Reklama

2020-09-17 14:30:25

Koronawirus

"Rzetelne informacje, zamiast paniki" - oświadczenie nauczycielki, zakażonej koronawirusem

- Proszę o zachowanie spokoju, zdrowy rozsądek i uczciwe mierzenie temperatury oraz pozostanie w domu, jeśli ktoś gorzej się poczuje. Proszę o zaprzestanie obrażania nauczycieli, że są nierobami i boją się pracy - apeluje dr Paulina Zimak-Piekarczyk, nauczycielka z Zakopanego.

Paulina Zimak-Piekarczyk uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. W związku z krytycznymi komentarzami, które pojawiają się w internecie pod adresem nauczycieli, postanowiła wydać oświadczenie. Oto jego treść: 

"Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie. Wynik testu COVID otrzymałam wczoraj. W tamtym tygodniu bardzo dobrze się czułam (jakby było inaczej nie przyszłabym do pracy). W piątek popołudniu zaczęła boleć mnie głowa i stawy śródręcza. Temperatura oscylowała 37,1-37,5. Nie bolało mnie gardło, nie miałam kataru, czasami zakaszlało mnie (ale wrzesień to normalne u mnie, bo zaczynamy więcej mówić). W niedzielę czułam się znaczenie gorzej - apogeum termiczne 38,5. Zimne kompresy i pyralgina pomogły. W poniedziałek po konsultacji telefonicznej - dostałam antybiotyk - gdyż ruszyły u mnie zatoki. Od 3 dni czuję się bardzo dobrze. Gorączki już nie mam.

Dzięki odpowiedzialnej pani doktor rodzinnej, zostałam skierowana na test COVID, zwłaszcza po tym jak powiedziałam, że pracuję w szkole i ze względów bezpieczeństwa chcę mieć wykonany test. Również nie ukrywam sprawy - choć przypominam, że choroba itp. to dane wrażliwe, a każdy z nauczycieli otrzymał maila ode mnie o moim wyniku. Zresztą informacje bardzo szybko się po mieście rozchodzą. Szybciej niż moje synapsy i mediatory. Zależy mi na rzetelnej informacji, a nie plotkach i dezinformacji połączonej z sianiem paniki i głupimi komentarzami nt. wirusa, nauczycieli, instytucji itp.

Zależy mi na bezpieczeństwie Państwa, młodzieży i naszych rodzin.

Według mnie nie miałam z nikim dłuższego kontaktu - nikogo nie zgłaszałam do PSSE. Proszę o zachowanie spokoju, zdrowy rozsądek i uczciwe mierzenie temperatury oraz pozostanie w domu, jeśli ktoś gorzej się poczuje. Nikt nie wie skąd i kiedy będzie chory. Najważniejszy jest spokój - a trochę w temacie biochemicznym się orientuję..Najgorsza jest niewiedza i lęk przed nieznanym. 
Proszę o zrozumienie procedur i działań Sanepidu, dyrektorów szkół oraz zaprzestanie (dot. niektórych) obrażania nauczycieli, że są nierobami i boją się pracy. Wszystko dobrze, dopóki po drugiej stronie lustra nie będą państwo, wasze dzieci, dziadkowie. Ja czuję się bardzo dobrze, ale znam osoby, które znacznie gorzej to przechodziły. Proszę o więcej empatii - musimy się szanować.

Chętnie bym popracowała, gdyż jest to moja pasja, a nie obowiązek - kto mnie zna, to wie.

Apeluję do moich znajomych ze świata nauki (PAN, UP, MCB UJ i inne) o pomoc w edukowaniu młodzieży i dorosłych. Nasza praca to nie tylko laby. Wy świetnie to wiecie! Dołączcie do akcji! Publikujcie wpisy, udostępniajcie dobre filmy itp., rozmawiajcie z ludźmi. Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,dr Paulina Zimak-Piekarczyk, spec. od biochemii, nauczyciela SP 1 i ZPSA w Zakopanem". 

m

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Paulina Zimak-Piekarczyk 2020-09-18 15:08:32
Witam cieplutko,
polecam Wam raport świetnych polskich naukowców z PANu - w linku poniżej..plus garfikę osi zachorowań pacjentów bez- i objawowych..wirulencji, mechanizmie działania, możliwych testach molekulranych i Immuno..REWELACYJNE opracowanie - kto przeczyta niech zacznie wtedy dyskutować.. :) Od wczoraj nie ma już węchu i smak tylko gorzki się przebija..ale to pierwotny, atawistyczny smak obrony na wypadek zagrożenia zjedzenia trucizny :)
#COVIDeduZakopane_swiat
#szacunekdlaNAUCZYCIELI
#RAZEMdamyRadę
#POZNAJMYsięaPOZNIEJoceniajmy
#NaNAUKĘnieJESTnigdyZApozno
#nieZAKOPUJsię
LINK do folderu z rzetelnymi materiałami naukowymi: https://drive.google.com/.../17W4H6IzkXBxyn0luhWmevjrhGhM...
Dziękuję prof. Marta Libik, Renata Bączek-Kwinta, Małgorzata Nodzyńska
Ludzie się boją bo nie znają, nie rozumieją, nie uczyli się o qPCR..Proszę o wrzucanie art, linków itp dane nt. wirulencji, mechanizmu i czasu działania, ew. latencji itp..proszę o dobre artykuły naukowe..RAZEM możemy i zrobimy więcej..

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002085412077
Dwarf 2020-09-18 13:41:37
Niejaki "Tom" napisał: - Covid zaczyna się wymiotami i biegunką. Hahaha, no ale przyłożyłeś wiedzą. Problem z covid-19 jest taki, że różnie się objawia. To, że u ciebie zaczęło się od wymiotów i biegunki to jeszcze wcale nie oznacza, że u wszystkich dokładnie tak samo się zacznie. Dlatego też walka z tym wirusem jest tak trudna i skomplikowana, gdyż różnie się objawia a najczęściej jest mylony z grypą, ponieważ zakażeni wirusem covid-19 bardzo często mają właśnie podobne objawy jak przy zwykłej grypie. Natomiast Twoja teoria jakoby zawsze zaczyna się wymiotami i biegunką to bzdura a pani Paulina jest tego żywym przykładem, która po kolei dokładnie opisała wszystkie dolegliwości jakie miała ale o sraczce i rzyganiu nie wspomniała w ogóle a test na covid ma pozytywny. Dlatego dobrze by było nie wprowadzać innych w błąd, szczególnie gdy się nie ma podstawowej wiedzy na dany temat.
Stąd 2020-09-17 23:02:32
Do POrażka, a skąd tak precyzyjne "dane"? Pewnie z "wnikliwych" badań na zasadach "wszyscy, nikt, zawsze, nigdy, wszędzie, nigdzie". Ja akurat mam przeciwne wiadomości, noszą, za to niektórzy rodzice, a za nimi ich pociechy lekceważą zasady bezpieczeństwa - i to jest brak odpowiedzialności, egoizm,...słowem porażka. A Pani Paulinie Zimak - Piekarczyk życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Thinker 2020-09-17 21:45:08
Brawo Pani Doktor.
Szkoda, że od naszych władz (na każdym szczeblu) nie można się doczekać takich rzetelnych informacji.
pipi 2020-09-17 21:35:14
dużo zdrowia zgadzam w 100 % skąd taka nienawiść do nauczycieli
Tom 2020-09-17 20:25:41
Tak,,,,,........ale to co przeczytałem to są objawy typowej grypy a nie Covida. Covid zaczyna sie wymiotami i biegunką ,a następnie wysoką gorączką połączoną z suchym kaszlem i czasami z brakiem powonienia i smaku. Po za gorączką i kaszlem ,żadne z powyższych objawów nie wystąpiły czyli kolejna pomyłka wadliwego testu na coronowirusa. Życzę powrotu do zdrowia po grypie
POrażka 2020-09-17 19:13:02
Dlaczego większość nauczycieli , dyrekcji jak i pracowników szkół nie chodzi w maseczkach ?
... 2020-09-17 16:45:18
Mądry pedagog! Cały hejt wylewany na nauczycieli wynika z braku wiedzy i odrobiony zastanowienia nad problemem, w tym wypadku zwiazanego z Covidem. Jeśli ktokolwiek kto sieje nienawiść i wylewa wiatro pomyj na nauczycieli, wiedział na prawde, jak od środka wyglada edukacja, reżim sanitarny w szkołach i cała opieka nad dziećmi w czasach pandemii, na pewno nie pisał by bzdur o dotykaniu przez nauczycieli tego samego dziennika (od kilku lat funkcjonują już tylko dzienniki elektroniczne) oraz piciu kawki w pokojach nauczycielskich, które są puste, ponieważ na każdej przerwie nauczyciele sprawują opiekę nad dziećmi... Brak zastanowienia i nienawiść do nauczycieli przeraża
teo 2020-09-17 16:06:22
Pani Doktor, trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!
janek 2020-09-17 15:29:09
Hejt na nierobów za 3... 2.. 1...
A tak poważnie to czy każdy zarażony będzie musiał wydawać oświadczenie? Zamiast cieszyć się, że jest ktoś kto potrafi się zachować odpowiedzialnie to głupie teksty o przedłużaniu wakacji, odpoczynku itp
Matka 2020-09-17 15:17:20
Dziękujemy za oświadczenie. Odważna i mądra Nauczycielka! Życzę szybkiego powrotu do zdrowia !!!
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: OPERATOR MASZYN ŚNIEŻNYCH (RATRAK) na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Kasprowy Wierch. OSOBA ZATRUDNIONA BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA: - Przygotowanie i utrzymanie tras narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu, w szczególności: obsługa maszyn śnieżnych (ratrak), profesjonalne przygotowanie tras narciarskich oraz bieżące i stałe utrzymanie tras narciarskich, współpracę z innymi operatorami maszyn śnieżnych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Doświadczenia w pracy w ratrakowaniu i utrzymaniu tras narciarskich, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Umiejętności pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Umiejętność jazdy na nartach będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet socjalny i karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "KW operator". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Zakopane: PKL Kasprowy Wierch i PKL Gubałówka. ZATRUDNIONE OSOBY BĘDĄ ODPOWIEDZIALNE ZA: - Obsługę klientów ośrodka turystycznego PKL, w tym obsługę kas, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu kolei, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i krzesełkowych, urządzeń technicznych oraz atrakcji zimowych w ośrodkach, - Wykonywanie bieżących prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego lub zawodowego, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Mile widziane uprawnienia techniczne SEP i TDT, - Umiejętność jazdy na nartach oraz pasja do gór będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy 2020/2021, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ W PKL PROSIMY O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl w terminie do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "PKL KASPROWY" lub "PKL GUBAŁÓWKA". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • USŁUGI | inne
  TRANSPORT - PRZEPROWADZKI. CZYSZCZENIE PIWNIC. 735 487 451.
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTKA do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
  E-mail: praca@redyk.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia w Nowym Targu POKÓJ, KUCHNIA, ŁAZIENKA. 889 694 718.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam CIELAKA 2-miesięcznego. 512 115 333.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy wolnostojące Nowy Targu 660 797 241, marekg@b12.pl
 • KOMUNIKATY
  SEWIK ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY FIRMY HYDRAULICZNE. SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zaprasza firmy wykonawcze z branży hydraulicznej do wzięcia udziału w postępowaniach przetargowych dotyczących punktowych wymian wodomierzy na terenie Miasta Zakopane. W celu bliższego zapoznania się z przedmiotem oferty zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Spółki www.sewik.com.pl (zakładka "przetargi") lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod nr tel. +48 885228220. Zapewniamy wszelką pomoc oraz współpracę techniczną przy realizacji powyższych zadań.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: ASYSTENT/KA DS. MARKETINGU I SOCIAL MEDIA Oferujemy: rozwój zawodowy, umowę o pracę. Oczekiwania: bdb. znajomość platform społecznościowych i mechanizmów ich działania, łatwości tworzenia komunikatów marketingowych, krótkich, angażujących treści, kreatywności i samodzielności, dobrej organizacji pracy i dbałości o detale, doświadczenia zawodowego w obszarze marketingu, dobrej znajomości j. angielskiego. Główne obowiązki: tworzenie kampanii promocyjnych, kreowanie wizerunku firmy oraz jej produktów, opracowywanie materiałów reklamowych, ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy, współpraca z firmami zewnętrznymi (drukarnie itp.). CV prosimy przesyłać: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. Białka Tatrzańska,ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, szkolenia, rozwój zawodowy. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, j.angielski, prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-30 12:44 Prawie cały szpital dla chorych na covid. Konferencja prasowa dyrekcji (WIDEO na ŻYWO) 2020-10-30 11:45 Jesienny Przysłop Miętusi (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-10-30 10:46 Mniej nowych zakażeń na Podhalu, ale wciąż dużo. Zmarło aż 6 osób 2020-10-30 10:32 Nowy dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce 2 2020-10-30 09:45 W Tatrach spadł śnieg. Za nami piękny poranek (ZDJĘCIE, WIDEO) 2020-10-30 09:00 Najlepsze wydawnictwa o górach 2020-10-30 08:04 Oczyszczalnia aportem 2020-10-29 23:32 Nowa Zakopianka 2020-10-29 23:00 Od generała Galicy do Trebuniów Tutków 2020-10-29 22:30 Strajk Kobiet Podhale pod parasolkami 13 2020-10-29 22:00 Przewrócone i porzucone auto Gruzina 6 2020-10-29 21:30 Wspomnienie nauczyciela, trenera i przyjaciela 2020-10-29 21:05 Pandemia dopadła Teatr 2020-10-29 20:25 Zimy nie widać... 2020-10-29 19:43 Od 111 lat spieszą ludziom na ratunek 1 2020-10-29 19:30 Wójt zarażony koronawirusem 2020-10-29 18:47 Dwie Polski, jedna obok drugiej 12 2020-10-29 18:27 Krucjata Konserwatorska 2 2020-10-29 18:05 Jesienne barwy powoli odchodzą 2020-10-29 17:24 Dziś retransmisja oratorium 2020-10-29 17:00 Górale zasypali szlak końskimi odchodami 10 2020-10-29 16:35 Ostatnie pożegnanie Macieja Hagowskiego 1 2020-10-29 16:34 Nowotarska zamknięta dla ruchu 2 2020-10-29 15:56 Powinniśmy się kochać i wspierać - mimo wszystko 7 2020-10-29 15:25 W szpitalu z powodu koronawirusa przebywa 69 mieszkańców gminy 2020-10-29 15:00 Z obiektywem po obu stronach 1 2020-10-29 14:30 Budowa nowego mostu w Kirach 2 2020-10-29 14:00 Wzmożony ruch przy cmentarzu na Nowotarskiej 1 2020-10-29 13:24 Szpital polowy na Stadionie Narodowym otwarty 5 2020-10-29 13:02 Jesteś za czy przeciw? 49 2020-10-29 12:37 Covidowy szpital na Kamieńcu 22 2020-10-29 12:25 Lawinowo rośnie kolejka do covidowych wymazów 3 2020-10-29 12:12 Rekord zakażeń na Podhalu - ponad 180 przypadków. Zmarły 2 osoby 2 2020-10-29 12:02 Piękna jesień na Turbaczu (ZDJĘCIA) 1 2020-10-29 11:35 Zmiana ruchu przy cmentarzu, zamknięcie ulicy Nowotarskiej 2020-10-29 11:02 MZK zawiesza kolejne kursy szkolne 2020-10-29 10:34 Ponad 20 tysięcy przypadków. Zmarło 301 osób 8 2020-10-29 10:31 Śmiertelny wypadek na budowie 2020-10-29 10:00 Bronkowe spinki i opaski 2020-10-29 09:25 Deszczowo z przejaśnieniami 2020-10-29 09:00 Dymisja z powodu oświadczenia majątkowego 3 2020-10-29 08:00 Nie będzie centrum, zostaje MOK 2 2020-10-29 07:00 Dramatycznie rośnie liczba zmarłych. Pogrzeby w czasach zarazy 2020-10-28 22:09 Gorące wieści z Cannes. Film zmontowany przez zakopiankę nagrodzony (WIDEO) 2020-10-28 21:56 Minister oskubał rabczańskie szkoły 7 2020-10-28 21:26 Za taryfy na kartę na pewno nie przepłacisz 2020-10-28 21:12 Samochód staranował ogrodzenie 24 2020-10-28 21:00 Rabka to nie jest jeden wielki zabytek 4 2020-10-28 20:13 Puste Krupówki, Facebook znowu jest nasz (WIDEO) 1 2020-10-28 20:02 Wulgaryzmy pod adresem radnych. Przewodniczący zlecił ekspertyzę 20
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-30 12:13 1. niech TO posłuży za komentarz ... W Muzeum Katedry i Zakładu Anatomii można zobaczyć zanurzone w formalinie zdeformowane, urodzone płody. Z wadami twarzoczaszki, które uniemożliwiają karmienia, bez odbytu, pochwy, penisa, tylko z kloaką. Na USG podczas ciąży widać, że urodzi się dziecko z góry skazane na cierpienie i śmierć. Dzieci z ciężkimi uszkodzeniami, nieuleczalnymi wadami serca często umierają zaraz po odcięciu pępowiny, bez matki nie są w stanie oddychać. Ale nie zawsze tak się dzieje. Niektóre - te silniejsze - przeżywają. To, że żyją, to zasługa medycyny, bez podłączenie do sprzętu ratującego życie nie miałyby szans. Ile jest takich dzieci dzisiaj w Polsce? Nie wiem, nie znam statystyk, pewnie tysiące 2020-10-30 11:48 2. Niech Rząd PiS nie ugina się przed garstką w skali polskiego społeczeństwa, którą owładnęła jakaś mania protestów. 2020-10-30 11:45 3. przeciez to jest kilka km . ktos musial nim zjechac lub zaciagnac za traktorem , auto napewno nie dzialalo bo by ktos sobie go przywlaszczyl :) 2020-10-30 11:44 4. Juz gorsza zaraza jak ten pisowki rzad nie moze nas spotkać. Ludzie walcza o swoje prawa i godność, które sa nam zabierane dzien po dniu. Rzad jest winny temu chaosowi, bałaganowi, niewydolnej słuzbie zdrowia, zadłużaniu na miliardy złotych Polski, kradna na potege i nie sa rozliczani, machloje, afery itp. Stale to samo od wielu , wielu lat. Mieli posadzić do wiezienia PO-wców ? I co ? I nic robia to samo, ale jeszcze bardziej arogancko!!! Mamy dość !!! A grypa covidowa i tak bedzie zbierała zniwo - czy będa ludzie na ulicach czy nie. A w zasadzie choroby, ktore sa podciagane w statystykach pod covid. Codziennie umiera w Polsce ok.300 osób na raka - dlaczego o tym żadne media nie trabia ?!! Ogarnijcie sie ludzie, to jedno z drugim nie ma nic do rzeczy !!! 2020-10-30 11:36 5. Matołusz, weź swoich partyjnych towarzyszy z "wicepremierem" na czele, zapakujcie się w polskie samochody elektryczne o których tak pięknie opowiadałeś i udajcie się do Szczecina. Tam czeka już na pewno nowoczesny polski prom, jeden z tych które "zbudowaliście". Wejdźcie wszyscy na pokład i sp... , przepraszam, spływajcie na San Escobar. Czy było dość grzecznie? 2020-10-30 11:25 6. Lepiej zmieńcie zawczasu hasło przewodnie, bo już po 16tej zapowiadają deszcze. 2020-10-30 11:20 7. No i git :) 2020-10-30 10:54 8. Bronią życia korników w puszczy a chore i już umierające dzieci chcą zabijać. 2020-10-30 10:50 9. Podziwiam ich, wspieram od lat za pomocą 1%, oraz innymi okazyjnymi wpłatami. Zaś chodząc po Tatrach staram się nie przysporzyć im roboty. Ale wiem że gdyby coś się stało to oni na pewno zrobią co w ich mocy by mnie uratować. Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam serdecznie całe Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe :) 2020-10-30 10:43 10. Osobiście uważam że te protesty, a wzasadzie hasła jakie nimi kierują wprowadzają jedynie nienawiść i prowadzą do destrukcji oraz destabilizacji. Moim zdaniem aborcja powinna być dozwoloną jedynie w skrajnych przypadkach tj. zagrożenia życia bądź pewności iż dziecko urodzi się martwe. Rozsądnie byłoby się domagać od władz rzeczowego i konkretnego wsparcia dla rodzin/matek z niepełnosprawnymi dziećmi aby nie musiały odczuwać chociaż w sposób finansowy cierpienia swego dziecka które ma nieoderwalne i przyrodzone prawo do życie jako istota ludzka. Ważnym jest aby takim osobom w trudnej sytuacji zagwarantować wsparcie psychologiczne oparte na merytoryce i stałym dialogu, który będzie budowało poczucie iż nie są się samym z tym problemem. Należy naprawiać a nie niszczyć.
2020-10-27 13:12 1. same wulgaryzmy, chamstwo - przerażająca młodzież bez zasad bez kultury Szczerze mówiąc to z jednej strony jest mi ich żal bo dotknęli już dna Przerażające jest również że dziewuchy będą kiedyś matkami. 2020-10-26 19:38 2. Widze że z kasą nie jest tak źle jak się depcze po samochodzie. Niezłe czasy nastały. Gdzie inni by szanowali a Ci skrzywdzeni i w bólu się wijący pozwalają sobie na występy w bucikach jakże zwykłym samochodzie a dla innych niedostępnym. 2020-10-26 13:06 3. brawo!!!!! 2020-10-25 20:53 4. Brawo dziewczyny każdy chłop który powie wam ze nie macie racji to kretyn szacun brawo 2020-10-25 12:06 5. pisz za siebie , na pewno nie sa mojego serca . 2020-10-24 21:24 6. Na ulicę wyszło spontanicznie tysięce ludzi w całej Polsce, bo im zabroniono mordować niewinne dzieciątka. A jak ograniczają nam wolność, karzą nosić maski, zamykają biznesy, zamykają nas w domach to wszyscy siedzą cicho i tylko w internecie się buntują. Jakie są prorytety ludzi w tym kraju ?! Czy wartości Wam się nie pomyliły ? Dlaczego nie walczymy o to żeby te kretyńskie obostrzenia znieść, tylko w sprawie zakazu mordu na niewiniatkach na ulicach nagle pojawiło się tyle ludzi ?! 2020-10-20 23:19 7. Przez wieki budowali Polskość należy się to im 2020-10-18 22:30 8. Budujące. Ludzi nie da się tak po prostu "wygumkować" z kart historii. Lepiej późno niż wcale. 2020-10-15 09:14 9. Widać kto jest prawdziwym bacą i juhasem. Tradycja mówi, że palice powinno się nieść przy przegonie owiec w ten sposób, aby nie dotykać nią ziemi, nie opierać się na niej, "coby łowce nie okulhały". Baca Majerski o tym wie, reszta niestety nie. A szkoda, bo właśnie te detale są ważne. 2020-10-14 14:24 10. Zostaly zasrane ulice i chodniki ulice umyto a chodniki sie rozniesie butami.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania