Reklama

2020-07-14 13:01:53

Reklama

Zakopane

Wiceburmistrz apeluje o rozsądek

Reklama

Trzymajcie dystans społeczny, nie organizujcie domowych uroczystości, bo pod Giewontem pandemia się rozszerza.

- Osoby, które w jakikolwiek sposób miały kontakt z osobami, które są zakażone proszę o to, żeby zgłaszały się do sanepidu. Tylko tak możemy opanowywać trudną sytuację związaną z pandemią – apeluje Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego. Prosi o to, aby zachowywać dystans społeczny, bezwzględnie nosić maseczki i rękawiczki oraz dezynfekować dłonie, a także unikać skupisk ludzkich, nie organizować i nie uczestniczyć w imprezach rodzinnych czy domowych.

Wiceburmistrz zaznacza, że osoby, które powinny zgłosić się do wymazu, nie muszą nigdzie daleko jechać. – Mamy mobilne karetki – podkreśla Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Żona chorującego na Covid-19 kierowcy busa z Bukowiny Tatrzańskiej (pisaliśmy o nim wcześniej), a która pracuje w zakopiańskim urzędzie miasta, jest na kwarantannie domowej. - Na razie nie miała wymazu, bo dopiero po pewnym upływie czasu pobierana jest próbka , aby móc stwierdzić zakażenie – mówi wiceburmistrz. Podkreśla też, że pracownicy urzędu, którzy uczestniczyli w pogrzebie i mieli wykonywane wymazy, mają ujemne wyniki. – Czekamy na jeszcze jeden wynik, ale mamy nadzieję, że też będzie ujemny – dodaje Agnieszka Nowak-Gąsienica. Obecnie kwarantanną objęte są 248 osoby.

Pod Giewontem zarażone są też 2 siostry zakonne „skrytki” z klasztoru przy ul. Balzera. – Tutaj sytuacja jest opanowana, bo w tym domu zakonnym są tylko 4 osoby, które z nikim innymi, poza sobą nie miały kontaktu –twierdzi wiceburmistrz.

jof

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
koleś 2020-07-15 10:23:59
23 czerwca byl w Zakopanem jaśnie Panujący prezydent. Obliczcie sobie teraz dni i od kiedy sie zaczeła epidemia...powinno sie przepadać wszytskich uczestników tego spotkania zamknietego
Jasiek 2020-07-14 22:45:07
No to nam Trzaskowski ze swoją świtą piękny prezent przywieźli z Warszawy. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości ze od tego się zaczęło...
mieszkaniec 2020-07-14 22:38:05
Nie zwalajcie tak forumowicze na UM. Nie wiem jak było ale jakby tak nie wydali zgody na przejście to dopiero byście gadali.. Czy się mylę?
qaz 2020-07-14 22:08:16
@Janowski - "boją się korzystać ze służby zdrowia i dlatego ogólna umieralność spadła o te 40 %, zakłady pogrzebowe plajtują" - logiczne - wizyta u lekarza zabija. Hihihihiihihih
ratownik 2020-07-14 21:39:07
" Osoby, które w jakikolwiek sposób miały kontakt z osobami, które są zakażone proszę o to, żeby zgłaszały się do sanepidu. Tylko tak możemy opanowywać trudną sytuację związaną z pandemią ? apeluje Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego. Prosi o to, aby zachowywać dystans społeczny, bezwzględnie nosić maseczki i rękawiczki oraz dezynfekować dłonie, a także unikać skupisk ludzkich, nie organizować i nie uczestniczyć w imprezach rodzinnych czy domowych. " - ten apel trzeba było nadać przed i w dniu pogrzebu i samemu dać dobry przykład , a nie po fakcie udawać dobrą gosposię miasta i mydlić oczy apelami - to nie Ciemnogród i każdy rozsądny człowiek wie co ma robić w przeciwieństwie do was jako burmistrzów , to m.in. Pani ponosi odpowiedzialność za tą "trudną sytuację" w Z-nem !!! , a gdzie jest Dorula ??? znowu ze strachu ukrył się w bunkrze ??????
Bucefał 2020-07-14 21:33:53
"Hunwejbini" (cytat) miejscowi sprowadzeni przez komunę i ich potomkusie nie bardzo wiedzą co to tradycja, szacunek do zmarłej osoby i zwyczaj regionalny wypisują swoje androny i dyrdymały ziejąc nienawiścią,zazdrością i zawiścią bo ich korzenie zostały w miejscach do których ciężko się przyznać i pe
wnie pamiętać nie mają ochoty. Oskarżać łatwo jednak osoba mająca objawy winna się odizolować tylko z tym trudno się niezgodzić.
miejscowa 2020-07-14 21:20:32
Apeluje o rozsądek...hmmm
Na mojej ulicy Balzera zachorowała babka, jest w szpitalu w Krakowie.
Mąż w najlepsze wynajmuje pokoje, mają kilkadziesiąt osób.
Syn wozi się po Zakopanem, spotyka ze znajomymi.
Gdzie jest rozsądek ? Oni powinni dostać takie kary, żeby pamiętali do końca życia!!!!
Ben 2020-07-14 21:09:33
A ja mam jeszcze pytanie gdzie w ogóle przebywa sołtys naszej wsi, Wielmożny Leszek z rodu Dorula? Od marca go nie widziałem, zapomniałem jak wygląda
Janowski 2020-07-14 21:08:32
Czy wy nie rozumiecie że nawet pomidor może mieć pozytywny wynik takiego testu - to pandemia strachu , jak człowiekowi łeb urwie to tez umiera na choroby towarzyszące - to ogólnoświatowa zmowa po to by przejąć nad wami kontrole - nie pierwsza i nie ostatnia . Dla przykładu : Jak w latach pięćdziesiątych USA robiło testy z bronią atomową to baby robiły sobie fryzury na głowach w kształcie grzyba i jak donosiły media po eksplozji nie było żadnych skutków ubocznych . Medialnie robią wam pomidora z mózgu . test pozytywny a nie ma przeciwciał , to jakieś totalne bzdury . Ogólna umieralność spadała w ogóle o 40 % . Co ze strachu przed wirusem z grupy korona ? Ludzie boją się iść do lekarza bo mu jakiegoś wirusa znajdą bezobjawowego , boją się korzystać ze służby zdrowia i dlatego ogólna umieralność spadła o te 40 % , zakłady pogrzebowe plajtują . Sam na początku stosowałem środki ostrożności , bo nie wiadomo o co chodzi . Teraz wiem , to masowa międzynarodowa zmowa strachu pot by można było z wami robić co się tylko tym półgłówkom rządowym zachce , pod presją kar administracyjnych i jawnego bezczelnego łamania zasad które sami w referendum za akceptowaliście pod tytułem konstytucja .
Grypa była od zawsze , przeziębienia też inne choróbska też na które setki tysięcy ludzi umierało ale nikt nie pitolił że to wirus korona . Wydumali sobie sposób na zamordyzm . Podobnie w USA , rząd wyburzył World trade Center z pominięciem wieży nr. 7 bo ona zawaliła się ze strachu chyba , po to by mieć argument napaści na Irak . Jak prześledzicie historię gospodarek świata to okaże się że to nie pierwszy taki numer o zasięgu globalnym . Medialnie robią z was idiotów .
Parada goralska 2020-07-14 20:32:03
Parada goralska przyniesla efekt
Turnia 2020-07-14 20:27:11
Kiedy ustawisz stracha na wróbel, ptaki się go boją, aż do momentu, kiedy na własnej skórze przekonają się, że nie ma się czego bać. Kiedy to się stanie, już nikt nie jest w stanie ich przekonać, że strach na wróbel jest groźny....
piotr 2020-07-14 19:53:53
po obejrzeniu zdjęć z pogrzebu:
- ośmiu księży w orszaku obok siebie na jednym zdjęciu, brak maseczek nawet na szyi
- siostra zakonna z maseczką na brodzie
- setki ludzi obok siebie, nie zachowujących żadnego dystansu, niewielki procent z maseczkami - wśród nich maseczki przeważnie poniżej nosa, chyba nikt nie ma rękawiczek
- przedstawiciele wielu rodów i rodzin, nasi sąsiedzi i przyjaciele, przedstawiciele lokalnych instytucji, urzędów, LEKARZE!
- czy naprawdę wszyscy mieli za nic zagrożenie "wymyślonym" wirusem?
- kto wydał zgodę na organizację tak dużego pogrzebu? ograniczenia ciągle aktualne to 150 osób! oczywiście 160 czy 140 nie robi różnicy, ale tam były setki ludzi, wydano zgodę na zamknięcie ulicy!
- czy osoba odpowiedzialna za tą decyzję zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za narażenie zdrowia tak wielu osób, tak wielu seniorów? Czy przeprosi?
- zauważcie że po weekendzie ze Świętem Bożego Ciała i najazdem turystów nie mieliśmy zachorowań, niestety zaczęły się z powodu skrajnej nieodpowiedzialności LOKALNYCH
- tak, wirus mógł być u nas od dawna, tak, bezobjawowy... ale zauważcie że ludzie teraz zaczynają lądować w szpitalach, są już osoby z Zakopanego pod respiratorami!
- czy dalej wszystko będzie w Zakopanem bez zmian jeśli ludzie zaczną umierać?
- jeśli Słowacy zamkną granice a wielu turystów przestanie przyjeżdżać teraz na Podhale?
- jeśli zdrowie Wasze czy innych nie ma dla Was znaczenia to pomyślcie o pieniądzach bo je też zaczniecie tracić.
- aktualna prośba urzędu miasta jest słuszna, ale brzmi po prostu śmiesznie z uwagi na ich wcześniejsze decyzje...!
F... 2020-07-14 19:14:17
No to Ciotka poszła z Trzakiem
Wizyta z pewnością przyjdzie do historii... jak POsłanka mówiła... ukoronowaniem całej rodziny Oby Wszyscy wyszli z tego cało, ale też uważam,że kosekwencje prawne powinny być wyciągnięte od Karpieli,skoro ukrywają źródło pierwszego kontaktu. A z pewnością jest to po słynnej wizycie
Pielgrzymka do Ludżmierza była zagrożeniem a pogrzeb już nie. Chyba Wszyscy zapomnieli o COViDzie, a teraz są skutki.
Truteń 2020-07-14 18:26:27
Pogrzeb Bułeckuli z pewnością zapisze się w historii Zakopanego, choć nie wiem jakimi zgłoskami.
Zakopiańczyk 2020-07-14 18:16:32
Taki apel powinien być ogłoszony i egzekwowany na początku pandemii. Teraz to trochę za późno. Czy na tym pogrzebie nie było myślących ludzi? Czy uzyskano zgodę Sanepidu na tak liczne zgromadzenie? O władzach miasta nawet nie warto mówić bo sami w tym uczestniczyli. Całkowita bezmyślność. Narażenie zdrowia i życia jest przestępstwem i winno być ścigane z urzędu.
Łojscynoga 2020-07-14 15:49:18
Referendum
Referendum
10MLN ZA
Li Dong 2020-07-14 15:26:33
No to mamy bigos ! ..bigos z bułecką.
Sasiadka 2020-07-14 15:23:06
Pod latarnia najciemniej.... Jak ja dostalam mandat ze wpuscilam klienta do sklepu bez maseczki 500zl to rodzina Buleckow niech teraz million zaplaci..... Narazili caly powiat inteligencja nie ma Co.... Byly parady byly....
dziadek 2020-07-14 15:21:40
Janielciu - starzy ludzie gadali na zaraze, że to kara Boska.
WIKI 2020-07-14 15:20:27
No to mamy bigos! Władza apeluje o rozsadek...teraz ?..... śmiać się czy płakać? .....niekompetencja i głupota.
Przynajmniej mandaty powinni dostać uczestnicy pogrzebu bez maseczek. Nawet nie potrafią zlokalizować wszystkich którzy byli na pogrzebie, celebryci , decydenci , policja kieruje ruchem, folklor zakopiański w całej krasie.
Boligłowa 2020-07-14 15:07:25
Srutu tutu majtki z drutu....
COVID 19 musiał być tu wcześniej i nie wierzę że było inaczej.
W zimie przy takim przemiale turystów z całego świata... tylko nikt nikogo nie testował A jak ktoś umarł to w metryce zgonu wpisali niewydolność krążeniowo oddechową. Teraz pisze się covid19...
Nawet jak zginiesz w wypadku A sekcja wykaże covid19 statystycznie umarłeś na wirusa. A co wy myślicie że na grypę ludzie nie umierają albo na inne wirusy...
raid 2020-07-14 14:30:48
Władze mamy takie,jakie wybrała większość. Im podziękujcie.
pasterz 2020-07-14 14:23:07
Czy ktoś, w końcu może zorganizować referendum za odwołaniem sołtysa tej zapadłej wsi...?
Nie 2020-07-14 14:20:39
Nie mów mi jak mam żyć
Licho 2020-07-14 14:20:24
Z dildo
Janiela 2020-07-14 14:14:04
Siostry mialy kontakt tylko ze sobą, więc skąd u nich wirus?
Ben 2020-07-14 14:09:06
Chcemy dostać oświadczenia pracowników urzędów, przedstawicieli władz, którzy poszli się paradzić bez maseczek i odstępów. Osły!!! Teraz możecie sobie wymagać
Duda 2020-07-14 14:03:41
Zakonnice nie mają z nikim kontaktu a są chore to jest paranoja. Straszcie ludzi dalej i wciskajcie kit
POrażka 2020-07-14 14:01:46
Burmistrz apeluje a pracownicy urzędu miasta bez maseczek chodzini z pokoju do pokoju podobnie radni , oczywiście nie wszyscy ale większość ! Proszę odtworzyć monitoring i wyciągnąć wnioski .
maktostaki 2020-07-14 13:55:45
Nie nazywajcie urzędników z magistratu władzą, bo to nadużycie. Oni tam zapomnieli, że to my podatnicy jesteśmy ich pracodawcami. Mają robić to czego od nich oczekujemy. Nie robią ?!. Do pola !! Twój apel Wiceburmistrzko jest daleko spóźniony i chyba trochę nie na miejscu. Mamy środek wakacji, gości, których oczekiwaliśmy aby zarobić i odprowadzić podatek.
Janowski 2020-07-14 13:55:27
Bzdury -to pandemia strachu uprawiana po to by przymuszać ludzi do posłuszeństwa , kontroli , sankcji administracyjnych . Maseczki Szumowskiego nic nie dają a wręcz przeciwnie szkodzą powodując różnego rodzaju zakażenia bakteryjne prowadzące do powikłań płucnych . To światowa ściema podobnie jak terroryzm wywołany planowo jako usprawiedliwienie agresji ze strony tych co nazywają się narodami cywilizowanymi (mienie bez spadkowe)
Lusia 2020-07-14 13:46:02
Wine za zakazenia Covidem ponosi w tym przypadku wladza..miasta, lokalny Sanepid , ksieza z parafii w ktorej uroczystosci pogrzebowe mialy miejsce jak i rodzina
Poza tym wszyscy ktorzy brali udzial w pogrzebie bez masek
Ziuta 2020-07-14 13:33:11
Sołtys pewnie pod sceną czeka na koncert disko w polu
anal 2020-07-14 13:21:53
TERAZ MACIE OD NAS WYMAGANIA !!!!! NOSIĆ MASECZKI BEZ IMPREZ A WY TO CO ZROBILIŚCIE , WAM WOLNO BYŁO TAK BEZ MASECZEK , BEZ ŻADNYCH OD STEPACH TAKI PRZYKŁAD DALIŚCIE !!!! DURNE TO WSZYSTKO TE WASZE ZAKAZY , JAK DZIECI !!!!!!!
piotr 2020-07-14 13:18:10
skąd możemy wiedzieć czy mieliśmy kontakt z osobami zakażonymi?? większość się nie ujawnia, a nawet jeśli zgłosili się do sanepidu na pewno nie są w stanie podać WSZYSTKICH, z którymi mieli kontakt przez 10 dni...
mieszkaniec 2020-07-14 13:17:20
Za organizację tego pogrzebu jest odpowiedzialna konkretna osoba. Z powodu uroczystości ulica Kościeliska była zamknięta, ruchem kierowała policja. Kto konkretnie wydał na to pozwolenie? Decydent jest odpowiedzialny za sytuację. Nie przypadkiem w Urzędzie Miasta Zakopane podjęta została taka decyzja?! Sprawdźcie podpis pod tym zezwoleniem!
A cała reszta, zignorowała przepisy sanitarne!
Waldi 2020-07-14 13:17:00
Taaaa zgłaszajcie się, bzdura, już widzę jak biegną się zgłaszać właściciele kwaterek i pensjonatów żeby się w środku sezonu dać zamknąć na kwarantannie
Stas 2020-07-14 13:13:02
Gdzie sołtys
,?
hotelarz 2020-07-14 13:10:24
Ciekawi mnie fakt, czy Sanepid zajmie się nielegalnym zgromadzeniem jakim była stypa...
Ania 2020-07-14 12:59:36
Jak mogliście dopuścić do tak dużego pogrzebu !!!!!!! Zero reakcji ze strony władz zresztą sami brali w tym udział
 • USŁUGI | inne
  DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ, CERTYFIKOWANA, METODĄ FUMIGACJI. TANIO! 500 086003
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam cieliczkę rasy Jersey. 880145487
  Tel.: 880145487
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza z doświadczeniem..kontakt@schroniskosmakow.pl 509825332
  Tel.: 509825332
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Biuro Księgowe AUDITPLUS zatrudni do biura w Zakopanem: - SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH - pełna księgowość i KPiR - wymagane doświadczenie; - SPECJALISTÓW ds. kadr i płac - wymagane doświadczenie; Zadaniem zatrudnionych osób będzie obsługa księgowa prestiżowych klientów firmy przy współpracy z pozostałymi członkami zespołu i pracownikami klientów a także z doradcą podatkowym i biegłym rewidentem. Oferujemy: umowę o pracę w pełnym wymiarze, atrakcyjne zarobki, pracę od poniedziałku do piątku w firmie księgowej działającej na rynku ogólnopolskim i dobrą atmosferę w młodym, dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole, szkolenia i wyjątkową szansę rozwoju osobistego. Wymagamy: zaangażowania w zlecone obowiązki i absolutnej dyskrecji Zgłoszenia proszę składać przesyłać na: praca@auditplus.pl
  E-mail: praca@auditplus.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ/SPRZĄTANIE POKOI na wakacje - Zakopane, Jaszczurówka - 601504486
 • PRACA | dam
  FIRMA NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ W NOWYM TARGU Z: FRYZJERAMI, KOSMETYCZKAMI, MANICURZYSTKAMI, MASAŻYSTAMI I REHABILITANTAMI - DO OTWARCIA WSPÓLNEGO SALONU. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO RECEPCJI. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA, sezonowo lub na stałe, możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, UMIEJĄCĄ SAMODZIELNIE GOTOWAĆ. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni POKOJOWE. Kontakt 666378357
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów z doświadczeniem. Oferujemy: prace stałą, wysokie zarobki (podstawa + premia od obrotu - nawet do 6%), elastyczny grafik, możliwość rozwoju, szkolenia..kontakt@schroniskosmakow.pl 668414988
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502271486.
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII: murarz, cieśla, operator żurawia. Austriackie warunki. BauPersonal, (nr cert. 4726), info@baupersonal.pl,www.baubersonal.pl 513106189, 668835085
  Tel.: 513106189, 668835085
  E-mail: info@baupersonal.pl,
  WWW: www.baubersonal.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KIOSK HANDLOWY pow. 25m2, ZAKOPANE, NOWOTARSKA 3A. 602300070
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni osobę na stanowisko: SERWISANT Oferujemy: umowę o pracę, niezbędne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z siedzibą w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  KELNERKI/-ÓW - 668115397
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DREWNIANE GÓRALSKIE DOMKI - DO PRZENIESIENIA - 668115397
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM - tel. 607506428
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-08-08 21:30 Szlakiem krościeńskich galerii 2020-08-08 20:31 Trasa biegu liczy 60 kilometrów, 5000 metrów pod górę 2 2020-08-08 19:46 Przejeżdżają tędy setki aut, a tu taka pułapka 4 2020-08-08 19:01 Ten świstak mieszka na Siwej Przełęczy (WIDEO) 2020-08-08 18:21 Belg wygrywa w Bukowinie. Majka na czwartym miejscu! IV etap Tour de Pologne (relacja na żywo) 3 2020-08-08 18:15 Mebel do sprzątnięcia - zapewne nie o taką reklamę chodziło 2 2020-08-08 17:31 Parking na środku łąki 9 2020-08-08 16:36 Burza nad Tatrami i Zakopanem 1 2020-08-08 16:31 Psy błąkają się nad Zmarzłym Stawem w Tatrach (WIDEO) 7 2020-08-08 16:01 Ostatnie dni starego szpitala (ZDJĘCIA) 1 2020-08-08 15:22 Wojewoda małopolski odwołany 2 2020-08-08 15:10 Znów wypadek ciągnika rolniczego 2 2020-08-08 14:30 Jazda prawie jak po omacku 2020-08-08 13:40 Dwa wypadki i zasłabnięcie w Tatrach 2 2020-08-08 13:09 Ostatnie przygotowania do TdP. Rondo na Klinie zamknięte 2020-08-08 12:14 Dzień pięknie się rozpoczął. Turyści szukają ochłody na Szymoszkowej 2020-08-08 12:14 Mamy film z zarejestrowaną kradzieżą auta ministra (WIDEO) 8 2020-08-08 11:24 Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń na Podhalu 9 2020-08-08 11:00 Odwołane pasterskie spotkanie 2020-08-08 10:47 Zderzenie i dachowanie (ZDJĘCIA) 2 2020-08-08 10:45 Za kulisami Tygodnika Podhalańskiego pół żartem pół serio 2020-08-08 09:56 Awaria sieci wodociągowej. Część Zakopanego bez wody 1 2020-08-08 09:03 Dziś Tour de Pologne. Utrudnienia w ruchu 2 2020-08-08 08:01 Oświata rośnie 2020-08-07 22:55 W sobotę jedna linia do Morskiego Oka zawieszona 1 2020-08-07 21:38 Krystyna Prońko zaśpiewała w Kmicicu (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2020-08-07 21:00 Starosta z paskiem 1 2020-08-07 19:54 Powiat daje i odbiera 2 2020-08-07 19:00 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą 2020-08-07 18:00 Twórcze wakacje 2020-08-07 16:25 Oszustwo! Nie daj się nabrać na sprzedaż bonu turystycznego 1 2020-08-07 15:26 Rośnie dom dla Świderków (WIDEO) 2020-08-07 14:30 Tour de Pologne - niedzielne utrudnienia także na ziemi suskiej 3 2020-08-07 13:23 Ukradli samochód ministrowi z Zakopanego (ZDJĘCIA) 16 2020-08-07 13:03 Parking rośnie w oczach 2020-08-07 12:05 Czerwone i żółte strefy w Polsce. Dziś nowy rekord zakażeń w Polsce 6 2020-08-07 11:36 Tłumy w Dolinie Chochołowskiej i w rejonie Wiktorówek 1 2020-08-07 11:30 Taki widok z najwyższego szczytu Tatr Zachodnich (WIDEO) 2020-08-07 11:00 Spacer przyrodniczy 2020-08-07 10:40 Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podhalu 2020-08-07 09:50 Pojawił się nowy asfalt 1 2020-08-07 09:00 W kinie "Miejsce" wieczór w hołdzie Andrzejowi Zawadzie 2020-08-07 08:00 Z wizytą na Zamku Spiskim (WIDEO) 2020-08-06 22:00 W Mieście o Czystym Powietrzu i nie tylko 1 2020-08-06 21:27 Koncert Cleo odwołany 3 2020-08-06 20:45 Spektakl w Altanie 2020-08-06 20:00 Na dachu galerii. Widoki zapierają dech 6 2020-08-06 19:15 Droga zamknięta z powodu remontu 2 2020-08-06 17:30 Motocyklista na barierach i policjanci z pomocą 3 2020-08-06 17:00 Barokowe Eksploracje już niebawem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-08-08 22:53 1. Czy to aby nie ci sami "przedsiębiorczy " Janusze biznesu co niedawno zrobili parking za chata Tea, pod pozorem parkingu dla boiska do lkoszykowki na szutrze który.m ta łąkę zasypali? 2020-08-08 22:40 2. Za granicą są lepsze autostrady, a nie takie nijakie drogi... 2020-08-08 22:21 3. W Bukowinie Dolnej zamiast załatać dziury to obrysowano je jaskrawym spreyem. Dobrze ze nic sie nie stalo zawodnikom przy zjeździe w dół. 2020-08-08 22:10 4. Chłopak zrobił parking źle. Jak parkuja nielegalnie po całym mieście nikt nie reaguje. Apartament w otulinie to już legalny i zatwierdzony bez drogi dojazdowej? Na Równi Krupópowej na każdej ławce leje się wódka i tluka butelki wydzieraja się do ludzi gdzie policja. Policja na bp wcina hot dogi. Burmistrz obraził Siena curusia i ma depresję czeka na kolejny sylwester marzen Zakopane miasto marzen 2020-08-08 21:57 5. Przykre, że tak długo trzeba czekać na przejście dla pieszych na wysokości wejścia na zespół kortów, tras narciarskich, etc. Przez drogę przechodzi tyle dzieci... Może trzeba poczekać aż vicedecydenci będą posyłać swoje pociechy na zajęcia do COS, wówczas przejście zrobi się przez jedną noc... tyle osób w tej sprawie już interweniowało u Bumisiów... WSTYD!!! 2020-08-08 21:56 6. Wskazówka dla gospodarzy , aby zrobić to parking, widocznie jest taka potrzeba. 2020-08-08 21:32 7. Na początku Za Strugiem większa. Tam już można oponę przeciąć. A tak z ciekawostek to 2 tyg temu piękne, zgnite, bez koła i tablic, Punto, pojawiło się nocą na Tatarach. Czyszczenie magazynów zaraz po poprzednim art o wrakach :):):) Czemu opłaca się lawetą podrzucać wózek na ulicę zamiast na złom ? 2020-08-08 21:03 8. Oczywiście nikt nie zareaguje, tak jak nikt nie reaguje na wszech obecny burdel w tym mieście, handel na lewo, łamanie przepisów parku kulturowego, i wiele innych ... Po prostu teraz mam taką władze która ma w nosie dbanie o porządek w mieście. ...bo po co 2020-08-08 20:58 9. @pepe Żadna katorga, było całkiem przyjemnie na grani. 2020-08-08 20:56 10. ciekawe kiedy te pieski pod kozią dolinką zgłodnieją, a tam oprócz ludzi innego mięsiwa raczej nie ma..
2020-08-02 11:10 1. Rekonstrukcja nieco zafałszowana. W godzinie W ledwie co 20 powstaniec miał jakąkolwiek broń. 2020-07-29 14:50 2. Piękne miejsce i coraz bardziej popularne. A jeszcze 10-15 lat temu zwykle było tam pustawo nawet przy pięknej pogodzie. 2020-07-04 14:02 3. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 4. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 5. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 6. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 7. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 8. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 9. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 10. ????????????????????????????????
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP