezon letni a kabza zostanie pusta. Nie dajmy się zwariować.
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania