Reklama

2020-12-16 12:35:23

Podhale

Coraz gorsze informacje dla branży turystycznej. Zamkną wyciągi?

Jak podaje radio RMF FM, pojawił się pomysł zamknięcia po świętach nie tylko hoteli, ale także stoków narciarskich.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że rząd rozważa po świętach zakazanie wyjazdów służbowych. Dziś dziennikarze RMF FM dotarli do informacji, że oprócz całkowitego zakazu wynajmowania noclegów dojdzie jeszcze zamknięcie stoków narciarskich. Ma to odebrać turystom powód do przyjazdu w góry. Zakazy miałyby obowiązywać od 27 grudnia.


Czy te informacje potwierdzą się - trudno powiedzieć. Wiele pewnie zależy od liczby zakażeń. Wiele sąsiadujących z Polską krajów już teraz wprowadza surowsze rozwiązania, włącznie z zamykaniem części sklepów.


Przypomnijmy, że apel o większe otwarcie turystyki wystosowały do rządu samorządy z terenów górskich, w tym również te z Podhala.  

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
tylko pis 2020-12-16 22:25:35
I bardzo dobrze,niech zamkną wszystko. Moje zdrowie jest najważniejsze. Brawo PIS! Popieram! Tylko PIS! Jarek wybawcą podhala od wirusa
Leszek 2020-12-16 21:52:10
I jeszcze jedno. Niech każdy, kto kiedyś chodził do szkoły i miał w tej szkole matematykę, weźmie teraz do ręki kalkulator i policzy.
Dane z dzisiejszego dnia odnośnie ilości ogólnej osób zakażonych, osób zmarłych i ilości ozdrowieńców.
A potem niech to porówna z ilością ludzi na kwarantannie.
Wyjdzie bardzo ciekawy wynik.
Teodor 2020-12-16 20:56:11
@Józek. Nie pisz bzdur i nie mąć, walnij 2 lufy dorzuć 3 sajty pod śparchet i idź spać. Tak ci radzę jako górol z dziada pradziada.
Niewzruszona 2020-12-16 20:51:51
#dziwne to czasy
Dzięki za troskę. Nie oczekuję szacunku od głupców, egoistów, krzykaczy i tobie podobnych. Nikogo nie skubię. A czasy sam sobie ukształtowałeś przez lata wraz z kolesiami. Gdybyś miał odrobinę honoru- nie zmieniłbyś niku
Zwieracz 2020-12-16 20:50:24
@Czechy i Niemcy 100% rekompensat. U nas aborcja i podlizanie sie duchownym.
Józek 2020-12-16 20:32:13
Większość tu komentujących to widać cepry,którzy mają najwyraźniej traumę po pobycie w górach lub inni co zazdroszczą tym którzy żyją z turystyki. Żeby Wam dogodzić ,to chcielibyście w hotelach 5 gwiazdkowych spędzać urlopy, żeby stoły były syto zastawione wszelkiego rodzaju jedzeniem i napojami wysokoprocentowymi, muzykanci,baseny,sauny, itp. i żeby to było za pół darmo a na dodatek żeby miejscowi usługiwali Wam jak służący na rozkazy. Jak słyszę że górale to pazerni, to mnie skręca. Może są sporadyczne przypadki wykorzystywania w jakiś sposób turystów ale bez przesady. Można porównywać ceny z nad morza, centrum Polski i z pod Tatr,więc nie piszcie że w górach drożyzna. Bo jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie gdzie wynajmować nocleg i gdzie się stołować żeby nie przepłacać. My miejscowi też moglibyśmy poopowiadać o Waszym zachowaniu tu w górach i dolać oliwy do ognia,ukazując Wam co my też myślimy o Was i to nie zawsze pozytywnie. Można by było nie jedną książkę napisać. Mimo to wiemy, że tylko mniejszość z Was zachowuje się poniżej krytyki ( delikatnie mówiąc) i nie wrzucamy wszystkich do jednego wora. Do wiadomości antypisowców: to nie z pis powstał i przyszedł covid 19,nie pis pozarażał covidem 19, nie pis wymyślił obostrzenia. Obostrzenia są w większości krajów UE i u nas nie są najgorsze. Za wszystkie Wasze niepowodzenia życiowe zwalacie na pis. Myślicie że jakby rządziło peło to wirusa by nie było i każdy żyłby jak dawniej ?
Leszek 2020-12-16 20:31:46
Ja mam tylko jedno pytanie do tych którzy tak bardzo dbają o nasze zdrowie. Tylko jedno.
Dlaczego, jeżeli się tak strasznie troszczycie o nasze zdrowie, zamykacie nam miejsca pracy, to dlaczego sprzedajecie gorzałe, fajki z akcyzą, skoro doskonale zdajecie sobie sprawę ile to powoduje zgonów w skali roku w kraju.
Niech wyjdzie pajac i niech mi odpowie na tak proste pytanie.
I tyle w temacie.
dziwne to czasy 2020-12-16 19:53:58
Coś mi się wydaje, że "wzruszonej" wzruszyć się nie da, skoro chciałaby obskubać emeryta. Emeryt to nie pasożyt społeczny ale osoba, która przepracowała swoją produktywną część życia, by teraz móc spokojnie żyć do czasu, gdy to życie się kiedyś skończy. Może doczekasz emeryckiego życia, ale szacunku możesz nie doczekać, z takimi poglądami.
czkawka 2020-12-16 19:42:29
Właśnie wyłączyłem Polsat jak zaczął gęgać Pan Zybertowicz, doradca PAD. Opowiada o 5 mln ocalałych miejsc pracy kiedy ja po Sylwestrze 2020 ląduję na bruku. Bzdyry opowiada o tarczy gdzie 100% tarczy jest za granicą dla utrzymania miejsc pracy.
maktostaki 2020-12-16 19:36:30
#mieszaniec
Dokładnie. W punkt. Bardzo dobra riposta
franek 2020-12-16 17:50:39
@robo

Dokładnie tak. Słowacki przykład pokazał że te wszystkie dodatkowe obostrzenia można sobie w buty wsadzić. Zamykali dwa razy cały kraj, był stan wyjątkowy, przetestowali prawie wszystkich. I co to im dało?
Teraz znów się zamykają.
Y 2020-12-16 17:21:54
@mieszkaniec prawie cała prawda o Podhalu brawo.
Iwona 2020-12-16 16:46:27
@mieszkaniec: BRAWO, nic dodać, nic ująć! Żeby jeszcze mogło być inaczej!
mieszaniec 2020-12-16 16:09:12
@zamykać! popieram . Ale nie oczekuj empatii we wsi gdzie pali się śmieciami, ścieki ładuje do potoka, a stare sprzęty agd wywozi do lasu. Tu jest inna mentalność, życie kręci się wokół dutków a jak nie gonisz za pieniądzem to jesteś frajer i przyszedłeś za torami. Nieważne że truję siebie, rodzinę, sąsiadów, dzieci,... ważne że pieniądze za wywóz śmieci zostaną w kieszonce a przy okazji jeszcze mniej wydam na opał dla ceprów - i mogę ze spokojnym sumieniem iść na mszę żeby rzucić dyszkę na tacę, żeby się przed sąsiadem pokazać. Jeśli ktoś naraża swoje dzieci dla kilku stówek, paląc śmieciami, to Ciebie i Twoją rodzinę poświęci za parę groszy bez mrugnięcia okiem. Jakiś wirus, którego nie widać, nie jest żadną przeszkodą do bogacenia się kosztem zdrowia i życia społeczności.
Wszyscy tutaj jesteśmy zakładnikami wynajmujących, tylko ich interes się liczy i jest godny najwyższych poświęceń. Pracownicy mają tyrać "za miskę ryżu" bo jak nie to do pola. Przyjadą następni naiwni szukać życiowej szansy, Ukraińcy. Mieszkańcy mają siedzieć cicho i nie narzekać na uciążliwości. A jak się nie podoba to sprzedaj działkę, mieszkanie i się wyprowadź. Czytaj @z podhala hotelarz i @xyz, pierwsze co robią to zwalniają pracowników i odgrażają się że będą zatrudniać Ukraińców (jakby teraz nie zatrudniali). Może niech się pochwalą swoim NIPem (jeśli mają), to sprawdzimy jakie pieniążki przygarnęli z pomocy rządowej i innego wsparcia - SUDOP. Jeszcze ciekawsza byłaby lektura "pitów" ale tego nawet najbliższej rodzinie nie udostępnią.
Biedne to podhale - mentalnie i duchowo.
Jo 2020-12-16 15:40:11
Czytając komentarze oraz słuchając informacji o zamykaniu się niemal całej Europy wynika ze PiS rządzi w całej Europie.
wzruszona 2020-12-16 15:33:51
#zamykać!
bardzo przejmująca opowieść. A z czego Ty żyjesz? państwowa posadka? emerytura rodzica? 500+? Wiem, też jesteś na emeryturze. Masz czas żeby podglądać sąsiadów. Chroń więc siebie i swoich bliskich, byt macie już zapewniony. Ale inni muszą niestety jeszcze popracować na tę wymarzoną emeryturę. I nie mam tu na myśli właścicieli pensjonatów, ale tych co u nich pracują. A może chciałbyś podzielić się z nimi swoimi miesięcznymi dochodami?
Yajami Omate 2020-12-16 15:33:20
Tak sobie rozmyślam i wspominam, i zastanawiam się czy Ewa Kopacz (była minister zdrowia) była tak głupia czy miała fachową wiedze, nie kupując szczepionek na ptasią grypę w 2010 r. Cała Europa jechała po nas jak po burej s@ce za nie kupienie i szczepienie obywateli. I co, i zmarło tylko ok. 190 osób a w Europie ile zmarło i to z powikłaniami. Nie kopie się studni jak płonie dom, czas już zmarnowany, ale można przyjąć model Szwedzki. Szwedzi nie wprowadzali żadnych represji a zachorowalność i śmiertelność mają porównywalne do nas. Z tą różnicą że oni uratowali gospodarkę a my jesteśmy w ruinie.
@zamykać!, nie wiem jakbyś opiekował, chuchał na zimne, pielęgnował to i tak przed "kostuchą" rodzica nie schowasz.
prawda 2020-12-16 15:29:58
Do wszystkich co piszą że Górale pazerni itp popukacie się po głowię nie wiecie co piszecie widać że w życiu nigdzie nie byliście i gówno widzieliście ze tak piszecie dobrze tam jedna osoba napisała ze on sprzedałby majątek i może żyć do końca życia popieram
Fuku 2020-12-16 15:21:12
W zwykły dzień dużo narciarzy na stokach, a tłumy będą w weekend. Tłoczno w galeriach handlowych. Widać, że ludzie mają pieniądze i chcą je wydawać. Obecne obostrzenia w stosunku do tych z marca to pikuś.
aa 2020-12-16 15:01:51
chciałem tylko powiedzieć Tym którzy narzekają za górali, wiekszość tych pazernych górali jest z polski (cepry) którzy pokupowali tu mieszkania i apartamenty. Z drugiej strony jak się chce wanne, kominek, basen w cenie 30 zł na sylwester. Odpowiedzcie sobie sami.
tiktak 2020-12-16 14:47:05
Eee...tam nie bójta sie chłopy, dodrukuje sie pieniędzy, rozda sie ludziskom w ramach tarczy 20,02 i bedzie git????
zamykać! 2020-12-16 14:44:29
@antykancelista. Przedwcześnie, niestety, nie mogę przyznać, ze zgodnie z Twoją radą (czyli zasługi nie dla Ciebie), potwierdzam, że od marca br mam zamkniętego w domu Rodzica - sprawnego, samodzielnego, z bardzo niską odpornością, dla którego jakakolwiek infekcja (o covidzie nie wspomnę) jest zagrożeniem życia, a który zamiast prowadzić normalne życie, ogląda z okien zmieniających się "turystów" i "ciężko pracujących na delegacjach" w sąsiadujących pensjonatach. Urodzony tutaj z dziada pradziada - żeby nie było wątpliwości, bo może ktoś uprzejmy zauważy, żeby "wy...ć jak nie pasuje". Znam też osoby leczone onkologiczne, które w podobny sposób chronią siebie, żeby mieć szansę na przeżycie, na kontynuowanie leczenia, przyjmowanie bieżącej chemioterapii.
Równocześnie mam po sąsiedzku trzy pensjonaty - funkcjonujące legalnie, zarejestrowane, które od wiosny, jak zaczęły sezon, tak też rozwijają do dzisiaj działalność bez żadnych ograniczeń. Ich Właściciele oceniają tegoroczny sezon jako "sezon marzeń". Mam też przed oknami restaurację, która, najogólniej mówiąc, "również" na wynos świadczy usługi.
Tak więc, arogancki, egocentryczny członku lokalnej społeczności - nie zauważam pogorszenia się statusu materialnego moich wynajmujących i karmiących innych sąsiadów, a bardziej niż potrzeba zabawy przyjeżdżających tutaj jest dla mnie priorytetem życie moich bliskich, życie chorych i słabszych i tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na fun, chociaż z pewnością mieliby na to ochotę. Tobie natomiast zalecam, za Twoją radą, zamknięcie, poszukanie w sieci kursu online podstaw kultury osobistej, może się przyda, bo kultury wypowiedzi u Ciebie brak! Tak wygląda to społeczeństwo, tak wygląda to miasto, które kurortem było ale już nie ma szansy być, a Ty jesteś najlepszym reprezentantem tego psującego się społeczeństwa.
A kaczki to smacznej życzę Ci na świątecznym stole! I dużo zdrowia, żeby nigdy Ci go nie zabrakło. Dzisiaj dobrze, nie znaczy, że jutro będzie wyglądać tak samo dobrze!
M86 2020-12-16 14:40:46
To jest wszystko nienormalne . Jak to jest że ludzie dostaja mandaty za brak maski a to nawet nieopublikowne w dzienniku ustaw bylo ( nie wiem czy jest dalej) . To jest cyrk i kpina . Ludzie musza sie obudzic. Wszystko zamykac ale mandaty dawac . I takich patologii jest multum. No to dajze choc zarobic na ten mandat jak go dajesz. I to wszystko sie dzieje w imeniu Polskiej Rzeczpospolitej . Skandal!!
z podhala hotelarz 2020-12-16 14:32:37
Dla tych co tak krytykują hotelarzy.
Na dzień dzisiejszy z 52 osobowego zespołu zwolniłem 40 osób.
5 osób jest na urlopie bezpłatnym.
Reszta to moja rodzina (remonty).
Dodatkowo mamż prawie zero obrotu z dostawcami i firmami, których dochód zależny jest ode mnie.
Z czego się cieszyć.
Ku waszej niewiedzy moi znajomi hotelarze w innych krajach dostają wielkosobotnie większa pomoc począwszy o kosztów środków trwałych, wynagrodzeń pracowników, opłat czynszowych i postojowych przy pustych pokojach.
Brawo za myślenie.
Za takie słowa jak wasze powinienem po pandemii zatrudnić tylko Ukrainców.
Grzegorz 2020-12-16 14:25:21
Podhale kozlem ofiarnym braku obostrzen w innych dziedzinach gospodarki zwlaszcz otwarcia galerii już Morawiecki mówi o czarnych dniach i miesiącach a nasz Minister G.M robi z sobie B.... na konferencjach prasowych
Pycha I Szmal 2020-12-16 14:15:49
czytam komentarze i podziwiam mądrości w nich zawarte - jeżeli zamknięcie wszystkiego miałoby jakikolwiek sens to dlaczego wiosenne zamknięcie nic nie dało przy zakażeniach poniżej 100 dziennie ?
xxx 2020-12-16 14:13:40
i super niech wszystko zamkną, niech górale ktorzy glosowali na pis niech dostana jak najmocniej po tyłku.....
rycho 2020-12-16 13:59:29
@mieszaniec @zamykać Najwyrażniej niektórzy dozgonnie odporni są na wiedze i myslenie .
ŻADNEJ NORMALNOŚCI RZĄDZĄCY JUŻ NIE PRZEWIDUJĄ . TWARDY RESET .Maseczki do końca swiata ,szczepionka co pół roku . Dyktat koncernów i farmaceutycznych potentatów .
Jak tacy jak wy się nie obudzą , bedzie to jeszcze szybciej
Truteń 2020-12-16 13:52:24
Czyli Adrian wpadnie "służbowo" poszusować jeszcze przed świętami, a 27-go powrót do Warszawy.
robo 2020-12-16 13:46:59
forum pełne ZGORZKNIAŁYCH nieudaczników , zadroszczącym tym którzy ciężką pracą się wzbogacili .
Nie pomyśli jeden z drugim ,że to głupie bezpodstawne nakazy. NIszczące podstawy państwa w myśl obcych interesów . Że grypy nie zahamuje głupawy zakaz . Słowacy się testowali ,pozamykali wszystko i po trzech tygodniach grypka szaleje nadal .
A szczepionkowcy niech się szczepią zobaczymy ile im to pomoże .
masorz 2020-12-16 13:45:53
Kpiną to są akurat te obostrzenia. Jak Podhale zbankrutuje to dalej będziecie wiernie jak owieczki słuchać rządzących? Gdzie ta iskra buntu? Zaraz zostawią was z niczym, wszystko zamkną a Ty radź sobie sam i pokornie płać podatki bo jak nie to stosowny urząd już czeka...
xyz 2020-12-16 13:34:24
Jaka pazerność ?! zwolniłem 12 osób, cieszy Cię to ? jeżeli cieszą Cie takie informacje to na prawdę coś z Tobą nie tak.
Wyjazdy służbowe zredukowały obłożenie w moim obiekcie o 80%. Mam teraz 2 osoby. Niestety jeżeli się to potwierdzi jestem zmuszony im podziękować. Te osoby płacą za wynajem mieszkania w Zakopanem 2500 zł.
Myślcie o pracownikach a nie tylko właścicielach. Ja moge sprzedać majątek i wydawać dziennie 1000 zł do końca życia. Ja będę żył, ale oni muszę z powrotem wrócić do swoich miast.
Stasiu z Dzianisa 2020-12-16 13:24:41
Bardzo dobrze! Oby tak zrobili. A to wszystko dlatego bo górole są pazerne, nieuczciwe i bezbożne. Wiara tylko na pokaz! A na codzień cwaniactwo.
mmm 2020-12-16 13:22:53
I po co komu potrzebna była ta furtka na wyjazdy służbowe? Przyjmowali niektorzy gości to teraz niestety tak jest jak jest. Rozeszła się fama, że można służbowo wyjechać to i tysiące Polaków zapragnęło wyjechać na święta. I nie piszcie tu swoich żali na PiS. Pretensje proszę mieć do EU bo od nich idzie przykład, tam zamykają stoki i hotele.
500+ siedzieć w domu 2020-12-16 13:18:31
Dlaczego dopiero po świętach ?
Przez te 2 dni 25,26.II kupa 500+ów
zrobi najazd
i będzie rozsiewać zarazki
stasek 2020-12-16 13:16:26
Logiki w tym nie ma
Albo zamykać wszystko albo wszystko otwarte.
A tak kpiny z prawa którego nie da się egzekwować lub się nie chce egzekwować.
antykancelista 2020-12-16 13:12:01
zamykać!
sam się zamknij najlepiej pod toną kaczego guano!!!!!
tadek 2020-12-16 13:03:07
Ważne że kościoły otwarte.
kurr 2020-12-16 12:58:07
może tropem afgańczyków, trzeba będzie na podhalu zasiać mak. nie tylko przez baby.
zamykać! 2020-12-16 12:50:34
... i bardzo dobrze! Aktualnie to jest kpina a nie przestrzeganie obostrzeń, a przede wszystkich nieliczenie się z innymi. Dopóki cwana cześć narodu nie zrozumie, że musimy się ograniczać, by jak najszybciej wrócić do normalności, będziemy się tak bawić w kotka i myszkę w nieskończoność. Zamknąć, odizolować, przestrzegać, by móc jak najszybciej normalnie żyć.!
mieszaniec 2020-12-16 12:49:24
Już widzę wściekłe stada "kwatermistrzów" i "wyrwirączek" ujadające po ulicach. Ratuje nas tylko szczepionka na pazerność.
2021-01-22 21:21 Czy 26 tys. zł to nie za mało 2021-01-22 20:30 Czołgiem do schroniska w Pięciu Stawach (WIDEO) 2021-01-22 19:45 Poniatowskiego do remontu 2021-01-22 19:00 W sobotę otwiera się pierwsza restauracja na Krupówkach 7 2021-01-22 18:15 Między wójtem a ministrem 2 2021-01-22 18:02 Śmiertelne potrącenie pieszego na zakopiance. Droga zablokowana 10 2021-01-22 17:31 W Tatrach spadnie metr śniegu? 2021-01-22 17:10 Gdy odwodnienie szwankuje 6 2021-01-22 17:08 Zmarł były naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR 2021-01-22 16:45 Świętowanie bez wnuków 2021-01-22 16:10 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 1 2021-01-22 15:40 Jest separator krwi pod Giewontem 2 2021-01-22 15:15 Uszkodzona reliktowa sosna zabezpieczona 6 2021-01-22 14:48 Pijacka przejażdżka zakończona w rowie 4 2021-01-22 14:28 Śniegu na Krupówkach już nie ma 3 2021-01-22 13:45 Hotel Bania jak uzdrowisko i przyjmuje gości 13 2021-01-22 13:21 Urząd miasta zorganizuje dowóz na szczepienie 2 2021-01-22 13:00 Skażenie w miejskim wodociągu - przegotuj wodę zanim się napijesz 4 2021-01-22 12:49 Turysta czekał na ratowników w nocy w wykopanej jamie w śniegu 2021-01-22 12:30 Mistrz i uczeń kolędują 2021-01-22 12:16 Ta branża przeżywa hossę 2 2021-01-22 12:00 Michał Borzęcki rezygnuje z mandatu 2021-01-22 11:32 Klemens na spacerze z dziadkiem Adamem. Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego 2 2021-01-22 11:30 Nowy sposób na rejestrację do szczepienia. Trzeba wysłać SMS 1 2021-01-22 11:05 Cztery nowe zakażenia na Podhalu 2021-01-22 11:00 Puchar Świata w Lahti – zapowiedź! 2021-01-22 10:44 Jestem z Zakopanego, zarejestrowano mnie na szczepienie w... Krynicy 6 2021-01-22 10:30 XXV Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II 1 2021-01-22 10:00 Z rodu Bujaków 2021-01-22 09:44 Strzeżcie się internetowych oszustów 2021-01-22 09:18 Alarm smogowy w Mieście - lepiej nie wychodźmy z domu 2 2021-01-22 09:17 Pieszy leżał na drodze - znamy więcej szczegółów wczorajszej tragedii 2021-01-22 09:00 Szczepionka z dowozem 2021-01-22 08:30 Kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe 2021-01-22 08:09 Śmierć na Trakcie Papieskim 2021-01-22 08:00 Na Kasprowym wieje już 136 km na godz. 2021-01-22 07:00 Ruszyła rejestracja seniorów +70. Problemy z infolinią (WIDEO) 2021-01-21 23:01 Ratownicy górscy badają pokrywę śnieżną (WIDEO) 2021-01-21 22:21 Potrącenie pieszego 1 2021-01-21 22:00 Kolędowanie z Młodą Podhalańską Filharmonią 2021-01-21 22:00 Strażacy mają nowy samochód (WIDEO) 4 2021-01-21 21:30 Apis wraca do gry 5 2021-01-21 20:45 CudoTwórcy z Pienin i Gorców (WIDEO) 1 2021-01-21 20:20 Liczy się każda złotówka. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Marka 4 2021-01-21 20:00 Napisz wiersz o górach 2021-01-21 19:15 Budżet drogi 4 2021-01-21 18:45 Mapa zagrożeń ma wzięcie 1 2021-01-21 18:00 Regulujcie drogi 1 2021-01-21 17:15 Sołtys wali z grubej rury 5 2021-01-21 16:30 Znów czarne chmury nad rabczańskim przedszkolem 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-22 21:33 1. Uwaga kierowcy jadący z Krościenka ulicą Główną w Szczawnicy. Ktoś umyślał sobie przejście dla pieszych w rejonie budynku 125 obok słupa, który to przysłania oczekującą osobę nawet w biały dzień. Jakiekolwiek zwolnienie jadącego autem (auta dostawcze, sklep i parkujące) pieszy na tym przejściu odbiera błędną informację i ku zdziwieniu kierowcy wychodzi zza słupa. 2021-01-22 21:20 2. Tak w temacie otwierania biznesu. Biznesmen z Witkiewicza, który już otworzył - "Jaga", nie ma za wielu klientów, to w tym pustych przebiegach mógłby odśnieżyć chodnik/tą breję przed cukiernią, trudno przejść. 2021-01-22 21:18 3. Nyj tak strazacy dostajom auto za grubom kase juz setne z kolei a droga woło o pomste do nieba dejciy spokoj z takimi Bukowianskimi żądami 2021-01-22 21:08 4. @lewy migacz. Oj źle z tobą. Tak sam do siebie. 2021-01-22 20:59 5. DW w Małopolsce są w opłakanym stanie. W jednym roku robi się nawierzchnię a w następnym kratki burzowe. W zasadzie tam po wsiach gdzie buduje się tak modne chodniki (krawężniki) z kostki brukowej, to zapomina się o kanalizacji burzowej. Z czasem ta kostka zarasta trawą. Czas na zmiany w zarządzie. 2021-01-22 20:49 6. Marku! Szybkiego powrotu do zdrowia jesteśmy z Tobą . Pozdrawiamy Cię gorąco. Ania i Wiesiek. 2021-01-22 20:44 7. @Żarło na Krupówkach. E tam, narzekasz. Kiedyś zamówiłem na Krupówkach szaszłyk barani po zbójnicku i wszystko się zgadzało. Cena była zbójecka, a baranem byłem ja. 2021-01-22 20:43 8. Zdecydowanie czarne chmury nad Leszkiem, czego się nie złapie to klapa. Co do Cieplińskiego to powtórka z rozrywki jakby ta sama strategia którą szedł z poprzednikami. Dla mnie jest za słaby choć w porywach jeszcze mu się coś chce, czego nie można powiedzieć o innych radnych. 2021-01-22 20:39 9. podobnie jest w Zakopanem . Jadąc Powstańców Śląskich w stronę Hotelu Mercure, mijając Sosnkowskiego gdy mijamy płynący dołem potok to zawsze po każdych opadach deszczu lub zimą gdy odwilż stoi woda prawie każdy samochód opryskuje ludzi wodą z kałuży..... miejscowi jeszcze wiedzą i uważają ale przyjezdni nie patrzą... 2021-01-22 20:37 10. Może zgłoś się dobrowolnie na policję i oddaj prawo jazdy bo "nie odnajdujesz" się w obecnej rzeczywistości. Wszyscy na tym skorzystają, a najbardziej Ci, których nie zdążysz zabić na drodze.
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Dołącz do nas - facebook