Ratujmy nasze restauracje
"Weekend na wynos" - przyłączcie się się do naszej akcji. Niech każda rodzina zamiast gotować w domu zamówi danie na wynos. Kliknij w ten pasek i poznaj szczegóły.

Reklama

2020-11-28 09:30:01

Reklama

Zakopane

Turyści poszli w góry. Parking na Bronisława Czecha zapełniony

Na parkingu przy ul. Bronisława Czecha w Zakopanem dużo samochodów.

Śnieżna zimowa pogoda przyciągnęła turystów w Tatry. Najlepiej widać to po zapełnionym parkingu przy ul. Bronisława Czecha. Do turystów apelujemy jednak o ostrożność. Śniegu w Tatrach jest mało, to najgorszy okres w roku na wysokogórskie wycieczki. Lepiej nie wychodzić powyżej schronisk.


Komunikat turystyczny TPN:

W Tatrach pojawiła się kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu, pod która zalega miejscami cienka warstwa lodu. Na wszystkich szlakach jest bardzo ślisko. Są one w większości mocno oblodzone (zwłaszcza szlaki: koło Siklawy, nad Czarny Staw pod Rysami, na Świnicką Przełęcz, na Przełęcz pod Chłopkiem oraz rejon Szpiglasowej Przełęczy). W wyższych partiach Tatr utrzymuje się niewielka warstwa zmrożonego śniegu. Poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Utrudnieniem w tej części Tatr jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. Przypominamy również, że dni są coraz krótsze i ciemno robi się już przed godziną 16.00. Należy tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

W Dolinie Kościeliskiej, za Polaną Pisaną, w rejonie mostków trwają prace remontowe. Mostkami można przechodzić, jednak prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń osób tam pracujących.

Zagrożenia

Na szlakach występują oblodzenia. Poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Przy silnym wietrze, na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych.

W przypadku spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku.

Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie, gałęzie, osuwać się skały lub powalone drzewa.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
/ Fot. Monika Jankowska Pędzimąż
2
/ Fot. Monika Jankowska Pędzimąż
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2020-11-28 15:53:53
@ gaz Ty chyba do reszty zwariowałeś - weź kredyt ? zbieraj papierki ? zbieraj złoto cha cha cha cha cha , wielbisz kapitalizm ? nie płacz ? @ gaz mnie to w ogóle nie dotyczy mam zupełnie inne wartości za podstawę życia , sprawdzone !! Zatem ja sobie wolę małą łyżeczką i być planktonem, którego rekiny nie widzą - BARDZO SŁUSZNIE @ gaz
qaz 2020-11-28 15:29:18
@Janowski - zatem do boju. Pokaż jak rozniesiesz rynek przechytrzając korpo, sieci, rząd, podatki itd. Widzisz nawet w USA dawno temu powstała ustawa antytrustowa. Dziś masz grę pozorów i dolca uwolnionego od ciężaru linku do złota. Oczywiście wszystko w imię "dobra klienta i efektu synergii". Zatem ciężko pracujmy i zbierajmy papierki. A jak wielbisz kapitalizm, to nie płacz, "zmień pracę i weź kredyt". Czy też z kapitalizmu przyjmujesz wyłącznie bycie na wozie, a nie czasem pod wozem. Cechą kapitalizmu jest też rozbicie się o ścianę jak i socjalizmu. Zatem wahadełko będzie dalej. I potem masz schizę typu sankcje UE na Rosję i niemieckie biznesy w Rosji. Zatem ja sobie wolę małą łyżeczką i być planktonem, którego rekiny nie widzą. Przy moim rozmiarze zawsze będzie d... z tyłu. A co sądzę, to nie nadaje się do druku.... :):):)
Janowski 2020-11-28 15:05:30
@gaz
Takie są cechy kapitalizmu !!! Komunizmu , kołchozów , marksizmu , faszyzmu już pojedliśmy . Ten twój system którego bronisz przyniósł miliony bez sensownie straconych istnień , tak jak każdy fanatyzm prowadzi do biedy , głodu , wojen .
Janowski 2020-11-28 15:01:20
@ Iwona - monotematyczny ? nudny ? To powiedz dlaczego tym monotematyzmem się interesujesz pewno sama nie wiesz , to ja ci powiem . Jest to bardzo ważny temat na czasie .
Janowski 2020-11-28 14:53:42
@pokora
Gabrielu, czy to ciebie wyprowadzali na siłę z sejmu 18 lat temu? Nie najlepsza kondycja umysłowa u ciebie. Sądzę że u ciebie występuje tak zwana mgła mózgowa - co ma piernik do wiatraka ? O jakim wyprowadzaniu z sejmu 18 lat temu ty wypisujesz ? Co do ponoszenia kosztów , to wszyscy muszą je ponosić bo bez tego nie da się funkcjonować . Bredzisz głupoty i nie sposób się do nich odnieść chociaż lepiej by było wariatowi nie odpowiadać , bo to nic nie da . Buda jak piszesz warta jest często miliony złotych , utrzymanie tej budy to też poważny koszty liczone w dziesiątkach tysięcy i stoi pusta . Te wszystkie koszty związane z tą budą zwierają głównie podatki uczestniczące w eksploatacji i budowie całej infrastruktury , kosztach państwa - im większa buda tym więcej podatków z tego tytułu . Zarażać ? już widzę jak ten zarażony leżący pod respiratorem chory odwala śnieg wokoło swojej budy albo zasuwa ze sprzątaniem po gościach . W ogóle nie wziąłeś pod uwagę że ta grypa która urosła do poziomu pandemii medialnej stanowi jedynie 0.1 % populacji . Wygląda na to że śmierć przestraszyła się pandemii strachu i uciekła - zakłady pogrzebowe też plajtują bo nie ma klientów , szpitale stoją puste , ludzie nie mają się gdzie leczyć na normalne choroby , lekarze zabarykadowani w szpitalach pacjentów przyjmują w swoich prywatnych gabinetach , urzędnicy nie rezygnują z wynagrodzeń choć niczego do budżetu państwa nie wnoszą poza generowaniem kosztów !!! @ pokora co za idiotyzmy opowiadasz , ty naprawdę jesteś chory podejrzewam na wirusa głupoty ATCV-1
absurdy 2020-11-28 14:53:27
Delegacje służbowe z sankami i dziećmi - taki powinien być tytuł
Fuku 2020-11-28 14:53:22
Niektórzy już wracają ze spacerów w dolinki reglowe (w górach nie ma co oglądać, jest mgła), nieliczni przechadzają się po Krupówkach, trochę ludzi jest pod Gubałówką. Duży ruch jest na zakopiance. Moim zdaniem to na drogach (a nie w górach) jest teraz najbardziej niebezpiecznie.
pokora 2020-11-28 11:48:43
@Janowski,
"jak ktoś zarabia w tak zwanej szarej strefie to też płaci podatki nie jednokrotnie wiele wyższe"
Gabrielu, czy to ciebie wyprowadzali na siłę z sejmu 18 lat temu? Nie najlepsza kondycja umysłowa u ciebie.
Nie rzucaj błotem we wszystkich na około. Uczciwi przedsiębiorcy i mieszkańcy muszą ponosić podwójne koszty za takich krwiopijców jak ty. Cała szara strefa funkcjonuje kosztem uczciwych bo nie dokładają się w podatkach do budowy infrastruktury, jej remontów, kosztów zagospodarowania odpadów, edukacji, służby zdrowia, policji, straży pożarnej, utrzymania pierdzistołków. Wszyscy z tego korzystają (śmiem twierdzić że czarnostrefowcy i ich goście w największym stopniu) a dokładają się tylko nieliczni uczciwi.
A ci co wczoraj wieczorem ciągnęli do zakopca to gdzie niby nocowali, gdzie będą jedli, zakupy gdzie? Teraz są na spacerkach i chwała im że spędzają czas aktywnie wzmacniając odporność. Ale później będziecie się wszyscy gnieździli w swoich kwaterkach, szwendać po knajpach, galeriach. Oczywiście wszystko w "delegacji". A później będziecie ukrywać objawy żeby was czasem nie zamknęli w kwarantannie jak buda pełna gości, święta idą. I będziecie zarażać jak popadnie i kogo popadnie bo myślicie tylko o sobie.
Czy nie uważasz że to prymitywne i krótkowzroczne? Pewnie że nie. Ty i twoja cwaniacka "zaradność" jesteście najważniejsi dla siebie.
qaz 2020-11-28 11:22:29
@Janowski - "Jakiś sponsorowany wariat wykreował opinię że zarabianie pieniędzy jest haniebnym czynem godnym napiętnowania ," Przemawia do Ciebie takie coś " 1 proc. najbogatszych ludzi świata posiada dwa razy więcej pieniędzy niż całą ludzkość razem wzięta. Co ciekawe, 22 najbogatszych mężczyzn posiada tyle, ile wszystkie kobiety w Afryce." Ciekawe co się stanie jak będą mieć 100%. A bogacenie się z samego tytułu posiadania kasy jest niemoralne i haniebne. To jest po prostu prawo pięści ekonomicznej. Nie wprowadza wartości dodanej, nie idzie za tym sensowna praca. Jeśli nie uznajesz tego otwórz warzywniak pod Szymonkiem i pokaż mi jak działa kapitalizm :):):) Bo co innego jak obracasz bańką, co innego jak 100 bańkami, a co innego jak masz sępy fundusze obracające miliardami. Ekonomia dochodzi do ściany.
Iwona 2020-11-28 11:17:09
@Janowski: jesteś monotematyczny i nudny, jak stara płyta,może spacer dla odświeżenia umysłu i spojrzenia ?? :))))
Janowski 2020-11-28 11:13:24
@ Dracula - ty z czego żyjesz- z internacjonalizmu socjalistycznego ?
Dracula 2020-11-28 11:06:11
Pazernosc, pazernosc, pazernosc. Miasto to już zakładnik biznesów kilkunastu rodzin.
Janowski 2020-11-28 10:11:48
I bardzo dobrze !!!!
To jakaś paranoja - czy wy wszyscy uważacie że wirusy najlepiej rozmnażają się na świeżym powietrzu , na nartach w górach ,spacerach , w lesie ? Pomijając pandemię , bo to medialne kłamstwo służące celom politycznym i gospodarczym wybranej grupy , zacznijcie w końcu myśleć sami za siebie . Jakiś sponsorowany wariat wykreował opinię że zarabianie pieniędzy jest haniebnym czynem godnym napiętnowania , a nic nie robienie i branie zasiłków jest zaszczytem . Ta sama zbieranina prymitywnych zawistnych idiotów nie rozumie że nawet jak ktoś zarabia w tak zwanej szarej strefie to też płaci podatki nie jednokrotnie wiele wyższe od tych co np. wyłudzają zwroty w podatku VAT , wyprowadzają dochody po za granice Polski . Wysokość zarobków , stan posiadania determinuje wysokość płacenie podatków. Zasada jest bardzo prosta nie do przełknięcia dla durni zawistnych nierobów - więcej masz więcej płacisz podatków . Tylko ludzie którzy nic nie mają nie płacą podatków a przynajmniej płacą mało ze względu na małe proporcje konsumpcji ? czy to tak trudno zrozumieć ?
Ps. Jaka śmierć jest lepsza ? Z głodu i katastrofy gospodarczej w 100% czy z powodu cow-19 w 0,1 %
2021-01-28 00:00 Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu poszukuje pracowników 2021-01-27 22:16 Trzy kosze na kilometr 2021-01-27 21:52 Wirtualny spacer po Zakopanem 2021-01-27 21:17 Kanalizacja w Ponicach i wodociąg w Chabówce – coraz bliżej 1 2021-01-27 20:32 Gdzie koła poniosą. Umowa podpisana 1 2021-01-27 20:00 To miała być zielona enklawa w Zakopanem. W leśnym gąszczu ktoś stawia jednak dom 10 2021-01-27 19:45 Nie ma porozumienia w sprawie przyszłości Przedszkola nr 2 w Rabce 2 2021-01-27 19:39 Zawody przełożone na kwiecień 1 2021-01-27 19:15 Zapełnia się metalowe serce 2021-01-27 18:45 Weekend na wynos coraz bliżej. Jutro pojawią się plakaty (WIDEO) 5 2021-01-27 18:15 Na Turbaczu szkoliły się ratownicze psy (WIDEO) 2021-01-27 17:55 Gmina z nowym prawnikiem 3 2021-01-27 17:50 Włodarz z memu 2021-01-27 17:34 Co piąta firma upadnie? Jutro rząd ogłosi decyzję w sprawie obostrzeń 7 2021-01-27 17:05 Prawie 80 proc. Czytelników TP za otwieraniem biznesów turystycznych 9 2021-01-27 16:44 Korty za 300 złotych 1 2021-01-27 16:00 Willa generała nadal czeka na remont 2 2021-01-27 15:15 Gminy mogą zwalniać z opłat za koncesje alkoholowe. Czy Zakopane pójdzie tą drogą? 2 2021-01-27 14:30 Umowy podpisane - unijne pieniądze w drodze na mikroprojekty 2 2021-01-27 13:44 Nowy wóz strażacki dla druhów OSP Jabłonka 2021-01-27 12:59 Lotniskowe testowanie 2021-01-27 12:25 Nowa stacja ratunkowa w starym budynku na Turbaczu 2021-01-27 11:46 Wirus zaburzył wieloletnią tradycję 2 2021-01-27 11:23 W ciągu ostatniej doby prawie 800 zaszczepionych osób na Podhalu 2021-01-27 10:59 Na Słowacji z domu można wyjść tylko z negatywnym wynikiem testu 11 2021-01-27 10:40 Osiem nowych zakażeń na Podhalu 1 2021-01-27 10:30 Pogoda antysmogowa - powietrze w mieście jest wyjątkowo czyste 2021-01-27 10:19 Restauracja „Regionalna” Nosalowy Dwór otwiera się ponownie 2021-01-27 10:00 Złamali mnie - tłumaczył się były wójt Kościeliska, gdy ujawniliśmy, że był agentem SB 13 2021-01-27 09:34 Z Kalatówek na nartach do Kuźnic (WIDEO) 2021-01-27 09:00 Żary po remoncie 2021-01-27 08:00 Mistrzostwa Polski. W weekend centrum narciarstwa nieczynne 2021-01-27 00:47 Kogo reklamują znani sportowcy - obecni i emerytowani? 2021-01-26 22:15 Nowy wóz strażaków z Lipnicy Wielkiej 2 2021-01-26 21:50 Zimowy spacer wieczorową porą po pustych Krupówkach (WIDEO) 1 2021-01-26 21:24 Pasta w Jatkach 2021-01-26 21:19 Małgorzata Mirga-Tas laureatką Paszportów Polityki 3 2021-01-26 21:09 Szczawnica będzie mieć siłownię na świeżym powietrzu 3 2021-01-26 20:45 Dzieci wyruszą na stoki. Duża dotacja na naukę jazdy 2 2021-01-26 20:00 Ryś wieczorową porą 2021-01-26 19:23 Maryna Gąsienica Daniel najlepsza w drugim przejeździe w Pucharze Świata 4 2021-01-26 19:15 Dużo więcej zgonów niż urodzin 5 2021-01-26 18:35 Święto górali z Beskidów 2021-01-26 17:57 Trasy już nie darmowe 4 2021-01-26 17:39 Wygłodniała ptasia banda przybywa do stołówki (WIDEO) 1 2021-01-26 17:30 To nie jest zwykła mysz 1 2021-01-26 17:05 Placówki uzdrowiskowe ledwie żyją 3 2021-01-26 16:30 Psy ratownicze szkoliły się na Markowych Szczawinach 2021-01-26 15:52 Rajdowiec wpadł na Jaszczurówce 12 2021-01-26 15:52 Czy ktoś poznaje swojego psa?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-27 22:54 1. @gregory Tia,najlepiej niech Rabką zacznie rządzić gregory... 2021-01-27 22:35 2. Takie domki na ojcowiźnie powinny mieć pozwolenie na budowę .Precz z apartamentowcami .Włodarze robią co chcą a właściciele mają zablokowane działki przez jakieś wcześniejsze decyzje.W Bukowinie Tatrzańskiej moźna budować w lesie to dlaczego w Zakopanem nie wolno.Przecież to ten sam nadzór budowlany. 2021-01-27 22:33 3. Budować wincej pensjonatów i hoteli ,zabudować wszystko a w końcu szambo wybije i zaleje cały ten bajzel ,oby jak najszybciej. 2021-01-27 22:18 4. Podoba mi się pomysł z tą falą świetlną z tyłu 2021-01-27 22:13 5. I bardzo dobrze oby więcej takich budowli, musimy gdzieś mieszkać a najlepiej z dala od Krupówek i całego zgiełku!! 2021-01-27 21:44 6. Wreszcie coś się dzieje w tych tematach. Choć to kropla w morzu szamba. Białka Tatrzańska powinna zostać skanalizowana jakimiś narodowym nakazem kanalizacji, tak jak wywłaszczają pod autostrady. Żeby żaden cwaniak - białcon, nie zablokował inwestycji. 2021-01-27 21:37 7. "restrykcje sanitarne " widac na Krupówkach : zero maseczek, debile stoją w kolejce do koryta , SZOK !!!! na stokach , w hotelach, klubach nocnych też będa w maseczkach, też będą zachowywać dystans ? Ta banda oszołomów nie wierzy w żaden covid a jak go przejdą to tym bardziej nie zachowuja żadnych zasad. 2021-01-27 21:35 8. Na złotego melona 40 proc. 2021-01-27 21:23 9. przecież 90 % biznesów działa , Krupówki pełne, ludzie żreją , kupuja ciuchy, buty i cały ten chinski chłam. ZERO DOTACJI dla tego biznesu. Jest nadzieja że ktoś rejestruje te otwarte knajpy i gości pod pensjonatami i hotelami a zresztą te dzbany pierwsze będą wpłać o pomoc 2021-01-27 21:18 10. Cena usługi?
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Dołącz do nas - facebook