Z ostatniej chwili:
Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich!

Reklama

2021-01-18 14:45:28

Reklama

Zakopane

Pełni obaw otwierają swe biznesy - by przeżyć

- Rząd nie chce z nami rozmawiać - podkreśla Gerard Wolski z ruchu "Wolnych przedsiębiorców" - Nie traktują nas jak partnerów

Ruch "Wolni przedsiębiorcy" wyjaśnia, dlaczego uruchamiają dziś swoje biznesy. Dokładnie opisał to na profilu społecznościowym Gerard Wolski: 

"Otwieramy się. Nie pozostaje nam już nic innego. 

Pytają się nas czy się nie boimy. Oczywiście że tak. Obawiamy się represji ze strony rządu, utrudniania prowadzenia nam legalnie biznesów, kontroli z każdej możliwej strony, ale jesteśmy bez wyjścia. Rząd zostawił nas z garścią piachu, a właściwe teraz z garścią śniegu w dłoni... 
Marnotrawienie pieniędzy - naszych pieniędzy z podatków przez rządzących jest na porządku dziennym. Małe i średnie firmy zostały w wielu przypadkach pominięte przy pomocy podczas gdy duże korporacje otrzymują olbrzymie wsparcie wypłacane z PRF. Szkoda tylko, ze w wielu przypadkach pieniądze te nie docierają do tych do których dotrzeć mają. 

Pracownikom tych wielkich korporacji (hotelom - oczywiście wybranym) wypłaca się jakaś jałmużnę która starcza ledwo na przetrwanie  i zmusza się do podpisywania lojalek, które maja zagwarantować powrót do pracy z chwilą kiedy skończy się to szaleństwo. 

Nie każdy ma odwagę iść do sądu i walczyć o swoje. Ludzie godzą się na takie warunki ponieważ w przeciwnym wypadku zostają bez niczego, a pracy nie ma nigdzie.

Dlaczego te pieniądze nie trafiają bezpośrednio do pracowników ?? Dlaczego stworzono znowu potwora, którego nikt nie jest w stanie kontrolować, a nadużycia są na porządku dziennym ?? System znowu okazał się dziurawy jak ser żółty.

A nie można otworzyć tych sektorów i branży w których można bez problemu utrzymać reżim sanitarny ?? A pieniądze te przeznaczyć na pozostałe branże te najbardziej poszkodowane i pominięte, a tak mocno pokrzywdzone i uzależnione od turystyki ?? Mam na myśli firmy sprzątające, pralnie, transport, instruktorów, przewodników i wiele wiele innych ?? W wielu przypadkach są to firmy jednoosobowe. 
Walczymy o swoje. Otwieramy  się w pełnym reżimie sanitarnym. Nie mamy wyjścia. 

Mamy na utrzymaniu dzieci, żony, rodziny, nasze gospodarstwa i nie mamy już z czego żyć, mamy kredyty, leasingi, chcemy normalnie żyć i zarabiać na siebie. Czy to jest zbrodnią? 

Szkoda, ze w wielu przypadkach społeczeństwo nie stoi z nami murem i nie zdaje sobie sprawy, ze wcześniej czy później dotknie to również ich.  

Kochani, robimy to dla siebie, ale również przed wszystkim dla was.

Stojąc przez wyborem kar, a komornikiem na wiosnę i utratą dorobku życia bierzemy sprawy w swoje ręce i działamy.

Jeżeli nas zniszczą represjami i zmusza do zamknięcia - będziemy przynajmniej świadomi tego, ze próbowaliśmy, a nie staliśmy w miejscu i patrzyliśmy jak wszystko legło w gruzach.

Szkoda, ze to musi wyglądać w ten sposób.

 Życzymy wszystkim dziś odwagi i powodzenia, wszystkim przedsiębiorcom oraz ruchowi "Góralskie Veto" oraz "Otwieramy się". Mamy nadzieje ze pójdą dziś za ciosem i zgodnie z zapowiedziami otworzą swoje biznesy" - czytamy w komunikacie "Wolnych przedsiębiorców". 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wiechum 2021-01-18 21:14:43
Popieram. Otwierać i działać. Oczywiście przestrzegać reżimu sanitarnego. Reżim pisowsko-bolszewicki olewać.
Z Witowa 2021-01-18 21:10:46
Znów te same głupie argumenty... PiS wybraliście, to macie - czy na zachodzie Europy, w USA i gdzie indziej też PiS rządzi????????????????
obserwator 2021-01-18 20:07:12
Tak się zastanawiam czy fani PiSu na Podhalu beda organizować wiece wyborcze PiSu i składać hołdy czołowym PiSowcom
Przeglądam zdjecia w Internecie i patrze na niektóre osoby z politowaniem
cepr 2021-01-18 19:15:11
Przecież sami wybraliście sobie taką władzę, więc o co kaman?
pucybut 2021-01-18 18:29:26
@jo
A skąd wziąłeś na benzynę?
tadek 2021-01-18 17:25:08
Ja bym to nie nazwał was wolnymi przedsiębiorcami, wy w obecnej chwili to jesteście przepraszam za porównanie, jak pies uwiązany na łańcuchu i czekający na miskę jedzenia od gospodarza kiedy ten s.......n wreszcie przyniesie jakie ochłapy.
stasek 2021-01-18 17:25:01
Kilka moich refleksji
1. Powinniśmy być strefa zieloną według tabelki
.. Progi etapów zasad bezpieczeństwa"" Kłamcy PiSowscy
2. Wyciągi nie ruszą , termy nie ruszą - za duzo mają do stracenia. a wokół nich koncentruje sie ruch turystyczny zimowy.
3. Małe biznesy będą się próbować otwierać, nękane kontrolami,
Tylko że potem PiS ich dojedzie ,znajda sie na czarnej liście( zobaczycie kontrole za kontrolą- a dojechać można Sanepidem. PiP, Urzedem Skarbowym.
PiSowcy są mściwi
4, Żeby to miało ręce i nogi to wszyscy musieliby się otworzyć równocześnie.
ha 2021-01-18 16:44:10
do @ Jasiu z Zakopanego jakie kary? Kary nakładają a Sądy zdejmują te kary. Zabawa w kotka i myszkę. Przecież w to nawet policjanci nie wierzą, ale muszą podjąć interwencje bo szef każe, służba.
kurr 2021-01-18 15:56:50
a salony masażu otwierają ? bo nie wiem co robić...
Jasiu z Zakopanego 2021-01-18 15:51:28
Otwieramy się... No to się łotwierojcie! Premier nie pozostawił złudzeń, nadal jest trudna i niewiadoma sytuacja, a na dodatek braki szczepionki! Będą kontrole, będą kary! Proste. Ciekawe czy się wom łopłaci :-))))))))))))))) Podhale to dzicz, dziki zachód...
PISSMAN 2021-01-18 15:39:46
Gerardzie, alleluja i do przodu!
Gyrfbmjh 2021-01-18 15:08:17
Powodzenia!!! Popieram
maseczka 2021-01-18 15:06:19
Nie ma się czego obawiać. Prawo na podhalu się nie przyjęło to i bezprawie poniesie klęskę.
Jak na razie stanu wyjątkowego nie wprowadzili więc droga wolna. Prowadzenie firmy to nie przestępstwo.
Jo 2021-01-18 14:59:09
Przejechałem przez Białkę i Bukowine i w sumie pusto. Gości nie widać, wyciągi stoją. Szału nie ma , chyba ze zmieni się to w kolejnych dniach.
Oby się nie okazało ze jedynym wygranym będzie Pitoń. Jemu zależało tylko na rozpoznawalności i to się mu udało. Ma murowane miejsce na listach w kolejnych wyborach.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA obiektu wielomieszkaniowego w Białce Tatrzańskiej. Proszę dzwonić pon-pt w godz. 12-19: 604 532 074
 • PRACA | dam
  Szukam kobiety do profilowania skór dekoracyjnych - zakład w Nowym Targu. FIRMA RUSNAK. 888343695shop@vanuba.com
  Tel.: 888343695
  E-mail: shop@vanuba.com
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE, POMOC W KUCHNI, CIUCHOLAND. 885 056 298.
 • KANCELARIE PRAWNE
  ADWOKAT KAROLINA SZEWS - FILIA W KROŚCIENKU. KSK Legal Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Karolina Szews, Sabina Klempka - informuje o otwarciu filii w Krościenku, ul. Jagiellońska 63, Krościenko. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-17:00. Tel. 576 665 933, e-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
  E-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
 • PRACA | szukam
  Przyjmę zlecenia na lazienki i kuchnie od podstaw po biały montaż tj.(demolka, hydraulika, elektryka płytki i biały montaż ) Wieloletnie doświadczenie. 518016409marcindol21@gmail.com
  Tel.: 518016409
  E-mail: marcindol21@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (STRÓŻ). Praca co drugi dzień-24 godziny, w Małem Cichem.Wymagane prawa jazdy kat. B oraz umiejętność jazdy ciągnikiem (traktorem). W ciągu dnia prace porządkowe na placu. Więcej informacji pod numerem 512 257 500
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PRACY NA BARZE I PRZY GRILLU w restauracji. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE 47mkw, Zakopane centrum. 696 333 919, 606 701 414, po 15.00.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki / recepcjonisty do hotelu w Białce Tatrzańskiej. - Minimum język angielski podstawy. - Możliwość zakwaterowania. Kontakt telefoniczny: tel. 880 015 290. CV proszę przesyłać na adres e-mail: monika@grandtatry.pl, https://grandtatry.pl/
  WWW:
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy W SKLEPIE OGÓLNOSPOŻYWCZYM w Zębie/Krzyżówka, NA STANOWISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. Z doświadczeniem. Pełny etat, praca co drugi dzień. Tel. 721180381.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KADR I PŁAC. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT, PFRON, - Obsługa i terminowa realizacja obowiązków w zakresie PPK, - Przygotowywanie umów o pracę, aneksów i świadectw pracy, - Prowadzenie akt osobowych pracowników oraz dokumentacji pracowniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, - Sporządzanie i rozliczanie umów cywilnoprawnych, - Rozliczanie czasu pracy, - Prowadzenie bieżącej ewidencji urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, - Kontrolowanie terminów badań lekarskich i szkoleń BHP, - Prowadzenie spraw i rozliczeń związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, - Sporządzanie raportów i zestawień kadrowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, zasiłków i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac, - Dobra znajomość programów: Płatnik, MS Office (w szczególności Ms Excel), mile widziana znajomość Comarch ERP Optima, - Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, - Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Wiatam do sprzedani kury nioski brojlery kaczki gęsi pasze i inne zapraszamy do kontaktu 503568044 na terenie Podhala Orawy możliwy transport. 503568044
  Tel.: 503568044
 • SPRZEDAŻ | różne
  SERKI małe i duże. 531 357 698.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM DO SPRZEDANIA W OKOLICACH SKOCZNI - 502 202 803, 604 520 752.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT. 609 820 345.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-02-27 19:01 Pusty dziecięcy wózek znaleziony pod Wielką Krokwią 2021-02-27 19:00 Prowadzę firmę, miałem duży problem z utylizacją odpadów 2021-02-27 18:18 Zakręcona akcja dla Andrzejka nabiera rozpędu 2021-02-27 18:13 Piotr Żyła mistrzem świata! 2021-02-27 17:30 Nieliczne gminy z dotacją, wśród nich Czarny Dunajec 2021-02-27 16:43 Uratowana, potrącona przez auto suczka 2021-02-27 16:00 Pomocy - apeluje do miasta właścicielka restauracji 3 2021-02-27 15:24 Ostatnia droga Antoniego Marmola 1 2021-02-27 15:15 Magiczna Kraina Światła na Gubałówce czynna jeszcze w marcu (WIDEO) 2021-02-27 14:30 Bez szczepień i negatywnego testu czeka cię kwarantanna 2 2021-02-27 13:45 Robert Makłowicz u Kliszczaków (WIDEO) 2021-02-27 13:05 Zbiórka na górski wózek dla niepełnosprawnej Ani 1 2021-02-27 12:43 Na Podhalu jedenaście zakażeń, jedna osoba zmarła 3 2021-02-27 12:13 Wirtualny bieg charytatywny (WIDEO) 2021-02-27 11:33 Podziurawiona droga to sprawa dla Czarnego Dunajca 4 2021-02-27 10:07 Kogo można okraść - mówi Sebastian Pitoń z Góralskiego Veta (WIDEO) 13 2021-02-27 10:00 Synu, nie bij 4 2021-02-27 09:43 Niski pułap chmur i bardzo ślisko 2021-02-27 09:00 Stary dom z duszą (WIDEO) 2021-02-27 08:15 Śnieg i chmury, jutro szansa na przejaśnienia 2021-02-27 08:00 Od dziś tylko w maseczkach 12 2021-02-27 07:45 Na śniegu z Małymi Śwarnymi 2021-02-26 23:43 JAK ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM MENTALNYM: etap pierwszy 2021-02-26 22:32 Poranne psotki lubońskiej kotki (WIDEO) 2021-02-26 21:40 MŚ: Wszyscy Polacy awansowali do sobotniego konkursu 2021-02-26 21:13 Zdobył Rysy 9 razy w ciągu doby 4 2021-02-26 21:00 Woda się poleje 2021-02-26 20:22 Bardzo smutne miejsce na narciarskiej mapie Zakopanego 11 2021-02-26 19:45 Drogowa partyzantka, dziury pełne kamieni będą zalane asfaltem 4 2021-02-26 19:10 Kolejna petycja w sprawie likwidacji szkoły 3 2021-02-26 18:38 Takie coś nigdy nie powinno mieć miejsca. Przepraszam mieszkańców 13 2021-02-26 18:24 Tyś po Bogu największą pociechą 5 2021-02-26 18:15 Witkacy u Fedorowiczów, nowa ekspozycja w sieci i realu 2021-02-26 17:51 Poezja w sieci (WIDEO) 2021-02-26 17:40 Program coraz droższy 2 2021-02-26 17:00 Zderzenie 3 aut na zakopiance 2021-02-26 16:53 Piątek, a więc witamy Was w Zakopanem 1 2021-02-26 16:44 Likwidacja parkingów na Balzera była potrzebna? Karetki stały w korkach 9 2021-02-26 16:26 Odwieszony oddział covidowy 2021-02-26 16:01 Pechowy szlaban z Kuźnic należy do miasta. Pracujemy nad innym rozwiązaniem 5 2021-02-26 15:27 Będzie sześciu słowackich pacjentów 4 2021-02-26 15:15 Studium trąci myszką 2 2021-02-26 14:31 Ekopatrol wykrył kolejne dzikie wysypisko budowlanej firmy 7 2021-02-26 14:07 Dziesięciu pacjentów ze Słowacji trafi do Nowego Targu 9 2021-02-26 13:38 Imperial zamieni się w pięciogwiazdkowy hotel. Otwarcie w 2023 roku 14 2021-02-26 13:35 Mieszkaniec Witowa przesyła zdjęcie. Prawie 22 st. C! 1 2021-02-26 13:30 Kasa wpompowana w Anioła 1 2021-02-26 13:14 Szybcy panowie 2 2021-02-26 12:45 Nowy skarbnik 2021-02-26 12:45 Bo te pieniądze im się po prostu należały 7
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-02-27 18:20 1. Rada Miasta udzieliła sobie pół miliona premii więc już pieniędzy ni ma haha pierwsze ksiądz a potem ministranci ha ha ha 2021-02-27 18:05 2. A gdzie Ty chcesz lepiej zarobić skoro w Krościenku nie ma miejsc pracy, żadnego pracodawcy i problem w tym ze najpierw miejscowość musi mieć warunki a dopiero później zmieniać charakter a nie odwrotnie. Ja wole zarabiać we wsi na tym co można oferować niż łapę lizac w mieście gdzie nic nie ma!!! Nie gadajcie tez o tym co zrobiono bo niewiele zrobiono, a to co się udało to i tak spiep**** w każdym przypadku projekt nieskończony przez nieudacznika wójta. Nie ma wyciągów, basenów, term, urządzeń turystycznych, infrastruktury wiec z czym do ludzi ogarnij się Januszek z Tadziem i Frankiem a później dopiero zabierajcie głos w dyskusji która tylko zakłócacie póki co. 2021-02-27 18:03 3. To niech zawiesza, wtedy na pewno będzie jej lepiej...Przestańcie jojczyć. To dopiero luty, a do końca roku jeszcze ho, ho. Zdąży się odkuć. 2021-02-27 17:53 4. Jaki kraj taki Janosik, a ten pistolecik +10 do szacunku 2021-02-27 17:53 5. @Dana. On ma rację a skoro pluje to się nie zarazi. Zdrowia życzę. 2021-02-27 17:39 6. segregacja, paszporty szczepien ,testy ,niedługo obozy odosobnienia kraty mury i drut kolczasty a motłoch zadowolony . RADOŚNI TĘPI WIĘŹNIOWIE NIEWOLNICY 2021-02-27 17:23 7. Do Sprostowanie Jakoś mądrze piszesz, to może się na tych środkach znasz. Jak tak to pomóc gminie pozyskać te środki i podaj te wytyczne. Trzeba sobie pomagać, a oni nie będą popełniać błędów . Byłoby super tak wspólnie bez podziałów zaangażować się???? 2021-02-27 17:16 8. Panie Burmistrzu,w MZK ludzie pracują normalnie bez rocznych przerw.Co to wogole za porównanie. 2021-02-27 17:08 9. Szkoda . Był to naprawdę wspaniały człowiek. Wyrazy współczucia rodzinie. 2021-02-27 17:03 10. Pani razem z nimi niech się puknie w tą pusta głowę, następna znawczyni. Ja będę nosił i maseczkę i dodatkowo przyłbicę omijając z daleka durniów, którzy nie potrafią maseczki założyć. Już wielu takich chojraków, co to w wirusa, maseczki i inne... nie wierzyli, a podpięli ich do respiratora.
2021-02-08 11:43 1. Non ? certo a Napoli in cielo pi? bello in Italia 2021-01-28 21:17 2. W naszych gorach najpiekniejsze niebieskie niebo to Sudety/Karkonosze.Powietrze suche mini klimat Alpejski.Potwierdzoe empirycznie aaa i poniemieckie czerwone dachy dodaja uroku i kontrastu. 2020-12-24 22:33 3. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 4. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 5. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 6. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 7. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 8. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 9. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 10. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Advertisement Advertisement