Reklama

2021-02-05 19:20:38

Reklama

Krościenko

Tak prezetuje się Krościenko z lotu ptaka

Nasz dron przeleciał nad centrum.

Centrum Krościenka niedawno było modernizowane. Według jednych rynek wypiękniał, innym znowu się nie podoba. A jak wygląda z lotu ptaka, proszę ocenić.

jof

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
No i super 2021-02-13 21:29:05
Refleksja na końcu bezcenna. Szkoda że dopiero po kolejnym tekście o tym samym i tak samo. I szkoda że po tygodniu bicia piany. W następnej wiadomości proszę o życzenia czegoś nowego bo po tej ilości życzeń zdrowia i powodzenia chyba będę żył 300 lat. I proponuje ograniczyć ilość tych emotikonów, będzie mniej infantylnie i mniej się klawiatura zużyje.
vika 2021-02-13 20:51:31
Cytat z dzisiejszych wiadomości TP.:

" Mamy kolejny filmik z wczorajszej fiesty na Krupówkach (WIDEO)
- To film z wczoraj - mówi nasz czytelnik - dziś na Krupówkach dużo mniej ludzi, za to cała masa policji"

Warto go obejrzeć. Może wtedy dotrze do niektórych dlaczego jakiejś " starszej zblazowanej, zmanierowanej, egzaltowanej Pani " marzą się spokojne ciche wędrówki po tak urokliwych miejscach .... chociaż sądząc po niektórych komentarzach - bardzo wątpię.

@ Andrzej - W Krościenku jestem tak często jak to jest możliwe - bywam i odwiedzam . Niestety apele i prośby dotyczące pandemii do mnie docierają , szanuję je i przestrzegam. Moje zdanie nie jest wiążące dla nikogo - jest tylko moją opinią, którą wyraziłam w swoim - i jestem pewna , że nie tylko - imieniu. Przecież to jest miasteczko turystyczne i głosy turystów powinny być ważne . Chyba mi wolno napisać co na ten temat myślę ?? Przynajmniej na razie.

@Do MałaMi - O niczym innym nie marzę jak zostać zostać radną w Krościenku. Jak dożyję do następnych wyborów, przeprowadzę się tam i wystartuję. Może się uda :)) :)) :)) .

Naprawdę szkoda czasu i klawiatury na takie dyskusje. Życzę zdrowia .
Andrzej 2021-02-13 17:24:51
Czy pisząc o miejscu swojego domu przypadkiem nie sfalsyfikowałaś wszystkiego co wcześniej pisałaś? A tak w ogóle to bardzo fajnie wypowiadać się nt. miejscowości w której się nie mieszka, nie bywa i nie odwiedza.
Do vika 2021-02-13 16:43:49
Ja myśle że nie można być nawet dobrym komentującym co tutaj dobitnie widać.
Do MałaMi 2021-02-13 16:11:14
Ja myśle że ta pani bardzo chciałby być radną ale po dokonaniach w spółce wodnej to może być tylko bezradna.
vika 2021-02-13 16:08:30
@MałaMi - Cytat : "A ja uważam że jako radna radzi sobie tak sobie."

Miła, grzeczna dziewczyno - to o mnie ? Ja - radna w Krościenku ?? :)) :)) :)) :)) :)) :)) .
Poprawiłaś mi humor na sobotnie zimne popołudnie.
Ech............ macie niebywale wybujałą wyobraźnię ...

Do mojego ulubionego Krościenka muszę jechać z domu 4 godziny samochodem .... W ubiegłym roku przez pandemię nie byłam tam ani raz.
Jak w takiej sytuacji można być dobrą radną ??? :)) :)) :)) :))
vika 2021-02-13 09:29:58
@Dajcie spokój
Dziękuję bardzo za ten piękny i mądry apel do bliźnich.
Przebija z niego wielka troska o uszanowanie ludzi starszych .
TO DUŻO MÓWI O TOBIE.
Niestety ..... nie najlepiej.
MałaMi 2021-02-13 04:45:15
A ja uważam że jako radna radzi sobie tak sobie. Po tylu pozytywnych ocenach brak konkretnego przełożenia na działanie i efektów. Do wieku się nie przyczepiam, to by było niegrzeczne.
Dajcie spokój 2021-02-12 18:05:10
Dajcie spokój tej starszej, zblazowanej, zmanierowanej, egzaltowanej Pani. Tyle co sobie w internecie pobajdurzy o bańkach inwestycyjnych.
Maria 2021-02-09 20:08:06
Tyle tutaj hejtu i złośliwości. Nie pochwalam tego moi mili.
vika 2021-02-09 17:05:37
@Cyklista U mnie wszystko OK , a u ciebie ? wszyscy zdrowi ?

@Do cyklista - Gdybyś miał trochę szersze horyzonty myślowe zamiast zakręconej fantazji, nie musiałabym ci pisać i tłumaczyć że w moim wieku 70 + Lans i Facebook to sprawy ABSOLUTNIE ZBĘDNE i DO NICZEGO NIE PRZYDATNE :)) :)).
Nie potrzebuję pierwszego i nie mam drugiego.
Co innego fotografia - ale tu niestety znów pudło ! Są na tym świecie rzeczy dużo piękniejsze do fotografowania niż ciasta, których nie lubię nawet jeść- a co dopiero fotografować .
Mam nadzieję że u ciebie też wszyscy zdrowi.
Do cyklista 2021-02-09 12:07:07
U niej ok bo się facebookowy snobizm po Krościenku nie pałęta, wiec jest w tym sama i nikt Jej w tej roli nie zagraża. Może w spokoju piec, potem fotografować wypieki i wstawiać zdjęcia na FB albo lansować się na pandemii na słynnej platformie ludzi trudnych a spraw aktywnych (czy jakoś na odwrót).
Cyklista 2021-02-09 11:53:13
Vikusiu, a tak poza tym nic Szanownej Pani nie dolega ? Wszystko jest OK ?
vika 2021-02-09 10:03:03
@ Ścikerska czy Ściekierska ?

Z ludźmi nie mającymi nic do powiedzenia poza insynuacjami i złośliwościami nie będę polemizować.
Napiszę tylko krótko - uczyć to się powinnaś ty . Przede wszystkim kultury.
Niekoniecznie w Zakopanem.
Życzę powodzenia .
P.S. do bryndza 2021-02-08 22:32:35
Mam jeszcze jedna żarliwą prośbę. Oszczędź nam po raz 7 czytania tych samych bełkotliwych sentencji. Wystarczy. Już bez tego całe Krościenko ma właściwy, ugruntowany pogląd nt. Twojej postawy. Umówmy się na potrzeby komfortu poznawczego wszystkich mających nieprzyjemność to czytać i dla Twojej egzaltacji, że wygrałaś, jesteś mądra, piękna, smukła, masz rację, ostatnie zdanie należy do Ciebie, a imitacja muru pruskiego w Krościenku bardzo pasuje, no bo to przecież prawie Śląsk albo Kaszuby.

Pozdrawiamy i obiecujemy że skorzystamy ze wszystkich rad i sugestie. Od teraz gardzimy bańkami inwestycyjnymi, pojedziemy do Zakopanego i na Kaszuby, zatrudnimy się u cwaniaków od wizualizacji, pójdziemy do księdza, a tak w ogóle przepraszamy i życzymy wszelkich sukcesów na Facebook-u i w kuchni.
Do bryndza 2021-02-08 22:08:01
Szósty komentarz i wciąż to samo. Wyświechtane sentencje o niczym okraszone grafomańską składnią z pseudo-intelektualnymi aspiracjami. Wykreowany raj dla chęci brylowania okazał się zbyt wymagający intelektualnie? Niezwykle płytka okazała się ta głębia poglądów i bardzo wąski horyzont postrzegania rzeczywistości oraz marny zasób walorów twórczych. Kolejny raz czytam życzenia, inwektywy, nieudolną parafrazę związku frazeologicznego. Używając kolokwializmu, bardzo cieniutko. To tak jakby na architektonicznym dziwadle dla podkreślenia żałości gustu i możliwości inwestycyjnych, imitować mur pruski. Pozostając w tej festyniarskiej stylistyce, nawiązując do płaszczyzny twoich kompetencji, starogóralska mądrość: przerost formy nad treścią. Co jest wyjątkowym osiągnięciem biorąc pod uwagę, że formy tutaj też brakuje. Reasumując, dziękuje za szóste życzenia, mądrości obrazujące wyjątkowy potencjał autorki i za zaproszenie. Zamian jednak skorzystam, to rozpocznę stopniową asymilację na poziomie Krościenka. Tutaj postawę Facebookowej snobki z przerośniętym ego i budowlą przypominającą w mikro-skali zbrodnie na ładzie przestrzennym egzemplifikuje pewna lokalna kreatorka wartkich analiz społecznych, której stopień egzaltacji w połączeniu z maranami kompetencjami idealnie wpisują się w twoje komentarze. Pójdę ją odwiedzić, może mnie poczęstuje swoimi wyjątkowymi wypiekami.
bryndza 2021-02-08 18:42:37
@Do bryndza 2021-02-08 17:09:46
Niestety, niepostrzeżenie dotarliśmy na manowce rzeczowej dywagacji w naszej swawolnej wymianie wrażeń. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za jakże owocny dla obu stron dyskurs. Utwierdza mnie on w przekonaniu że, warto krzewić wiedzę, naukę, edukację, zdrowy rozsądek w najciemniejszych nawet zakamarkach internetu. A zwłaszcza na terenach gmin wiejskich, aspirujących do tytułów małomiasteczkowych, z owczym pędem do betonowania, z zaściankowymi kompleksami wobec kompleksów turystycznych.
Ze swojej strony pragnę jedynie ponowić zaproszenie do zakopca, choćby na "mityczne wypieki". Jednak z dobroci serca odradzam kupowanie w "psich" budach na popularnych traktach turystycznych, celem uniknięcia powikłań żołądkowych.

To może jeszcze starogóralska mądrość: "z pustego dzbana i Salomon nie naleje".

Życzę zdrowia i udanej samoegzaltacji.
Do bryndza 2021-02-08 17:09:46
Daruj sobie te szczegółowe opisy własnych doświadczeń, które pozwalają Ci uzyskać równowagę. Nie wnikamy i nikogo na tym forum nie interesują twoje sposoby na radzenie sobie z otoczeniem i samą sobą. Pozostawiam Cię z tymi niby tradycjami i porzekadłami, które tak bardzo tworzą twoją tożsamość. Te bańki inwestycyjne, gruszki z betonem, dzbany, chmury covidowe, zanurzone w egzaltacji i podnieceniu własną niby wyższością, są tak bardzo pretensjonalne, że już nawet imitacji muru pruskiego nie potrzeba. Za to przydałby się wyjazd do Zakopanego wtedy Facebookowa snobka nie czułaby się ta wyobcowana i nie musiałby szukać pomocy u specjalisty, którą tak ochoczo proponuje i poleca.
bryndza 2021-02-08 15:37:21
@Do bryndza 2021-02-08 14:03:10,
Przyklejając komuś "łatki" swoich słabości na pewno ich nie pokonasz ale na pewno poczujesz się dużo lepiej. Przynajmniej chwilowo. To taka polsko-góralska tradycja "samodoskonalenia charakteru".
Jeśli na prawdę zależy Panu na szczęściu Pana i Pana rodziny to gorąco zachęcam do kontaktu z psychologiem, terapeutą, księdzem, kimś, kto w spokoju Pana wysłucha i będzie mógł naprowadzić na właściwe tory. W trakcie szczerej rozmowy wszystko można z siebie wyrzucić i oczyścić rozum i duszę. To pomaga. Szczególnie w tych ciężkich czasach.

Zdrowia życzę i powodzenia.
Do bryndza 2021-02-08 14:03:10
Po pierwsze ewidentny problem z identyfikacją własnej płci odbił się na formie adresowania wiadomości do innych. No cóż bywa. Po drugie bardzo mnie cieszy, że ta platforma jest obszarem do odreagowania własnych kompleksów dla pani/a nawet jeśli odbywa się poprzez obrażanie kolejnych grup. Teraz dostało się włodarzom, dokładnie na odwrót niż wcześniej. No cóż poglądy ewoluują, dobrze że chociaż niechęć w swojej skali, absurdzie i kierunki pozostaje ta sama. Po trzecie skoro już udało się upuścić zalegającą żółć, napisać 5 razy to samo i tak samo, ale ciągle bez sensu, to może teraz wypieki będą smaczniejsze. Po czwarte ja (zgodnie z twoja sugestią) do Zakopanego się nie nadaje, no ale Ty? Skoro to miejsce dla pozerów z Facebooka, to znaczy idealne dla Ciebie.
Ścikerska 2021-02-08 01:09:45
Vika skoro Zakopane to miejscu dla snobów i Facebookwców to znaczy, że powinnaś się tam uczyć idealnie. Miejsce dla ciebie stworzone.
bryndza 2021-02-08 01:03:01
@Ściekierska, proszę mi nie imputować. Nie wiem z kim Pani piła, tudzież do kogo, ale na pewno nie do mnie.
A jeżeli ma Pani jakiś związek z urzędasami odpowiedzialnymi za "rewitalizację" - wybetonowanie dworca to proszę przyjąć również ode mnie wiadro niewybrednej w słowach krytyki.
W całości popieram wypowiedź użytkownika @vika, podpisuję się obiema ręcami, i wręcz utożsamiam duchowo i mentalnie. Niestety rozsądne argumenty nie trafiają do pierdzistołków. Mają swoje wizje, poparte parciem na stołek i apanaże.
Powiedziałbym wiejsko-czarodziejsko ale chyba już klepnięte jest małomiasteczkowe przepoczwarzenie.
Nie da Ci ojciec, nie da Ci matka, tego co dać Ci może... gruszka betonu.
bryndza 2021-02-08 00:46:44
@Do bryndza
Trochę wiary w siebie, zdecydowania i chwyć Pan byka za rogi! Proszę sobie już tak nie dzbanować i nie kreować na ofiarę (nie wiem czy losu, czy systemu, czy Krościenka?). A mi proszę nie przyklejać łatek egzaltacji, filozofii, klęsk, kompleksów, czy pani domu. Mówię co widzę za oknem, na ulicach, w drodze do pracy, w biedronce. Pod gubałówkę, na gubałówkę, na krupówki nie chodzę - szkoda nerwów. Sam się Pan możesz o tym wszystkim przekonać, mnie nie słuchaj. Sam przyjedź i zobacz. Krościenko rzut beretem. Tylko nie na dzień, dwa, tydzień. Posiedź miesiąc, pół roku i wtedy pogadamy o egzaltacji.
"Być może gdybym jednak miał to mniejsze szczęście i miał właśnie tam a nie tu, to nie musiałbym się decydować na tułaczkę." - gdyby babka miała wąsy to by dziadkiem była. Czyli to wina rodziców że masz Pan tam a nie tutaj? A co mają powiedzieć ludzie z jakieś Koziej Wólki gdzieś na ścianie wschodniej? Proszę się nie rozgrzebywać w pretensjach, szkoda życia.
To Pan musisz być kowalem własnego losu a nie czekać i płakać że nie ma szczęścia. I tylko tułaczka, tułaczka. Z takim podejściem tylko depresji się Pan nabawisz. Mniej myślenia o ekwiwalentach a więcej jaj i zdecydowanego działania. No chyba że wolisz Pan czekać na co łaska od morawieckiego czy innego typa spod ciemnej gwiazdy.

Mimo wszystko powodzenia i sukcesów życzę.
Zdrowie!
Ściekierska 2021-02-07 23:34:39
To już Ci się (Vika, bryndza, wartki ściek czy jaką masz tam nazwę) rynek nie podoba? A przecież tak wspaniale wyzywałeś, pomawiałaś i insynuowałaś w obronie przyjętej koncepcji rewitalizacji. Cóż za zmiana poglądów. Taka sama jak stosunek do komentowania w internecie anonimowo i to jeszcze pod różnymi nickami. Pozostałego bełkotu nie komentuje bo to jest zawsze ten sam żałosny poziom bajdurzenia o niczym.
Misiu 2021-02-07 23:23:34
Vika pełna zgody. To piękne urokliwe Krościenko byłoby jeszcze piękniejsze gdyby pozostały piękne drewniane domy niezastępowane dziwadłami z zaburzonymi proporcjami i imitacją muru pruskiego, które później trzeba tak usilnie reklamować i promować że aż te same slogany i sentencje z rozpędu trafiają do komentarzy. A kompleks wobec Zakopanego w tym przypadku jest aż za nadto jaskrawy.
Do bryndza 2021-02-07 22:58:32
Wspaniałe dykteryjki, filozofie i stwierdzenia wprost z tygodnika Pani Domu. Teraz te Twoje komentarze to już nie tylko przewodnik i poradnik wyeksploatowanej akwizytorki? jak utwierdzać się w przekonaniu że bycie w niebycie ma sens. To już prawie zbiór zasad o optymalnym sposobie inwestowania w oparciu o rozwój własnej duchowości zamiast rachunku ekonomicznego. Wszytko nadal zanurzone w egzaltacji i przekonaniu o wyższości własnych poglądów i to już nie tylko nad lokalnymi dzbanami ale również nad ignorantami ze stolicy, którym pieniądze spadły z nieba i teraz nieświadomi i ograniczeni roztrwaniają je w zdegenerowanej stolicy Podhala. No cóż każdy próbuje wypierać własne klęski i tłumaczyć przymusowe wykluczenie ze świata, wobec którego ma się kompleksy. Pozostaje gloryfikacja szczęścia na peryferiach cywilizacji, oczywiście zaklinając rzeczywistość, że to z wyboru a nie przymusu. Relatywizm w ocenie otaczającej rzeczywistość faktycznie w takiej sytuacji pomaga. Natomiast jeśli pojęcie wartości nie jest dla Ciebie nośnikiem określonego kontekstu to faktycznie płaszczyzna polemiki zanika. Zostańmy dla Twojego dobrego samopoczucia z interpretacją świata na poziomie twórczości Paulo Coelho i pogardą wobec tych wszyskich dla których majątek, godne dostanie życie i sukces ma sens. Jesteśmy ponad to i kontemplujemy świat oparty na wykreowanych wartościach na potrzeby własnej egzystencji, no bo przecież nie wegetacji. A ja tylko od czasu do czasu, jako ograniczony dzban dla uznania i podkreślenia Twojej podstawy będę poszukiwał złudnego szczęście dla naiwnych, przy okazji kompromitując się w oczach tak wybitnej jednostki, która przez pryzmat własnych sukcesów na nowo odkryły sens w którym to lepiej mieć i być w Krościenku niż w Zakopanym. Co więcej jako ten ograniczony, który ma to olbrzymie szczęście mieć w Krościenku, odrobinę pozostanę wyrobnikiem tam gdzie bycie nikim ma jeszcze większy ekwiwalent niż w Zakopanym. Być może gdybym jednak miał to mniejsze szczęście i miał właśnie tam a nie tu, to nie musiałbym się decydować na tułaczkę. W sumie to ostanie zdanie jest kwintesencją mojej myśli ale niestety nie udało mi się przebić wobec idea fix kompleksu Zakopanego. Trafiłem w czułą strunę. Przepraszam i pozdrawiam, życzę dalszych sukcesów, szczególnie w wypiekach i w dalszym komentowaniu z kreowaną pogardą wartkich spraw lokalnej społeczności.
bryndza 2021-02-07 19:19:45
@dzban, nie do końca wiem o czy miałyby rozstrzygać te "5 razy wyższe ceny gruntu"? Czy świadczy to o tym że na drzewach w zakopcu rosną dolary czy o naiwności pseudo inwestorów z kraju i ze świata mamionych komputerowymi wizualizacjami i obietnicami stopy zwrotu z kupionych apartamentów, czy inwestycyjnej bańce na nieruchomościach, czy odmóżdżeniu społeczeństwa? Jeśli to jest dla Was wyznacznik sukcesu życiowego to jedźcie raczej do warszawy, współczynnik "szczęścia" będzie jeszcze korzystniejszy.
Jedno jest pewne, jeśli nie szanujesz tego co masz i rozmieniasz się na drobne to zostaniesz tylko dziadem. Ty lub Twoje dzieci, jeśli również ich przyszłość roztrwonisz.
Możecie się uganiać za dobrobytem a i tak będziecie biedni.
bryndza 2021-02-07 18:56:47
@do bryndza, nie zachęcałem do wyjazdu do Mongolii tylko zapraszałem do zakopanego (raju utraconego, mekki, szczytu marzeń, orgazmu kapitalistycznego) - proszę czytać ze zrozumieniem lub poprosić lepszą połowę o transkrypcję, ewentualnie dzieci pomogą. Jeśli żal Panu zamieniać majątek w "krośnieńskim raju" na psią budę w "kapitalistycznym raju" to nie jesteś Pan kapitalistą i nigdy nie osiągniesz Pan sukcesu w tej kwestii, gdyż jesteś Pan zachowawczym socjalistą na garnuszku rządzących. Nie masz Pan ikry i nie jest Pan skłonny do ryzyka. A w zakopcu jak nie ryzykujesz to nie czeszesz hajsu - jakąś budę z tandetą na początek trzeba mieć, może być i "psia".
Owczy pęd za wyimaginowanym "sukcesem" i podniesieniem "stopy życiowej", mienisz Pan naturalnym kierunkiem migracji "emigracja trwała bądź czasowa z zapóźnionych miejscowości jest standardem". Ale zapominasz Pan dodać że znaczna część poszukiwaczy szczęścia płaci najwyższą cenę a są też tacy, którzy po kopniaku od losu wracają na stare śmieci.
Oczywiście nie ma sensu przegadywać się kto ma w tej błahej dyskusji rację, gdyż jak mawia stare góralskie przysłowie "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Nigdy nie doceni Pan tego co ma, dopóki tego nie straci.
Dlatego ponownie zachęcam do znalezienia pracy w zakopanem zamiast tułać się po szerokim świecie. Majątku nie trzeba sprzedawać a zobaczy Pan z bliska jakie to cymesy.
Kto wie, może postawi Pan wszystko na "psią budę".
Na zachętę dodam że zespsuło by mi to humor na 1 godzinę, dopóki nie zjadłbym nieświeżego oscypka z "psiej budy" pod gubałówką.
Dzban 2021-02-07 15:44:20
Cena gruntu w Zakopanym 5 razy wyższa niż w Krościenku to chyba bardziej weryfikuje stan faktyczny niż jakieś wynurzenia w internecie. Ale niektórzy lubią zaklinać rzeczywistość i pisać bajki jak to fajnie nie mieć, nie być w imię wyższych idei, a po wszystkim pojadą sobie na zakupy do biedronki wybudowanej w otulinie parku narodowego. Takich numerów nawet Zakopanym nie ma.
Do bryndza 2021-02-07 14:59:33
Szanowny ekologu zanim będziesz tak bardzo wspierał i szanował naturę zacznij szanować ludzi. Wyzywając innych od dzbanów wystawiasz świadectwo sobie. Nawet jakby udało Ci napisać coś rozsądnego to wszystko umyka czytając te inwektywy. Twoje rady nt. moich planów inwestycyjnych są o tyle bez sensu, że w tym tragicznie zagospodarowanym Zakopanym nie starczy mi na budę psią gdy wyprzedam ten cały majątek w tym moim niby raju. Oczywiście możemy sobie bajać i pisać takie historyjki o
naturalnych walorach, naturze, spokoju kontra okropny kapitalizm z banda złodziei i naciągaczy. Ale takie dywagacje jasno i jednoznacznie weryfikuje rynek i zdrowy rozsądek. Tu nie ma dyskusji tu są fakty, a najlepszym potwierdzeniem dla falsyfikacji twojej tezy jest jej odwrócenie. Pozbycie się niechcianego z powodu ekspansji złych kapitalistów majątku w Zakopanym gwarantuje możliwość osiedlenia się i dostatniego życia w Krościenku na długie lata, ale takich przypadków raczej próżno szukać. A sytuacja odwrotna czyli emigracja trwała bądź czasowa z zapóźnionych miejscowości jest standardem, dlatego Twoje konstatacje nt. przewagi życia na terenach zapóźnionych rozwojowo sprawdza się tylko w przypadku egzaltowanych jednostek, którego mogą sobie na to pozwolić albo sfrustrowanych, próbujących przekonać siebie i innych że lepiej czerpiąc satysfakcję i spełnienie z pragnień które nie wynikają z naturalnych pragnień ludzkich. Szanuje, rozumiem, nie zgadzam się, nie wyzywam i nie wysyłam w odpowiedzi na stepy Mongolii. Proponuje tylko, że warto różnic się pięknie bez dzbanów, rynsztoka i szamba.
bryndza 2021-02-06 18:56:08
Do sfrustrowanego @Do vika.
Weź Pan sprzedaj co tam masz, mieszkanie, działkę, chałupę i przyjeżdżaj Pan do tego oscypkowego eldorado. Zapraszam! Ktoś Waści trzyma na łańcuchu jako krowę czyli też sabakę lub nie pozwala się przemieszczać jak morawiecki. Niech Pan bierze co ma i przyjeżdża. Magnaci hotelowi, gastronomiczni, oscypkowi tylko czekają na takich naiwniaków z całej polszy by ich wykorzystać za psie pieniądze lub w ogóle nie wypłacić za harówkę. Teraz to nawet naszych nie chcą bo się upominają czasem o swoje, wolą Ukraińców na czarno zatrudniać bo oni im w razie czego nie podskoczą. Przyjeżdżaj Pan i posmakuj cymesów. Po co jeździć na 10 miesięcy tyrać u niemca jak Zakopane bliżej i na wikent do rodziny można zjechać, żonę przytulić, dzieciom pomóc lekcje odrobić.

Dzięki takim dzbanom miejscowości takie jak Zakopane zamieniają się w rynsztoki i szamba bo karierowicze spod ciemnej gwiazdy chcą się dorabiać kosztem przyrody, krajobrazu, ekologii. Byle bud nastawiać i wio do przodu.
Do vika 2021-02-06 16:22:44
Fajne tylko że ciut odrealnione i egzaltowane są takie wpisy. Ja tam wolałbym być tym umęczonym i zmęczonym mieszkańcem Zakopanego, gdzie godne i bogate życie jest względnie powszechne. Tam możliwości zarobkowania jest wiele, nie trzeba zostawiać rodziny na 10 miesięcy w roku żeby zarobić za zagranica na normalne życie. Można mieć kwatery, bar, wypożyczalnie, można pracować w tych okropnych hotelach. W Krościenku wegetacja od lipca do lipca albo tułaczka po okolicznych miastach w celu znalezienia pracy albo emigracja zarobkowa. Uwierz mi że jestem znacznie bardziej umęczony niż ci biedni zakopiańczycy. No ale przynajmniej paniusie sublimujące spacery po górach w ciszy są zadowolone.
jaś 2021-02-06 15:46:56
Pieknie to wygląda.To może teraz wieczorem albo w nocy zrobic taki przelot jak pali się w piecach i jaki smród jest na Rynku i na ul.. Jagiellońskiej i co leci z kominów koło parkingu.Ani wyjść wieczorem ani okna otworzyć.
Wyszło słabo 2021-02-06 10:44:08
Na zdjęciach nr 5 i 6 wszystko widać. Parking, parking, przystanek i parking. Co to ma wspólnego z rynkiem?
vika 2021-02-06 10:08:19
Krościenko to przepięknie położone klimatyczne miasteczko. Dla turystów są kwatery z przemiłymi , życzliwymi gospodarzami. Na razie uchowało się od zabudowy ohydnymi , betonowymi hotelowymi molochami jak Zakopane. I TAK TRZYMAĆ !!!
Natomiast Rynek - faktycznie przypomina dworzec i parking , psujący okropnie to miejsce. Powinien być tam absolutny zakaz postoju dla wszystkich samochodów, a "dworzec autobusowy " przeniesiony choćby na drugą - z tyłu - część rynku , parking za Karczmą , lub w inne miejsce .
A co do wypoczynku - to w takich miejscach najlepszym wypoczynkiem i rekreacją są wędrówki po przepięknych pienińskich okolicach . Nad wodą też jest gdzie posiedzieć (patrz: Grajcarek, Dunajec) .Są ścieżki rowerowe i cudna Droga Pienińska. Taki powinien być wypoczynek i rekreacja w górach , Nie zabudowa hotelami i pensjonatami, wesołymi miasteczkami i dźwigami do skoków na "bandżi" . Są przecież specjalne miejsca dla wielbicieli tego typu rozrywek np. nie tak daleki Zator..
Do hoteli i pensjonatów najedzie się tłum ludzi i w ten sposób ze spokojnego, cichego kurortu zrobi się drugie Zakopane, zabetonowane i oszpecone przez deweloperkę - które już dawno utraciło swój klimat górskiego miasteczka. Stało się uciążliwe do życia dla mieszkańców i turystów, których interesują góry i przyroda, a nie wątpliwej jakości rozrywka. Zrobiono z niego się miejsce dla snobów i "facebookowców" .
DLA PRAWDZIWYCH TURYSTÓW KOCHAJĄCYCH i SZANUJĄCYCH TATRY - MIEJSCA BRAK !.

NIE RÓBCIE TEGO Z KROŚCIENKIEM !!!
wojciech amore 2021-02-06 07:56:11
A to Tygodnik nawt ptaki zatrudnia do widoków ??? mój ptak lata tylko do łazienki około 5-tej rano i nie robi zdjęć , ale to starszy model !!!
Turysta 2021-02-06 02:48:25
Zburzcie ten ratusz i wybudujcie tam carrefoura. Płac piękny, miejsc postojowych w sam raz, lokalizacja w centrum dobra a poza tym idealnie podkreślicie charakter tego Krościenka! Ani jednego hotelu, porządnego pensjonatu, wyciągu, basenu, atrakcji turystycznej ale sklepów, marketów, dyskontów komplet! Panie wójcie pan się przejedzie do Austrii, Włoch, Szwajcarii i zobaczy jak wyglądają kurorty turystyczne. I niech pan wreszcie pojmie, że w cywilizowanym świcie nie ma rozwoju na kształt tego, który pan jako wójt proponuje i wspiera w Krościenku. Miasto górskie, idealne to rekreacji i wypoczynku przez cały rok, bez żadnej atrakcji turystycznej ale za to pełnym wachlarzem spożywek, budowlanek, tekstyliów i innych tego typu niesamowitych inicjatyw. Jakiś niewidomy i cofnięty przygotowywał plan miejscowy tej gminy? Podobno ma powstać schronisko na Lubaniu, według waszej wizji rozwoju pewnie uznacie że to idealne miejsce na żabkę albo skład budowlany.
Brawo 2021-02-06 02:17:59
To jest dworco-parking a nie parkingo-rynek. A gdzie teraz jest ta ekipa obrońców tej koncepcji? Wstęgi już kupili na otwarcie dido w lokalu ratusza, żeby dopełnić funkcje dworca zamiast rynku? Są przystanki, jest postój dla busów, postój dla taksówek, 100 miejsc parkingowych (pięknie widocznych na tych zdjęciach), poczekalnia, sprzedaż biletów otwiera się na dniach - jednym stwierdzeniem - dworzec jak się patrzy. Brawo, to pomnik kompromitacji obecnych władz. Za 8 mln zł wybudować dworzec zamiast rynku żeby jeszcze bardziej podkreślić tranzytowy charakter tej gminy. To jest kuriozum stulecia.
kopciuszek 2021-02-05 21:47:54
Po dachach widać, kto czym hajcuje.
Na zdrowie!
red 2021-02-05 21:12:29
To taki rynek, nie-rynek. Rynek kojarzy mi się z dużym placem wyłącznie dla pieszych, ewentualnie ratuszem na środku plus fontanna. Latem ogródki przy pierzejach, klimacik, ot żywe centrum miasta. W Krościenku tego nie ma i nie będzie. Z fotek widać, że poszli bardziej w parkingo-rynek. Cóż i tak dobrze, że coś tam robią...
Małgośka 2021-02-05 20:52:43
Wywalić te rudery od ronda do Flisaków Pienińskich i będzie O.K. W tym miejscu postawić coś konkretnego albo nic. Kościół już macie i to z balkonami.
Pisowiec 2021-02-05 20:42:30
Do bani zero kasy od pisu
Krosc 2021-02-05 20:35:34
Rynek jest ok.
Kopciuchy na rynku to wstyd Krościenka.
Zwłaszcza domy w centrum.
Właściciele wynajmują lokale za duże pieniądze i palą smierdzielami.
Czym pali były wójt Krościenka i jego sąsiad ?
Konkrety proszę.
Jeden pewnie węglem a drugi miałem. Elita Krościeńska.
Pis 2021-02-05 20:19:36
Do bani i zero kasy od pis
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE, POMOC W KUCHNI, CIUCHOLAND. 885 056 298.
 • KANCELARIE PRAWNE
  ADWOKAT KAROLINA SZEWS - FILIA W KROŚCIENKU. KSK Legal Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Karolina Szews, Sabina Klempka - informuje o otwarciu filii w Krościenku, ul. Jagiellońska 63, Krościenko. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-17:00. Tel. 576 665 933, e-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
  E-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
 • PRACA | szukam
  Przyjmę zlecenia na lazienki i kuchnie od podstaw po biały montaż tj.(demolka, hydraulika, elektryka płytki i biały montaż ) Wieloletnie doświadczenie. 518016409marcindol21@gmail.com
  Tel.: 518016409
  E-mail: marcindol21@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (STRÓŻ). Praca co drugi dzień-24 godziny, w Małem Cichem.Wymagane prawa jazdy kat. B oraz umiejętność jazdy ciągnikiem (traktorem). W ciągu dnia prace porządkowe na placu. Więcej informacji pod numerem 512 257 500
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PRACY NA BARZE I PRZY GRILLU w restauracji. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE 47mkw, Zakopane centrum. 696 333 919, 606 701 414, po 15.00.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki / recepcjonisty do hotelu w Białce Tatrzańskiej. - Minimum język angielski podstawy. - Możliwość zakwaterowania. Kontakt telefoniczny: tel. 880 015 290. CV proszę przesyłać na adres e-mail: monika@grandtatry.pl, https://grandtatry.pl/
  WWW:
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy W SKLEPIE OGÓLNOSPOŻYWCZYM w Zębie/Krzyżówka, NA STANOWISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. Z doświadczeniem. Pełny etat, praca co drugi dzień. Tel. 721180381.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KADR I PŁAC. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT, PFRON, - Obsługa i terminowa realizacja obowiązków w zakresie PPK, - Przygotowywanie umów o pracę, aneksów i świadectw pracy, - Prowadzenie akt osobowych pracowników oraz dokumentacji pracowniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, - Sporządzanie i rozliczanie umów cywilnoprawnych, - Rozliczanie czasu pracy, - Prowadzenie bieżącej ewidencji urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, - Kontrolowanie terminów badań lekarskich i szkoleń BHP, - Prowadzenie spraw i rozliczeń związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, - Sporządzanie raportów i zestawień kadrowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, zasiłków i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac, - Dobra znajomość programów: Płatnik, MS Office (w szczególności Ms Excel), mile widziana znajomość Comarch ERP Optima, - Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, - Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Wiatam do sprzedani kury nioski brojlery kaczki gęsi pasze i inne zapraszamy do kontaktu 503568044 na terenie Podhala Orawy możliwy transport. 503568044
  Tel.: 503568044
 • SPRZEDAŻ | różne
  SERKI małe i duże. 531 357 698.
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO. Możliwość przyuczenia. Również KRAWCOWĄ - szycie chałupnicze lub na miejscu. Nowy Targ. 536 740 251, 601 789 299.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM DO SPRZEDANIA W OKOLICACH SKOCZNI - 502 202 803, 604 520 752.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT. 609 820 345.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność - Tel. 601 544 244
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-02-25 14:01 Wyciąg w poczekalni 1 2021-02-25 13:15 Na parkingach w Kirach sporo samochodów 2021-02-25 12:40 Błękit i biel 2021-02-25 12:20 Słupek graniczny (WIDEO) 2021-02-25 11:17 Na Podhalu 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 2021-02-25 10:10 Podhale musi odrabiać straty. Porażka w Jastrzębiu 1 2021-02-25 10:00 Podziękowanie 1 2021-02-25 09:30 Koniec utrudnień na zakopiance 2021-02-25 09:25 Górale z Pensylwanii tęsknią za ojczyzną 3 2021-02-25 09:00 Na Kopie Kondrackiej zawsze pięknie 2021-02-25 08:30 Uwaga! Bardzo zła jakość powietrza w Mieście 2 2021-02-25 08:00 Strażnicy zebrali nakrętki dla Lenki 2021-02-25 07:00 Polskie wojsko marznie 1 2021-02-24 22:10 Zespół Orawiacy zaprasza 2021-02-24 21:31 Ekologia w kotłowni. Dofinansowanie dla mieszkańców 1 2021-02-24 20:53 Zderzenie w Białce Tatrzańskiej 2021-02-24 20:50 Nocna akcja ratunkowa na Orlej Perci (ZDJĘCIA) 4 2021-02-24 20:31 Chce wbiec na Rysy wiele razy w ciągu dnia 9 2021-02-24 19:59 Groźna kolizja w Jabłonce 2021-02-24 19:51 Udogodnienia na nowych osiedlach 2021-02-24 19:48 Pożar samochodu na zakopiance (ZDJĘCIA) 2 2021-02-24 19:44 Polskie wojsko marznie - finał naszego dziennikarskiego śledztwa (WIDEO) 8 2021-02-24 19:00 Za mało kursów na trasie Zakopane Nowy Targ. Pasażerowie zostają na przystankach 5 2021-02-24 18:14 Prokuratura ponownie zajmie się wypadkiem na Krupówkach. Kto odpowie za tragedię? (WIDEO) 5 2021-02-24 18:03 Usiądź, poczytaj. Konkurs dla czytelników 2021-02-24 17:31 Nasi w Euroregionie 2021-02-24 16:45 Wyruszą by zaprotestować przeciw ograniczaniu praw rodzica 2021-02-24 16:01 Elektromobilny Zdrój 2021-02-24 15:30 Gmina dowozi mieszkańców na szczepienie 1 2021-02-24 15:00 Znamy rządowe decyzje dotyczące obostrzeń 6 2021-02-24 14:30 Pomoc na czas pandemii 1 2021-02-24 14:07 Podhalanka ręka w rękę z Muzeum Tatrzańskim 1 2021-02-24 13:42 Dzwonią i podają się za funkcjonariuszu CBŚP 2021-02-24 12:56 Sprawa fatalnego wypadku na Krupówkach nie jest zakończona 8 2021-02-24 12:19 Szlaban spadł na chłopca 13 2021-02-24 12:14 Jest decyzja w sprawie przedszkola w Rabce 4 2021-02-24 11:41 Kasprowy oblężony. Trudno się dziwić, pogoda jest piękna (WIDEO) 3 2021-02-24 11:37 Poszukiwania turysty w Gorcach 2021-02-24 11:23 Lawina jak rzeka śniegu (WIDEO) 1 2021-02-24 10:40 Wzrost liczby zakażeń w Polsce i na Podhalu 2021-02-24 10:00 Nasz bohater w Londynie 2021-02-24 09:25 Dziś poznamy decyzje rządu. W niektórych regionach hotele będą zamknięte? 7 2021-02-24 09:20 Nowotarska uczelnia bez rzeczniczki prasowej 2021-02-24 09:00 Pierwsza noc bez przymrozków. Kolejny wiosenny dzień 2021-02-24 08:01 Bliżej przyrody 2021-02-23 21:45 Aneta zbiera pieniądze na kosztowne badania 2 2021-02-23 21:00 Czas na lepienie bałwanów 2021-02-23 20:15 Bajka z przytupem 2021-02-23 19:45 Ruszyła kolejna edycja konkursu "Kapliczki Małopolskie" 3 2021-02-23 19:00 Zakopianka wkrótce przejdzie ponad zakopianką 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-02-08 11:43 1. Non ? certo a Napoli in cielo pi? bello in Italia 2021-01-28 21:17 2. W naszych gorach najpiekniejsze niebieskie niebo to Sudety/Karkonosze.Powietrze suche mini klimat Alpejski.Potwierdzoe empirycznie aaa i poniemieckie czerwone dachy dodaja uroku i kontrastu. 2020-12-24 22:33 3. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 4. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 5. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 6. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 7. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 8. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 9. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 10. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Advertisement Advertisement