Reklama

2021-02-21 14:45:24

Reklama

Zakopane

Wyspy pana starosty

Starosta zbudował sieć wysepek wzdłuż ulicy Balzera, odbierając mieszkańcom i turystom miejsca parkingowe wzdłuż jezdni – zobaczcie jak w praktyce wyglądają efekty tej decyzji.

Mieszkańcy Jaszczurówki zaalarmowali nas dziś, żeby nam pokazać efekty decyzji starosty. Na nic zdały się prośby, błagania a nawet uliczny protest. Dziś zapraszamy starostę do Jaszczurówki. Warto zobaczyć efekt urzędniczego uporu i to jak kończą się nieprzemyślane decyzje. Samochody zajmują cały deptak, autobusy nie mieszczą się i niejednokrotnie omijają wysepki lewą stroną. 

- Mieliśmy rację, tego można się było spodziewać i przestrzegaliśmy pana starostę. Ale wygrała jak zwykle arogancja władzy - mówi jeden z mieszkańców, który zadzwonił do nas w niedzielę.

JJ

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
miejscowa 2021-02-22 12:52:51
Niestety, polskie społeczeństw nie dorosło do demokracji.
To, że parkingu nie ma to jedno, ale zachowanie chamskie kierowców to drugie.
W normalnym kraju nie do pomyślenia.
Wiele głosów było jesienią" zobaczycie zima co będzie" i było dużo lepiej odśnieżone niż rok temu.
czopek 2021-02-22 09:56:07
Ten komunizm w głowach jest gorszy od Pandemii. Wszystkie problemy tego świata rozwiązują TYLKO pieniądze. Chcesz parkować kup se garaż.
lewy migacz 2021-02-22 09:06:07
Zainteresowanym podpowiem, że jest coś takiego jak Krajowa Mapa Zagrożeń (wersja stacjonarna i mobila). Można tam zgłaszać nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Idziemy sobie na spacer a tu samochód na chodniku, cyk zdjęcie z rejestracją, wrzucamy do apki, idziemy dalej. Niby nic a cieszy. Służby mają udokumentowane wykroczenie i muszą nałożyć mandat. Zawsze lepsze to niż przerysować drzwi kluczem lub spuścić powietrze.

Niestety urzędnicy i służby żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Dlatego każde decyzje podejmowane bez konsultacji z mieszkańcami i wbrew ich realnej wiedzy i znajomości tematu będą po prostu urzędowymi bublami, które wcześniej czy później zweryfikuje rzeczywistość.
Starosta zasłania się koniecznością przestrzegania prawa i zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Tylko nie zadał sobie trudu lub nie chciał aby sprawdzić co te niebezpieczeństwa generuje. A jak widać na załączonym obrazku są to dziko parkujący kierowcy na wąskim chodniku. Ciekawe że pod Szymoszkową starosta zdecydował się na inne rozwiązanie a nie na wysepki. Mianowicie uporządkowanie parkingu, wysokie krawężniki i progi zwalniające co 100m (niestety na niemądrych kierowców nie ma innych środków). Na Balzera niestety jest zbyt wąsko i zbyt wiele wjazdów na posesję na zorganizowanie cywilizowanych miejsc postojowych w pasie drogowym. Jedyny sposób walki z dziko parkującymi to trwałe oddzielenie pasa drogowego od chodnika - barierki, zapory betonowe, druty kolczaste. Jednocześnie należy rozwijać uczciwą komunikację zbiorową do najbardziej popularnych lokalizacji i egzekwować istniejące już prawo a nie tworzyć nowe buble. Niestety u nas komunikacja zbiorowa służy za wyborczą kiełbasę i nawet nikt nie udaje że planowane są jakieś nowe linie lub zwiększenie częstotliwości przejazdu w sezonie. A już mówienie o egzekwowaniu miejsc parkingowych na posesjach to jak przejazd bryczką na marsa i z powrotem. Nieegzekwowanie przepisów jest wszystkim na rękę więc jest jak jest. Na urzędników nie ma co liczyć. Jeśli sami "przedsiębiorcy" nie przejdą na wyższy poziom rozwoju i nie zaczną myśleć kompleksowo to będziemy miasteczkiem cyrkowo-odpustowym. Takim miasteczkiem "marzeń".
Tom 2021-02-22 08:43:09
Pytanie gdzie jest POLICJA? Znak ZAKAZU jest. Za wycieraczke mandat za mandatem i tak codziennie i skarbonka pelna. Dostanie jeden z drugim mandat jeden lub wiecej i popusci. Zacznie sie myslenie no i wzrok sie wyostrzy w poszukiwaniu znakow drogowych. Jesli obwysepki chodzi nie wypowiadam sie. Mowie tylko o parkowaniu na zakazie. Bo to dotyczy zarowno ulicy Balzera jak i reszty miasta... W duzych miastach sie nie patyczkuja... Sam sie przekonalem nie jeden raz. Przyjada takie miastowe i smieja sie nam w twarz majac nas za nieudacznikow ze nawet organizacji ruchu nie umieja zorganizowac...
raid 2021-02-22 08:35:24
Policja nie ma czasu na zajmowanie się samochodami, które są źle zaparkowane. Oni w tym czasie pilnują, żeby motłoch nie spalił Krupówek. Zakopiańska rzeczywistość. Idzie wiosna, może Dracula wreszcie wyjdzie z nory i coś się zmieni ha ha.
oo 2021-02-22 07:41:43
Te publiczne miejsca do parkowania się nam po prostu należą! Swoje na działkach zabudujemy apartamentami, a miasto MA nam zrobić nowe!
Im bardziej P.O. na tym forum to brzmią jak PiS.
Miejscowy 2021-02-22 07:20:48
Kaha albo nie umiesz jezdzic albo masz parking i kroisz turystów jest lewo skręt a i tak nie wiedzą do czego służy pewno dałaś stsroscie
stasek 2021-02-22 07:19:04
Zgadzam się z wypowiedzią nick Kicek
Chore prawo.
Chcesz prowadzic jakąkolwiek działalność masz mieć zabezpieczona okresloną ilość miejsc parkingowych.
Poza tym ułatwić od strony biurokratycznej zakładanie zakładanien parkingów na prywatnych działkach
A potem rygorystycznie egzekwowac wszystkie zakazy .
Prywatny by zarobił i miasto by zarobiło.
Dracula 2021-02-21 23:07:48
To jest wyspa marzeń
Majteczki w kropeczki ze ho ho tymczasem szczyrk mountain resort oficjalnie zjada białkę...
... Zielone uciekają dolary
B.B. 2021-02-21 22:37:32
To jest cały pis
Wszystko zrobią do dupy....
zakopian 2021-02-21 21:50:12
ZAPAMIETAJCIE SOBIE RAZ NA JUTRO NI MA NIGDZIE NA ŚWIECIE W OŚRODKACH TURYSTYCZNYCH WJAZDU DO CENTRUM SAMOCHODEM A JAK SE CHCESZ WJECHAĆ TAM GDZIE MOZNA TO ZABULISZ KOLEZKO JAK ZA WOŁY ZA TEN PRZYWILEJ TO TERAZ IDZTA NA RÓG KRUPÓWEK Z KOŚCIUSZKI I ZOBACZTA CENNIK POSTOJU ZA 1 GODZINE.A MONGOŁY MIESZKAŃCOM KARNETY PO 250ZŁ ROBIĄ.
zakopian 2021-02-21 21:36:39
kaha z pod nosala NIE PORADZĄ SOBIE Z 70 000 SAMOCHODów W SEZONIE W PIPIDÓWIE CHOĆ BY SIĘ ZKICHALI NIE MA NA TO I N F R A S T R U K T U R Y D R O G O W E J.
Supcio 2021-02-21 20:55:11
Ulice Balzera i Powstańców Śląskich to pomniki nowoczesnej myśli technicznej starosty. Trzeba by je jakoś nazwać...
Bąkostrady?
grea 2021-02-21 20:39:38
Staną na poboczu jeden idiota o 100 inny zrobiło to samo , no cóż polactwo to polactwo...Panie Starosto likwidacja parkingu była doskonałym pomysłem ale należy egzekwować prawo , każdy kretyn który dzisiaj zaparkował na zakazie powinien zostać odholowany tak jak to się dzieje na Łysej Polanie!
kaha z pod nosala 2021-02-21 20:26:42
Trzeba być idiotą żeby fakt nielegalnie parkujących samochodów wykorzystywać jako argument do likwidacj wysepek .. poradzili sobie na Łysej Polanie to i poradzą sobie tutaj, wysepki zdają egzamin doskonale , jest pas do lewoskretu który znacznie ułatwił poruszanie się po jezdni.Większość mieszkańców jest za bezpieczeństwem czyli utrzymaniem wysepek i likwidacji parkingu, kilku protestuje bo muszą odśnieżać posesje dla gości w swoich w większości nielegalnych kwaterach....Likwidacja parkingu umożliwia nam bezpieczny wyjazd z posesji sprawa jest bezdyskusyjna czy się to komuś podoba czy nie!!
Miejscowy 2021-02-21 20:10:44
Nie udolny starosta porazka jego i tych co mu poparli pomysl taki sam udany jak burmistrz powinni podać sie do dymisji ino pomagają swoim rodzinnym biznesom
#$%|~`<&^%$ 2021-02-21 19:59:50
Z materiału wręcz wynika, że to Starosta tam poukładał te samochody. Że nie ilość turystów i ich jakość są tu problemem tylko wysepki. Osobiście mam w d...e kto jest teraz starostą skoro nie ma i nie było tu żadnej władzy, która byłaby w stanie jakkolwiek zatrzymać postępującej degradacji miasta wynikającej wprost z rządzy pieniądza "państwa inwestorów". To nie władza nie ma dwucyfrowego ilorazu inteligencji tylko "inwestorzy" bez parkingów.
set 2021-02-21 19:54:01
Jak była możliwość, to za komuny budowało się szerokie arterie tak żeby się trzy autobusy zmieściły bez podwójnych ciągłych. Teraz przyszło nowe i na tym buduje się wysepki ograniczające ruch. Proszę mi powiedzieć, jak świeży kierowca nauczony, że nie może najechać na linię ciągła (bo mu nie zaliczyli egzaminu) jak na poboczu stoi dostawczak i wyładowuje towar (zgodnie z przepisami pewnie ma czekać aż wyładuje towar). 30 lat wolności i nic nowego.
Zakopiańczyk 2021-02-21 19:48:58
Zakopion.
1000 procent racji
zakopian 2021-02-21 18:50:10
NO WIDZISZ BEATKO BO TAKIEGO KLIENTA SOBIE NARAILIŚCIE W OSCYPKOWIE PARKING NA STACJI BP JEST TO PO CO PŁACIC NA BRONKA CZECHA.POLICJA TEGO NIE OGARNIE CHOCBY TU ZOMO Z KRAKOWA CAŁY ROK SIEDZIAŁO.TO TRZA MYŚLEĆ TRZA MIEĆ WŁADZE A NIE DRACULE CO SIEDZI W SZAFIE I RADE MIASTA JEDEN CZESIEK MĄDRZEJSZY OD DRUGIEGO A WYNIKA Z TEGO WIELKIE KUFNO NA KOŃCU.TO TRZA GOSPODARZA,KTÓRY WPROWADZI NP VINIETY W SEZONIE ALBO WINIETKA 100ZŁ ZA DZIEŃ ALBO AUTKO POD HOTELEM KWATERĄ WYJEDZIESZ KARA ADMINISTRACYJNA 3000ZŁ.MOMENT BY SIĘ ZROBIŁ PORZADECZEK W MIEŚCIE MIETKI z POSTOJu TAXI BY ZAROBIŁY A NIE BLOKOWAŁY 2 PASY NA KOŚCIUSZKI BUSIARZE BY ZAROBILI I NAWET KOMUNIKACJA MIESJKA BY MOGŁA BYĆ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA ALE TO TRZA LUDZI Z 3 CYFROWYM ILORAZEM INTELIGENCJI A NIE FANÓW DISCO POLO.
Karol 2021-02-21 18:05:21
Do kicka
W tym jest duzo racji co powiedziales. To chory patologiczny kraj. Tak samo np tesco sklep w zakopane . Pod sklepem parking miejski jakies kobierzyny ustalaja prawo i wydaja decyzje . Parking miejski pod sklepem . My jestesmy jeszcze 3 swiatem dlugo zanim sie cos zmieni. A parking sklepowy zakaz wjazdu bo dostawa. Zakupy robcie w powietrzu. To sie jescze dlugo nie zmieni . Chory kraj chory ustroj mentalnosc komunistyczna
Zako 2021-02-21 17:44:40
Redaktor ale błysnon. Czapki z głów. Jakie pióro i wyczucie w temacie.
Beata 2021-02-21 17:42:35
To nie wina starosty tylko parkujących. Parkingi płatne puste.
Fuciy 2021-02-21 17:23:18
Wywalić albo wywieźć taczkami, ale najpierw niech odda pieniądze
Brygada RR 2021-02-21 17:19:44
@Kicek. Podobnie jest w Szczawnicy. Do tego wynajmujący donoszą jeden na drugiego a obaj łamią przepisy. Też się zastanawiam kto wydaje zezwolenia jak nie ma miejsc parkingowych.
zakopian 2021-02-21 17:14:26
MARTIUNIA DZIWCZYNKO 13 LETNIA POLICJA POWINNA STARSZYM BABCIOM ZAKUPY PRZENOSIĆ PRZEZ JEZDNIE WYŁAPAĆ WSZYSTKICH PIJAKÓW, Z PRZEMOCY DOMWEJ ZAMKNĄC, WSZYSTKICH DILERÓW,I UJAWNIĆ WSZYSTKIE NIELEGALNE KWATERY I NA KOŃCU CIĘ W PUPKE POCAŁOWAC.
Kicek 2021-02-21 17:05:23
To nie wina wysepek i nie wina pana starosty tylko przepisów w tym kraju.Wydaje się pozwolenia na budowę stacji narciarskiejBez odpowiedniej infrastruktury i dostatecznie dużego parkingu wewnątrz stacji narciarskiej a nie na ulicy, pozwala się na otwieranie restauracji bez wewnętrznych parkingów klienci korzystają z publicznych chodników łamią zakazy to samo dotyczy miasta.Jeżeli otwierasz biznes to musisz zapewnić miejsca Parkingowe ale nie na terenie publicznym tylko własnymi.
martunia 2021-02-21 17:02:41
Samochody stojące na zakazie - policja powinna walic mandaty i nie dzwońcie do TP , tylko na policje . Poza tym te samochody do kogos przyjechały , więc proszę przyjąc sobie gości wraz z samochodem na swoja posesję . Jak był legalny parking wzdłuz ulicy to tez był wiecznie sajgon , nie dało sie spokojnie przejechać, więc lepiej,ze tam nie ma parkingu, trzeba tylko egzekwowac prawo, a z tym to jak zwykle w Zakopanem najtrudniej. Ponoc jakies policyjne posiłki sciągneli na weekend , co ta policja robi ? Potrafi tylko nielegalnych przepisów pilnowac (czyt.maseczek), a to to jest obowiązujacym prawem jej nie obchodzi? xD
franek 2021-02-21 16:48:06
Pisałem o tym od początku - likwidacja miejsc parkingowych na Balzera i budowa wysepek, to jeden z najgłupszych pomysłów władzy w ostatnich latach.
I dlatego że głupi to został szybko zrealizowany. Co tam się będzie działo np. w sierpniu? Strach pomyśleć.
driver 2021-02-21 16:35:23
Wyspy wyspami masakra.
Ale ja się pytam co za kretyn wydał decyzję na zamontowanie 5 progów zwalniających na 500 metrach drogi pod Szymoszkową?
Przecież to jest kretynizm albo złośliwość urzędasa na skargi o uprzedni bajzel w tamtym miejscu.
Gratuluję i przyznaję odznakę Urzędas Roku
zakopian 2021-02-21 16:25:58
WY B...CE Z OSCYPKOWA BO INACZEJ SIE JUZ NIE DA DO WAS PISAC MIESZKACIE W PIPIDÓWIE Z GRAPAMI A DROGI BYŁY ROBIONE W LATACH 50-60 JAK TU 15 000 LUDZI MIESZKAŁO TERAZ SIĘ WAM ZJEZDZA 100 000 LUDZI W SZYCIE DO 200 000 TYS CO WY CHCECIE POROBIĆ RONDKAMI ,WYSEPKAMI I INNYMI WYNALAZKAMI MIASTA W ALPACH TO ROZWIĄZAŁY PARKINGAMI ZAPOROWYMI OSCYPKOLANDY.
zakopian 2021-02-21 16:22:31
GDZIE POLICJA TO JEST SKANDAL W OSCYPKOWIE NA SKALE MIĘDZYNARODOWOM.
Lokalny 2021-02-21 16:09:01
Jechałem tam dzisiaj i wczoraj. Jestem z chlabowki.....masakra. Niech żyje starosta. Sam mieszka w drugim krańcu miasta a nam taki sajgonik zrobil
Miś B 2021-02-21 16:06:03
Starosta wpisze sobie to w CV jako projekt sukces. Co sie dziwicie, chciał chłop coś zostawić po sobie.
Miejscowy 2021-02-21 16:01:00
I co mieszkańcy ul Balzera(zwracam się do tych 20-30 proc co nie chciała parkingu wzdłuż drogi) turysty i tak Was pozastawiały. Cieszcie się że ferii nie bylo, a w wakacje... cdn. A trzeba było wszyscy w 100 procentach się zbuntowac.
Abc 2021-02-21 15:55:33
Niebawem rządy PISu się skończą. I kaczystan trafi pod sąd. Mieli zrobić dekomunicacje, a zrobili piskomunę. Bunt narasta. Ciekawe czy pozwalają znowu hotele. Wczoraj stsrosta na konferencji miał nietęgą minę.
Mieszkaniec Jaszczurówki 2021-02-21 15:53:02
Dokładnie to napisałem tu na forum jak budowali ten wymysł starosty. Te wysepki robią niebezpieczeństwo, jakby były normalne ferie to by dopiero bylo. Teraz przez tydzień to pikuś. Zobaczycie za rok. A Pan B.. sie cieszy ze coś " pożytecznego" zrobil
Q 2021-02-21 15:37:37
Ta władza przekracza już każdą granice . Arogancja tej władzy wylewa sie juz . Precz z konuna . Rozliczym6 was za 3 lata . To bedzie rozliczenie tej wladzy . Wielu bedzie siedziec wielu spotka prokuratora oj wielu
Wow 2021-02-21 15:24:44
A teraz Oczekuję poluzowania obostrzeń.. To ten sam gosc:)
A co na to Dorula zwany Marzeniem.
Śmiechu Warte ! 2021-02-21 15:19:30
To Pan Starosta ma przyjechać i pousuwać samochody parkujące na zakazie i chodnikach ? A może to raczej obowiązek Policji i Straży Miejskiej ? Wszystkie samochody powinny zostać odholowane na parking Policyjny ( taki parking powinien być dla Podhala w okolicy Rabki ) Właściciel źle zaparkowanego samochodu jakby zapłacić mandat , parking i holowanie to na przyszłość dziesięć razy się zastanowi gdzie stawia samochód. A mieszkańcy mogli nie zabudowywać całych działek domami i teraz ich goście nie maja gdzie parkować ?
Kościuszki 2021-02-21 15:17:27
Kilka radiowozów przejeżdża. 0 reakcji. Nie da się bezpiecznie wyjechać z posesji. Nic nie widać. No ale najważniejsze czy ludzie mają maseczki... Parkuja wszyscy gdzie się da. Ul Tuwima to jakiś dramat. Na Krupówkach 40 policjantów.... Dziękuję, dowidzenia
Wysepki zdają egzamin 2021-02-21 15:13:34
Efekt wysepek jest bardzo dobry ! Tutaj to jest tylko wina Policji , dlaczego te samochody tam parkują ? Policja przejeżdża kilka krotnie i nie widzi ? Czy musi być oficjalne zgłoszenie żeby patrol zareagował na źle zaparkowane samochody ? Dotyczy to całego miasta nie tylko tej ulicy.
smrodek 2021-02-21 15:01:55
Cicho tam, nie znacie się i guzik wiecie o świecie.
Jak starosta mówi że kupa to pyszne ciastko to macie mówić że pyszne i że ładnie pachnie.
Przecież to nie u starosty pod chałupą tylko na jakimś zadupiu. Kto by się przejmował. A kolega zadowolony ze wygrał przetarg.
zakopian 2021-02-21 15:01:21
PRZYJADE W ODWIEDZINY MAŁPKE W TOWAROWYM KUPIE WYPIJE NA RÓWNIACH, KLOCKA POSTAWIE I POJADE.
zakopian 2021-02-21 14:59:32
NIE NIE WYGRAŁ NIC ,PODOBA SIE BO MNIE TU NIEDŁUGO NIE BĘDZIE.
stasek 2021-02-21 14:57:12
Zakazy parkowania na całej długości .
I po sprawie
zakopian 2021-02-21 14:56:43
MI SIĘ PODOBA.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA obiektu wielomieszkaniowego w Białce Tatrzańskiej. Proszę dzwonić pon-pt w godz. 12-19: 604 532 074
 • PRACA | dam
  Szukam kobiety do profilowania skór dekoracyjnych - zakład w Nowym Targu. FIRMA RUSNAK. 888343695shop@vanuba.com
  Tel.: 888343695
  E-mail: shop@vanuba.com
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE, POMOC W KUCHNI, CIUCHOLAND. 885 056 298.
 • KANCELARIE PRAWNE
  ADWOKAT KAROLINA SZEWS - FILIA W KROŚCIENKU. KSK Legal Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Karolina Szews, Sabina Klempka - informuje o otwarciu filii w Krościenku, ul. Jagiellońska 63, Krościenko. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-17:00. Tel. 576 665 933, e-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
  E-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
 • PRACA | szukam
  Przyjmę zlecenia na lazienki i kuchnie od podstaw po biały montaż tj.(demolka, hydraulika, elektryka płytki i biały montaż ) Wieloletnie doświadczenie. 518016409marcindol21@gmail.com
  Tel.: 518016409
  E-mail: marcindol21@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (STRÓŻ). Praca co drugi dzień-24 godziny, w Małem Cichem.Wymagane prawa jazdy kat. B oraz umiejętność jazdy ciągnikiem (traktorem). W ciągu dnia prace porządkowe na placu. Więcej informacji pod numerem 512 257 500
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PRACY NA BARZE I PRZY GRILLU w restauracji. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE 47mkw, Zakopane centrum. 696 333 919, 606 701 414, po 15.00.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki / recepcjonisty do hotelu w Białce Tatrzańskiej. - Minimum język angielski podstawy. - Możliwość zakwaterowania. Kontakt telefoniczny: tel. 880 015 290. CV proszę przesyłać na adres e-mail: monika@grandtatry.pl, https://grandtatry.pl/
  WWW:
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy W SKLEPIE OGÓLNOSPOŻYWCZYM w Zębie/Krzyżówka, NA STANOWISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. Z doświadczeniem. Pełny etat, praca co drugi dzień. Tel. 721180381.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KADR I PŁAC. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT, PFRON, - Obsługa i terminowa realizacja obowiązków w zakresie PPK, - Przygotowywanie umów o pracę, aneksów i świadectw pracy, - Prowadzenie akt osobowych pracowników oraz dokumentacji pracowniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, - Sporządzanie i rozliczanie umów cywilnoprawnych, - Rozliczanie czasu pracy, - Prowadzenie bieżącej ewidencji urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, - Kontrolowanie terminów badań lekarskich i szkoleń BHP, - Prowadzenie spraw i rozliczeń związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, - Sporządzanie raportów i zestawień kadrowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, zasiłków i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac, - Dobra znajomość programów: Płatnik, MS Office (w szczególności Ms Excel), mile widziana znajomość Comarch ERP Optima, - Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, - Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Wiatam do sprzedani kury nioski brojlery kaczki gęsi pasze i inne zapraszamy do kontaktu 503568044 na terenie Podhala Orawy możliwy transport. 503568044
  Tel.: 503568044
 • SPRZEDAŻ | różne
  SERKI małe i duże. 531 357 698.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM DO SPRZEDANIA W OKOLICACH SKOCZNI - 502 202 803, 604 520 752.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT. 609 820 345.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-02-28 20:30 60 lat temu po raz pierwszy w polskich górach użyto śmigłowca w akcji ratunkowej 2021-02-28 19:45 Z kamerą wśród zwierząt 2021-02-28 19:09 Podhale gra z Jastrzębiem. Najwierniejsi kibice przyszli wspierać hokeistów 2021-02-28 19:00 Ryś już czeka na odkrywców Beskidu Wyspowego 2021 2021-02-28 18:15 Niedźwiedzie budzą się na dobre 2021-02-28 17:30 W cym góralsko siła? (WIDEO) 2021-02-28 16:45 Małych Śwarnych spóźniony Karnawał na Śniegu (galeria zdjęć) 2021-02-28 16:01 Duży korek na zakopiance 2021-02-28 15:35 Podsumowanie weekendu pod Tatrami. Kilkanaście interwencji policji 1 2021-02-28 14:51 Na Jaszczurówce samochody znowu parkują na chodniku 12 2021-02-28 14:30 Pierwszy krokus na Harendzie 2021-02-28 13:45 Powiew wiosny pod Giewontem 2021-02-28 13:00 Rywalizacja i dobra zabawa na śniegu (WIDEO) 2021-02-28 12:15 Piękne widoki z Palenicy w Kościelisku (WIDEO) 2021-02-28 11:30 Pandemia nie odpuszcza, chociaż mniej zgonów w Polsce z powodu Covid-19 2021-02-28 10:45 Akcja ratowników w trudnej do przejścia jaskini 2021-02-28 10:00 Obnażona hipokryzja 3 2021-02-28 09:00 Weekend z kanaryjskim piaskiem 2021-02-28 08:00 O Chałubińskim w przyszpitalnym plenerze 1 2021-02-27 22:30 Już trzy miliony szczepionek zaaplikowanych 6 2021-02-27 21:58 Spanie w lesie na legalu 4 2021-02-27 21:45 Oddaj krew to nie boli 2021-02-27 21:15 Tysiące worków podrzucanych na przystanki i nie tylko 6 2021-02-27 20:50 Turyści spacerują, policja pilnuje 3 2021-02-27 20:45 Jeszcze pójdziemy w góry - mawiał Antoni Marmol (WIDEO) 2021-02-27 19:59 Bartłomieja Jureckiego podwójne zwycięstwo (WIDEO) 2021-02-27 19:43 Desperat namierzony i odstawiony do szpitala 2 2021-02-27 19:01 Pusty dziecięcy wózek znaleziony pod Wielką Krokwią 1 2021-02-27 19:00 Prowadzę firmę, miałem duży problem z utylizacją odpadów 5 2021-02-27 18:18 Zakręcona akcja dla Andrzejka nabiera rozpędu 2021-02-27 18:13 Piotr Żyła mistrzem świata! 4 2021-02-27 17:30 Nieliczne gminy z dotacją, wśród nich Czarny Dunajec 1 2021-02-27 16:43 Uratowana, potrącona przez auto suczka 2021-02-27 16:00 Pomocy - apeluje do miasta właścicielka restauracji 5 2021-02-27 15:24 Ostatnia droga Antoniego Marmola 2 2021-02-27 15:15 Magiczna Kraina Światła na Gubałówce czynna jeszcze w marcu 2021-02-27 14:30 Bez szczepień i negatywnego testu czeka cię kwarantanna 3 2021-02-27 13:45 Robert Makłowicz u Kliszczaków (WIDEO) 2021-02-27 13:05 Zbiórka na górski wózek dla niepełnosprawnej Ani 1 2021-02-27 12:43 Na Podhalu jedenaście zakażeń, jedna osoba zmarła 3 2021-02-27 12:13 Wirtualny bieg charytatywny (WIDEO) 2021-02-27 11:33 Podziurawiona droga to sprawa dla Czarnego Dunajca 6 2021-02-27 10:07 Kogo można okraść - mówi Sebastian Pitoń z Góralskiego Veta (WIDEO) 14 2021-02-27 10:00 Synu, nie bij 5 2021-02-27 09:43 Niski pułap chmur i bardzo ślisko 2021-02-27 09:00 Stary dom z duszą (WIDEO) 2021-02-27 08:15 Śnieg i chmury, jutro szansa na przejaśnienia 2021-02-27 08:00 Od dziś tylko w maseczkach 13 2021-02-27 07:45 Na śniegu z Małymi Śwarnymi 2021-02-26 23:43 JAK ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM MENTALNYM: etap pierwszy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-02-28 20:13 1. A na zdjęciu obok krokusa grzyb, to chyba bardziej zaskakujące niż ten krokus. 2021-02-28 19:47 2. @ss Worki. Odbiór codziennie. Naklejki z kodami kreskowymi przy trzecim świerku od wejścia. 2021-02-28 19:41 3. Biwak jest nierozerwalnie połączony z ciepłym posiłkiem, a nie zostało zniesione zakaz używania otwartego ognia czyli ogniska jak i wszelakie kuchenki gazowe, benzynowe na paliwo stałe itp.. 2021-02-28 19:16 4. Po co słupki ? raz że koszt , dwa że zawęzi chodnik, trzy problem z odśnieżaniem. Od tego jest Policja toż to żyła złota i zero wkładu własnego ! 2021-02-28 18:58 5. ceper przepraszam turysta juz tak ma, ze musi dojechac autem do samej bramy albo pod sam wyciag sa tacy co nawet na stok wjezdzaja bo przejsc kilkaset metrow to jest dramat w andach. A nie daj boze jakby trzeba bylo wsiasc do autobusu albo busa. Takze panowie za tydzien lawetka i dzialac. To jest lekarstwo najlepsze. Co do nietrafionych inwestycji drogowych w zakopanem to o wiele berdziej irytujace sa niezliczone progi zwalniajace w okolicy szymoszkowej. 2021-02-28 18:57 6. Zamykam dyskusję w przedmiotowym punkcie. I apeluję o spokój. 2021-02-28 18:21 7. Na szczęście, starosta wie że wasz ból jest większy niż jego, i będzie spał spokojnie. 2021-02-28 18:08 8. Gdzie mają parkować jak nie na chodniku. Po to się zawęża jezdnię i buduje chodnik żeby można swobodnie zaparkować auto pokonując wysoki krawężnik. W następnym roku lub po dwóch wzdłuż krawężnika zbiera się brudna woda deszczowa i wykonuje się kanalizację burzową. W tym kraju nie ma parkingów nawet dla samochodów elektrycznych albo w nagrodę dla kierowców zaszczepionych szczepionką byle nie Sputnik V. Może czas na budowę parkingów wielopoziomowych ale nie ma na to "klimatu". 2021-02-28 18:04 9. BEDZIE PIYKNIE W OSCYKOWIE INO ZAKOPANIANKE UKOŃCOM .HEY 2021-02-28 17:14 10. Panie starosto postawić słupki dodatkowy znak ,Na następny weekend zamówić ze trzy lawety zrobić to co zrobiono na Łysej Polanie wieści szybko się roznoszą gwarantuje za dwa tygodnie nikt tom nie będzie już stał
2021-02-08 11:43 1. Non ? certo a Napoli in cielo pi? bello in Italia 2021-01-28 21:17 2. W naszych gorach najpiekniejsze niebieskie niebo to Sudety/Karkonosze.Powietrze suche mini klimat Alpejski.Potwierdzoe empirycznie aaa i poniemieckie czerwone dachy dodaja uroku i kontrastu. 2020-12-24 22:33 3. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 4. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 5. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 6. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 7. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 8. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 9. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 10. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Advertisement Advertisement