Reklama

2021-02-21 17:45:42

Reklama

Rabka-Zdrój

Gra w oczko

Rabczański oddział okulistyczny zamknięty na głucho to efekt narastającego konfliktu pomiędzy szefową oddziału z prezesem szpitala.

Oddział nie pracuje od 12 stycznia. Jak twierdzą przedstawiciele prywatnego gabinetu Oko-Med, od 11 lat realizującego kontrakt okulistyczny szpitala – do eskalacji konfliktu doszło, gdy na fotelu prezesa Szpitala Miejskiego zasiadł Witold Latusek. Od 2019 roku dochodziło do licznych scysji z prezesem. Kroplą, która przelała czarę goryczy miało być wstrzymanie wypłaty 25 tysięcy złotych należnej Oko-Medowi za listopad. Szefostwo szpitala zarzuca właścicielce Oko-Medu, że na terenie szpitala łączyła realizację kontraktu z NFZ oraz prywatną działalność komercyjną. Więcej o sprawie w papierowym wydaniu Tygodnika. 

mk

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
MAXIMUS 2021-02-22 23:05:42
A ja zadam inne pytanie do Szanownego Pana Prezesa Latuska.
W dniu dzisiejszym byłem w budynku szpitala i wpadła mi w oko jedna bardzo ważna rzecz a mianowicie otwarte i niekompletne hydranty p-poż w budynku. Z całą stanowczościa stwierdzam że jest to nieodpowiedzialne działanie zagrażające zdrowiu a może i życiu pacjentów. Za takie działania jest odpowiednia kara.
U mnie na zakładzie, gdzie pracują dwie osoby, za brak wymaganej ilości gaśnic dostałem mandat.
Stały widz 2021-02-22 21:22:27
Ja tu czegoś nie kumam! Latusek wydał oświadczenie / Gorce24/ o rejestracji pacjentów od dzisiaj. To kto tam będzie operował - może on sam! Taki z niego Spec... Albo wykurzył dr Świątek bo już dawno miał pociotków.
protest 2021-02-22 20:53:36
Jutro protest w sprawie zamknięcia przedszkola. Pewnie o tej sprawie też warto w telewizji opowiedzieć.
Ktoś 2021-02-22 18:17:32
Ręka rękę myje to od dawna wiadomo
ale , że oko podbije
przez przypadek rzekomo
bo prezes w zeznaniach się wije.
Wszystko dla dobra mieszkańców
oszuka tylko pomyleńców
Rachunek Rabka wystawi
bez portek prezesa zostawi
Stanowczo mówimy "nie" dla takiego rządzenia
miastem , szpitalem bo burmistrz nie jest tylko od siedzenia
Jutro pikieta przed urzędem i telewizja przyjedzie
pewnie vice ucieknie albo wyjedzie
Burmistrzu drogi nie zadzieraj z przedszkolakami
bo to sprytne bestyje -wywiozą cię taczkami
Prezesie ty też działaj dla mieszkańców dobra
bo jak na razie w oczach twych tylko kobra
Może ktoś w końcu zrobi referendum w mieście
i ukróci te głupie rządy wreszcie .
Nauczyciel wróci do nauczania
a vice i prezes do gotowania
Teresa 2021-02-22 14:57:07
Zamyka oddział w czasie wirusa jak to żadnego lekarze dostać się nie idzie!!! To jest dyrektor szpitala ? Normalne to to nie jes! Czas prace zmienić
rym Zdrojowy 2021-02-22 10:08:10
Dziś nie będzie wierszyka
bo Witold Oko zamyka,

strategię schował wieloletnią
w surducie, może w kuchni pod patelnią?

teraz wszyscy wokół się głowią
o co chodzi z tym, co oni robią?

prosektorium nagle znikło,
okulistyka już powoli znika,

Oh my god!
Witold nadaje się na magika!

Na wiosnę cyrk przyjedzie tu Arena
mamy własny! - to lokalna scena.
kontener 2021-02-21 23:06:58
@Roman
Jak nie wiesz w jakim celu stoją te budy nie wcinaj się jak majtki w p....
dżugaszwili 2021-02-21 20:09:50
Pani Świątek mówi w "papierowym" wywiadzie, że była obmawiana przez prezesa. Ciekawy sposób współpracy. Taki "ludzki". Przypomina się dowcip o Stalinie.
A mógł...
Roman 2021-02-21 19:48:03
Kiedy znikną te szpetne budy blokujące podjazd karetek i dostęp do Izby? Kto za to płaci?
Pacjent 2021-02-21 19:31:09
Pan prezes konsekwentnie niszczy wszystko co zostało mu powierzone oferując w zamian NIC. Właśnie szpital pozbył się wybitnego specjalisty okulisty. Skoro takich może mieć na pęczki to dlaczego nawet do poradni okulistycznej nie chce przyjść żaden okulista? Tysiące zoperowanych ludzi w ostatnich latach w Rabce to już tylko wspomnienie. Zabiegi okulistyczne wstrzymane, pacjenci do szpitala w Nowym T. przepisani, a burmistrz zadowolony twierdzi że wszystko jest ok. bo rada nadzorcza tak mówi. A kim jest rada nadzorcza? Niestety nie widzę w jej składzie nikogo z Rabki. Rozwój Rabki i potencjał górą, najważniejsze żeby za wszelką cenę udowodnić, że wszystko co zostawili poprzednicy jest złe, bardzo złe.
Szpital 2021-02-21 19:15:31
To była tylko kwestia czasu! Całkowicie zgadzam się z pełnomocnikiem Pani doktor. Cała eskalacja sytuacji w szpitalu to LATUSEK. Postępowanie identyczne jak 2 lata temu: obczernić , zniesławić i wykopać. Wówczas też wmawiał radnym, że w szpitalu działał układ koleżeński a nawet grupa wyłudzająca pieniądze. W prasie lokalnej były wypisywane artykuły zniesławiające pracowników szczególnie tych zwolnionych. Szkoda, że ludzie w to uwierzyli. Ale teraz już chyba zrozumieli jak jest na prawdę. A najgorsze, że Świder o wszystkim wie i nadal idzie w zaparte. O jakiej Radzie Nadzorczej on mówi! Mam nadzieję, żę NFZ przyjrzy się działalności szpitala na każdej jego płaszczyźnie. Szkoda tylko, że Pani dr nie przyjmuje to świetny fachowiec -pomogła wielu naszym mieszkańcom. A prezesina to na banku ma już koleżankę z Nowego Sącza która chętnie przejmie okulistykę!
apel 2021-02-21 18:49:23
Płonę szczególnie z ciekawości czy przy pełnej akceptacji i świadomości Burmistrza i Rady Nadzorczej profesjonalny prawnik prezesa przegra proces i szpital zapłaci odszkodowanie? Dodatkowo pytam czy szpital zwróci do NFZ za zapłacone, a nie wykonane zabiegi? Jakie to kwoty? A czy przypadkiem NFZ nie nałoży kary za brak zabiegów i brak takowego zgłoszenia?
Bogata ta nasza gmina...
Radni niedługo sesja. Pora zadać kilka pytań.
nka 2021-02-21 18:27:14
Właśnie leci w tv film pt. "Kariera frajera".
Przypadek?
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE, POMOC W KUCHNI, CIUCHOLAND. 885 056 298.
 • KANCELARIE PRAWNE
  ADWOKAT KAROLINA SZEWS - FILIA W KROŚCIENKU. KSK Legal Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Karolina Szews, Sabina Klempka - informuje o otwarciu filii w Krościenku, ul. Jagiellońska 63, Krościenko. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-17:00. Tel. 576 665 933, e-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
  E-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
 • PRACA | szukam
  Przyjmę zlecenia na lazienki i kuchnie od podstaw po biały montaż tj.(demolka, hydraulika, elektryka płytki i biały montaż ) Wieloletnie doświadczenie. 518016409marcindol21@gmail.com
  Tel.: 518016409
  E-mail: marcindol21@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (STRÓŻ). Praca co drugi dzień-24 godziny, w Małem Cichem.Wymagane prawa jazdy kat. B oraz umiejętność jazdy ciągnikiem (traktorem). W ciągu dnia prace porządkowe na placu. Więcej informacji pod numerem 512 257 500
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PRACY NA BARZE I PRZY GRILLU w restauracji. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE 47mkw, Zakopane centrum. 696 333 919, 606 701 414, po 15.00.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki / recepcjonisty do hotelu w Białce Tatrzańskiej. - Minimum język angielski podstawy. - Możliwość zakwaterowania. Kontakt telefoniczny: tel. 880 015 290. CV proszę przesyłać na adres e-mail: monika@grandtatry.pl, https://grandtatry.pl/
  WWW:
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy W SKLEPIE OGÓLNOSPOŻYWCZYM w Zębie/Krzyżówka, NA STANOWISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. Z doświadczeniem. Pełny etat, praca co drugi dzień. Tel. 721180381.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KADR I PŁAC. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT, PFRON, - Obsługa i terminowa realizacja obowiązków w zakresie PPK, - Przygotowywanie umów o pracę, aneksów i świadectw pracy, - Prowadzenie akt osobowych pracowników oraz dokumentacji pracowniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, - Sporządzanie i rozliczanie umów cywilnoprawnych, - Rozliczanie czasu pracy, - Prowadzenie bieżącej ewidencji urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, - Kontrolowanie terminów badań lekarskich i szkoleń BHP, - Prowadzenie spraw i rozliczeń związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, - Sporządzanie raportów i zestawień kadrowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, zasiłków i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac, - Dobra znajomość programów: Płatnik, MS Office (w szczególności Ms Excel), mile widziana znajomość Comarch ERP Optima, - Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, - Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Wiatam do sprzedani kury nioski brojlery kaczki gęsi pasze i inne zapraszamy do kontaktu 503568044 na terenie Podhala Orawy możliwy transport. 503568044
  Tel.: 503568044
 • SPRZEDAŻ | różne
  SERKI małe i duże. 531 357 698.
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO. Możliwość przyuczenia. Również KRAWCOWĄ - szycie chałupnicze lub na miejscu. Nowy Targ. 536 740 251, 601 789 299.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM DO SPRZEDANIA W OKOLICACH SKOCZNI - 502 202 803, 604 520 752.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT. 609 820 345.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność - Tel. 601 544 244
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-02-25 14:01 Wyciąg w poczekalni 2021-02-25 13:15 Na parkingach w Kirach sporo samochodów 2021-02-25 12:40 Błękit i biel 2021-02-25 12:20 Słupek graniczny (WIDEO) 2021-02-25 11:17 Na Podhalu 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 2021-02-25 10:10 Podhale musi odrabiać straty. Porażka w Jastrzębiu 1 2021-02-25 10:00 Podziękowanie 1 2021-02-25 09:30 Koniec utrudnień na zakopiance 2021-02-25 09:25 Górale z Pensylwanii tęsknią za ojczyzną 2 2021-02-25 09:00 Na Kopie Kondrackiej zawsze pięknie 2021-02-25 08:30 Uwaga! Bardzo zła jakość powietrza w Mieście 2 2021-02-25 08:00 Strażnicy zebrali nakrętki dla Lenki 2021-02-25 07:00 Polskie wojsko marznie 1 2021-02-24 22:10 Zespół Orawiacy zaprasza 2021-02-24 21:31 Ekologia w kotłowni. Dofinansowanie dla mieszkańców 1 2021-02-24 20:53 Zderzenie w Białce Tatrzańskiej 2021-02-24 20:50 Nocna akcja ratunkowa na Orlej Perci (ZDJĘCIA) 4 2021-02-24 20:31 Chce wbiec na Rysy wiele razy w ciągu dnia 9 2021-02-24 19:59 Groźna kolizja w Jabłonce 2021-02-24 19:51 Udogodnienia na nowych osiedlach 2021-02-24 19:48 Pożar samochodu na zakopiance (ZDJĘCIA) 2 2021-02-24 19:44 Polskie wojsko marznie - finał naszego dziennikarskiego śledztwa (WIDEO) 8 2021-02-24 19:00 Za mało kursów na trasie Zakopane Nowy Targ. Pasażerowie zostają na przystankach 5 2021-02-24 18:14 Prokuratura ponownie zajmie się wypadkiem na Krupówkach. Kto odpowie za tragedię? (WIDEO) 4 2021-02-24 18:03 Usiądź, poczytaj. Konkurs dla czytelników 2021-02-24 17:31 Nasi w Euroregionie 2021-02-24 16:45 Wyruszą by zaprotestować przeciw ograniczaniu praw rodzica 2021-02-24 16:01 Elektromobilny Zdrój 2021-02-24 15:30 Gmina dowozi mieszkańców na szczepienie 1 2021-02-24 15:00 Znamy rządowe decyzje dotyczące obostrzeń 6 2021-02-24 14:30 Pomoc na czas pandemii 1 2021-02-24 14:07 Podhalanka ręka w rękę z Muzeum Tatrzańskim 1 2021-02-24 13:42 Dzwonią i podają się za funkcjonariuszu CBŚP 2021-02-24 12:56 Sprawa fatalnego wypadku na Krupówkach nie jest zakończona 8 2021-02-24 12:19 Szlaban spadł na chłopca 12 2021-02-24 12:14 Jest decyzja w sprawie przedszkola w Rabce 4 2021-02-24 11:41 Kasprowy oblężony. Trudno się dziwić, pogoda jest piękna (WIDEO) 3 2021-02-24 11:37 Poszukiwania turysty w Gorcach 2021-02-24 11:23 Lawina jak rzeka śniegu (WIDEO) 1 2021-02-24 10:40 Wzrost liczby zakażeń w Polsce i na Podhalu 2021-02-24 10:00 Nasz bohater w Londynie 2021-02-24 09:25 Dziś poznamy decyzje rządu. W niektórych regionach hotele będą zamknięte? 7 2021-02-24 09:20 Nowotarska uczelnia bez rzeczniczki prasowej 2021-02-24 09:00 Pierwsza noc bez przymrozków. Kolejny wiosenny dzień 2021-02-24 08:01 Bliżej przyrody 2021-02-23 21:45 Aneta zbiera pieniądze na kosztowne badania 2 2021-02-23 21:00 Czas na lepienie bałwanów 2021-02-23 20:15 Bajka z przytupem 2021-02-23 19:45 Ruszyła kolejna edycja konkursu "Kapliczki Małopolskie" 3 2021-02-23 19:00 Zakopianka wkrótce przejdzie ponad zakopianką 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-02-08 11:43 1. Non ? certo a Napoli in cielo pi? bello in Italia 2021-01-28 21:17 2. W naszych gorach najpiekniejsze niebieskie niebo to Sudety/Karkonosze.Powietrze suche mini klimat Alpejski.Potwierdzoe empirycznie aaa i poniemieckie czerwone dachy dodaja uroku i kontrastu. 2020-12-24 22:33 3. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 4. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 5. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 6. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 7. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 8. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 9. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 10. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

Advertisement Advertisement