Reklama

2021-01-15 15:00:12

Reklama

Zakopane

"Wolni Przedsiębiorcy": Panie premierze, nie mamy na miskę ryżu! (WIDEO)

Petycja do rządu Wolnych Przedsiębiorców – pod napisem Zakopane w mieście pod Giewontem swój głos w sprawie zniesienia gospodarczych obostrzeń dorzucają przedsiębiorcy, którzy nie chcą się identyfikować z Góralskim Veto.

Oto treść wystąpienia Gerarda Wolskiego:

My, mieszkańcy Podhala, jak również przedsiębiorcy z innych regionów Polski, jesteśmy jak najbardziej za odmrożeniem gospodarki w ściśle określonym reżimie sanitarnym.
Zapewniamy wszystkich obywateli, że jako rozsądnie myślący przedsiębiorcy zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa i skutków, jakie niesie za sobą zakażenie koronawirusem i tym samym chcemy zapewnić bezpieczeństwo zarówno nam, naszym rodzinom i najbliższym, jak również ewentualnym potencjalnym  klientom, którzy zdecydują się przyjechać na Podhale lub do innych regionów turystycznych w Polsce. Nie ma tutaj miejsca na brawurę i lekceważenie niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą brak odpowiedzialności.
Takie działanie i propagowanie haseł anty-pandemicznych przyniesie wręcz odwrotne skutki, ponieważ ludzie widząc, że na Podhalu lekceważy się reżim sanitarny, po prostu nie przyjadą, a tym samym otwarcie naszych firm minie się z celem.

Dlatego zwracamy się do Rządu o poluzowanie obostrzeń, zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczych w pełnym reżimie sanitarnym i wydanie odpowiednich dyrektyw, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa przy otwarciu hoteli, restauracji, wyciągów narciarskich, innych dotkniętych restrykcjami przedsiębiorstw. 
Skoro w jednym bloku może mieszkać kilkadziesiąt albo nawet kilkaset rodzin to dlaczego nie mogą mieszkać w hotelach, pensjonatach czy iść na narty lub zjeść obiadu w restauracji.
Zaproponowana przez Rząd pomoc dla nas - przedsiębiorców z małych i średnich firm, jest praktycznie nieosiągalna. Tak pięknie w telewizji mówi się o tym, ile to pieniędzy dostały budżety, ile pieniędzy zostało przeznaczonych w tarczy dla przedsiębiorców… Tylko ja się pytam, którzy to przedsiębiorcy dostali, skoro stanowiący 75% branży hotelarskie kod PKD 55.20, przeważający w biznesach na Podhalu i w turystyce w całym kraju jest w ogóle nie ujęty w tarczy.

Żądamy natychmiastowej reakcji Rządu, która ma na celu realną pomoc dla przedsiębiorców, to jest: odmrożenia turystyki w sektorach gospodarki najbardziej dotkniętych restrykcjami, w pełnym reżimie sanitarnym, do którego się wszyscy dostosujemy lub ogłoszenia stanu wyjątkowego. W przeciwnym wypadku organizm, jakim jest Państwo czyli Rząd i Społeczeństwo przestanie całkowicie ze sobą współgrać. Dojdzie do fali łamania zasad, na zatrzymanie których aparat władzy nie będzie mieć żadnego wpływu. Nie będzie możliwe zatrzymanie tej machiny, ponieważ prawnie Rząd nie jest w stanie w żaden sposób przeciwdziałać samowoli przedsiębiorców. Dodam: prawnej samowoli, a to może ponieść za sobą nieodwracalne skutki zarówno napięć społecznych jak i rozpowszechniania się koronawirusa. 

Pozostawiono nas samym sobie... Nie pozostawiono nam wyboru walki o własną przyszłość i godne życie. 

Nie spotykamy się również tutaj po to, żeby łączyć się z jakąś opcją polityczną. W żadnym wypadku nie budujemy sobie zaplecza politycznego. Jesteśmy apolityczni i interesuje nas tylko i wyłącznie dobro przedsiębiorców, pracowników oraz ich rodzin, które w związku z lockdownem pozostały same sobie, bez jakiejkolwiek pomocy ze strony państwa. 
Nie chcemy w żadnym wypadku stać się narzędziem w rękach polityków i posłużyć jako karta do rozgrywki politycznej. 

Nie pozwólmy, aby na cudzej krzywdzie budował ktoś swój wizerunek medialny. Absolutnie nie wyrażamy również zgody na to, aby nas, mieszkańców Podhala przedstawiono w mediach jako ludzi lekceważących problem koronawirusa. 

Nie chcemy również dzielić ludzi na Podhalu i w kraju, bo nie taki miał być cel tej akcji. Ale odcinany się całkowicie od fanatyzmu i teorii spiskowych, związanych z koronawirusem. 

Działając społecznie i mając do czynienia bezpośrednio z tragedią ludzką, przed oczyma mam obraz rozpaczy ludzi, którzy nie mają już nawet na jedzenie. Obrazu tego rządzący wydają się nie dostrzegać. A są to ludzie, którzy z dnia na dzień zostali zwolnieni z pracy w sektorach objętych obostrzeniami i pozbawieni dochodu. Codziennie otrzymują naprawdę dramatyczne wiadomości od ludzi, którzy z powodu utraty pracy i braku perspektyw na znalezienie nowej, w zaciszu domowym dosłownie przymierają głodem. O tych ludziach Rząd też zdaje się zapomniał. Nie możemy na to dalej pozwalać, dlatego musimy zacząć walczyć, zanim brak środków do życia stanie się głównym źródłem ludzkich tragedii, samobójstw i totalnego ubóstwa, niosącego za sobą większe żniwo niż koronawirus. 

Żądamy ze strony władz  natychmiastowej pomocy. Realnej pomocy!
1. Dopisania do tarczy brakujących PKD, stanowiących przeważającą ilość przedsiębiorstw zatrzymanych poprzez wprowadzenie obostrzeń. W przeciwnym wypadku, wprawiona zostanie w ruch tak potężna machina sprzeciwu w Narodzie, że nie będziecie w stanie jej zatrzymać, a późniejsze ewentualne obostrzenia będą ignorowane.


2. Uruchomienia sektorów gospodarczych, w których emisja covid19 jest najmniej prawdopodobna, co umożliwi im proces naprawczy, a tym samym odciąży budżet Państwa, dzięki czemu pieniądze te będzie można przeznaczyć dla sektorów, w których reżim sanitarny nie jest możliwy do osiągnięcia na bezpiecznym poziomie. Oczekujemy przy tym gwarancji, że te sektory nie zostaną bez pomocy i ich kody PKD zostaną wpisane natychmiast do tarczy. 

Na koniec chciałem się zwrócić do wszystkich funkcjonariuszy Służb porządkowych, aby ślepo nie wykonywali poleceń służbowych swoich przełożonych. Zanim podejmiecie czynności służbowe, przeanalizujcie ich praworządność.
Jako były funkcjonariusz, z olbrzymim bagażem doświadczeń w tej materii, wiem, że nie ma czegoś takiego jak przeniesienie odpowiedzialności na osobę wydającą polecenie. Końcowa odpowiedzialność zawsze spoczywa na osobie wykonującej rozkaz, a w sądzie nie będzie wytłumaczenia, że ktoś wam kazał. Każdy ma swój rozum i prawo odmowy wykonania rozkazu, jeżeli jest on niezgodny z prawem lub budzi wasze wątpliwości co do jego zasadności. Z dwojga złego lepsze jest mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne aniżeli karne.   
Nie chcemy wszczynać rebelii, ale jesteśmy do tego zmuszeni, ponieważ to Rząd i jego działania postawiły nas pod ścianą i przed tak trudnymi decyzjami.

Nie usprawiedliwia tych działań fakt, że podobne albo i bardziej rygorystyczne obostrzenia są w Europie i na całym świecie. 
Są. Z tą różnicą, że w cywilizowanych krajach przedsiębiorcy otrzymali natychmiast realną pomoc od rządu, a nie puste obietnice, za którymi zdaje się stać taki tok myślenia: może się uda i nie trzeba będzie niczego wypłacić.

Przy tej okazji, apelujemy do wszystkich osób, które rozważają udział w akcjach typu blokowanie skoków narciarskich: bądźcie rozsądni! Akcje, które polegają tylko na bojkocie, nie budują żadnego pola do rozmowy i nie dają żadnych gwarancji poprawy sytuacji, która budzi nawet taki uzasadniony sprzeciw i frustrację.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cyklista 2021-01-17 09:10:33
"albo inny ormowiec post PZPR", no no, takich osób wśród komentujących to tu nie brakuje. Do tego wątku warto też przypisać określenie "resortowe dzieci".
Adam 2021-01-16 22:05:13
@ Zakopian - Nie masz zielonego pojęcia jakie koszty ponoszą biznesmeni prywatni zatrudniający tysiące ludzi na Podhalu . Twoje wypociny prowokacyjne świadczą jedynie o tym że jesteś z dziada pradziada socjalistą nie mającym żadnego pojęcia o działalności gospodarczej . Nawet piekarnie upadają też zatrudniające ludzi , wszyscy jadą na tym samym wózku PO ZA DARMOZJADAMI Z BUDŻETÓWKI KTÓRZY DALEJ KASĘ BIORĄ ZA NIC NIE ROBIENIE nic nie wnosząc do budżetu państwa po za generowaniem kosztów no i oczywiście celebrytami których wzniosłe twórcze wypociny oparte na bezczelności , kiczu , nagości dofinansowani są po 500,500 tyś zł mimo osiągania dochodów na poziomie miliona zł z -kasy mediów propagandowych pod egidą Kurskiego .
@ Zakopian - pewno napływowy Kasiniak albo inny ormowiec post PZPR socjalista pasożyt żyjący na koszt państwa .
Wal się cepie lewacki .
zakopian 2021-01-16 15:21:48
DO ADAM TACY Z WAS BISNESMENI ,ŻE JAK 2 MIESIĄCE NIE ZARABIACIE TO BIEGACIE Z TABLICZKAMI Z KRATONÓW O WSPARCIE Z PODATKÓW PAŃSTWA CZYLI NASZYCH.
goralka7 2021-01-16 14:42:46
do Ratownika;)
zlosliwcu jeden, taki z Cuebie ratownik jak ..
nie powiem glosno co....
ten czlowiek i inni, ktorzy pracuja lub prowadza legalne biznesy odprowadza do budzetu podatki, z nich finansowana jest pomoc w wypadku naglej potrzeby...zaangazowani sa prawdziwi ratownicy...ich wynagrodzenie tez jest czescuowo z tych podatkow...
kumasz?
wiec nie pisz glupot o noszeniu butli z tlenem po miescie i stwarzaniu dodatkowego zagrozenia...nie pisz glupot bo to nie kabaret...chociaz niektorym moze juz psycha kuca...
ratownik 2021-01-16 12:32:29
Wystąpił przedsiębiorca z silną astmą oskrzelową z możliwością dostania zadyszki , a butle z tlenem zapomniał zabrać ze sobą w razie ataku !!!!!!
Adam 2021-01-16 12:09:45
@ Turysta - kto tym klepiącym biedę zabraniał mieć miliony - ci z milionami najwięcej wnieśli do budżetu państwa- kasy z podatków . Co wnieśli ci klepiący biedę z wyboru ? gówno !!! Chciałbyś pochwalać za nieróbstwo tych biednych ? Ty socjalisto
goralka7 2021-01-16 12:06:53
do Turysty:)

powiem Ci ,ze zawsze bylo , jest tak, ze ci co klepia biede boja sie glosno o tym mowic, wstydza nawet tego...

dobrze ze jest taka grupa trzezwo myslacych i odwaznych ludzi jak Ci Panowie...
zakladam , ze p.Piton rowniez mial taki zamiar, tylko sprawy poszly zle, zlekcewazyl problem koronawirusa i innych spraw...

marzeniem byloby ze wszyscy ci ludzie wspolnie sie dogadali, doszli do wspolnych wnioskow i razem poszukali rozwiazanua tego problemu....bo problem jest , a bedzie jeszcze wiekszy podejrzewam ...
i wszystkim dobrze radzacym.i wysmiewajacym takie inicjatywy jak ta, radze zeby przez chwile postawili sie w sytuacji tych wszystkich ludzi, ktorym odmawia sie prawa do pracy, do zarobku, a ktorzy musza utrzymac rodziny , splacac kredyty, placic biezace rachunki, kupic opal na zime , placic podatki, ZUS...
i jednoczesnie kod 55.20 nic nie otrzyma z tarczy 6.0...
a to co otrzymal lub nie z tarczy 2.0 dawno poszlo na utrzymanie...
najlatwiej krytykowac z kanapy, z pracy zdalnej z zacisza domowego czy innej cieplej posadki...
albo emeryci i Ci wszyscy inni , ktorzy nie prowadzili nigdy i nie maja pojecia nawet o prowadzeniu wlasnego biznesu...
Turysta 2021-01-15 19:14:05
Funkcjonowanie w "reżimie sanitarnym" to już mieliśmy. I co to dało ? G... Teraz chcecie tego samego ?. Jak to jest że nie odzywają się Ci którzy faktycznie klepią biedę tylko Ci których majątki można wycenić na grube miliony ?.
Jono 2021-01-15 18:43:11
Hamerski ze szczawwnicy hanka paluch z kroscianka siarka edek z nie wiadomo skad oni popieraja dzisiejsze decyzje rzadu
Nivk 2021-01-15 18:35:31
Żeby jeszcze nie bylo że naprawdę nie będziecie mieć na tą miskę ryżu
B.B. 2021-01-15 17:59:29
Silna grupa...?? kurde co za człowiek
Nawet jak jeden człowiek cierpi należy pochylić się nad problemem
Rozumiem przedsiębiorców i razi mnie brak kompetencji Pisu, że nie są wstanie pomóc obywatelom...
Czas na szybką zmianę bo faktycznie wyniszczą nasz wszystkich...
***** ***
byw 2021-01-15 17:36:42
Silna Grupa hahahaha
Ja jestem z tąd 2021-01-15 16:59:08
Jasno i klarownie powiedziane.Może pan Gowin się obudzi wreszcie.Jak nie to będzie cyrk.Samozatrudnieni 55.20 i inni my też chcemy przetrwać!!!!!!
ss 2021-01-15 16:34:00
Wszystko się zgadza ,tylko kto przypilnuje tak zwanego reżimu sanitarnego ? przedsiębiorcy może i tak , ale już turyści ? wątpię , mam wrażenie że jak ktoś jest na urlopie to mózg odmawia posłuszeństwa .
Asia 2021-01-15 16:25:43
Jestem samozatrudnionym z Witowa o kodzie pkd 55.20 i cieszę się, że ktoś walczy w moim imieniu.
bagienny dziadek 2021-01-15 15:54:07
MY ??????????????? ej nie chcę aby ktoś taki mnie reprezentował !
ss 2021-01-15 15:44:08
Złotówy protestują :) czas iść do pracy a nie siedzieć cały dzień na postoju i blokować Kościuszki.
Mm 2021-01-15 15:37:51
Kto to w ogóle jest i z którą opcją polityczną mają sztame?
nie ma się co dziwić 2021-01-15 15:24:39
Zupełnie się nie dziwię, że nie chcą się identyfikować z Góralskim Vetem!
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA obiektu wielomieszkaniowego w Białce Tatrzańskiej. Proszę dzwonić pon-pt w godz. 12-19: 604 532 074
 • PRACA | dam
  Szukam kobiety do profilowania skór dekoracyjnych - zakład w Nowym Targu. FIRMA RUSNAK. 888343695shop@vanuba.com
  Tel.: 888343695
  E-mail: shop@vanuba.com
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE, POMOC W KUCHNI, CIUCHOLAND. 885 056 298.
 • KANCELARIE PRAWNE
  ADWOKAT KAROLINA SZEWS - FILIA W KROŚCIENKU. KSK Legal Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Karolina Szews, Sabina Klempka - informuje o otwarciu filii w Krościenku, ul. Jagiellońska 63, Krościenko. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-17:00. Tel. 576 665 933, e-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
  E-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
 • PRACA | szukam
  Przyjmę zlecenia na lazienki i kuchnie od podstaw po biały montaż tj.(demolka, hydraulika, elektryka płytki i biały montaż ) Wieloletnie doświadczenie. 518016409marcindol21@gmail.com
  Tel.: 518016409
  E-mail: marcindol21@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (STRÓŻ). Praca co drugi dzień-24 godziny, w Małem Cichem.Wymagane prawa jazdy kat. B oraz umiejętność jazdy ciągnikiem (traktorem). W ciągu dnia prace porządkowe na placu. Więcej informacji pod numerem 512 257 500
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PRACY NA BARZE I PRZY GRILLU w restauracji. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE 47mkw, Zakopane centrum. 696 333 919, 606 701 414, po 15.00.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki / recepcjonisty do hotelu w Białce Tatrzańskiej. - Minimum język angielski podstawy. - Możliwość zakwaterowania. Kontakt telefoniczny: tel. 880 015 290. CV proszę przesyłać na adres e-mail: monika@grandtatry.pl, https://grandtatry.pl/
  WWW:
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy W SKLEPIE OGÓLNOSPOŻYWCZYM w Zębie/Krzyżówka, NA STANOWISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. Z doświadczeniem. Pełny etat, praca co drugi dzień. Tel. 721180381.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KADR I PŁAC. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT, PFRON, - Obsługa i terminowa realizacja obowiązków w zakresie PPK, - Przygotowywanie umów o pracę, aneksów i świadectw pracy, - Prowadzenie akt osobowych pracowników oraz dokumentacji pracowniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, - Sporządzanie i rozliczanie umów cywilnoprawnych, - Rozliczanie czasu pracy, - Prowadzenie bieżącej ewidencji urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, - Kontrolowanie terminów badań lekarskich i szkoleń BHP, - Prowadzenie spraw i rozliczeń związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, - Sporządzanie raportów i zestawień kadrowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, zasiłków i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac, - Dobra znajomość programów: Płatnik, MS Office (w szczególności Ms Excel), mile widziana znajomość Comarch ERP Optima, - Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, - Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Wiatam do sprzedani kury nioski brojlery kaczki gęsi pasze i inne zapraszamy do kontaktu 503568044 na terenie Podhala Orawy możliwy transport. 503568044
  Tel.: 503568044
 • SPRZEDAŻ | różne
  SERKI małe i duże. 531 357 698.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM DO SPRZEDANIA W OKOLICACH SKOCZNI - 502 202 803, 604 520 752.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT. 609 820 345.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-02-28 10:00 Obnażona hipokryzja 2021-02-28 09:00 Weekend z kanaryjskim piaskiem 2021-02-28 08:00 O Chałubińskim w przyszpitalnym plenerze 2021-02-27 22:30 Już trzy miliony szczepionek zaaplikowanych 5 2021-02-27 21:58 Spanie w lesie na legalu 1 2021-02-27 21:45 Oddaj krew to nie boli 2021-02-27 21:15 Tysiące worków podrzucanych na przystanki i nie tylko 4 2021-02-27 20:50 Turyści spacerują, policja pilnuje 2 2021-02-27 20:45 Jeszcze pójdziemy w góry - mawiał Antoni Marmol (WIDEO) 2021-02-27 19:59 Bartłomieja Jureckiego podwójne zwycięstwo (WIDEO) 2021-02-27 19:43 Desperat namierzony i odstawiony do szpitala 1 2021-02-27 19:01 Pusty dziecięcy wózek znaleziony pod Wielką Krokwią 1 2021-02-27 19:00 Prowadzę firmę, miałem duży problem z utylizacją odpadów 4 2021-02-27 18:18 Zakręcona akcja dla Andrzejka nabiera rozpędu 2021-02-27 18:13 Piotr Żyła mistrzem świata! 4 2021-02-27 17:30 Nieliczne gminy z dotacją, wśród nich Czarny Dunajec 1 2021-02-27 16:43 Uratowana, potrącona przez auto suczka 2021-02-27 16:00 Pomocy - apeluje do miasta właścicielka restauracji 5 2021-02-27 15:24 Ostatnia droga Antoniego Marmola 2 2021-02-27 15:15 Magiczna Kraina Światła na Gubałówce czynna jeszcze w marcu 2021-02-27 14:30 Bez szczepień i negatywnego testu czeka cię kwarantanna 3 2021-02-27 13:45 Robert Makłowicz u Kliszczaków (WIDEO) 2021-02-27 13:05 Zbiórka na górski wózek dla niepełnosprawnej Ani 1 2021-02-27 12:43 Na Podhalu jedenaście zakażeń, jedna osoba zmarła 3 2021-02-27 12:13 Wirtualny bieg charytatywny (WIDEO) 2021-02-27 11:33 Podziurawiona droga to sprawa dla Czarnego Dunajca 6 2021-02-27 10:07 Kogo można okraść - mówi Sebastian Pitoń z Góralskiego Veta (WIDEO) 14 2021-02-27 10:00 Synu, nie bij 4 2021-02-27 09:43 Niski pułap chmur i bardzo ślisko 2021-02-27 09:00 Stary dom z duszą (WIDEO) 2021-02-27 08:15 Śnieg i chmury, jutro szansa na przejaśnienia 2021-02-27 08:00 Od dziś tylko w maseczkach 13 2021-02-27 07:45 Na śniegu z Małymi Śwarnymi 2021-02-26 23:43 JAK ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM MENTALNYM: etap pierwszy 2021-02-26 22:32 Poranne psotki lubońskiej kotki (WIDEO) 2021-02-26 21:40 MŚ: Wszyscy Polacy awansowali do sobotniego konkursu 2021-02-26 21:13 Zdobył Rysy 9 razy w ciągu doby 4 2021-02-26 21:00 Woda się poleje 2021-02-26 20:22 Bardzo smutne miejsce na narciarskiej mapie Zakopanego 11 2021-02-26 19:45 Drogowa partyzantka, dziury pełne kamieni będą zalane asfaltem 4 2021-02-26 19:10 Kolejna petycja w sprawie likwidacji szkoły 4 2021-02-26 18:38 Takie coś nigdy nie powinno mieć miejsca. Przepraszam mieszkańców 13 2021-02-26 18:24 Tyś po Bogu największą pociechą 7 2021-02-26 18:15 Witkacy u Fedorowiczów, nowa ekspozycja w sieci i realu 2021-02-26 17:51 Poezja w sieci (WIDEO) 2021-02-26 17:40 Program coraz droższy 2 2021-02-26 17:00 Zderzenie 3 aut na zakopiance 2021-02-26 16:53 Piątek, a więc witamy Was w Zakopanem 1 2021-02-26 16:44 Likwidacja parkingów na Balzera była potrzebna? Karetki stały w korkach 9 2021-02-26 16:26 Odwieszony oddział covidowy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-02-28 09:27 1. a czy będą kosze na śmieci? 2021-02-28 09:14 2. @MadMax Zgadzam się. 2021-02-28 09:06 3. Nie będę się szczepić Astra ,nie jest rekomendowana przez producenta dla osób 55+,rząd i ta jego rada medyczna niech se ja wsadzą w cztery litery 2021-02-28 08:34 4. Wielki żal, Antoni. 2021-02-28 07:26 5. Z czego się Ministerstwo cieszy? Żeby był sens musi być zaaplikowanych 53,2 mln. To dopiero 12,29% sukcesu. 2021-02-28 07:11 6. Już trzy miliony zaszczepionych ??? ale rekord ?!?!?! 2021-02-28 06:30 7. #robo, jak ktoś powiedział"gułag z Netflixem". 2021-02-27 23:44 8. załóżmy optymistycznie że szczepionka aktywnie chroni "petenta" około 1 rok, to nie owijając w bawełnę - to wszystko co się teraz dzieje nie ma większego sensu. nie wspomnę o nowych gatunkach - na które będzie się należało doszczepić. koncerny od szczepionek doskonale o tym wiedzą - i tylko łapki zacierają, bo kasa będzie płynąć od rządów długo-długo co byśmy nie robili - to i tak niewiele się zmieni ta sytuacja - popatrzmy na Słowację - zrobili chyba wszystko co się da (przebadali cały kraj, zamknęli cały kraj kilka razy, rygory coraz większe) i co - i nic. A Szwedzi zakazują używania maseczek - i co - i tak samo - nic się nie zmiania. 2021-02-27 22:49 9. Do Jaśka z lasa. I bardzo dobrze. Gubałówka to las i pole. Tam mogą sobie jeść i chodzić bez szmat na twarzach. W Kościeliskiej też dużo ludzi. Oby się tylko kobity nie całowały z obcymi chłopami i do seksu używali prezerwatyw. A może Policja w ramach prewencji epidemii AIDS będzie sprawdzać po domach jak to robią pod kołdrą, żeby się nie pozarażali. Bo w liniach Emirates będą wpuszczać tylko cnotliwe z zaświadczeniem sprzed 5 godzin po angielsku. 2021-02-27 22:16 10. Podnoście dalej opłaty za śmieci zamiast ruszyć tyłki zza biurek i skontrolować kto ma umowy podpisane i ile deklaruje śmieci. Może jakieś kontrole nielegalnych kwater, apartamentów i pensjonatów? No tak, głupio karać sąsiada jak samemu ma się nagrabione. Samemu trzeba być uczciwym by walczyć z nadużyciami. Więc śpijcie dalej, problem na pewno sam się rozwiąże albo stwierdzicie "nie da się". W najgorszym wypadku znowu podniesiecie ceny by uczciwi zapłacili za wywóz dodatkowych, podrzucanych śmieci. Nagrody na pewno Was nie ominą. Jesteśmy z Was dumni.
2021-02-08 11:43 1. Non ? certo a Napoli in cielo pi? bello in Italia 2021-01-28 21:17 2. W naszych gorach najpiekniejsze niebieskie niebo to Sudety/Karkonosze.Powietrze suche mini klimat Alpejski.Potwierdzoe empirycznie aaa i poniemieckie czerwone dachy dodaja uroku i kontrastu. 2020-12-24 22:33 3. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 4. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 5. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 6. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 7. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 8. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 9. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 10. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

Advertisement Advertisement