Polecamy
Jeśli masz bar, restaurację i uruchamiasz sprzedaż na wynos, zadzwoń do nas. Przygotujemy ogłoszenie w Tygodniku, na portalu 24tp.pl i na facebooku TP. Kasia +48 508 380 383 Magda +48 608 377 217

Reklama

2020-09-17 08:00:07

Krościenko n.D /Szczawnica

Są pieniądze, będą inwestycje

Reklama

Szczawnica wie, na co wydać pieniądze, Krościenko jeszcze się zastanawia.

Szczawnica podzieliła pieniądze z Funduszu COVID-19. Miasto otrzymało pół miliona złotych.  Ponad 270 tys. zł władze Szczawnicy wydadzą na przebudowę drogi na ulicy Zawodzie - od mostu w lewą stronę kostka zostanie wymieniona na asfalt. - Pozostałe środki wydane zostaną na zmniejszenie limitu zobowiązań miasta - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Krościenko w ramach tarczy antykryzysowej otrzymało ponad 2,1 mln zł. - Wysokość dotacji dla gminy uzależniona jest od prowadzonych inwestycji i przeznaczona może być tylko na inwestycje - tłumaczy wójt Jan Dyda. - Środki te mają zrównoważyć straty, jakie gmina poniosła z powodu pandemii koronawirusa - dodaje. Na co konkretnie gmina wyda pieniądze, póki co nie wiadomo, bo chociaż w tej sprawie włodarz Krościenka konsultował się z radnymi i sołtysami, ostatecznie decyzji co do podziału środków nie podjął.

ad

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ściekierska 2020-09-27 14:30:23
Raczej nie kolega tylko koleżanka okazała uzasadnioną skruchę. Wiadomo, że największe kompleksy wobec niektórych Osób w Krościenku prezentuje pierwsza hejterka w gminie. Nie odpuści okazji żeby nie pokazać swoich uzasadnionych kompleksów i frustracji. Samozwańcza obrończyni wody nie może zaakceptować swojej kompromitacji w lokalnym życiu społecznym. Szybo zostały zdemaskowane marne kompetencje, brak wiedzy i rozeznania oraz przerośnięte ego tej Pani. Nie udało się zrobić kariery na temacie wody (pasmo żenujących bezproduktywnych działań później zastąpione zaniechaniami i lekceważniem obowiązków) to zaczął się wartki ściek - platforma hejtu i samopromocji. I znowu porażka. Teraz pozostaje pisać pogardliwe i kłamliwe komentarze w pod artykułami.
Mieszkaniec 2020-09-25 15:44:44
Bo jak jest, szczególnie w porównaniu do miejscowości które 40 lat temu nie mogły się równać z Krościenkiem, to wszyscy widzą. Notabene im tam też swego czasu próbowano tłumaczyć że niszczą rolnictwo na rzecz jakiejś absurdalnej jazdy na nartach. I na tym forum jest taka sama dyskusja o zastępowaniu przestarzałych rozwiązań nowoczesnymi i współczesnymi, które funkcjonują wszędzie indziej. Szkoda tylko, że z braku argumentów obrońcy starych rozwiązań z minionej epoki, sprowadzili tą dyskusje do wąsatych buziek, bo merytoryki w tym za grosz.
Mieszkaniec 2020-09-25 15:31:45
Czasem trzeba zburzyć coś co nie przystaje do współczesności żeby w tym miejscu mogło
powstać coś co gwarantuje przyszłość. Na tym polega rozwój. Można go nie rozumieć, można się na niego gniewać ale wtedy natychmiast przypomina mi się cytat z Wilhelma II (ostatniego niemieckiego cesarza i króla Prus) który powiedział: uważam że samochód to tylko chwilowe objawienie. Ja wierzę w konie. Pasuje ten przykład niezrozumienia postępu, do tych Twoich teorii o dróżkach (chociaż to nie Ty pisałem bo przecież Ty używasz jednego nicka). I tak samo jest z tymi Twoimi teoriami. Jakbyś żył 70 lat temu to pewnie oburzałbyś się na przystanku dworca, jezdni i usunięcie targu z rynku. No trudno, masz prawo, tylko nie obrażaj innych, którzy prezentują nowoczesną wizje Krościenka i chcą zmian.
Kroscienczanin 2020-09-25 15:00:46
Słuchaj twoje epitety tez mnie nie obchodzą . Rozmowa rozmowa czasem się wyrwie. Nigdzie nie zamierzam tego zgłaszać . Jednakże myślę że rozmowa jest zakończona gdyż atmosfera jest jaka jest . Z mojej strony życzę "powodzenia" w walce o płytę rynku i zniszczenie sukiennic . Aczkolwiek mam nadzieję że to nigdy nie przejdzie . Trzymaj się :) Bye
Mieszkaniec 2020-09-25 14:48:14
A kto Ci napisał ze chodzi akurat o Ciebie? Zresztą te Twoje podsumowania niby moich wypowiedzi to tez zbiór kłamstw i obrażanie. Przykład, proszę bardzo: cyt. Rozwój gminy według mieszkańca : zlikwidować wszystko co się da aby nikt nie mógł grosza zarobić . No jest tu problem duży . Problem z głową . Takich Twoich wpisów jest pełno wiec nie udawaj tutaj jedynego poprawnego.
Kroscienczanin 2020-09-25 14:01:10
To zacytuj jak kogoś ponowiłem :) Proszę bardzo :)
Mieszkaniec 2020-09-25 13:46:23
Jak widać Kolega okazał się rozsądny. Ciekawe, czy Ciebie stać na refleksję czy dalej będziesz wyzywał i pomawiał Innych. Żart, przytyk, ironia (czasem nawet zbyt ostra i przesadzona, za co również ja bije się w pierś), to jedno, a pomówienia to co innego. I w tym nie mam ochoty brać udziału. Bo mnie Twoje komentarze, nie dotykają, gdyż w żadnym z nich nie obraziłeś mnie osobiście ani moich bliskich. Natomiast od dwóch dni obrażasz różnych Ludzi i to jest bardzo słabe.
Jan zza góry 2020-09-25 13:45:39
Niniejszym oświadczam, że nie było moją intencją obrażanie jakiejkolwiek osoby. Jeśli ktokolwiek poczuł się obrażony moim wpisem to bardzo przepraszam
Normalny mieszkaniec 2020-09-25 13:40:50
Niniejszym oświadczam, że nie było moją intencją obrażanie jakiejkolwiek osoby. Jeśli ktokolwiek poczuł się obrażony moim wpisem, to bardzo przepraszam
jasiekzbulem 2020-09-25 13:27:01
Dodaję też, że w całości wycofuję się ze słów, zawartych we wczorajszym komentarzu.
Miały być one elementem dyskusji a nie powodem do obrażania kogokolwiek.
Jeśli tak zostały odebrane, to jeszcze raz bardzo przepraszam.
jasiekzbulem 2020-09-25 12:47:09
Niniejszym oświadczam, że nie było moją intencją obrażanie jakiejkolwiek osoby. Jeśli ktokolwiek poczuł się obrażony moim wpisem z dnia wczorajszego, to bardzo przepraszam.
Mieszkaniec 2020-09-25 12:43:38
Wszystkie szkalujące i pomawiające komentarze posiadam w formie print-screen. Szczególnie wartościowe są te które już zostały usunięte. Gdyby mógł pomóc, proszę o wiadomość na tym forum.
Tp 2020-09-25 12:31:34
Bronek, ja wiem że Twoim miejscem spotkań jako wójta z mieszkańcami zamiast budynku gminy była sala sądowa. Brakuje tego? Dziwne fantazje. Jeżeli chcesz je spełniać Weź, chłopie startuj na wójta..
Kroscienczanin 2020-09-25 12:27:16
Słuchaj , ja nie pisze tak jak ty na kilku nickach na twoje nieszczęście :) Więc tak jak sobie wyobrażałeś że ja podgrzewam kotlety to nie ja :)
Normalny mieszkaniec 2020-09-25 12:25:38
Bronek, ciśnienia nie trzymasz i sam prowadzisz monolog na forum? Człowieku masz tyle czasu oraz wspaniałych pomysłów to startuj na wójta , radnego czy sołtysa. Do gminy też niedaleko masz. Wtedy będziesz swoje fantazje realizował. Więc zamknij piękna wasata buzke I nie siej fermentu, nie szkaluj ludzi. Wyzywasz wszystkich , ktorzy się z Tobą NIE zgadzają. Wyzywasz lokalnych biznesmenów. Szkalujesz ich działalność, klamiac ze nie spełnia wymogów. Zburzyc trzeba tego bubla jakim jest ta ruina nazywana studnia albo przystankiem lokalnych pijaczkow. W miejsce tego zrobić elegancka pijalnie wody. Bronek bierz młot, idziemy
Mieszkaniec 2020-09-25 12:14:46
Trzymam kciuki żeby Ci tego nie odpuszczono, bo takie wpisy to już gruba przesada. Można sobie dogryzać, można mieć inne wizje rozwoju Krościenka, można różnie ocenić działania ludzi i ich przedsięwzięcia, ale pisać o kimś że działa w lokalnym życiu społecznym dla zniszczenia kogokolwiek i zwiększenia wartości swoich biznesów, to już jest poważne nadużycie wolności słowa. Na Twoje nieszczęście moderator nieuważnie to puścił i usunął dopiero kilka godzin późnej.
Mieszkaniec 2020-09-25 11:59:11
No cóż jeśli nazwę nicku traktujesz jako określenie Twojej Osoby albo poczuwasz się do autorstwa wypowiedzi przypisanych troglodycie to tylko znaczy, że masz uzasadniony problem z oceną własnej postawy. Występuj. Ja biorę pełną odpowiedzialność za swoje komentarze. Inna kwestią natomiast jest pomawiać i szkalować osoby postronne. Co prawda znowu usunąłeś ten wpis, który jednak przez kilkanaście godzin widniał, to samo zrobiłeś wczoraj. Pomawiać kogoś, że pisze komentarze, lobbuje za przeniesieniem przystanku dla własnych korzyści i wykorzystuje do tego posiadane środki i pozycję to poważny zarzut na który trzeba mieć chociaż jeden dowód zanim się go napisze i to jeszcze w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Jak nie zostanie to puszczone płazem i zostało przeczytane przez Osobę pomówioną, to masz poważny problem.
Kroscienczanin 2020-09-25 08:25:18
A w jakiś sposób kogoś obraziłem mój drogi ?? To ty napisałeś o mnie cytuje " mentalny karz.. " i "trogl....." . Także masz rację , chyba wystąpię o zabezpieczenie IP :)
Ciekawy 2020-09-25 08:10:38
Teraz do Ciebie dotarło ze się zatraciłeś w tym obrażaniu i pomawianiu forumowiczów oraz osób postronnych? Strach cię obleciał i się wypierasz pisanych bzdur? A ciekawie byłoby gdyby tak, któraś z tych pomówionych przez Ciebie Osób, wystąpiła o zabezpieczenie IP i skierowałaby pozew cywilny o naruszenie dóbr osobisty. Czy byłbyś taki złotousty i rezolutny na sali sądowej? Śmiem wątpić.
pomyślcie 2020-09-25 08:09:47
macie mały ryneczek i jeszcze chcecie o zagracić samochodami,to jak trzymać w saloniku szafę trzydrzwiowa poza którą się mieszczą jedynie 2 krzesła
Mieszkaniec 2020-09-25 07:38:57
Bez dworca się nie przeprowadzam. A problem to chyba ty masz bo dzień rozpoczynasz od pisania komentarza, a miałeś nawet nie czytać. A przecież nikt cię już nie obraża. Raczej już wszyscy bekę z Ciebie mają.
Pytanie z rana 2020-09-25 07:30:30
Gdzie w cywilizowanym świecie (w jakim mieście) rynek po rewitalizacji to parking na 80 miejsc postojowych, dworzec, przystanek, postój busów, taksówek i poczekalnia? Proszę o jeden przykład.
Spoko 2020-09-25 07:19:41
Nie no, ten co ma obsesje że każdy czyha na przeniesieniu dworca, nie ma żadnego problemu . Wszystko u niego w porządku.
Mieszkaniec 2020-09-25 06:56:39
Dziesiątki milionów pozyskać, zrealizować kilkanaście inwestycji a wszystko tylko po to żeby dworzec przenieść. Ale czego
to człowiek nie zrobi, żeby taki skarb pozyskać. Ja myśle że niektórzy to w ogóle przyszli na świat z takim właśnie celem.
Ciekawy 2020-09-25 06:34:23
Czas najwyższy z rynku zrobić rynek, a nie dworzec. Panie wójcie, starczy odwagi, żeby wreszcie było normalnie?
Kroscienczanin 2020-09-25 05:16:21
Normalnie będzie jak się przeprowadzisz do Kazimierza i zostawisz Krościenko w spokoju :) . A poza tym teraz to nie ze mną pisałeś :) Ty masz jakis problem i to bardzo poważny .
Podoba mi się 2020-09-25 03:23:37
Dobre, jak to czytam. Pozostając w tej retoryce komicznej myśle, że na patent z dworcem czyhają już nie tylko w innych częściach Krościenka ale i w innych miastach . Może Mańkowscy zamiast hotelu postawią dworzec koło Modrzewi, kto wie?
Brawo 2020-09-25 01:31:20
Warto przypomnieć najważniejszy wpis który się trochę zagubił w
tym bagnie. A czy gdziekolwiek w cywilizowanym świecie płyta rynku to 80 miejsc postojowych, dworzec i przystanek? Może faktycznie, centrum w małej miejscowości nie jest jeszcze gotowe na zupełne wygaszenie ruchu samochodowego ale jakoś Kazimierz Dolny pięknie egzystuje bez samochodów. W Lanckoronie, Krynicy Zdrój, Wiśle, Chrzanowie, Myślenicach, Wieliczce w centrum sytuacja jest podobna - ruch ograniczony to minimum. Na rynku w Nowym Targu, Nowym i Starym Sączu, Tarnowie, Łącku jest kilkanaście miejsc postojowych. A Krościenko, zupełnie jak malutkie wioski typu Nowe Brzesko - dworzec w centrum i parking zamiast płyty. Brawo, wspaniała wizytówka miasteczka z aspiracjami turystycznymi. Wstyd. Nie ma to jak kawa pod parasolem na masce samochodu w spalinach rury wydechowej i hałasie autobusów.
Laura 2020-09-24 23:33:56
Baru nie prowadzisz, a kiedyś prowadziłeś z pizzą, na której można było sobie zęby połamać. A teraz pseudo-galerie i profanacje kiosku. Nic dziwnego że frustracje trzeba wyładowywać w internecie. Śmiechu warte.
Mieszkaniec 2020-09-24 23:15:37
Dworzec na nowy parking albo gdziekolwiek indziej byle nie na rynku! Niech wreszcie to Krościenko normalnieje!
Mieszkaniec 2020-09-24 22:32:03
Krościenko potrzebuje prawdziwego rynku, a nie dworca i parkingu.
Taki prosty, rym ale bardzo dosadny i w punkt. Możesz sobie pisać te bzdury że jest inaczej, oczerniać kogo popadnie ale to fakt niezaprzeczalny, a Ty się tylko kompromitujesz. Pokazałeś klasę i swój poziom. Teraz już każdy wie, co sobą prezentuje przedstawiciel takich poglądów. Dzięki temu, łatwiej będzie Ludzi przekonać do racjonalnego pomysłu przeniesienia dworca z rynku. I jak tak bardzo się upierasz do swoich teorii (bo tylko tak pojmujesz świat) może być na nowy parking. Mi obojętnie byle rynku nie szpecić, chociaż wolałbym gdzie indziej. No ale jak to jedyne miejsce gdzie się wszystko poukłada w Twojej głowie to ok. Niech będzie na nowy parking. Teraz sobie możesz dalej używać po kim chcesz tylko żebyś później po sadach o pomówienie nie musiał spacerować.
Pani M. vel Mieszkaniec 2020-09-24 22:09:12
A gdzie tam, żadnej studni nie chcę. Przecież to wszystko to podpucha, chodzi mi tylko o dworzec i jeszcze jakby się udało zdublować miejsca parkingowe. No przecież byłam w tej Lanckoronie i Kazimierzu, a tam tragedia żadnego dworca i parkingu na rynku. Tylko geniuszom w skali światowej z Krościenka udało się taki numer z dworco-parkingiem zamiast rynku wymyślić. I teraz koniecznie trzeba im ten pomysł podebrać.
Mieszkaniec 2020-09-24 21:51:54
P.S. Studni nie chcemy bo to był koń trojański wybudowany 25 lat temu żeby niszczyć wroga na tego
terenie czyli na dworcu. Mamy tez w planie zajmować miejsca parkingowe na rynku żeby osłabiać przeciwnika, a kiedyś przyjdziemy zamówić 10 hamburgerów jednocześnie żeby mikrofala się spaliła z nadmiaru odgrzewania. Szykują się grube akcje.
Bronek i Pani M. odwrócone 2020-09-24 21:42:30
Przenoś, przenoś, tez jestem za. Sukiennice są szczególnie pożądane (serków, parkingu i kościoła nie musisz bo już są). Odkryłeś misterny plan zniszczenia rynku i budowy potęgi pod nowym Kościołem. A to wszystko spisek rodziny wójta, sołtysa, wójta, radnej, byłego wójta i jeszcze ksiądz Nas wspiera! Wszyscy sprzysięgli się przeciwko poważnemu biznesowi z rynku. Szykują wrogie przejęcie. Ale jeden dworzec to za mało, drugi obok UG na Tylce (po przenosinach) trzeba będzie otworzyć. A teraz rozpoczęła się akcja dezinformacja i siedzimy na zmianę i piszemy te komentarze - były wójt spod studni, rodzina wójta z parkingu, a radna z Lanckorony. I po co było zadzierać z takim mistrzem intelektu jak Ty, zaraz Nas zdemaskowałeś.
Mieszkaniec 2020-09-24 21:26:13
Tak, tak wiem, pisze tutaj rodzina wójta, były wójt, radna, sołtys. Jeszcze kogoś pominąłem? Teraz karuzela rusza od nowa. Doszedłeś to wniosku że tylko jedna radna mogła dojechać z Krościenka do Kazimierza Dolnego. To pewnie coś w tym jest. Szkoda ze Tobie się nie udało bo byś może takich teorii o dworco-parkingu nie pisał. Nie ma
problemu przenoś wszytko, tylko sam nie przechodzić bo lepiej z mądrym stracić niż Tobą znaleźć.
Pytanie 2020-09-24 21:09:01
Gdzie w cywilizowanym świecie (w jakim mieście) rynek po rewitalizacji to parking na 80 miejsc postojowych, dworzec, przystanek, postój busów, taksówek i poczekalnia? Proszę o jeden przykład.
Brawo 2020-09-24 20:49:59
Warto przypomnieć najważniejszy wpis który się trochę zagubił w
tym bagnie.
A czy gdziekolwiek w cywilizowanym świecie płyta rynku to 80 miejsc postojowych, dworzec i przystanek? Może faktycznie, centrum w małej miejscowości nie jest jeszcze gotowe na zupełne wygaszenie ruchu samochodowego ale jakoś Kazimierz Dolny pięknie egzystuje bez samochodów. W Lanckoronie, Krynicy Zdrój, Wiśle, Chrzanowie, Myślenicach, Wieliczce w centrum sytuacja jest podobna - ruch ograniczony to minimum. Na rynku w Nowym Targu, Nowym i Starym Sączu, Tarnowie, Łącku jest kilkanaście miejsc postojowych. A Krościenko, zupełnie jak malutkie wioski typu Nowe Brzesko - dworzec w centrum i parking zamiast płyty. Brawo, wspaniała wizytówka miasteczka z aspiracjami turystycznymi. Wstyd.
Za 8 mln zł pan Dyda zafundował nam przystanek i parking, pozbawiając Nas prawdziwego rynku na kilkadziesiąt lat albo i więcej. Nie ma to jak kawa pod parasolem na masce samochodu w spalinach rury wydechowej i hałasie autobusów.
Mieszkaniec 2020-09-24 20:47:10
No właśnie jak ktoś nie ma pojęcie o tzw. dobrach wspólnych i myśli, że wszystko zawsze dotyczy partykularnego interesu to właśnie pisze takie bzdury. A krawężnik niech zostanie, żeby przynajmniej samochody z jednej nieruchomości nie szpeciły dworco-parkingu.
Kroscienczanin 2020-09-24 20:19:18
Zburzyć studnie. Same zgniłe dechy nic więcej . Aha i jeszcze podnieść krawężnik na wjeździe do domu mieszkańca . Tak by nie mógł wjechać . Oj ale by była afera na cały powiat :D
Trzymamy kciuki 2020-09-24 20:16:05
Szkoda komentować te Twoje bzdury. Dla Ciebie jedna ruina to wszystko, absurdalne twierdzenie. Krościenko potrzebuje zmian, szczególnie w centrum. Przeniesienie dworca z rynku, usunięcie baraku to podstawowy krok. To jest oczywiste.
Absurd 2020-09-24 19:32:49
No tak, studnia jest przeszkodą w rozwoju baraku to trzeba ja usunąć. Kilka dodatkowych miejsc parkingowych tez by się przydało. 80 to w końcu za mało.
Studnia 2020-09-24 19:19:33
Bronus. Rozbieraj tą zgnila studnie. Czas na nową jakość . trzeba zrobić z tym porządek
Mieszkaniec 2020-09-24 19:16:19
A Ty co po sobie zostawiłeś? Zapach starego oleju i kilka pogardliwych komentarzy w internecie. To już jest rynsztok, a nie dyskusja, ale czego się spodziewać bo osobie o tak ograniczonych horyzontach.
Mentalny karzeł 2020-09-24 19:12:53
Obrażaj, wyśmiewaj dalej. Jak ktoś nie ma argumentów to zawsze sprowadza dyskusje do obrażania innych. A za klawiatury to jeszcze łatwiej wychodzi. Ile Osób już obraziłeś na tym forum? Ilu już znalazłeś czyhających na te porażające dochody po biznesie w baraku? To byłoby bardzo śmieszne gdyby nie było tak żałosne i nikczemne.
Mieszkaniec 2020-09-24 19:05:51
Faktycznie usunięcie studni, czytelnego symbolu Krościenka, będącego miastem ze źródłami, to wyborny pomysł. Miejsca parkingowe tam należy pobudować, baraki rozbudować, ustawić kolejnych 10
bud z serkami. Szkoda to już nawet komentować. To już kosmiczny poziom absurdu.
Kroscienczanin 2020-09-24 18:51:46
Zlikwiduj wszystko filozofku to nie będziesz miał żadnej kawki :)
Mieszkaniec 2020-09-24 18:47:39
A jakie Ty masz poparcie? Ile
Osób zagłosowałoby na te Twoje teorie o dworco-parkingu. Osamotniony pieniacz, żyjący przeszłością. Mieszkańcy Krościenka chcą normalności, a nie grzęźnięcia w sentymentach. Krościenka się przez wiele lat się zwijało właśnie przez takie teorie. Teraz wreszcie czas na rozwój.
mistrz cegły i robienia fotek 2020-09-24 18:44:05
Kiedy wreszcie rozbiorą tą studnię w Rynku, tego wrzoda, jedyne co pozostawił po sobie , oprócz kilkudziesięciu spraw sądowych, pewien gość, któremu od małego wpajano, że jest najmądrzejszy.
Brawo 2020-09-24 17:59:18
Warto przypomnieć najważniejszy wpis który się trochę zagubił w
tym bagnie.
A czy gdziekolwiek w cywilizowanym świecie płyta rynku to 80 miejsc postojowych, dworzec i przystanek? Może faktycznie, centrum w małej miejscowości nie jest jeszcze gotowe na zupełne wygaszenie ruchu samochodowego ale jakoś w Kazimierz Dolny pięknie egzystuje bez samochodów. W Lanckoronie, Krynicy Zdrój, Wiśle, Chrzanowie, Myślenicach, Wieliczce w centrum sytuacja jest podobna - ruch ograniczony to minimum. Na rynku w Nowym Targu, Nowym i Starym Sączu, Tarnowie, Łącku jest kilkanaście miejsc postojowych. A Krościenko, zupełnie jak malutkie wioski typu Nowe Brzesko - dworzec w centrum i parking zamiast płyty. Brawo, wspaniała wizytówka miasteczka z aspiracjami turystycznymi. Wstyd.
Za 8 mln zł pan Dyda zafundował nam przystanek i parking, pozbawiając Nas prawdziwego rynku na kilkadziesiąt lat albo i więcej. Nie ma to jak kawa pod parasolem na masce samochodu w spalinach rury wydechowej i hałasie autobusów. Pozdrowienia dla @Mieszkaniec, który pięknie wyjaśnia zagubionego, wiejskiego filozofa.
Rozpacz 2020-09-24 17:43:01
Człowieku, piszesz piramidalne bzdury. Według Ciebie, Kraków to przykład miasta z transportem samochodowym na rynku, 80 miejsc postojowych to zbyt mało na rynku w Krościenku, barak to sukiennice, a dworzec zamiast rynku to źródło rozwoju dla Krościenka. To jest katastrofa totalna katastrofa intelektualna.
Mieszkaniec 2020-09-24 17:28:20
Nie sianko a słomę to Ty masz ale w swoich bucikach - wystaje Ci. Bo jak inaczej określić kogoś kto o baraku pisze sukiennice i uważa że rynek powinien być dworcem i parkingiem.
Mieszkaniec 2020-09-24 17:20:09
Kraków to idealny przykład ruchu samochodowego w rynku. Świetny przykład. Masz jeszcze jakiś równie spektakularną wtopę zaprzeczają Twoim opowieścią. Dawaj, pośmiejmy się?
Spokój 2020-09-24 17:18:51
Bronek. Jakie masz poparcie społeczne w swoim knuciu I niszczeniu ludzi to sam wiesz. Możesz na wójta startować dowiesz się ilu zwolenników swojego ulepszania gminy masz. Latwo jest sterować inna osoba I nie brać za to odpowiedzialności. Nie knuj, nie spiskuj , nie oczerniaj , bo w koncu trafi kosa na kamień. Masz odwagę ? startuj. Nawet soltysem nie zostaniesz. Wiec daj spokój tym mieszkańcom daj spokój gminie , wójtowi. Niech rządzi do końca kadencji. Mamy demokrację, będzie słabo ,wyborcy ocenia co dalej. Nie psuj rrównież
powietrza tu na forum bo żal tego czytać A jeżeli masz faktycznie pomysł na rozwój to napisz . A nie brednie o parkingu ,który obecnie jest nie do ruszenia.
Meixksniec 2020-09-24 17:12:55
Nie odgrzewasz kotletów, to jaki biznes prowadzisz, napisz nam, pochwał się. Już zdążyłeś szkalować Osoby na tym forum i pomówić kilka osób postronnych zaczynajac od rodziny wójta a kończąc na byłym wójcie, to teraz oświeć nas geniuszu urbanistyki. Czym się zajmuje geniusz planowania przestrzennego dla którego dorożka jest jak autobus, a przystanek komunikacji miejskiej jest jak dworzec komunikacji międzymiastowej.
Pytanie 2020-09-24 17:10:57
Gdzie w cywilizowanym świecie (w jakim mieście) rynek po rewitalizacji to parking na 80 miejsc postojowych, dworzec, przystanek, postój busów, taksówek i poczekalnia? Proszę o jeden przykład.
Mieszkaniec 2020-09-24 17:05:04
Natomiast w Krakowie są sukiennice i uwierz wyglądają trochę inaczej niż ten barak w Krościenku. Wpisz sobie sukiennice Kraków, a późnej wpisz barak i porównaj zdjęcia, do czego jest bardziej podobne to co Ty nazywasz Sukiennicami w Krościenku. Widzisz juz teraz
jakie śmieszne komentarze wypisujesz?
Mieszkaniec 2020-09-24 16:59:24
Aha, Kraków z dorożkami i Nowy Targ z przystankiem komunikacji miejskiej na jezdni. No to ja już Ci odpowiedziałem że ani w Krakowie ani Nowym Targu nie ma parkingu na 80 samochodów na płycie rynku i nie ma dworca, nie ma postoju taksówek, nie ma poczekalni i nie ma postoju busów i autobusów dalekobieżnych. Nie masz żadnych argumentów. Zero.
Mieszkaniec 2020-09-24 16:58:31
Już Ci pisałem daruj sobie to koleszkowanie, ziomkowanie i te pseudo-analizy psychologicznego, o potrzebie lekarza, leków itp. Jest to ordynarne i prostackie do granic możliwości. Zamiast tego odpowiedz na jedno pytanie: Gdzie w cywilizowanym świecie (w jakim mieście) rynek po rewitalizacji to parking na 80 miejsc postojowych, przystanek, postój busów, taksówek i poczekalnia? Chociaż jeden przykład specjalisto od urbanistyki, nie więcej. Bardzo proszę.
Kroscienczanin 2020-09-24 16:46:54
A przykłady ci podawałem ale jak widać nie umiesz czytać także daj sobie już sianka i nie bój piany :)
Kroscienczanin 2020-09-24 16:44:27
No jak ci potrzeba ( a potrzeba ) to ci załatwię
Pytanie 2020-09-24 16:22:49
Jeden przykład z całego świata, nie więcej. Bardzo proszę.
Pytanie 2020-09-24 16:21:05
Gdzie w cywilizowanym świecie (w jakim mieście) rynek po rewitalizacji to parking na 80 miejsc postojowych, przystanek, postój busów, taksówek i poczekalnia? Proszę o odpowiedz.
Mieszkaniec 2020-09-24 16:19:22
Weź wstaw jeszcze kilka buziek, napisz coś o lekarzu. Taki poziom szanowni państwo prezentuje ostatni obrońca dworca i parkingu na rynku. Brawo!
Mikrofala 2020-09-24 16:10:56
Ty to sobie możesz kotleta odgrzać bo nawet nie upiec, a nie coś pozwalać albo zabraniać. Samozwańczy strażnik dworca i parkingu w rynku - śmiechu warte.
Kroscienczanin 2020-09-24 16:10:46
W ogóle koleszko nie wiem czemu myślisz że ja mam jakiś bar ?? Chory jesteś czy co ?? A przeniesienie w miejsce gdzie nikogo nie będzie oznacza upadek busów . Tak samo jak wyburzenie sukiennic . Chłopie ogarnij się trochę z twoją nienawiścią do innych
Mieszkaniec 2020-09-24 16:05:10
Jak jest przetarg to wystartuj żeby przenieść agro-bar z baraku. Bo barak w przyszłym roku idzie do likwidacji.
Zakład 2020-09-24 15:56:19
A jak powstanie na dworcu w Krościenku punkt Dido po
rewitalizacji to wejdziesz pod mikrofale w baraku i zaczniesz przepraszać, ok?
Kroscienczanin 2020-09-24 15:54:23
Miałem nie czytać ale obrażać się i wyzywać to nie pozwolę :)
Pytanie 2020-09-24 15:53:50
Gdzie w cywilizowanym świecie (w jakim mieście) rynek po rewitalizacji to parking na 80 miejsc postojowych, przystanek, postój busów, taksówek i poczekalnia?
Mieszkaniec 2020-09-24 15:50:43
Aha, jakoś przed remontem wygrali. Zreszta wielki problem wygrać przetarg będąc jedynym oferentem. Już dzisiaj wiadomo kto go wygra ale oczywiście dalej prezentuj swoją hipokryzje. Nigdzie nie napisałem o likwidacji lokali, busów, ratusza. Busy, autobusu należy przenieść a nie likwidować, a usnąć należy tylko jedna ruderę. Tyle. Trudno polemizować z kimś to nie potrafi nawet czytać. Albo pewnie dlatego nie czyta bo już się wcześniej zarzekł, ze nie będzie. I tylko ciagle pisze sobie te same bzdury.
Kroscienczanin 2020-09-24 15:45:31
Posadz se Rozalię w ogródku to ci dobrze zrobi :) ukoi twoje nerwy :)
Komedia 2020-09-24 15:34:16
A już mistrzostwem jest pisanie przez fana dworca i parkingów że mu się beton nie podoba. Czyli
co, dworzec i parking w błocie, a obok pijalnia. Człowieku ale Ty śmieszne rzeczy piszesz. Ale spokojnie usuną barak będzie mniej betonu.
Do Kroscienczanin 2020-09-24 15:27:56
A przecież miałeś nie czytać? Ty nawet w tym nie potrafisz prawdy napisać i zachować konsekwencji.
Kroscienczanin 2020-09-24 15:23:08
Żeby mogli tam sprzedawac to muszą wygrać ewentualny przetarg także nie pisz bajek :) a wszystko oznacza lokale, ratusz i busiarzy mój drogi
Normalny mieszkaniec 2020-09-24 15:16:18
Pewien były na szczęście wójt daje upust frustracji. Bronek, zostaw ludzi. Klapki sąsiada nawet przeszkadzają. Lekarz jedzie
Absurd 2020-09-24 15:14:50
W normalnych miastach tworzy się strefy bez samochodów a w Krościenku budują dworzec w rynku. I komu tu jest potrzeby lekarz?
Mieszkaniec 2020-09-24 15:06:14
Koniec września, ma już komu kotleta w mikrofali podgrzać na dworco-parkingu i można spokojnie spędzić dzień przed komputerem?
Mieszkaniec 2020-09-24 14:57:23
A Zlikwidować proponuje tylko jeden barak. Jak to jest wszystko to gratuluje percepcji.
Mieszkaniec 2020-09-24 14:47:33
Dyda nie ale Dido które po remoncie wraca do lokalu w ratusza tak. Maja sprzedaż na dworcu w Szczawnicy to i będą mieli na dworcu w Krościenku.
Kroscienczanin 2020-09-24 14:21:29
Rozwój gminy według mieszkańca : zlikwidować wszystko co się da aby nikt nie mógł grosza zarobić . No jest tu problem duży . Problem z głową . A te bilety to Dyda będzie sprzedawal mam rozumieć ? Weź już nie kłam :)
Troskliwy 2020-09-24 14:17:36
Bronus. Trochę pozytywnej energii. Wyluzuj
Ratusz 2020-09-24 14:16:08
A to ze mi się nie udało zablokować tego fatalnego
projektu, bo się krzyżem nie położyłem jak niektórzy, przy remoncie ratusza, to wybacz. Przyjdę natomiast bić brawo jak będą burzyli barak.
Psychiatra 2020-09-24 14:09:34
Mieszkaniec już do ciebie jadę .
Mieszkaniec 2020-09-24 13:58:20
To że Ty nie rozumiesz i nie ogarniasz to nie znaczy że to kłamstwo. Największym kłamstwem jest twierdzenie że utrzymywanie speluny, parkingu i
dworca jest w interesie ogółu mieszkańców. Tak samo udawanie że poczekalnia, przystanki dla kilku środków transportu samochodowego to nie dworzec. Jedyne kłamstwa na tym forum to te Twoje komentarze. I
bardzo Ci nie rękę ruszać ten temat publicznie. Niestety czas rozliczyć takie absurdalne działania.
Mieszkaniec 2020-09-24 13:49:13
Aha czyli wtedy mogłem interweniować a teraz mi nie wolno bo zamęt wprowadzam. Śmieszny jesteś. Interweniowałem wtedy, interweniuje teraz i będę interweniował. A Ty się nie bój, że wreszcie uda się zamienić rynek na rynek a nie dworco-parking z minionej epoki. Wszystkim wyjdzie to na dobre.
Niestety 2020-09-24 13:44:22
Panie wójcie i pan uległ takim jak ten troglodyta, który się męczy we współczesnym świecie. Wstyd. Żeby ludzie myślący, na stanowiskach, niszczyli naszą miejscowość, pod dyktat jakiejś garstki niezorientowanych Osób. Jest to tak samo słabe jak ten rynek z tymi autobusami i samochodami.
Mieszkaniec 2020-09-24 13:36:13
Bardzo Cię boli ze kończy się prywata i publicznie rozpoczęto dyskusje nt. fatalnej funkcji rynku? Czas skończyć z parkingiem dla 80 samochodów i (jak Cię tak bardzo męczy słowo dworzec to specjalnie dla Ciebie) z przystankami dla autobusów, busów, taksówek i poczekalnią. Rynek na być rynkiem. W demokracji głos ma większość a nie jeden frustrat z upadłego baraku.
Pytanie 2020-09-24 13:28:31
Czy gdziekolwiek w cywilizowanym świecie płyta rynku to 80 miejsc postojowych i dworzec?
Sprostowanie 2020-09-24 13:24:12
Ty nie jesteś normalny mieszkaniec tylko lokalny krzykacz na skraju wegetacji. Normalny mieszkaniec chce mieć w centrum rynek a nie dworco-parking.
Mieszkaniec 2020-09-24 13:21:46
Daruj sobie te pozdrowienia, życzenia zdrowia i zomkowanie. 1. To że coś ma dwa koła nie oznacza jest motorem, ale już oznacza że jest jednośladem. W Ustawie regulującej zasady publicznego transportu publicznego z 2018 roku stosuje się określenie "dworzec - miejsce przeznaczone do odprawy pasażerów, w którym znajdują się w szczególności: przystanki komunikacyjne, punkt sprzedaży biletów oraz punkt informacji dla podróżnych". Na dworcu znajdują się punkt sprzedaży biletów, poczekalnia, bagażownia, punkty gastronomiczne i punkt informacji dla podróżnych. To wszystko będzie znajdowało się na nowym dworco-parkingu wiec już skończ te swoje teorie że to zwykły przystanek. No ale według Ciebie 80 to kilka wiec trudno będzie Ci coś pojąć. 2. Człowieku, gdzie ja byłem podczas prezentowania projektu rynku, co i do kogo pisałem wiem lepiej niż Ty. Dlatego daruj sobie ustalanie za mnie czy interweniowałem czy nie i jak to robiłem. Od 10 lat prezentuje ten sam pogląd, gdy projekt tego gniota pierwszy raz został publicznie pokazany. Niestety poprzedni wójt i obecny nigdy nie zrobili prawdziwych konsultacji społecznych w obawie przed garstką krzykaczy. Wypowiadam się tak mogę i gdzie mogę, że to absurd. A że Ty tego rzekomo dotąd nie słyszałeś to być może dlatego że się nie stołuje w baraku.
Proste pytanie 2020-09-24 13:05:35
No właśnie widać jak nie czytasz. Wskaż chociaż jedno moje kłamstwo. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie pisze, że dworzec to przystanek, że dorożka to jak autobus, że 80 to kilka, że UM i UG nie znajdują się w centrach i że barak to sukiennice. Nie pisze że wójt Dyda wygrał wybory bo nie miał poparcia, albo że opowiadał o gondolach w tej kampanii. Nie piszę, o zbawiennej roli lokali gminnych i zbyt małej liczbie miejsc parkingowych na rynku. Te absurdu to są wszystko Twoje twierdzenia. Ja zadaje Ci ciagle jedno pytanie na który nie potrafisz odpowiedź: gdzie w cywilizowanym świecie (w jakim mieście) rynek po rewitalizacji (2012 i teraz) to parking na 80 miejsc postojowych, przystanek, postój busów, taksówek i poczekalnia?
Normalny mieszkaniec 2020-09-24 12:53:05
Drogi mieszkańcu. Pogubiles się w kłamstwach. Przeczytaj posty ze zrozumieniem. Manipulujesz faktami dostosowując je do swoich teorii. Przykład dworca. Zapoznaj sie z definicją co znaczy dworzec autobusowy, czy infrastruktura dworca. Idąc tym tokiem rower to motocykl bo przecież dwa koła ma? W Krościenku nie będzie dworca. Będzie przystanek. Nie twórz na nowo definicji. Oczywiście ze wszystkim tak jest. No ale mimo próby zakłamania rzeczywistości szanuję Twoje zdanie gdyż każdy ma prawo mieć swój mały świat. Jednakże jedna sprawa. Skoro oczywiście tak Ci zależy na dobru mieszkańców gminy to co zrobiłeś podczas fazy projektu plyty rynku? Ile wnioskow formalnych napisałeś żeby przenieść przystanek i zredukować parking? Czekamy na odpowiedź , bo to był czas na interwencję. Pokaz nam jak to się wykazywales inicjatywą i zainteresowaniem. Plany były jawne, dostępne
Dla każdego. Teraz inwestycja obecna jest jeszcze nie skończona i próbujesz zamęt wprowadzić? Co to ma na celu ? Jedynie prowokowanie do kłótni z innymi na forum. Ale jak widać niektórzy tym żyja zamiast inwestycjami. Czekam na odpowiedź
pozdrawiam.
Urząd gminy w ratuszu 2020-09-24 12:50:49
Wójtowi faktycznie zabrakło odwagi żeby przenieść UG. Chociaż jakby to zrobił to byś pierwszy pisał że było załatwione żeby zlikwidować szkolę i przenieść pod Lidla. Taki poziom hipokryzji prezentujesz. Jedną mam tylko nadzieje, że teraz nie zabraknie wójtowi odwagi i usunie ten barak oraz przeniesienie dworzec. Od razu uzupełniam, broń Boże nie na nowy parking, jak dla mnie, to może Delikatesom albo Lewiatanowi na próg. Najważniejsze żeby wreszcie z rynku zrobić rynek a dworco-parking.
Kroscienczanin 2020-09-24 12:32:27
Mieszkańcowi i koledze polecam nie kłamać bo wstyd na ulicę wyjść i w takiej rzeczywistości zakłamanej żyć :) Ja już nie czytam tych kłamstw bo szkoda oczu :)
Tp 2020-09-24 11:56:05
jaszek zostaw tą mikrofale w spokoju.
Mieszkaniec 2020-09-24 11:55:03
Jak brak Ci kompetencji, środków i wyobraźni żeby zobaczyć jak wyglada świat to jedz chociaż do Łącka tam też zobaczysz jak wygląda rynek i dworzec. Wtedy przestaniesz bełkotać o jakimś naturalnym charakterze dworco-parkingu zamiast rynku.
Mieszkaniec 2020-09-24 11:49:24
Jak Ty myślisz że prostactwem, butą i bełkotem mnie zmęczysz to się mylisz. Koniec odpuszczania troglodycie, bo sprawa jest zbyt ważna. Czas walczyć o sprawy ważne. Rynek powinien być rynkiem a nie dworcem z 80 miejscami postojowymi. Koniec przedkładania niby interesu (chodź to faktycznie żaden interes) jednego czy dwóch przegranych nad dobro ogółu. Chcemy w centum rynku a dworca i parkingu!
Obserwator 2020-09-24 11:45:47
Szanowny obrońco dworco-parkingu, ale my już wiemy jak wygląda rynek i całe Krościenko wobec nowoczesnych miejscowości turystycznych. My naprawdę wiemy gdzie te teorie
Nas doprowadziły. Ty niestety tego nie wiesz, bo jesteś ignorantem, któremu horyzonty kończą się na ul. Mickiewicza. Pojedź, zobacz, poczytaj, pozwiedzaj wtedy może będziesz partnerem do dyskusji. I przestaniesz kompromitować sprawy ważne, których nie pojmujesz. Rynek w formie dworco-parkingu to kompromitacja i wstyd. To źródło dalszego upadku Naszej miejscowości.
Mieszkaniec 2020-09-24 11:26:29
Nie masz żadnego argumentu. Jak dziecko w piaskownicy rzucasz obelgami pomieszanymi z ciagle tymi samymi skompromitowanymi sloganami. Piszesz jakieś dziwne i nieprzystające do realiów twierdzenia. A ja cierpliwie pokazuje Ci twoje kłamstwa, błędy, weryfikuje przykłady które prezentujesz ośmieszając swoje tezy. I będę to robił nadal. Bo mam już dosyć obrażania ludzi rozsądnych, mam już dosyć braku pojęcia i zaściankowość, mam już dosyć zawłaszczania sobie prawa do decydowania o przestrzeni wspólnej przez kilku krzykaczy. Czas Twoje braki merytoryczne skorygować i wytłumaczyć Ci że mamy XXI w. i jak dzisiaj wygląda świat.
Mieszkaniec 2020-09-24 11:15:35
Szanowny interlokutorze szkoda dyskutować. 1. Według Ciebie Mickiewicza obok banku do nie centrum? Faktycznie nie rynek, chociaż 10 m od rynku, główna ulica przechodząca w rynek to bardziej rynek niż 80 to kilka. No ale jak bardzo chcesz przykłady z samego rynku lokali do wynajęcia w samym tym roku to proszę bardzo: lokal w którym znajduje się obecnie motoryzacyjny, lokal w którym obecnie znajduje się cukiernia z kawiarnią, lokal w którym wcześniejszej znajdowała się cukiernia. Rotacja i możliwość wynajęcia lokalu w centrum jest bardzo duża i bardzo prosta. 2. Dalej uparcie twierdzisz że przystanek, postój busów i taxi, poczekalnia to nie dworzec? To klasyczny przykład dworca. A jeśli uważasz że przystanek to: przystanek, postój dla busów, postój dla taksówek i zadaszona poczekalnia to gratuluje. Pokaz mi gdzie w Nowym Targu na rynku albo na świecie mają taki przystanek. No ale jak Ty nie odróżniasz komunikacji miejskiej od dalekobieżnej i przystanku na jezdni od dworca zamiast rynku to trudno. 3. Barak przy studni to obiekt o jakiejkolwiek wartości? Na usunięciu (nie żadnych sukiennic tylko) baraku zyskają wszyscy - zyska wizerunkowo Krościenko, zyskają właściciele prywatnych lokali, zyska ład przestrzenny, powstanie możliwości zagospodarowania tej przestrzenie na miarę rynku a nie dworco-parkingu, zyskają mieszkańcy i turyści którzy będą mogli wypocząć i przebywać w normalnym miejscu a nie w Bangladeszu. Zyska lokalny biznes bo ich lokale będę znajdowały w czymś coś już trochę bardziej przypomina rynek a nie dworco-parking z barakami. A na usunięciu tego baraku nie straci nikt, bo chyba nawet ten obecny najemca ma już dosyć tej wegetacji. I naprawdę, daj sobie spokój z tym tekstem że na dworcu, parkingu albo w baraku można coś kupić. Kupuje się na rynku i w centrum w lokalach prywatnych obiektów i w marketach. A te miejsca tylko zyskają gdy się to Krościenko trochę ogarnie, zlikwidują barak ustawiony bokiem to rynku a rynek będzie rynkiem, a nie dworco-parkingiem. 4. Dalej coś tam obrażasz, wyśmiewasz, zarzucasz, szczerze to już nawet szkoda to czytać, poziom piaskownicy. Napiszę tylko jedno jestem mieszkańcem, bez absurdalnych określników prawdziwy, dobry itp. który płaci podatki i chce żeby Krościenko było pięknym rozwijającym się miasteczkiem z centrum godnym współczesności. Nie godzę się żeby garstka nieświadomych i zagubionych w czasie, nie rozumiejących współczesnych potrzeb ludzi zagarniała swoimi absurdalnymi teoriami prawo do niszczenia przestrzeni publicznej. A najlepsze w tym wszystkim jest to ze jeszcze jesteś przekonany że na tym absurdalnym utrzymywaniu dworco-parkingu ktokolwiek zyskuje.
Tp 2020-09-24 07:26:39
Bronek zostaw ta gminę w spokoju
Kroscienczanin 2020-09-24 07:03:48
Kłamstwa mieszkańca : 1. Mieszkaniec Kłamie nazywając przystanek autobusowy dworcem i operując za jego przeniesieniem dobrze wiedząc że przystanki są na rynkach ( np . Nowy Targ , Nowy Sącz itd). Czemu nie napiszesz że to jest przystanek tylko kłamiesz ? 2 . Mieszkaniec Kłamie mówiąc o tym że miasteczko zyskało na likwidacji lokali i zyska na likwidacji sukiennic . Kto zyska ? Ludzie ze nie będą mieli gdzie sprzedawać czy turyści że nie będą mieli co kupić . Słuchaj , na twoim miejscu to ja jakbym tak kłamał to bym w lustro nie mógł spojrzeć :)
Kroscienczanin 2020-09-24 06:15:47
Argumentów już dostałeś 100 i żadnego nie potrafiłeś zbić :) cieniutko :)
tylko ja 2020-09-24 05:59:15
którzy to właściciele biznesów w rynku mają nieciekawe charaktery i dbają tylko o rozwój własnych biznesów nie szanując innych
Kroscienczanin 2020-09-24 05:21:06
W sumie jak ktoś przystanek nazywa dworcem to rzeczywiście potrzeba leku
Fakt 2020-09-24 02:15:33
Może jest jeszcze szansa usunąć ten dworzec, a w przyszłym roku ten barak ustawiony bokiem do rynku? To jedyna szansa dla znormalizowania funkcji rynku. No ale jak obecna władza boi się afer kilku nieświadomych pieniaczy, to nic z tego nie będziemy. Szykuje się dworzec i parking za 8 mln zł zamiast rynku. To fatalna wiadomość dla Krościenka.
Brawo 2020-09-24 01:16:05
O parkingu i dworcu zamiast rynku skończy się pisanie gdy rynek wreszcie będzie rynkiem, a nie kompromitacją tego miejsca. Uczynić w 2020 roku z rynku miasta turystycznego dworzec z parking to hańba. Ja w przeciwieństwie do komentującego z nickiem Mieszkaniec, nie będę dyskutował z twórcami bredni o transporcie dorożkarskim. Do dyskusji trzeba mieć partnera, a tutaj ewidentnie tego brakuje. Dlatego zwracam się tylko do władz gminy - Wójta i Radnych. Szanowni Państwo to, że jacyś nieudacznicy, bez wiedzy głoszą jakieś anachronizmy i dyrdymały to mało istotne, ale to że Państwo (jako nasi reprezentanci) nie zrealizowaliście prawdziwego projektu na miarę współczesnych czasów to wstyd. Już widać jakie to będzie żałosne miejsce, niestety.
Podsumowanie 2020-09-24 00:35:12
Wiem, wiem większość to tych kilku z rynku, obrażonych na cały świat, ze im uciekł. Dyda został wójtem bo głosowała na niego mniejszość, której opowiadał o gondolach (tylko ze nie w tej kampanii). To ze prawdziwy kroscienczanin troszkę sobie pomylił kampanie, lata, obietnice to już nieważne. Dla Niego przecież 80 to kilka. Rynek powinien być dworcem i parkingiem. I mimo, że jest to jednak to źle, bo został zabetonowany, czyli dworzec miał być na trawie. A tak w ogóle to dostało się Radnej, którą chyba najmniej interesuje lokalizacja dworca, bo przez lata swojej społecznej aktywności, zajmowała się ściąganiem grubych miliony a nie awanturami i lokalnymi wojenki. Tak w kilku słowach można zaprezentować stanowisko i postawę obrońcy dworca i parkingu zamiast rynku. Brawo, wspaniała prezentacja swoich poglądów i twierdzeń.
Mieszkaniec 2020-09-23 23:43:29
Jak Ci tak bardzo ciąży ten trafny przykład Kazimierza Dolnego i Lanckorony, gdzie bez dworca i parkingu na 80 samochodów w rynku lepiej funkcjonują, to mogę Ci zamienić te miasteczka na dowolne miejsce w cywilizowanym świecie: startując od Wiednia, Paryża, Rzymu a kończąc na Chrzanowie, Krynicy Zdrój, Helu.
Do Terapeuta 2020-09-23 23:16:35
Każdego określam według prezentowanej postawy, zachowania i podejścia. Te określenia to żadna obraza tylko obiektywne stwierdzenie faktów. A skoro czujesz się dotknięty to trudno. Ale przynajmniej jasne jest kto wypisuje te abstrakcyjne twierdzenia. Takim podejściem i teoriami o dworcu i parkingu zamiast rynku doprowadzono do upadku tego miejsca. A teraz, zablokowanie możliwość ratunku tej przestrzeni, upieranie się na utrzymaniu rozwiązań dobrych 60 lat temu, zmarnowało jedyną szansę na normalność. No cóż wegetacji ciąg dalszy.
Mieszkaniec 2020-09-23 22:57:24
Te aluzje to już poziom żenujący ale skoro odpowiadam na największe absurdy to i na to odpowiem. Ja myślę, że nikt rozsądny nie chciałby mieć baraku (nie wiedzieć czemu nazywanego sukiennicami), budek z serkami obok swojego biznesu. Dlatego nikomu tego nie życzę. Sukiennice powinny być w ogóle usunięte, serki przeniesione do lokali albo chociaż porządnych stylowych straganów przy amfiteatrze i koło PPTK, a dworzec powinien powstać na działce koło Sokolicy. Jak byłeś bardzo ciekawy gdzie widzę lokalizację tych urządzeń to wystarczyło zapytać bez konieczności oskarżania kogokolwiek. I akurat uważam, nowy parking pod nowym Kościołem powinien zostać parkingiem bez funkcji dworca, rynek powinien zostać rynkiem bez dworca, a dworzec powinien powstać po przekątnej tworząc trójkąt punktów naturalnego ciążenia w Krościenku.
Mieszkaniec prawdziwy 2020-09-23 22:41:36
Szanowny mieszkańcu. Przeczytaj prosze mojego posta ze zrozumieniem. Najlepiej kilka razy. Ja rozumiem , że można być specjalista w jakiejś dziedzinie ale we wszystkim?? Poza zaklamaniem rzeczywistości. 1 tworzysz nowe definicję słowa dworzec. Wg przepisów i projektu jest to przystanek(prof Miodek wymieka). 2 zastępujesz sanepid twierdząc , że lokal nie ma warunków sanitarnych. 3 jesteś oczywistym ekspertem od projektowania przestrzeni(mogłeś charytatywnie zgłosić się I zaprojektować rynek) 4 jesteś ekspertem w dziedzinie handlu obrażając lokalnych sprzedawców jednocześnie snujac "teorię". ulica Mickiewicza to nie rynek. Na rynku w Krościenku bardzo ciężko wynająć lokal. Jeśli to takie banalne Załóż interes I pokaż jak się handluje. 5 jesteś ekspertem w dziedzinie emisji spalin przez samochody ( wylaczony silnik zaparkowanych pojazdów nie emituje spalin) skoro mieszkańcu tak Ci leży "dobro" gminy To wymyśl obwodnicę dla ul Kingi np. Wtedy Zmniejszysz ruch. Podpowiem Ci coś . Nie siej fermentu bo parking ze względu na srodki unijne jest nie do ruszenia. A jeśli miałeś takie wspaniałe pomysły z parkingiem to mam pytanie na które proszę o odpowiedź. Co w tym kierunku zrobiłeś Kiedy był na to czas tj w fazie projektu? Czy składałes wnioski formalne do wójta czy rady ? Jeżeli nie to nie bij piany na forum
Mieszkaniec 2020-09-23 22:36:40
Pani radnej nie znam osobiście ale dobrze życzę, bo odmieniła swój okręg i dlatego dla Jej dobra absolutnie uważam, że przeniesienie dworca pod któryś z Jej marketów byłby fatalnym rozwiązaniem. Dla Niej to żaden interes a Ci którzy nie mogą zrozumieć istotności wyprowadzenia tego z rynku mieliby używanie. Ciekawe tylko że jakoś nie podejrzewa się innych właścicieli marketów. U obcego tak nie boli jak u swojego?
Mieszkaniec 2020-09-23 22:27:08
Oczywiście pojawił się temat przeniesienia pod nowy Kościół. Ruszyły teorie spiskowe dziejów. Otóż jak dla mnie niech przeniosą pod Lewiatana, Biedronkę, Delikatesy Centrum albo nowo budowany market budowlany na Sobieskiego. Bez różnicy, byle wreszcie rynek w Krościenku był rynkiem a nie dworcem i parkingiem. I napiszę więcej, niech nie tylko nie przenoszą pod Milę albo Lidla, bo zaraz rozsądne działanie zostanie zakwalifikowane jako działania tej Pani. Taki to jest właśnie poziom dyskusji. Jak brakuje argumentów to zaraz zaczynają się aluzje.
Terapeuta 2020-09-23 22:12:36
Trzeba mieć tupet. "Mieszkaniec" ludzi uczciwie prowadzących interes nazywa "krzykaczami z dworca" "pseudobiznesmenami" natomiast sam/sama się oburza gdy ktoś zwraca się do niej/niego z małej litery. Mentalnosc kalego To jest przykre. Jak ma być dobrze w tej miejscowości
Mieszkaniec 2020-09-23 22:09:40
Widzę że poziom frustracji wobec merytorycznych argumentów rośnie. Dlatego, konkretnie i na temat: 1. 25 to kilkadziesiąt a nie kilka czy kilkanaście bez względu na rodzaj użytej przez Ciebie czcionki. Teraz zasłaniasz się, że chodziło Ci o miejsca dla ludzi zewnątrz itp. Zresztą w ogóle takie wyliczanki ilu parkuje mieszkańców, ilu policjantów, ilu pracowników banku, ilu urzędników, a ilu handlowców jest śmieszne. Po prostu, twierdzenie że 80 miejsc postojowych to za mało jest piramidalnym absurdem, który doprowadza do żenującej teorii zburzenia wszystkiego i zabetonowania na parking, tylko nie wiadomo wtedy dla kogo. 2. Jeśli przystanek, poczekalnia, postój busów i Taxi na środku niby rynku nie jest wprost elementami tworzącymi dworzec, to powstaje pytanie co niby go tworzy? Jest to DWORZEC. 3. Najbliższa miejscowość z dworcem do Łącko a nie Nowy Targ i nie znajduje się na rynku. Natomiast porównywanie wielkości, skali i typu rynku w Nowym Targu do dworco-parkingu w Krościenku to aberracja. Po pierwsze autobus w Nowym Targu nie wjeżdża na płytę rynku tylko ma przystanek na jezdni. Po drugie są to przystanki dla komunikacji miejskiej. Po trzecie w Nowym Targu jest dworzec dla komunikacji podmiejskiej i nie jest znajduje się na rynku. 3. W Nowym Targu parking był na rynku, ale przed rewitalizacją. Obecnie mają miejsca postojowe które stanowią znikomy elementem całości, o czym pisałem że jest to dopuszczalne w odpowiedniej proporcji. W przypadku Krościenka, odnosząc tą relację, to około 30 miejsc postojowych. 4. Przykład Krakowa, który nagle Ci pasuje, też pokazuje Twoje błędne twierdzenia. Otóż dorożki to element lokalnej atrakcji turystycznej, który służy to prezentowania walorów turystycznych miejsca, a nie rodzaj transportu samochodowego. Jeśli dla Ciebie autobus i samochód to synonim dorożki to gratuluje pojęcia. Na szczęście w Krakowie nie mają takich problemów i nie wpadli na pomysł żeby zamiast dorożek na rynku postawić pętle autobusową. I akurat tego pewnie nie wiesz bo bazujesz na przykładach jednego województwa, ale w Kazimierzu który jest znacznie lepszym przykładem wobec Krościenka niż Kraków, są i meleksy i dorożki. 5. Znowu błąd, ratusz zwykle znajduje się w centrum lub bezpośrednio na rynku danej miejscowości. Na każdy Twój przykład falsyfikujący to stwierdzenie podam 10 przykładów potwierdzających to stanowisko (zaczynając od Krakowa a kończąc na Nowym Targu). 6. Tych Twoich opowieści o pijalni na dworcu nie komentuje, bo szkoda. Albo dworzec albo pijalnia. A Ty nie godzisz się na usunięcie dworca a jesteś za pijalnią ? kompletne poplątanie cech i funkcji. 7. Ja rozumiem Twoją fascynacje straganami ? taki Bangladesz styl, ale twierdzenie że w lokalu całorocznym nie można prowadzić działalności sezonowej, uzupełnionej o inną sprzedaż jakoś do mnie nie przemawia. Jakoś lody można sprzedawać w lokalu stacjonarnym a chyba nie są produktem mniej sezonowym niż oscypek. Jak chcesz prowadzić biznes sezonowo to płać odpowiednio za korzystanie tylko podczas sezonu ? proste. 8. Twierdzenie, że co jakiś czas nie pojawiają się lokale w rynku i okolicach do wynajęcia, jest kosmicznym absurdem. Poziom rotacji placówek banków, sklepów, punktów jest tak duży że trudno nadążyć. Obiekt trzy korony obok banku, jest od 12 lat do sprzedania, możesz sobie tam otworzyć 30 sklepów na trzech poziomach. 9. Być może inaczej rozumiemy stwierdzenie normalna toaleta. Dla Ciebie oznacza posiadanie prysznica a dla mnie warunki nieurągające współczesnemu standardowi. 10. Parking i dworzec do Ilości samochodów ma wiele. Jak nie ma dworca nie ma autobusów a ja nie ma 80 miejsc postojowych nie ma 80 samochodów. Bardzo trudno to zrozumieć? 11. Stylu wypowiedzi nie komentuje bo jak wcześniej napisałem, szkoda się nad tym pochylać.
Pytający 2020-09-23 21:50:45
Namiary na tą panią? Czym się zajmuje? Ten pan to wójt czy były wójt mieszkający na rynku?
Kroscienczanin 2020-09-23 21:31:23
Przenosić to ty sobie możesz radę gminy i wójta do innego budynku (gdyż jak ktoś tu napisał nigdzie nie ma tak że są w środku rynku ) a nie przystanek które są w każdym cywilizowanym mieście czy gminie w środku rynku . Nie pozdrawiam. Tak to pewnie ta Pani się tu wypowiada . Pod mile wszystko a normalnym ludziom nic.
Mieszkaniec 2020-09-23 20:57:25
Wybacz ale nie będę się zniżał do poziomu ziomkowania i dzielenia mieszkańców na porządnych i prawdziwych. To jest żenujące. A do rynku, który będzie rynkiem to wreszcie turysta przyjdzie. Dworzec i parking to nie zachęta tylko odstraszacz. W każdej miejscowości turystycznej w Polsce centra funkcjonują bez dworców i parkingów na 80 aut i jakoś turyści wchodzą i nawet robią to chętniej i licznej niż w przypadku dworco-parkingu. Nie masz żadnych argumentów, przeinaczasz tylko dosyć proste sformułowania, nie udolnie przypisując mi nieprawdziwe stwierdzenia. Świadczy to albo o złej woli albo ograniczonej percepcji. Nie masz pojęcia co to jest ład przestrzenny, jakie cechy powinny mieć poszczególne części terenów zurbanizowanych, na czym polega tworzenie walorów miejscowości turystycznych. Przekładając na przykład który może zrozumiesz - dworzec i parking w rynku to jakby samochód parkować w salonie, a toaletę mieć na środku kuchni. Dla Ciebie może to jest ok, nie wnikam. Proponuje tylko żebyś się może wzniósł na odrobinę kultury osobistej i zaczął zaimki osobowe pisać z dużej litery.
Kroscienczanin 2020-09-23 20:48:14
Wiekszosc to nie ty , a Dyda został wójtem bo naopowiadal głupot o gondolach i basenach . Jakby przedstawił to co zamierza zrobić z rynkiem to w życiu by nie wygrał . Także baje to sobie możesz opowiadać sobie na dobranoc :)
Kroscienczanin 2020-09-23 20:44:30
Większość to nie ty koleszko . Coś ci się pomieszało :)
Normalny mieszkaniec 2020-09-23 20:40:02
Szanowny mieszkańcu, nie manipuluj. 1. miejsca postojowe - 18 czy 25 niewielka różnica I tak ich jest za mało -tak może nie wiedziałeś ale... mieszkańcy rynku też mają samochody! Więc realnie na rynku będzie KILKA miejsc postojowych dostępnych dla osób z zewnątrz. 2. Po modernizacji na rynku będzie uwaga , PRZYSTANEK autobusowy. To nie jest dworzec. Wiec nie fantazjuj, I nie strasz że dworzec zastępuje funkcje rynku. Przystanki są w różnych miejscowościach na rynku. Zdziwiony? Najblizsza wieksza miejscowość z przystankiem na rynku -Nowy targ tyle podmiejskich tam przejeżdża w dzień ile u nas w tydzień autobusów. Mało tego ,też mają parking! Szok? Nawet w Krakowie na rynku jest postój środków transportu z oczywistych względów są to melexy I dorozki. Wiocha no nie? Krakow A środki transportu mają na rynku i to koniami jeżdżą... Tak, wiem w Kazimierzu na rynku
jest inaczej... Czy jest to na tym etapie zrozumiałe? 3 jakie są te tradycyjne funkcje rynku? W cywilizowanych miejscowościach zwłaszcza turystycznych siedziba gminy/ władz miasta jest POZA rynkiem. Zaskoczony? Ale na przenosiny nikt odwagi nie miał. 4 Ratusz jest mniejszą częścią budynku gminy, który powinien zostać zagospodarowany na potrzeby turystki. 5. Wzrost czynszu przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności cenowej prywatnych lokali. Hahaha chyba jesteś po pierwszym roku nauki zarządzania i to zdalnej nauki. Po pierwsze,wolnych lokali prywatnych na wynajem w Krościenku na rynku NIE ma . Po drugie Handel detaliczny oscypkami odbywa się zbyt krótko zeby był sens prowadzic taką
Dzialalnosc w innej formie. Pozostają stragany. Tak. Stragany, budki itd. Wszędzie
Tak to funkcjonuje. więc o czym Ty piszesz? Dzwoni ale nie wiesz chybs gdzie. 6. Co Ty masz z tą osią rynku? Nie musisz kłamać co do Sukiennic. Możesz wybrać się na piwo chyba jeszcze otwarte mają w weekendy. I uwaga szok. Skup się. Mają toaletę!! Prysznica nie widziałem. 7. Wypisujesz coś o spalinach? A co ma parking i przystanek do ilości samochodów? Kilkanascie samochodow dziennie? Przy setkach przejeżdżających. Gratuluję dedukcji. Wystarczy nie kłamać. Zdrowia
Mieszkaniec 2020-09-23 20:15:30
Ja się nie mam zamiaru nigdzie przeprowadzać. Niech przeprowadzają się Ci którym pasuje życie na ostatniej wsi - Bieszczady, wsie w świętokrzyskim i podkarpackim czekają. Tam niech opowiadają że parking i dworzec to źródła rozwoju. Albo lepiej, proponuje cofnąć się w czasie tak o 60 lat. Tam się będziesz czuł najlepiej. A w Krościenku to czas żeby decydował interes większości a kilku krzykaczy z upadłego dworco-parkingu.
Kroscienczanin 2020-09-23 20:10:51
Pomysł mieszkańca na Krościenko : wywalić dworzec daleko od centrum i zniszczyć miejsca handlowe tak żeby turysta nie wszedł do rynku ( bo po co?? ) a jak już czasem wejdzie to żeby nic nie kupił ( no bo gdzie jak mieszkaniec niszczy każdy lokal ) . No gratuluję . Brawo brawo hahahha
Kroscienczanin 2020-09-23 20:02:38
Czytaj ze zrozumieniem ziomuś a nie kłam że ktoś ci przyklasnal twojemu pomysłowi . Niszczenie prawdziwych i porządnych mieszkańców poprzez zniszczenie im lokali , przeniesienie dworca daleko od rynku nie przejdzie . Takie bzdurne i zawistne koncepcję to możesz jedynie dla siebie pisać . Krościenko zyska że nikt do rynku wtedy nie przyjdzie ??? Heheheh no pierwsze słyszę . Także odpuść sobie bo na degradację gminy z takimi pomysłami to nie ma miejsca :)
Moim zdaniem 2020-09-23 19:52:41
Totalną głupotą to jest twierdzenie że dzięki dworcowi i parkingowi na rynku, ktokolwiek zyskuje. Krościenko jako miejscowość turystyczna traci jakoś całość kosztem wyimaginowanego zysku kilku pseudo-biznesmenów którym brakuje wyobraźni i pojęcia żeby porzucić przekonania z minionej epoki na współczesne.
Mieszkaniec 2020-09-23 19:41:52
Przeciwnie, wreszcie kupią ale pamiątki, a nie pietruszkę i zjedzą w godnych warunkach, a nie w spalinach i hałasie autobusu na masce 80 samochodów.
Mieszkaniec 2020-09-23 19:32:39
Miło ze wreszcie zrozumiałeś że z dworcem i parkingiem zamiast prawdziwego rynku upadek tego miejsca będzie postępował. Jedyna szansa dla lokali w centrum to z rynku zrobić rynek, a nie dworzec i parking z barakami. Możesz się obrażać na rozwój i postęp i wyładować frustracje na innych ale argumentów merytorycznych nie posiadasz żadnych i pokazałeś to w ostatnim komentarzu. Od razu przypominają się bohaterowie Konopielki jak czyta się ten Twój komentarz - jak ziemia jest okrągła jak przecież widać ze jest płaska, a Ci na dole nie spadają.
Kroscienczanin 2020-09-23 18:58:40
Wez sie przeprowadz do tego twojego Kazimierza a nie niszcz ludziom życia pisząc pierdoly i głupimi pomysłami które spowoduja utrate dochodu ludzi cieżko pracujących . Nie pasuje to przeprowadzka. Beda chodzic do rynku patzrec na mauzoleum . To jest szczyt rozwoju według mieszkanca. Przyjadą na dworzec, popatrza na mauzoleum , nic nie kupią i nie zjedzą bo nie bedzie gdzie i pojadą. Żałosne. Szczyt głupoty .
Mieszkaniec 2020-09-23 18:10:24
Komentarze zaginające rzeczywistość to są te na które odpowiadam. Prostując kolejne stwierdzenia z Twoich wpisów pragnę nadmienić, że: 1. Po modernizacji płyty runku powstanie NIE kilkanaście tylko 25 dodatkowych miejsc postojowych, czyli KILKADZIESIĄT. 2. Doliczając te już istniejące otrzymujemy łączną liczbę ponad 80 miejsc postojowych. To z rynku w małym Krościenku czyni duży parking, degradując jego podstawowe funkcje oraz charakter. 3. Przystanek dla autobusów, miejsca postojowe dla Busów oraz taxi, budynek poczekalni to właśnie elementy tworzące definicje dworca. A jeśli te dodatkowo znajdują się w centralnym punkcie płyty, na samym środku, to mamy modelowy przykład zastąpienia tradycyjnej płyty rynku dworcem, który w każdym mieście i miasteczku na świecie znajduje się poza rynkiem. 4. Ratusz ma określone funkcje, do których z pewnością nie należy handel detaliczny, a gmina nie jest powołana do prowadzenia działalności rentierskiej. Na rynku oraz w samym Krościenku znajduje się spora podaż powierzchni handlowych, większym problemem jest ciągła rotacja kolejnych upadających biznesów, zamknięte lokale przez kilka miesięcy w roku i brak odpowiedniego popytu. Krościenko pod wpływem kuriozalnej polityki rozwoju, a raczej jej braku, traci i dzisiaj jest cieniem miejscowości sprzed 40 lat. To zasługa właśnie takich absurdalnych teorii, że np. rynek ma być parkingiem albo dworcem. 5. Z całym szacunkiem, ale nazywanie baraku ustawionego bokiem do centralnej osi rynku, sukiennicami to kuriozum. To obiekt szpecący otoczenie, w marnym stanie, bez warunków sanitarno-technicznych aby mógł istnieć w ogóle, a co dopiero w rynku miejscowości z aspiracjami turystycznymi. 6. Jeśli chodzi o podwyżki wspominanych urządzeń to automatycznie powoduje to wzrost atrakcyjności cenowej powierzchni najmu lokali prywatnych. Niech handlarze oscypków (notabene nie z Krościenka) otworzą lokaj w cywilizowanych warunkach w prywatnym lokalu. Wtedy handlarz oscypków uchroni się przed niby wysokimi kosztami gminnymi, centrum zyska wizualnie (bez budek), a wynajmujący lokal mieszkaniec Krościenka zarobi czynsz. Oczywiście to tylko teoretyczny przykład, gdyż faktycznie te mityczne koszty są niskie i pani od oscypków nigdzie się nie wybiera. 7. Nie myślimy że turyści idą do rynku aby obejrzeć przerośniętą stodołę. Idą do centrum żeby w spalinach, hałasie na parkingu i dworcu spożyć gotowego hamburgera z mikrofalówki w lokalu bez normalnej toalety. Notabene nazwać ratusz stodołą, wobec nazwania stodoły sukiennicami, to duża brawura. 8. Problem fanów rynku w postaci dworca i parkingu jest taki, że wobec braku merytorycznych argumentów i racji, pozostają Im teksty o taczkach, wyzwiska i teorie spiskowe. Proszę wybaczyć ale kultura osobista i rozsądek nie pozwalają mi tego komentować. Ciekawi mnie tylko czy Osoba tak żarliwie komentująca ten temat kiedykolwiek była np. w Kazimierzu Dolnym. No cóż horyzonty, determinują sposób postrzegania otaczającej rzeczywistości.
Do mieszkaniec 2020-09-23 14:49:26
Już władze załatwily 6 najemców. Teraz zburza Sukiennice dojdzie kolejnych 2. Nie licząc podwyżek dla straganów. Hahaha I to jest rozwój? Kto normalny tu zainwestuje I w co? Chyba jedynie w firmę pogrzebowa żeby grzebac lokalnych przedsiebiorcow. Po likwidacji sukiennic turysci będą najedzeni widokiem wspanialej gminy? Bo czym innym ? Gdzie tu zjeść na rynku? Chyba że chodzi o napędzenie kieszeni soltysowi, radnemu, któremu konkurencja odpadnie. Takie macie pomysły na grzebanie tej miejscowości
Kroscienczanin 2020-09-23 14:42:22
Do normalny mieszkaniec : Brawo , brawo , brawo !!!!!!
Normalny mieszkaniec 2020-09-23 14:07:31
Niektórzy ludzie na tym forum pięknie zaginaja rzeczywistość . Proponuję zapoznać się z faktami. Piszecie o remoncie płyty. Tak, po modernizacji nowego rynku będzie kilkanaście miejsc parkingowych. KILKANASCIE, które zajmują w głównej mierze mieszkańcy rynku. Doliczcie sobie miejsca postojowe z okolicy starej plebani to wyjdzie wam ponad 100 I bedzie powód do bicia piany. Piszecie o dworcu, wysmiewajac projekt. Gdzie tam jest dworzec? Malutki przystanek autobusowy ktoś rozdmuchuje do rangi dworca ?gratuluje. W tych samych komentarzach można przeczytać o rozwoju miejscowości, restauracji, ogrodkach, handlu. Te władze są grabarzem dla handlarzy i turystki. Remont gminy-6 czy t
7 lokali zniknęło. Obecnie sa plany zniszczenia następnych , którzy prowadzą działalność w sukiennicach. Już nie mówiąc o podwyżkach za wspomniane stoiska z pantoflami czy tez oscypkami. I to jest rozwój? Myślicie, że turyści ida do centrum oglądać tą przerosnieta stodole? Turyści do centrum ida bo jest przystanek, knajpy, oscypki pamiątki, kawiarnie. Ale jeżeli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo , że chodzi o pieniądze i zazdrość. Wystarczy zobaczyć kto na likwidacji czego korzysta i komu to przeszkadza. Rada do pewnych osob, zostawcie już ta gminę w spokoju bo nikt wam nie uwierzy, że przeniesienie przystanku, likwidacja busiarzy, handlu i skukiennic oraz meczenie straganiarzy to rozwój centrum. Taczki gotowe do wywózki
Mieszkaniec 2020-09-23 03:06:27
Przeniesienie przystanku, zmiejszenie miejsc parkingowych i usunięcie baraków to jedyne wyjście aby znormalizować wygląd, charakter i funkcję rynku. Jeśli ten wójt przestraszy się kilku nierozsądnych Osób i tego nie uczyni to faktycznie nigdy więcej takiego wójta - który działa na szkodę swojej miejscowości. Żeby to Krościenko wreszcie zaczęło przypominać miasteczko turystyczne, a nie zacofaną wioskę, to tego typu działania są niezbędne. Wierzymy, że Panu wójtowi po raz pierwszy w karierze nie zabraknie pojęcia, determinacji i rozeznania. Czas wreszcie zrobić coś na miarę prawdziwego rozwoju Krościenka. Picowanie skansenu rodem z PRL, z dworcem i parkingiem zamiast rynku, musi się skończyć. Ta ten dworzec inwestor autobusem z pewnością nie przyjedzie, jedyna szansa to pokazać potencjalnemu biznesowi, że władze w Krościenku stawiają na rozwój i normalność. Albo pójdziemy w stronę Kazimierza Dolnego z pięknym klimatycznym rynkiem z ogródkami, restauracjami, barami, galeriami, pamiątkami albo w stronę małych wiosek z przystankiem i sklepem wielobranżowym w pseudo-centrum.
Kroscienczanin 2020-09-22 15:56:49
Obecna władza niszczy ludzi którzy uczciwie pracują na swój byt . Idealnym przykładem jest budowa tego mauzoleum przez który ludzie musieli się wynieść z budynku gminy . Teraz kolejna koncepcja to zburzenie punktów handlowych koło studni która pewnie zostanie zrealizowana bo wójt to lubi niszczyć ludzi. No i przeniesienie przystanku to kolejny krok w degradacji gminy . Nigdy więcej takiego wójta. Za co on zarobił 126 tys zł ?
szczawniczanin 2020-09-22 07:57:16
W Szczawnicy poprawi się kolejną dobrą drogę, podczas gdy tyle ludzi wciąż nie ma normalnego i godnego dojazdu do swoich domów. Władza lubi łatwe inwestycje
Do Jan zza góry 2020-09-20 20:01:21
Jak brakuje argumentów to się zaczynają teorie spiskowe. Nikt nie pisze, że ludzie chcą i że należy przenieść pod kościół. Przeze mnie niech przeniosą objętnie gdzie, a wszystkim nierozsądnym może to nie odpowiadać. Ale faktem niezaprzeczalnym jest, że przystanek, dworzec i parking zamiast rynku oznacza upadek tego miejsca. I można robić rewitalizację za 8 mln zł
albo 18 mln zł, a zostawiajac tam dworzec, przystanek i 80 miejsc postojowych efekt zawsze będzie fatalny. Ciekawe też są twierdzenia, że rodzina wójta piszę komentarze, krytykujące wójta za niewłaściwie wydane środki pieniężne. To jest właśnie ta logika tych którzy uważają że robienie z rynku dworca i parkingu ma sens.
Jan zza góry 2020-09-20 16:07:14
Rodzinka wójta zatrudniona do wypisywania komentarzy lobbujacych za przeniesieniem przystanku z rynku pod nowy kościół.... Ludzie, trzeba było myśleć przy tworzeniu projektu. Wydaliscie 8 mln inwestycja jeszcze nie gotowa i już słyszymy że źle? Że " ludzie" chcą przeniesienia przystanku ?Gratuluję
Parking 2020-09-19 18:19:05
Gość ma do wydania 2 mln zł na inwestycje A wy tylko parking i parking. Projekt modernizacji ratusza i płyty był znany już od dawna, trzeba było przed akceptacją interweniować. Ponad dwa lata na wnioski, gorzkie żale i inne wywody. Lecą zgodnie z projektem i tyle. Tak ciężko to zrozumieć? Podajcie sensowne, realne pomysły.
Do Janusz 2020-09-19 17:58:00
A jak ktoś tego nie rozumie to rozeznania i pojęcia. Dużo rozeznania i pojęcia życzę. Jesteśmy w XXI w. Dziś już nie urządza się ogródków restauracyjnych na dworach i parkingach. Nie handluje się warzywami w centrum miasta turystycznego i nie żyje się wspomnieniami jak to było 50 lat temu. Dworzec i parking zamiast prawdziwego rynku oznacza dalszy upadek tego miejsca, bez znaczenia czy z nową czy starą płyta rynku. Każdy i wszędzie to rozumie. To jest oczywiste.
To jest rozwój 2020-09-19 17:38:15
Rozumiem, są różne fantazje ale żeby parkingi i samochody.... Może te rury wydechowe są kuszace??? Zostaw ten temat w spokoju
Odpowiedz 2020-09-19 17:34:54
No co Ty, rozwój to jest zamienić cały rynek na parking i dworzec. A propozycja nie polega zmniejszaniu miejsc parkingowych w miejscowości tylko w samym rynku. No chyba że Ty trzymasz samochód, zamiast w garażu, to w salonie?
Janusz 2020-09-19 17:09:44
Jeżeli ktoś proponuje zmniejszenie kilkunastu miejsc parkingowych jako rozwój miejscowości to zdrowia. Dużo zdrowia życzę
Marketing 2020-09-19 16:06:36
Pomysł na hasło reklamujące Krościenko po rewitalizacji rynku. Mamy nawiększy i najnowocześniejszy przystanek autobusowy (z parkingiem) w Polsce nazywany górnolotnie rynkiem!
Zachwycony 2020-09-19 15:57:39
Panie Dyda wspaniała ta rewitalizacja. Już pięknie prezentują się te samochody zasłaniające te granitowe płyty. A jak jeszcze dojdą po drugiej stronie busy i autobusy, to będzie bajecznie. Duży sens jest wydać 8 mln zł złotych, żeby auta zamiast na starym asfalcie stały na nowych płytach. Piękna inwestycja!!!! Tylko tych miejsc parkingowych trochę zbyt mało. Jakby opracować jakiś system parkowania jeden na drugim to by było jeszcze piękniej.
Turysta 2020-09-19 15:49:04
Chętnie zjem obiad siedząc w sąsiedztwie graciarni samochodowej, obserwując kopcące i hałasujące autobusy oraz busy. Nie ma to jak posiłek podczas wypoczynku w klimatycznej, turystycznej miejscowości górskiej. Jeszce się tylko się zastanowię czy lepiej przyjechać na wypoczynek weekendowy do Krościenka czy na dworzec centralny do Warszawy. Chyba jednak wybiorę Warszawę bo jeszcze pociągi zobaczę. Panie Wójcie, a nie było pomysłu żeby w ramach rewitalizacji przystanku i parkingu jakaś drezynę ściągnąć albo bocznice kolejową wybudować. A dla fanów tradycji, zagrodę dla trzody chlewnej.
Jest pomysł 2020-09-19 15:34:58
Pewno, parking i dworzec są najważniejsze!!!!! Nie dziwi mnie niechęć to remontu ratusza, ponieważ według tej mentalności powinno się zburzyć ratusz i jeszcze może Kościół. Potem wszystko zabetonować miejscami postojowymi i dworcowymi. W poniedziałek przywrócić targ na rynku, ludzi zganiać pod groźbą grzywny na zakupu i będzie elegancko!!! Poważni biznesmeni z rynku byliby w euforii, gdyby zrealizować taką wspaniała wizje rozwoju Krościenka!!!!
Krościenko śpi 2020-09-19 14:32:06
@uczyć się. Ty tak poważnie czy kpisz? Czego się uczyć? tego bałaganu i braku jakiejkolwiek koncepcji? Przykład: parking obok kościoła w Krościenku 7:30. Turyści chcą zostawić auta i jechać na spływ. Pytają co i jak, pokazuję nr tel busa. Pp chwili narady odjeżdżają. Po 8 przyjeżdża busiarz i narzeka bo nie ma gości. O tej porze to nawet kawy nie ma się gdzie napić. Chcesz więcej przykładów? Kto rano wstaje ....
rozkminiam to 2020-09-19 13:51:56
władze gminy komentarze powinny przemyślec a nie uważać za knucie i spiskowanie,już dawno mądrzy architekci przestrzeni przestrzegali ,iż może i taniej zabetonować i przykryć samochodami, ale zdrowiu fizycznemu i psychicznemu to nie służy,już widać jak zachowuje się młode pokolenie
Do @Do to się nazywa postęp 2020-09-19 13:32:10
Wspaniała nowomowa, okraszona kilkoma sformułowaniami, których znaczenia nie rozpoznajesz. Ale po kolei, daruj sobie obrażanie, pouczanie i protekcjonalne rady domorosłego psychologa, który rzekomo rozpoznaje frustracje innych. To taka oczywista przypadłość Osób, które nie mają argumentów merytorycznych. Zawsze wtedy pojawiają się wyimaginowane przytyki o charakterze personalnym. Rozumiem chęć zabłyśnięcia i użycia kilku słów, których znaczenia nie rozumiesz ? np. reedukacja (za słownikiem PWN oznacza działania wychowawcze podejmowane wobec przestępców lub osób uzależnionych mające przystosować ich do życia w społeczeństwie po odbyciu kary lub zakończeniu leczenia). Gratuluje umiejętności posługiwania się słowem. Natomiast, odnosząc się do Twojej niebywałej umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz logicznego myślenia (którego Twój wpis jest antytezą), odpowiadam: 1. Charakter gminy determinują różne czynnik endo i egzo ? geniczne i są na ogół zmienne. Jeśli nie posiadasz tak elementarnej wiedzy nt. kreowania cech podstawowych JST, to nie jesteś parterem do dyskusji. Krościenko aktualnie to miejscowość dysponująca naturalnymi atrybutami o charakterze turystycznym i kreowanie takiego wizerunku jest jedynym właściwym. Krościenko jako lokalny ośrodek handlowy przez lata traciło na znaczeniu, głównie ze względu na tak anachroniczne teorie jak te Twoje w punkcie 1. Budowa potęgi handlu w Krościenku na handlarzach którym ?jakoś idzie? ponieważ przez ponad 100 lat przebranżowili się ze sprzedaży owiec na sprzedaż oscypków w tym samym miejscu i w tych samych warunkach lokalowych, jest absurdem. To Twoje ?jakoś idzie? w praktyce oznacza wegetację. Co prawda Krościenko aktualnie rozwija się jako lokalny ośrodek handlowy ale akurat zasługa lojalnych handlarzy jest w tym znikoma. Co więcej ten kierunek, do pewnego momentu może być wartościowy, ale bezrefleksyjne marnotrawienie kolejnych lokalizacji, wobec braku kreowania marki Krościenka jako ośrodka turystycznego np. poprzez budowę hotelu jest błędne. 2. Daruj sobie te aluzje alkoholowe, które najpewniej są emanacją Twoich pragnień. A 80 miejsc parkingowych na rynku to nie jest wystarczająco, tylko trzykrotnie za dużo. I żadną abstrakcją nie jest przejście 200 m z parkingu to urzędu. W cywilizowanych świcie to standard. Dodatkowo można zaparkować na targowicy, ul. Wędkarzy, ostatnio powstał nowy parking na Kozłeczyźnie, na Kościuszki. Parkingi są ogólnodostępne pod marketami, kościołem, budynkiem parku itp. Opcji jest wiele, wystarczy uruchomić myślenie zamiast tego małomiasteczkowego przekonania o tym, że trzeba parkować na progu przed drzewami do urzędu. 3. Dziękuje serdecznie za próbę rozwiązania moich rzekomych problemów, niestety te które zaproponowałeś są absurdalne. Te mistyczna ilość samochodów pracowników UG to średnio ok. 10 pojazdów, pobieranie opłat za postój na obszarze zrewitalizowanym z pieniędzy UE jest nielegalne, tworzenie pijalni na dworcu autobusowym to ?abstrakcja? (cytując Ciebie), a biznesy w lokalikach po 30 m2 dzisiaj nie mają już racji bytu. Te Twoje propozycje najlepiej pokazały Twoje kompetencje i świadomość.
Brawo 2020-09-19 12:05:30
A czy gdziekolwiek w cywilizowanym świecie płyta rynku to 80 miejsc postojowych, dworzec i przystanek? Może faktycznie, centrum w małej miejscowości nie jest jeszcze gotowe na zupełne wygaszenie ruchu samochodowego ale jakoś w Kazimierzu Dolnym (z którego w Krościenku znajduje się podróbka studni) jakoś pięknie egzystuje bez samochodów. W Lanckoronie, Krynicy Zdrój, Wiśle, Chrzanowie, Myślenicach, Wieliczce w centrum sytuacja jest podobna - ruch ograniczony to minimum. Na rynku w Nowym Targu, Nowym i Starym Sączu, Tarnowie, Łącku jest kilkanaście miejsc postojowych. A Krościenko, zupełnie jak malutkie wioski typu Nowe Brzesko - dworzec w centrum i parking zamiast płyty. Brawo, wspaniała wizytówka miasteczka z aspiracjami turystycznymi. Wstyd.
Za 8 mln zł pan Dyda zafundował nam przystanek i parking, pozbawiając Nas prawdziwego rynku na kilkadziesiąt lat albo i więcej. Nie ma to jak kawa pod parasolem na masce samochodu w oparach rury wydechowej autobusu.
Do to się nazywa postęp 2020-09-19 10:54:43
Widzę komentarz byl w punkt skoro tyle frustracji trzeba było wylać. Zaproponować mogę tylko reedukacje. Czytanie ze zrozumieniem oraz opanowanie logicznego myslenia na poziomie podstawowym. Napiszę w punktach. Być może zrozumiesz "człowieczku sukcesu". 1. Krościenko jako gmina ma taki A nie inny charakter. Kiedyś handlowali owcami teraz czyms innym to jest urok moejscowosci I twoje intrygi tego nie zmienia. Handlarze od lat sa na rynku jakoś im idzie. Natomiast jeżeli masz pomysł na super biznes A wysmiewasz się z lokalnych przedsiebiorcow , otworz dzialalnosc rekinie i zjedz te płotki. 2. Jeżeli uważasz że mamy wystarczająco miejsc parkingowych to odstaw trunki wyskokowe. Ludzie jadąc do gminy mieliby parkować pod nowym kościołem czy na drodze powiatowej? Abstrakcja 3. rozwiąże twoje życiowe problemy. Za darmo. Żeby rynek przyciągał turystów i był rynkiem trzeba było przenieść urząd gminy na tylke. Znacznie Zmniejszyla by się liczba samochodów na parkingu. Dodatkowo Wprowadzic parkomaty- zarobek dla gminy(obecnie nikt tego nie zrobi gdyż pracownicy urzędu nie będą placili) w budynku rewitaliziwanym zrobić pijalnie wody i inne atrakcje turystyczne(dochód z podatków dla gminy, z najmu lokali użytkowych czy też miejsca pracy dla ludzi). Wizualnie - odnowić elewację kilku budynków. Zobacz, takie to proste. Zamiast knuc I spiskowac trzeba było forsowac taki pomysł. Zdrowia życzę
uczyć się 2020-09-19 08:48:23
brać przykład z ekskluzywnej Szczawnicy czy gospodarze robią z Placu Dietla parking
Brawo 2020-09-19 02:11:01
Do @Do potwierdzam.
Oprócz parkingu (łącznie, bagatela na ponad 70 samochód na obu płytach) i dworco-przystanku na samym środku, jeszcze wcześniej na rynku był targ (również zwierzęcy). Jak sądzisz to tez należy przywrócić w to miejsce żeby cyt. życie się tam kręciło? Krowie odchody będą się dobrze komponowały z twoja anachroniczną wizją rynku.
To się nazywa postęp 2020-09-19 00:08:10
Życie zawsze kręciło się na rynku, handel... - To stwierdzenie byłoby bardzo śmiesznego gdyby nie było tak bardzo tragiczne i żałosne. Jak wygląda handel na rynku, ruch oraz poważni biznesmeni z rynku, to wszyscy widzą. Życie już zweryfikowało te smutne teorie desperatów, którzy trzymają się parkingu i przystanku jako ostatniego bastionu przed upadkiem. Niestety takie pseudo- teorie doprowadziły ich do biedy, a finalnie doprowadza do zamknięcia biznesów. Pobudka mamy XXI w., rynek żeby dawał dochód interesom na rynku musi być rynkiem, a nie parkingiem albo przystankiem. Nie tylko w Krakowie ale na każdym rynku na świecie miejsca postojowe i przystanek to co najwyżej mało istotnym elementem, a nie centralny punktem, szpecącym i niszczący wszystkie inne funkcje i atuty centrum. A te sentymenty z minionej epoki pozostaw dla siebie tak jak Twoi przodkowie, którzy tez pewnie mieli problem jak krowy i owce usunęli z rynku na targowice.
Do potwierdzam 2020-09-18 17:50:24
Przestańcie spożywać towarzyszu bo gęba juz cała czerwona i zabytki widzicie. Poza kościołem nic nie ma. Ta pseudo rewitalizacja ratusza nijak się ma do historii
potwierdzam 2020-09-18 16:09:20
do inteligentnego inaczej, ten zabytek to z czasów kiedy o selfikach ani o innych fotkach nikt nie marzył
Do potwierdzam 2020-09-18 14:09:08
Ryneczek z zabytkiem? Gdzie ten zabytek? Polecam obejrzeć fotografie archiwalne z Krościenka . Wtedy zobaczysz jak budynek gminy czy też rynek wyglądał. Rozumiem, że niektórzy byli raz w życiu w Krakowie na rynku i zachlysneli się tym, że dworzec jest gdzie indziej. W Krościenku zawsze życie się kręciło na rynku, handel, spotkania, przystanek ludzie z targu wracający czy też ze szkoly autobusem. Więc nie knujcie Panie wojcie i Panie były wojcie. Zamiast głupot zabierzcie się do ROBOTY. Gdzie obniżki pensji na czas kryzysu? Już o inwestycjach dla turystów można zapomnieć.
potwierdzam 2020-09-18 08:12:24
do Taka sytuacja, chyba wszyscy widzą że masz rację, mielismy nadzieję na ryneczek z zabytkiem perełką ale każdy to widzi poza radnymi, PRECZ Z SAMOCHODAMI
Taka sytuacja 2020-09-17 21:59:29
Przeniesienie pseudo-sukiennic z rynku na płac obok pttk, wyburzenie socjalnej ruiny obok placu targowego i budowa targowicy. Niech to centrum zacznie wreszcie przypominać centrum, a nie peryferie z trzeciego świata. Oczywiście zbyt pięknie i normalnie to nigdy nie będzie, bo już widać że nowy rynek to nie rynek tylko parking i przystanek autobusowy za 8 mln zł. No ale jak komuś zabrakło wyobraźni żeby stworzyć prawdziwy rynek to takie są tego efekty.
Janusz 2020-09-17 18:41:45
Na ratę długu gminy. I podwyżki dla władzy
lenka12 2020-09-17 11:37:05
chyba na Bereśniku
Anglik 2020-09-17 08:36:46
Co powiesz na nowe rondo?
 • KOMUNIKATY
  SEWIK ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY FIRMY HYDRAULICZNE. SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zaprasza firmy wykonawcze z branży hydraulicznej do wzięcia udziału w postępowaniach przetargowych dotyczących punktowych wymian wodomierzy na terenie Miasta Zakopane. W celu bliższego zapoznania się z przedmiotem oferty zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Spółki www.sewik.com.pl (zakładka "przetargi") lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod nr tel. +48 885228220. Zapewniamy wszelką pomoc oraz współpracę techniczną przy realizacji powyższych zadań.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: ASYSTENT/KA DS. MARKETINGU I SOCIAL MEDIA Oferujemy: rozwój zawodowy, umowę o pracę. Oczekiwania: bdb. znajomość platform społecznościowych i mechanizmów ich działania, łatwości tworzenia komunikatów marketingowych, krótkich, angażujących treści, kreatywności i samodzielności, dobrej organizacji pracy i dbałości o detale, doświadczenia zawodowego w obszarze marketingu, dobrej znajomości j. angielskiego. Główne obowiązki: tworzenie kampanii promocyjnych, kreowanie wizerunku firmy oraz jej produktów, opracowywanie materiałów reklamowych, ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy, współpraca z firmami zewnętrznymi (drukarnie itp.).
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, szkolenia, rozwój zawodowy. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, j.angielski, prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY PROWADZI REKRUTACJĘ OSÓB NA WOLNE STANOWISKO SPECJALISTA DS. NIERUCHOMOŚCI. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko w terminie od 21 października do 5 listopada 2020 r. w godz. od 9.00 do 17.00 - w siedzibie Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościeliskiej 7 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegółowe informacje pod linkiem https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
  WWW: https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • PRACA | dam
  GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ. Tel. po 19.00: 793 333 072.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska zatrudni osobę na stanowisko kucharz oferujemy prace stałą oraz sezonową. Oferujemy wysokie wynagrodzie, prace w doświadocznym zespole. Restauracja ala carte mieści się w Aparthotel Góralskim w Białce Tatrzańskiej.. 518-259-536 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 518-259-536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-27 20:45 Dudziarz z Małej Łąki 2020-10-27 20:19 Bacowie czeladnicy odebrali certyfikaty 2020-10-27 20:00 Rok 1984. Konkurs dla czytelników 2020-10-27 19:23 Oratorium Saul - retransmisja 2020-10-27 18:40 I po zagrodzie 1 2020-10-27 17:55 Nie ma dżdżu, są kanie 2020-10-27 17:10 Kogeneracja i rozwój sieci - to plan MPEC-u na walkę ze smogiem 2020-10-27 16:25 Potrącenie dziecka w Nowym Targu (Aktualizacja) 2020-10-27 16:00 Policyjne kontrole w sklepach 2 2020-10-27 15:32 Kolejny dzień pięknej pogody 1 2020-10-27 15:06 Jesień wyrzuca zimę z Tatr 2020-10-27 14:25 Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu zarażony koronawirusem 1 2020-10-27 13:44 Orawskie odzienia Krzysztofa Pieronka (WIDEO) 2020-10-27 12:59 Samochód wjechał w latarnię (ZDJĘCIA) 2020-10-27 12:30 3 lata więzienia za zatajenie objawów koronawirusa? 1 2020-10-27 11:45 Dużo nowych zakażeń na Podhalu - 134 przypadki ostatniej doby 2 2020-10-27 11:15 Radny Krzysztof Wiśniowski żąda przeprosin 8 2020-10-27 10:45 Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce - stwierdzono 16300 przypadków 2020-10-27 10:00 Koło południa mieszkańcy Piekielnika usłyszeli ryk lotniczych silników 2 2020-10-27 09:01 Na Orawskom Bojke 2020-10-27 08:31 Myszołów nad Białką Tatrzańską 1 2020-10-27 08:00 Co udało się zrobić w Rogoźniku? 2020-10-26 21:40 Hasior na nowo 2020-10-26 21:09 Pieśni papieskie i maryjne. "Krzesany" z Cichego (WIDEO) 2020-10-26 20:11 Rekreacja bez maseczek 2020-10-26 19:31 Premier podjął decyzję. Wojsko ma pomagać Policji 27 2020-10-26 18:44 Anioły Niepodległości (WIDEO) 2020-10-26 18:21 Gmina Łapsze Niżne w starym obiektywie 2020-10-26 18:00 Kot Marcel w roli Tytusa Chałubińskiego (WIDEO) 2020-10-26 17:15 Łąka zamieniona w miejsce pamięci 2020-10-26 16:32 Tak wygląda protest w Krakowie (WIDEO) 2020-10-26 16:24 W Nowym Targu protestuje ponad tysiąc osób (galeria zdjęć) 18 2020-10-26 15:44 ZNP: Nauczyciel w trybie zdalnym powinien pracować z domu 20 2020-10-26 14:57 Protest i blokada skrzyżowania w centrum Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 42 2020-10-26 14:10 Potrzebna krew, czekają na uczniów i nie tylko 1 2020-10-26 13:16 Miał zabrane prawo jazdy, a przekroczył dozwoloną prędkość 2020-10-26 13:00 Grecja dla pasjonatów historii – zobacz najciekawsze zabytki 2020-10-26 12:59 Walka mgieł ze słońcem. Tak o poranku wyglądało Zakopane (ZDJĘCIA) 1 2020-10-26 12:40 Uwaga kierowcy, droga w Czerwiennem zostanie zamknięta 2020-10-26 11:59 Silny wiatr w Tatrach. Kolejka na Kasprowy nie kursuje 2020-10-26 11:20 Hałda końskiego nawozu przed magistratem 11 2020-10-26 10:48 90 nowych zakażeń na Podhalu 1 2020-10-26 10:41 Ponad 10 tysięcy zakażeń koronawirusem w całej Polsce 1 2020-10-26 10:00 Nutki Krzysztofa Tutki 1 2020-10-26 09:19 Dziś zablokują Zakopane 47 2020-10-26 09:00 Smog nieśmiało o sobie przypomina 2 2020-10-26 08:00 Sterylny urząd 5 2020-10-25 21:00 Ograniczenie tonażu tylko na części parkingu 5 2020-10-25 20:30 Orawianie w sieci 2020-10-25 19:37 Protest ciszy 16
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-27 21:10 1. Jeszcze szkaradną budę koło nowej "tężni" proszę zlikwidować. Bo szpetne to to. 2020-10-27 21:03 2. Jakaś pomyłka z lokalizacją GPS . Gdzie jest Białka Tatrzańska , a gdzie Groń - Leśnica ?? 2020-10-27 17:44 3. Przy ścieżce rowerowej na wysokości miejscowości Koniówka w miejscu rozbicia się samolotu znajduje się tablica informująca o tym zdarzeniu. 2020-10-27 17:28 4. Panie Krzysztofie, obrażono wielu ale Pan jako jedyny postąpił wobec tego godnie człowieka i przedstawiciela Rady Miasta. 2020-10-27 17:28 5. Dzisiaj czytałam , ze w Belgi lekarze, którzy przechodzą covid19 bezobjawowo są proszeni o przychodzenie do pracy,. Czyli chociaż podobno bezobjawowi zarażają to mogą mieć kontakt z już osłabionymi choroba pacjentami szpitali. A tu pacjent będzie odpowiadał za narażenie szpitala, a gdzie miał się leczyć w zamkniętej przychodni ?! Przychodnia na Wilczniku w Zakopanem, możesz dzwonić przez dwa dni nie ma szans, jak przyjdziesz możesz przez drzwi porozmawiać z pielęgniarką., o godzinie 11.00 pani doktor już nie ma , oddzwoni jutro po południu. Ale za godzinie jest już telefon i pielęgniarka cię informuje, że nie należy sie 80-dziesięcio letniej kobiecie zlecenie na pieluchomajtki /chociaż wcześniej kazali przynieść zaświadczenie od ginekologa, że jest taki problem, które dostarczyłam/ bo uwaga :jest covid !!!! Opatrunki na rany odleżynowe tez nie mogą wypisać recepty bo pani doktor nie widziała rany i nie ma pewności, ze to odleżyna. I takie to jest leczenie, okopali się jak na linii maginota i skutecznie odpierają ataki pacjentów. 2020-10-27 16:45 6. @ciekawski. Bo może mieszkają razem. 2020-10-27 16:17 7. @Qaz. Stety, ale są Polki, które ryzykują życie dla wolności. Nie po to górnicy z KWK Wujek zginęli żebyśmy trafili pod okupację watykańską. 2020-10-27 16:13 8. A dlaczego większość policjantów w samochodach służbowych jest i bez maseczek ? 2020-10-27 16:09 9. nosił wilk razy kilka... 2020-10-27 15:53 10. O Efendi, a w Sejmie wiktoria własnym ciałem zasłoniła dyktatora przed opozycją. Czy to prawda, że przegłosowali przymus szczepień.
2020-10-26 19:38 1. Widze że z kasą nie jest tak źle jak się depcze po samochodzie. Niezłe czasy nastały. Gdzie inni by szanowali a Ci skrzywdzeni i w bólu się wijący pozwalają sobie na występy w bucikach jakże zwykłym samochodzie a dla innych niedostępnym. 2020-10-26 13:06 2. brawo!!!!! 2020-10-25 20:53 3. Brawo dziewczyny każdy chłop który powie wam ze nie macie racji to kretyn szacun brawo 2020-10-25 12:06 4. pisz za siebie , na pewno nie sa mojego serca . 2020-10-24 21:24 5. Na ulicę wyszło spontanicznie tysięce ludzi w całej Polsce, bo im zabroniono mordować niewinne dzieciątka. A jak ograniczają nam wolność, karzą nosić maski, zamykają biznesy, zamykają nas w domach to wszyscy siedzą cicho i tylko w internecie się buntują. Jakie są prorytety ludzi w tym kraju ?! Czy wartości Wam się nie pomyliły ? Dlaczego nie walczymy o to żeby te kretyńskie obostrzenia znieść, tylko w sprawie zakazu mordu na niewiniatkach na ulicach nagle pojawiło się tyle ludzi ?! 2020-10-20 23:19 6. Przez wieki budowali Polskość należy się to im 2020-10-18 22:30 7. Budujące. Ludzi nie da się tak po prostu "wygumkować" z kart historii. Lepiej późno niż wcale. 2020-10-15 09:14 8. Widać kto jest prawdziwym bacą i juhasem. Tradycja mówi, że palice powinno się nieść przy przegonie owiec w ten sposób, aby nie dotykać nią ziemi, nie opierać się na niej, "coby łowce nie okulhały". Baca Majerski o tym wie, reszta niestety nie. A szkoda, bo właśnie te detale są ważne. 2020-10-14 14:24 9. Zostaly zasrane ulice i chodniki ulice umyto a chodniki sie rozniesie butami. 2020-09-24 21:36 10. Nawet dość pustawo, parę dni wcześniej tamtędy szedłem to ludzi było naprawdę sporo.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Pożegnania