Polecamy
Jeśli masz bar, restaurację i uruchamiasz sprzedaż na wynos, zadzwoń do nas. Przygotujemy ogłoszenie w Tygodniku, na portalu 24tp.pl i na facebooku TP. Kasia +48 508 380 383 Magda +48 608 377 217

Reklama

2020-08-19 10:00:00

Z archiwum Tygodnika

Alternatywy 4

Reklama

Wyjazd z Zakopanego innymi trasami niż zakopianka to pomysł jednej z krakowskich agencji reklamowych. W tekście sprzed 20 lat opisaliśmy każdą z nich. Dziś sytuacja jest diametralnie inna, ale być może ktoś skorzysta z alternatywy, którą przed laty nam proponowano, gdy po wakacjach ruszaliśmy do domu.

Wyjazd z Zakopanego innymi trasami niż zakopianka to pomysł jednej z krakowskich agencji reklamowych. Ucieczka przed korkami na ciasne i kręte drogi o często fatalnej nawierzchni ma ułatwić szybkie wydostanie się spod Tatr. Jednak nie wszyscy są z tego pomysłu zadowoleni. - Szukaliśmy drogi, która umożliwiłaby szybszy dojazd do Krakowa - tłumaczy swój pomysł Dariusz Goc, prezes Agencji Reklamowej Bussines Advertising Managment - Może nieco dłuższej, ale umożliwiającej jazdę zamiast stania w kilometrowych korkach. W niedzielę, jadąc jedną z naszych alternatywnych tras, byłem w Krakowie o 2,5 godz. szybciej niż znajomi, którzy jechali zakopianką!

Zdaniem szefa agencji BAM, akcja, której patronują władze Zakopanego, ma pomóc w rozładowaniu ruchu na zakopiance. Zamiast poruszać się powoli w korkach, pomysłodawcy proponują mniej uczęszczane drogi, wiodące przez małe miejscowości. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania ma być promocja tych niewielkich gmin. - Przecież żadnej z tych gmin nie stać na promocję - mówi Dariusz Goc. - Orientujemy się, że na promocję całego regionu trzeba, by wydać miliony dolarów. Inaczej ludzie będą woleli wyjeżdżać na przykład w Alpy! Alternatywne drogi to także możliwość rozwoju miejscowości, przez które wiodą. To też większe możliwości dla ich mieszkańców, mogących otwierać na przykład przydrożne bary.

Według szefa BAM, pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony władz gmin, przez które alternatywne drogi mają prowadzić. Niektóre, jak Jordanów czy Spytkowice, są - według niego - wręcz zachwycone. Z wyjątkiem władz Rabki. - Nikt się z nami nie konsultował w tej sprawie - twierdzi Adam Rzepecki, naczelnik Biura Promocji i Strategii rabczańskiego Urzędu Miejskiego. - Po pierwszym piśmie, jakie otrzymaliśmy od agencji, domyśliliśmy się, że trasa będzie wiodła przez centrum Rabki. W momencie, gdy staramy się ograniczyć ruch w uzdrowisku, ktoś wprowadza tu samochody z zakopianki. Dopiero na drugi dzień od planowanego otwarcia alternatywnych dróg przyszła do nas przedstawicielka BAM i przedstawiała konkretną trasę. Ma ona prowadzić obok dworca, czyli w samym środku uzdrowiska! Na to nie możemy się zgodzić!

- Pan Rzepecki to jedyny niezadowolony z naszego projektu - ripostuje Dariusz Goc. - Bardzo mnie to dziwi. Przecież biorąc pod uwagę natężenie ruchu na wiadukcie w Chabówce i kierunek wiatrów, to wszystkie spaliny idą wprost na Rabkę. A my proponujemy, by tylko część, około 10% tego ruchu puścić przez Rabkę. Przecież ludzie udający się na Śląsk, według naszej koncepcji, jechaliby przez Słowację. Zdaniem Dariusza Goca, przeprowadzono dotychczas rozmowy z władzami około 60 procent gmin, przez które przechodzą alternatywne drogi. Jak dotąd, poza Rabką nikt nie protestował. Gminy, przez które będzie przebiegać alternatywna trasa, będą musiały wykupić od BAM po dwie tablice, informujące o drodze. Łącznie będzie to 60 takich znaków z napisem „jesteś na alternatywnej drodze” i reklamami lokalnych sponsorów. Samorządy będą musiały udostępnić miejsce pod te tablice oraz zamontować je. Koszt jednej to około 4 tys. zł.

Proponowane trasy

Niebieska: Zakopane - Witów - Chochołów - Sucha Hora - Trstena - Tvrdosin -Namestovo - Korbielów - Krzyżowa - Jeleśnia - Świnna - Żywiec - Bielsko

Pomarańczowa - Zakopane - Kościelisko - Witów - Chochołów - Podczerwone - Czarny Dunajec - Piekielnik - Jabłonka - Orawka - Podwilk - Spytkowice - Wysoka -Jordanów – Naprawa - Łętownia - Tokarnia - Krzeczonów.

Zielona: Zakopane - Kościelisko - Witów - Chochołów - Podczerwone - Czarny Dunajec - Pieniążkowice - Raba Wyżna - Chabówka - Rabka - Raba Niżna - Mszana Dolna - Kasinka Wlk - Wiśniowa - Zasań - Trzemieśnia - Myślenice - Dobczyce - Wieliczka.

Józef Figura 
Tygodnik Podhalański 29/99 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
alert 2020-08-20 10:58:32
POdobno Pani wiceburmistrz bedzie miala obwodnice centrum miasta pod oknami na UL SZkolnej.
szachmad 2020-08-20 10:19:18
Ludzie chcą sobie wygodnie podróżować ich samochodzikami - ok. A ja się pytam co z linią kolejową? Jeden tor, ostre zakręty - dosłownie kilka wygodnych połączeń z rezerwacją miejsc z Krakowa (jedzie się ponad 3 h, nie każdy pociąg ma klimatyzację a w lecie bez tego ciężko namówić kierowcę i jego rodzinę żeby się przesiedli do pociągu). Jak będzie lepsza oferta PKP - pociągi jadące ok 2,5h z Krakowa (z którego można się przesiąść i jechać w inne rejony Polski), rezerwacja miejsc i klimatyzacja - to ludzie zrezygnują ze stania w korkach.
Thinker 2020-08-19 20:35:50
W teorii wszystko jest proste.
A dlaczego nie zbudować kilka linii tramwajowych, którymi szybko i wygodnie możnaby dojechać do ważniejszych punktów Zakopanego i okolicy? Wtedy każdy by zostawił auto pod pensjonatem.
Mniej smogu, mniej korków... Temat można ciągnąć bez końca, tylko czy mamy tyle czasu?
zakopane 2020-08-19 19:17:02
DO Q WSPOMNISZ MOJE SŁOWA ODDANIE ZAKOPIANKI DO NOWEGO TARGU TO BĘDZIE TERAPIA SZOKOWA DLA TEGO MIASTA.
Q 2020-08-19 18:21:23
2023 roku planowane oddanie Zakopianki z Rdzawki do N.Targu .
Co zrobi Pan Burmistrz Starosta Zakopanego aby odkorkować Miasto-Sylwestra he he
zakopian 2020-08-19 18:09:22
DOPÓKI NIE ZOSTANIE ZROBIONY PARKING ZAPOROWY NA MISIAGACH TO ZAPOMNIJCIE O UREGULOWANIU TEGO MIASTA W SEZONIE.ŻADNYMI RONDKAMI ,PRZEJŚCIAMI PODZIEMNYMI CZY JAKIMIŚ ŚMIESZNYMI OBWODNICAMI TEGO NIE ZROBICIE.
myslący 2020-08-19 16:54:47
NJWAZNIEJSZE ,ŻE WÓJTOWIE ZAAPROBOWALI JANUSZ Z GRAZYNĄ POZOSTANA BEZ WYJŚCIA.
Karol 2020-08-19 11:38:37
Wizje, to nasi dycydenci zawsze mieli. Nie wiem na czym oni jadą, ale zaczynam zazdrościć.
Brooklyn 2020-08-19 11:02:09
Alternatywa

Jest tylko jedno rozwiazanie problemu.
Ograniczenie ruchu kolowego w Zakopanem.
Miasto jest zbyt male aby pomiesic coraz wieksza liczbe aut.
Utrudnia to zycie Mieszkancom...
Miasto nie jest z gumy, a guma tez peka.
Kuba 2020-08-19 10:34:30
Podobnie z projektowaną w okresie PRL Obwodnicą Karpacką przez Szczawnicę. Poprzecinana działkami budowlanymi bez dojazdu i promenadą. Myślenie na dziś bez jakiejkolwiek wizji.
Zakopianczyk 2020-08-19 10:23:22
Temat stary ale brak wniosków i konsekwencji w planowaniu komunikacyjnym w UM Z ne.
Mamy 2 drogi dojazdu od N.Targu nr1 Chochołow nr2.
Od strony Chocholowa jest prowadzony nie udolnie remont ,wraz z mostami od N.Targu po staremu .
Brak obwodnicy centrum Zakopanego powoduje korki na ul Nowotarska Koscieliska P.Slaskich J.Kasprowicza.
Z obu kierunkow jedziemy przez centrum miasta aby przedostac sie na druga strone.
Planowano obwodnice od lat 70tych jest rezerwacja terenow ,byly prowadzone konsultacje sprawa padla po protestach Federacji Podhala.Nowa Zakopianka /autostrda/bedzie konczyc sie w N.Targu lawina aut zakorkuje Zakopane ostatni moment na budowe obwodnicy centrum Zakopanego.
 • KOMUNIKATY
  SEWIK ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY FIRMY HYDRAULICZNE. SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zaprasza firmy wykonawcze z branży hydraulicznej do wzięcia udziału w postępowaniach przetargowych dotyczących punktowych wymian wodomierzy na terenie Miasta Zakopane. W celu bliższego zapoznania się z przedmiotem oferty zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Spółki www.sewik.com.pl (zakładka "przetargi") lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod nr tel. +48 885228220. Zapewniamy wszelką pomoc oraz współpracę techniczną przy realizacji powyższych zadań.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: ASYSTENT/KA DS. MARKETINGU I SOCIAL MEDIA Oferujemy: rozwój zawodowy, umowę o pracę. Oczekiwania: bdb. znajomość platform społecznościowych i mechanizmów ich działania, łatwości tworzenia komunikatów marketingowych, krótkich, angażujących treści, kreatywności i samodzielności, dobrej organizacji pracy i dbałości o detale, doświadczenia zawodowego w obszarze marketingu, dobrej znajomości j. angielskiego. Główne obowiązki: tworzenie kampanii promocyjnych, kreowanie wizerunku firmy oraz jej produktów, opracowywanie materiałów reklamowych, ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy, współpraca z firmami zewnętrznymi (drukarnie itp.).
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, szkolenia, rozwój zawodowy. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, j.angielski, prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY PROWADZI REKRUTACJĘ OSÓB NA WOLNE STANOWISKO SPECJALISTA DS. NIERUCHOMOŚCI. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko w terminie od 21 października do 5 listopada 2020 r. w godz. od 9.00 do 17.00 - w siedzibie Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościeliskiej 7 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegółowe informacje pod linkiem https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
  WWW: https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  FIRMA DREWNEX DOMY DREWNIANE SPYTKOWICE PRZYJMIE DO PRACY KOSZTORYSANTA,PROJEKTANTA. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ. Tel. po 19.00: 793 333 072.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska zatrudni osobę na stanowisko kucharz oferujemy prace stałą oraz sezonową. Oferujemy wysokie wynagrodzie, prace w doświadocznym zespole. Restauracja ala carte mieści się w Aparthotel Góralskim w Białce Tatrzańskiej.. 518-259-536 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 518-259-536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-27 13:44 Orawskie odzienia Krzysztofa Pieronka (WIDEO) 2020-10-27 12:59 Samochód wjechał w latarnię (ZDJĘCIA) 2020-10-27 12:30 3 lata więzienia za zatajenie objawów koronawirusa? 2020-10-27 11:45 Dużo nowych zakażeń na Podhalu - 134 przypadki ostatniej doby 2020-10-27 11:15 Radny Krzysztof Wiśniowski żąda przeprosin 4 2020-10-27 10:45 Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce - stwierdzono 16300 przypadków 2020-10-27 10:00 Koło południa mieszkańcy Piekielnika usłyszeli ryk lotniczych silników 2020-10-27 09:01 Na Orawskom Bojke 2020-10-27 08:31 Myszołów nad Białką Tatrzańską 2020-10-27 08:00 Co udało się zrobić w Rogoźniku? 2020-10-26 21:40 Hasior na nowo 2020-10-26 21:09 Pieśni papieskie i maryjne. "Krzesany" z Cichego (WIDEO) 2020-10-26 20:11 Rekreacja bez maseczek 2020-10-26 19:31 Premier podjął decyzję. Wojsko ma pomagać Policji 26 2020-10-26 18:44 Anioły Niepodległości (WIDEO) 2020-10-26 18:21 Gmina Łapsze Niżne w starym obiektywie 2020-10-26 18:00 Kot Marcel w roli Tytusa Chałubińskiego (WIDEO) 2020-10-26 17:15 Łąka zamieniona w miejsce pamięci 2020-10-26 16:32 Tak wygląda protest w Krakowie (WIDEO) 2020-10-26 16:24 W Nowym Targu protestuje ponad tysiąc osób (galeria zdjęć) 18 2020-10-26 15:44 ZNP: Nauczyciel w trybie zdalnym powinien pracować z domu 18 2020-10-26 14:57 Protest i blokada skrzyżowania w centrum Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 41 2020-10-26 14:10 Potrzebna krew, czekają na uczniów i nie tylko 1 2020-10-26 13:16 Miał zabrane prawo jazdy, a przekroczył dozwoloną prędkość 2020-10-26 13:00 Grecja dla pasjonatów historii – zobacz najciekawsze zabytki 2020-10-26 12:59 Walka mgieł ze słońcem. Tak o poranku wyglądało Zakopane (ZDJĘCIA) 1 2020-10-26 12:40 Uwaga kierowcy, droga w Czerwiennem zostanie zamknięta 2020-10-26 11:59 Silny wiatr w Tatrach. Kolejka na Kasprowy nie kursuje 2020-10-26 11:20 Hałda końskiego nawozu przed magistratem 11 2020-10-26 10:48 90 nowych zakażeń na Podhalu 1 2020-10-26 10:41 Ponad 10 tysięcy zakażeń koronawirusem w całej Polsce 1 2020-10-26 10:00 Nutki Krzysztofa Tutki 1 2020-10-26 09:19 Dziś zablokują Zakopane 47 2020-10-26 09:00 Smog nieśmiało o sobie przypomina 2 2020-10-26 08:00 Sterylny urząd 5 2020-10-25 21:00 Ograniczenie tonażu tylko na części parkingu 5 2020-10-25 20:30 Orawianie w sieci 2020-10-25 19:37 Protest ciszy 16 2020-10-25 19:00 Witkacy i Malinowski 2020-10-25 18:00 Nuty podhalańskie z zespołem „Zakopower” (WIDEO) 2 2020-10-25 17:00 Trochę senne, trochę smutne Zakopane 1 2020-10-25 16:00 Fake news w dobie pandemii 13 2020-10-25 15:00 Czas podgrzybków 1 2020-10-25 13:48 Pogrzeb Stanisława Koguta, wśród żałobników Antoni Macierewicz (WIDEO) 2020-10-25 13:00 Seria fałszywych alarmów bombowych. Ich autorowi grożą wysokie kary 5 2020-10-25 12:00 Zamglona niedziela pod Giewontem 2020-10-25 11:00 Niedzielna liturgia z samego serca Tatr (WIDEO) 2020-10-25 10:47 Koronawirus: bieżące informacje 4 2020-10-25 10:41 11 742 nowych przypadków covid-19 w Polsce 2 2020-10-25 10:32 Ruch na Rusinowej Polanie
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-27 13:05 1. Tak, zbydlecenie i ordynarny wulgaryzm. Taka nowa/stara facjata feministycznej miedzynarodowki. Zdewastowali nawet Pomnik Ulanow w Poznaniu. 2020-10-27 12:56 2. Moim zdaniem to trochę Pan Radny się obnażył. Obrażano wszystkich radnych, w tym kobiety radne a on się martwi o siebie. Dżentelmen. 2020-10-27 12:36 3. Zgadzam się, Panu Krzysztofowi należą się przeprosiny i nic nie usprawiedliwia używania wulgarnych słów, zawsze, tym bardziej w wypadku informacji niesprawdzonej/błędnej. Nie tędy droga. 2020-10-27 11:45 4. Nauczanie zdalne powinno odbywac sie ze szkoly. Ale powinien byc zapewniony odpowiedni sprze ti wsparcie techniczne. Problemem jest to, ze w szkole nie ma kto tego wsparcia realizowac. Nauczyciel informatyki jest tylko nauczycielem i nie musi znac narzedzi do pracy zdalnej. Do tego powinna byc osoba osoba na etacie. I pisze to jako nauczyciel. 2020-10-27 11:44 5. I bardzo dobrze! Mozna protestować ale trzeba to robić w cywilizowany sposób. A tu wulgarne okrzyki i jeszcze przyprowadzone dzieci na to? Ludzie opamiętajcie się.... 2020-10-27 11:43 6. młodzi chłopcy w kuloodpornych kamizelkach walczą z nastoletnimi dziewczynami,ich dziewczynami 2020-10-27 10:58 7. @dziadeek za czasów gomułki i jaruzelskiego też "wladcy" Polski wyprowadzili wojsko i czołgi na ulice po to by chronić obywateli. Pocztaj historię, ale tę prawdziwą między innymi o mordach w Gdańsku, o mordach w kopalni "Wujek" i oczywiście tylko po by chronić obywateli. 2020-10-27 09:59 8. dziadeek - nie pamietasz komuny. Nie wiesz co sie dzialo . W tedy walczono o wolnosc, ktora po trochu zabieraja. Moze odpowiada ci bat nad glowa. Wiekszosci jednak nie i dlatego sa protesty. Nie rozumiesz ? nie dziwie sie. Do wolnosci trzeba dorosnac , a tobie brakuje lat. 2020-10-27 09:59 9. @ obb - Oj "biedny", "upośledzony" przez panujący Rząd człowieku, uważaj na słowa jakimi oprujesz, bo oto jesteś przykładem "wzorowego" wychowania i "nienagannej" kultury osobistej naszego upadającego moralnie społeczeństwa. Słowa typu "zamknij się" możesz używać w stosunku do kolegi z ławki szkolenej o ile Ci na to pozwoli.... Przestań proszę używać wyssanej z ogłupiających mediów retoryki.... żałosne... 2020-10-27 08:57 10. @Leon ja też tylko z tej większości która siedzi w domu i kocha swoje dzieci i nie roznosi zarazy. PS. gdzie KOD i Wałęsa skandujacy KONSTYTUCJA
2020-10-26 19:38 1. Widze że z kasą nie jest tak źle jak się depcze po samochodzie. Niezłe czasy nastały. Gdzie inni by szanowali a Ci skrzywdzeni i w bólu się wijący pozwalają sobie na występy w bucikach jakże zwykłym samochodzie a dla innych niedostępnym. 2020-10-26 13:06 2. brawo!!!!! 2020-10-25 20:53 3. Brawo dziewczyny każdy chłop który powie wam ze nie macie racji to kretyn szacun brawo 2020-10-25 12:06 4. pisz za siebie , na pewno nie sa mojego serca . 2020-10-24 21:24 5. Na ulicę wyszło spontanicznie tysięce ludzi w całej Polsce, bo im zabroniono mordować niewinne dzieciątka. A jak ograniczają nam wolność, karzą nosić maski, zamykają biznesy, zamykają nas w domach to wszyscy siedzą cicho i tylko w internecie się buntują. Jakie są prorytety ludzi w tym kraju ?! Czy wartości Wam się nie pomyliły ? Dlaczego nie walczymy o to żeby te kretyńskie obostrzenia znieść, tylko w sprawie zakazu mordu na niewiniatkach na ulicach nagle pojawiło się tyle ludzi ?! 2020-10-20 23:19 6. Przez wieki budowali Polskość należy się to im 2020-10-18 22:30 7. Budujące. Ludzi nie da się tak po prostu "wygumkować" z kart historii. Lepiej późno niż wcale. 2020-10-15 09:14 8. Widać kto jest prawdziwym bacą i juhasem. Tradycja mówi, że palice powinno się nieść przy przegonie owiec w ten sposób, aby nie dotykać nią ziemi, nie opierać się na niej, "coby łowce nie okulhały". Baca Majerski o tym wie, reszta niestety nie. A szkoda, bo właśnie te detale są ważne. 2020-10-14 14:24 9. Zostaly zasrane ulice i chodniki ulice umyto a chodniki sie rozniesie butami. 2020-09-24 21:36 10. Nawet dość pustawo, parę dni wcześniej tamtędy szedłem to ludzi było naprawdę sporo.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP