Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

Reklama

2020-11-21 15:30:49

Reklama

Rekolekcje Góralskie

Ks. Oko z gorliwością inkwizytora rozprawia się z Tischnerami

Wykład kontrowersyjnego duchownego, a właściwie jego połowa przyćmiewa wszystko, co działo się podczas tegorocznych Rekolekcji Góralskich.

To miała być polemika z autorami listu krytykującego Związek Podhalan z powodu zaproszenia jako prelegentów jego, a także ks. Andrzeja Zwolińskiego i abp. Marka Jędraszewskiego. Ks. Oko występując online rozpoczął od wykpienia przeciwnika czyli piątki sygnatariuszy listu z rodziny Tischnerów.

- Kim oni są? Z 5 mężczyzn 60% to weterynarze, jest jeszcze wuefista i polonista. Żaden nie ma kompetencji do oceny filozofii. Ksiądz arcybiskup jest profesorem filozofii, obydwaj należymy do cenionych filozofów. Takie jest nastawienie lewaków, genderystów, którzy nas szczególnie nienawidzą. Większość katolików w Polsce jest zdania ks Jędraszewskiego czy mojego - podkreśla.

Nie mogło zabraknąć odniesień ks. Oko do własnej osoby. Nadmienił, że był prymusem w prestiżowym II LO w Krakowie, którego absolwentem jest prezydent. Przypomniał, że był gospodarzem szkoły, a nawet 2 razy wygrał olimpiadę z fizyki na szczeblu wojewódzkim. Jego wstąpienie do seminarium miało być sensacją, która poruszyła miasto. Nie omieszkał dodać o swoich związkach z ks. Tischnerem, który miał cenić sobie jego pracę doktorską, a nawet poświęcił mu kilkadziesiąt stron w swej książce o znamiennym tytule: "Ksiądz na manowcach". 

- Charakterystyczne z jak dużym entuzjazmem ks. Tischner pisze o moim doktoracie i o mnie - podkreśla Oko.

Gdy już wyłuskał z całej rodziny Łukasza Tischnera jako główną ofiarę swego ataku, podkreślił, że "jest on przedstawicielem środowiska największej zdrady w kościele jakim jest Tygodnik Powszechny". Jakby było mało - ks. Adama Bonieckiego, wieloletniego redaktora naczelnego pisma nazwał - Arcyjudaszem. Ten sam "tytuł" przypadł byłemu jezuicie Stanisławowi Obirkowi. Inwektyw nie szczędził wobec eks dominikanina Tadeusza Bartosia, prof. Tadeuszowi Gadaczowi wywlekał spawy osobiste, a ks. Michałowi Czajkowskiemu związki z SB.

Konsekwentnie po każdej dygresji ze szczególną złośliwością ubraną w "duszpasterską troskę" wracał do przedstawiciela rodziny Tischnerów.

- Pycha, bluźnierstwo szaleństwo! Napominam! Najwyższy czas, by się pan nawrócił! Pan się stawia nie tylko ponad arcybiskupem ale ponad Jezusem - grzmiał Oko. - Pan może być rzecznikiem jakiejś homoorganizacji, a nie ks. Tischnera!

Na koniec zaprosił z uśmiechem do publicznej debaty na żywo w jakiejś telewizji. 

Rekolekcje Góralskie zakończą się w niedzielę wykładem Dra Stanisława Budy "Wolność jest dla miłości".

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu TP.

fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadeek 2020-11-22 12:28:46
Piotr Klucha z fb. piszesz że ks.Oko nic nie pisze o pedofilii w kościele.
Poczytaj wywiad w dorzeczy.pl - "Ks. prof. Oko mocno: W Kościele trwa rzeź niewiniątek."
zbudzowegowiyrchu 2020-11-22 12:10:14
Karol,
Świetne, celne myśli - wszystkie tematy.
Dzięki.
"Co to jest to "góralskie pozdrowienie",.." - szacun!
Karol 2020-11-22 08:43:34
@EPM. Szanowna Pani. Zgadzam si e w pełni z Pani oceną działań ZP, a zwłaszcza z oceną tzw. "wierchuszki". Miałem wątpliwą przyjemność poznać kilku z nich. To nie są zagubieni w oparach polityki i kadzideł ludzie. To cyniczni i bezczelni gracze, wykorzystujący z premedytacją ZP do robienia swoich, egoistycznych interesików. Potrafią się ubrać w bukowe portki, ale w rzeczywistości dbałość o góralszczyznę mają tam, gdzie słonce nie dochodzi. Prawdy, a już zwłaszcza honoru tam nie ma za grosz.
Rob 2020-11-22 03:26:03
Prof. S. Obirkowi to on buty co najwyżej czyścić może czarny gwiazdor. Dobrze, że wszyscy somouwielbiających zdjęć sobie narobili. Szkoda komentować.
Góral 2020-11-21 22:38:04
Przykre, że coś takiego pojawiło się w Sieci. To co on wygadywał, to hejt w najczystszej postaci. Przykre, że było to wiadome od poprzedniego wykładu ale i tak nikt nie zareagował. Należą się wielkie przeprosiny dla rodziny. A o dymisjach niech zdecydują sami, bo wiadomo kto to zapowiadał i z takim zapałem to wychwalał wiedząc co ten gość za chwilę powie. Wstyd.
Ups 2020-11-21 22:21:20
Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając oko, za to widziałem wielu, którzy stracili je_ ją przez kontakt z księżmi i znajomymi oko
Z hańtela 2020-11-21 20:57:20
Oko dosyć długo udowadnia, że Tischnerowie mieli rację, ale w końcu mu się udało.
Chociaż tyle.
Stąd 2020-11-21 20:36:26
To, co powiedział, a właściwie wraz z jadem nienawiści wyrzucił z siebie profesor Dariusz Oko ? nie użyję słowa ?ksiądz? ze względu na tych księży, którzy dobrze wypełniają swoje powołanie i dobrze rozumieją, co to znaczy być kapłanem na wzór Chrystusa ? zarówno podczas niedawnej rozmowy na portalu Polonia Christiana (kanał telewizyjny ?Prawy prosty? PCh24TV), jak i podczas rzekomo ?rekolekcyjnego? wykładu w ramach XII Rekolekcji Góralskich zorganizowanych przez Związek Podhalan w Łopusznej nie jest żadnym zaskoczeniem ? zachowuje się w ten sposób i mówi na temat wszystkiego i wszystkich, którzy nie podzielają jego antychrześcijańskich poglądów nienawiści i pogardy dla Innego już od lat, wspierany przez hierarchów KK podzielających jego doktrynerskie przekonania. Żaden kulturalny człowiek, mieniący się na dodatek chrześcijaninem nie powinien nawet próbować mierzyć się z tym poziomem braku kultury i szacunku do drugiego człowieka, z tym poziomem manipulacji i oszczerstw ? nie ma szans ? pan profesor Oko jest tu ?mistrzem?. Co do jego wypowiedzi, że Łukasz Tischner przynosi wstyd góralom ? tu muszę zaprotestować. Jestem góralką, z urodzenia i z wyboru, żyję tu, na Podhalu od dzieciństwa. Nie zgadzam się z tym, co robią z góralszczyzną i Podhalem władze i wielu działaczy oraz członków Związku Podhalan. Nie muszę - Związek Podhalan i przynależność do niego nie są koniecznym potwierdzeniem bycia góralem czy góralką. Pan profesor Oko również nie ma żadnych praw ani kwalifikacji, by mówić kto i co może być wstydem dla górali. Dla mnie wstydem jest to, że wśród górali, w Łopusznej, wsi, która była tak ważna dla Księdza Profesora Józefa Tischnera wypowiada się w antychrześcijański i po prostu antyludzki sposób profesor Oko zaproszony do tej wypowiedzi przez Związek Podhalan i jego kapelana ks. Jana Gacka. I na dodatek próbuje się w swoich wypowiedziach, będących jednym ciągiem obelg rzucanych w kierunku szczególnie Łukasza Tischnera oraz członków jego Rodziny, ?podpierać? osobą Księdza Profesora Tischnera.
Oburza mnie i napawa wstydem brak reakcji ze strony tych członków ZP - górali, którzy, wierzę w to, nie popierają takich posunięć związkowych władz i kapelanów. Zaś odważna postawa Łukasza Tischnera i jego Rodziny napawa mnie nadzieją i dumą, że to, co mówił i swoją życiową postawą prezentował Ksiądz Profesor Józef Tischner - Jego duchowa spuścizna jest w dobrych rękach. Jeszcze na koniec pewne skojarzenie w związku z wypowiedziami profesora Oko ? fragment z Ewangelii wg Św. Mateusza: ?Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami.?
ino 2020-11-21 20:07:14
Jak mnie ktoś ciągnie w dół, to go puszczam. Myślę, że ZP padnie bo nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości po 89. Jeżeli do tego dojdzie, to Bóg zapłać.
greg 2020-11-21 19:42:39
Wychodzi na to że współczesny weterynarz na Podhalu jest mądrzejszy i lepiej wychowany niż współczesny ksiądz czy arcykapłan...tyle w temacie.
obserwator 2020-11-21 18:42:24
I znów wracam do książek ks prof Tischnera.
I tyle w temacie .
Resztę zbyjmy milczeniem
Wet 2020-11-21 18:15:51
Jest w każdym człowieku i oko i dupa. A tu jest, ino dupa .
Ja 2020-11-21 18:08:00
????
EPM 2020-11-21 17:50:36
Nie ma co komentować księdza Oko. Nic nowego nie powiedział... Natomiast samemu ZP warto poświecić uwagę. Kiedyś organizacja zajmowała się propagowaniem szeroko rozumianej kultury podhalańskiej oraz walką z komuną. Od czasu prezesa AGM jest to polityczna trampolina dla kandydatów do sejmu, senatu, sejmiku i powiatu. A członkami organizacji są nawet mieszkańcy odległego prawie o 1 tys. km Gdańska (których ponoć przodkowie nie zdążyli na statek do Ameryki... ;-) ) oraz ich wielbiciele (cokolwiek to oznacza...). Czasem, jak człowiek ogląda zdjęcia z różnych oficjalnych uroczystości (poczty sztandarowe, żony prezesów i "dwór"...) to chce się płakać... Weźcie kochani się ogarnijcie. Opłatki i jajka święcone to już przeszłość. Nie zbijecie teraz kapitału politycznego, nawet na mszach - protestach(własciwie nie wiadomo w jakiej sprawie...?), na środku zafajdanej Równi Krupowej...(czy Wy słyszeliście kiedy, zeby góral klękał w nowych portkach??? - po piyrse by mu siy dobabrały, a po drugiy powybijały w kolanak... - fto siy zno, to wiy... ;-) ) Przestańcie dzielić ludzi( i to za pośrednictwem KK). Zajmijcie się uporządkowaniem organizacji i krzewieniem tradycyjnej kultury podhalańskiej na Podhalu i w świecie (co wcale nie oznacza, że mają powstawać góralskie zespoły w całej Polsce...!), zgodnie ze "Wskazaniami dla synów Podhala" Władysława Orkana cyt:
Odzywam się do Ciebie, synu Podhala.
Odzywam prawem miłości i prawem serca.
Poznaj życie swych dziadów, ich pragnienia, całą barwną ich historię.
Tradycja twą godnością, Twoją wielką dumą,
Twoim szlachectwem, które wiecznie będzie trwać,
By twe ojczyste pieśni, niezapomniane nuty
Wyznaczały się w orkiestrze świata.

Ref: Bądź buntownikiem, buntuj się przeciw złu,
Ale przede wszystkim miej charakter.
W nieszczęściu nie upadaj, nie cofaj się przed obcym -
Tylko wolę w sobie hartuj i bądź mocny.

Nadal uczysz się, ciągle idziesz w przyszłość.
Przy wyborze drogi swej słuchaj głosu z wnętrza duszy.
Nie przecinaj korzeni, które z ziemią łączą Cię -
Choćbyś na krańcu świata postawił stopy swe.
W miłości swej do ludzi bądź czysty i prawy -
To święta jest rzecz, która nie ujdzie twej uwagi.
Patrz bystro przed siebie, w życiu ciągle bądź bezstronnym -
To winieneś Duchowi swemu i Ojcom swoim.

Profesor JÓZEF KĄŚ bezinteresownie opracował "Ilustrowany słownik gwary i kultury podhalańskiej" ( 12 tomów! To jest UNIKAT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ!!!), za który został już uhonorowany w świecieale nie na Podhalu...! - może warto się nad tym dziełem pochylić, skoro ks. Tischner jest za trudny dla górali...?

Inaczej wszystko trafi szlag... (a najlepszym przykładem jest współczesna muzyka góralska, zanik gwary oraz rozwój damskiej mody po 1995 roku...).

Z wyrazami szacunku
Elżbieta Porębska-Mędoń
do Ja 2020-11-21 17:40:43
Brawo Ty jeszcze trzeba dodać zakaz wypowiedzi na temat ciąży w końcu to /podobno/ mężczyźni
Jorg 2020-11-21 17:11:34
Obejrzałem od deski do deski. To jest straszne. Jak ten ksiądz może takie rzeczy wygadywać? Samouwielbienie i pogarda bije z każdego jego zdania.
Poprostu mi przykro, że Związek Podhalan firmuje takie coś. Co ten wykład miał z rekolekcjami wspólnego? To zaprzeczenie rekolekcji. To był wykład nienawiści do bliźniego. Opamiętajcie się proszę w tym Związku Podhalan. Czy nikt ze ZP nie słuchał tego online? Przecież takie coś powinno być wyłączone natychmiast po pierwszych słowach nienawiści. I Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu to firmuje?
Jak ksiądz może tak robić.
Jestem wierzący i jestem w szoku. To nie idzie w dobrym kierunku. Jest mi poprostu przykro i jestem zażenowany poziomem tego co usłyszałem.
Ja 2020-11-21 16:53:10
Pan filozof Oko grzeszy pychą. Miłością ku bliźnim też nie pała. Jest księdzem, a gorszy swym zachowaniem. Pan Oko przekazał coś ważnego: nie jesteś filozofem- nie wypowiadaj się na temat filozofii, od tego są fachowcy. Ok. Czyli księża nie mają prawa wypowiadać się na temat dzieci i ich wychowania, życia w rodzinie, małżeństwa (koniec z naukami przedślubnymi, bo - brak kompetencji) itd. itp. Czy tak?
Kolorysta 2020-11-21 16:35:02
Prawdziwy polski ksiądz, miłujący bliźnich , pokorny, pewnie też lubiący dzieci....
Karol 2020-11-21 16:12:02
Pycha, małostkowość, megalomania, pogarda dla innych, samouwielbienie podlane przerażającą głupotą bije z każdego zdania wypowiedzianego przez tego osobnika. Ja to, Ja tamto, JaJa. Szkoda, że na końcu nie dodał: "Watykan się Mną interesuje, wy łby gipsowe". Watykan, Watykanem, ale żywe zainteresowanie wśród psychiatrów, ten pan budzi już od dawna.
stały czytelnik 2020-11-21 15:57:18
jak było do przewidzenia wykazał się po raz kolejny katolicko/polską miłością bliźniego mającą tyle wspólnego z chrześcijaństwem co ISIS
kurr 2020-11-21 15:57:12
dobrze, że uświadomił młodzież. starsi już to słyszeli.
 • POŻYCZKI
  PROMOCJA!!! GOLD CENT FINANSE W OFERCIE POŻYCZKI POZABANKOWE NA OŚWIADCZENIE DLA OSOBY O UMOWĘ PRACĘ, UMOWA ZLECENIE, EMERYTURA, RENTA, ROLNIK, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. ZADZWOŃ DORADCY T- 694 567 002 .
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • KOMUNIKATY
  ZGUBIŁAM KOLCZYK - ZAKOPANE, NA KRUPÓWKACH - 692 124 771.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy do sprzedania w Nowym Targu,atrakcyjna lokalizacja, Polecam wiecej info tel. 660797241www.nowytarg.b12.pl
  Tel.: 660797241
  WWW: www.nowytarg.b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę NA DŁUŻEJ MIESZKANIE 2 pok. ul. Kościelna: 1 800 + opłaty, tel. 604 432 303
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam: PŁUG KONNY jednoskibowy, tel. 793 887 893
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię DOM DREWNIANY, ew. MIESZKANIE, GOTÓWKA, tel. 793891486
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-12-01 22:20 Lecznica, nie dzwonnica 2020-12-01 22:00 Fajkarz, folusznik i dzwonkarz (WIDEO) 2020-12-01 21:34 Rabczański kawałek Mongolii 2020-12-01 21:00 Coraz więcej śniegu na Szymoszkowej 1 2020-12-01 20:40 Radny rezygnuje 2020-12-01 20:05 Drogowy zamach na teatr 3 2020-12-01 20:01 Jubileusz z przytupem 2020-12-01 19:53 Surfowanie w chmurach 2020-12-01 19:20 Pożar w Przywarówce 2020-12-01 19:00 Tęczowe podchody 11 2020-12-01 18:58 Skosił słupki i omal nie wjechał na Krupówki 5 2020-12-01 18:00 Lodowisko tylko dla grup 2020-12-01 17:40 Elektroniczne zaduszki w sieci 2020-12-01 17:00 Zbrodnia po polsku. Konkurs dla czytelników 2020-12-01 16:30 Publiczny różaniec za grzechy duchownych 10 2020-12-01 16:23 JAK CZYTAĆ WIERSZE? 2020-12-01 15:59 Od piątku ruszają hotele i restauracje, ale w Czechach 2 2020-12-01 15:59 Zamarły wyciąg w Małem Cichem (WIDEO) 4 2020-12-01 15:27 Jeśli nie Apis to… Kośmider 1 2020-12-01 15:03 Jakie łóżko wybrać do spania? Przegląd najpopularniejszych rodzajów łóżek 2020-12-01 15:00 Na razie mamy mróz i słońce. W czwartek silny wiatr przyniesie odwilż 2020-12-01 14:00 Na posiedzeniu sejmowej komisji walczą o sezon narciarski (WIDEO) 5 2020-12-01 13:30 Pomóżmy Karolkowi 2020-12-01 12:34 Oszustwa "na kuriera" znów pojawiają się na Podhalu 2 2020-12-01 12:00 Góralka z Zakopanego w finale. Trwa głosowanie 2020-12-01 11:33 Ulica Plebańska 2020-12-01 11:05 Poniżej 10 tys. zakażeń w całej Polsce. Na Podhalu 10 zgonów 3 2020-12-01 10:00 Budrysówka dla budrysów 2 2020-12-01 09:48 Pies przy Murowańcu czeka na właściciela 4 2020-12-01 09:25 Noga z gazu, jedź bezpiecznie, nie blokuj piaskarek 1 2020-12-01 08:44 Słońce wstaje nad górami (WIDEO) 2020-12-01 08:15 Dwucyfrowo na termometrze 2020-12-01 08:00 Lodowisko przy Hotelarzu nieczynne 1 2020-11-30 23:21 CHŁOPY PODHALA DEMONSTRUJĄ! 2020-11-30 21:57 Zdjęcie autorstwa Bartłomieja Jureckiego w finale prestiżowego konkursu 3 2020-11-30 21:34 Śnieżą na Harendzie 1 2020-11-30 21:01 Najlepsza kąpiel błotna (WIDEO) 2020-11-30 19:04 Ranking samorządów 3 2020-11-30 18:30 Pierwsze kroki 2020-11-30 18:00 Wieczornica z Wyszyńskim. Koncert online (WIDEO) 2020-11-30 17:03 Ostatnie pożegnanie wybitnego narciarza 1 2020-11-30 16:48 Egipcjanie i górale handlowali narkotykami 8 2020-11-30 16:30 Historia poprzez litery 2020-11-30 16:02 Śladami żydów z Podhala (WIDEO) 2020-11-30 15:48 Krupówki też pod śniegiem. Coraz mniej chmur! 2020-11-30 15:00 Zasypane Markowe Szczawiny 2020-11-30 14:00 Dłuższe ferie, reżim noclegowy, więcej testów i konsultacji 17 2020-11-30 13:30 Minister zdrowia będzie rekomendował zamknięcie stoków narciarskich? 23 2020-11-30 13:02 Pijak kolizyjny 2 2020-11-30 12:27 Zakopane zasypane. Tak wyglądało o poranku (ZDJĘCIA, WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-12-01 21:34 1. Zatokę przystankową powinno się lokalizować w taki sposób, aby nie kolidowała z wjazdem na posesję, o ile to możliwe. W tym przypadku można było zlokalizować ją np. kilkadziesiąt metrów dalej, przy parkingu. Wymaga to jednak wyższych standardów administracji, charakterystycznych dla bardziej rozwiniętych krajów. 2020-12-01 21:33 2. I smieszno i straszno... A tymczasem w Brukseli policja złapała eurodeputowanego, znanego węgierskiego homofoba, na imprezie gejowskiej :) Już żyjemy w ciekawych czasach... 2020-12-01 21:05 3. Na FB, "Film z zatrzymania Polskiej Babci". 2020-12-01 21:05 4. pewnikiem Adrian już jedzie poszusować 2020-12-01 21:00 5. Musicie większych słów używać: śmierć, pożoga, ogień, katastrofa, odbieranie wolności to ludzie może uwierzą, że to coś ważnego. 2020-12-01 20:58 6. @Mikko. Bo zrozum, publiczny z czym innym mi się kojarzy. Zamieniać w TO rynek w razie takiego hipotetycznego najazdu? 2020-12-01 20:57 7. skąd tylu "nawiedzonych". Za miast się "modlić" za tę bandę czarnych nierobów zbierajcie podpisy pod petycją w sprawie rozwiązania konkordatu i traktowania przestępców w sukienkach jak normalnych przestępców. Za takie przestępstwa "cywilni" zboczeńcy idą siedzieć, a kieckowe zboki są przenoszeni do innej diecezji, żeby o ich zboczeniach nikt się nie dowiedział. A potem kapciowy z wawelu za kasę zamiecie sprawę pod dywan, i jak mawiał Ferdek Kiepski "i gitara". Obudźcie się i przestańcie wspierać tych naciągaczy sprzedających wirtualny towar. Robią to skutecznie od 2 tysięcy lat, a do jakich majątków dzięki temu doszli, to każdy myślący (nie nawiedzony katol) widzi 2020-12-01 20:29 8. zamiast się modlić lepiej powtarzajcie tabliczkę mnożenia to ma większy sens....a tychże przestańcie utrzymywać!!!! to najdelikatniejsze zdanie, którym można to skomentować.... 2020-12-01 20:24 9. Wielkie mi halo. Już dawno powinni się z tym uporać, a nie cackać. Pod Nosalem ulicę wyremontowano i finito, a tu jakieś problemy Pana Rzankowskiego. Przystanek od zawsze był i powinien być. Służył i służy nie tylko mieszkańcom, ale i turystom korzystającym z wyciągu oraz hotelu, a w lecie też basenu. Przy odrobinie dobrej woli zarówno zatrzymujące się na przystanku busy, jak i pojazdy wjeżdżające/wyjeżdżające z posesji nie powinni sobie przeszkadzać. I po co ten cały raban? 2020-12-01 20:06 10. Pycha i Szmal wlasnie do tego pije. Baby w Malem Cichem maja jaja ale na plebani (nie swoje).
2020-11-22 13:52 1. Turystka tak jak ty swojej dewocji...? tak pytam.... 2020-11-19 15:00 2. Tygodnik poświęca zbyt wiele uwagi temu tak zwanemu strajkowi. Policja powinna była niezwłocznie odblokować skrzyżowanie, używając w razie potrzeby środków przymusu bezpośredniego. To skrzyżowanie zbyt ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców Zakopanego aby pozwalać na lewackie ekscesy. Wszyscy uczestnicy nielegalnego zbiegowiska powinni zostać wylegitymowani, a odpowiednie wnioski należało skierować do sanepidu. 2020-11-17 04:55 3. DEMON stracja 2020-11-15 21:40 4. a moja Zoha jak jej nie grzmotnę z rana,to cały dzień chodzi wściekła.Może to i tym z tymi piorunami na gębach by sie to spodobało? I przestały by latać po ulicach i przeklinać. 2020-11-14 23:03 5. Organizatorka zakopiańskich protestów chwali się w wywiadach, że dokonała aborcji. Ot karierę zrobiła w zepsutej warszawce. Teraz choćby darła się z całych sił, sumienia nie zagłuszy. 2020-11-14 16:09 6. do protestujacych "kobiet"- urodzenie zdrowego dziecka nie gwarantuje jego zdrowia i pełnosprawnosci , nie ma gwarancji ze po dziecko mając pół roku/rok/parę lat nie dowie sie że ma wady gentyczne, nieuleczalna chorobę, etc. Bezlitosne jest więc to strajkowanie a raczej błaznowanie na skrzyzowaniu ulic ze chore dzieci maja isc do piachu .... 2020-11-12 20:02 7. Do Tadeo Tak właśnie jest górale i nie tylko biją swoje kobiety. Żeby nie było, że tylko podhale jest takie. Władza w zakopanem nie chce zaś wprowadzić ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - czyli władza wybrana przez ten lud jest za przemocą w rodzinie. To takie proste. 2020-11-12 15:24 8. Idom se owiecki, idom se barany, idzie se za nimi juhas porubany. Porubano głowa, porubane plecy.Kaz go porubali? - Przi dziewcynie w nocy! Owiecki, owiecki, nie syćkie som moje, przydzie św. Marcin , kozdy biere swoje. Te moje owiecki pieknie sie mi rojom, z wiyrska ku dolinie, bo sie zimy bojom. Hej! 2020-11-11 02:35 9. Nie do wiary! Jasiek Bułecka tyz zgłupioł, cy jako? 2020-11-10 20:04 10. Wreszcie można oko zatrzymać dłużej, dzięki. A Zespołowi życzymy dalszych sukcesów!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP