Czy jesteś zadowolony, że tu mieszkasz ? Co Cię cieszy a co denerwuje ? Wypełnij naszą ankietę, jej wyniki opublikujemy niebawem. Kliknij w ten pasek i poświęć nam max 10 minut.

Reklama

2020-11-30 13:30:23

Pandemia

Minister zdrowia będzie rekomendował zamknięcie stoków narciarskich?

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej dziennikarze pytali ministra zdrowia, o sytuacje z niektórych stoków narciarskich, gdzie pojawiły się tłumy. Tłok widać było również w niedzielę na zakopiance, gdzie tworzyły się zatory.

- Jeżeli chodzi o kwestie tych obrazków, które zdominowały sieci społecznościowe, to oczywiście, jako minister zdrowia mogę wyrazić zaniepokojenie tą sytuacją - powiedział minister Adam Niedzielski.

Dodał, że radzi, aby śledzić jak te zachowania przeniosą się za kilka dni na liczbę zakażeń.

- Stoję na stanowisku, że jeżeli pewna odpowiedzialność społeczna nie będzie realizowana, to ja będę pierwszym w Radzie Ministrów, który będzie rekomendował premierowi zamknięcie stoków. Mamy do czynienia ze zdjęciami, które mówią, że w żaden sposób nie były zachowane wymogi sanitarne - podsumował Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnimi zapowiedziami rządu stoki narciarskie mają być otwarte, ale do końca ferii zamknięte pozostaną hotele i restauracje.  

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2020-12-02 15:48:47
@stasek
Widać masz monopol , na komentarze ?na wyrażanie własnych opinii ? na co jeszcze masz monopol ? @stasek .
Wracając do tematu P. Minister był dyrektorem do spraw kontroli w ZUS i nie przeszkadza ministrowi że w budynku zabranym Góralom na gimnazjalnej uprawia się turystykę służbową na talony zamiast leczyć ludzi tak jak było to kiedyś? Ciekawy sposób na walkę z pandemią , wygląda na to że ta pandemia to przedsięwzięcie polityczno gospodarcze wykute w mediach .
stasek 2020-12-01 22:00:22
Do nick Janowski
Ej sfrustowany chłopce emerycie.
Licz podwyzke jaką dostaniesz w marcu i 13 w maju bo do komentarzy sie nie nadajesz.
Walnij symboliczny kieliszek ,, zimnej wody? i idź spać
Janowski 2020-12-01 17:45:45
W staskowie wszyskie staski żyją za emeryturę babci ale nie za pieniądze , co z tym poszanowaniem i godnością ? Co do ministra Ziobry to taki sam korporacyjny pajac jak wszyscy z tej korporacji prawa - teraz kur..... my , jak nie my to oni a to dalej ta sama korporacja i tak od porozumień okrągłego stołu .
Truteń 2020-12-01 13:03:41
@dziadeek
Magister Ziobro w sumie rządzi polskim systemem prawnym już siedem lat. Jest ober prokuratorem i ministrem sprawiedliwości jednocześnie. A rządzący mają większość w Sejmie.
Cóż więc przeszkadza Zbysiowi zreformować sądownictwo?
Bo póki co poza zamieszaniem efektów jego działań nie widać.
Tzn. widać.
Zero efektów.
dziadeek 2020-12-01 11:35:43
@Karol. ----------- Tys piykne!!!
Ja tak siedem klas, -- za jojka --- zero to zero!!!


Zależy gdzie go wstawimy!!!
Karol 2020-12-01 10:59:08
@dziadeek. W kwestii ziobrowych pomysłów i porządków, taki sobie utworek Pana Brzechwy:
Toczyło się po drodze:
"Z drogi, gdy ja przechodzę!
Ja jestem sto tysięcy,
A może jeszcze więcej"
Folgując swej naturze,
Wołało:"Jestem duże!"
Pyszniło się przed światem,
Że takie jest pękate.
Mówili wszyscy z cicha:
"Ma brzuch, a brzuch to pycha"
I później się dopiero
Spostrzegli, że to Zero.
dziadeek 2020-12-01 08:34:50
@ blokers - o co Ci chodzi???
Piszesz - "Bez silnego, sprawnego, szanowanego, systemu prawnego czeka nas prawo dżungli, wasalstwo, chaos i anarchia."
A potem - " Niestety pislamizm obrał sobie za cel rozmontowanie wszelkich podstaw niedawnego systemu prawnego..."
Czyli ten "dawny" system prawny jest jedyny i słuszny? Sędziowie nominowani przez poprzednich prezydentów są prawi, a przez obecnego są lewi?
Jakie "dawne" sady były to dobrze pamiętamy, bardzo dobrze!!!
Jakie nowe będą, to się dowiemy!!!
Dziwne jest w tym wszystkim to, że tym "dawnym" sądom strasznie nie po drodze z tymi nowymi i robią wszystko żeby tych nowych sądów nie było.
Na słowo "Ziobro" mają zaburzenia żołądkowe.
stasek 2020-12-01 07:16:22
Coś dorzucę
Jaki system prawny, jakie poszanowanie prawa, jaka uczciwość w życiu codziennym i w biznesie jaki szacunek dla drugiego człowieka??????????????????????????????????????????
Tylko piniondze piniondze piniondze piniondze piniondze piniondze piniondze
Posejdon 2020-11-30 20:24:10
Minister z premierem wiedza ze maja w goralach wiare i glosy.
To o co kaman.
Cicho tam.
Siedziec i buzie na klodke
Wasz wyboŕ ,ale mi sie chce z was smiać
Ksiadz kazal na kazaniu , pomogl tępym strzalą,na kogo glosowac to teraz idzcie do ksiedza po gosci do hoteli ,pensjonatow i na wyciagi.
Jestescie załosni.
Pomoze pozdrawia.
blokers 2020-11-30 19:42:45
@mieszkaniec, szacun. W pełni popieram. Uczciwemu zawsze wiatr w oczy. A cwaniactwo się panoszy. Bez silnego, sprawnego, szanowanego, systemu prawnego czeka nas prawo dżungli, wasalstwo, chaos i anarchia. Niestety pislamizm obrał sobie za cel rozmontowanie wszelkich podstaw niedawnego systemu prawnego i "wymienia dyktę na karton". To już tylko kwestia czasu kiedy dykta zwali się nam na łeb. Obywatele, mieszkańcy są zdani tylko na siebie. W naszym lokalnym wymiarze jesteśmy zakładnikami cwaniackich biznesmenów. Nikt się z mieszkańcami nie liczy ale często powołuje się na ich dobro. Kłamstwa i obłuda dla zamaskowani prywatnych interesów.
franek 2020-11-30 18:16:26
Aplikacja covid (czy jak jej tam) ostrzega gdy przez 15 minut byłeś w odległości 2 m od osoby potencjalnie zakażonej.
Na stoku jeśli jesteś blisko kogoś to przez chwilę i na świeżym powietrzu.

Gdzie tu sens, gdzie logika???
dziadeek 2020-11-30 17:32:45
Z dowiyn downa syćka wiedzom, ze razem z sezonem zimowym zaconoł siy u nos sezon grypowy. A brało siy to z tego, ze kochani goście nawieźli dutków z zarazom grypowom.
Dutki potrzebne, nie śmierdzom, ale niescynściy przyniyść mogom.
z boku 2020-11-30 17:13:03
Do kazdego co madrzejszy.

Popatrzmy na rezim sanitarny w galeriach,kosciolach i na stokach. W galerii 1 osoba na 15 m2 w kosciele chyba mniejsza a na stoku 100m2 dla jednej osoby. Jaki tu jest sens?? swieze powietrze i zamkniety budynek. Restrykcje musza byc ale sensowne. Na stoku niech bedzie 1 narciaz na 10 m2 ale w serwisie kolejki z dystansem ,czy o tym ten rzad kiedykolwiek pomyslal?? Chyba maja zamiar wszyscy na narty sie zjechac i na wszelki wypadek robia sobie miejsce beda jezdzic sami jak krolowie i niech nie zapomna zabrac ze soba tego z Zoliborza i puscic na worku foliowym ze samej gory.
Osiol 2020-11-30 16:42:07
To dzięki turystyce skala zachorowań tek duża była teraz spadło i co uważacie ze powinno być więcej więc wyjazdy służbowe i znowu wzrost zachorowań to niema końca
a co tam 2020-11-30 16:26:21
Turystyka delegacyjna pokazuje jak hotelarze i delegacyjni kombinują aby obejść przepisy. I jak tu wierzyć że nasi rodacy będą stosowali się do obostrzeń gdyby popuścili wszystko . Na delegacje jest sposób, aby każdy taki delegacyjny obowiązkowo pokazywał w hotelu delegację z zakładu pracy i ciekawy jestem czy zakład wysyłałby też ich żony i dzieci. Wtedy jak coś nie tak karać jednych i drugich. Ministrze pozamykaj prawie wszystko i surowo karaj niech kwiczą wtedy może ograniczy się pandemie.
Fuku 2020-11-30 16:06:03
Jeżeli w danej galerii handlowej lub na stoku narciarskim nie przestrzega się uzgodnionych ograniczeń sanitarnych, to najpierw powinno być upomnienie, potem ostrzeżenie, a na końcu zamknięcie, ale bez odpowiedzialności zbiorowej, każdy przypadek powinien być rozpatrzony indywidualnie. Zobaczymy, co będzie za 2 lub 3 tygodnie i czy już wtedy rozpocznie się trzecia fala zachorowań na COVID-19.
Karol 2020-11-30 15:52:19
Mam propozycję dla Pana ministra. Niech on se rząd zamknie w sali bez klamek i z kratami w oknach. Sfinansujemy pobyt z wyżywieniem, ale bez prawa do przepustki. Wszyscy będą zdrowsi, a kraj znormalnieje.
X men 2020-11-30 15:15:04
A tłumy w galeri tego TP nie pokajuze.Tylko branża turystyczno gastronomiczna winna chorobie no i korki na zakopiance bo podróże służbowe. Ludzie nie dajmy się zastraszyć bo prawa nikt nie łamie i wała mogą nam zrobić. Próbowanie nakazać przeprowadzenia dochodzenia przez hotel czy pensjonat jaki jest służbowy cel przyjazdu klienta to jest łamanie prawa
mieszkaniec 2020-11-30 14:54:37
Niech zamkną, skoro tworzący petycje, twórcy teorii bez pokrycia w praktyce nie wywiązują ze składanych deklaracji. Tutaj się jedynie krzyczy, grozi, wyzywa uczciwych od konfidentów, tworzy nic nie warte apele i petycje bez pokrycia w rzeczywistości. Napisać, a potem jakoś będzie. Czyli nie będzię! Pozamykani w urzędach samorządowcy zadufani w sobie uważają, że napiszą, podziękują sobie i będzie zrobione po ich myśli. Jak chcecie egzekwować przestrzeganie obostrzeń, skoro nawet narzędzi do tego nie macie? Dwa zespoły drogówki, może dwa prewencji w jednym czasie w całym powiecie, a dzielnicowi ogona nie mogą złapać na sprawdzaniu kwarantanny, bo na nic innego im czasu nie starcza. Kto to będzie weryfikował? Może burmistrz, wójtowie i starosta, którzy obiecują przestrzeganie reżimu zabiorą się za składanie realnych wiarygodnych deklaracji, bo o przestrzeganiu prawa pojęcia brak. Z egzekwowaniem zakrywania ust i nosa tutaj nie można sobie poradzić. Turystyka delegacyjna kwitnie. Jaki reżim, jakie przestrzeganie obostrzeń na ulicach, pensjonatach, gastronomii? Tutaj jest totalne bezprawie, na które jest przyzwolenie. A mieszkaniec się nie liczy. Pan burmistrz wypowiadający się w imieniu"przedsiębiorców i mieszkańców". Dokładnie taka kolejność tutaj obowiązuje. Najpierw biznes potem mieszkaniec, czyli gdzieś na samym końcu tego łańcucha. Samodyscypliny w tym narodzie nie ma, a w naszej społeczności oszukiwanie, to przejaw sprytu. Cierpią na tym uczciwi, przestrzegający prawa. Wiadro ścieków spływa obecnie na każdego z nas w mediach, jacy to jesteśmy pazerni, oszukujemy turystów, tylko dutki nam w głowie. Taki oto jest obraz współczesnego górala. To ci sprytni w swoim mniemaniu, nie ci uczciwi do tego doprowadzili a wsydzą się jedynie ci, którzy wstyd posiadają.
Obiecujcie dalej gruszki na wierzbie. Papier wszystko przyjmie!
Ale... 2020-11-30 14:30:07
to zwykłe zastraszanie jest. Jeśli przepisy zostały złamane na konkretnych stacjach to trzeba wyciągnąć konsekwencje. A pan straszy zamknięciem wszystkich, nawet tych co jeszcze nie zdążyli się otworzyć. Zdjęcia z galerii też obiegły całą Polskę i co?
Ella 2020-11-30 14:27:35
Przecież to nie wina ministra, że jest pandemia. On jest odpowiedzialny za zdrowie i życie Polaków, którzy są bardzo nieodpowiedzialni. Albo wyciągi i reżim sanitarny albo wyciągi zamknięte. Jako mieszkanka Zakopanego liczę na to, że minister zadba o moje bezpieczeństwo.
Stasiu z Dzianisa 2020-11-30 14:25:44
Miał być REŻIM SANITARNY !!!!!!!!!!! I tak to właśnie iść na rękę cwaniaczkom... Dlatego to nie jest żaden sposób! Powinien być lockdown 2-3 tygodnie ale całkowity.
Grzegorz 2020-11-30 14:10:06
Rzeczywiście prawda jest że były tłumy na stokach narciarskich ale Pan minister zapomniał wspomnieć o tlumacz w Galeriach Handlowych teraz zrzuca wzrost zachorowan na stacje narciarskie. Gdzie na Północy Polski są stacje narciarskie?
Magda 2020-11-30 13:43:38
Na wyciągu się zaraża a na ulicach protestujący kobiety. Ludzie leczcie się. Pozwólci się zamknąć w domkach to na wiosnę będą inne choroby
Wszytko nam zabroncie niech Pan minister nie zapomni zamknąć galeri bo tam też były tłumy
kurr 2020-11-30 13:43:10
jeszcze biedny nie wie, że będzie siedział za zaniżenie testów i potraktowanie Polaków jak stada krów w ramach odporności stadnej.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymoszkowa poszukuje, na sezon zimowy, pracowników na następujące stanowiska: - obsługa bramek - utrzymanie stoku - parkingowy - segregowanie odpadów komunalnych Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-21 18:00 Regulujcie drogi 2021-01-21 17:15 Sołtys wali z grubej rury 2021-01-21 16:30 Znów czarne chmury nad rabczańskim przedszkolem 2021-01-21 15:52 100 lat wszystkim babciom (WIDEO) 2021-01-21 15:15 Wiktorek potrzebuje pomocy 2021-01-21 15:04 Zmarł Stefan Jakubiak, znany nauczyciel, pianista, przewodnik tatrzański 2021-01-21 14:54 K2 I SZERPOWIE 2021-01-21 14:30 Spowodował groźną kolizję i uciekł 2 2021-01-21 14:21 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 2021-01-21 14:15 Jaki są Wasze noworoczne postanowienia? Czy jesteście im wierni? 2 2021-01-21 13:30 Babcia pod szczególnym nadzorem 2021-01-21 13:10 Podróż przez Pakistan 2021-01-21 12:45 Wiosenna pogoda na Podhalu 2021-01-21 12:15 Na Podhalu 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 3 2021-01-21 12:06 Prywatna opieka medyczna dla dziecka – czy to się opłaca? 2021-01-21 11:45 Czwartkowy jarmark w minorowych nastrojach 3 2021-01-21 11:30 Pomóżmy odnaleźć Dori 2021-01-21 10:45 Życzenia na Dzień Babci i Dziadka (WIDEO) 2021-01-21 10:00 Zatrzęsło Podhalem 2 2021-01-21 09:30 W Tatrach wieje halny. Będzie coraz cieplej 2021-01-21 09:00 Strażnik nie od parady 2 2021-01-21 08:00 Do końca stycznia można się starać o dodatkowy zasiłek opiekuńczy 2021-01-21 07:00 Oni mają dość 2021-01-20 22:00 Biegiem po śniegu 1 2021-01-20 21:14 Ludzka władza 2021-01-20 20:30 W aptece w Zakopanem Gripex kosztuje prawie 39 zł, a w internecie... 17 2021-01-20 19:59 Na Krupówkach śnieżne góry 1 2021-01-20 19:44 Podróż po smakach Spisza 2021-01-20 19:13 Na Krupówkach nie ma może tłumów, ale pusto też nie jest 4 2021-01-20 18:59 Jurorzy Góralskiego Karnawału 2021-01-20 18:33 Ocalić od zapomnienia 2021-01-20 18:15 Sesja jak express 4 2021-01-20 17:30 Szczepienia w Szczawnicy 1 2021-01-20 16:39 Ognisty zachód słońca nad Zakopanem. Co nam przyniesie? 2 2021-01-20 16:00 Oznakowanie prawidłowe, ale niewidoczne 2021-01-20 15:15 Kiedy śmieci. Darmowa aplikacja 3 2021-01-20 14:30 Pobiegamy pod reglami i na Olimpie 3 2021-01-20 13:45 Ta sama treść, różni nadawcy - więc niech się minister martwi 2 2021-01-20 12:59 Sądy kasują kary, które nakłada sanepid 21 2021-01-20 12:15 Tak pięknie jest na Kasprowym (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2021-01-20 11:30 Czy przedsiębiorcy na Podhalu powinni otwierać swoje biznesy (SONDA) 19 2021-01-20 10:35 Prawie 7 tys. zakażeń w Polsce, 8 na Podhalu. Bardziej dokładne dane 1 2021-01-20 10:00 Nasze Beverly Hills 2021-01-20 09:43 Może ktoś rozpoznaje tego psa. Błąka się po Rabce 2021-01-20 09:29 Poranek na nartach w Dolinie Małej Łąki (WIDEO) 2021-01-20 09:00 Gmina dowiezie na szczepienie 2021-01-20 08:00 Segregacja, kody i kontrole 13 2021-01-19 21:30 Światełko w kanale 2021-01-19 20:45 Kolędnicy z Lubomierza (WIDEO) 2021-01-19 20:00 Mundurowi bezdomnym
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka