Reklama

2020-11-25 15:00:42

Pandemia

Minister zdrowia: Ferie spędzimy w domu, nie będzie ich rozłożenia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski rozwiewa nadzieje przedsiębiorców i samorządowców z Podhala i zapowiada, że ferie mamy spędzić w domu i nie będą one rozłożone w czasie. Namawia też do spędzenia świąt w rodzinnym gronie, ale z kolei zapowiada, że w tym okresie nie będzie ograniczeń w przemieszczaniu się.

Wczoraj samorządowcy z powiatu tatrzańskiego ustalili wspólne stanowisko, w którym postulują rozłożenia ferii zimowych na 10 tygodni i otwarcia hoteli, restauracji, basenów termalnych dla ozdrowieńców oraz osób z ujemnymi wynikami testów. Dziś minister był pytany o ferie na konferencji prasowej.

- Mimo różnych pojawiających się sygnałów , jak będą wyglądały ferie, nasze stanowisko jest konserwatywne, bezwzględne: ferie spędzamy w domu. To jest jedyna broń, może uchronić przed trzecią falą pandemii, na którą może nałożyć się fala zachorowań na grypę w lutym. Trzecia fala nie jest nieunikniona, zależy ona od naszego zachowania - stwierdził minister.

Dodał, że nie zgadza się z opiniami, że trzeba rozłożyć ferie w czasie. 

- Fałszywe poczucie bezpieczeństwa spowoduje przekreślenie dotychczasowych starań. To test odpowiedzialności, który być może będzie ostatnim - tak minister odpowiedział na pytanie o rozłożenie ferii na 10 tygodni.

- Z tego co wiem, rządy niektórych krajów już bardzo wyraźnie powiedziały, że będą zamykały swoje ośrodki narciarskie i oczekują tego od innych krajów po to, żeby nie psuć na zasadzie, że gdzieś można, a gdzieś nie można standardu solidarności europejskiej, również w zakresie pandemii – podsumował minister.

Namawiał też do spędzenia świąt w rodzinnym gronie, ale z kolei zapowiedział, że w tym okresie nie będzie ograniczeń w przemieszczaniu się. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2020-11-27 17:53:15
Coś się we łbach pomieszało -zamglenie mózgowe , rozmowy typu JAK ŚMIERĆ JEST LEPSZA . ten poziom edukacji wyznacza najlepiej zarabiająca grupa na korycie budżetowym - NAUCZYCIELE
Cyklista 2020-11-26 10:02:09
@maktostaki, chwała Ci za to, że publicznie potwierdzasz istnienie koronawirusa. Mnie tam nic się w głowie nie poprzestawiało. Może tylko nie przyzwyczaiłem się jeszcze do tego, że w miarę zdrowe osoby idą nagle dwójkami do Pana Boga. Znam niestety dwa takie przypadki, dwie różne rodziny i nie przypominam sobie w przeszłości takich zdarzeń, aby moi znajomi odchodzili z tego świata parami. Na ale jak to ktoś tutaj napisał: wylądujecie w "czarnym worku" to zmienicie zdanie. Były już takie kozaki na świecie, teraz pewnie im przykro...

Życzę dużo zdrowia.
absurdy 2020-11-26 09:38:01
cyt. "Namawiał też do spędzenia świąt w rodzinnym gronie, ale z kolei zapowiedział, że w tym okresie nie będzie ograniczeń w przemieszczaniu się". Dziękuje , do widzenia czyli tłumy jak co roku. Absurd jeśli chodzi o nasz region. Każdy weekend pokazuje, że ludzie tu ciągną.
dociekliwy 2020-11-26 09:27:18
@maktostaki,
"tak jak zawał, wylew, rak, grypa, zapalenie płuc - długo by wymieniać"
Nie czepiaj się @Cyklisty tylko rusz ostatnią szarą komórką która Ci została i umożliwia uruchomienie komputera. Czy "zawał, wylew, rak, grypa, zapalenie płuc" też zabijają zbiorowo? Też roznoszą się przez idiotów, którzy w nie nie wierzą? Też atakują masowo że rozwalają całą służbę zdrowia? Czy jakbyś miał możliwość uchronić się przed zawałem bo ktoś tydzień wcześniej dałby Ci cynka to byś z tego nie skorzystał?
Nie pajacuj! Noś maseczkę albo zostań w domu (polecam to drugie z korzyścią dla wszystkich).
maktostaki 2020-11-26 08:23:52
#Cyklista
masz rację, koronawirus istnieje... tak jak zawał, wylew, rak, grypa, zapalenie płuc - długo by wymieniać. Co Ci się przestawiło w tej głowie, że śmierć z powodu covida jest dla Ciebie bardziej bolesna? Bo na inne choroby ludzie umierają od dawna i zdążyłeś się przyzwyczaić ?!
Cyklista 2020-11-26 08:02:17
@rycho, @antykancelista, mam doskonały przykład z najbliższego otoczenia, dwie osoby, małżeństwo, w ciągu 4 dni pożegnało się z tym światem. A jeszcze tydzień wcześniej mówiliśmy sobie dzień dobry, później mieli kwarantannę... No ale chyba nie mam racji, coś wymyślam, koronawirus nie istnieje.
rycho 2020-11-26 00:12:12
@prawnik
ty taki mundry z siebie czy to telewizyjna prawda objawiona .
postaraj się pomyśleć - samodzielnie
antykancelista 2020-11-25 23:20:35
prawnik
polecam może trochę mniej klęczeć w oparach kadzideł a więcej myśleć....polecam to działa a Staskowi możesz co najwyżej.......w oponkę dmuchnąć....
prawnik 2020-11-25 22:34:21
Stasek, a ja Ci powiem tylko tyle - nic nie wynajmiesz.
Witamy w staskowie 2020-11-25 22:32:57
@Stasek. Witamy w krainie Stasków. Nie trzeba nam wirusa skoro mamy Staska. Większych szkód w staskowie już nie da się zrobić. To już jest full możliwości. U nas prawo się nie przyjęło, mamy turystykę delegacyjną, dziką deweloperkę, czarną strefę i inne staskowe atrakcje. Ktoś wprowadza trudne pojęcie odpowiedzialności społecznej, dystansu społecznego, empatii. Po co, jak my mamy Stasków. W staskowie osoba przestrzegająca prawo to konfident, a Stasek w swoim full umyśle, to jest gość. Bohater prawie. Ty, Stasek sam sobie policz. Jak ci braknie palców w dłoniach, to skorzystaj z tych w stopach. No, bohaterze, możesz mieć problem jak twój full wynosi więcej niż dwadzieścia.
prawnik 2020-11-25 22:29:17
@Ewelina - poniższy komentarz do artykułu cyt. "...egoizm i kawal skur...nstwa !!!!"
a ja Ci powiem co moim zdaniem to kawał skur...ństwa.
Wakacje w Zakopanem:
ul. Krupówki - restauracje pełne turystów, brak dystansu, kelnerzy/kelnerki z maseczkami na brodzie lub bez...
- schroniska - patrz jak wyżej...
- pensjonaty - witanie gości bez maseczek - goście i właściciele, wspólne wieczorne biesiady...
- sklepy - turyści (czytaj: najczęściej ho..ta) bez maseczek, bez zachowania dystansu, sprzedawcy bez maseczek pozwalający wchodzić klientom bez maseczek, kpina z tych - głównie mieszkańców co oddalają się od nich i noszą maseczki... i tutaj taka sytuacja. Kupuję od wielu lat, niemal codziennie w małym sklepiku na ul. Makusz...., a byłem potraktowany jak intruz w "masce", dlatego podziękuję, już tam nie wchodzę, wpuszczajcie sobie nadal ludzi bez masek.
- ulice np. Zakopanego - tłumy turystów bez masek, brak możliwości nawet ominąć ich, zachowania jakiś bezpiecznego odstępu...
- taksówkarze - bez masek ful klientów w samochodzie i tu różnie z maseczkami...
- kierowcy busów i pasażerowie - maseczek brak.... itd. byle zarobić!
A gdzie w tym wszystkim ludzie starsi, chorzy, po zabiegach, operacjach, którzy także muszą wyjść do sklepu by zrobić zakupy?! - Oni są nie ważni?
Ewelina, to jest właśnie to skur...ństwo!
Kolorysta 2020-11-25 21:59:44
Eee tam... gadanie. Kto jeszcze ich słucha, przestrzega zaleceń, obostrzeń, rekomendacji i takich tam? Tworzą te przepisy z prędkością światła, nikt ich nie egzekwuje. Gadające głowy udają że troszczą się i pracują dla "dobra Polski i Polaków " (świetny marketingowo ale już wyświechtany zwrot), a tak naprawdę to każdy z nich pragnie już tylko trwać na ciepłej rządowej posadce. Wiadomo, że ludzie będą przyjeżdżać tak jak przyjeżdżają. ? dobrze.
Stasek 2020-11-25 21:52:28
I tak nam full na całe ferie i święta .
I tak to wszystko wynajmę .
I biada konfidentom , którzy będą nocami chodzić koło mego domu i liczyć auta .
Deszczowy Janek 2020-11-25 20:23:14
Czy sie stoi czy sie lezy piyncet sie nalezy
Ojcyc tedaus 2020-11-25 20:22:30
Cytat mistrza pana zacharko
Jest pieknie
antykancelista 2020-11-25 19:41:16
tak ,,miszczowie'' chaosu...stoki będą otwarte a co z resztą?! no dalibyśmy wam sera ale nie mamy noża.....a dla tych, którzy przyklaskują tym klakierom....oby się dla was miska ryżu znalazła albo i nie....
Mis 2020-11-25 17:05:15
PIS
Pachnący
Inaczej
Siuks
Fruzia 2020-11-25 17:00:05
Bardzo dobra decyzja,wszyscy w ostatnich latach zarabiali ,nie mogli się nachapac byle więcej po 4 chałupy i mało i mało....
Yeti grzyb ponury 2020-11-25 16:59:46
Chodzby przysło 500 atletow
Zjedli 500 kotletów
To z ferii du...a
Ejjjjjj jejjj jej
jasiyk 2020-11-25 16:45:55
Dali 500+
500 bon
Ale widocznie ,nie na zime
W kasie jak w bebnie
Jak byly wybory to na kazdym płocie
Po 5 plakatow
To teraz sobie zawiescie po 6
I milczeć
Osiol 2020-11-25 16:45:37
A to że dzisiaj 9 osób zarażonych to źle lepiej jakby było codzień 100osob na miejscu lekarzy to bym się wam kazał zastanowić bo ochotników zarażonych to na narodowy..... A w ogóle to po cholerne ta służba zdrowia se ręce urabia jak liczą się kredyty hotelarzy a los ich pracowników......... Oni się w tym momencie nie liczą najwyżej zatrudni ich dzieci jak przeżyją ech katolicy katolikom....... Komu to 9osob przeszkadza czemu chcecie znowu 100 działacie jak wrogowie
Licho 2020-11-25 16:40:11
Całą pięcio osobowa rodzina na święta aż do Nowego Roku jedzie do Rabki roczny dzieciak też ma wypisaną delegację nie tylko na kurację oraz ćwiczenia i oddychanie czystym świeżym powietrzem Restauracja i hotel zapewnione a minister niech siedzi w kapciach przed telewizorem i czeka na telefon od premiera na życzenia noworoczne
Niepoprawny 2020-11-25 16:36:43
I bardzo dobrze, cholerne groszoroby. Niech wszyscy dookoła wymrą bylebym ja parę złotych zarobił. I zastanawiam się tylko czy to całe oburzone obostrzeniami towarzystwo jest naprawdę tak głupie. Jeden z drugim wypisują jakie brednie o braku zagrożenia, fałszywych pandemiach, spisku nie wiadomo kogo. A prawda jest taka, informacja z dzisiaj od osoby z pierwszej linii walki z koronawirusem: "mamy do czynienia z absolutnie dramatyczną sytuacją, przyjeżdżamy w ogromnej większości do ludzi którym już nie można pomóc, do szpitala przywożone są osoby, które w większości po kilku kilkunastu godzinach umierają". Liczba zgonów w ostatnich tygodniach jest wielokrotnie wyższa niż w poprzednich latach o tej samej porze. Więc przestańcie bredzić o jakiś feriach.
Baca z pasa goniacy batem bata 2020-11-25 16:24:36
Soltys na prezesa WHO
Kto za
Grzegorz 2020-11-25 16:02:59
Panie ministrze proponuje rzecz się wypłaty na 6 miesięcy i utrzymywać się z oszczędności otwierasz Galerię Handlowe i mówisz że nie musi być 3 fali zachorowań za drugą odpowiadasz osobiście przez podjecie nie przemyslanych decyzji za 3 też będziesz odpowiedzialny
mąż eweliny 2020-11-25 15:59:39
ewelina idź do pracy!
Karma wraca 2020-11-25 15:59:30
Generalnie mam to.......
Mam gdzieś Białkę i inne wiochy.
Nie będziemy się o nich martwić tak jak nikt nie martwił się o nasze małe interesy w Zakopanem .
Tylko zabudowali gdzie się da molochami i wykończyli drobnych .
Wynajmowanie w apartamentowcach i blokach trwało na całego i czy ktoś tam płacił podatek od nieruchomości i śmieci od prowadzenia działalności.
Czy mieli kasy fiskalne lub zgłoszona działalność ?!
Nie ,po co a później dumping żeby innych wykończyć .
Karma wraca.
Licho 2020-11-25 15:57:39
Minister chce siedzieć w domu to niech sobie siedzi i nie namawia innych My nie będziemy siedzieć jedziemy na narty jedzenie w barze noclegi w hotelu bez żadnego problemu delegacje wypisane nikt nam nie podskoczy ani nie zrobi nawet jakiś tam Kaczyński
zimny 2020-11-25 15:51:10
Ewelina trzabylo nasadzic grul na wiesne i w jesieni wykopac kapusty nakisic dzieciska by deptaly to by bylo co zryc chlopa po ja...k cobysie za plug i kose chyciyl a nie ino na lekkiy dutki patrzyc, teroz to se bedziyciy mogli ino jedyn drugiymu do du... y na kopac nie wy jedni poniechlisciy gazdowki bo myslylisciy ze caly cos bedziy manna z nieba leciyc ?
czas w delegacje 2020-11-25 15:44:20
"Turystyka delegacyjna" dobrze rozwijającą się na Podhalu nadzieją dla tutejszych aktywnych ostatnio samorządowców. Zalecam też, jednogłośnie mówiącym wczoraj samorządowcom, skierowanie petycji do WHO, żeby pandemię odwołać, bo na Podhalu muszą być ferie.
czarna strefa 2020-11-25 15:43:56
Bez zakazu przemieszczania to będzie kpina. Jak zwykle :-)
Górale zapraszają rodziny na "delegacje".
Generalnie róbta co chceta.
Q 2020-11-25 15:38:57
A co z wynajmem kwater??
Ivo 2020-11-25 15:35:07
Skoro najwyższą wartością jest ludzkie życie nie ma o czym dyskutować. W pełni popieram ministra.Jakże różne są jakościowo te dwie sytuacje utrata życia lub pracy i majątku
Miś Uszatek 2020-11-25 15:28:07
Do wynajęcia 6 mc schowek na narty z pełnym sanitariatem - z Piękny widokiem - na święta 1200 zł doba dostępny na święta i sylwestra - w terminie ferii cena zależna od pomysłu ministra Niedzielskiego
Dramat 2020-11-25 15:22:57
Czyli przez 2 tygodnie mamy zapewnioną całkowita blokadę Podhala i tłum ludzi.
Dziękujemy..
Ewelina 2020-11-25 15:22:37
Ja się pytam jaki głos rozsądku??? Do cholery ludziska. W miastach turystycznych z tego ludzie do cholery żyją. Za co wykarmie dzieci jeśli nie będę mieć pracy. Czy mój mąż ... egoizm i kawal skur...nstwa !!!!
tg 2020-11-25 15:21:35
Głos rozsądku. Popieram
Popieram 2020-11-25 15:16:19
Bardzo słuszna i mądra decyzja.
Jeszcze żeby ktoś to sprawdzał.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-23 11:30 Muzyka w Borze na Czerwonem (WIDEO) 2021-01-23 11:01 Robert Bugara i Sebastian Bryja z UKS Regle Kościelisko ze srebrem (ZDJĘCIA) 2021-01-23 10:30 Ekstremalne warunki w Tatrach. Na Kasprowym 150 km na godz. Wzrost zagrożenia lawinowego 2021-01-23 10:12 Aktywność fizyczna a zapotrzebowanie kaloryczne 2021-01-23 10:00 Pijemy na umór 2021-01-23 09:15 Młodzież nierzadko jest uzależniona od leków 1 2021-01-23 08:30 Góralskie świadectwa moralności i wiekowe pocztówki 2021-01-23 07:57 Wójt z odblaskami 2021-01-22 21:21 Czy 26 tys. zł to nie za mało 3 2021-01-22 20:30 Czołgiem do schroniska w Pięciu Stawach (WIDEO) 7 2021-01-22 19:45 Poniatowskiego do remontu 2021-01-22 19:00 W sobotę otwiera się pierwsza restauracja na Krupówkach 8 2021-01-22 18:15 Między wójtem a ministrem 3 2021-01-22 18:02 Śmiertelne potrącenie pieszego na zakopiance. Droga zablokowana 12 2021-01-22 17:31 W Tatrach spadnie metr śniegu? 2021-01-22 17:10 Gdy odwodnienie szwankuje 8 2021-01-22 17:08 Zmarł były naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR 2021-01-22 16:45 Świętowanie bez wnuków 2021-01-22 16:10 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 3 2021-01-22 15:40 Jest separator krwi pod Giewontem 2 2021-01-22 15:15 Uszkodzona reliktowa sosna zabezpieczona 7 2021-01-22 14:48 Pijacka przejażdżka zakończona w rowie 4 2021-01-22 14:28 Śniegu na Krupówkach już nie ma 3 2021-01-22 13:45 Hotel Bania jak uzdrowisko i przyjmuje gości 14 2021-01-22 13:21 Urząd miasta zorganizuje dowóz na szczepienie 2 2021-01-22 13:00 Skażenie w miejskim wodociągu - przegotuj wodę zanim się napijesz 4 2021-01-22 12:49 Turysta czekał na ratowników w nocy w wykopanej jamie w śniegu 2021-01-22 12:30 Mistrz i uczeń kolędują 2021-01-22 12:16 Ta branża przeżywa hossę 2 2021-01-22 12:00 Michał Borzęcki rezygnuje z mandatu 2021-01-22 11:32 Klemens na spacerze z dziadkiem Adamem. Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego 2 2021-01-22 11:30 Nowy sposób na rejestrację do szczepienia. Trzeba wysłać SMS 1 2021-01-22 11:05 Cztery nowe zakażenia na Podhalu 2021-01-22 11:00 Puchar Świata w Lahti – zapowiedź! 2021-01-22 10:44 Jestem z Zakopanego, zarejestrowano mnie na szczepienie w... Krynicy 6 2021-01-22 10:30 XXV Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II 1 2021-01-22 10:00 Z rodu Bujaków 2021-01-22 09:44 Strzeżcie się internetowych oszustów 2021-01-22 09:18 Alarm smogowy w Mieście - lepiej nie wychodźmy z domu 2 2021-01-22 09:17 Pieszy leżał na drodze - znamy więcej szczegółów wczorajszej tragedii 2021-01-22 09:00 Szczepionka z dowozem 2021-01-22 08:30 Kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe 2021-01-22 08:09 Śmierć na Trakcie Papieskim 2021-01-22 08:00 Na Kasprowym wieje już 136 km na godz. 2021-01-22 07:00 Ruszyła rejestracja seniorów +70. Problemy z infolinią (WIDEO) 2021-01-21 23:01 Ratownicy górscy badają pokrywę śnieżną (WIDEO) 2021-01-21 22:21 Potrącenie pieszego 1 2021-01-21 22:00 Kolędowanie z Młodą Podhalańską Filharmonią 2021-01-21 22:00 Strażacy mają nowy samochód (WIDEO) 4 2021-01-21 21:30 Apis wraca do gry 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-23 11:40 1. @Realista Trafione w sedno. Wszystkim z niby ochroną przyrody steruje $$$$$$$ 2021-01-23 10:58 2. Czekamy do następnych wyborów... Mam nadzieję że błazenada i kompromitacja pisowska minie A górale nie zrobią poraz kolejny błędu i nie dadzą się kupić i nie zagłosują na PiS bo później starają się wybielić ale i tak wiadomo dzięki komu nieudacznicy są przy władzy... ***** *** 2021-01-23 10:55 3. Są sfery gdzie jest nieważne czy chronisz przyrodę czy nie. My szaraki tak nie możemy, a pisaniem nic nie zdziałasz. A chodzi o $$$$$$$$. A to są pieniądze które nawet prezesi spółek państwowych nie zarabiają...wiem, widziałem. I dużo mi dało do myślenia... Szczególnie narzekanie ile to pracy.... 2021-01-23 09:52 4. Panu doktorowi życzę zdrowia. ???? 2021-01-23 09:44 5. do mario i stanleya, kiedy już panowie filozofowie skończycie ósme klasy, to zrozumiecie, że za komuny czyli mimo totalitaryzmu i rosyjskiej okupacji Polacy potrafili budować dla siebie. w zakopanem prawie wszystkie szkoły, szpitale, ośrodki zdrowia, tak rzekomo prześladowane kościoły, wszystkie porządne budynki na krupówkach powstały albo przed wojną, albo w prl-u. od 30-tu lat jedynym dorobkiem jest toaleta na równi i psie budy obite obrzynkami, szumnie nazywane restauracjami. sorry, zapomniałem o siłowniach napowietrznych. 2021-01-23 09:23 6. Ok, a jak to się ma do ochrony przyrody, płoszenia zwierzyny itp. Podobno jesteśmy w Parku Narodowym. Te same pytania mam zresztą i w temacie asfaltu do Morskiego Oka jak i jeżdżenia samochodami i traktorami po Chochołowskiej. 2021-01-23 09:18 7. Toć to cudowny Hagglund! ;) 2021-01-23 09:11 8. Przecież otworzyli McDonalda. O co im chodzi? 2021-01-23 08:31 9. KONSTYTUCJA Art. 22. Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny. A tu bezprawne Rozporządzenia I to zrobili PiSowcy , a tak im oddawali niektórzy hołdy na Podhalu, Jakoś nie sysze teraz tych głosów jak niszczy się POLSKĄ gospodarkę, jak ludzie nie mają za co żyć Pochowali sie jak szczury W Internecie nic nie ginie. 2021-01-23 08:24 10. i tak właśnie wydaje się nie swoje pieniądze . słyszeliście ze jest pandemia ? zabrania się ludziom prowadzić działalność , a wy się martwcie imprezom w Zakopanem . a moze tak pomoc przedsiębiorcom ? podarować podatek od nieruchomosci za 1 kwartał 2021 tak jak to zrobiła gmina Bukowina , a na wiosnę 2 kwartał 2020 gminy Poronin i Kościelisko , Zakopanejak do tej pory nic , żeby się tyko nie okazało ze kasa która trafi do budrzetu miasta z tarczy pomocowej pujdzie na premię dla Was.
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania