Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

2020-10-14 20:00:32

Covid

Czas zamknąć na Podhalu szkoły? Weźcie udział w sondzie, komentujcie!

Reklama

Codziennie paraliżuje nas informacja o kolejnych zarażonych w szkołach.

- Błagam was, zróbcie coś. Trzeba te szkoły zamknąć. Co chwilę chory jest jakiś nauczyciel albo uczeń. Sam obawiam się, gdy moje dziecko wraca do domu. Z nami mieszkają dziadkowie. 


To jeden z wielu telefonów jakie każdego dnia odbieramy w redakcji Tygodnika Podhalańskiego. Co sądzicie, czy na Podhalu powinny zostać zamknięte szkoły, a dzieci znowu powinny uczyć się online? Czekamy na wasze opinie! 

Weźcie też udział w sondzie!       

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Sonda

Czy szkoły na Podhalu powinny zostać zamknięte?

Czy w związku z narastającą liczbą zakażeń koronawirusem w szkołach, powinny one zostać zamknięte, a dzieci znowu powinny uczyć się online? Weźcie udział w sondzie!

Odpowiedzi:

1. TAK
52.2%
2. NIE
44%
3. NIE MAM ZDANIA
3.8%
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jandrzej 2020-10-15 14:48:41
@Jo uzasadnij swoją wypowiedź a dopiero później zamykaj temat
Jo 2020-10-15 13:33:52
Zamknięcie szkół nic nie da i tyle w tym temacie
aa do aa 2020-10-15 12:57:33
do aa przestań oglądać media, szpital prawie pusty w porównaniu co było rok temu. Ciekawe co zrobisz jak zachorujesz na coś innego jak covid. Już raz mnie wyrzucili ze szpitala bo może samo przejdzie a resztę powiedzieli żebym sobie zrobił badania prywatnie. To za kasę się nie boją? Po prostu covid ma dobry marketing.
maseczkowiec 2020-10-15 11:47:10
A dlaczego nie ma zadych oświadczeń urzędu miasta, starostwa, sanepidu, wojewody, kuratora? Końcem wakacji sypali oświadczeniami z rękawa codziennie i z każdym oświadczeniem sytuacja kowidowa była coraz lepsza. Dlaczego wybrani przez mieszakńców samorządowcy pochowali się w norach i nie wychylają się z gabinetów? Czy nie powinni byż z mieszkańcami i aktywnie działać dla poprawy sytuacji w jaką nas wpakowali?
Prosze brać przykład z Pana Wójta Kościeliska - Romana Krupy. Robi ile może i stara się być przygotowanym na różne warianty rozwoju zarazy. Poniżej cytat:
"Szkoły i przedszkola również funkcjonują standardowo, są przygotowane do opcji zdalnej, czy hybrydowej formy nauczania gdyby zaistniała taka okoliczność, Pozyskaliśmy dla szkół najpierw 21 laptopów, potem 41 laptopów i 10 komputerów i staramy się o dalsze, by szkoły na wszelki wypadek były przygotowane."
Wystarczy chcieć i zamiast pozyskiwać środki na płyny do dezynfekcji, zająć się realnymi problemami. Rozdawanie płynów przed zarazą nas nie obroniło a zakup sprzętu dla szkół mógłby przyśpieszyć decyzje o przejściu na sytsem hubrydowy lub całkowicie zdalny. No ale o tym trzeba wogóle pomyśleć. A nie tylko o tym jak chować sie przed Mieszkańcami.
do aa 2020-10-15 10:52:14
aa... może tak na wycieczkę pod szpital i do sanepidu się wybierzesz....,a może ludzi starszych i chorych nie masz w rodzinie, a może zbyt krótko żyjesz żeby coś mądrego napisać.
Juhas 2020-10-15 10:24:56
Postawić krzyże morowe przed szkołami, które chronią przed wszelaką zarazą. Z resztą po co góralom szkoła, wystarczy 4 klasy u księdza jak przed wojną.
aa 2020-10-15 09:52:50
tygodnik chyba sam sobie tą sonde podbija. Na grypę jest 18tyś zarażeń dziennie i co? Umiera pareset tysięcy rocznie i nikt z tego powodu ze szkoły nie rezygnuje.
Zosik 2020-10-15 09:52:13
Nie boję się koronowirusa , boję głupoty ludzi, PISu i propagandy TVP . Ludzie nie skaczcie sobie do gardeł bo rządzącym o to chodzi żeby winę zwalić na ludzi i brak maseczek u. System służby zdrowia niestety nie da rady.
Dbajcie o swoją o siebie bo wasza odporność za dwa,trzy tygodnie będzie jedyną waszą bronią. Oczywiście w TVP wszystko będzie pod kontrolą.
JohnyWalker 2020-10-15 09:24:12
do @Janek Jan Jankowski
we wszystkich swoich komentarzach, juz od dłuższego czasu siejesz antycovidową propagandę bo masz w tym jakiś ukryty cel. Wnioskuje, że chodzi o finanse i tylko dlatego wpierasz wszystkim te swoje beznadziejnie durne teorie wyssane z palca i wypisujesz totalne brednie w swoich komentarzach, taki syndrom polskiego hejtera. Musisz wiedzieć, że nikomu nie jest na rękę ta pandemia oraz obostrzenia z nią związane a to, że wiele ludzi boi się o swoje zdrowie i o zdrowie swoich bliskich to bardzo odpowiedzialna rzecz. Jeżeli masz wątpliwości co do koronawirusa oraz skutków zakażenia się tym wirusem, to wystarczy, że się zgłosisz na wolontariusza do pierwszego lepszego szpitala zakaźnego. Tam będziesz mógł się przekonać czy koronawirus istnieje i jakie są skutki zakażenia się tym wirusem a Twoja pomoc będzie bezcenna, gdyż brakuje rąk do pracy. Dziwi mnie również fakt, że hejtujesz ludzi, którzy boją się o swoje zdrowie ale jeszcze w żadnym Twoim komentarzu nie przeczytałem ani jednego negatywnego zdania o chinach np. którym to cały świat zawdzięcza walkę z patogenem, stanem epidemiologicznym, ciężką chorobą oraz ponad milionową śmiercią w wyniku zakażenia się wirusem covid-19. W przeciwieństwie do hejterów, NIE życzę Ci, abyś był mądry dopiero po szkodzie. Więc zamiast tracić czas na hejtowanie, zacznij racjonalnie myśleć i przestań ludziom życzyć zła !!!!
Jandrzej 2020-10-15 09:15:50
Dodam, że Irlandia Północna wprowadza lockdown i zamyka szkoły bo aktualnie mają więcej zakażonych nauczycieli niż ratowników medycznych.
Jandrzej 2020-10-15 09:11:07
Nie zamykać szkół tylko skierować tam na dokształcenie wszystkich, którzy piszą: "zpodoba","som", "wogole", "szystko".
Bezpieczeństwo w szkole to fikcja, dzieci przenoszą wirusa mogąc na niego nie zachorować lub przejść go bez objawowo. Wczoraj na ok 1300 przepadków w małopolsce ponad 900 to przypadki tzw. rozproszone. Skąd biorą się te zakażenia? Z imprez rodzinnych jak wmawiają nam rządzący? Pewnie tak ale nikt nie próbuje (pewnie braki kadrowe) nawet prześledzić i ustalić jaka część tej liczby jest wynikiem pośredniego i bezpośredniego zakażenia przyniesionego ze szkoły.
Uważacie, że problemu nie ma? Jest szkoła gdzie 20% nauczycieli ma potwierdzony covid, kolejni czekają na testy i ten procent może wynieść na dzisiaj nawet 30%. Pytanie: czy słyszeliście o jakimś zakładzie pracy w Polsce aby skala zachorowania jego pracowników była aż tak duża? Nie jest możliwe, nawet jeżeli nauczyciele stosowali się w 100% do zaleceń, aby wszystkie dzieci uniknęły zakażenia. W tej szkole jakaś kwarantanna była tylko po pierwszym przypadku na początku roku szkolnego, po kolejnych przypadkach, które miały miejsce 2-3 tygodnie później nie słyszałem o żadnej kwarantannie ani personelu ani uczniów. Ponadto dla nauczycieli z potwierdzonym covidem, którym kończy się okres przymusowej izolacji nikt nie zaproponował kolejnych testów eliminując ryzyko powrotu do szkół osób ciągle chorych i mogących zakażać innych. W tym przypadku żadne procedury nie zadziałały, sanepid dwa razy odmawiał nauczania zdalnego czy hybrydowego ale nawet nie wiem czy ktoś próbował rozeznać sytuację w szkole. Może to procedury, może braki kadrowe, może zbagatelizowanie problemu, może zaniedbanie, może inna nieznana mi przyczyna ale ktoś tu niebezpiecznie zagrał życiem i zdrowiem społeczności szkolnej.
Jeżeli w przypadku nauki zdalnej "zadania odrabiają : mama, tata, ciocia, wujek, sąsiad itd." to tylko świadczy o tym jak rodzic jest nie odpowiedzialny bo w nauce dziecku trzeba pomóc a nie robić za niego, zresztą dotyczy to też innych dziedzin życia jak np. sprzątanie itp.
Naprawdę mamy czas wyjątkowy i bardzo trudny dla wszystkich. Przeraża mnie brak empatii części społeczeństwa. Powinniśmy być wzajemnie współodpowiedzialni za siebie.
kierowca 2020-10-15 07:27:55
Proponuje niektórym rodzicom przejechać sie w okolicy szkół zawodowych czy techników w czasie przerw przykładowo Czarny Dunajec w okolicy świateł i niech zobaczą jak wygląda dystans dezynfekcja maseczka około 50 osób w kilku grupach blisko siebie na papierosa tak na marginesie ilu pali jednego macha i podaj dalej
Nigdy tego nie zatrzymamy bez wychowania i zrozumienia ze to potem przyniosą do domu a im może nic nie będzie
arni 2020-10-15 00:16:16
Nie wiem czy komuś się zpodba czy nie ale ja mam swoje zdanie na ten temat bo na ileś tysięcy testów wiele osób chorych niby na covid, wiele na kwarantannie, wiele zmarło, nikt nie leczy innej choroby u pacjentów bo się nie da bo covid, som to doświadczam dziś aktualnie z babcią która nie ma nic wspólnego z wirosem. To ja się pytam czy w tej reszcie ludzi ileś dziesiąt mln. nikt nie chory nikt nie umarł,.. wogole na nic,... nie ma wirusa a jeżeli przechodzą bez objawowo to znaczy że wszyscy mają wirusa to po co to szystko bo żeby zrobić testy wszystkim na raz to można by coś stwierdzić a tak jaki tego sens sianie paniki, to jak zrobimy dziś przykładowo czterdziesci mil testów i wszyscy będą mieć test dodatni to co wtedy ale przykładowo wczoraj wszyscy nie mając testu nic się nie działo. Szopka
Inka 2020-10-14 23:57:51
U córki w klasie ,koleżanka ma potwierdzonego , i cała klasa jest na kwarantannie z rodzinami.... 27 rodzin musi zostać cały tydzień w zamknięciu.
Uważam że powinni przejść na zdalne nauczanie.
Bo za chwilę się okaże że kolejne dziecko z klasy znowu zachoruje i znów będziemy musieli wszyscy odbyć kwarantanne.
Adam 2020-10-14 22:37:01
Jak to ktoś mądry powiedział najważniejsze jest dobre i szybkie informowanie narodu aby zapobiegać nowym zakażeniom... A ile z tych przypadków chodzi osób bezobjawowych których nikt nie bada i ile Oni z kolei zarażą...
Nauczyciel 2020-10-14 22:25:27
Tak, coraz więcej z nas choruje! Tak, jesteśmy kierowani na kwarantannę! Tak, stajemy się ofiarami Waszego udanego sezonu!
Sienen 2020-10-14 22:23:47
Chore dzieci są w kilku szkołach Zakopanego. A ten co powyżej komentuje niech sprawdzi swoje źródła..
Właśnie jesteśmy na kwarantannie bo u syna w
klasie koleżanka ma SARS COV2 ...wszyscy się boimy bo syn jest po zapaleniu płuc 2 tygodnie temu wyleczonym.
Ech...rozwagi ludzie..
Belfer 2020-10-14 22:04:29
A procedury bezpieczeństwa w szkole to fikcja i totalna improwizacja.
belfer 2020-10-14 21:48:46
Dlaczego nic się nie mówi , ze w Balcerze są chorzy nauczyciele i chorzy uczniowie, mają potwierdzony covid 19
Swiadoma 2020-10-14 21:38:14
Absolutnie nie , w styczniu lutym co drugi był chory i jakoś żyliśmy normalnie, żyjmy i teraz nie popadajmy w paranoję. . !!! Zamknijcie tych z tv co sieja propagandę i zastraszania ludzi.
Zakopianczyk 2020-10-14 21:38:02
Do Jankowski
Uwierz mi zachorował juz nie jeden nauczyciel w Balzer ale tez paru uczniów , tylko nie wiem czemu robi sie z tego tajemnice.
To jakaś paranoja ! 2020-10-14 21:29:50
Dlaczego sanepid decyduje o losie moim i moich bliskich ? Przecież oni u siebie nie potrafili zapewnić bezpieczeństwa , tygodnik podhalański kilka tygodni temu pisał ile jest chorych w sanepidzie zakopiańskim . No ale przecież jest ustawa covidowa która im du....y chroni !!!
Teresa 2020-10-14 21:17:50
Tak napewno pani burmistrz i sanepid.
W tym kraju maj? duzo do powiedzenia.
Ale pod kołdrą.
Gdzie sołtys?
Coś tu Śmierdzi ! 2020-10-14 21:05:51
Już dawno powinny być zdalne Pani Burmistrz apelowała o to końcem sierpnia i miała rację , ale sanepid zmienił zdanie niestety :(
fatamorgana 2020-10-14 21:03:15
Ja proponuję zamknąć tych, którzy zgotowali nam ten los. Nie na kwarantannie tylko ciupie. Pół roku przespane, żadnych procedur, planów, szczepionek nie ma, nikt nic nie wie, za nic nie odpowiada. To jest zbrodnia na społeczeństwie.
Ella 2020-10-14 20:56:06
Zobaczcie sobie na komunikat woj.stacji sanit-epidem. ile jest zachorowań w szkołach powiatu tatrzańskiego. Dziś już 54. W żadnym powiecie tyle nie ma, a jesteśmy chyba najmniejsi. U nas w szkole dziś kolejny przypadek.
Dada 2020-10-14 20:55:38
Zadnego zamykania a jak nie to do biedronek uczyc tam nie ma covida...masakra ludzie a czy rok temu nikt na jesien nie chorowal....przeciez tak co roku jest....a jak zamkna to my rodzice nie damy sie znowu wpakowac w onlaine...to niech nam rosną matołki;););)
Mieszkaniec 2020-10-14 20:55:18
W jednej z Zakopiańskich podstawówek jest kilka (kilkanaście) potwierdzonych przypadków, a na kwarantannie rodzice i dzieci z pierwszych ławek ...
kościelny 2020-10-14 20:52:45
Nie zamykać szkół. Wprowadzić dokładną kontrolę stanu zdrowia uczniów na wejściu do szkoły. Chorych uczniów i pedagogów zostawić do dyspozycji zdalnego nauczania. Zamiast lekcji religii, sprawa jest poważna, wprowadzić przedmiot profilaktyki w związku z zagrożeniem, chodzi o m.in o dystans społeczny. Wszystkie środki płynące na utrzymanie organizacji o charakterze religijnym przesunąć na opiekę zdrowotną i szkolnictwo.
nononnono 2020-10-14 20:51:57
nie rozumiem na facebooku tyle negatywnych komentarzy atu co? oczywiście , że szkół nie powienno sie zamykać...po pierwsze szkoły sa po to by uczyć a nie stać puste, po drugie rodzice w większość przypadków pracują i niekogo dziś nie staz by zostać ot tak w domu!! Ludzie opamiętajcie sie, rozumiem ze epidemia wirus ale jak tak dalej pójdzie to umrzemy ale z głodu i biedy!!!
alert 2020-10-14 20:50:08
Hotelarz klasa maturalna na kwarantannie od dzisiaj.
MEG 2020-10-14 20:42:05
JESLI MAMUSIA NIC NIE ROBI I SIEDZI TYLKO W DOMU TO MOŻE TO I FAJNE ALE PRAWDA JEST TAKA ŻE WIĘKSZOŚĆ Z NAS PRACUJE NIE KAŻDY ŻYJE Z 500+ LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ, JAK TAK NADAL PÓJDZIE TO UMRZEMY ALE Z GŁODU I BIEDY!
Jaro 2020-10-14 20:41:16
Szkoły chcecie zamykać a turystów wpuszczajcie pełną gębą bo piniondz się zgadza!?
Hipokryci z panią burmistrz na czele, śmiać się chce
Mama 2020-10-14 20:37:12
Problem następuje gdy członek rodziny ma poważna przewlekłą chorobę, np astmę, jest po chemioterapii z dobrymi rokowaniami. Może ktoś z rodziców lub rodzeństwa jest niepełnosprawny lub był skrajnym wcześniakiem i ma problem z odpornością. Rodzice, a szczególnie matki wykazują dużą odporność na grypę sezonową, a covid kosi kogo chce i jak chce. Jednych nie dotknie, innych mocno przetrzewi, a jeszcze innych pokona.
W czerwcu było nauczanie hybrydowe. Kto chciał i się nie bał wysyłał dzieci do szkoły. Kto miał problemy niezrozumiałe dla innych zostawiał dziecko w domu. Można przecież w dniu sprawdzianu na jedną lekcję przyjąć w masce, co na 45 minut dla dziecka nie będzie tak uciążliwe.
kurr 2020-10-14 20:23:47
wybór jest prosty. lepiej, niech dzieci mają kontakt z rówieśnikami czy dziury w płucach ?
Teodorslysz 2020-10-14 20:16:47
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale wydaje mi się że jest kilka zawodów bardziej narazonych ; Kierowca autobusu, Panie w sklepie, kelnerzy, Słuzbia Zdrowia i jeszcze kilka. Dzieci muszą się uczyć, przez komputer to nie jest nauka, zadania odrabiają : mama, tata, ciocia, wujek, sąsiad itd... Poza tym młodzież musi się spotykać bo inaczej zabraknie psychiatrów.
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  FIRMA DREWNEX DOMY DREWNIANE SPYTKOWICE PRZYJMIE DO PRACY KOSZTORYSANTA,PROJEKTANTA. 692 193 449.
 • POŻYCZKI
  PROMOCJA!!! GOLD CENT FINANSE W OFERCIE POŻYCZKI POZABANKOWE NA OŚWIADCZENIE DLA OSOBY O UMOWĘ PRACĘ, UMOWA ZLECENIE, EMERYTURA, RENTA, ROLNIK, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. ZADZWOŃ DO DORADCY T- 694 567 002.
 • ZDROWIE I URODA
  TRENER PERSONALNY (SIŁOWNIA) - WIZYTY DOMOWE, WŁASNY SPRZĘT - 506 57 62 17.
 • PRACA | dam
  GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ. Tel. po 19.00: 793 333 072.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKÓJ W BLOKU dla 1,2-osób, Nowy Targ. 728 017 055.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska zatrudni osobę na stanowisko kucharz oferujemy prace stałą oraz sezonową. Oferujemy wysokie wynagrodzie, prace w doświadocznym zespole. Restauracja ala carte mieści się w Aparthotel Góralskim w Białce Tatrzańskiej.. 518-259-536 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 518-259-536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam VOLVO S80 z 2016r. Diesel. Pierwszy właściciel. Kupione w polskim ASO. Serwisowane. Bezwypadkowe. Najbogatsza wersja wyposażenia. 602494069r.slomski@interia.plhttps://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-ID6DkA0u.h
  Tel.: 602494069
  E-mail: r.slomski@interia.pl
  WWW: https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-ID6DkA0u.h
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Managera do prowadzenia nowego obiektu hotelowego w Białce Tatrzańskiej. Wymagane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, komunikatywny język angielski oraz prawo jazdy. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczne godziny pracy.. 793931388wm@bachledzki.pl
  Tel.: 793931388
  E-mail: wm@bachledzki.pl
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-21 08:00 Festiwale online z sukcesami 2020-10-20 21:55 Najnowszy singiel Piotra Szewczyka (WIDEO) 2020-10-20 21:22 Tak w weekend było po słowackiej stronie Rysów (ZDJĘCIA) 2020-10-20 21:00 Redyk w Czarnym Dunajcu (WIDEO) 2 2020-10-20 20:46 Drugi dzień 52. Zjazdu Podhalan w Wadowicach odwołany 2020-10-20 20:01 Piękna jesień w Zakopanem. W Tatrach zima (ZDJĘCIA) 2020-10-20 19:32 Kucyki z zagrody w rabczańskim parku odebrane właścicielowi 5 2020-10-20 19:09 Poznaj swoje hormony. Konkurs dla czytelników 2020-10-20 18:50 Kwarantanna na plebani 2020-10-20 18:23 Podróże motocyklowe w czasie pandemii. Czekamy na Wasze wspomnienia 1 2020-10-20 17:37 Pamiętali o samospaleniu w stolicy 3 2020-10-20 16:46 Policja zapowiada sprawdzanie, czy testowani pacjenci stosują się do poleceń 3 2020-10-20 16:01 Widmo trotuaru 2020-10-20 15:16 Masz sprawę do załatwienia w urzędzie, lepiej zadzwoń 4 2020-10-20 14:32 Motocyklista z promilami i starym zakazem 1 2020-10-20 13:56 5 PUNKTÓW DO POZYTYWNYCH MYŚLI  2020-10-20 13:51 Podhale 2020-10-20 13:45 Jeden manewr 20-latka - 16 punktów i utrata prawa jazdy 3 2020-10-20 12:59 Apel ratowników medycznych: zachowujcie dystans przy pobieraniu wymazów 2020-10-20 12:38 Konferencja prasowa dyrekcji zakopiańskiego szpitala (WIDEO na ŻYWO) 4 2020-10-20 12:00 Zakopane: przybywa covidowych pacjentów 2 2020-10-20 11:27 Tragedia na Rusińskim. Prokuratura przedstawiła zarzuty 1 2020-10-20 10:58 Znów ponad 9 tysięcy nowych zakażeń koronawirusm w Polsce 2020-10-20 10:30 Żeby zrobić wymaz w Zakopanem trzeba stanąć w zwykłej kolejce 1 2020-10-20 10:15 Znów rekordowo dużo nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu. Zmarła jedna osoba w powiecie nowotarskim 2020-10-20 10:00 Doczekaliśmy się pięknej pogody (WIDEO) 2020-10-20 08:56 Powiat przejmie dawne starostwo 2020-10-20 08:00 Pan Adam nie zakończył jeszcze sezonu na grzyby. Pani Aleksanda też 2 2020-10-19 21:32 Kto rozpoznaje ten rower? 4 2020-10-19 21:22 (Bez)prawie wójta 5 2020-10-19 20:48 Minister kątem u starosty 2020-10-19 20:10 Renia przyjęta do OSP 5 2020-10-19 19:43 Wstrząsająca informacja dla środowiska piłkarskiego. Zmarł Marek Żołądź 2020-10-19 19:42 Konfederacja sprzeciwia się kolejnemu zamykaniu gospodarki 17 2020-10-19 19:15 Loty na święta 4 2020-10-19 18:31 Martyna Kasprzycka z Zakopanego wygrała festiwal 3 2020-10-19 17:59 Ognisko koronawirusa na budowie tunelu na zakopiance 5 2020-10-19 17:29 Szpital w Suchej Beskidzkiej apeluje o pomoc. Oferujemy przeszkolenie i ubezpieczenie 10 2020-10-19 17:22 Nietypowy sposób na zimę pod Giewontem (WIDEO) 1 2020-10-19 16:48 Kto dokończy budowę nowej zakopianki pomiędzy Lubniem a Naprawą 7 2020-10-19 16:04 18-letni kierowca sprawcą wczorajszego wypadku w Kościelisku 3 2020-10-19 15:58 Takie spotkanie z niedźwiedziem w Dolinie Kościeliskiej 2020-10-19 15:35 Proboszcz z Ochotnicy Górnej z pozytywnym wynikiem 2 2020-10-19 15:23 Minister Gut Mostowy na kwarantannie 2 2020-10-19 14:44 Ekshumacja zwłok ks. Blachnickiego. Czy został otruty? 6 2020-10-19 13:57 Kolejna szkoła zamknięta - tym razem w Szczawnicy 3 2020-10-19 13:15 W Tatrach zima, ale nadchodzi ocieplenie. Będzie wiać z południa 2020-10-19 13:15 W Mieście padła wygrana loterii Eurojackpot 4 2020-10-19 12:28 Proboszcz w Murzasichlu zarażony 3 2020-10-19 11:49 Dworzec kolejowy jak nowy 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-21 08:20 1. @ivo, dzwoń do Morawieckiego, że chcesz być ministrem zdrowia, bo "ładnie pachniesz". Po co ma sam pociągać za sznurki jak Ty go wyręczysz? Przy okazji, proszę odkażać domofon na sorze bo jeden po drugim dzwonią po tym dzwonku a co jakiś czas z głośnika pada informacja że "test pozytywny". A najlepiej zorganizować "okno" do przekazywania rzeczy dla pacjentów żeby zdrowi z chorymi się nie mieszali. Na to też potrzebujesz zgody premiera? To dzwoń. 2020-10-21 08:13 2. Trutniu, dlatego, ten co go puścił bez kierowania sprawy do sądu powinien odpowiadać za współudział w ewentualnych przestępstwach drogowych popełnionych przez "kierowcę". Dlaczego jednostek zagrażających społeczeństwu nie eliminuje się z ruchu drogowego? Kara powinna być "bolesna". Rok prac społecznych pod odpowiednim nadzorem. Badania psychiatryczne, jak nie przejdzie to całkowite cofnięcie uprawnień i zakaz pracy w zawodach wymagających myślenia. Nie dajmy się terroryzować drogowej bandyterce. 2020-10-21 07:55 3. uśmiech dnia! 2020-10-21 07:42 4. Droga redakcjo, a może spytać władze miasta o projekt wioska mongolska, zwłaszcza przewodniczącego i vice, o rolę fundacji skrzydła wiary, o której kuria nie słyszała. Przecież to vice wydała zgodę na panoszenie się po parku fundacji, budowy "kiosku z pamiątkami", projektu wioska mongolska 2020-10-21 07:40 5. I tyle dają te zakazy. Większość delikwentów i tak jeździ dalej. 2020-10-21 07:37 6. I co, przez te 3 miesiące nie będzie jeździł? Myślę że wątpię... 2020-10-21 00:35 7. spacerowicz jesteście po jednych pieniądzach....a ja omijam to coś od długiego już czasu ale i tak nie zrozumiesz...... 2020-10-21 00:31 8. strzelnice niech wybuduje, jakieś usługi, gokarty a nie kolejne szmaty i badziewia chińskie sprzedawać 2020-10-21 00:28 9. '' Kie jesiyn zawito dzwonecki zbyrkajom U nos na Podholu kozdemu godajom Ze siy Baca z kyrdlym ku chalpiy wracajom. Chruby Baca idziy Juhasi spiywajom A zas po dziedzinach dziywcynta cekajom . Redyk z owieckami jesiyn piyknom snujy I o biolyj zimie nom syckim zbacujy ...'' Przepiykny redyk - Bacowiy i Juhasi NIGDY nie zaniechojciy tego Waskiygo Dziela - BACOWANIO . Chylime przed Wami cola - zas tym dziywcynkom i malym Juhasom barz piykniy DZIYKUJYMY ! Oni przeciy przyslosciom Bacowanio . Jezesciy WIELCY ! Bog Wom Zaploc . 2020-10-20 22:34 10. Panie Skupień, kiedyś byłem fanem UPR, jak był w tym ugrupowaniu jeszcze duch "Kisiela". Martwisz się pan o gospodarkę? Jako realista pytam się - a co będzie jak połowa nas, na ten czas pracujących zachoruje (objawowo lub nie) i na skutek tego świństwa nie będzie w stanie dalej pracować. Co będzie - kochany ZUS da renty? Gospodarka to przede wszystkim ZDROWI LUDZIE!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP