Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

2020-10-14 12:38:44

Pandemia

Pod Giewontem jedna trzecia testów pozytywnych

Reklama

W zakopiańskim szpitalu na ponad 100 testów covidowych średnio jedna trzecia daje pozytywny wynik.

Wczoraj pisaliśmy o rosnącej liczbie skierowań na badania covidowe i wydłużającej się kolejce do punktu, w którym pobierane są wymazy. Czytelnicy alarmowali, że sznur pojazdów, który wije się po szpitalnym parkingu i dalej ulicą Kamieniec niebawem sięgać będzie ulicy Nowotarskiej. 


- Liczba robionych u nas testów zależy od liczby wydanych skierowań - wyjaśnia Małgorzata Czaplińska, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym na Kamieńcu - liczba ta oscyluje między 90 a 120. Obecnie pozytywne wyniki zrobionych testów to średnio ok. 30 dziennie. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
fikcja 2020-10-15 12:19:22
@Ivo, dzięki za naświetlenie sytuacji. Gratuluję dość obszernej wiedzy medycznej i bieżącego rozeznania w temacie. Myślę że powinnaś startować w konkursie na dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym na Kamieńcu ;-)
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić że kierownictwo szpitali powiatowych wraz z organem prowadzącym - starostwem powiatowym mają związane ręce i nie są w stanie nic zrobić bez instrukcji z centarli (Morawiecki, Kaczyński, czy jaki tam inny). Jeśli przyjąć Twoją wersję to należałoby zlikwodować stanowiska dyrektorskie w szpitalu bo i tak "Morawiecki" pociąga za wszystkie sznurki więc po co dublować kompetencje, wynagrodzenia, odpowiedzialność? Wiem, miło jest dostawać fajne pieniądze, ładnie pachnieć, czekać aż ktoś za nas odwali robotę.
"A na marginesie oburzającym jest fakt wprowadzania przepisów zwalniających polityków odpowiedzialności za złe decyzje w okresie pandemii z jednoczesnym zaostrzaniem kar np. dla pracowników służby zdrowia (tarcza 4.0 i dalsze zamiary)." Być może ktoś chciał przypomnieć "kierownictwu" że w tym fikcyjnym systemie nie dostają pieniędzy za darmo. Cichy układ z rządzącymi polega na tym że "rzad udaje że finansuje służbę zdrowia" a "służba zdrowia udaje że jest służbą zdrowia i bierze co dają". Niestaty w tym wypadku to rządzący dyktują warunki tej obłudnej gry. Jeśli nie będziecie w stanie uciszyć społeczeństwa domagającego się REALNEJ pomocy od służby zdrowia to poprostu Was wymienią zrzucając na Was odpowiedzialność. Zamiast wycieczek zagranicznych będą spacerniaki...
Oburzające jest branie wynagrodzenia za fikcyjnie świadczoną pracę.
Mam nadzieję że chociaż w kwestii odpowiedzialności medyków Jarek z Ziobrą będą konsekwentni.
Odporności na niskie temperatury życzę.
Piotr 2020-10-15 08:27:31
A tymczasem "Naczelny Prezes Polski" dzielnie rozwiązuje problemy kur i krów. Problemy ludzi są jakieś takie mnie lotne medialnie.
miejscowy turysta 2020-10-14 19:23:57
"rząd" Pis koncertowo zmarnował czas od czerwca. No bo przecież "wirus się cofa" itp. brednie Pinokia.
Wszyscy fachowcy ostrzegali przed drugą falą. Co w tym czasie robił Pis? Walczył o władzę, zwalczał "lgbt", mieszał w ministerstwach, dzielił stołki itp. Bo to wszystko jest przecież ważniejsze od zdrowia Polaków.
Tych Polaków którymi politycy Pis gęby pełne frazesów sobie wycierają przy lada okazji.

Czy ktoś ich kiedyś rozliczy za ten cyrk?
Ivo 2020-10-14 18:29:41
Chodzi mi o to że w czasie epidemii obejmującej cały kraj obowiązki zabezpieczenia spoczywają na strukturach państwa,.Władze państwa mają budżet, powinny mieć strategię i ją realizować. Nie zrobiły tego dobrze przez siedem miesięcy.Oczekiwanie rozwiązań od dyrektorów szpitali powiatowych Jest w tej sytuacji nieporozumieniem.Ci ludzie mimo że nie otrzymali na to żadnych środków muszą na prędce organizować pracę swoich szpitali ponieważ okazało się że plan zabezpieczenia rządu padł.Np. na wiosnę utworzono 20 szpitali jednoimiennych dano im środki materiały sprzęt leki a następnie uznano że są niepotrzebne.To personel głównie tych szpitali nabierał doświadczenia przez kilka miesięcy lecząc ludzi poważnie chorych nie robiły tego szpitale powiatowe, jak grom z jasnego nieba z powodu nieudolności władz państwowych Ich złych decyzji ten problem spadł w tej chwili na powiaty więc domaganie się odpowiedzi od dyrektorów szpitali co zrobiły do tej pory jest jakimś absurdem.Szpital powiatowy w Zakopanem jest szpitalem pierwszego rzędu w walce z COIID I według ostatnich ustaleń NFZ ma zdiagnozować i przekazać pacjenta do poziomu drugiego i trzeciego.Poziom drugi i trzeci nie ma miejsc. Z tego właśnie powodu szpitale powiatowe 1.° zamykają podstawowe oddziały i tworzą oddziały COVID. Robi to również szpital w Zakopanem bo nie ma wyjścia. Oczywiście w moim przekonaniu doprowadzi to do ruiny finansów szpitali powiatowych Ale akurat należę do tych osób które zawsze uważały i uważają że pieniądze na ochronę zdrowia muszą się znaleźć i nigdy nie interesowało mnie to ile kosztuje leczenie pacjenta, ma być leczony dobrze.Należy sobie również uzmysłowić że nie są to dodatkowe łóżka tylko łóżka likwidowane na istniejących D
dotychczas dotychczas oddziałach co uniemożliwi leczenie pacjentów z innymi chorobami, Już wiemy że wzrośnie śmiertelność wśród chorych np.kardiologicznych ( odnotowano około 20% spadek wykonywanych procedur inwazyjnych choroby wieńcowejj w Polsce), onkologicznych i innych.Nie przybędzie też personelu lekarskiego pielęgniarskiego i pomocniczego bo tych ludzi nie ma i nie ma środków finansowych na ich ewentualne zatrudnienie.W dzialaniach władz został popełniony też moim zdaniem błąd, miejsca leczenia zamiast centralizować zostały rozproszone. Był czas na adaptację hal na kilka tysięcy łóżek ( tak jak zrobili to np. Niemcy w Berlinie -szpital Charite stworzył oddziały znajdujące się w hali targowej zaplanowany na 1000 łóżek obecnie dostępnych 488,koszt inwestycji wy niósł 31 mln ?).Więc może przyszedł czas otrzeźwienia dla nas wszystkich abyśmy w przyszłości nie byli łatwo wierni jeżeli już będziemy brać udział w wyborach abyśmy nie głosowali na populistów, demagogów którzy obiecują gruszki na wierzbie,aby zastanowić się nad priorytetami dla tego kraju co ważniejsze F 16,35, system rakiet, etc.Co ludziom po różnego rodzaju 500 + gdy nie mogą dostać się do lekarza, gdy zachorują na wirusowe zapalenie płuc nie będą mieli dostępu do np.Remdesiwiru.Więc jeżeli ktoś teraz ma pretensje niech zacznie od siebie bo jest to pośredni efekt decyzji każdego z nas wyborców.A na marginesie oburzającym jest fakt wprowadzania przepisów zwalniających polityków odpowiedzialności za złe decyzje w okresie pandemii z jednoczesnym zaostrzaniem kar np. dla pracowników służby zdrowia (tarcza 4.0 i dalsze zamiary).Mleko się rozlało. Jak zwykle Polak mądry po szkodzie.
tadek 2020-10-14 18:19:09
I co Pisowski suwerenie wybrałeś nieudolny rząd który rozdał miliardy dla Rydzyka, na kościoły , kampanie wyborcze ,TVPis propagandę a na szpitale nie było, to teraz w kościołach się leczyć.
fikcja 2020-10-14 18:07:15
Do @zalecenia PAN,
Szacunek za próby krzewienia zdrowego rozsądku.
Ciekawy jestem ilu to przeczyta, ilu weźmie do serca a ilu zastosuje w rzeczywistości.
W każdym razie dziękuję za rzeczowe informacje podane na tacy.
Urzędu miasta, starostwa, sanepidu, innych świętych krów nie ma bo pochowali główki niziutko....
zalecenia PAN 2020-10-14 16:07:10
Pracodawco. Jeżeli Twój pracownik jest przeziębiony albo miał kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2 ? sam zorganizuj mu pracę zdalną. Oficjalna kwarantanna może się opóźnić.
Już teraz wprowadź pracę zdalną w jak największym możliwym zakresie. Pamiętaj, że zatłoczone środki transportu publicznego, którymi podróżują Twoi pracownicy do pracy i z pracy do domu, są miejscem, w którym łatwo się zarazić SARS-CoV-2 lub grypą. Praca zdalna sprawi, że tłok w środkach transportu publicznego, szczególnie w godzinach szczytu, będzie mniejszy.
Pamiętaj jednak, aby nakładać na innych tylko te rygory i ograniczenia, które są uzasadnione dostępną wiedzą i dowodami naukowymi, a nie wypływają jedynie z Twojego osobistego przekonania lub gwałtownych emocji.
Zadbaj o to, aby wszelkie restrykcje były jasno przedstawione i w pełni zrozumiałe dla wszystkich.
Rygory przesadne i niezrozumiałe są lekceważone i przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego.
Twój przykład jest kluczowy dla osób zależnych od Ciebie. Jeżeli nie przestrzegasz zasad higieny oraz kwarantanny, ci, którzy Ciebie naśladują, również tego nie zrobią.
Anna 2020-10-14 15:33:29
Arni. Zapraszam na zakopianski SOR i potem pogadamy
fikcja 2020-10-14 15:05:01
Do @ivo.

"dyrekcja (tak mi się wydaje ) w swoim zakresie działa...z pretensjami dzwoń do Morawieckiego..."
To nie pretensje. Pytam tylko co "w swoim zakresie" zrobiła Pani Czaplińska. Nie mów mi że musi mieć glejt od Morawieckiego żeby cokolwiek zrobić.

"dzwoń do Morawieckiego..."
A masz numer przypadkiem? Idąc tym tokiem myślenia to raczej do prezesa trzeba dzwonić a nie do Mateusza. Ale po co się ograniczać? Dzwońmy od razu do Trampa bo i tak już oficjalnie jesteśmy ich kolonią.
arni 2020-10-14 15:00:36
Nie wiem czy komuś się zpodba czy nie ale ja mam swoje zdanie na ten temat bo na ileś tysięcy testów wiele osób chorych niby na covid, wiele na kwarantannie, wiele zmarło, nikt nie leczy innej choroby u pacjentów bo się nie da bo covid, som to doświadczam dziś aktualnie z babcią która nie ma nic wspólnego z wirosem. To ja się pytam czy w tej reszcie ludzi ileś dziesiąt mln. nikt nie chory nikt nie umarł,.. wogole na nic,... nie ma wirusa a jeżeli przechodzą bez objawowo to znaczy że wszyscy mają wirusa to po co to szystko bo żeby zrobić testy wszystkim na raz to można by coś stwierdzić a tak jaki tego sens sianie paniki, to jak zrobimy dziś przykładowo czterdziesci mil testów i wszyscy będą mieć test dodatni to co wtedy ale przykładowo wczoraj wszyscy nie mając testu nic się nie działo. Szopka
4 tech 2020-10-14 14:43:39
@Zuza. Lecz sie na nogi i nie siej wrogiej propagandy. To że emeryci wymrą to nie znaczy, że zostanie więcej kasy dla ciebie, no chyba że masz duchownego w rodzinie i wspomaga cię przy budowie domu. Właśnie moja prababcia ma 90 lat i siedzi w mieszkaniu na 23 m.kw. Właśnie emeryci najbardziej boją sie o zdrowie. Najgorzej jak dzieciarnia z rodzicami wchodzi do sklepu.
ivo 2020-10-14 14:40:28
Do fikcja. Daj spokój, dyrekcja (tak mi się wydaje ) w swoim zakresie działa a z pretensjami dzwoń do Morawieckiego.
JOZEEK Z ZA POTOKA 2020-10-14 14:37:02
Pewnie polowa z tych dodatnich albo więcej to takie jak te u Szumowskiego 2 tygodnie temu,falszywie dodatniego to sie zdarza:-)
Jankop 2020-10-14 14:21:16
No ale kase zostawili to teraz sie macie za co leczyc.
Zuza 2020-10-14 13:54:32
Tak wszystkiemu winne szkoły A może seniorzy niech w domu po siedzą i wrażeń nie szukają. Z nimi jest największy problem oni się nie boją i w wirusa nie wierzą
POrażka 2020-10-14 13:08:29
A szkoły nadal niech pracują stacjonarnie. Przecież dzieci nie są zagrożeniem tak powiedział minister zdrowia! Ale pamiętam też słowa premiera ! I co ? Komu wierzyć ? Wszystko zaczęło się w Polsce odkąd dzieci poszły do szkół , ciekaw jestem kiedy te urzędasy wreszcie przejrzą na oczy ? Może za 2 - 3 tygodni jak będzie 1000 zgonów dziennie ! Ale co tam ludzie umierali i umierać będą a covida to im tylko przypisuję wirusa nie ma !
Virago 2020-10-14 12:59:54
No i dziękujemy turystom
Co 2020-10-14 12:59:46
Co ze szpitalem na Ciągłówce. Napiszcie. Tam też poważnie.
fikcja 2020-10-14 12:51:08
Czy Pani Małgorzata Czaplińska, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym na Kamieńcu, mogłaby wyjaśnić jakie zostały podjęte kroki w związku z zaistniałą "znienacka" sytuacją.
Czy Pani siedzi dalej z rękami złożonymi do modlitwy?
"...pozytywne wyniki zrobionych testów to średnio ok. 30 dziennie" - to są potencjalni nowi pacjenci dla Pani. Czy ma już Pani wyznaczone miejsca na podłodze gdzie będzie ich Pani pokładać?
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  FIRMA DREWNEX DOMY DREWNIANE SPYTKOWICE PRZYJMIE DO PRACY KOSZTORYSANTA,PROJEKTANTA. 692 193 449.
 • POŻYCZKI
  PROMOCJA!!! GOLD CENT FINANSE W OFERCIE POŻYCZKI POZABANKOWE NA OŚWIADCZENIE DLA OSOBY O UMOWĘ PRACĘ, UMOWA ZLECENIE, EMERYTURA, RENTA, ROLNIK, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. ZADZWOŃ DO DORADCY T- 694 567 002.
 • ZDROWIE I URODA
  TRENER PERSONALNY (SIŁOWNIA) - WIZYTY DOMOWE, WŁASNY SPRZĘT - 506 57 62 17.
 • PRACA | dam
  GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ. Tel. po 19.00: 793 333 072.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKÓJ W BLOKU dla 1,2-osób, Nowy Targ. 728 017 055.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska zatrudni osobę na stanowisko kucharz oferujemy prace stałą oraz sezonową. Oferujemy wysokie wynagrodzie, prace w doświadocznym zespole. Restauracja ala carte mieści się w Aparthotel Góralskim w Białce Tatrzańskiej.. 518-259-536 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 518-259-536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam VOLVO S80 z 2016r. Diesel. Pierwszy właściciel. Kupione w polskim ASO. Serwisowane. Bezwypadkowe. Najbogatsza wersja wyposażenia. 602494069r.slomski@interia.plhttps://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-ID6DkA0u.h
  Tel.: 602494069
  E-mail: r.slomski@interia.pl
  WWW: https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-ID6DkA0u.h
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Managera do prowadzenia nowego obiektu hotelowego w Białce Tatrzańskiej. Wymagane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, komunikatywny język angielski oraz prawo jazdy. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczne godziny pracy.. 793931388wm@bachledzki.pl
  Tel.: 793931388
  E-mail: wm@bachledzki.pl
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-21 09:00 ZUS zaprasza na e-wizytę 2020-10-21 08:00 Festiwale online z sukcesami 2020-10-20 21:55 Najnowszy singiel Piotra Szewczyka (WIDEO) 2020-10-20 21:22 Tak w weekend było po słowackiej stronie Rysów (ZDJĘCIA) 2020-10-20 21:00 Redyk w Czarnym Dunajcu (WIDEO) 2 2020-10-20 20:46 Drugi dzień 52. Zjazdu Podhalan w Wadowicach odwołany 2020-10-20 20:01 Piękna jesień w Zakopanem. W Tatrach zima (ZDJĘCIA) 2020-10-20 19:32 Kucyki z zagrody w rabczańskim parku odebrane właścicielowi 5 2020-10-20 19:09 Poznaj swoje hormony. Konkurs dla czytelników 2020-10-20 18:50 Kwarantanna na plebani 2020-10-20 18:23 Podróże motocyklowe w czasie pandemii. Czekamy na Wasze wspomnienia 1 2020-10-20 17:37 Pamiętali o samospaleniu w stolicy 3 2020-10-20 16:46 Policja zapowiada sprawdzanie, czy testowani pacjenci stosują się do poleceń 3 2020-10-20 16:01 Widmo trotuaru 2020-10-20 15:16 Masz sprawę do załatwienia w urzędzie, lepiej zadzwoń 4 2020-10-20 14:32 Motocyklista z promilami i starym zakazem 1 2020-10-20 13:56 5 PUNKTÓW DO POZYTYWNYCH MYŚLI  2020-10-20 13:51 Podhale 2020-10-20 13:45 Jeden manewr 20-latka - 16 punktów i utrata prawa jazdy 3 2020-10-20 12:59 Apel ratowników medycznych: zachowujcie dystans przy pobieraniu wymazów 2020-10-20 12:38 Konferencja prasowa dyrekcji zakopiańskiego szpitala (WIDEO na ŻYWO) 4 2020-10-20 12:00 Zakopane: przybywa covidowych pacjentów 2 2020-10-20 11:27 Tragedia na Rusińskim. Prokuratura przedstawiła zarzuty 2 2020-10-20 10:58 Znów ponad 9 tysięcy nowych zakażeń koronawirusm w Polsce 2020-10-20 10:30 Żeby zrobić wymaz w Zakopanem trzeba stanąć w zwykłej kolejce 1 2020-10-20 10:15 Znów rekordowo dużo nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu. Zmarła jedna osoba w powiecie nowotarskim 2020-10-20 10:00 Doczekaliśmy się pięknej pogody (WIDEO) 2020-10-20 08:56 Powiat przejmie dawne starostwo 2020-10-20 08:00 Pan Adam nie zakończył jeszcze sezonu na grzyby. Pani Aleksanda też 2 2020-10-19 21:32 Kto rozpoznaje ten rower? 4 2020-10-19 21:22 (Bez)prawie wójta 6 2020-10-19 20:48 Minister kątem u starosty 2020-10-19 20:10 Renia przyjęta do OSP 5 2020-10-19 19:43 Wstrząsająca informacja dla środowiska piłkarskiego. Zmarł Marek Żołądź 2020-10-19 19:42 Konfederacja sprzeciwia się kolejnemu zamykaniu gospodarki 17 2020-10-19 19:15 Loty na święta 4 2020-10-19 18:31 Martyna Kasprzycka z Zakopanego wygrała festiwal 3 2020-10-19 17:59 Ognisko koronawirusa na budowie tunelu na zakopiance 5 2020-10-19 17:29 Szpital w Suchej Beskidzkiej apeluje o pomoc. Oferujemy przeszkolenie i ubezpieczenie 10 2020-10-19 17:22 Nietypowy sposób na zimę pod Giewontem (WIDEO) 1 2020-10-19 16:48 Kto dokończy budowę nowej zakopianki pomiędzy Lubniem a Naprawą 7 2020-10-19 16:04 18-letni kierowca sprawcą wczorajszego wypadku w Kościelisku 3 2020-10-19 15:58 Takie spotkanie z niedźwiedziem w Dolinie Kościeliskiej 2020-10-19 15:35 Proboszcz z Ochotnicy Górnej z pozytywnym wynikiem 2 2020-10-19 15:23 Minister Gut Mostowy na kwarantannie 2 2020-10-19 14:44 Ekshumacja zwłok ks. Blachnickiego. Czy został otruty? 6 2020-10-19 13:57 Kolejna szkoła zamknięta - tym razem w Szczawnicy 3 2020-10-19 13:15 W Tatrach zima, ale nadchodzi ocieplenie. Będzie wiać z południa 2020-10-19 13:15 W Mieście padła wygrana loterii Eurojackpot 4 2020-10-19 12:28 Proboszcz w Murzasichlu zarażony 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-21 08:55 1. pisizm... 2020-10-21 08:40 2. Wydaje mi się że skład ławy oskarżonych jest co najmniej nie pełny. W krajach czwartego świata na pierwszy ogień idą właściciel i wykonawca bo najłatwiej oskażyc i pewnie nie wywalą dużej kasy na adwokata więc prokuratura odtrąbi spektakularny sukces. Natomiast w krajach praworządnych są instytucje odbierające "budy" i dopuszczające je do użytkowania. Urzędnicy z tęgą wiedzą budowlaną i nie małym doświadczeniem są sowicie opłacani z pieniędzy podatników żeby zapewnić im szeroko pojęte bezpieczeństwo. Pilnują, by inwestor skuszony "oszczędnościami" zamiast 5 śrubek nie użył jednej i w dodatku przerdzewiałej do przytwierdzenia dykty do kartonu. Pytanie brzmi kto wziął pieniądze za klepnięcie tego "pudła", kto przystawił pieczęć urzędową i podpisał kawałek świstka. Czy prokuratura w ogóle sprawdziła czy ten ktoś pofatygował się na miejsce i chociaż z samochodu przyjrzał się konstrukcji? Ile jeszcze będziemy utrzymywać tych nierobów, czekających na podarki? Dlaczego na lawie oskarżonych nie ma ani jednego urzędnika mającego sprawować nadzór budowlany? To co, wszystko było dobrze a w nocy przyjechali właściciel z wykonawcą i powykręcali te śrubki żeby oddać w sklepie i dostać 5 zł, albo na złom wywieźli? 2020-10-21 08:20 3. @ivo, dzwoń do Morawieckiego, że chcesz być ministrem zdrowia, bo "ładnie pachniesz". Po co ma sam pociągać za sznurki jak Ty go wyręczysz? Przy okazji, proszę odkażać domofon na sorze bo jeden po drugim dzwonią po tym dzwonku a co jakiś czas z głośnika pada informacja że "test pozytywny". A najlepiej zorganizować "okno" do przekazywania rzeczy dla pacjentów żeby zdrowi z chorymi się nie mieszali. Na to też potrzebujesz zgody premiera? To dzwoń. 2020-10-21 08:13 4. Trutniu, dlatego, ten co go puścił bez kierowania sprawy do sądu powinien odpowiadać za współudział w ewentualnych przestępstwach drogowych popełnionych przez "kierowcę". Dlaczego jednostek zagrażających społeczeństwu nie eliminuje się z ruchu drogowego? Kara powinna być "bolesna". Rok prac społecznych pod odpowiednim nadzorem. Badania psychiatryczne, jak nie przejdzie to całkowite cofnięcie uprawnień i zakaz pracy w zawodach wymagających myślenia. Nie dajmy się terroryzować drogowej bandyterce. 2020-10-21 07:55 5. uśmiech dnia! 2020-10-21 07:42 6. Droga redakcjo, a może spytać władze miasta o projekt wioska mongolska, zwłaszcza przewodniczącego i vice, o rolę fundacji skrzydła wiary, o której kuria nie słyszała. Przecież to vice wydała zgodę na panoszenie się po parku fundacji, budowy "kiosku z pamiątkami", projektu wioska mongolska 2020-10-21 07:40 7. I tyle dają te zakazy. Większość delikwentów i tak jeździ dalej. 2020-10-21 07:37 8. I co, przez te 3 miesiące nie będzie jeździł? Myślę że wątpię... 2020-10-21 00:35 9. spacerowicz jesteście po jednych pieniądzach....a ja omijam to coś od długiego już czasu ale i tak nie zrozumiesz...... 2020-10-21 00:31 10. strzelnice niech wybuduje, jakieś usługi, gokarty a nie kolejne szmaty i badziewia chińskie sprzedawać
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP