Polecamy
Jeśli masz bar, restaurację i uruchamiasz sprzedaż na wynos, zadzwoń do nas. Przygotujemy ogłoszenie w Tygodniku, na portalu 24tp.pl i na facebooku TP. Kasia +48 508 380 383 Magda +48 608 377 217

2020-08-27 13:00:03

Religia

Ksiądz do zmiany

Reklama

Okres wakacyjny to czas kiedy w archidiecezji krakowskiej podejmowane są zmiany personalne wśród duchownych.

Pierwsza część zmian była na początku wakacji, druga została właśnie ogłoszona. Sporo zmian dotyczy Podhala. 

Na dziekana dekanatu Mszana Dolna został mianowany ks. prałat Tadeusz Dziedzic. Ks. kan. Roman Ciupaka będzie stał na czele rektoratu MB Różańcowej w Mizernej. Nowego księdza dostaną także parafianie ze Stasikówki. Ks. Stanisław Holla został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Woli Filipowskiej i mianowany rektorem rektoratu pw. św. Józefa Rzemieślnika w Stasikówce. Jednak ten rektorat wciąż będzie zależny od parafii w Poroninie. 

Parafię NSPJ w Nowym Targu opuści ks. Michał Mroszczak, który awansował i został mianowany notariuszem Kurii Metropolitalnej w Krakowie z zamieszkaniem i posługą duszpasterską w parafii pw. św. Mikołaja w Krakowie.

Ks. Dariusz Chromy – Zwolniony z posługi duszpasterskiej spełnianej w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie.

Ks. Dariusz Czaja – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Woli Filipowskiej.

Ks. Krzysztof Dębski – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie-os. Bronowickim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Klemensa w Wieliczce.

Ks. Łukasz Dębski – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Trzebini i mianowany wikariuszem parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Ks. Damian Drzyżdżyk – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Różańcowej w Chrzanowie.

Ks. Michał Dziedzic j. – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Anny w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Krakowie z zachowaniem katechezy w V LO w Krakowie.

Ks. Piotr Fąfrowicz – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej i mianowany wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie.

Ks. Artur Gielata – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Kazimierza w Rybnej i mianowany wikariuszem parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym.

Ks. Paweł Głowacz – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu oraz Duszpasterzem Akademickim tamże.

Ks. Dariusz Głuszko – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu oraz funkcji Duszpasterza Akademickiego i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie z katechezą w V LO w Krakowie.

Ks. Grzegorz Grzybowski – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-os. Ruczaj i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni.

Ks. Mirosław Gurdek – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kłaju i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Grzegorza w Krakowie-Ruszczy.

Ks. Piotr Guzik  – Skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie z zamieszkaniem w domu rodzinnym.

Ks. Krzysztof Halaczek – Zwolniony z posługi duszpasterskiej spełnianej w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Krakowie (Smoleńsk) i mianowany wikariuszem parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie z zachowaniem katechezy w I LO w Krakowie.

Ks. Marcin Jakubiak – Zmiana części aplikaty dotyczącej mianowania wizytatorem katechetycznym rejonu IV z zachowaniem posługi duszpasterskiej w parafii pw. Opieki NMP w Zabierzowie Bocheńskim.

Ks. Adam Janowiak  – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Kwaczale i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku.

Ks. Michał Kania – Mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu IV z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. kan. Tomasz Kołodziejczyk – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach.

Ks. Dawid Kuna – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Krzyża w Zakopanem.

Ks. Bogusław Nagel – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Witanowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym.

Ks. Jerzy Nawłoka – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Grzegorza w Krakowie-Ruszczy i mianowany wikariuszem parafii MB Fatimskiej w Krakowie-os. Podwawelskim.

Ks. Michał Nędza – Zmiana aplikaty kierującej do parafii pw. MB Różańcowej w Chrzanowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach.

Ks. Paweł Odziomek – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Trzebini.

Ks. Paweł Palej – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. MB Fatimskiej w Krakowie-os. Podwawelskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa.

Ks. Tadeusz Palenik – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kłaju.

Ks. Karol Paluch – Mianowany wikariuszem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-os. Ruczaj.

Ks. Krzysztof Porosło – Zwolniony z funkcji Duszpasterza Akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i mianowany Archidiecezjalnym Duszpasterzem Akademickim oraz skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Anny w Krakowie z zamieszkaniem tamże.

Ks. Maciej Półtorak – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku i mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krakowie-Rżące.

Ks. Seweryn Puchała – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Krakowie z zachowaniem innych wcześniej powierzonych obowiązków bez katechezy szkolnej.

Ks. kan. Mariusz Słonina – Mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu V z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Tomasz Szarliński – Skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Brata Alberta w Krakowie-os. Dywizjonu 303.

Ks. kan. Andrzej Wciślak – Mianowany wicedyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Damian Zając – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej.

opr. jg

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Anatol 2020-08-27 17:52:36
Zapomnieli o zmianie w Parafii na Chramcówkach w Zakopanem, przeniesiono Ks.Wojciecha do Rabki-Zdroju, czyżby nie było nauki religii w szkole nr 5??
dziadzia 2020-08-27 14:10:50
olaboga
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY PROWADZI REKRUTACJĘ OSÓB NA WOLNE STANOWISKO SPECJALISTA DS. NIERUCHOMOŚCI. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko w terminie od 21 października do 5 listopada 2020 r. w godz. od 9.00 do 17.00 - w siedzibie Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościeliskiej 7 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegółowe informacje pod linkiem https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
  WWW: https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  FIRMA DREWNEX DOMY DREWNIANE SPYTKOWICE PRZYJMIE DO PRACY KOSZTORYSANTA,PROJEKTANTA. 692 193 449.
 • POŻYCZKI
  PROMOCJA!!! GOLD CENT FINANSE W OFERCIE POŻYCZKI POZABANKOWE NA OŚWIADCZENIE DLA OSOBY O UMOWĘ PRACĘ, UMOWA ZLECENIE, EMERYTURA, RENTA, ROLNIK, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. ZADZWOŃ DO DORADCY T- 694 567 002.
 • ZDROWIE I URODA
  TRENER PERSONALNY (SIŁOWNIA) - WIZYTY DOMOWE, WŁASNY SPRZĘT - 506 57 62 17.
 • PRACA | dam
  GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ. Tel. po 19.00: 793 333 072.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska zatrudni osobę na stanowisko kucharz oferujemy prace stałą oraz sezonową. Oferujemy wysokie wynagrodzie, prace w doświadocznym zespole. Restauracja ala carte mieści się w Aparthotel Góralskim w Białce Tatrzańskiej.. 518-259-536 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 518-259-536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-24 21:29 Remont szlaku na Halę Gąsienicową 2020-10-24 20:48 Anna Maria zniszczoną ma twarz. Co dzieje się we wnętrzach ruiny? 2 2020-10-24 20:00 Dramatyczny apel dyrektora DPS w Zaskalu. Zgłaszajcie się do pomocy! 7 2020-10-24 18:41 Pół tysiąca ludzi protestowało pod Giewontem (WIDEO, ZDJĘCIA) 18 2020-10-24 18:30 Sezon zimowy w lotnictwie 2020-10-24 18:02 Zakopiańczycy protestują przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej (WIDEO) 15 2020-10-24 17:33 Znika MOK będzie centrum 3 2020-10-24 16:45 Covidowa zgroza w parku miejskim 9 2020-10-24 15:59 Ratownicy górscy się szkolą 2020-10-24 15:59 Nigdy nie zadzieraj z góralką czyli Zakopane nie śpi 12 2020-10-24 15:16 Wraca okienkowa sprzedaż posiłków 2020-10-24 15:15 Strażak w nowej bryczce 1 2020-10-24 14:31 Pieśni papieskie i maryjne śpiewa zespół Bachledówka (WIDEO) 1 2020-10-24 13:45 Na Krupówkach kropi. Deptak wcale nie jest pusty 2 2020-10-24 13:15 Młodzi mistrzowie budowy instrumentów z Chabówki 1 2020-10-24 12:28 Pogrzeb Ryszarda Wadowskiego we wtorek 1 2020-10-24 11:59 W Kościelisku koń wpadł w grzęzawisko. Wyciągali go strażacy (ZDJĘCIA) 1 2020-10-24 11:30 Szybkie testy dla wjeżdżających na Słowację 4 2020-10-24 11:03 Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem na Podhalu 3 2020-10-24 10:37 Znowu ponad 13 tys. zakażeń. Rekord liczby zgonów 1 2020-10-24 10:22 Jarmark w Nowym Targu pusty. Handlowcy załamani 3 2020-10-24 10:00 Góralka i Indianin 2020-10-24 09:16 Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa 22 2020-10-24 08:57 Zakopane nie śpi - antyrządowy protest pod Tatrami 15 2020-10-24 08:30 Jedno schronisko nieczynne reszta w reżimie sanitarnym 2 2020-10-24 08:00 Dziś zmieniamy czas. Będziemy spać godzinę dłużej 1 2020-10-23 23:32 Zmarł Ryszard Wadowski "Ricardo". Jego głos znało wielu zakopiańczyków i turystów 9 2020-10-23 22:45 Powiedli owce przez zakopiankę 2 2020-10-23 22:25 W schronisku na Markowych Szczawinach ograniczenia 2020-10-23 21:48 Poszukiwania trwają od wtorku 1 2020-10-23 21:44 Od soboty podróżne obostrzenia na Słowacji 4 2020-10-23 21:01 Złota polska jesień w górach 2 2020-10-23 20:50 Bombowy alarm na Pardałówce 4 2020-10-23 20:45 Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy 1 2020-10-23 20:19 Schronisko w Dolinie Roztoki zamknięte przez covid 2020-10-23 19:50 Dachowanie i zderzenie z płotem. Kierowca miał 1,9 promila (WIDEO) 4 2020-10-23 19:44 Pierwsze wysepki staranowane 14 2020-10-23 19:23 Święty Jan Paweł II patronem całego województwa 10 2020-10-23 19:02 Wjazd tylko dla osobówek i cięższych służb miejskich 10 2020-10-23 18:28 Transmisja Mszy św. z Wiktorówek (WIDEO) 2 2020-10-23 18:00 Skansen Rabka-Zdrój 8 2020-10-23 17:30 Zbiórka pieniędzy dla pogorzelców 2 2020-10-23 16:59 Piękna Hala Gąsienicowa. W sobotę deszcz, a później słońce (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2020-10-23 16:27 Z widokiem na Małpią Wyspę 2020-10-23 16:01 Rabka dla profesora 1 2020-10-23 15:33 Nocna dezynfekcja w Zdroju 2 2020-10-23 14:54 Takie parkowanie przy Jagiellońskiej 12 2020-10-23 14:03 Biegowe Perły Małopolski w Zdroju 2020-10-23 13:25 Czy Twoim zdaniem rząd podjął dobre decyzje? (SONDA) 24 2020-10-23 13:00 Wirus dopadł DPS 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-24 22:15 1. Ale się P*S-owskie trolle uaktywniły 2020-10-24 22:12 2. Nie odbierają się bo boją się wirusa. 2020-10-24 21:59 3. Nie ma Boga w Kościele! W Kościele jest polityka, interesy, żądza pieniądza, pycha i hipokryzja - wierni i ty @red jesteście tylko narzędziem do osiągnięcia tych celów. 2020-10-24 21:57 4. ..czy ktos by zauważyłby coronawirusaa gdyby nie telewizja Internet media społecznościowe ??? Tak szczerze rozejrzyjcie się wokół siebie nie patrząc na statystyki czy macie w swoim otoczeniu wirusa " ciężkiego wirusa " podobnego do grypy którego nazwali covid .? ...ktory jest tak straszny przez którego umieraja ludzie zdrowi młodzi i bez chorób wspolistniejacych ...gdyby nie media nikt by o tym nie wiedział nie słyszał i nie chorował 2020-10-24 21:52 5. Czytałam komentarz na innym portalu, że jeszcze im do rozwalenia zostały wodociągi i MOK . Coś w tym jest . 2020-10-24 21:49 6. @Kopciuszek - co za brednie. Tam w Warszawie byli ludzie z pokolenia 30 i 40 latków głównie, w wieku reprodukcyjnym, także rodzice - dzieci zdrowych i chorych, i tych, co zmarły przed narodzinami też. A poza tym, cóż to za zdziwienie, że to właśnie młodzi mają dość tej władzy? Ona funduje im "świetlaną przyszłość" - jedyne, co będą mogli zrobić, to wyjechać z tego kraju. I kto na emerytury świętoszków głosujących na pis zapracuje? Partia wam da? G... wam da, rząd nie ma swoich pieniędzy. To młodzi utrzymują w tym kraju starszych, żeby mogli sobie spokojnie propagandową telewizję oglądać 2020-10-24 21:45 7. byłam, widziałam, protestowałam. Pod protest podpięli się antycovidowcy, czego protestujące kobiety nie chciały (jedna Pani to przyznała - TO NIE BYŁ TEN PROTEST!) Ludzie, którzy komentują - zdajecie sobie sprawę, że wspaniała Godek zapowiedziała walkę o zakaz aborcji po gwałcie? Protest był przeciwko kolejnym obostrzeniom! Mam nadzieję, że życie odpłaci się wam za te zakazy dziećmi z zespołem Patau, cyklopią lub bezmózgowiem. My nie walczymy o aborcję i "wolność w mordowaniu", tylko WYBÓR! Lubicie oglądać cierpienie, jakie będą przeżywać maluchy przez całe swoją życie trwające 5 godzin, leżące pod kroplówką i sztucznie podtrzymywane przy życiu? Co powiecie 14latce, która dzięki waszym wymysłom będzie musiała rodzic dziecko i jeszcze spotykać się z gwałcicielem, bo przecież ojciec ma prawo widywać syna/córkę? Wasze obrzydliwa krótkowzroczność nie pozwala wam spojrzeć dalej niz podawanie za przykład lekkich schorzeń lub takich, które przy odpowiedniej rehabilitacji pozwalają na godne życie. Żeby wprowadzić takie chore prawo rząd powinien najpierw zająć się pomocą dla nich, finansować leczenie, leki. Obyście nigdy nie znaleźli się w sytuacji, że wy/wasza partnerka będzie musiała donosić do końca ciążę, wiedząc, że albo urodzi już nieżywe dziecko, albo umrze ono w kilka godzin po narodzinach. 2020-10-24 21:45 8. Wojciech Pawłowski z FB. Nie ośmieszaj sie. Są tacy, którzy nic nie robią a ich modlitw jest niesłyszalna. Albo zgłoś się sam. 2020-10-24 21:38 9. Do #ja O jakim życiu piszesz?! Chodzi o trwale uszkodzone płody, np. bez wykształconej głowy. Nie mają szansy przeżyć poza łożyskiem. Ale nie pozwoli się kobiecie abortować tej hybrydy, tylko każe się jej to nosić w sobie przez 9 miesięcy i urodzić, po to, żeby zaraz potem umarło! Może chciałabyś spróbować? 2020-10-24 21:35 10. @dziadeek. To nie o to chodzi, czy ty nie czujesz blues'a? Żaden duchowny nie będzie rządził moim tyłkiem łapami partii rządzącej.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka