Ratujmy nasze restauracje
"Weekend na wynos" - przyłączcie się się do naszej akcji. Niech każda rodzina zamiast gotować w domu zamówi danie na wynos. Kliknij w ten pasek i poznaj szczegóły.

Reklama

2020-11-28 21:15:39

Reklama

Podhale

Stop kobietobójstwu na Podhalu

Wydaje się, że ten film obejrzeć powinni przede wszystkim zakopiańscy radni.

To oni od 10 lat mają wątpliwości dotyczące uchwały o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i pozbawiają ofiary kompleksowej pomocy, ale tak na prawdę film skierowany jest do nas wszystkich: policjantów, adwokatów, pracowników pomocy społecznej, księży, sąsiadów, członków rodziny no i dziennikarzy – jednym słowem wszystkich tych, którzy pozostają obojętni wobec przemocy, która ma miejsce obok nas. Film na swoim fb zamieściła fundacja Centrum Praw Kobiet.
Uwaga Film zawiera drastyczne sceny!
 
https://www.facebook.com/111837640349245/videos/462503998067205/
 
Zdaniem Centrum Praw Kobiet w Polsce na skutek przemocy w rodzinie ginie rocznie około 500 kobiet. Film ma za zadanie zwrócić uwagę na problem i zachęcić do podpisania petycji w której fundacja Centrum Praw Kobiet postuluje między innymi o :
 
Opracowanie i wdrożenie krajowego programu przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i jej najbardziej drastycznym formom jak kobietobójstwo
Zwiększenie liczby specjalistycznych poradni i schronisk (dostępnych 24 godz. na dobę ) świadczących kompleksową pomoc i wsparcie dla kobiet i dzieci doświadczających różnych form przemocy w tym domowej i seksualnej . To tylko dwa z całej listy postulatów.
petycję można podpisać tu: https://cpk.org.pl/petycje/stop-kobietobojstwu/
jas.
 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Serek 2020-12-01 21:45:21
Do helka.
O ile pamiętam to na strajku kobiet ( tym pierwszym ) leciały teksty , które śmiało można nazwać przemocą psychiczną. Nawoływanie do niszczenia mienia ! Nawoływanie do piętnowania określonych osób co przekłada się też na ich rodziny !
Zawsze prosiłem od takich osób jak Pani konkretnych danych na temat przemocy w Zakopanem nie otrzymałem ich bo z tego co wiem nie są korzystne dla waszej sprawy!
Podziwiam wypowiedź GB brawo dobrze napisane! Ja znam więcej facetów skrzywdzonych w różny sposób przez kobiety niż na odwrót. Przykład nawet na łamach TP , sprawa znanego trenera personalnego z Zakopanego , który niby to pobił swoją partnerkę a wyszło na odwrót.
NIE mówię że nie ma przemocy bo jest , nawet większa w gminach gdzie uchwała o przemocy została przyjęta! Ja nie widzę sensu wprowadzania czegoś co i tak ni
polakmały 2020-12-01 00:07:03
Ty Konserwatywy daj już spokój. Twoje braki w ortografii męczą oczyi i nie tylko. Wróć jak się podszkolisz.
Tyu 2020-11-30 20:34:08
Stanley- masz ewidentny problem z kobietami. Znajdź sobie chłopaka. Wtedy nic ci nie zagrozi. Bidoku
Konserwatywny 2020-11-30 02:43:31
Juz notuje Helka. Slownik jezyka Polskiego potrzebny, ale tam wydupc..ac slowa nie ma. Co teraz? Oj rozgi bedzie Mikolaj rozdawal w tym roku, cos mi sie wydaje.
Stanley Staywsiok 2020-11-29 23:12:04
Widzę, że kwestia samobójstw mężczyzn została zrzucona na karb używek. Bardzo nieładna próba wyminięcia tematu przemocy psychicznej ze strony kobiet. Ale skoro tak, to może zagrajmy na tych zasadach i spytajmy ilu z tych mężczyzn uciekło w używki po tym, jak domyśliło się, że wychowuje nieswoje dziecko. Szacuje się, że co dziesiąta Polka okłamuje swojego męża w kwestii ojcostwa. Czekam na kolejny fikołek myślowy w celu udowodnienia, że każda Polka to złota kobieta, która na każdym kroku jest prześladowana.
helka 2020-11-29 18:22:39
Konserwatywny, braki, braki, jeszcze raz braki. W znajomości Zakopanego, Strajku Kobiet i ortografii;)
https://cdn.natemat.pl/682239f33482d6293384a5915cd07841,750,0,0,0.jpg
Dla wyjaśnienia, na zdjęciu Zakopane, Oczko Wodne przy Krupówkach i wymowny transparent z hasłem znanym ci tylko spod monopolowego. Moja rada, nie znasz Zakopanego , nie pisz o nim. Postulaty kobiet znasz tylko z TVPIS i TV Trwam - poszerz swoją wiedzę o inne źródła. Jeśli chodzi o ortografię to polecam słownik języka polskiego;)
Tujek 2020-11-29 18:21:56
Powiedzcie mi, czym to futrują policjantów skorą są gorsi od milicji z czasów PRL. Na tamtych sie darłem "gestapo", to jak należy zwyzywać tych?
Konserwatywny 2020-11-29 16:58:03
Do Helki: ostatni raz slyszalem slowo wydup..ac, bylo to pod monopolowym, jak zule bily sie o flaszke. Wspiera pani rownosc, itp? Bzdura. Dziecko abortowane tez zasloguje na rownosc. Kto jest po jego stronie? Ono nie ma glosu? Te rozczochrane "panie" spod oczka wodnego zaczely od obrony macic, nie wyszlo. Potem zostaly expertami od ekonomi, nie wyszlo. Teraz sa wirusologami, tez nie wychodzi. Nastepny rozdzial tej noweli jeat zabijanie kobiet przez chlopow. Za tydzien bedzie cos innego, bo to ostatnie tez nie wypali.
Onnn 2020-11-29 15:38:37
Mirka nie znasz realiów w Zakopanem. Jak ojciec bił matkę wzywała policję ta przyjeżdża spisuje stara się aby zamieść sprawę pod dywan ewentualnie zabierają na dołek ale rodzina później dostaje rachunek. Nic żadna sprawa nie idzie z automatu. Pokrzywdzona musi założyć sprawę iść na policję i zgłosić. Rusza sprawa i mieszka pod jednym dachem ze swoim oprawcą ten dalej bije pije itd. Po roku na rozprawie sędzia orzeka że pijak dostaje 2 lata w zawiasach. Jeżeli dalej pije i bije pokrzywdzona znowu musi zgłosić się na policję i złożyć donos. Pijak dalej mieszka pod jednym dachem możliwa eksmisja ale jakimś cudem często wracają znów do swojego domu. No i w końcu po dwóch latach jak jest druga rozprawa zakopiański sędzia po przeprowadzonej rozprawie powie że wyznaczy termin ogłoszenia wyroku i za kilka miesięcy pijak usłyszy wyrok: pół roku prac społecznych!
Takie są polskie realia takich mamy polityków i sędziów i taka policję.
Tylko pomysł gdym ja dał komuś w mordę na ulicy to odrazu bym mógł trafić do aresztu .
helka 2020-11-29 13:36:29
Do konserwatywnego i jemu podobnych. Wasze gadanie, ujadanie na forum już nic nie da. Te wyśmiewane przez was " paranoiczki spod oczka wodnego" odważyły się i stanęły twardo ramię w ramię przeciw przemocy, opresji, poniżaniu. Powiedziały wam - "wydupcać". I to już się stało - WYDUPCAĆ albo przyjąć zasady cywilizowanego świata - prawa i równości, poszanowania dla wszystkich niezależnie od płci, orientacji, rasy i przekonań. I nie pocieszajcie się, że wasze Hanki i Maryny potulnie zostały w chałupie. One też już nie będą potulne, bo wiedzą, że nie są same, że za nimi stoi siła Kobiet.
KLMNO 2020-11-29 13:17:28
Może na Podhalu wystarczy oświadczenie (odręczne lub słowne) kata znęcającego się nad słabszymi, że sami tego chcą. Do wynajmu wystarcza... Polacy to przecież taki uczciwy, miłujący prawdę i bliźniego naród.
czopek 2020-11-29 10:07:11
Tak samo, jak wszyscy bardzo bym chciał, żeby nie było PRZEMOCY! Żeby nie było smogu, chamstwa na drogach, parkowania na chodnikach, śmiecenia w lasach, mobbingu w pracy, dewastowania Przyrody... 10 przykazań nie pomogło, to ustawa pomoże?
Mirka 2020-11-29 09:34:01
Jak dla mnie ten film nic dobrego nie wnosi. Kobieta zachowuje się jak mała bezradna dziewczynka. Pokazani ludzie zupełnie obojętni, przedstawiony jakiś skrzywiony ksiądz, bo żaden normalny nie każe trwać przy kacie. Nie widać żeby kobieta korzystała z dostępnej pomocy czyli nie wzywa policji, nie robi obdukcję, nie wnosi do sądu. Choćby nie wiem ile komisji utworzono, żadna takiej kobiecie nie pomoże, bo kobieta sama musi chcieć zmienić swoją sytuację. Co z tego że komisje zaczną działać, jak ona i tak wycofa oskarżenie i nici ze sprawy. Dzieci trzeba zabrać, bo taka matka, która stoi bezradna, nie zapewni im bezpieczeństwa.
Karol 2020-11-29 09:01:19
Żadne, ale to żadne uchwały nie pomogą i nie poprawią w najmniejszym stopniu sytuacji, jeśli organy powołane do stosowania i egzekwowania już przecież obowiązującego prawa, będą to miały głęboko... Bardzo często działają tak,by tylko odwalić sprawę.
jarek 2020-11-29 08:37:39
@Yajami Omate a pomyślałeś o tym , że np. nie wszystkie mają dokąd !
Marcin 2020-11-29 08:28:34
Drodzy Górale i Góralki
W tej sprawie nie macie racji. Popieracie i stosujecie bicie wobec słabszych. Biedni pokrzywdzeni mężowie popełniają samobójstwo, bo są bici???? Nie dlatego popełniają samobójstwa, ale najczęściej z powodu alkoholu i innych używek. Przeciw bitej kobiecie są wszyscy. Nie zgłaszaj policji mówi kobiecie ojciec, matka, sąsiadka, ksiądz i policjant. Wszyscy działają w imię Boga i dla dobra dzieci. To szatańskie działanie. Nie rób tego , bo masz ślub kościelny! Paranoja. Jak wychowywane są dzieci w takiej rodzinie? Syn będzie naśladował ojca, a córka matkę. Kobiety opamiętajcie się. Po pierwszym uderzeniu zgłoście to organom ścigania. No właśnie. A co zrobi policja??? Wypuści damskiego boksera zaraz po przywiezieniu na komisariat. Dlaczego??? Z solidarności, bo jak widać na protestach tam też są damscy bokserzy. Kobieto weź dzieci i uciekaj od bandyty daleko. Tam znajdziesz pomoc. Na Podhalu raczej nie. Chroń swoje dzieci. Sama lepiej sobie poradzisz.
tg 2020-11-29 07:22:02
W aktualnie obowiązującym prawie istnieją narzędzia ,które pozwalają skutecznie pomagać ofiarom przemocy domowej. Wystarczy je stosować.Nie bądźmy obojętni na przemoc.
Yajami Omate 2020-11-29 05:58:19
Jak bije to odchodzę, kto ją trzyma przy kacie
Konserwatywny 2020-11-29 02:34:08
Nie mowie ze nie zdarzaja sie przypadki przemocy, ale ten film to kompletny kicz, i wymysl jakiejs paranoiczki spod oczka wodnego..
GB 2020-11-29 01:37:49
Nie można podważać, że dramat bitych kobiet istnieje (tak jak istniał od początków ludzkości), ale warto zatrzymać się również na tym, co napisał @Stanley Staywsiok. Częstotliwość przemocy psychicznej ze strony kobiet w stosunku do mężczyzn wydaje się być wyższa niż odwrotnie, ale zazwyczaj nie jest postrzegana jako przemoc, bo nie pozostawia fizycznych ran. Bicie mężczyzn też się zdarza i są oni w pułapce - sami fizycznie nie mogą się bronić, czy to z bezradności, czy z obawy przed oskarżeniami, z drugiej strony wstyd i stereotypy nie pozwalają szukać innej pomocy. Kobiety nierzadko wykorzystują ugruntowaną w powszechnej świadomości pozycję ?słabej" płci, bo wiedzą, że są dzięki temu bezkarne - przecież tylko silniejsi fizycznie (a więc mężczyźni) są zdolni do przemocy.
Stanley Staywsiok 2020-11-29 00:09:36
Na 5255 samobójców w zeszłym roku ponad 4500 to mężczyźni.
Do ilu z tych śmierci przyczyniły się toksyczne partnerki - można się tylko domyślać.
Przemoc psychiczna, utrudnianie kontaktów z własnymi dziećmi, wysłuchiwanie jakim się jest słabeuszem życiowym to niestety chleb codzienny wielu mężczyzn w Polsce i ciągle temat tabu.
Ciekawe 2020-11-29 00:00:12
A jak kobiety bijom mężczyzn to jest ok!
do defendera 2020-11-28 23:49:50
Jeżeli kobietobójstwo jest biciem kobiet, czym jest zabójstwo, samobójstwo?
@Denzel, czy aby na pewno tylko materiał nadaje się do uświadomienia?
DENZEL 2020-11-28 22:36:35
Ta kobieta wygląda jak by wyszła z zamachu terrorystycznego a nie z pod ręki kata , raczej w realu tak zmasakrowaną kobietę ludzie nie ignorują . Materiał raczej nadaje się do horroru a nie do uświadamiania ludzi ,
Uuuuuups 2020-11-28 22:33:52
@ defender idz do lekarza( dla swojego dobra,)
wkurzony 2020-11-28 22:31:48
Kolejny mizoandryczny atak. Popytajcie na Podhalu czy baby nie tłuką chłopa, jak wróci pijany, przepije wypłatę, mizdrzy się do innej, czy halny idzie. Przestańcie robić z siebie ofiary i weźcie się do roboty a nie czekajcie aż spadnie z nieba czy chłop przyniesie...
Defender 2020-11-28 22:19:13
Powiem tak wszyscy radni którzy mają wątpliwości wyp... Policja z Zakopanego wyp.... Sędziowie orzekający w sprawach przemocy domowej wyp....
Dlaczego jako syn alkoholika jestem doprowadzony do myśli aby zabić swojego ojca bo wszyscy WSZYSCY mają naszą rodzinną sytuację głęboko w du...ch
odmęty szaleństwa 2020-11-28 21:31:52
Tyle tylko, że..... "bójstwo", w tym przypadku kobietobójstwo, podobnie, jak zabójstwo, ludobójstwo, to nie bicie a zabijanie. Morderstwo na masową skalę. Wniosek z tego, że na Podhalu kobiety są masowo nie bite, a zabijanie. Pytanie więc, kto i co powinien obejrzeć.
Wow 2020-11-28 21:19:42
Bardzo ostry tytuł. Po co tak ostro. Z uchwała będzie jak z przestrzeganiem obostrzeń covid. Martwe prawo. Smutne ale prawdziwe.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KELNERA lub KELNERKĘ do restauracji w Kościelisku. Warunki do omówienia na miejscu, telefon do kontaktu 605 277 662.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 697 410 255.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50 m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazja! Sprzedam KAMIENICĘ w centrum - Rynek, Koszyce k/Kazimierzy. 12 269 39 22.
 • PRACA | dam
  Bestate Nieruchomości Zakopane poszukuje pracownika administracyjnego - atrakcyjne warunki pracy. Zapraszamy do kontaktu: tel. 506 13 14 63
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK Witam... Wykonuje usługi hydrauliczne takie jak: - wymiana piecy na dofinansowanie - montaż piecy - instalacje wodno-kanalizacyjne - ogrzewanie podłogowe - wymiana starych instalacji na nowe WYSTAWIAM FAKTURY Tel. 788516032. 788516032andrzejwalkosz18@onet.pl
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-28 08:00 Boisko oświetlone 2021-01-28 08:00 Wielka wyprzedaż w Mountain Shop w Kościelisku 2021-01-28 07:00 Weekend na wynos (WIDEO) 2021-01-28 00:19 Postrzelenie w Rabce 1 2021-01-28 00:00 Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu poszukuje pracowników 2021-01-27 22:16 Trzy kosze na kilometr 1 2021-01-27 21:52 Wirtualny spacer po Zakopanem 2021-01-27 21:17 Kanalizacja w Ponicach i wodociąg w Chabówce – coraz bliżej 1 2021-01-27 20:32 Gdzie koła poniosą. Umowa podpisana 3 2021-01-27 20:00 To miała być zielona enklawa w Zakopanem. W leśnym gąszczu ktoś stawia jednak dom 11 2021-01-27 19:45 Nie ma porozumienia w sprawie przyszłości Przedszkola nr 2 w Rabce 3 2021-01-27 19:39 Zawody przełożone na kwiecień 1 2021-01-27 19:15 Zapełnia się metalowe serce 2021-01-27 18:45 Weekend na wynos coraz bliżej. Jutro pojawią się plakaty (WIDEO) 5 2021-01-27 18:15 Na Turbaczu szkoliły się ratownicze psy (WIDEO) 2021-01-27 17:55 Gmina z nowym prawnikiem 4 2021-01-27 17:50 Włodarz z memu 2 2021-01-27 17:34 Co piąta firma upadnie? Jutro rząd ogłosi decyzję w sprawie obostrzeń 8 2021-01-27 17:05 Prawie 80 proc. Czytelników TP za otwieraniem biznesów turystycznych 9 2021-01-27 16:44 Korty za 300 złotych 1 2021-01-27 16:00 Willa generała nadal czeka na remont 3 2021-01-27 15:15 Gminy mogą zwalniać z opłat za koncesje alkoholowe. Czy Zakopane pójdzie tą drogą? 2 2021-01-27 14:30 Umowy podpisane - unijne pieniądze w drodze na mikroprojekty 2 2021-01-27 13:44 Nowy wóz strażacki dla druhów OSP Jabłonka 2021-01-27 12:59 Lotniskowe testowanie 2021-01-27 12:25 Nowa stacja ratunkowa w starym budynku na Turbaczu 2021-01-27 11:46 Wirus zaburzył wieloletnią tradycję 2 2021-01-27 11:23 W ciągu ostatniej doby prawie 800 zaszczepionych osób na Podhalu 2021-01-27 10:59 Na Słowacji z domu można wyjść tylko z negatywnym wynikiem testu 11 2021-01-27 10:40 Osiem nowych zakażeń na Podhalu 1 2021-01-27 10:30 Pogoda antysmogowa - powietrze w mieście jest wyjątkowo czyste 2021-01-27 10:19 Restauracja „Regionalna” Nosalowy Dwór otwiera się ponownie 2021-01-27 10:00 Złamali mnie - tłumaczył się były wójt Kościeliska, gdy ujawniliśmy, że był agentem SB 13 2021-01-27 09:34 Z Kalatówek na nartach do Kuźnic (WIDEO) 2021-01-27 09:00 Żary po remoncie 2021-01-27 08:00 Mistrzostwa Polski. W weekend centrum narciarstwa nieczynne 2021-01-27 00:47 Kogo reklamują znani sportowcy - obecni i emerytowani? 2021-01-26 22:15 Nowy wóz strażaków z Lipnicy Wielkiej 2 2021-01-26 21:50 Zimowy spacer wieczorową porą po pustych Krupówkach (WIDEO) 1 2021-01-26 21:24 Pasta w Jatkach 2021-01-26 21:19 Małgorzata Mirga-Tas laureatką Paszportów Polityki 3 2021-01-26 21:09 Szczawnica będzie mieć siłownię na świeżym powietrzu 3 2021-01-26 20:45 Dzieci wyruszą na stoki. Duża dotacja na naukę jazdy 2 2021-01-26 20:00 Ryś wieczorową porą 2021-01-26 19:23 Maryna Gąsienica Daniel najlepsza w drugim przejeździe w Pucharze Świata 4 2021-01-26 19:15 Dużo więcej zgonów niż urodzin 5 2021-01-26 18:35 Święto górali z Beskidów 2021-01-26 17:57 Trasy już nie darmowe 4 2021-01-26 17:39 Wygłodniała ptasia banda przybywa do stołówki (WIDEO) 1 2021-01-26 17:30 To nie jest zwykła mysz 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-28 08:33 1. Niestety do władzy na fali ogólnego zniechęcenia doszli do władzy ludzie przypadkowi, bez doświadczenia i chęci nauki, którzy choćby nie rozumieją konsekwencji swych decyzji. Krok do przodu, trzy kroki wstecz i nieudolne sprzątanie wywołanego bałaganu. Szkoda tylko zmarnowanych 5 lat. 2021-01-28 08:30 2. Może jeszcze coś wyasfaltujecie. Cudownie wygląda ten asfalt wśród zieleni z walającymi się puszkami i butelkami. Zniszczyliście takie piękne tereny. 2021-01-28 08:27 3. Czyżby znana już w Rabce i "ceniona" kancelaria z krakowskiego Podgórza? 2021-01-28 08:25 4. "Zreformujemy gospodarkę śmieciową", "potencjał Rabki"-jakoś tak to szło. Skończyło się na drakońskich podwyżkach. Może do końca kadencji uda się rozwiązać dzielnym junakom pod wodzą Leszka i Margolci ten jakże skomplikowany i trudny problem na miarę węzła gordyjskiego. Plac wodny czy niedawna sprawa przedszkola pokazują, że jednak ten problem pozostanie prezentem dla wybrańców wskazanych w kolejnym wyborczym rozdaniu... 2021-01-28 08:25 5. Jaki włodarz, takie Spytkowice i memy. 2021-01-28 07:47 6. Dobrze że to nie na terenie komedji zakopinskiej bo by uciszyli sprawę odrazu.... 2021-01-28 07:41 7. skoro ten budynek juz istnieje wyremontowac go i zrobic ladne mieszkania dla mlodych ludzi, mlodych malzenstw , w zadnym razie apartamentowiec straszydlo... bo potem bedzie placz ze korki,ze smieci, ze glosno itd.itd itd. 2021-01-28 07:35 8. do CEPR... i tu sie mylisz niestety. .. do Zakopanego juz od kilku lat nue przyjezdzaja bardzo bogaci turysci... maja dosc wiecznych korkow, kolejek do kolejki, konikow , calwgo tego syfu i chlamu chinskiego... z drugiej strony ten chlam sprzedaja bo na niego jest KLIENT... prawdziwe rekodzielo kosztuje a dzisiejsi turysci patrza zeby zjesc, wypic co, zabawic sue , zobaczyc gory ...moze nawet z dolu... i TYLE.... 2021-01-28 07:27 9. tez tak uwazam , ze na swoim , na ojcowiznue dla swouch potrzeb , potrzeb swojej rodziny mozna sobie taka mala ladna chalupke postawic... musi spelnuac warunki Prawa Budowlanego i muec uzgodnione media...bo co z chalupy bez pradu, bez kanaluzacji, bez pradu... Lepuej ogladac takue chalupki jak wielkue betonowe apartamentowce straszydla, gdzue kwitnie szara strefa, dzueki ktorym Zakopane traci powoli swoj urok malego podgorskiego malowniczego miasteczka... takue wielkue budowy powinny byc ZAKAZANE, jedynie remonty albo rewitaluzacje istniejacych, wprowsdzenie ich do centrum bez rozbudowy infrastruktury to masakra 2021-01-28 07:19 10. Brzmi to pięknie. A jaka jest rzeczywistość? Urokliwe polne drogi zamienione na asfaltowe trasy w samym sercu obszaru Natura 2000. Wzmożony ruch quadów, crossów i teraz, zimą skuterów śnieżnych powoduje płoszenie zwierzyny w tej do niedawna spokojnej ostoi (a niedługo tokowiska cietrzewi tam się zaczynają). Porzucone śmieci, głównie puszki po napojach energetycznych niczym wianuszek otaczają te trasy. A z pobliskich zabudowań idzie fala smogu - bo na to pieniędzy zabrakło. Czy na pewno na to powinny być wydawane pieniądze? Na dewastację ostatnich niezabudowanych terenów?
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka