Ratujmy nasze restauracje
"Weekend na wynos" - przyłączcie się się do naszej akcji. Niech każda rodzina zamiast gotować w domu zamówi danie na wynos. Kliknij w ten pasek i poznaj szczegóły.

Reklama

2020-11-25 09:00:37

Reklama

W internecie

Petycja do premiera: ratujmy ferie

W internecie powstała petycja, w której przedsiębiorcy branży turystycznej, mieszkańcy terenów górskich apelują do premiera i parlamentarzystów o otwarcie hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych oraz rozłożenie ferii na 8do 10 tygodni.

Oto część petycji:

Panie Premierze, Państwo Posłowie i Senatorowie.

W imieniu mieszkańców terenów górskich i przedsiębiorcy z branży turystycznej wyrażamy głębokie oburzenie i rozczarowanie zapowiedziami Pana Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącymi zamknięcia obiektów noclegowych oraz skrócenia okresu ferii zimowych. Planowane ograniczenia spowodują, że będą „umierać” nasze rodzinne działalności, na które pracowaliśmy przez lata. Zamknięcie kwater prywatnych, pensjonatów i hoteli w sezonie zimowym oznaczać będzie dla nas bankructwo.

Wdrożyliśmy od marca bieżącego roku wszelkie niezbędne procedury związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Nasze obiekty działają zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, w ścisłym reżimie sanitarnym. Rozumiemy, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju nadal nie jest stabilna i z pełną odpowiedzialnością deklarujemy, iż jesteśmy w stanie podjąć kolejne działania, by przyjmować gości w sposób bezpieczny dla ich zdrowia.

Petycję można podpisać tu: https://www.petycjeonline.com/ratujmy_ferie

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kris 2020-11-27 09:35:05
Przecież te petycje nic nie dadzą myślicie że morawiecki ze swoją świtą nagle się ugną , i coś zmienią. Wasze nie doczekanie.
A teraz kiedy jest druga tarcza to ani tyle nie otwąrzą
no co> 2020-11-25 17:17:06
będzie bitka!
zakopian 2020-11-25 15:51:20
DO COBRA WSZĘDZIE SIĘ DA TYLKO W DRUGIM DAVOS SIE NIE DA WSZYSTKO PIC NA WODĘ NAWET STRAZ MIEJSKA NIE JEST W STANIE WYEGZEKWOWAĆ BARU GROTA ,KTÓRY W ZIMIE ZADYMIA PÓŁ KRUPÓWEK,A O KWESTII NOWEJ ZAKOPIANKI KTÓRA POŁACZY KRAKÓW Z ZAKOPANEM JEDNYM PASEM OD SZAFLAR TO DLA NICH CZYLI WŁADZ TYCH MÓZGÓW RADNYCH TO KOSMOS ICH ZWOJE MÓZGOWE NAWET JAK BYŚ JE POŁACZYŁ ZE ZWOJAMI BURMISTRZA NIE SIĘGAJĄ TAK DALEGO BO TO JUŻ POZA GRANICA POWIATU.
Cobra 2020-11-25 14:58:42
@zakopian...co ty chłopie porównujesz Szwajcarię...żadnej wojny nie przeszli ..długo by wymieniać...ciekaw jestem czy ty pracujesz jak Szwajcar i dbasz o swój kraj tak jak oni..pewno ,że nie bo ciebie się należy..Panstwo czyli my mamy cię utrzymywać!!!!
stasek 2020-11-25 13:03:59
Do nick Janowski
Wywód długi ale sam sobie przeczysz,
Troche logiki w tym co piszesz, najpierw napisz, potem pomyśl co napisałeś i zastanów się.
Twój cytat
,,nawet jak ktoś zarabia w tak zwanej szarej strefie to też płaci podatki nie jednokrotnie wiele wyższe ""
Po to jest szara strefa aby nie placić podatków i innych danin
Ja place duże podatki i twojej pokretnej wypowiedzi nie rozumiem.
A co do covida to nie problem z feriami, wynajmem, stokami
Problem w przestrzeganiu prawa stanowionego przez Rząd.( nawet jak ono by mi się nie podobało)
Zbulwersowało mnie wypowiedź pewnej Pani która posługiwala się pojęciem turystyka delegacyjna. Czyli jak tak bedziemy tak traktować Prawo to po co dęte dyskusje.
I na koniec
Ci co wykazali dochody to na pierwszych tarczach jeszcze dobrze zarobili.
Popytaj znajomych.
Takie określenia cytat ,,zbieranina prymitywnych zawistnych idiotów " jednak świadczą o kulturze czlowieka.
maktostaki 2020-11-25 12:33:46
A może zacznijmy żyć normalnie. Tu na Podhalu już chyba wszyscy przechorowali covida. Na nic wiosenny lockdown z zamykaniem lasów włącznie. Przedłużający się w nieskończoność chaos, udręka obostrzeniami, które nijak do siebie nie pasują i nie dają się logicznie wytłumaczyć, pogłębiają tylko podziały i sprawiają, że "skaczemy sobie do gardeł"... Zwariujemy... Spróbujmy "robić swoje" i przestańmy wsłuchiwać się w głosy bezrozumnych polityków. Na tym polega ich "praca" - im większe kontrowersje, tym więcej się o nich mówi, tym bardziej są znani i tym większe mają szanse w kolejnych wyborach... Zwariujemy. Kto chce niech więc przyjmuje gości (bo przyjadą - chcą żyć normalnie), a kto nie chce - niech nie przyjmuje. Proste.
zakopian 2020-11-25 12:31:57
DO JANOWSKI JEDZ DO SZWAJCARII DO ZERMATT BĘDZIESZ MUSIAŁ NA PRZEDOSTANIEJ STACJI ZOSTAWIĆ SAMOCHÓD NIE ZOBACZYSZ TAM MOLOCHÓW DEWELOPERSKICH NIE ZOBACZYSZ KORKÓW NIE POCZUJESZ SMRODU SPALIN .TO TAM MIESZKAŃCY ZARABIAJĄ PIENIĄDZE OD LUDZI KTÓRZY MAJĄ PIENIĄDZE.KUMASZ?
mieszkaniec 2020-11-25 12:29:55
@ Janowski. My pozyskaliśmy wiedzę, że wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, a przy tym jesteśmy doświadczeni (niestety dotkliwie) tym, że ci, którzy mają zamiar korzystać ze spacerów w lesie, na nartach w górach i innych atrakcji na świeżym powietrzu, mają zamiar tłumnie przyjechać w miejsce naszego zamieszkania, w którym mamy prawo czuć się bezpiecznie! Owi spacerowicze korzystający ze świeżego (powiedzmy, świeżego) powietrza mają zamiar tutaj nocować, przemieszczać się ulicami, robić zakupy w tych samych sklepach, w których my na co dzień czynimy sprawunki, korzystać z lokalnej gastronomii i innych miejsc przestrzeni publicznej. Niestety, wiemy też, że ci spacerowicze, w ogromnej części za nic mają pandemiczne obostrzenia, bo pewnie, podobnie jak Ty uważają, że pandemia to "medialne kłamstwo". Mamy też prawo dbać o naszych bliskich, w tym przede wszystkim naszych seniorów oraz oczekiwać, że włodarze tego miasta i regionu zaczną dbać w pierwszej kolejności o mieszkańców Podhala.
Konkludując, masz oczywiście prawo do swojej opinii, jednak podobnie jak każdy obywatel masz obowiązek przestrzegania wprowadzonych obostrzeń. Mam nadzieję, że to robisz!
Antycovidowcom już podziękujemy!
ośla łączka 2020-11-25 12:15:12
@obserwatorkomentarzy,
"Może trzeba utworzyć kolejną petycję do premiera ? - "ratujmy zdrowie i życie"
JESTEM ZA!
Jeśli ktoś skleci to ładnie w "pięknie" dobranych słowach to proszę o linka i pierwszy podpisuję.

1) O jakim reżimie sanitarnym mówimy? Już teraz nikt nie kontroluje tego co się dzieje a góralscy biznesbacowie rozkręcają turystykę "delegacyjną" przy wsparciu urzędu. Termy hulają na całego mimo zakazu. Bo wymyślili że mają hotel i to w ramach pobytu turyści korzystają z basenów. Oczywiście wszyscy na oświadczenia o podróży służbowej. Sprawdził ktoś chociaż jedno takie oświadczenie?
2) Jaka opieka medyczna? Już teraz nie przyjmą cię ze złamaną nogą bo kowid. Dyrekcja szpitala umywa ręce, starostwo chowa głowę w piasek a sołtys się schował. Co roku, bez pandemii, na karetkę w sezonie czekało się godzinę lub dłużej. Teraz pandemia i bez sezonu już nie ma karetek bo stoją w kolejkach przed sorami.
3) Branża turystyczna już teraz świadomie nagina, omija, uchyla się od zaleceń epidemicznych i mami turystów złudnym "bezpieczeństwem" żeby tylko coś się działo. Przy zgodzie na funkcjonowanie wyciągów nikt już tego nie opanuje. Chyba że postawią policję lub wojsko pod wyciągiem.
4) Mieszkańcy nie mogą być zakładnikami oszukańczych przedsiębiorców, którzy patrzą tylko swojego zysku. Każdy ma prawo do równego traktowania i nie może być narażany na dodatkowe ryzyko zachorowania. Biznesmeni to nie święte krowy - często działają na czarno i uchylają się od świadczeń na rzecz społeczności. Niech ktoś w końcu zacznie egzekwować przepisy prawa.
k 2020-11-25 12:06:33
już widzę ten reżim sanitarny w Białce itp. w kolejkach do wyciągów.
Janowski 2020-11-25 11:36:23
To jakaś paranoja - czy wy wszyscy uważacie że wirusy najlepiej rozmnażają się na świeżym powietrzu , na nartach w górach ,spacerach , w lesie ? Pomijając pandemię , bo to medialne kłamstwo służące celom politycznym i gospodarczym wybranej grupy , zacznijcie w końcu myśleć sami za siebie . Jakiś sponsorowany wariat wykreował opinię że zarabianie pieniędzy jest haniebnym czynem godnym napiętnowania , a nic nie robienie i branie zasiłków jest zaszczytem . Ta sama zbieranina prymitywnych zawistnych idiotów nie rozumie że nawet jak ktoś zarabia w tak zwanej szarej strefie to też płaci podatki nie jednokrotnie wiele wyższe od tych co np. wyłudzają zwroty w podatku VAT , wyprowadzają dochody po za granice Polski . Wysokość zarobków determinuje wysokość płacenie podatków. Zasada jest bardzo prosta nie do przełknięcia dla durni zawistnych nierobów - więcej masz więcej płacisz podatk
zakopian 2020-11-25 11:12:42
JANUSZE BIZNESU,KTÓRZY POBRALI KREDYTY NA KILKA MIESZKAŃ POD WYNAJEM POPŁYNĄ Z FALĄ FEKALIÓW RYNEK NIERUCHOMOŚCI SIĘ SCHŁODZI DO NORMALNYCH CEN A NIE 500 000 ZA KLITE 35M2.TO RAZ DWA MOŻE NA CHWILE SAPNIEMY OD DEWELOPERKI BO NA ROK ZAŁAMIE SIĘ RYNEK NOWYCH INWESTYCJI ,NIE BĘDZIE SYLWESTRA MARZEŃ CZYLI STAWIANIA KLOCÓW PO CMENTARZU I NA KLATKACH NA ŁUKASZÓWKACH ORAZ KORKÓW I WYCZYSZCZONYCH SKLEPÓW.JAKO MIESZKANIEC WIDZĘ SAME PLUSY.PO PROSTU PRZYSZEDŁ CZAS KIEDY BANKSTERKA POWIEDZIAŁA JANUSZKOM SPRAWDZAM.
obserwatorkomentarzy 2020-11-25 11:11:28
Może trzeba utworzyć kolejną petycję do premiera ? - "ratujmy zdrowie i życie"
Gosia 2020-11-25 10:49:48
Kto i gdzie będzie gipsował połamańców jak szpitale pozamykane ledwo zipią .
Czy Starosta z Bumisiem zapewni opiekę lekarską NIE
Zamykamy całą branże ,zdrowie na 1 miejscu .
obserwator 2020-11-25 10:43:41
Dzisiaj zmarły 674 osoby.
Może to kogoś otrzeźwi
ośla łączka 2020-11-25 10:35:34
"W imieniu mieszkańców terenów górskich"
Mieszkańców nikt nie pytał ale wycierają sobie nimi twarz.. i tyłek...
Marta z Podhala 2020-11-25 10:19:53
A jak covidowy szpital w Zakopanem ogarnie sezonowych połamańców??!! Na ten moment nie chcą przyjmować nawet w Nowym Targu i trzeba do Krakowa dymać .
Nic nie ma ani składu ani ładu. Totalny chaos. I Wy chcecie sezon otwierać.
zakopianczyk 2020-11-25 10:17:39
Swieta Sylwester zamkniete Hotele Wyciagi
Ferie od 09.01 do 19.03 otwarcie wszystkich branz z rygorem sanitarnym.
kodziarz 2020-11-25 10:03:07
Na ulicę i rewolucję robić , po dobroci sie nie załatwi NIC !!!
stasek 2020-11-25 09:51:36
Piniondze piniondze piniondze piniondze , nie ma nic innego tylko piniondze
Właśnie mój kolega choruje ciężko, nie miał żdnych chorób współistniejących.
Tyle mojego komentarza
Orn 2020-11-25 09:51:13
Pazerne świnie zoorganizujcie jeszcze sylwestra marzeń
Jasiu z Kościeliska 2020-11-25 09:29:47
No jeszcze tego tu potrzeba żeby się plątali tu jak te barany przez 10 tygodni. W domu spędzajcie! To tylko 2 tygodnie.
Syasek z lasu 2020-11-25 09:28:22
Ten wdrozony reżim sanitarny to zakup na allegro tabliczek zdezynfekowane oraz pojemnik na plyn nn pochodzenia majacy służyć do niby dezynfekcji...gadanie pani wojt poronina iż jeden sezon zimowy niszczy pracę pokolen smarków z bmw mercedesami i audi i kosulkami Giorgio Armani to jakiś zart... to jakie to solidne fundamenty wypracowało latami dekadami... nie przesadzajmy 2 tyg ferii i dość...zarobicie hajs od maja
tadek 2020-11-25 09:15:55
Odpowiedż za pół roku dostaniecie.
Zdrowie 2020-11-25 09:07:54
Biznes albo zdrowie innych!
Jak zachować reżim sanitarny w toj toj i busach?
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KELNERA lub KELNERKĘ do restauracji w Kościelisku. Warunki do omówienia na miejscu, telefon do kontaktu 605 277 662.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 697 410 255.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50 m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazja! Sprzedam KAMIENICĘ w centrum - Rynek, Koszyce k/Kazimierzy. 12 269 39 22.
 • PRACA | dam
  Bestate Nieruchomości Zakopane poszukuje pracownika administracyjnego - atrakcyjne warunki pracy. Zapraszamy do kontaktu: tel. 506 13 14 63
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK Witam... Wykonuje usługi hydrauliczne takie jak: - wymiana piecy na dofinansowanie - montaż piecy - instalacje wodno-kanalizacyjne - ogrzewanie podłogowe - wymiana starych instalacji na nowe WYSTAWIAM FAKTURY Tel. 788516032. 788516032andrzejwalkosz18@onet.pl
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-28 09:00 Wybory przesunięte 2021-01-28 08:00 Boisko oświetlone 2021-01-28 08:00 Wielka wyprzedaż w Mountain Shop w Kościelisku 2021-01-28 07:00 Weekend na wynos (WIDEO) 2021-01-28 00:19 Postrzelenie w Rabce 1 2021-01-28 00:00 Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu poszukuje pracowników 2021-01-27 22:16 Trzy kosze na kilometr 2 2021-01-27 21:52 Wirtualny spacer po Zakopanem 1 2021-01-27 21:17 Kanalizacja w Ponicach i wodociąg w Chabówce – coraz bliżej 1 2021-01-27 20:32 Gdzie koła poniosą. Umowa podpisana 3 2021-01-27 20:00 To miała być zielona enklawa w Zakopanem. W leśnym gąszczu ktoś stawia jednak dom 11 2021-01-27 19:45 Nie ma porozumienia w sprawie przyszłości Przedszkola nr 2 w Rabce 3 2021-01-27 19:39 Zawody przełożone na kwiecień 1 2021-01-27 19:15 Zapełnia się metalowe serce 2021-01-27 18:45 Weekend na wynos coraz bliżej. Jutro pojawią się plakaty (WIDEO) 5 2021-01-27 18:15 Na Turbaczu szkoliły się ratownicze psy (WIDEO) 2021-01-27 17:55 Gmina z nowym prawnikiem 4 2021-01-27 17:50 Włodarz z memu 2 2021-01-27 17:34 Co piąta firma upadnie? Jutro rząd ogłosi decyzję w sprawie obostrzeń 8 2021-01-27 17:05 Prawie 80 proc. Czytelników TP za otwieraniem biznesów turystycznych 9 2021-01-27 16:44 Korty za 300 złotych 1 2021-01-27 16:00 Willa generała nadal czeka na remont 3 2021-01-27 15:15 Gminy mogą zwalniać z opłat za koncesje alkoholowe. Czy Zakopane pójdzie tą drogą? 2 2021-01-27 14:30 Umowy podpisane - unijne pieniądze w drodze na mikroprojekty 2 2021-01-27 13:44 Nowy wóz strażacki dla druhów OSP Jabłonka 2021-01-27 12:59 Lotniskowe testowanie 2021-01-27 12:25 Nowa stacja ratunkowa w starym budynku na Turbaczu 2021-01-27 11:46 Wirus zaburzył wieloletnią tradycję 2 2021-01-27 11:23 W ciągu ostatniej doby prawie 800 zaszczepionych osób na Podhalu 2021-01-27 10:59 Na Słowacji z domu można wyjść tylko z negatywnym wynikiem testu 11 2021-01-27 10:40 Osiem nowych zakażeń na Podhalu 1 2021-01-27 10:30 Pogoda antysmogowa - powietrze w mieście jest wyjątkowo czyste 2021-01-27 10:19 Restauracja „Regionalna” Nosalowy Dwór otwiera się ponownie 2021-01-27 10:00 Złamali mnie - tłumaczył się były wójt Kościeliska, gdy ujawniliśmy, że był agentem SB 13 2021-01-27 09:34 Z Kalatówek na nartach do Kuźnic (WIDEO) 2021-01-27 09:00 Żary po remoncie 2021-01-27 08:00 Mistrzostwa Polski. W weekend centrum narciarstwa nieczynne 2021-01-27 00:47 Kogo reklamują znani sportowcy - obecni i emerytowani? 2021-01-26 22:15 Nowy wóz strażaków z Lipnicy Wielkiej 2 2021-01-26 21:50 Zimowy spacer wieczorową porą po pustych Krupówkach (WIDEO) 1 2021-01-26 21:24 Pasta w Jatkach 2021-01-26 21:19 Małgorzata Mirga-Tas laureatką Paszportów Polityki 3 2021-01-26 21:09 Szczawnica będzie mieć siłownię na świeżym powietrzu 3 2021-01-26 20:45 Dzieci wyruszą na stoki. Duża dotacja na naukę jazdy 2 2021-01-26 20:00 Ryś wieczorową porą 2021-01-26 19:23 Maryna Gąsienica Daniel najlepsza w drugim przejeździe w Pucharze Świata 4 2021-01-26 19:15 Dużo więcej zgonów niż urodzin 5 2021-01-26 18:35 Święto górali z Beskidów 2021-01-26 17:57 Trasy już nie darmowe 4 2021-01-26 17:39 Wygłodniała ptasia banda przybywa do stołówki (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-28 09:02 1. Ciekawe ile zapłaciliśmy za to, co każdy ma od dawna w Google Maps??? Naprawdę nie ma ważniejszych wydatków? Pandemia, a Burmistrz znowu marnuje miejską kasę na jakieś gadżety rodem z poprzedniego wieku 2021-01-28 09:01 2. Idąc równolegle nad rzeką, między steskalem a słonikami, zdecydowana większość koszy jest przerdzewiała - wrzucenie śmiecia do nich powoduje ich wylot dołem 2021-01-28 08:33 3. Niestety do władzy na fali ogólnego zniechęcenia doszli do władzy ludzie przypadkowi, bez doświadczenia i chęci nauki, którzy choćby nie rozumieją konsekwencji swych decyzji. Krok do przodu, trzy kroki wstecz i nieudolne sprzątanie wywołanego bałaganu. Szkoda tylko zmarnowanych 5 lat. 2021-01-28 08:30 4. Może jeszcze coś wyasfaltujecie. Cudownie wygląda ten asfalt wśród zieleni z walającymi się puszkami i butelkami. Zniszczyliście takie piękne tereny. 2021-01-28 08:27 5. Czyżby znana już w Rabce i "ceniona" kancelaria z krakowskiego Podgórza? 2021-01-28 08:25 6. "Zreformujemy gospodarkę śmieciową", "potencjał Rabki"-jakoś tak to szło. Skończyło się na drakońskich podwyżkach. Może do końca kadencji uda się rozwiązać dzielnym junakom pod wodzą Leszka i Margolci ten jakże skomplikowany i trudny problem na miarę węzła gordyjskiego. Plac wodny czy niedawna sprawa przedszkola pokazują, że jednak ten problem pozostanie prezentem dla wybrańców wskazanych w kolejnym wyborczym rozdaniu... 2021-01-28 08:25 7. Jaki włodarz, takie Spytkowice i memy. 2021-01-28 07:47 8. Dobrze że to nie na terenie komedji zakopinskiej bo by uciszyli sprawę odrazu.... 2021-01-28 07:41 9. skoro ten budynek juz istnieje wyremontowac go i zrobic ladne mieszkania dla mlodych ludzi, mlodych malzenstw , w zadnym razie apartamentowiec straszydlo... bo potem bedzie placz ze korki,ze smieci, ze glosno itd.itd itd. 2021-01-28 07:35 10. do CEPR... i tu sie mylisz niestety. .. do Zakopanego juz od kilku lat nue przyjezdzaja bardzo bogaci turysci... maja dosc wiecznych korkow, kolejek do kolejki, konikow , calwgo tego syfu i chlamu chinskiego... z drugiej strony ten chlam sprzedaja bo na niego jest KLIENT... prawdziwe rekodzielo kosztuje a dzisiejsi turysci patrza zeby zjesc, wypic co, zabawic sue , zobaczyc gory ...moze nawet z dolu... i TYLE....
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka