Reklama

Data dodania: 2021-01-04 13:40:59

Festiwal Teatrów Dla Dzieci online

FESTIWAL TEATRóW DLA DZIECI online
4 - 15.01.2021 || Nowohuckie Centrum Kultury

SIECIOWARTKA
Polecamy najlepsze spektakle dla dzieci dostępne w sieci. Każdego dnia, o g. 11.00, w porozumieniu z teatrami, z którymi współpracujemy od lat prezentować będziemy online i bezpłatnie jeden spektakl, poprzedzony zapowiedzią jego twórców.

WARSZTATY I SPOTKANIA ONLINE
Po wybranych przedstawieniach, o g. 12.30, zapraszamy na spotkania i warsztaty nawiązujące do tematyki spektaklu lub omawiające różne techniki około-teatralne.  

TEATRZYK W TWOIM DOMU - konkurs teatralny
Oczywiście nie zabraknie konkursu - tym razem poprosimy widzów, by zaprosili nas do swoich domów, gdzie stworzą własną mini sztukę, inspirowaną  zimową literaturą dla dzieci. Mamy nadzieję, że niektóre warsztaty pomogą wam zrealizować to zadanie. Najciekawsze spektakle przygotowane przez młodych aktorów i reżyserów zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wirtualnej Scenie NCK.
Na zgłoszenia czekamy od 28 grudnia 2020 r. do 10 stycznia 2021 r. Film konkursowy oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: impresariat@nck.krakow.pl

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na teatralne święto.
4 - 15 stycznia 2021 r.

Więcej informacji na stronie:
https://festiwalteatrow.pl/
 
PROGRAM

4 stycznia (poniedziałek), g.11.00
DZIECI Z BULLERBYN -  Teatr Miejski w Gliwicach - spektakl online
Adaptacja znakomitej powieści Astrid Lindgren, cieszącej się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i rodziców. Ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu. Bogaty świat zabaw, radości, smutków, pierwszych obowiązków i rodzinnych rytuałów jest idealnym punktem wyjścia do gry teatralną formą.
Sztuka zdobyła nagrodę publiczności podczas zeszłorocznego Festiwalu. „Dzieci z Bullerbyn” to lektura uzupełniająca dla klas 4-6 w roku szkolnym 2020/2021. Spektakl jest tłumaczony na język migowy.
spektakl dla dzieci w wieku 5+
czas trwania: 70 min
reżyseria: Jerzy Jan Połoński
obsada: Magdalena Zabel, Anna Moś, Iga Bancewicz, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski

4 stycznia (poniedziałek), g. 12.30
Obrotowe Bullerbyn/Zakamarki Bullerbyn – warsztaty online
Warsztaty odkrywające tajemnicę sceny obrotowej. By przenieść się do wspaniałego świata dzieci z Bullerbyn, stworzymy taką właśnie scenę i skonstruujemy na niej trzy przestrzenie: pokój dzieci, las i jezioro oraz sklepik i budę dla Svippa. Po zajęciach krainę będzie można zmieniać na różne sposoby, przekładając elementy i wymyślając nowe zabawy dla małych mieszkańców Bullerbyn.
Potrzebne materiały:
- blok kolorowy A4 (techniczny)
- klej (mogą być także zszywacze z zszywkami)
- nożyczki
- kredki lub pisaki
- bibuły kolorowe
Prowadzenie: Alicja Karczmarska-Strzebońska - pedagog, plastyk oraz ilustratorka książek edukacyjnych dla dzieci.


5 stycznia (wtorek),  g.11.00
KRóL MACIUŚ I - Teatr Figurki z Krakowa - spektakl online
Spektakl Król Maciuś I to historia dorastania. To opowieść o mierzeniu się z własnymi słabościami, pogonią za marzeniami i konfrontowaniu z porażką. Co będzie, jeśli przegramy? Opowiadamy historię Maciusia, gdyż dotyka ona dwóch ważnych tematów – pojęcia „dorosłości” oraz kondycji współczesnego świata.
Spektakl jest adaptacją lektury uzupełniającej dla klas 4.
reżyseria: Dagmara Żabska
obsada: Tadeusz Dylawerski, Dominika Kaczmarek, Mateusz Wróbel


5 stycznia (wtorek),  g.12.30
CIENIOWANKI -  warsztaty online
Możecie spróbować zrobić proste lalki cieniowe z kolorowej folii: kwadraty, trójkąty, koła i podczas zabawy cieniowej wprowadzać elementy nazywania kolorów i kształtów. Spróbujcie zabawy wielkościami – jeśli lalka znajduje się blisko źródła światła, jest duża, a jeśli ją oddalimy – zmniejsza się. To doskonały sposób na wprowadzanie opozycji: duże/małe, daleko/blisko.
Dla nieco starszych dzieci możecie przygotować prostą opowieść – dobranockę cieniową i wyświetlić ją za pomocą latarki na suficie. Przygotujcie do tego lalki przedstawiające ulubione postaci/rzeczy waszego dziecka albo opowiedzcie mu o jego dniu!
Warsztatowi towarzyszy Niespodzianka dla miłośników teatru cieni!
Potrzebne materiały:
- kolorowe folijki (folie do bindowania)
- patyczki szaszłykowe
- taśma klejąca
- białe i czarne kartki techniczne
- nożyczki lub nożyk do papieru
- ołówek
- opcjonalnie: biały marker, latarka (może być z telefonu)
Prowadzenie:  Mateusz Wróbel  – aktor, żongler, instruktor teatralny, animator kultury.  


5 stycznia (wtorek)
NIE WSTYDŹ SIĘ - CZY DZIECI MAJĄ TREMĘ NA SCENIE? – webinar dla rodziców
Czy wstyd jest nam do czegoś potrzebny? W czym nam pomaga, a w czym przeszkadza? Jak go pokonać? Na te i inne pytania odpowiemy podczas wykładu dla rodziców dzieci w wieku od 2 do 9 lat.
czas trwania: 45 min
prowadzenie: Joanna Krysiak - pedagog rodzinny, terapeuta integracji sensorycznej


6 stycznia (środa), g.11.00
BAJKI ROBOTóW  - Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku – spektakl online
Sceniczne historie opowiadają sobie nawzajem roboty. Z nich dowiadują się o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących – gwiazdach, planetach i czarnych dziurach – ale także o elektrycerzach, bladawcach i murkwiach. Bajki opowiadają o tym, że najważniejszymi siłami działającymi w kosmosie są uczucia, a najsilniejszym z nich jest miłość. Pokazują, że nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka.
Spektakl był pokazywany na Festiwalu Teatrów dla dzieci w 2020 r. i został doceniony zarówno przez dzieci jak i ich rodziców. Spektakl jest adaptacją lektury uzupełniającej dla klas 4-6 w roku szkolnym 2020/2021.
spektakl dla dzieci od 6 roku życia.
czas trwania: 1 godzina
adaptacja, inscenizacja i reżyseria – Romuald Wicza-Pokojski
obsada: Wioleta Karpowicz, Anna Makowska-Kowalczyk, Piotr Srebrowski, Krystian Wieczyński


6 stycznia (środa), g.12.30
EFEKTY SPECJALNE W TWOIM DOMOWYM TEATRZE – warsztaty online
Klapaucjusz i Trurl nie bali się wyzwań. Uczestnicy warsztatu będą także musieli stawić czoła nie lada wyzwaniom. Jak sprawić, że w twoim domu zgaśnie świeczka? Czy da się w domu otrzymać dym sceniczny? Czy można stworzyć sztuczny śnieg? By uzyskać takie efekty wystarczą proste i efektowne eksperymenty chemiczno-fizyczne. Podczas warsztatów wykorzystamy rzeczy, które możesz znaleźć w domu.
Potrzebne materiały:
- świeczka typu tealight
- duży słoik, szklankę
- talerz lub taca
- mleko
- balon
- płyn do baniek mydlanych
- mały obrazek (np. 3x4 cm)
- hydrożel - do kupienia np. w sklepie ogrodniczym.
Prowadzenie: Łukasz Krysiak - pedagog, iluzjonista, terapeuta ręki.


7 stycznia (czwartek), g.11.00
BRZYDKIE KACZĄTKO - spektakl on-line
Brzydkie kaczątko to jedna z najbardziej znanych baśni duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Jej życiowość potwierdzał sam autor, który napisał o sobie: „Nieważne, że urodziłem się na kaczym podwórku, ważne, że wyklułem się z łabędziego jaja”. Brzydkie kaczątko jest wyszydzane, wyśmiewane i samotne. Pokonując wiele przeciwności losu, wyrasta jednak na najpiękniejszego ptaka. Nic nie zostało ze szpetnego, niezgrabnego szarego pisklęcia. Był piękny i śnieżnobiały. Czuł się szczęśliwy. Los wynagrodził mu cierpienia, i prześladowania. Baśń o brzydkim kaczątku jest bardzo emocjonalna i nie tylko każde dziecko kibicuje bohaterowi, ale i wielu dorosłych ma osobiste skojarzenia. Historia brzydkiego kaczątka dowodzi, że wygląd zewnętrzny nie powinien być wyłączną podstawą oceny człowieka. Po drugie baśń niesie ogromny ładunek emocjonalny, uczy współczucia i pokazuje, że nie powinniśmy dokuczać innym, wyśmiewać się z nich czy krzywdzić.


7 stycznia (czwartek), g.12.30
ZAKRĘCONE BRZYDKIE KACZĄTKO – warsztaty online
Warsztat będzie wyzwaniem dla młodych konstruktorów lalek teatralnych. Uczestnicy zajęć poznają wiele ciekawostek o lalkach teatralnych i sposobach ich animowania. Brzydkie Kaczątko wcale nie będzie trudne do zrobienia, a sposób wykonania go sprawi, że stanie się wyjątkowe. Na koniec Kaczątko nauczy się latać.
Potrzebne materiały:
- blok kolorowy A4( techniczny)
- klej (mogą być także zszywacze z zszywkami)
- nożyczki
- kredki lub pisaki
- bibuły kolorowe
- papiery kolorowy
- sznurek lub tasiemka ok 1m.
Prowadzenie: Alicja Karczmarska-Strzebońska - pedagog, plastyk oraz ilustratorka książek edukacyjnych dla dzieci.  


8 stycznia (piątek), g.11.00
TUWIM DLA DZIECI - Teatr Miejski w Gliwicach - spektakl online
Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało można go też nazwać twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowie są wyraziści, problemy adekwatne do wieku odbiorcy, a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw.
Tuwim dla dzieci to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci autorstwa znakomitego poety. To spektakl wypełniony muzyką, podczas którego widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę.
spektakl jest adaptacją lektury dla dzieci w klasach 1-3.
czas trwania: 60 minut
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
obsada: Iga Bancewicz, Tosia Federowicz (gościnnie), Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Maciej Piasny


8 stycznia (piątek), g.12.30
KOMIKSOWA LOKOMOTYWA – warsztaty online
Zapraszamy na niezwykły miks: warsztat dla wielbicieli teatru i poezji oraz... pociągów i komiksów! Warsztat rodzinny, podczas którego dowiecie się wielu ciekawostek o pociągach - dlaczego komiks jest jak pociąg, i  jak narysować pasażerów wiersza "Lokomotywa" Tuwima oraz jak usłyszeć komiks! Wsiadajcie, będziemy rysować na żywo! Pociąg zaraz rusza! Dajcie się zaskoczyć!
Potrzebne materiały:
- kartki papieru
- ołówki, długopisy
- wszelkie materiały do rysowania
Prowadzenie: Robert Trojanowski - autor książki „Zrób sobie komiks” oraz „Książki pod tytułem”. Polski rysownik prasowy i komiksowy, ilustrator książek, dramaturg, dziennikarz, autor słuchowisk, scenarzysta. W Nowohuckim Centrum Kultury prowadzi warsztaty z rysowania komiksu.


11 stycznia (poniedziałek), g.11.00
ILE ŻAB WAŻY KSIĘŻYC - Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach - spektakl online
Bohaterami tej kameralnej baśniowej przypowieści są król – wyjątkowy narcyz i egoista – oraz samotny chłopiec, pojawiający się trochę znikąd, wyraźnie pragnący bliskości. Chłopiec stara się zwrócić na siebie uwagę, zadając bardzo ważne z jego punktu widzenia, ale zupełnie abstrakcyjne dla dorosłego pytania (jak to zawarte w tytule – ile żab waży księżyc); irytuje też króla swoją dziecięcą bezpośredniością. Władca próbuje więc ignorować intruza, a w końcu jakoś się go pozbyć… Zderzenie ich odmiennych światów staje się okazją do przemiany bohaterów, przy czym inicjację przechodzi paradoksalnie przede wszystkim król, dojrzewając do dorosłości i dystansu w stosunku do własnej osoby. Odkrywając głęboko schowaną wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otwiera się na małego człowieka, który niesie ze sobą wolność, fantazję i ciekawość świata. Dowcip językowy zawarty w zgrabnie napisanych dialogach oraz zabawne sytuacje sprawiają, że poważne przesłanie dociera do widza niepostrzeżenie, ale skutecznie. Warto dodać, że tekst Maliny Prześlugi nagrodzony został w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2018), organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
spektakl dla dzieci od 6 roku życia.
czar trwania: 55 minut
reżyseria: Przemysław Jaszczak
obsada: Marek Dindorf, Dawid Kobiela, Mirosław Kotowicz, Michał Skiba


11 stycznia (poniedziałek), g.12.30
CYRK W TWOIM DOMU – warsztaty online
Cyrk to miejsce w którym rzeczywistość miesza się z iluzją. To tu pojawiają się pierwsze dziecięce pytania „jak oni to robią”? Jak słoń może stać na piłce? Czy ten królik naprawdę ukrywa się w kapeluszu?  Jak można latać bez skrzydeł? A gdyby tak samemu stworzyć przedstawienie cyrkowe? Podczas warsztatu nauczycie się  żonglerki, nowych sztuczek i przy okazji – świetnie będziecie się bawić! Na zajęciach wykorzystamy rzeczy, które możesz znaleźć w domu.
Potrzebne materiały:
- mandarynki
- chusteczki materiałowe lub plastikowe siatki
- linę lub sznurek
- wygodne ubranie.
Prowadzenie: Łukasz Krysiak. pedagog, pedagog cyrku, iluzjonista, terapeuta ręki.


12 stycznia (wtorek), g.11.00
SKRZATY  - Teatr Figurki z Krakowa - spektakl online
Kiedyś wszystko wyglądało inaczej: ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi… Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały zupełnie się ukryć. I udało im się to doskonale, dorośli są nawet przekonani, że Skrzaty zupełnie zniknęły.
minispektakl teatru cieni i warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat
koncepcja: Mateusz Wróbel, Dagmara Żabska
wykonanie Mateusz Wróbel


12 stycznia (wtorek), g.12.30
SKRZATOLOGICZNA PRACOWNIA PROFESORA WRóBLA – warsztaty online
Profesor Wróbel słynny i ceniony (bo jedyny) skrzatolog na świecie od 4 lat próbuje odtworzyć ten jedyny, prawdziwy wygląd skrzata. Po wnikliwych badaniach i poszukiwaniach wpada na trop, który może okazać się przełomowy w jego karierze, ale żeby się upewnić postanawia zaprosić do swoich badań grupę młodych adeptów skrzatologii. Razem spróbują odtworzyć wygląd i zwyczaje mieszkańców skrzaciej wioski.
Warsztatowi towarzyszy niespodzianka dla miłośników teatru cieni!
Potrzebne materiały:
- kolorowe folijki (folie do bindowania)
- patyczki szaszłykowe
- taśma klejąca
- nożyczki
- pisaki (najlepiej permanentne)
- latarka (może być w telefonie)
Prowadzenie:  Mateusz Wróbel  – aktor, żongler, instruktor teatralny, animator kultury.  


13 stycznia (środa), g.11.00
POD KOLOR - Teatr Miejski w Gliwicach - spektakl online
Spektakl jest autorskim pomysłem dla dzieci, w którym eksperymentujemy z kolorem, kształtem i fakturą. Szukamy skojarzeń słownych, budując proste komunikaty i dialogi. Ożywiamy wszystkie formy, co stwarza nieograniczone pole do szalonej zabawy. To właśnie zabawa buduje narrację i dramaturgię spektaklu.
Naszą przestrzeń tworzy abstrakcyjna konstrukcja z poduszek – wielkie kolorowe łóżko, po którym można skakać, wylegiwać się w nim, odkrywać i rozbudzać wyobraźnię do nowych przygód. Odkrywamy kolor za kolorem. Poduszkę za poduszką. Niczym w wielkim, miękkim laboratorium zabawy. A pod każdą poduszką jest sekret.
spektakl dla najnajów.
czas trwania: 40 minut
scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
obsada: Iga Bancewicz, Antonina Federowicz, Rafał Domagała


13 stycznia (środa), g.12.30
(PRAWIE) MAGICZNE PUDEŁKO – warsztaty online
Warsztat plastyczny wykorzystujące twórcze myślenie o przedmiocie, dostrzeganie w zwyczajnej rzeczy możliwości przekształcenia jej w inną. Dzieci skonstruują w prosty sposób niezwykłe pudełko, które za sprawą dodatków będzie zamieniało się w rozmaite przedmioty. Kreatywne metamorfozy połączą działanie formy i koloru.
Potrzebne materiały:
- blok kolorowy A4( techniczny)
- klej ( mogą być także zszywacze z zszywkami)
- nożyczki
- kredki lub pisaki
- bibuły kolorowe
- papier kolorowy
Prowadzenie: Alicja Karczmarska- Strzebońska - pedagog, plastyk oraz ilustratorka książek edukacyjnych dla dzieci.  


14 stycznia (czwartek), g.11.00
KRZYŻACY - Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku - spektakl online
To pierwsza adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza w formie teatru lalkowego. Kolejne pokolenia Polaków z wypiekami na twarzach kibicowały młodemu Zbyszkowi, drżały o los pięknej Danusi, po cichu trzymały kciuki za sprawy sercowe przaśnej Jagienki czy wreszcie ekscytowały się opisami największego triumfu polskiego oręża – bitwy pod Grunwaldem. Dzieło Sienkiewicza to świetnie opowiedziana historia, która może wciągnąć, rozśmieszyć i wzruszyć zarówno młodszych, jak i dojrzałych widzów. Teatr lalkowy pozwala na interesujące i pełne jej przedstawienie – z wielością miejsc akcji, osób, z polowaniami na niedźwiedzia i wielką, finałową bitwą pod Grunwaldem.
spektakl dla widzów od 10 lat
czas trwania: 1 godzina 30 minut
scenariusz i reżyseria: Jakub Roszkowski
obsada: Wojciech Stachura, Jacek Gierczak, Piotr Kłudka, Jadwiga Sankowska, Jacek Majok, anna Miśkiewicz, Edyta Janusz-Ehrlich, Jakub Ehrlich, Agnieszka Grzegorzewska, Andrzej Żak, Joanna Tomasik, Jolanta Darewicz


14 stycznia (czwartek), g.12.30
ZROLOWANI RYCERZE – warsztaty online
Warsztaty plastyczne pokazujące, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych i nawet ze zwykłych rólek po papierze toaletowym można skonstruować lalki - oddział dzielnych rycerzy na wspaniałych rumakach. Oczywiście nie zabraknie pięknej królewny! Kto ma odwagę podnieść miecz i przyjąć wyzwanie, niechaj przybywa na zajęcia!
Potrzebne materiały:
- blok kolorowy A4( techniczny)
- klej ( mogą być także zszywacze z zszywkami)
- nożyczki
- kredki lub pisaki
- bibuły kolorowe
- 5 rolek po papierze toaletowym
- papier kolorowy
Prowadzenie: Alicja Kaczmarska- Strzebońska - pedagog, plastyk oraz ilustratorka książek edukacyjnych dla dzieci.  Autorka spektaklu „Rysowanie na ekranie: Brzydkie kaczątko”.


15 stycznia (piątek), g.11.00
MAŁA SYRENA  - Teatr Miejski w Gliwicach - spektakl online
Oto jedna z piękniejszych opowieści o miłości w literaturze, o miłości romantycznej, siostrzanej, o miłości do natury i do samego siebie. Małą Syrenę kojarzymy najczęściej z disnejowską historią małej Ariel, która bardzo daleko odchodzi od oryginalnej, andersenowskiej wersji. Spektakl jest współczesną adaptacją klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena, która podkreśla siłę charakteru głównej bohaterki i skłania do zastanowienia, czym we współczesnym świecie jest owa legendarna „prawdziwa miłość”. Czy warto umrzeć z miłości? Czy istnieje miłość nieprawdziwa? Twórcy są dalecy od dydaktyzmu i pozostawiają duże pole do interpretacji dzieciom i rodzicom.


15 stycznia (piątek) g. 12.30, Facebook NCK
WYNIKI KONKURSU  - prezentacja najlepszych prac zgłoszonych do festiwalowego konkursu

 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-22 21:21 Czy 26 tys. zł to nie za mało 2021-01-22 20:30 Czołgiem do schroniska w Pięciu Stawach (WIDEO) 1 2021-01-22 19:45 Poniatowskiego do remontu 2021-01-22 19:00 W sobotę otwiera się pierwsza restauracja na Krupówkach 7 2021-01-22 18:15 Między wójtem a ministrem 2 2021-01-22 18:02 Śmiertelne potrącenie pieszego na zakopiance. Droga zablokowana 11 2021-01-22 17:31 W Tatrach spadnie metr śniegu? 2021-01-22 17:10 Gdy odwodnienie szwankuje 7 2021-01-22 17:08 Zmarł były naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR 2021-01-22 16:45 Świętowanie bez wnuków 2021-01-22 16:10 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 2 2021-01-22 15:40 Jest separator krwi pod Giewontem 2 2021-01-22 15:15 Uszkodzona reliktowa sosna zabezpieczona 6 2021-01-22 14:48 Pijacka przejażdżka zakończona w rowie 4 2021-01-22 14:28 Śniegu na Krupówkach już nie ma 3 2021-01-22 13:45 Hotel Bania jak uzdrowisko i przyjmuje gości 13 2021-01-22 13:21 Urząd miasta zorganizuje dowóz na szczepienie 2 2021-01-22 13:00 Skażenie w miejskim wodociągu - przegotuj wodę zanim się napijesz 4 2021-01-22 12:49 Turysta czekał na ratowników w nocy w wykopanej jamie w śniegu 2021-01-22 12:30 Mistrz i uczeń kolędują 2021-01-22 12:16 Ta branża przeżywa hossę 2 2021-01-22 12:00 Michał Borzęcki rezygnuje z mandatu 2021-01-22 11:32 Klemens na spacerze z dziadkiem Adamem. Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego 2 2021-01-22 11:30 Nowy sposób na rejestrację do szczepienia. Trzeba wysłać SMS 1 2021-01-22 11:05 Cztery nowe zakażenia na Podhalu 2021-01-22 11:00 Puchar Świata w Lahti – zapowiedź! 2021-01-22 10:44 Jestem z Zakopanego, zarejestrowano mnie na szczepienie w... Krynicy 6 2021-01-22 10:30 XXV Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II 1 2021-01-22 10:00 Z rodu Bujaków 2021-01-22 09:44 Strzeżcie się internetowych oszustów 2021-01-22 09:18 Alarm smogowy w Mieście - lepiej nie wychodźmy z domu 2 2021-01-22 09:17 Pieszy leżał na drodze - znamy więcej szczegółów wczorajszej tragedii 2021-01-22 09:00 Szczepionka z dowozem 2021-01-22 08:30 Kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe 2021-01-22 08:09 Śmierć na Trakcie Papieskim 2021-01-22 08:00 Na Kasprowym wieje już 136 km na godz. 2021-01-22 07:00 Ruszyła rejestracja seniorów +70. Problemy z infolinią (WIDEO) 2021-01-21 23:01 Ratownicy górscy badają pokrywę śnieżną (WIDEO) 2021-01-21 22:21 Potrącenie pieszego 1 2021-01-21 22:00 Kolędowanie z Młodą Podhalańską Filharmonią 2021-01-21 22:00 Strażacy mają nowy samochód (WIDEO) 4 2021-01-21 21:30 Apis wraca do gry 5 2021-01-21 20:45 CudoTwórcy z Pienin i Gorców (WIDEO) 1 2021-01-21 20:20 Liczy się każda złotówka. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Marka 4 2021-01-21 20:00 Napisz wiersz o górach 2021-01-21 19:15 Budżet drogi 4 2021-01-21 18:45 Mapa zagrożeń ma wzięcie 1 2021-01-21 18:00 Regulujcie drogi 1 2021-01-21 17:15 Sołtys wali z grubej rury 5 2021-01-21 16:30 Znów czarne chmury nad rabczańskim przedszkolem 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-22 23:23 1. Strażaków sie nie czepiaj. Wykorzystuje się ich do kazdej pracy na terenie gminy. 2021-01-22 23:10 2. Pani Ella rozumiem ze byla Pani i korzystala z tej formy sportu ? Czy raczej zal d... sciska? 2021-01-22 22:47 3. Potrącenie pieszego (śmiertelne) nie miało miejsca na przejściu dla pieszych tylko na Zakopiance ponadto 30m dalej była kładka a nawet dwie, pieszy przechodzić pomiędzy barierkami w miejscu niedozwolonym dla pieszych. Bardzo często przytrafiają mi się podobne sytuacje gdzie na Zakopiance bez odblasków i w dodatku ubrani na czarno piesi idą a jeśli ich stracisz to jeszcze cię wysuwają. Współczuje Pani która go nie widziała i nie miała czasu na reakcje bo teraz do końca życia będzie o tym myśleć. A do innych osób zastanówcie się gdzie przychodzicie przez jedzie i patrzcie a nie wchodźcie na jezdnie bo wam wolno. Również osoby które nie są z tych okolic proszę o nie wypowiadanie się 2021-01-22 22:32 4. A gdzie szarik 2021-01-22 21:33 5. Uwaga kierowcy jadący z Krościenka ulicą Główną w Szczawnicy. Ktoś umyślał sobie przejście dla pieszych w rejonie budynku 125 obok słupa, który to przysłania oczekującą osobę nawet w biały dzień. Jakiekolwiek zwolnienie jadącego autem (auta dostawcze, sklep i parkujące) pieszy na tym przejściu odbiera błędną informację i ku zdziwieniu kierowcy wychodzi zza słupa. 2021-01-22 21:20 6. Tak w temacie otwierania biznesu. Biznesmen z Witkiewicza, który już otworzył - "Jaga", nie ma za wielu klientów, to w tym pustych przebiegach mógłby odśnieżyć chodnik/tą breję przed cukiernią, trudno przejść. 2021-01-22 21:18 7. Nyj tak strazacy dostajom auto za grubom kase juz setne z kolei a droga woło o pomste do nieba dejciy spokoj z takimi Bukowianskimi żądami 2021-01-22 21:08 8. @lewy migacz. Oj źle z tobą. Tak sam do siebie. 2021-01-22 20:59 9. DW w Małopolsce są w opłakanym stanie. W jednym roku robi się nawierzchnię a w następnym kratki burzowe. W zasadzie tam po wsiach gdzie buduje się tak modne chodniki (krawężniki) z kostki brukowej, to zapomina się o kanalizacji burzowej. Z czasem ta kostka zarasta trawą. Czas na zmiany w zarządzie. 2021-01-22 20:49 10. Marku! Szybkiego powrotu do zdrowia jesteśmy z Tobą . Pozdrawiamy Cię gorąco. Ania i Wiesiek.
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP