Reklama

2020-07-14 13:01:53

Zakopane

Wiceburmistrz apeluje o rozsądek

Trzymajcie dystans społeczny, nie organizujcie domowych uroczystości, bo pod Giewontem pandemia się rozszerza.

- Osoby, które w jakikolwiek sposób miały kontakt z osobami, które są zakażone proszę o to, żeby zgłaszały się do sanepidu. Tylko tak możemy opanowywać trudną sytuację związaną z pandemią – apeluje Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego. Prosi o to, aby zachowywać dystans społeczny, bezwzględnie nosić maseczki i rękawiczki oraz dezynfekować dłonie, a także unikać skupisk ludzkich, nie organizować i nie uczestniczyć w imprezach rodzinnych czy domowych.

Wiceburmistrz zaznacza, że osoby, które powinny zgłosić się do wymazu, nie muszą nigdzie daleko jechać. – Mamy mobilne karetki – podkreśla Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Żona chorującego na Covid-19 kierowcy busa z Bukowiny Tatrzańskiej (pisaliśmy o nim wcześniej), a która pracuje w zakopiańskim urzędzie miasta, jest na kwarantannie domowej. - Na razie nie miała wymazu, bo dopiero po pewnym upływie czasu pobierana jest próbka , aby móc stwierdzić zakażenie – mówi wiceburmistrz. Podkreśla też, że pracownicy urzędu, którzy uczestniczyli w pogrzebie i mieli wykonywane wymazy, mają ujemne wyniki. – Czekamy na jeszcze jeden wynik, ale mamy nadzieję, że też będzie ujemny – dodaje Agnieszka Nowak-Gąsienica. Obecnie kwarantanną objęte są 248 osoby.

Pod Giewontem zarażone są też 2 siostry zakonne „skrytki” z klasztoru przy ul. Balzera. – Tutaj sytuacja jest opanowana, bo w tym domu zakonnym są tylko 4 osoby, które z nikim innymi, poza sobą nie miały kontaktu –twierdzi wiceburmistrz.

jof

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
koleś 2020-07-15 10:23:59
23 czerwca byl w Zakopanem jaśnie Panujący prezydent. Obliczcie sobie teraz dni i od kiedy sie zaczeła epidemia...powinno sie przepadać wszytskich uczestników tego spotkania zamknietego
Jasiek 2020-07-14 22:45:07
No to nam Trzaskowski ze swoją świtą piękny prezent przywieźli z Warszawy. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości ze od tego się zaczęło...
mieszkaniec 2020-07-14 22:38:05
Nie zwalajcie tak forumowicze na UM. Nie wiem jak było ale jakby tak nie wydali zgody na przejście to dopiero byście gadali.. Czy się mylę?
qaz 2020-07-14 22:08:16
@Janowski - "boją się korzystać ze służby zdrowia i dlatego ogólna umieralność spadła o te 40 %, zakłady pogrzebowe plajtują" - logiczne - wizyta u lekarza zabija. Hihihihiihihih
ratownik 2020-07-14 21:39:07
" Osoby, które w jakikolwiek sposób miały kontakt z osobami, które są zakażone proszę o to, żeby zgłaszały się do sanepidu. Tylko tak możemy opanowywać trudną sytuację związaną z pandemią ? apeluje Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego. Prosi o to, aby zachowywać dystans społeczny, bezwzględnie nosić maseczki i rękawiczki oraz dezynfekować dłonie, a także unikać skupisk ludzkich, nie organizować i nie uczestniczyć w imprezach rodzinnych czy domowych. " - ten apel trzeba było nadać przed i w dniu pogrzebu i samemu dać dobry przykład , a nie po fakcie udawać dobrą gosposię miasta i mydlić oczy apelami - to nie Ciemnogród i każdy rozsądny człowiek wie co ma robić w przeciwieństwie do was jako burmistrzów , to m.in. Pani ponosi odpowiedzialność za tą "trudną sytuację" w Z-nem !!! , a gdzie jest Dorula ??? znowu ze strachu ukrył się w bunkrze ??????
Bucefał 2020-07-14 21:33:53
"Hunwejbini" (cytat) miejscowi sprowadzeni przez komunę i ich potomkusie nie bardzo wiedzą co to tradycja, szacunek do zmarłej osoby i zwyczaj regionalny wypisują swoje androny i dyrdymały ziejąc nienawiścią,zazdrością i zawiścią bo ich korzenie zostały w miejscach do których ciężko się przyznać i pe
wnie pamiętać nie mają ochoty. Oskarżać łatwo jednak osoba mająca objawy winna się odizolować tylko z tym trudno się niezgodzić.
miejscowa 2020-07-14 21:20:32
Apeluje o rozsądek...hmmm
Na mojej ulicy Balzera zachorowała babka, jest w szpitalu w Krakowie.
Mąż w najlepsze wynajmuje pokoje, mają kilkadziesiąt osób.
Syn wozi się po Zakopanem, spotyka ze znajomymi.
Gdzie jest rozsądek ? Oni powinni dostać takie kary, żeby pamiętali do końca życia!!!!
Ben 2020-07-14 21:09:33
A ja mam jeszcze pytanie gdzie w ogóle przebywa sołtys naszej wsi, Wielmożny Leszek z rodu Dorula? Od marca go nie widziałem, zapomniałem jak wygląda
Janowski 2020-07-14 21:08:32
Czy wy nie rozumiecie że nawet pomidor może mieć pozytywny wynik takiego testu - to pandemia strachu , jak człowiekowi łeb urwie to tez umiera na choroby towarzyszące - to ogólnoświatowa zmowa po to by przejąć nad wami kontrole - nie pierwsza i nie ostatnia . Dla przykładu : Jak w latach pięćdziesiątych USA robiło testy z bronią atomową to baby robiły sobie fryzury na głowach w kształcie grzyba i jak donosiły media po eksplozji nie było żadnych skutków ubocznych . Medialnie robią wam pomidora z mózgu . test pozytywny a nie ma przeciwciał , to jakieś totalne bzdury . Ogólna umieralność spadała w ogóle o 40 % . Co ze strachu przed wirusem z grupy korona ? Ludzie boją się iść do lekarza bo mu jakiegoś wirusa znajdą bezobjawowego , boją się korzystać ze służby zdrowia i dlatego ogólna umieralność spadła o te 40 % , zakłady pogrzebowe plajtują . Sam na początku stosowałem środki ostrożności , bo nie wiadomo o co chodzi . Teraz wiem , to masowa międzynarodowa zmowa strachu pot by można było z wami robić co się tylko tym półgłówkom rządowym zachce , pod presją kar administracyjnych i jawnego bezczelnego łamania zasad które sami w referendum za akceptowaliście pod tytułem konstytucja .
Grypa była od zawsze , przeziębienia też inne choróbska też na które setki tysięcy ludzi umierało ale nikt nie pitolił że to wirus korona . Wydumali sobie sposób na zamordyzm . Podobnie w USA , rząd wyburzył World trade Center z pominięciem wieży nr. 7 bo ona zawaliła się ze strachu chyba , po to by mieć argument napaści na Irak . Jak prześledzicie historię gospodarek świata to okaże się że to nie pierwszy taki numer o zasięgu globalnym . Medialnie robią z was idiotów .
Parada goralska 2020-07-14 20:32:03
Parada goralska przyniesla efekt
Turnia 2020-07-14 20:27:11
Kiedy ustawisz stracha na wróbel, ptaki się go boją, aż do momentu, kiedy na własnej skórze przekonają się, że nie ma się czego bać. Kiedy to się stanie, już nikt nie jest w stanie ich przekonać, że strach na wróbel jest groźny....
piotr 2020-07-14 19:53:53
po obejrzeniu zdjęć z pogrzebu:
- ośmiu księży w orszaku obok siebie na jednym zdjęciu, brak maseczek nawet na szyi
- siostra zakonna z maseczką na brodzie
- setki ludzi obok siebie, nie zachowujących żadnego dystansu, niewielki procent z maseczkami - wśród nich maseczki przeważnie poniżej nosa, chyba nikt nie ma rękawiczek
- przedstawiciele wielu rodów i rodzin, nasi sąsiedzi i przyjaciele, przedstawiciele lokalnych instytucji, urzędów, LEKARZE!
- czy naprawdę wszyscy mieli za nic zagrożenie "wymyślonym" wirusem?
- kto wydał zgodę na organizację tak dużego pogrzebu? ograniczenia ciągle aktualne to 150 osób! oczywiście 160 czy 140 nie robi różnicy, ale tam były setki ludzi, wydano zgodę na zamknięcie ulicy!
- czy osoba odpowiedzialna za tą decyzję zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za narażenie zdrowia tak wielu osób, tak wielu seniorów? Czy przeprosi?
- zauważcie że po weekendzie ze Świętem Bożego Ciała i najazdem turystów nie mieliśmy zachorowań, niestety zaczęły się z powodu skrajnej nieodpowiedzialności LOKALNYCH
- tak, wirus mógł być u nas od dawna, tak, bezobjawowy... ale zauważcie że ludzie teraz zaczynają lądować w szpitalach, są już osoby z Zakopanego pod respiratorami!
- czy dalej wszystko będzie w Zakopanem bez zmian jeśli ludzie zaczną umierać?
- jeśli Słowacy zamkną granice a wielu turystów przestanie przyjeżdżać teraz na Podhale?
- jeśli zdrowie Wasze czy innych nie ma dla Was znaczenia to pomyślcie o pieniądzach bo je też zaczniecie tracić.
- aktualna prośba urzędu miasta jest słuszna, ale brzmi po prostu śmiesznie z uwagi na ich wcześniejsze decyzje...!
F... 2020-07-14 19:14:17
No to Ciotka poszła z Trzakiem
Wizyta z pewnością przyjdzie do historii... jak POsłanka mówiła... ukoronowaniem całej rodziny Oby Wszyscy wyszli z tego cało, ale też uważam,że kosekwencje prawne powinny być wyciągnięte od Karpieli,skoro ukrywają źródło pierwszego kontaktu. A z pewnością jest to po słynnej wizycie
Pielgrzymka do Ludżmierza była zagrożeniem a pogrzeb już nie. Chyba Wszyscy zapomnieli o COViDzie, a teraz są skutki.
Truteń 2020-07-14 18:26:27
Pogrzeb Bułeckuli z pewnością zapisze się w historii Zakopanego, choć nie wiem jakimi zgłoskami.
Zakopiańczyk 2020-07-14 18:16:32
Taki apel powinien być ogłoszony i egzekwowany na początku pandemii. Teraz to trochę za późno. Czy na tym pogrzebie nie było myślących ludzi? Czy uzyskano zgodę Sanepidu na tak liczne zgromadzenie? O władzach miasta nawet nie warto mówić bo sami w tym uczestniczyli. Całkowita bezmyślność. Narażenie zdrowia i życia jest przestępstwem i winno być ścigane z urzędu.
Łojscynoga 2020-07-14 15:49:18
Referendum
Referendum
10MLN ZA
Li Dong 2020-07-14 15:26:33
No to mamy bigos ! ..bigos z bułecką.
Sasiadka 2020-07-14 15:23:06
Pod latarnia najciemniej.... Jak ja dostalam mandat ze wpuscilam klienta do sklepu bez maseczki 500zl to rodzina Buleckow niech teraz million zaplaci..... Narazili caly powiat inteligencja nie ma Co.... Byly parady byly....
dziadek 2020-07-14 15:21:40
Janielciu - starzy ludzie gadali na zaraze, że to kara Boska.
WIKI 2020-07-14 15:20:27
No to mamy bigos! Władza apeluje o rozsadek...teraz ?..... śmiać się czy płakać? .....niekompetencja i głupota.
Przynajmniej mandaty powinni dostać uczestnicy pogrzebu bez maseczek. Nawet nie potrafią zlokalizować wszystkich którzy byli na pogrzebie, celebryci , decydenci , policja kieruje ruchem, folklor zakopiański w całej krasie.
Boligłowa 2020-07-14 15:07:25
Srutu tutu majtki z drutu....
COVID 19 musiał być tu wcześniej i nie wierzę że było inaczej.
W zimie przy takim przemiale turystów z całego świata... tylko nikt nikogo nie testował A jak ktoś umarł to w metryce zgonu wpisali niewydolność krążeniowo oddechową. Teraz pisze się covid19...
Nawet jak zginiesz w wypadku A sekcja wykaże covid19 statystycznie umarłeś na wirusa. A co wy myślicie że na grypę ludzie nie umierają albo na inne wirusy...
raid 2020-07-14 14:30:48
Władze mamy takie,jakie wybrała większość. Im podziękujcie.
pasterz 2020-07-14 14:23:07
Czy ktoś, w końcu może zorganizować referendum za odwołaniem sołtysa tej zapadłej wsi...?
Nie 2020-07-14 14:20:39
Nie mów mi jak mam żyć
Licho 2020-07-14 14:20:24
Z dildo
Janiela 2020-07-14 14:14:04
Siostry mialy kontakt tylko ze sobą, więc skąd u nich wirus?
Ben 2020-07-14 14:09:06
Chcemy dostać oświadczenia pracowników urzędów, przedstawicieli władz, którzy poszli się paradzić bez maseczek i odstępów. Osły!!! Teraz możecie sobie wymagać
Duda 2020-07-14 14:03:41
Zakonnice nie mają z nikim kontaktu a są chore to jest paranoja. Straszcie ludzi dalej i wciskajcie kit
POrażka 2020-07-14 14:01:46
Burmistrz apeluje a pracownicy urzędu miasta bez maseczek chodzini z pokoju do pokoju podobnie radni , oczywiście nie wszyscy ale większość ! Proszę odtworzyć monitoring i wyciągnąć wnioski .
maktostaki 2020-07-14 13:55:45
Nie nazywajcie urzędników z magistratu władzą, bo to nadużycie. Oni tam zapomnieli, że to my podatnicy jesteśmy ich pracodawcami. Mają robić to czego od nich oczekujemy. Nie robią ?!. Do pola !! Twój apel Wiceburmistrzko jest daleko spóźniony i chyba trochę nie na miejscu. Mamy środek wakacji, gości, których oczekiwaliśmy aby zarobić i odprowadzić podatek.
Janowski 2020-07-14 13:55:27
Bzdury -to pandemia strachu uprawiana po to by przymuszać ludzi do posłuszeństwa , kontroli , sankcji administracyjnych . Maseczki Szumowskiego nic nie dają a wręcz przeciwnie szkodzą powodując różnego rodzaju zakażenia bakteryjne prowadzące do powikłań płucnych . To światowa ściema podobnie jak terroryzm wywołany planowo jako usprawiedliwienie agresji ze strony tych co nazywają się narodami cywilizowanymi (mienie bez spadkowe)
Lusia 2020-07-14 13:46:02
Wine za zakazenia Covidem ponosi w tym przypadku wladza..miasta, lokalny Sanepid , ksieza z parafii w ktorej uroczystosci pogrzebowe mialy miejsce jak i rodzina
Poza tym wszyscy ktorzy brali udzial w pogrzebie bez masek
Ziuta 2020-07-14 13:33:11
Sołtys pewnie pod sceną czeka na koncert disko w polu
anal 2020-07-14 13:21:53
TERAZ MACIE OD NAS WYMAGANIA !!!!! NOSIĆ MASECZKI BEZ IMPREZ A WY TO CO ZROBILIŚCIE , WAM WOLNO BYŁO TAK BEZ MASECZEK , BEZ ŻADNYCH OD STEPACH TAKI PRZYKŁAD DALIŚCIE !!!! DURNE TO WSZYSTKO TE WASZE ZAKAZY , JAK DZIECI !!!!!!!
piotr 2020-07-14 13:18:10
skąd możemy wiedzieć czy mieliśmy kontakt z osobami zakażonymi?? większość się nie ujawnia, a nawet jeśli zgłosili się do sanepidu na pewno nie są w stanie podać WSZYSTKICH, z którymi mieli kontakt przez 10 dni...
mieszkaniec 2020-07-14 13:17:20
Za organizację tego pogrzebu jest odpowiedzialna konkretna osoba. Z powodu uroczystości ulica Kościeliska była zamknięta, ruchem kierowała policja. Kto konkretnie wydał na to pozwolenie? Decydent jest odpowiedzialny za sytuację. Nie przypadkiem w Urzędzie Miasta Zakopane podjęta została taka decyzja?! Sprawdźcie podpis pod tym zezwoleniem!
A cała reszta, zignorowała przepisy sanitarne!
Waldi 2020-07-14 13:17:00
Taaaa zgłaszajcie się, bzdura, już widzę jak biegną się zgłaszać właściciele kwaterek i pensjonatów żeby się w środku sezonu dać zamknąć na kwarantannie
Stas 2020-07-14 13:13:02
Gdzie sołtys
,?
hotelarz 2020-07-14 13:10:24
Ciekawi mnie fakt, czy Sanepid zajmie się nielegalnym zgromadzeniem jakim była stypa...
Ania 2020-07-14 12:59:36
Jak mogliście dopuścić do tak dużego pogrzebu !!!!!!! Zero reakcji ze strony władz zresztą sami brali w tym udział
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-24 10:00 MS Podhale i nasza Małgosia 2021-01-24 09:30 Halny osłabł. Kolejka na Kasprowy kursuje 3 2021-01-24 09:00 Walka ze smogiem stoi w miejscu - przekonuje PAS 2021-01-24 08:00 Wspomnień czar (WIDEO) 2021-01-23 22:10 Tak się kiedyś zwiedzało Polskę (WIDEO) 8 2021-01-23 21:34 Zimowy tryb maskowania 2021-01-23 21:15 Licytacja odwołana 2021-01-23 20:40 Będziemy się ciupagami bronili (WIDEO) 1 2021-01-23 19:50 Ile śniegu w Pieninach 1 2021-01-23 19:15 Wypadek na Małym Luboniu 1 2021-01-23 19:00 Groźny wypadek w Piekielniku 1 2021-01-23 18:29 Na Krupówkach policja sprawdza maseczki na twarzach 13 2021-01-23 18:20 Pod Babią Górą montują filmy (WIDEO) 2021-01-23 17:55 Tak zachodziło słońce 2021-01-23 17:35 Na Krupówkach sporo ludzi 9 2021-01-23 17:03 Polacy na drugim miejscu w Lahti 2021-01-23 17:00 Ski-skiring bez konia, za to na rowerze (WIDEO) 1 2021-01-23 16:22 Bałwanek pod Trzema Koronami 2 2021-01-23 16:15 Kalendarz, gra i ulotki 2021-01-23 15:45 Kolędowanie z chórem "Gorce" (WIDEO) 2021-01-23 15:34 Otwarcie restauracji na Krupówkach (ZDJĘCIA) 14 2021-01-23 14:59 Palenica w przebudowie 1 2021-01-23 14:34 Tytus Chałubiński przy szpitalu 1 2021-01-23 14:15 Górska Odyseja, czyli na ratunek zaśmieconym górom i lasom (WIDEO) 3 2021-01-23 13:30 Nie chcemy trawomatów (WIDEO) 14 2021-01-23 13:15 Komu uciekła ta papużka? 1 2021-01-23 13:00 13 nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu 2021-01-23 12:33 Kolejka do restauracji "Góraleczka" 22 2021-01-23 12:06 Otworzyła się karczma "Góraleczka" przy Krupówkach (ZDJĘCIA, WIDEO) 6 2021-01-23 11:30 Muzyka w Borze na Czerwonem (WIDEO) 2021-01-23 11:01 Robert Bugara i Sebastian Bryja z UKS Regle Kościelisko ze srebrem (ZDJĘCIA) 2021-01-23 10:30 Ekstremalne warunki w Tatrach. Na Kasprowym 150 km na godz. Wzrost zagrożenia lawinowego 2021-01-23 10:00 Pijemy na umór 2 2021-01-23 09:15 Młodzież nierzadko jest uzależniona od leków 2 2021-01-23 08:30 Góralskie świadectwa moralności i wiekowe pocztówki 1 2021-01-23 07:57 Wójt z odblaskami 2021-01-22 21:21 Czy 26 tys. zł to nie za mało 5 2021-01-22 20:30 Czołgiem do schroniska w Pięciu Stawach (WIDEO) 7 2021-01-22 19:45 Poniatowskiego do remontu 2021-01-22 19:00 W sobotę otwiera się pierwsza restauracja na Krupówkach 9 2021-01-22 18:15 Między wójtem a ministrem 3 2021-01-22 18:02 Śmiertelne potrącenie pieszego na zakopiance. Droga zablokowana 12 2021-01-22 17:31 W Tatrach spadnie metr śniegu? 2021-01-22 17:10 Gdy odwodnienie szwankuje 8 2021-01-22 17:08 Zmarł były naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR 2021-01-22 16:45 Świętowanie bez wnuków 1 2021-01-22 16:10 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 3 2021-01-22 15:40 Jest separator krwi pod Giewontem 2 2021-01-22 15:15 Uszkodzona reliktowa sosna zabezpieczona 7 2021-01-22 14:48 Pijacka przejażdżka zakończona w rowie 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-24 10:12 1. Ciekawe czy restauracja na Kasprowym działa ? 2021-01-24 10:08 2. @Karol . Kiedyś wylądowaliśmy na Mazurach dzięki takiej logistyce, tylko mnie cięły komary. Plany ulegały korekcji i chyba na tym polegała ta wolność, aaaaa może w przyszłe wakacje. Czas wyznaczał kogut na wsi jak sie spało w szopie a południe hejnał z kołchoźników. Po latach, przykre było to jak dziewczyny z paczki wychodziły za mąż. 2021-01-24 10:00 3. Kolejka na kasprowy kursuje rzad zaprasza turystow do Zakopanego przyjezdzajcie musimy zarabiac a gorale nie musza wysprzedaja sie potem to jest myslenie rzadu a my dalej pozwalajmu na wszystko a ci co tak sa za tymi zakazami niech dadza rzadowi swoje majatki 2021-01-24 09:44 4. Jadą asiory jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadą. 2021-01-24 09:35 5. A kolejka na Kasprowy działa ? Nie zamknięty ? A ciekawe dlaczego ? 2021-01-24 09:30 6. To były piękne czasy : czy się siedzi czy się leży każdemu się należy. Wystarczyło się zapisać do ZMS i mieszkanko miałeś pewne. 2021-01-24 09:27 7. Podobno... nie będzie kiedyś maseczek... obudzimy się z ludzkimi maskami... aktorzy życia... manekiny z teatru... marionetki z Człapówek... wszyscy gramy swe role... podobno... 2021-01-24 09:19 8. Antymaseczkowcy i antyszczepionkowcy są rozumni inaczej. Gorsza sprawa, że niektórzy starzy ludzie ich słuchają (i na przykład rezygnują ze szczepienia na covid). Czy celem antyszczepionkowców i antymaseczkowców jest jak najszybsze odziedziczenie majątków po rodzicach lub dziadkach? 2021-01-24 09:17 9. Po raz pierwszy od roku... tylko kilka procent nosi maseczki. W sklepach obsługa często bez maseczek, w autobusach ludzie bez maseczek, na Krupówkach agresywna kobiecina w kamizelce z napisem kulig bez maseczki zaczepia ludzi. Żadnego zachowywania odległości. Może warto ponosić te maski, by wirus wreszcie wygasł?? 2021-01-24 08:56 10. Nikt z pasażerów wtedy nie narzekał na przykład na brak klimatyzacji czy też ogrzewania. Ludzie byli zaangażowani, chętni do pomocy. Na przykład gdy kierowca "złapał gumę" to zawsze znalazło się kilku pasażerów służących taką pomocą. Zdarzało się, że gdy taki ciężarowy pojazd bądź autobus stał zepsuty na poboczu, to co niektórzy kierowcy z dobrej nieprzymuszonej woli zatrzymywali się oferując wsparcie. Obecnie... szkoda gadać, można się tylko spodziewać telefonu, skargi typu: co to za autobus, za co mój tatuś/mamusia zapłacił, on/ona już was załatwi. Takie to już roszczeniowe pokolenie Nam wyrosło, wychowało. Niestety przykre, ale prawdziwe.
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP