Ratujmy nasze restauracje
"Weekend na wynos" - przyłączcie się się do naszej akcji. Niech każda rodzina zamiast gotować w domu zamówi danie na wynos. Kliknij w ten pasek i poznaj szczegóły.

Reklama

2021-01-08 14:26:20

Zakopane

W ludziach aż kipi. Jak przedłużą obostrzenia to zbankrutujemy

Pod Wielką Krokwią w Zakopanem widać turystów, ale ruch jest kilka razy mniejszy niż w czasie ferii w ubiegłych latach. Przedsiębiorcy z Podhala z wielkim niepokojem przyjmują informacje o rządowych planach przedłużenia obostrzeń.

W tym roku całe ferie odbywają się w jednym terminie, a nie tak jak w latach poprzednich są rozłożone na kilka turnusów. I tak jednak ruch w Zakopanem jest o wiele mniejszy.


Właściciele hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, wyciągów z wielkim niepokojem przyjmują informacje o rządowych planach przedłużenia obowiązujących obostrzeń.

- Żadna tarcza nie zrekompensuje nam utraconych wpływów. Już teraz jesteśmy na skraju bankructwa. Stracony okres świąteczny, sylwester, ferie. Liczyliśmy, że po feriach chociaż w weekendy będzie można coś zarobić, aby pokryć małą część strat - mówi właściciel restauracji w Zakopanem.

Przypomnijmy, że dziś pisaliśmy już o tym, iż według przeciekających do mediów informacji obostrzenia mają być przedłużone: https://24tp.pl/n/76658 

- Pamiętam, jak premier zapowiadał, że dopiero przy bardzo dużym wzroście zakażeń, będzie wprowadzana kwarantanna narodowa. Tymczasem wprowadzono ją, gdy zakażeń jest mniej. Szczególnie na Podhalu od kilku tygodni koronawirus odpuścił, w powiecie tatrzańskim mamy kilka przypadków dziennie. Niech rząd da nam coś zarobić, bo prawie nikt na Podhalu nie umiera już na koronawirusa, a zaczniemy umierać z głodu - mówi z kolei właściciel kwater prywatnych w Zakopanem. - Nie chcemy wynajmować nielegalnie, a za chwilę będziemy do tego zmuszeni.

Pojawiają się też głosy, żeby po prostu, aby po prostu wypowiedzieć rządowi posłuszeństwo.

- W ludziach aż kipi złość. Z tych tarcz wiele osób nic nie dostanie, bo mają inne kody działalności gospodarczej. Nie pozostaje nic innego jak wypowiedzieć rządowi posłuszeństwo - dodaje kolejna właścicielka kwater w Zakopanem.
    

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
obiektywny 2021-01-12 11:33:31
Jak widać górale mają inną mentalność. Wszystko na pokaz łącznie z wiarą niestety jak tam ktoś jeszcze napisał. No i są jeszcze najmądrzejsi jak zwykle. Gdyby ich naprawdę los przypilił czego im nie życzę wtedy by się ocknęli.
goralka7 2021-01-09 11:40:19
do zokopion:)

kogo naucy pokoze cas ...
dyc ta cosi na cornom godzune w skrzyni jessce jest...
Ty sie o mnie nue mortw.
.

i powiem Ci jesce jedno
moja sw.pam .Babka nosiela takim zokopionom i panickom mlyko, maslo, ser przed wojnom jesce , potem za okupacyje...
telo mi opedziala ze we wojne to te paniusie telo byly potem biedne ze ino po kwaterce mlycka kupowaly, a pytaly przyniesc choc lupin z grulek, bo se oplukaly i zupe dzieciom nawarzyly...

zeby my nue dozyli takik casow, Gorole moze biedne ciemne jak niektorzy ik tak widzom, ale zawse se jakosik poradzom...

gorzej z restom...
hej:)
zakopian 2021-01-09 09:40:07
DO GORALKA7 MĄDRY CZŁOWIEK MA COS TAKIEGO JAK OSZCZĘDNOŚCI A SZCZEGÓLNIE JAK PROWADZI INTERES BO RÓZNIE W ŻYCIU BYWA .A SKORO NIE MA TO PRZYRODA GO NAUCZY.CIEBIE WŁASNIE NAUCZYŁA.DO KOGO MASZ PRETENSJE?
Emmil 2021-01-08 22:34:48
To oczywiste i bardzo rozsądne ze skoro na Podhalu nie ma koronawirusa a jest go sporo w całej Polscevto nalezy tu wszystko otworzyć i wpuścić tu miliony ludzi z całej Polski.
Tylko dlatego ze jakiś cymbał wyszedł i powiedział w TV ze tu już się rodziny rozpadają , ludzie chcą się wieszać a prawda jest taka jaką widać przed knajpami, na Gubalowce , na szlakach, na parkingach, w sklepach, na Zakopiance
goralka7 2021-01-08 20:45:07
do Turysty z Polski:)

trafiles chlopie w punkt, w samo sedno:)

do Zuzi
do innych roszczeniowych smierdzacych leni:)

najwiecej macie do gadania, do obrazania, tak bardxo bogaci dostana tarcze 6.0, mniejsi zjadacze chleba ktorzy swoimi rekami, rekami swoich zon, dzieci zapierdxielali przez wszystkie wakacje , ferie, wolne weekendy niestety nie dostsna nic...
zenada...
mam kolo 50...gdyby nie wiek, moje dzueci , przyszle wnuki i starzy Rodxice, ktorym by serce peklo z zalu...dxis sprzedaje te pozal sie Boze majatki, wille i spadam gdzie ludzi pracy, pracujacych uczciwie, majacych male rodximne interesy, placacych regularnie podatki nie od sezonu do sezonu, grupe tych ktorzy glownie pracuja na PKB...sie szanuje i pomaga w takich sytuacjach...
ja osobiscie czuje sie jak smiec, jakbym zostala zdradzona, upokorzona...
bo przevue Gorale robotni sa to zawse se jakosi poradza...
poradze se i ja i moja rodzina...
ale dlugo , dlugo zapamietsm te gorzka lekcje...i tych wszystkuch wrednych ludzi. ktorym sue wydaje ze w miescie turystycznym oni nie zyja z turystyki...
i pluja jadem, non stop nagonka na tych co robia , co wiecej troche chcieli od zycia moze...wiem sa niektorzy za bardzo do przodu...takim to tez wspolczuje bo okrutny zonk dostana...
ech, szkoda gadac...
Turysta z Polski 2021-01-08 20:37:40
@ Wiesiu z Zębu
No tak tylko Górale są pazerni na kasę a fiskus to nie ? a samorządowcy i posłowie to sobie podwyżek nie dają ? wszyscy chcą podwyżek , trzynastych emerytur , talonów , bonów itp. A górale mają wystawić tyłki do dymania przez tych wszystkich uprzywilejowanych z budżetu . No chyba was porypało bezczelne dziady . To szczekanie jest napędzanie potężną grupą darmozjadów żyjących na budżecie , to im zależy na podnoszeniu podatków , wymyślania coraz to nowych danin , mnożenia urzędów i agend rządowych - oni w ogóle nie są pazerni na kasę ? tak jak wy darmozjady - no nie , bezczelność przeszła wszelkie możliwe granice . Pozostaje powiedzieć jedno --wy prostackie bezczelne tumany darmozjady , pasożyty żerujący na władzy .
kkkk 2021-01-08 19:48:24
Przecież wygrała jakaś babka z Opola że nie przyjęła mandatu i wygrała w sądzie. Postawiła się tym rozporządzenia rządu.
Wiesiu z Zębu 2021-01-08 19:47:27
@flisak
Racja! Górole najwięcej szczekają. Ale to wiadomo od dawna że pazerne to na dutki jak mało kto! A wiara tylko na pokaz.
Dracula 2021-01-08 19:36:43
Wybudujcie jeszcze 100deweloperek przyglupy
Na narty nikt tu nie jezdzi
Antti 2021-01-08 19:35:16
A dzisiaj wiec zaśpiewajcie też .............. trzeba.............. i sie nie bac i ....................
flisak 2021-01-08 18:59:31
@wiktoria. Właśnie górale najwięcej szczekają, nie lewacy. Rozejrzyj sie w promieniu 15 km od miejsca swojego zamieszkania. Nawet jak Judasz potrafią się zaprzeć swoich gości a ich autka "podrzucać" pod okna sąsiadów aby ich nie kojarzyć z miejscem pobytu. A w Trzech Króli to robota blaszana szła aż się obcy dziwili. Kiedyś w niedzielę piłą łańcuchową cięli deski. Tak wygląda góralskie prawo.
stasek 2021-01-08 18:15:15
Kilka moich refleksji
1. PiS juz odpuścił elektorat na Podhalu. Z ich wyliczeń wynika że nie ma to żadnego wpływu na wyniki wyborów.
2. Czy Wójtowie z PiSu moga spojrzec ludziom w oczy( bo ostatnio cisza).
3.Nie szermujmy hasłem głód.
Głód to jest w Afryce, był przed wojnąi w czasie wojny.
4. Legalne biznesy na tych wszystkich tarczach dobrze zarabiają.
5, Może w końcu lokalnym włodarzom (z Zakopanym na czele) otworza się oczy.
Szara strefa ma sie dobrze ale to wasza wina.
6.Zawsze mnie dziwiło jak to jest że w miejscowościach turystycznych jest przyzwolenie na najem krótkoterminowy .( nie ma tego w miejscowościach alpejskich)
7. A rządzący w 2021 jeszcze nas nieraz zaskoczą
8. Do tych wątpiących w Covida to powiem że zmarł niedawno mó kuzyn właśnie na Covida . Mężczyna w wieku 53 lat, na nic nie chorował. Tak że sceptycy więcej pokory
mieszakniec 2021-01-08 18:06:37
Cały świat ma zamknięte stoki, gastronomię i hotele. Dlaczego u nas miałoby być inaczej? Przestańcie pieprzyć, że to wina rządu. Tak jest wszędzie i jest to normalne.
Turysta z Polski 2021-01-08 18:04:05
Zuzia - Na tym polega gospodarka rynkowa , pracowici mają , leniwi jedzą zupki z kasy tych bogatych pracowitych . Co to jakaś eureka ? Jak myślisz że to leniwe dziady składają się na świąteczną orkiestrę ? Wiesz ile kosztuje kamper ? Jak się nie ma złota srebra i miedzi to się na dupie w domu siedzi . Górale pracowici zarabiają gdzie się da a śmierdzące lenie czekają na zupki i piwo z jałmużny . Wiesz ile kosztuje własny dom ? Co to górale domy budowali z zasiłków ? Wiesz ile trzeba było zapłacić podatków zanim ten dom się postawiło ? Tylko śmierdzący leń roszczeniowy z pod mostu może wypisywać takie brednie jak ty . Taki leń który nigdy swojego domu nie postawi , bo trzeba by było płacić właśnie te podatki może wysnuwać takie idiotyzmy . Najwięcej podatków płacą Ci którzy najwięcej mają , to pracowici i bogaci utrzymują ten złodziejski system urzędniczy , ten zasrany socjalizm z którym trzeba raz na zawsze skończyć !!!!!!!!!!!!!!! Trzeba przestać utrzymywać tą rozdętą do granic możliwości budżetówkę ze średnimi pensjami 6200 zł wypierdo..... 90 % darmozjadów na zbity pysk !!!!
Wow 2021-01-08 17:35:50
A kto niby zbankrutuje? Przyjaciel za pieniążki z tarczy zakupił samochód osobowy za 980 000pln..rodzina abc? Gry oo płacący 12h za godzinę z dziennymi utargami 100 000 przez ostatnie 10 lat.
Dziwny ten świat. A może spójrzmy trzeźwo na świat. Konkurencja Zakopanego jest sto mil galaktycznych przed nami. Słowacy to już inny poziom. Ile jeszcze aparthoteli, włoskiego jedzenia i grzanca?
Giewont i tak nie wytrzyma tych 2 milionów rocznie miłośników piersiówek.
Niestety 2, 3 lata deweloperka i rynek powie sprawdzam!!!!
Zuzia 2021-01-08 17:32:28
Jakoś dziwnym trafem na tych zdjęciach z przepełnionych parkingów nie widać samych kamperów tylko wypasione osobówki biznesmenów, którzy tak czy inaczej zasilają kasę tych biednych, głodujących górali.
Niech już wreszcie. przestaną płakać i narzekać ci pazerni wynajmujący, bo się rzygać chce.. Tarcze, 500 +, w chałupach pod siennikami miliony, a bidocy z głodu umrą. Śmiech ! .Na Nowotarskiej wydają obiadki dla ubogich, ciekawa jestem która z tych biednych i głodujących by się tam pokazała? Tylko niestety, ciężko jest teraz się przyznać ile się zarabiało wcześniej, trzeba się nauczyć trochę pokory i wreszcie zacząć myśleć.
Narciarz 2021-01-08 17:28:32
robo - znalazł się ten od rozdawania misek z ryżem - ty dziadu jeden z budżetówki - zanim gruby schudnie chudy zdechnie . O ile wiem narobiliście już biliony długów darmozjady zasrane budżetowe , ciebie nawet nie będzie stać na miskę ryżu dla siebie a co dopiero na rozdawanie . Niewolnikiem jesteś ty i czekasz co ci z budżetowego stołu spadnie w kruszynach - dalej właź w dupę swoim panom z koryta budżetowego , bierz łapówki od dziadów byś nie zdechł . Jak to mówi w Zakopanem A Stoch OBOCYMY
Szkoda czasu na polemikę z durniami zawistnymi - jadę na kolację
wiktoria 2021-01-08 17:25:30
@marsie żadnej skrajności przecie te komentarze to lewaków a nie gorali , my górale nadal na PIS będziemy głosować innej opcji nie ma. post-komuna nie przejdzie u górali tylko PIS
keep smiling 2021-01-08 17:16:22
Nie jest jeszcze tak źle w Waszych portfelach bo się nie pienicie jak pieniądze podatnika wpływają na konto Fundacji Lux Veritatis.
jozek 2021-01-08 17:12:26
widze że nieliczni widzą co się naprawdę dzieje kto miał dużo ma jeszcze więcej a kto był biedny dalej będzie parkingi na Morskim Oku codziennie pełne więc pytam gdzie ta bieda na którą narzekacie ?
Grzegorz 2021-01-08 17:06:34
"...na Podhalu od kilku tygodni koronawirus odpuścił, w powiecie tatrzańskim mamy kilka przypadków dziennie. Niech rząd da nam coś zarobić, bo prawie nikt na Podhalu nie umiera już na koronawirusa..."
- bo prawie nikt nie umiera na koronawirusa - ja nie umarłem, moja rodzina i bliscy nie umarli, a tam ktoś - prawie nikt - co mnie to obchodzi!
Szok, jak tak można myśleć!
Mój najbliższy sąsiad ma tylu gości ilu nie miał nawet rok temu w czasie ferii, bez jakichkolwiek masek, bez zachowania dystansu itp.
Koga zatem obwiniać?! Uczciwość się nie opłaca!
puszka 2021-01-08 17:03:36
Jak słyszę o 'wielkim głodzie ' to brzuch mnie boli ale ze śmiechu ,chyba że dla was wielki głód równa się z nie zjedzeniem niedzielnego Big Maca oczywiście bez coli bo też droga.
jozek 2021-01-08 17:02:40
teraz połowie ludzi 500 + ratuje życie bo stracili wszystko Przez pandemie ale do tego sie nie przyznają bo korona się chwieje ale na forach pierwsi piszą zabrać 500+ Pis h.. o tarcze tacy też pierwsi wnioski ślą a resztę jest za co w góry jechać i dalej pierd......... jak to źle jest w Polsce
jozek 2021-01-08 16:56:55
macie dużo racji że robią syf ale wcale nie bronie PISu tylko znam biznesmenów co wzieli tarcze żeby rozbudować interesy czy wziąść następne porsche w leasing a teraz płaczą a pracownicy jak nie dostali nic to tak dalej
Tygodnik wyborczy 2021-01-08 16:56:06
Ale parking pełny. Stoję w korku widzę rejestrację SK, lub, Gd, itd. Sami wyprzeda liście zakopane. Kupili apartamenty w Zakopanem przekazują klucze w rodzinie i znajomym a ba narty Słowacja, Białka. Słoniu piejea ma ośla łączkę. Białka siedzi cicho weźmie tarcze i na wiosnę budowa nowego wyciągu. Zrozumieć w końcu należy że zakopane to skoki i sylwester marzeń. Reszta zieleniec ski resort, Szczyrk, Białka, Krynica, Szczawnica. Zamknęliście Nosal, butorowy gubałówke. To nie covid jest waszym wrogiem. Deweloperka i gigantyczne sklepy.. Za rok nie będzie covid i za co tarcza? O co będziecie prosić
zakopian 2021-01-08 16:53:06
NO I WZIONEK I ZBANKRUTOWAŁEK FRANEK.
kurr 2021-01-08 16:37:46
parafrazując klasyka A. Poniedzielskiego - optymista twierdzi, że rząd stoi przed nim otworem, pesymista wie dokładnie, który to jest otwór.
robo 2021-01-08 16:30:06
Czekać na miske ryżu z tego co was okradlismy.
Mordy w kubeł NIEWOLNICY
mars 2021-01-08 16:22:49
Marsjańskie myślenie....? raczej obiektywne a prawda zawsze boli.
Janowski 2021-01-08 16:14:45
@ Narciarz - brawo jeden z nie wielu odważnych mówiący prawdę , brawo Narciarz
Gość 2021-01-08 16:08:48
Burak - jak to burak.
Pieniądze potrzebne są tylko w datkach na tacę , w podatkach dla budżetówki buraku jeden reszta na talony z losowaniem ty komunisto .
Syndykt 2021-01-08 16:07:10
Z POrażką się zgadzam i z Józkiem. A morsowi wybaczę komentarz bo twierdzi, że jak masz kluczyki w samochodzie to można kraść... Znamy to z POniektorych partii za którą pan mars jest zapewne... Każdy jest odpowiedzialny, przynajmniej być powinien, a ludzie przyjeżdżają pomimo zakazu wynajmu. A później lament eee bo górale na pieniądzach śpią. Sami im dajecie...
Turysta 2021-01-08 16:05:21
Mars
Co to PIS wymyślił sobie covid -19 co ty bredzisz , PIS podobnie jak cała Polska scena polityczna głównie zwolennicy PO to pieski na posyłki UE - a kto nam to gówno wirusowe przywlókł do Polski PIS ? i co z księżyca czy z kosmosu ? To takie marsjańskie myślenie Mars
Fuku 2021-01-08 16:04:41
Stoki narciarskie po feriach powinny być czynne. Uruchomienie w połowie lub pod koniec lutego jest bez sensu.
Burak 2021-01-08 16:02:20
Po co wam pieniadze, teraz nadchodzi czas bonow i talonow. Rozrywke zapewni Kurski w TVP.
smrodek 2021-01-08 16:00:24
Brawo @Narciarz! Szkoda że jak grochem o ścianę.

@Arni, "wypowiedzenie nieposłuszeństwa", przemyśl to.

"W ludziach aż kipi złość." - jakoś nie widać. Jak kobiety kipiały ze złości na ulicach to wszyscy je opluwali bo "słownictwo" i stali murem za kaczorem. Pierdźcie dalej w stołki i módlcie się, to na pewno Wam pomoże.
Obrochta z Bukowiny 2021-01-08 15:58:33
Weź sobie do serca i przeczytaj komentarz Narciarza , Magda , myślę że zrozumiesz o co chodzi , pewno żyjesz z pierdzenia w stołek budżetowy kupiony przez naród z podatków
mars 2021-01-08 15:47:31
Przecież Pis był jeszcze niedawno wręcz ukochany na Podhalu więc co się nagle nie podoba. Przecież to najlepszy rząd w historii mówiliście . Skąd taka skrajna zmienność ?!
Gość w Zakopanem 2021-01-08 15:45:45
jozek
Pewno siedzisz na stołku budżetowym tak jak napisał Narciarz , brakuje ci kasy z budżetu nierobie jeden roszczeniowy . Chciałbyś większych podatków restrykcji dla własnego interesu by swój tyłek ochronić ? Ty pasożycie urzędniczy !!
magda 2021-01-08 15:26:29
do______POrażka........ktos tym ceprom wynajmuje , pokoje , kwatery , apartamenty itd itp prawda? gdyby nie mieli takiej mozliwosci raczej by nie przyjezdzali a przynajmniej nie w takich ilosciach jak teraz - wiec najpierw trzeba zaczac od swojego podworka!
Arni 2021-01-08 15:03:41
Popieram wypowiedzenie nieposłuszeństwa. Bo ta cała szopka nie ma nic wspolnego z działaniem rzadu wedlug prawa. Jakby wszyscy otwarli hotele pensyjonaty wyciagi pewnie by sie skończyło jak z zakladem fryzjerskim w kwietniu. A w kupie siła.... Całe podhale powinno sie przeciw stawic tej propagandzie i postawic na swoje
Narciarz 2021-01-08 14:56:46
Siedzi banda darmozjadów w budżetówce i pierdol.....i głupoty za nasze pieniądze . Biorą średnio po 6200 zł , pierdzą w stołki , nie mają kas fiskalnych , ZUS płaci im budżet z budżetu , podatki płaci im budżet z budżetu . Sk(...) opanowały każdy kawałek budynku rządowego wybudowanego za nasze pieniądze , trza im grzać d(...) , kupować samochody , dawać przywileje bo im się należy . To jest obraz Polski i bandy rządzącej światem - K(...)DEMOKRACJA . Sprzedadzą wszystko co wypracowało społeczeństwo , zadecydują o tym jak mamy srać i ile ,nakażą rolnikowi to co chcą bez sensu ładu i składu , będą sk(...) decydować co ja mam robić w własnym domu , co ma mi się podobać a co nie , kogo mam pokochać a kogo nie , ile ma zapłacić i co ma mi smakować . P(...) dupokracja rujnuje naszą Polskę i rujnuje świat . 99% wy(...) na zbity pysk niech się sami utrzymują a decyzje niech sobie dla siebie podejmują tak jak my wszyscy na własną odpowiedzialność i za swoje pieniądze
jozek 2021-01-08 14:56:26
Polecam stronę SUDOP GOV tam sprawdzicie ile Ci biedni biznesmeni pobrali tarczy dostali w kość tylko Ci najbiedniejsi jak zawsze śmietanka zarobiła więcej niż sie wam wydaje a że ciężko zejść z wysokiego poziomu życia na niższy to już ich problem oni się Tobą nie przejmowali więc ja dziś nimi ani tyle > swoją drogą zakopane wynajmuje w najlepsze bo skąd tyle ludzi nonstop
POrażka 2021-01-08 14:37:30
jak przedłuża obostrzenia to podziekujcie rym ceprom co to tak tłumnie mimo zakazu i tak przyjeżdżają.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50 m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazja! Sprzedam KAMIENICĘ w centrum - Rynek, Koszyce k/Kazimierzy. 12 269 39 22.
 • PRACA | dam
  Bestate Nieruchomości Zakopane poszukuje pracownika administracyjnego - atrakcyjne warunki pracy. Zapraszamy do kontaktu: tel. 506 13 14 63
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK Witam... Wykonuje usługi hydrauliczne takie jak: - wymiana piecy na dofinansowanie - montaż piecy - instalacje wodno-kanalizacyjne - ogrzewanie podłogowe - wymiana starych instalacji na nowe WYSTAWIAM FAKTURY Tel. 788516032. 788516032andrzejwalkosz18@onet.pl
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-26 09:47 Szczepią seniorów 2021-01-26 09:34 Samodzielność finansowa. Jak poradzić sobie samemu w obliczu nagłych wydatków? 2021-01-26 08:54 Plan znoszenia obostrzeń - potrzeba więcej danych medycznych 2021-01-26 08:00 Jelenia stołówka 2021-01-25 21:54 Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu 2021-01-25 21:31 Do puszki grosik wrzuć 1 2021-01-25 21:00 Na Halę Krupową drogą gospodarczą 2021-01-25 20:30 Kolędowanie dla Pauliny 1 2021-01-25 20:00 Szybki, wściekły i bez prawka 2021-01-25 19:45 Które hotele dostały największą pomoc od państwa? Na liście firmy z Podhala 7 2021-01-25 19:40 Dziś w Małopolsce zaszczepiono... 1 osobę. To nie żart, to rządowe dane 8 2021-01-25 19:30 Porzucone truchło 2021-01-25 19:08 Kompletnie pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł 2021-01-25 19:00 Kolędnicy tylko online. Przy Domu Ludowym ich nie zobaczymy 2021-01-25 18:55 Samochód wypadł z drogi w Ludźmierzu 2021-01-25 18:33 Koliba na Łapsowej Polanie potrzebuje pomocy 2021-01-25 18:15 Milczeć jak radny 5 2021-01-25 17:56 Woda w Mieście jest czysta - potwierdza sanepid 2021-01-25 17:32 Na Krupówkach pustawo, kolejka do otwartej restauracji też krótsza (WIDEO) 2021-01-25 17:30 Druh z demobilem 2 2021-01-25 17:17 Miasto zrobiło się białe 2021-01-25 16:42 Śladami babiogórskiego Sabały 2021-01-25 15:59 Zmarła Julita Fedorowicz 2021-01-25 15:15 Dla WOŚP zbiera Schronisko PTTK Morskie Oko 3 2021-01-25 14:27 Zbójnicek najlepszy. Kto wygra w tym roku? (WIDEO) 2021-01-25 14:15 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Białce Tatrzańskiej! 2021-01-25 13:44 Sześć medali Nowotarskiego Klubu Sportów Walki (ZDJĘCIA) 2021-01-25 12:59 Hotele częściowo otwarte? We wtorek premier ogłosi decyzję 18 2021-01-25 12:15 Będzie jednak przebudowa placu kuźnickiego 8 2021-01-25 11:30 Moja Babcia i Mój Dziadek (wyniki konkursu, WIDEO) 2021-01-25 10:59 Trudne warunki na zakopiance. Zalega pośniegowe błoto 2 2021-01-25 10:45 Kto od dziś może wynająć pokój w hotelu? Kiedy ruszą wyciągi? 3 2021-01-25 10:42 Na Podhalu najmniej zakażonych od wielu tygodni 2021-01-25 10:21 Profilaktyka i rehabilitacja osób z dysfunkcjami narządu ruchu utrudniającymi wykonywanie pracy zawodowej 2021-01-25 10:00 Władysław Pogodny 2021-01-25 09:26 Śnieżny poranek na Podhalu 2021-01-25 08:45 Pracowity weekend podhalańskich ratowników górskich 1 2021-01-25 08:00 Dziś rozpoczyna się szczepienie seniorów. Nowych terminów brak 2 2021-01-24 22:15 Trochę wiosny, trochę zimy (WIDEO) 1 2021-01-24 21:45 Jak żyć w otoczeniu babiogórskiej przyrody (WIDEO) 2021-01-24 21:00 Zima na rowerze smakuje lepiej 1 2021-01-24 20:30 Kolędowe ostatki (WIDEO) 3 2021-01-24 20:18 Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu 2021-01-24 20:02 Baśniowa kraina (WIDEO) 2021-01-24 19:30 Magura Witowska dobra na wszystko (ZDJĘCIA, WIDEO) 2021-01-24 18:45 "Weekend na wynos" - przyłączcie się do naszej akcji 4 2021-01-24 18:30 Klikuszowa - skończy się piekło kierowców 2021-01-24 17:40 Polacy bez indywidualnych sukcesów w Pucharze Świata w Lahti 2021-01-24 17:01 Turyści wracają do domu 14 2021-01-24 16:15 Kto podkupuje grunty pod Centrum Sportów Lodowych? 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-26 09:30 1. Lato 2000 ul Jagiełły też pomoże :) 2021-01-26 09:23 2. Trutniu, no nie jest pięknie, tylko jakoś brak chętnych chcących naśladować na przykład Józefa C. byłego radnego Szczawnicy. A swoją drogą, punkt widzenia bardzo często lubi się zmienić wraz ze zmianą miejsca siedzenia. 2021-01-26 09:20 3. Oj mama. mama. współczuję z całego serca,szkoda ,że córka.pojechala na te. Kubę,A po co z tym starym człowiekiem.Wielki żal.pieknej dziewczyny.wierze, że gdyby. żyła. do mamy wróciłaby.z modlitwą. Bernadetta. 2021-01-26 08:55 4. Do NT. Masz rację, ja pracuję co prawda w innej branży i też żadnych pieniędzy nie będę widział. Prezes przecież nowe samochody sobie kupi i to nie te dla ludu tylko z same premium. Część tych pieniędzy powinna być przeznaczone dla pracowników bo to oni cierpią najbardziej , bo jeszcze mają ukrócone etaty a pracują normalnie. 2021-01-26 08:55 5. "A ryby tylko na niby a rak byle jak". Dokąd "zmierzasz" Szczawnico? Przybyły chociaż nowe ciągi komunikacyjne oprócz tej na Jarmutę? 2021-01-26 08:41 6. @cyklista Ok, czyli nie róbmy nic. Przecież jest pięknie ... 2021-01-26 08:34 7. Czego jęczycie ?! Dostajecie 500+ a przed wyborami napewno pis wam coś dorzuci 2021-01-26 08:18 8. No wlasnie taki macie pomysl wiejcie zap... na niemca. Jak tak ci sie tam podoba no to granice jeszcze otwarte. Ja nie mam zamiaru nigdzie wiac. Za waszych rzadow faktycznie zwialo najwiecej. I rozumiem, ze mam to rozpatrywac w kategoriach spolecznego sukcesu. Imperium rydzyka istnialo juz dawno za waszych czasow i mialo sie dobrze. No niestety wtedy tylko tam dalo sie wysluchac w miare obiektywnych wiadomosci. Takze raz sierpem raz mlotem czerwona ...... 2021-01-26 07:19 9. A gdzie zwykly szary pracownik ktory robi za marne 1650 zl na 3/4 etatu bo inaczej nie mozna. Jestem osoba po studiach a zarabiam gorzej niz ludzie za kasą. Ale bardziej chodzi mi oto ze z tych pieniedzy zwykla sprzataczka czy kelner nic nie dostaną. Przecież pan wlasciciel hotelu musi se nowe auto kupic lub rodzinke wyslac na wakacje. A ludzi zwolnic. Niech jedza papki lub jedzenie ze smietnikow. Ja sie pytam pisiorow co dostanie zwykly obywatel ktorego zwolnili przez covid. Co.... gówno i tyle w tym temacie!!! 2021-01-26 07:12 10. Jaśko, ale chciał nie chciał, doceniłeś radnych pisząc Klakierzy z dużej litery. Ty też, wydaje mi się, stoisz w rozkroku.
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka