Czy jesteś zadowolony, że tu mieszkasz ? Co Cię cieszy a co denerwuje ? Wypełnij naszą ankietę, jej wyniki opublikujemy niebawem. Kliknij w ten pasek i poświęć nam max 10 minut.

Reklama

2020-11-23 13:12:23

Podhale

Zamrożenie turystyki w sezonie zimowym to śmierć przedsiębiorstw. Stanowisko samorządów

Tych dużych i tych małych - przestrzegają samorządowcy z Podhala i mają nadzieję że uda im się przekonać rząd do zmiany decyzji.

Zdaniem samorządowców z Podhala, jest realna szansa, by przekonać rząd do zmiany w organizacji zimowego wypoczynku. 
Poniżej pełna treść komunikatu samorządów Powiatu Tatrzańskiego:

"Zapowiedzi rządu dotyczące funkcjonowania szeroko pojętej branży turystycznej w najbliższym sezonie zimowym, zakomunikowane podczas sobotniej konferencji prasowej zaskoczyły nas samorządowców równie mocno, co przedsiębiorców. 

Wyrażamy ogromnie zaniepokojenie przewidywanymi konsekwencjami podjętych rozstrzygnięć. 

Chcemy wyraźnie podkreślić, że jako samorządowcy rozumiemy powagę sytuacji związanej z rozszerzaniem się pandemii i konieczność wdrażania wszelkich działań, które mają na celu jej ograniczenie. Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich Polaków również jest najważniejsze.  

Jednocześnie jednak jesteśmy świadomi, że nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorstw Podhala i Podtatrza, od tych najmniejszych po największe.

Pracujemy nad stanowiskiem i alternatywnymi propozycjami dotyczącymi organizacji wypoczynku zimowego, funkcjonowania obiektów hotelarskich i stoków narciarskich, które przekażemy Premierowi. Uważamy, że jest jeszcze szansa, aby przekonać rząd do zmiany zadeklarowanych rozwiązań. 

Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami branży turystycznej oraz z gminami górskimi z terenu całej Polski, których ten problem również dotyka. 
Stanowisko z przygotowanymi przez samorządy propozycjami rozwiązań zostanie niezwłocznie podane do publicznej wiadomości".

Podpisano:

Wójt Gminy Biały Dunajec - Andrzej Jacek Nowak
Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Andrzej Pietrzyk
Wójt Gminy Kościelisko - Roman Krupa
Wójt Gminy Poronin - Anita Żegleń
Burmistrz Miasta Zakopane - Leszek Dorula
Starosta Powiatu Tatrzańskiego - Piotr Bąk
Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego - Jerzy Zacharko

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Prawda w oczy kole 2020-11-25 07:27:37
Teraz beczą jak barany na połoninie a tak to wyglądało gdyby ktoś miał krótką pamięć :
Wybory do parlamentu
PiS 62,38%
KO 14,39%
Kier 2020-11-24 08:41:33
Ale płacz ,tak ma cała Polska ,Wam góralom ciagle mało ,wysprzedaliscie ziemie przyjedzie tak zwana warszawka Kraków ,to oni są teraz góralami !Mam rodzine w zakopcu jestem często u Was i coraz gorzej Was widze i szczerze nie żal mi Was
wirus ormowiec 2020-11-24 00:15:09
Polak, jak to polak, zawsze musi być mądrzejszy od innych!. Nie było by teraz tematu gdyby wszyscy stosowali się do masek i dezynfekcji, ale przecież jak nikt nie sprawdza, to po co nosić???... Dla nie których będą to ostatnie narty w życiu!!!... Olewajcie dalej, przypomnę wam w marcu, gdy będzie jeszcze gorzej!!!
Ella 2020-11-23 22:20:56
Wszystko byłoby ok, gdyby przyjechali tu ludzie odpowiedzialni i przestrzegali zasad. Niestety, przyjadą tu tacy, którzy chcą odpocząć od pandemii, bo wiedzą, że w Zakopanem nikt nie pilnuje. Hulaj dusza! Gdyby nasze władze i służby były odpowiedzialne i wymagające, to my mieszkańcy Zakopanego czulibyśmy się bezpieczniej. Widzieliśmy jednak co było w wakacje. Teraz będzie tylko gorzej.
JanNowak 2020-11-23 19:42:41
Do @JOZIN, ja nie mam pensjonatu ale mam rodzinę, która żyje z turystyki (tak jak pół Podhala). W sumie to byłem ostatnio tydzień w górach (nie u rodziny ale w swoim domu, także w pełni legalnie jeśli o to chodzi ).
Mieliśmy lecieć w tym czasie do Włoch, no ale połączenia anulowane, a Dolina Aosty jest właściwie odcięta od jakiekolwiek ruchu turystycznego, więc urlop spędziłem pod Tatrami.
Wyjeżdżaliśmy akurat jak rozpoczęło się naśnieżanie stoków - i co mają teraz przerwać naśnieżanie?, przenieść sezon zimowy na wakacje jakimś rozporządzeniem?
Tu chodzi tylko o to że władza nie słucha ludzi, i ich potrzeb.
Problem ze służbą zdrowia już był dużo wcześniej, co Ci z pomieszczeń i respiratorów skoro nie ma kto ich obsługiwać?
Wyjście z pandemii pewnie jeszcze z rok, wyjście z zapaści gospodarczej pewnie z pięć lat.
Na Słowacją nie wjedziesz bez testu. W Polsce niby maseczki ale jak nie nosisz to co?
Zasłyszane w sklepie w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej:
Facet kupuje wódkę i fajki :
"No i co pozytywny, tak, kwarantanna", także ludzie się nawet nie kryją.
W każdym bądź razie, trzeba niestety mieć jakiś plan, Ci u górze go nie mają.
Pozdrawiam
Wer 2020-11-23 18:20:24
Może nasi samorządowcy wypracowaliby lepiej rozwiązania żeby dzieci szybciej szły do szkoł.Bo niewiele im czasu zajęło przygotowanie rozwiązań jeśli chodzi o sezon zimowy i co najważniejsze Burmistrz się w końcu już odnalazł.
JOZIN 2020-11-23 17:46:35
Tak zapytam ,udostepnicie pensjonaty i respiratory dla chorych jak po feriach braknie miejsca dla umierajacych?czy wtedy bedziecie ryczec ze rzad nic nie robi zeby covid malal.Stadion KS Zakopane jest ale w szatni dla gospodarza i przeciwnej druzyny zmieszcza sie 4 osoby plus szatnia sedziowska 1 osoba
Mały perzedsiębiorca 2020-11-23 17:35:51
Do giw i Jan Nowak
Popieram pandemiia kiedyś się skończy, ale przyniesie ogromny kryzys gospodarczy, jeżeli teraz się zadłużymy, to nie będzie szybko kiedy stanąć na nogi. Nie ukrywam mam mały pensjonat na przeciwko stoku nie w Zakopanem zimą to 60 % moich dochodów, nie zatrudniam pracowników, ale żyje z tego cała moja rodzina. W Sylwestra i ferie zarabiam na większość roku, tu nie ma tłumów latem i w weekendy jak w Zakopanem. Decyzja premiera jest niesprawiedliwa. W galeriach na zamkniętej przestrzeni będą tłumy jeżeli nie w sklepach to przed nimi czekając w kolejce, a tamtejsze łazienki to będą ogniska wirusa i po co bo prezenty na święta są takie ważne? Rozumiem, że te miejsce pracy są ważniejsze niż inne? W hotelarstwie dojdzie do 50% redukcji. Zamkniecie stoków narciarskich na otwartej przestrzeni a otwarcie galeri handlowych w 4 ścianach jest po prostu nielogiczne!!!
JanNowak 2020-11-23 17:01:14
Do @Giw
Popieram, niestety pandemia to problem w całej Polsce.
Jak ludzie nie będą mieli za co żyć, to nawet jak za pół roku pandemia się skończy to i tak nie przyjadą bo nie będą mieli za co.
Ta akcja z feriami i wyciągami oraz brakiem możliwości noclegów to jakaś wielka farsa.
Giw 2020-11-23 17:00:42
Gosc69js: powiedz to pracownikom z kin, teatrów, branży ślubnej, term, instruktorów narciarstwa i innym którzy nie zarabiają albo nie będą zarabiać przy takich decyzjach. Nie każdy jest wstanie zrobić poduszkę finansowa na kilka lat z góry. W jakiej branży na Podhalu mają szukać pracy ci co stracili pracę bądź źródło dochodu? Cieszę się że masz stabilna sytuację i zabezpieczenie na ponad rok z góry (bo tyle jest do kolejnego sezonu sezonu zimowego).
Mieszkaniec 2020-11-23 16:53:08
Do gosc69js: doradź mi proszę jak się miałam przygotować do zamkniętych ferii, kiedy straciłam pracę wiosną, latem spłaciłam wiosne - trzeba za coś żyć, teraz siedzę na postojowym i jako nowy pracownik będę do odstrzału bo mój pracodawca zarabiający pośrednio na turystyce nie wyrabia bo stracił kontrahentów? Boisz się wirusa bo się robić nie chce ale jak przyjdzie bieda i kryzys gospodarczy to zatesknisz za turystami na Podhalu. Ciekawe jestem gdzie ty pracujesz?
oo 2020-11-23 16:49:34
"Śmierć przedsiębiorstw" to wy nam zafundowaliście pozwalając na dziką rozbudowę miasta nawet nie mając narzędzia do sprawdzania legalności wynajmów!!! Wielkie samorządy stają nam w obronie... Żałosne!!!
Mały perzedsiębiorca 2020-11-23 16:38:04
Tak czytam te komentarze i aż mi się płakać chce. Dla osób wierzące w wartości typu pieniądze szczęścia nie dają, zdrowie najważniejsze to przypominam, że to dziecinne i złudne. Jeżeli stracisz pracę, zbankrutujesz to nie opłacasz składek ZUS, a więc zdrowia nie będzie bo nie masz opieki zdrowotnej, nie jesz i nie zaspokajasz niezbędnych potrzeb. Przy umowie zleceniu, pracy o umowę pracę, prowadzenie działalności gospodarczej do 3 lat jesteś zdyskwalifikowany z zasiłku dla bezrobotnych. Jak masz ciepłą posadkę, pracę zdalną i płynność finansową to sobie siedź w domu i nie wychodź jak sie boisz wirusa z 1 % umieralnością. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ten luksus.
Wierzę 2020-11-23 16:36:13
Niech się idą wspólnie pomodlić do kościoła w tej sprawie.
zakopian 2020-11-23 16:33:37
DO CZKAWKA 1.NIC JAKOŚ BEDZIE PENSJE MY BROŁY.2 RACZKA RĄCZKĘ MYJE JESTEŚ NAIWNY JAK MYŚLISZ ,ŻE CI CO SPRZEDAWALI MIASTO DEWELOPERCE I INNYM NIC Z TEGO NIE MIELI.3.MIESZKAŃCY MOGLI BY SIE Z TĄD WYNIEŚC DLA NICH TZN DEWELOPERKI I WŁADZ SĄ TYLKO KAMIENIEM U NOGI A RACZEJ KOPERTY.POZDRAWIAM.
gosc69js 2020-11-23 16:11:02
@giw@...@yajamiOmate@....pandemia szleje w Polsce od wiosny, był więc czas żeby się przygotować a nie biadolić teraz , że dutków nie ma.
robo 2020-11-23 16:05:24
Tu trzeba ODEGNAĆ TEN MOTŁOCH OD WŁADZY . Dość niepolskich rządów .
czkawka 2020-11-23 15:10:31
Do wszystkich podpisanych:
- co robiliście przez pół roku żeby się do tego przygotować?
- dlaczego myślicie tylko o kolegach biznesmenach?
- dlaczego głosy mieszkańców są pomijani w każdej kwestii a to oni płacą podatki i opłaty za uchylających się i działających w szarej i czarnej strefie pseudo dobrodziejów "biznesmenów"?

A starostwo tatrzańskie musi się dwa razy podpisywać dla lepszego efektu medialnego?
Yajami Omate 2020-11-23 14:40:23
weźże gosciu nie pie.dol bo to już się nudne robi.
Giw 2020-11-23 14:37:02
Gosc69js: wolę zachorować i mieć szanse na przeżycie niż umrzeć z głodu albo zamarznięcia.
Zauwacie ze sklepy już się zamykają (obag, 50 style, Orsay). Z czego mają żyć ci pracownicy?
Transport zmniejszył ilość busów. Może spowodować to zwolnienia kierowców.
Taksówkarze już mają po dupie.
Ksiegowi: mniej firm to mniejsze zapotrzebowanie na usługi księgowe.
Lekarze: mniej pieniędzy więcej wizyt na NFZ a nie prywatne
Urzędnicy: od ustawy covid-owej też nie są bezpieczni
Kantory: na czym mają zarabiać jak nie ma turysty zagraniczego?
Bankowcy: Santander zapowiedział redukcje 20%
Można wymieniać dalej

To dotyczy wszystkich ludzi. Gospodarka to naczynia połączone i wyłączenie kilku branż spowoduje straty w innych.

Osoby z zamkniętych branż i pośrednich (np firmy sprzątające) mają pójść na bezrobocie? Kto na nich będzie robił? Państwowka?
zakopian 2020-11-23 14:32:54
DO ? TO DLATEGO SKOMLĄ PO INTERNETACH I TELEWIZJACH A LUDZIE KTÓRZY POTRACILI PRACE SIEDZĄ CICHO .
Gazdzina 2020-11-23 14:10:41
No tak, a nasze dzieci pozamykane w domach na zdalnym nauczaniu. Ale cepry przyjeżdżać mogą całymi rodzinami, kwatery będą pełne. I nie mówcie że ferie będą tylko w jednym terminie. One będą przez cały czas dopóki będzie śnieg a nauka w szkołach zdalna.
Baca 2020-11-23 13:58:49
Ca iść do Dziwisa, łon sie i pomłodli i syćka w Warsawie załatwi. A jak nie to ino Francisek psyjedzie na ferie! Hej
stasek 2020-11-23 13:48:53
Powinien wystąpić któryś z przedstawicieli tych którzy się podpisali z szacunku dla problemu.
Chyba sami nie wierza w to co podpisali
Trzy uwagi
1. Na miejscu jednego z tych samorzadowców to bym sie wstydził podpisać , bo pamietam jak w tej Gminie organizowano huczny wiec wyborczy pana Przezydenta Andrzeja Dudy beż żadnego reżimu sanitarnego.
2. O jakim reżimie sanitarnym my mówimy- przykład w wakacje i ostatnie,, delegacje służbowe"
3, Mając do wyboru zgony albo lockdown wybieram lockdown
Coraz bardziej rozumiem dzialania PiSu
gosc69js 2020-11-23 13:44:05
....bo dla górali najważniejsze są dutki. Nieważne , że pandemia szaleje i zbiera śmiertelne żniwo. Byleby ludziska w góry zjechali i dutki wydali a potem mogą poumierać.
Janowski 2020-11-23 13:40:08
@ mało tego , chcą podatków , danin nie zawsze legalnych . Nie potrafi pojąc że wpierw ludzie muszą zabezpieczyć bezpośrednie koszy egzystencji . Nie k... a- fiskus ma być na pierwszym miejscu - pytanie -system dla nas czy my dla systemu ?
proste pytanie 2020-11-23 13:39:26
A w jaki sposób macie zamiar zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, których nikt o zdanie nie pyta? Nie jesteście w stanie poradzić sobie aktualnie z hulającymi pensjonatami mimo zakazu. Delegacji nikt nie sprawdza. Tutaj wszystko wolno. Im większe dziadostwo, tym lepiej. Może by tak zainteresować się tym, co myślą mieszkańcy, którzy chcą czuć się bezpiecznie!
kurr 2020-11-23 13:29:05
pozamykali się w urzędach na cztery spusty i chcą najazdu gości, a zwykli ludzie niech zdychają. hipokryzja to najłagodniejsze słowo na "h", jakie mi przychodzi na myśl.
? 2020-11-23 13:22:03
Przedsiębiorcy dadzą sobie radę . To raczej śmierć ale dla samorządów . Większość przedsiębiorców liczy się z tym że kiedy będzie gorszy rok , co o samorządach powiedzieć nie mozna. Pieniądze wydają do ostatniej złotówki często się zadłużając ?
Otis 2020-11-23 13:20:24
Pewnie. Ważniejsze konta zakopiańskiej developerki i burżuazji,a zdrowie i życie ludzi nie istotne.
Jedne ferie i święta "przeżyjemy"a raczej chcielibyśmy przeżyć
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymoszkowa poszukuje, na sezon zimowy, pracowników na następujące stanowiska: - obsługa bramek - utrzymanie stoku - parkingowy - segregowanie odpadów komunalnych Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-21 19:15 Budżet drogi 2021-01-21 18:45 Mapa zagrożeń ma wzięcie 2021-01-21 18:00 Regulujcie drogi 1 2021-01-21 17:15 Sołtys wali z grubej rury 2021-01-21 16:30 Znów czarne chmury nad rabczańskim przedszkolem 1 2021-01-21 15:52 100 lat wszystkim babciom (WIDEO) 1 2021-01-21 15:15 Wiktorek potrzebuje pomocy 2021-01-21 15:04 Zmarł Stefan Jakubiak, znany nauczyciel, pianista, przewodnik tatrzański 2021-01-21 14:54 K2 I SZERPOWIE 2021-01-21 14:30 Spowodował groźną kolizję i uciekł 2 2021-01-21 14:21 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 1 2021-01-21 14:15 Jaki są Wasze noworoczne postanowienia? Czy jesteście im wierni? 3 2021-01-21 13:30 Babcia pod szczególnym nadzorem 2021-01-21 13:10 Podróż przez Pakistan 2021-01-21 12:45 Wiosenna pogoda na Podhalu 2021-01-21 12:15 Na Podhalu 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 3 2021-01-21 12:06 Prywatna opieka medyczna dla dziecka – czy to się opłaca? 2021-01-21 11:45 Czwartkowy jarmark w minorowych nastrojach 3 2021-01-21 11:30 Pomóżmy odnaleźć Dori 2021-01-21 10:45 Życzenia na Dzień Babci i Dziadka (WIDEO) 2021-01-21 10:00 Zatrzęsło Podhalem 2 2021-01-21 09:30 W Tatrach wieje halny. Będzie coraz cieplej 2021-01-21 09:00 Strażnik nie od parady 2 2021-01-21 08:00 Do końca stycznia można się starać o dodatkowy zasiłek opiekuńczy 2021-01-21 07:00 Oni mają dość 2021-01-20 22:00 Biegiem po śniegu 1 2021-01-20 21:14 Ludzka władza 2021-01-20 20:30 W aptece w Zakopanem Gripex kosztuje prawie 39 zł, a w internecie... 17 2021-01-20 19:59 Na Krupówkach śnieżne góry 1 2021-01-20 19:44 Podróż po smakach Spisza 2021-01-20 19:13 Na Krupówkach nie ma może tłumów, ale pusto też nie jest 4 2021-01-20 18:59 Jurorzy Góralskiego Karnawału 2021-01-20 18:33 Ocalić od zapomnienia 2021-01-20 18:15 Sesja jak express 4 2021-01-20 17:30 Szczepienia w Szczawnicy 1 2021-01-20 16:39 Ognisty zachód słońca nad Zakopanem. Co nam przyniesie? 2 2021-01-20 16:00 Oznakowanie prawidłowe, ale niewidoczne 2021-01-20 15:15 Kiedy śmieci. Darmowa aplikacja 3 2021-01-20 14:30 Pobiegamy pod reglami i na Olimpie 3 2021-01-20 13:45 Ta sama treść, różni nadawcy - więc niech się minister martwi 2 2021-01-20 12:59 Sądy kasują kary, które nakłada sanepid 21 2021-01-20 12:15 Tak pięknie jest na Kasprowym (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2021-01-20 11:30 Czy przedsiębiorcy na Podhalu powinni otwierać swoje biznesy (SONDA) 20 2021-01-20 10:35 Prawie 7 tys. zakażeń w Polsce, 8 na Podhalu. Bardziej dokładne dane 1 2021-01-20 10:00 Nasze Beverly Hills 2021-01-20 09:43 Może ktoś rozpoznaje tego psa. Błąka się po Rabce 2021-01-20 09:29 Poranek na nartach w Dolinie Małej Łąki (WIDEO) 2021-01-20 09:00 Gmina dowiezie na szczepienie 2021-01-20 08:00 Segregacja, kody i kontrole 13 2021-01-19 21:30 Światełko w kanale
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-21 18:59 1. 100 lat emerytury 2021-01-21 18:47 2. A kto ta pomoc dostał pokaż ile 300zl weź PiS się ośmiesza 2021-01-21 18:35 3. Tak, jako sąsiad postanowiłem donosić na potomków wyklętych. 76 lat po wojnie a partyzantka dalej trwa. 2021-01-21 18:27 4. Godne polecenia. Powdychać spaliny. Ale wyczyn. Ha, ha. 2021-01-21 18:07 5. Czytam i mi flakami wywraca. "Niestety w sferze regulacji stanu prawnego dróg mamy olbrzymie zaległości wynikające z tego, że przez lata zrobiono bardzo niewiele w tej materii." (Klasyczna zrzutka na poprzedników) "Jednak nie oglądamy się w przeszłość tylko działamy" (Działamy! Brawo.) ...ponieważ brak działań w tym zakresie prowadzi często do sytuacji spornych i konfliktowych ("Brak działań", czyli nie działamy?) ...dlatego mimo licznych trudności koniecznie musimy poprawić obecny stan rzeczy (będziemy działać... może od jutra?) Mydlenie oczków. Klasyczne. Ile to już trwa ta kadencja? 2021-01-21 18:02 6. Komuniści walczyli dzielnie w problemami, które sami stworzyli. 2021-01-21 16:54 7. Jakoś mnie nie dziwi że zdarzenie miało miejsce w New Targu... 2021-01-21 16:13 8. We wrześniu kupowałam Dexak - u mnie 8zl, w Zakopanem 16. Ale jak nie masz wyjścia to musisz kupić... 2021-01-21 15:53 9. Czy tubylcy zamieszkujący oba brzegi wzdłuż rzeki Grajcarek będą mieli zapewnione miejsca cumowania dla swoich stalowych rumaków. Przecież trzeba dowieźć rodzinę. Chyba, że na zasadzie "kup se satke". Czy w swiązku stym będzie zabawa w dobrego i złego policjanta lub strażnika. 2021-01-21 15:25 10. Pamietam. Wybrałem się wtedy na Kasprowy. W samych gaciach.
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania