Czy jesteś zadowolony, że tu mieszkasz ? Co Cię cieszy a co denerwuje ? Wypełnij naszą ankietę, jej wyniki opublikujemy niebawem. Kliknij w ten pasek i poświęć nam max 10 minut.

Reklama

2020-11-10 12:16:27

Kościół

Telewizyjny reportaż o kardynale Dziwiszu. Zarzuty o tuszowanie pedofilii

Wczoraj wieczorem w telewizji TVN ukazał się obszerny reportaż "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza".

Autorzy reportażu przedstawili relacje świadków, dziennikarzy, publicystów, którzy zarzucają pochodzącemu z Raby Wyżnej kard. Dziwiszowi, byłemu sekretarzowi św. Jana Pawła II, tuszowanie pedofili w Kościele.


W telewizyjnym materiale padają zarzuty, że ks. Dziwisz za pośrednictwem ks. Isakowicza Zaleskiego dowiedział się na przykład o skandalu pedofilskim w diecezji bielsko-żywieckiej, którą jako metropolita krakowski nadzorował. Chodzi też o skandale międzynarodowe, m. in. dotyczące wykorzystywania seksualnego nieletnich w Legionie Chrystusa, którego założycielem był Marcial Maciel Degollado.

Kardynał Dziwisz mimo wielu prób nie spotkał się dziennikarzem TVN, odbył z nim jedynie rozmowę telefoniczną. Po publikacji materiału kardynał wysłał oświadczenie, w którym napisał, że ponawia propozycję by sprawami oceny działań podjętych przez Kościół w reportażu zajęła się niezależna komisja.

- Jestem gotowy do pełnej współpracy z taką komisją. Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów - napisał kardynał. 
 
p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do sołtysa 2020-11-13 09:09:59
Żądam odebrania tytułu honorowego obywatela Miasta Zakopane panu dziwiszowi!
Pikling 2020-11-11 19:44:00
Faktycznie Sandecja masz rację warto sprawdzić ilu jest nie tylko słowackich profesorów ale ilu też jest moskiewskich ilu z nich podpisywało współpracę z UB żeby dostać paszport i dokształcać się na zachodzie ilu dostało status pokrzywdzonego TW, podobnie jak wielu dziennikarzy i może warto tych pokrzywdzonych zweryfikować co do faktów pokrzywdzenia. To dotyczyć może wszystkich uczelni polskich.
Sandecja 2020-11-11 17:07:51
A ciekawe co z byłym rektorem teologiem , etykiem , doktorem Habilitywanym ( na Słowacji) PPUZ . Hmm...bo na Wikipedii dalej tytuł naukowy jego widnieje. Czy ktoś sprawdził większość tych z Sorbony Podhalańskiej intelektualistów i ich dorobek naukowy jak takowy jest po wielu latach naóczania? Czy tylko wykuł dostań się na etat i jazda przez lata z tym samym wierszykiem? Ciekawe dlaczego nie publikują najnowszego rankingu Uczelni tylko zatrzymali się na latach 2018? Czyż nie powinna wzrastać pozycja w górę jeśli już się niby rozkręcili? Czy ten spadek jest podyktowany działaniem spadającego meteorytu ?
Karol 2020-11-11 13:02:21
Powiedz don Stanislao ile dularów trza za pochówek na Wawelu. Może bym przeniósł dziadka w jakiesik "godniejsze" miejsce. Z wykopkiem i ponownym zakopkiem nie powinno być problemu. Nasze obecne waadze mają już w tym praktykę.
Pikling 2020-11-11 12:31:07
Powiedzcie mi czy wydrukowanie tych wpisów i rozdanie lub przesłanie katolikom w tym góralom w postaci ulotki to dobry pomysł niech wszyscy wiedzą co się o nich myśli i pisze w gazetach internetowych.
Ech 2020-11-11 10:01:44
Szkoda, że z podatków wszystkich idą pieniądze na utrzymanie duchownych. Powinno być jak w Niemczech, wierni którzy się zdeklarują niech ich utrzymują. W Polsce jak widać to sejm jest nie potrzebny, bo władza ustawodawcza to duchowni KK a wykonawcza to rząd.
Dzisiaj świętujemy święto Niepodległości, ale dalej jesteśmy pod obcasem innych, więc po co nam to było? komuniści tak bardzo w sferę życia prywatnego nie ingerowali.
JP2_dekanonizacja 2020-11-11 08:59:48
A co z honorowym obywatelstwem miasta Zakopanego dla Dziwisza? Dorula odbierz!
byby 2020-11-11 08:32:55
@Pikling Nie błysk, lecz nieustanny blask. Pomyje na krytycznych wiernych, w tym mnie, wylewają nienawistnicy, którzy zamykają oczy na Prawdę i Pismo. Nie ma to nic wspólnego z nauką Kościoła. Kościołowi nigdy nie zaszkodzi prawda, choćby wyrażana ustami ostatniego ateusza. Kościołowi szkodzi zło i kłamstwo, które nie jest pokazywane i piętnowane. Właśnie to odrzuca młodych od Kościoła, właśnie dlatego seminaria pustoszeją. Ale lepiej pluć na rzekomo wrogi świat niż dostrzec własne błędy.
Cyklista 2020-11-11 08:06:50
Nie do wiary. Taki zacny człowiek, no i w końcu góral, a tu takie żenujące fakty z jego udziałem. Panie Dziwisz, idź pan w zaparte, nie przyznawać się do niczego ! To musi być prowokacja. Ha ha ha zakłamanie musi być górą !
Truteń 2020-11-11 07:27:22
Zadziwia mnie że ktoś tu jeszcze chce bronić tej do szpiku kości zepsutej religijnej korporacji.
Czy wy naprawdę jesteście aż tak ślepi? Każda religia to tylko biznes, złoty biznes. Obiecują i sprzedają coś czego nikt nie sprawdzi, a po śmierci reklamacji nie ma. I jednocześnie przykrywka do realizacji różnych chorych skłonności. Przykładów były i są tysiące, na całym świecie. Widać wyraźnie że oni wszyscy w żadnego boga nie wierzą, w żadne zbawienie ani żadne piekło. Liczy się dla nich tylko życie doczesne i tu nie mają żadnych hamulców.
Ludzie, obudźcie się wreszcie!
Zimny 2020-11-11 00:12:12
Jesce zdazyl siy przysluzyc Wladzuni i drugiygo dobrodzieja pochowol na Wawelu ciekawe za ile, trza go jesce sprowdzic ka lokowol dularki co brol za Relikfijy Swiyntego obiylo siy o usy ze w termak w Bukowiniy i w Bialce temu tak klynkajom przed nim, Ej dobrze godajom ze Pieklo tymi purpuratami bedziy wylozone bo i tyn podzial Narodu Polskiygo to ik Sprawka tyz sie do tego przylozyli, No Jegomosciu nie tego my sie po Smieci Ojca Swiyntego powos Spodziywali Narod byl przekonany ze bedziy z kogo przyklod brac a tu Zachowoj Paniy, kto w Boga Wierzyl to Bedziy Wierzyl nic mu tego nie wezniy Chrzescianstwo przechodzi trudny okrys Diabli nie tyrmaniom casu Nadzieja w Ludziak w Modlitwiy a ci Purpurowi cos som i tacy Co z Powolanio no aly onik siy nie godo dopiyro jak pomre ka w Biydnyj Diecezji nie Bog mo w Opiecy Syckik tyk co przez nik cierpiyli i tyk co im siy przychodzi za nik Wstydzic
babkadziadka 2020-11-10 23:02:40
Seks ,władza i pieniądze, czasem sława, zawsze napędzały ludzi. Wiele się może w kosciele nie podobać. Ale pedofilia przekracza granice wszystkiego. Hipokryzja największa z możliwych. Instytucjonalny kościół to zło i nie ma nic wspólnego z wiarą i religią. Bardzo szkoda księży, zakonników, którzy są znakomici w tym co robią. To wszystko co złe, spada także na nich. Zanosi się w Polsce na totalną nieufność do księży. I masowych odejść z kosciola . Nikt nie będzie się przejmował rejestrami kościelnymi. Fundamentalizm, ortodoksja nie mają szans. Lepiej późno niż wcale.
juhas 2020-11-10 22:43:36
@Pikling, a co na lekcji religii to jest dopiero wiedza w połączeniu z inteligencją. Bronisz swoich i kasy za nic.
Pikling 2020-11-10 22:35:06
Serwis kolejny historyk dołączył do grona wszystko wiedzących tylko jakoś o Wiedniu zapomniał ale po co to pamiętać jak teraz zaprasza się muzułmanów do Europy, po co pamiętać o zatrzymaniu bolszewików przed inwazją na Europę jak ich obecnie Europa wspiera i pomaga po co.
Pikling 2020-11-10 22:10:33
By i znowu błysk inteligencji, a jaka samoocena no cóż wiadra pomyj wylewane tutaj na kościół i katolików to tylko delikatne zwrócenie uwagi, a przypomnienie historii to obelgi. To jest skutek jakiej historii uczy się w szkołach.
Kiki 2020-11-10 21:39:41
Hipokryci gdzie jestescie?
serwis sprzątający 2020-11-10 20:58:30
@wiktoria. Katolicyzm zmontowano w 325 r. jako narzędzie władzy cesarskiego Rzymu pod fałszywym szyldem ''Jezus''. Nieistniejące chrześcijaństwo było judaizmem. Katolicyzm i jego odłamy, wprowadzano ogniem i mieczem przez 1600 lat od 395 r. ; ok.180 mln pomordowanych: w wojnach krzyżowych, likwidacja inteligencji, likwidacja chrześcijan i pism chrześcijańskich, wymordowanie gnostyków i Katarów, inkwizycja, kolonializm, holokaust, zniszczenie kultur narodowych Europy i obu Ameryk, niewolnictwo, ostatnie 1000 lat to głównie wojny chrześcijańsko - chrześcijańskie. Każda religia oparta na Torze, Biblii czy Ewangeliach to odłamy judaizmu a wyznawcy stają się żydami w sensie wyznaniowym.
byby 2020-11-10 20:58:16
@Wiktoria, Pikling. Zero argumentów, same obelgi. Kto ma inne zdanie i ośmiela się je wyrazić, ten nie katolik, więc wróg, a tym samym komuch, ergo morderca patriotów. Fajni jesteście, klasa.
Salomea 2020-11-10 20:00:52
Kardynał Dziwisz, to nie Giertych, którego można zwinąć z ulicy i w kajdankach zawieźć do aresztu.
Dziwisz może spać spokojnie. Policja nie ma na wyposażeniu kajdanek ze złota i wszyscy wiedzą, że w standardowe Stasia nie można pojmać, a gdyby nawet, to Legion Chrystusa szturmem go odbije.
Czy JP2 wiedział. To jest pytanie, na które boję się otrzymać odpowiedź! I nie chcę już żadnych świętych, może po prostu niech będzie tylko Bóg i zwykli ludzie... po prostu.

Co z Orderem Orła Białego.
Pikling 2020-11-10 19:23:51
Wy się nie martwcie o kościół bo to my wszyscy wierni tego kościoła, który trwa 2000 lat, a wasze komuny szybko przemijają i ten zryw neokomnistów mający na celu przejęcie władzy też się już kończy no chyba,że wygracie w wyborach to parę lat psucia kraju przed wami.
wiktoria 2020-11-10 19:16:12
@jeszcze katolik ty wierzysz w zdelegalizowanie PZPR na twoim przykładzie widać że nie, mordowaliście przez 75 lat Polskich Patriotów do dziś a teraz wielcy propagatorzy demokracji i do większości komentujących było powiedziane jak będą chcieć zniszczyć naród - zaczną od kościola i to się dzieje . Kościól - hierarchowie mają wiele nie wyjaśnionych nieprawidłowości i to nas katolików martwi ale mysle że zdołamy szatana przezwyciężyć
Obserwator 2020-11-10 19:13:41
Po oglądnięciu tego filmu jestem na 100% pewny że Dziwisz mógł też nie znać Św.Jana Pawła II.
Zubek yk mekejn 2020-11-10 19:03:09
Kwik kwik
cichy 2020-11-10 17:41:17
Najgorsze jest to, że z podatków wszystkich nawet tych nie wierzących utrzymywana jest armia duchownych. Powinno być jak w Niemczech. Mało tego i jeszcze odznacza sie niechtórych najwyższymi orderami państwowymi.
Marek 2020-11-10 17:26:19
Totalny upadek kościoła; kilka nazwisk, niestety ,ale z małej litery paetz, jankowski, gulbinowicz teraz dziwisz a w spiżarni czekają jeszcze uczniowie gulbinowicza. Fe nieładnie?
Ano smutek 2020-11-10 17:24:46
Kosciol jest naprawde pzerazony tym co sie dzieje i tym ze coraz to nowe sensacje wychodza na jaw. Ma dwa wyjscia zreformowac sie albo pojsc na samo dno. Z tego co widac zwlasza w Polsce wybral to drugie. Jestem cierpliwy. Ale cierpliwi cisi i laknacy sprawiedliwosci zostana nagrodzeni i do nich bedzie nalezec Krolestwo Niebieskie.
byby 2020-11-10 17:22:14
@Pikling Rozumiem, że kuratorzy oświaty przenoszą nauczycieli do innych szkół, gdy ci okazują się pedofilami. A harcmistrzów przenosi się do innych hufców. Dziękuję za cenne informacje.
słowo 2020-11-10 17:18:11
Sekularyzacja a następnie delegalizacja KK w RP.
Pikling 2020-11-10 16:43:06
Kto wiedział o pedofilii w chórze słowiki, kto wiedział o pedofilii wśród reżyserów i aktorów kto ich chroni, kto wiedział o pedofilii w harcerstwie ( np. HSPS ), kto wie i wiedział o pedofilii wśród nauczycieli i nauczycielek, kto wie i wiedział o jakim kolwiek pedofilu w każdym środowisku czas rozpocząć ujawnianie i karanie wszystkich pedofilów i ludzi ich chroniących WSZĘDZIE.
west 2020-11-10 16:40:13
Oglądałem, upadek moralny kościoła. Niestety ale Wojtyła musiał wiedzieć o wszystkim bo na Śląsku grzmiał, że "leci się" na kapłanów. Nie dziwię się, że widząc ten "bałagan" po polakach na świeczniku watykańskim, Benedykt abdykował. No cóż, Dziwisz niewygodna postać dla kościoła, oby mu nie zaszkodziła jajecznikca na kolację.
Jeszcze katolik !!! 2020-11-10 16:31:21
Przedstawicieli kościoła i cały kościół katolicki należy zdelegalizować jak kiedyś zrobiono z PZPR.
MAMONA ich zaślepia, tylko kasa, kasa i mamona.
Za krzywdę dzieci, które gwałciliście przez 20 wieków do dnia dzisiejszego.
tadek 2020-11-10 16:17:40
Jakim trzeba być człowiekiem wiedząc że dzieci są krzywdzone i temu nie zapobiec jak on spoglądał w lustro .ludzie i to jest wasz kościół.
gural z chróbego 2020-11-10 15:35:01
I co katolicy głupio WAM??
Yajami Omate 2020-11-10 14:37:24
Testament JP II, spełnił ostatnie życzenie ?czy dalej kupczymy fantami.
piotr 2020-11-10 14:26:21
a gdzie zwiazek podhalan? klynkał przed dziwiszem, czy dalej będzie klynkał?
kurr 2020-11-10 14:25:20
w sumie skoro polacy pierwsi postawili się faszyzmowi, obalili komunizm, to i z chrześcijaństwem sobie poradzą. heh.
Chłop 2020-11-10 13:55:49
W Boga wierzę ale to co wyprawiają księża i episkopat to jest sk......O O kilka instytucji też reportaż by się zdał zrobić! !!
jak 2020-11-10 13:42:58
Ludzie co wy wypisujecie - az dech zapieraja te wasze komentarze .
Owce sa ale .... coraz wiecej baranow przybywa .
Osiol 2020-11-10 13:03:50
Nie będą owce sądzić '' wilkow'' nie taka ich rola sprawiedliwość nie zatriumfuje orderów nadanych przez Dudę nikt nie odbierze bo owce nie są od''sadzenia''wilkow lecz od dostarczania dóbr a czasem i' '' jagniat''(czyli dzieci)
skansyniok 2020-11-10 13:00:08
Kościół Katolicki zs. w Rzeczypospolitej Polskiej Sp. z o.o. Sp. k. powinien być rozliczony i odcięty od funduszy publicznych. Niech sobie tam zajmuje niszę fanów kiepskiej fantastyki, bo niczym większym nie jest.
gosc69js 2020-11-10 12:37:10
Po tym programie komentarz jest zbędny. Dziwisz jest umoczony po same uszy a KK w Polsce jest na samym dnie.
kurr 2020-11-10 12:33:02
upadek
Truteń 2020-11-10 12:32:37
Najstarsza korporacja świata, więc i reguły w niej obowiązują korporacyjne. Co się da, zamieść pod dywan.
A owieczek do strzyżenia coraz mniej.

Patrząc na te wszystkie przypadki panów księży i biskupów wniosek nasuwa się jeden - oni w żadnego Boga nie wierzą. I nie boją się żadnych mąk piekielnych itp rzeczy którymi straszą od 2 tysięcy lat swoje naiwne owieczki. Tylko doczesne kary mogłyby ich ruszyć, ale korporacja dzielnie broni swych grzeszników.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymoszkowa poszukuje, na sezon zimowy, pracowników na następujące stanowiska: - obsługa bramek - utrzymanie stoku - parkingowy - segregowanie odpadów komunalnych Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-21 18:00 Regulujcie drogi 2021-01-21 17:15 Sołtys wali z grubej rury 2021-01-21 16:30 Znów czarne chmury nad rabczańskim przedszkolem 2021-01-21 15:52 100 lat wszystkim babciom (WIDEO) 2021-01-21 15:15 Wiktorek potrzebuje pomocy 2021-01-21 15:04 Zmarł Stefan Jakubiak, znany nauczyciel, pianista, przewodnik tatrzański 2021-01-21 14:54 K2 I SZERPOWIE 2021-01-21 14:30 Spowodował groźną kolizję i uciekł 2 2021-01-21 14:21 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 2021-01-21 14:15 Jaki są Wasze noworoczne postanowienia? Czy jesteście im wierni? 2 2021-01-21 13:30 Babcia pod szczególnym nadzorem 2021-01-21 13:10 Podróż przez Pakistan 2021-01-21 12:45 Wiosenna pogoda na Podhalu 2021-01-21 12:15 Na Podhalu 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 3 2021-01-21 12:06 Prywatna opieka medyczna dla dziecka – czy to się opłaca? 2021-01-21 11:45 Czwartkowy jarmark w minorowych nastrojach 3 2021-01-21 11:30 Pomóżmy odnaleźć Dori 2021-01-21 10:45 Życzenia na Dzień Babci i Dziadka (WIDEO) 2021-01-21 10:00 Zatrzęsło Podhalem 2 2021-01-21 09:30 W Tatrach wieje halny. Będzie coraz cieplej 2021-01-21 09:00 Strażnik nie od parady 2 2021-01-21 08:00 Do końca stycznia można się starać o dodatkowy zasiłek opiekuńczy 2021-01-21 07:00 Oni mają dość 2021-01-20 22:00 Biegiem po śniegu 1 2021-01-20 21:14 Ludzka władza 2021-01-20 20:30 W aptece w Zakopanem Gripex kosztuje prawie 39 zł, a w internecie... 17 2021-01-20 19:59 Na Krupówkach śnieżne góry 1 2021-01-20 19:44 Podróż po smakach Spisza 2021-01-20 19:13 Na Krupówkach nie ma może tłumów, ale pusto też nie jest 4 2021-01-20 18:59 Jurorzy Góralskiego Karnawału 2021-01-20 18:33 Ocalić od zapomnienia 2021-01-20 18:15 Sesja jak express 4 2021-01-20 17:30 Szczepienia w Szczawnicy 1 2021-01-20 16:39 Ognisty zachód słońca nad Zakopanem. Co nam przyniesie? 2 2021-01-20 16:00 Oznakowanie prawidłowe, ale niewidoczne 2021-01-20 15:15 Kiedy śmieci. Darmowa aplikacja 3 2021-01-20 14:30 Pobiegamy pod reglami i na Olimpie 3 2021-01-20 13:45 Ta sama treść, różni nadawcy - więc niech się minister martwi 2 2021-01-20 12:59 Sądy kasują kary, które nakłada sanepid 21 2021-01-20 12:15 Tak pięknie jest na Kasprowym (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2021-01-20 11:30 Czy przedsiębiorcy na Podhalu powinni otwierać swoje biznesy (SONDA) 19 2021-01-20 10:35 Prawie 7 tys. zakażeń w Polsce, 8 na Podhalu. Bardziej dokładne dane 1 2021-01-20 10:00 Nasze Beverly Hills 2021-01-20 09:43 Może ktoś rozpoznaje tego psa. Błąka się po Rabce 2021-01-20 09:29 Poranek na nartach w Dolinie Małej Łąki (WIDEO) 2021-01-20 09:00 Gmina dowiezie na szczepienie 2021-01-20 08:00 Segregacja, kody i kontrole 13 2021-01-19 21:30 Światełko w kanale 2021-01-19 20:45 Kolędnicy z Lubomierza (WIDEO) 2021-01-19 20:00 Mundurowi bezdomnym
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP