Czy jesteś zadowolony, że tu mieszkasz ? Co Cię cieszy a co denerwuje ? Wypełnij naszą ankietę, jej wyniki opublikujemy niebawem. Kliknij w ten pasek i poświęć nam max 10 minut.

Reklama

2020-11-22 16:20:50

Podhale

Jagna do prezydenta w obronie zamrożonej turystyki

Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy - dla branży na Podhalu i w południowej Małopolsce nadchodzący sezon zimowy będzie wyrokiem.

Posłanka pochodząca z Podhala napisała do prezydenta Andrzeja Dudy list w związku z nowymi decyzjami rządu premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie nadchodzącego sezonu zimowego. Prosi o pilne wyznaczenie terminu spotkania w tej sprawie. 


"Na terenie południowej Małopolski ze świadczenia usług turystycznych żyje znaczna część społeczeństwa. Wczorajsza decyzja rządu jest tak naprawdę wyrokiem dla podmiotów gospodarczych żyjących z turystyki. Uważam, że w przedmiotowej sprawie podejmowanie wszelkich decyzji wymaga szczególnej rozwagi i znalezienia rozwiązania, które umożliwi prowadzenie działalności wszystkim podmiotom związanym z turystyką na tym terenie i jednocześnie ograniczy do minimum zagrożenie epidemiologiczne" - napisała Jagna Marczułajtis-Walczak. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
????? 2020-11-25 19:43:45
Jagna a jo sie pytom co bedzie z tom olimpiadom.Bedzie teraz cy POtem???
Atypis 2020-11-23 11:46:33
Oj ludzie, ludzie całe Podhale i Małopolska obstawina pisem we władzam,a na jedyną która staje w waszaj obronie wylewacie wiadra pomyj.Co to za charaktery?
jarek 2020-11-23 11:44:48
@wiktoria gdyby głupota była lżejsza od powietrza latałabyś jak gołębica
bubu 2020-11-23 11:15:57
Jagna. Jakby twoja opcja rządziła, trup leżałby na ulicach
Korsarz 2020-11-23 10:49:11
Wiktoria.Jak zezryc niebedzies mioła co to uwidzimy.Jak juz pisałem Ci z PiSu i PO jednakie cygany
wiktoria 2020-11-23 09:16:01
chociaż by nam PIS zabrał wszystko i tak będziemy głosować na nich poglądów pod byle pretekstem się nie zmienia a puki co to na razie nie ma innej opcji politycznej w Polsce której by można zaufać @wiechum przecie Jagna może jeszcze wyżej niż premier i prezydent macie przecie Timermansa
Piotr 2020-11-23 08:26:27
Szach-mat pisiowy elektoracie!
stasek 2020-11-23 07:26:13
Rząd przy okazji wychwyci szarą strefę.
Bedzie pomoc ale dla prowadzących legalny zarejestrowany biznes,
Najbardziej jęczą prowadzący lewe biznesy, nie odprowadzxający podatków
Przecież na wiosnę jeszcze niektórzy dobrze zarobili na tarczach antycovidowych.
Uczciwi nie mają sie czego bac mówił Premier Morawiecki.
Wer 2020-11-22 22:50:59
Żaden dramat,rząd i tak im pomaga,niektórzy to jeszcze lepiej na tym wychodzą.
wiechum 2020-11-22 22:49:20
Pani poseł uderza coraz wyżej. Kilka dni temu do niby-premiera, teraz do niby-prezydenta. Tak jak i w pierwszym przypadku, tak i teraz jest to bezcelowe. Ich Podhale interesuje tylko wtedy, gdy potrzebują głosów do zdobycia władzy. Robimy za pożytecznych idiotów. Jak się czujecie, wydmuchani kolejny raz?
Bardziej jednak zastanawia mnie, gdzie są posłowie piso-komuny z naszego regionu, którzy z pewnością mają większy wpływ na rządzących niż niewiele znacząca opozycyjna posłanka? Dlaczego nie walczą o swoich wyborców? Dlaczego nie walczą o kompromisowe rozwiązania? Posłowie-rolnicy z pisu pokazali, że można postawić się nawet samemu przewielebnemu Jarosławowi. A nasi co? Cisza! Jakby mandaty złożyli. Mam nadzieję, że przy następnych wyborach otrzymają swoją zapłatę.
Grzegorz 2020-11-22 22:36:18
Do Pana ss Szanowny Panie co do tez które dotyczą ograniczenia epidemi na Podhalu mogę się z Panem zgodzić Ale wnioski które Pan wyciąga są błędne pierwsze ognisko które powstało na Podhalu miało miejsce na pogrzebie K B w Zakopanem termin może sobie Pan sprawdzic ile setek osób dotknęło podobne ogniska były w miejscowościach z Powiatu Nowotarskiego w Nowym Sączu w Nawojowej na weselu stwierdzono 400 osób zarażonych turystyka nie była źródłem Tak masowych zachorowań za to działały 3 Galerie Handlowe co do tezy że sam przyjazd turystów na narty i święta spowoduje masowy nawrót epidemii na Podhalu uważam za błędną, na pewno jesli przebywali by w zamkniętych pomieszczeniach lub na otwartym powietrzu w bliskim kontakcie dojdzie do zakażeń moim zdaniem w ilości bardzo nie wielkiej i spowodowanych nie odpowiedzialnoscia i nonszalanca mieszkańców Tak jak na pogrzebie lub weselu w hotelach i kwaterach nie słyszałem o masowych zakarzeniach ludzi . Jeśli rzeczywiście zależało by na zwalczaniu epidemii Morawieckiemu wprowadził by logdal na 30 dni w zamian oferuje 6 miesięcy zamknięcia turystyki i branż fitness itp dając jednocześnie możliwość spędzania czasu wolnego i rozwijania sie epidemi w Galeriach Handliwych gdzie w okresie przed swiatecznym beda tlumy ludzi i tysiące zakażeń i koszt takich decyzji poniesie Podhale nie ma prawa dochodzić do rzadnych zakażeń bo są limity przyznane inym galezia gospodarki Pan Morawiecki i spółka próbuje zarządzać i decydować gdzie może dochodzić do zakażeń i kto ma ponosic koszty takiej polityki epidemii, jednocześnie strasząc Polaków ze będą wracać z nart w workach czeka nas 6 miesięcy biedy mieszkańców żyjących z turystyki i rekreacji z jednoczesnym przyjazdem właścicieli apartamentów z całej Polski,delegacji służbowych, ludzi mieszkających w lesie w igloo itp podobnych tłumaczeniach turystyka daje pracę 1 milionów Polaków a sam wypoczynek jest nie zbędny dla prawidłowego działania ludzkiej psychiki zobaczy Pan że za 3.4 tygodnie dojdzie do rozwoju epidemii a turystyka nie funkcjonuje przynajmniej teoretycznie i Pan Morawiecki jest odpowiedzialny za 6 miesięcy bez dochodów dla ucziwych mieszkańców regionów turystycznych .
w-nt 2020-11-22 22:35:54
Wszystko ok. branża turystyczna zamknięta i co to oznacza? Dramat właścicieli pensjonatów,kwater prywatnych ,domków,hoteli,restauracji ,stacji narciarskich ,jeżeli ktoś myśli ,że to tylko ich dotyczy jest w wielkim błędzie.Kto daje ludziom pracę ,kto piecze chleb do restauracji i sklepów ,kto dostarcza warzyw,mięsa , handluje ,dostarcza różnorakich usług np.pralniczych ,sprzątanie ,przewozy ONI wszyscy padną gospodarka to naczynia połączone .Na sam koniec padną urzędnicy bo kto na nich zapłaci podatki jak braknie podatków padną miasta turystyczne .Jak czytam wypociny tych co piszą że super bo turyści nie przywiozą wirusa są w błędzie bo on już tu był zanim turyści przyjechali i on już zostanie ,w lecie najazd turystów nie wywołał pandemii teraz też nie wywoła a jest jesień czyli naturalnie-sprzyjający klimat dla wirusa wzrost zachorowań powtórzy się też na wiosnę ale na mniejszą skalę ale nie przez turystów bo on już tu jest .Poza tym specyfika naszych wyciągów jest inna jak we Włoszech czy Austrii tam są w większości wagoniki na kilkadziesiąt osób u nas orczyki czy krzesełka na dwie czy cztery osoby i na powietrzu .Jeszcze nie dawno któryś z naszych "światłych "speców powiedział mądre słowa ,że narty są bezpieczne bo wymusza naturalne noszenie maseczek ,bo większość narciarzy stosuje kominiarki czyli maseczki.Gdzie sens zamykania hoteli mogą działać w ostrym reżimie sanitarnym ,teraz działają bez żadnego nadzoru bo służbowo ,Słowacy od jutra otwierają hotele ,czy oni zwariowali i mają skłonności samobójcze ,Nie Oni wolą mieć turystykę pod kontrolą i zdają sobie sprawę jakie może mieć jakie skutki ekonomiczne może wywołać fala bankructw i zubożenia społeczeństwa od samobójstw wywołanych przez depresję i bezsilność dalej rozboje i kradzieże bo ludzie będą chcieli jeść i żyć a nie będą mieli za CO.Jak któryś debil mieszkający na terenie turystycznym myśli ,że go to finansowo nie dotyczy to niech lepiej stąd wyjedzie najlepiej to fikcyjnego państwa San Escobar wymyślonego prze naszego światłego polityka tam ich wtedy kryzys nie dotknie.
Kowal 2020-11-22 21:36:11
Alpy zamknięte Jadzia! Dzwoń tam bo chciałem do wlich
franek 2020-11-22 21:13:37
@ss napisał: "Do września było niewielu turystów"

Chyba u ciebie. W czerwcu już były niezłe tłumy, a lipiec i sierpień jeszcze większe.
kibic 2020-11-22 20:17:27
a co z tą olimpiadę, już jest PO sprawie??
mieszkanka 2020-11-22 20:08:34
@ss, święta prawda!
wiktoria 2020-11-22 19:59:16
@z boku jak zwykle mędrzec europejski II po Wałęsie @ tadku we mnie nie masz żadnej nadziei chyba że w tych wulgarnych
Pikaso 2020-11-22 19:53:05
Brawo Panie Premierze niema pobłaźania dla Zakopanego, ograniczania muszą być.
Jasiu z Kościeliska 2020-11-22 19:49:41
A co to podhale, święta krowa??? Trudno, jest wyjątkowa sytuacja. Dutki nie są najważniejsze na świecie.
fee 2020-11-22 19:36:53
a jak sie zakonczyla slynna sprawa dot. olimpiady za czasow rzadow PO?? :)
niektorzy to honoru nie maja zeby zejsc ze sceny w odpowiednim momencie :)
? 2020-11-22 19:29:01
A pani Jagna, to w szlachetności swej ma szczerze na wględzie podhalańskich przedsiębiorców, czy troskę o swój narciarski biznes?
ss 2020-11-22 19:20:30
Panie Grzegorzu, źle mnie pan rozumie, to nie tylko turyści są winni rozwojowi epidemii, ale tak się składa że akurat wraz z otwarciem szkół i z przyjazdem turystów na Podhalu mieliśmy gwałtowny wzrost zapadalności i aktywnych przypadków/ w czołówce województwa małopolskiego./ Do września było niewielu turystów i mało zakażeń.
Teraz każdy sposób żeby ograniczyć tłoczenie się i mobilność ludzi jest moim zdaniem dobry. Hotele, pensjonaty, narty, nie są niezbędne do życia. Galerie,różnorakie centra usługowe, już bardziej, chociaż tu ich mało właściwie na Podhalu.
Jeśli przyjadą turyści na Podhale będzie to oznaczać nawrót epidemii w regionie.
Tak w ogóle to nie miałbym nic przeciw turystom, gdyby przestrzegali maseczek dystansu i dezynfekcji, ale wiadomo że nie przestrzegają, przyjeżdżają tu po wolność, więc uważam że zakaz jest jedynym logicznym rozwiązaniem. Niestety ci którzy nosili maseczki będą cierpieć biedę przez tych, którzy olewali zasady higieny. Im szybciej antymaseczkowcy to zrozumieją, tym szybciej się skończy kryzys epidemiczny .Pozdrawiam
tadek 2020-11-22 18:59:57
W Polskich kobietach nadzieja ,Brawo pani Jagno.
siuhaj07 2020-11-22 18:59:10
Poprośmy teraz o interwencję naszych Pis-owców , którzy obsiedli absolutnie wszystkie znaczące stanowiska w Powiecie i Zakopanem od Starosty i vice -Starosty począwszy ,Burmistrza ( wiem ,wiem tylko z listy Pisu startował) , a już szczególnie pomocni będą wójt i wszyscy radni z Bukowiny Tatrzańskiej , bo oprócz pisowców nie dostał sie nikt inny do Rady Gminy .Teraz zobaczymy jak zadziałają w naszym i swoim interesie.
Prosimy ostatni raz , bo już nie nabierzemy się , że to opozycja winna... zwłaszcza w Bukowinie.
Grzegorz 2020-11-22 18:52:19
Do ss Szanownie Panie po sezonie wakacyjnym nie było kryzysu epidemicznego , kryzys będzie za 3 tygodnie ale spowodowany otwarciem galerii handlowych a turystyka nie zostanie otwarta rzeby nie skorygować sytuacji to jest właśnie droga środka Pana Morawieckiego obłuda jeszcze to rzucanie winny za rozwój epidemii na branżę turystyczna
mieszkaniec Zako 2020-11-22 18:11:26
A kto zagwarantuje, że turyści (goście) będą nas mieszkańców szanować i będą przestrzegać obostrzeń?! Jak na razie to tragedia, przyjeżdżając do Zakopanego zapominali o pandemii. Ich zachowanie na każdym kroku jest bezmyślne, egoistyczne, idiotyczne...
Jedynym słusznym wyjściem jest wypłata zasiłków dla osób, które tracą pracę, dla przedsiębiorców (zawiesić na 2 lata wypłatę 500 plus).
ss 2020-11-22 17:41:39
przyjazd turystów na Podhale oznacza kryzys epidemiologiczny , więc nie ma czego żałować. Zdrowie ważniejsze niż dutki, więc można tym razem ferie spędzić w domu, poczytać zaległe lektury itp.
Korsarz 2020-11-22 17:36:32
Pani Jagno niech pani pogada ze swoim kolegom wiceministrem Andrzejem G.M .byliście w jednej parti .Ciekawe gdzie teraz Pan Andrzej przeniesie Stawiam ze znów bedziedzie pani kolegom klubowym
Mirka 2020-11-22 17:14:24
Z boku
Jakie akty religijne są na równi z państwowymi? Rozwód cywilny nie jest równocześnie unieważnieniem kościelnego.
JOZIN 2020-11-22 16:51:18
Jagna upros rzad aby zniosl obostrzenia dla podhala ,a co tam jedno miasto w europie niech sie ludzie bawia.A przy okazji zadzwon do Tuska czy tam Kopacz niech przemyca jeszcze uchodzcow bedzie zabawniej
Ty 2020-11-22 16:44:32
Mam nadzieję że Putin przejmie władze w Polsce. Już czas.
z boku 2020-11-22 16:41:57
Pani posel

W pelni podzielam Pani zaangazowanie. Tu nie chodzi o tylko zyski ale tez o prace naprawde wielu ludzi. Czy te gnowu z nowogrodzkiej sa jeszcze w stanie spotkac sie z kims w ciagu dnia nie nocami tylko?? Nawet jezeli tym ludzim ktorzy ewentualnie straca prace zaplaca zasilki to skad to wezma?? Podnoszac podatki i drukujac swieze dudki. Smiem przypuszczac ze apel pozostanie bez echa ale dzialac trzeba. Jedynym rozwiazaniem to zapamietac i zemscic sie przy urnach. Odsunac to raz na zawsze od jakiejkolwiek wladzy. Nie bedzie dobrze nigdy w kraju w ktorym akty relgijne sa na rowni z aktami panstwowymi. Panstwa wyznaniowe mamy na bliskim wschodzie i tam jest dobrobyt?? Kim jest wladza w ktorej szeregowy posel jest chroniony bardziej niz prezydent?? Jak taka wladze nazwac ?? wladza ludu byla owsze PRL a ta wladza jest czyja??Kosciola tez nie bo oni sa swietsi od Ojca Swietego. Wiec czyja??
kanalia 2020-11-22 16:40:20
kroilista ...to skrojeni zostata
Grin pis 2020-11-22 16:32:54
Prościej było uderzyć do byłego kolegi z PO, on teraz ministrem i jeszcze w piątek mamił nas wydłużonymi feriami.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymoszkowa poszukuje, na sezon zimowy, pracowników na następujące stanowiska: - obsługa bramek - utrzymanie stoku - parkingowy - segregowanie odpadów komunalnych Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-21 19:15 Budżet drogi 2021-01-21 18:45 Mapa zagrożeń ma wzięcie 2021-01-21 18:00 Regulujcie drogi 1 2021-01-21 17:15 Sołtys wali z grubej rury 2021-01-21 16:30 Znów czarne chmury nad rabczańskim przedszkolem 1 2021-01-21 15:52 100 lat wszystkim babciom (WIDEO) 2021-01-21 15:15 Wiktorek potrzebuje pomocy 2021-01-21 15:04 Zmarł Stefan Jakubiak, znany nauczyciel, pianista, przewodnik tatrzański 2021-01-21 14:54 K2 I SZERPOWIE 2021-01-21 14:30 Spowodował groźną kolizję i uciekł 2 2021-01-21 14:21 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 1 2021-01-21 14:15 Jaki są Wasze noworoczne postanowienia? Czy jesteście im wierni? 3 2021-01-21 13:30 Babcia pod szczególnym nadzorem 2021-01-21 13:10 Podróż przez Pakistan 2021-01-21 12:45 Wiosenna pogoda na Podhalu 2021-01-21 12:15 Na Podhalu 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 3 2021-01-21 12:06 Prywatna opieka medyczna dla dziecka – czy to się opłaca? 2021-01-21 11:45 Czwartkowy jarmark w minorowych nastrojach 3 2021-01-21 11:30 Pomóżmy odnaleźć Dori 2021-01-21 10:45 Życzenia na Dzień Babci i Dziadka (WIDEO) 2021-01-21 10:00 Zatrzęsło Podhalem 2 2021-01-21 09:30 W Tatrach wieje halny. Będzie coraz cieplej 2021-01-21 09:00 Strażnik nie od parady 2 2021-01-21 08:00 Do końca stycznia można się starać o dodatkowy zasiłek opiekuńczy 2021-01-21 07:00 Oni mają dość 2021-01-20 22:00 Biegiem po śniegu 1 2021-01-20 21:14 Ludzka władza 2021-01-20 20:30 W aptece w Zakopanem Gripex kosztuje prawie 39 zł, a w internecie... 17 2021-01-20 19:59 Na Krupówkach śnieżne góry 1 2021-01-20 19:44 Podróż po smakach Spisza 2021-01-20 19:13 Na Krupówkach nie ma może tłumów, ale pusto też nie jest 4 2021-01-20 18:59 Jurorzy Góralskiego Karnawału 2021-01-20 18:33 Ocalić od zapomnienia 2021-01-20 18:15 Sesja jak express 4 2021-01-20 17:30 Szczepienia w Szczawnicy 1 2021-01-20 16:39 Ognisty zachód słońca nad Zakopanem. Co nam przyniesie? 2 2021-01-20 16:00 Oznakowanie prawidłowe, ale niewidoczne 2021-01-20 15:15 Kiedy śmieci. Darmowa aplikacja 3 2021-01-20 14:30 Pobiegamy pod reglami i na Olimpie 3 2021-01-20 13:45 Ta sama treść, różni nadawcy - więc niech się minister martwi 2 2021-01-20 12:59 Sądy kasują kary, które nakłada sanepid 21 2021-01-20 12:15 Tak pięknie jest na Kasprowym (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2021-01-20 11:30 Czy przedsiębiorcy na Podhalu powinni otwierać swoje biznesy (SONDA) 20 2021-01-20 10:35 Prawie 7 tys. zakażeń w Polsce, 8 na Podhalu. Bardziej dokładne dane 1 2021-01-20 10:00 Nasze Beverly Hills 2021-01-20 09:43 Może ktoś rozpoznaje tego psa. Błąka się po Rabce 2021-01-20 09:29 Poranek na nartach w Dolinie Małej Łąki (WIDEO) 2021-01-20 09:00 Gmina dowiezie na szczepienie 2021-01-20 08:00 Segregacja, kody i kontrole 13 2021-01-19 21:30 Światełko w kanale
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-21 18:47 1. A kto ta pomoc dostał pokaż ile 300zl weź PiS się ośmiesza 2021-01-21 18:35 2. Tak, jako sąsiad postanowiłem donosić na potomków wyklętych. 76 lat po wojnie a partyzantka dalej trwa. 2021-01-21 18:27 3. Godne polecenia. Powdychać spaliny. Ale wyczyn. Ha, ha. 2021-01-21 18:07 4. Czytam i mi flakami wywraca. "Niestety w sferze regulacji stanu prawnego dróg mamy olbrzymie zaległości wynikające z tego, że przez lata zrobiono bardzo niewiele w tej materii." (Klasyczna zrzutka na poprzedników) "Jednak nie oglądamy się w przeszłość tylko działamy" (Działamy! Brawo.) ...ponieważ brak działań w tym zakresie prowadzi często do sytuacji spornych i konfliktowych ("Brak działań", czyli nie działamy?) ...dlatego mimo licznych trudności koniecznie musimy poprawić obecny stan rzeczy (będziemy działać... może od jutra?) Mydlenie oczków. Klasyczne. Ile to już trwa ta kadencja? 2021-01-21 18:02 5. Komuniści walczyli dzielnie w problemami, które sami stworzyli. 2021-01-21 16:54 6. Jakoś mnie nie dziwi że zdarzenie miało miejsce w New Targu... 2021-01-21 16:13 7. We wrześniu kupowałam Dexak - u mnie 8zl, w Zakopanem 16. Ale jak nie masz wyjścia to musisz kupić... 2021-01-21 15:53 8. Czy tubylcy zamieszkujący oba brzegi wzdłuż rzeki Grajcarek będą mieli zapewnione miejsca cumowania dla swoich stalowych rumaków. Przecież trzeba dowieźć rodzinę. Chyba, że na zasadzie "kup se satke". Czy w swiązku stym będzie zabawa w dobrego i złego policjanta lub strażnika. 2021-01-21 15:25 9. Pamietam. Wybrałem się wtedy na Kasprowy. W samych gaciach. 2021-01-21 15:16 10. Ja podjąłem wyzwanie powalczyć o lepsze powietrze. Narzuciłem sobie plan jednego zgłoszenia dziennie w aplikacji EKOINTERWENCJA. Nie zawsze się udaje ale się nie poddaję. Polecam :-)
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka