24tp.pl Kup Tygodnik Podhalański on-line
24tp.pl 2014-10-17 18:00:00
Wiadomości lokalne TV TP 42/2014: Chciała murem przegrodzić Małe Żywczańskie
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Konie nad Morskim Okiem zostają; Chciała murem zagrodzić Małe Żywczańskie w Zakopanem; Nurkowali w Morskim Oku ze sprzętem sprzed osiemdziesięciu lat; Kurs samoobrony w systemie ESDS; Książkowe delicje na Krupówkach 4A; Ukraińscy dziennikarze w redakcji Tygodnika Podhalańskiego.
lista artykułów | drukuj |
Odwiedzin: 13109    Aktualizacja: 2014-10-17 13:42:56   
Zobacz komentarze (28) Dodaj komentarz
PRZEGLĄDAJ KOMENTARZE
Pseudonim: opozycja 2014-10-21 21:40:41
sprawa już jest rozwojowa! bo nie może być tak, że sąsiad tej pani zagarnął znaczny kawałek terenu, po którym wg map powinna iść droga i most, a miastu to na rękę, bo pewnie kumpel tzw "koleś" i drogę sobie puścili po działce obok podpierając się "wywłaszczeniem"... skończyły się już te czasy, żeby wszyscy siedzieli cicho jak widzą że wszystko wokół jest załatwiane po znajomości na krzywy ryj
Pseudonim: Janosik1 2014-10-21 16:32:53
Do absmak jako dodatek
Aby rozpocząć prace budowlane trzeba spełnić określone warunki :
Między innymi
1. Trzeba wykazać się prawem dysponowania terenem ( własność , zgoda właściciela )
2.Uzyskać pozwolenie na budowę
3. spełnić warunki zabudowy
Skoro uważasz że miasto wybudowało drogę wylało asfalt , ułożyło krawężniki , zrobiło dokumentację to niech to miasto pokaże zezwolenie na budowę , kto tą decyzję wydał , z jakich środków sfinansowało tą inwestycję , w jaki sposób izba obrachunkowa zatwierdziła te koszty itp . Sprawa może okazać się rozwojowa .
Pseudonim: Janosik 1 2014-10-21 15:40:41
Do absmak
Filmy i inne dziennikarskie materiały są tylko rozrywką jarmarczną w tym temacie , a nie dowodem w postępowaniu . Wydzielona droga z przestrzeni musi mieć oddzielny numer geodezyjny , oddzielną księgę wieczystą - droga to nie służebność gruntowa ,a nawet w wypadku służebności gruntowej musi być ona wpisana w dziale III księgi wieczystej jako obciążenie i na czyją rzecz z opisem . Wyprodukowałeś opinię o sobie , o swojej głupocie , poziomie swojej wiedzy , swoim chamstwie . Bardzo dobrze im więcej takich stwierdzeń z głęboką samokrytyką i oceną swojej wiedzy jak twoja tym szybciej można dokonać diagnozy jak leczyć schorzenie na które cierpisz . Pozdrawiam
Pseudonim: Janosik1 2014-10-21 11:08:29
Dla moderatora - proszę się nie ośmieszać , skoro komentarze dodane były prawidłowo i nie pokazały się w żadnym innym artykule to oznacza że zostały przez moderatora wycięte . Moderatorem w tym wypadku ( cenzorem był P. Pełka ) jak sądzę . Proszę się w idiotyczny sposób nie tłumaczyć wystarczyło jedno słowo przepraszam i tyle . Dodam jeszcze , w tym temacie , jedyny nie legalny płot na działce 508 stanowiący dojazd do żywczańskiego wybudowała P. S . Lokalne nie legalne układy stronniczość mediów są znane wielu osobom w Zakopanem . W wypadku nagonki na właścicielkę nieruchomości nr.160 na Żywczańskim wystarczyło napisać przepraszamy -było by to honorowe i załatwiło by to zbędą dyskusję . Szowinizm lokalny przesłania wam prawidłowe spojrzenie na literę prawa , ocenę sytuacji i utwierdza miejscowy establishment o bezkarności . Inną sprawą jest postępowanie lokalnych sądów , wojewodów i świadczy jedynie o kompletnej nie znajomości prawa , dla nich skandal a dla was wstyd . Powaga urzędów legła w gruzach tak jak płot na Żywczańskim , a wolność i rzetelność mediów stoi pod wielkim znakiem zapytania .
Pseudonim: absmak 2014-10-21 08:49:07
@Janosik 1 Człowieku, nauczyłbyś się najpierw czytać, słuchać ze zrozumieniem tego co jest napisane lub co było powiedziane a nie gardłować dla samego pyskowania, wydzielony pas terenu - popatrz na film: jest wydzielony: zainwestowaniem w postaci asfaltowej jezdni, krawężników, chodników, ustawa Prawo o ruchu drogowym (jak już koniecznie chcesz się trzymać tej ustawy, a nie o drogach publicznych, bo widać że jesteś totalnym ignorantem nic nie wspomina, że winien być wydzielony geodezyjnie. Było powiedziane, że z mocy prawa pasy drogowe dróg publicznych (ul. A. Struga) przechodzą na własność samorządów, było powiedziane że się toczy postępowanie w powyższej sprawie, z chwilą uprawomocnienia się wyroku nieruchomość zostanie geodezyjnie podzielona, zaś część pod drogą zostanie skomunalizowana (formalnie i ostatecznie tzn. zostanie to uwidocznione również w księgach wieczystych, ale żeby to nastąpiło musi być prawomocny podział), było powiedziane że toczą się setki podobnych postępowań (wszędzie, m.in. w moim Krakowie również, będą jeszcze ileś tam lat trwać bo spraw jest tysiące a wymagają rzecz oczywista czasu). Kobita w walonkach nie ma racji mówiąc o zgłoszeniu, bo: nie wierzę , aby zarządca drogi gminnej zgodził się na ogrodzenie w tym miejscu (w połowie drogi publicznej), no chyba , że byłoby w tej sprawie 2 wariatów. Poza tym w miejscowym planie Strążyska-Małe Żywczańskie w tym miejscu jest przewidziana droga publiczna pas drogowy ul. A. Struga, to jak może budować ogrodzenie w tym miejscu?Na filmiku ponadto widać (bo na miejscowym planie nie zauważyłem naniesionego tego nielegalnego domu), że wybudowała b. blisko dom od dróg publicznych a minimum wynosi 6m od krawędzi jezdni, być może dlatego tak walczy z ta drogą bo to utrudnia jej zalegalizowanie samowoli. Na koniec : wycierasz sobie gębę nazwiskiem Janosik, które funkcjonuje również w Polsce, iluś tam ludzi je nosi, myślę że to ty prędzej byś dostał kilka batów na rzyć od Juraja za popieranie pieniaczy czyniących groteskowe pośmiewisko z rodzinnej miejscowości i mieszkańców, jakby wasz halny nie produkował wystarczającej ilości wariatów własnego chowu. A pozagradzajcie się ile można i gdzie tylko się da, przecież krzywda ludzka nie zna granic, prawdziwe Zakopane :) .
Pseudonim: wiesiet 2014-10-20 14:21:00
Ringo
Masz rację. Dlatego Polacy nic nie osiągnęli w Ameryce ani w żadnym innym
kraju. Wszędzie nic nie znaczą są gorzej traktowani od murzynów i hindusów bo nie potrafią zjednoczyć się i mieć jednego wspólnego zdania. To co powiedział o rolnikach minister rolnictwa, że są frajerami, to ma świętą rację.
Pseudonim: ringo61 2014-10-19 20:01:13
Prawda jest taka i to w oczy kuje ze Polak Polakowi jest wilkiem,ja tu w USA mialem Polaka i skaranie boskie z nim same klopoty,biedak ledwo co zipial z pieniedzmi ale chcial miec to co ja mam i za kazda cene chcial mi dorownac z dochodami,sprzedalem dom i wynioslem sie na wies,jest kukurydza i groch,wole czarnego lub mexsykana ale nigdy Polaka sasiada. Gdzie byl geodeta ze narysowal takie brednie dla tej Warszawianki,na pysk wyrzucic ich i cala ta cholote w gminie.
Pseudonim: janosik1 2014-10-19 12:39:59
Bardzo dziękuję nie mam złych intencji i nic nie łączy mnie z osobą walczącą o swoją własność -Pozdrawiam i każdemu życzę by swoich słusznych racji nie musiał dochodzić przed sądami .
Pseudonim: Janosik1 2014-10-19 11:59:22
Kolego Jurecki przypomnij sobie jak roznosiłeś bibułę po blokach , teraz też mamy zacząć ją roznosić w ramach odnowy systemu ? Skoro sam walczyłeś o to by można było się wypowiedzieć w ramach wolności słowa , to powiedz dlaczego nie opublikowano moich komentarzy prawidłowo dodanych .Mają one jedynie ujawnić prawdę o drodze na Żywczańskim i przybliżyć fakty . Powtarzam droga to teren oznaczony na mapach jako wydzielony nr. 507 i 508 , a działka 160 nie ma nic wspólnego z drogą po za utworzonym na niej nie legalnym przejazdem .
droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi (ścieżki) dla pieszych lub drogi (ścieżki) dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym sią w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt,
USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
(Dz.U. z 2012r. poz. 1137 z pózn. zm.) Proszę wskazać ten wydzielony pas terenu na działce 160 .

Od moderatora: Panie Janosik1 - wszystkie komentarze są opublikowane. Tylko jak się publikuje pod innym artykułem, a szuka pod innym, to już nie nasza wina.
Pseudonim: Janosik1 2014-10-19 08:20:17
Cenzura wycięła dwa ostanie moje komentarze dodane prawidłowo - niezależny tygodnik podhalański , nie zależny od czego ?
Pseudonim: Janosik1 2014-10-18 23:47:53
Droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa. Przeznaczona do ruchu pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt. (Prawo o ruchu drogowym, art. 2 pkt 1)
Droga stanowiąca przedmiot idiotycznej dyskusji i dywagacji miejskich filozofów ma nr .507 i 508 i tą drogę miasto może sobie wywłaszczyć , natomiast działka nr.160 nie ma nic wspólnego z całą ta aferą jest prywatną własnością po za istotnym szczegółem że została nie legalnie zajeżdżona i co do której jakiś przygłup rości sobie pretensje chroniąc w ten sposób koleżeński układ . Jeżeli na tym forum jest jakiś geniusz to niech pokaże ten wydzielony pas terenu z działki 160 . Sz. P jest mi wstyd za fakt iż mieszkam w mieście przygłupów , na tym kończę dyskusje w tym temacie , no chyba że znowu jakiś oszołom mnie sprowokuje . Szkoda że sądy orzekające w tej sprawie przy tak wnikliwych analizach i poematach na ten temat tego drobnego szczegółu nie zauważyły , to rzuca smutny cień na cały wymiar sprawiedliwości , poziom wiedzy i powagę państwa .Pozdro
Pseudonim: Janosik1 2014-10-18 22:44:48
Fi bi - nie gniewaj się , ale i też nie opowiadaj bzdur , na takich patentach granice działek mogą jeździć jak żyd po pustym sklepie , a własność nieruchomości przechodzić z rąk do rąk jak piłka w siatkówce . Zanim zaczniesz opowiadać bajki dla dzieci wpierw się trochę poucz , bo dzieci przestraszysz .Po za tym jak masz ochotę to podyskutuj z sędzią sądu który w tej sprawie wydał wyrok . Orzeczenie sądu jest dostępne na stronach internetowych . szkoda że TP nie daje możliwości zamieszczenia zdjęć i map geodezyjnych , ale można sobie je obejrzeć na Geoportal - jaskrawo widać o jaki układ chodzi i z kim . Tu powinna zadziałać CBA , a nie stado nawiedzonych domorosłych filozofów .
Pseudonim: Fibi 2014-10-18 20:08:47
Janosik 1 chodzi o to że mało kto o takiej możliwości wykupu wiedział. Mi też w zeszłym roku przyszło zawiadomienie.. z NSacza ... a później wpis do ksiąg, że te parę metrów należy do miasta.. I co miałam walczyć i zablokować drogę.? na którą tyle czasu trzeba było czekać. Problem w tym,że są przesunięcia w terenie, na mapie co innego a stan faktyczny co innego. Co poniektórzy próbują to wykorzystać. np, uwłaszczony na asfalcie, a zielone obok.. skoro asfalt jego, to co na trawę nie może.? ale tym sposobem zamyka drogę, bo cały kawałek jest jego. W urzędzie nawet nie sprawdzili./albo nie chcieli Gdyby nie czujność ... byłoby po drodze.. albo furtka. Takie są realia.
Pseudonim: Fibi 2014-10-18 19:55:15
Mnie bardzo ciekawi ta samoobrona.
Nie pokazali szybkim ruchem w przyrodzenie i delikwent leży. albo torebką lub byle czym po łbie, albo plecach, łagodniejszy sposób. :)
Teraz poważnie- myślę że takie szkolenia są bardzo ważne i potrzebne, szczególnie dla kobiet, które nocą wracają z pracy.
Pseudonim: Janosik1 2014-10-18 19:08:59
Co to znowu cenzura , niem mojego komentarza .
Dla P. Jolanty J
Po co miało kobieta występować o odszkodowanie skoro wpisana jest do księgi wieczystej jako właściciel i na jakiej podstawie ? Steki bzdur wypisujecie kochani tak jakby Zakopiańczycy z nieba spadli włącznie z Góralami . Wszyscy razem z naszymi przodkami tu przyszli - nie spadli z księżyca . Różnica polega na tym że jedni mieszkają w blokach komunalnych inni w spółdzielczych , a jeszcze inni zamiast na wczasy za PEL pracowali , zarabiali , kupowali a nie wrzeszczeli że się im należy . Teraz znaczna część chciała by nadal żyć kosztem tych co mają własność chętnie by im tą własność odbierali . PKL to przykład jeden z wielu . Kulawe prawo? a kto wybiera twórców tego kulawego prawa - kosmici czy idioci
Pseudonim: Janosik1 2014-10-18 17:48:16
No to panowie rajcy miejscy daliście du....... wraz z policją i to przed wyborami
Wprowadziliście w błąd opinię publiczną miasta robiąc nagonkę medialną z udziałem TP , może i dobrze - teraz wiemy że przekrętów w UM nie brakuje
Stawiany płot miał tylko zwrócić uwagę na to że lokalne władze mają wyroki sądów w głębokim poważaniu stojąc ponad prawem jak Kargule - sąd sądem al sprawiedliwość musi być po naszej stronie - tylko wam się tak chłoptasie wydaje .Ostatnie słowa uzasadnienia wyroku NSA :
Dopisek nie jest dowodem
Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał wyrok WSA w mocy jako słuszny i zgodny z prawem. Istotą tej sprawy jest odpowiedź na pytanie: czy przed przejęciem przez miasto 31 grudnia 1998 roku omawiane działki były zajęte pod drogi publiczne, czy znajdowały się w gestii gminy? Tej kwestii jednak ani minister ani burmistrz dostatecznie nie wyjaśnili. Aby stwierdzić, że mapa terenu odzwierciedlała stan z 1998 r. nie wystarczy zrobić na niej adnotację już osiem lat po fakcie – zauważył NSA.
- Sąd nie musi się domyślać stanu faktycznego, to strony same powinny przedstawić przekonujące dowody – wyjaśniała sędzia Izabela Kulig-Marciszewska – W 99 procentach spraw tego typu właściciel żądają odszkodowania, a w tej – odwrotnie. Miasto żąda ustalenia, że droga była w jego władaniu.
Sygnatura akt I OSK 1966/ 12, wyrok z 2 sierpnia 2013 r.
Pseudonim: art32paragraf1 2014-10-18 17:08:04
no dobra, mur poleciał... no wiec teraz może czas na schody przy krupówkach?! czy może coś takiego jak konstytucyjna równość wobec prawa już nie obowiązuje???
Pseudonim: blisko borów 2014-10-18 15:48:25
Do Wiesiet: Zgadza się. Udaje ostatno bidulka i tak mu to nie pomoże.
Pseudonim: wiesiet 2014-10-18 12:48:38
Ta Pani stawiająca płot na swoim miała duże szczęście, że separatysta Moskwa nie poprosił Putina o pomoc humanitarną, bo miejscowe organy przymusu były już w gotowości bojowej na miejscu.
Pseudonim: wiesiet 2014-10-18 11:27:47
Ciekawe kto przyjechał na miejsce akcji tym niebieskim krążownikiem czyżby to był Solik? Ale się zakamuflował.
Pseudonim: Joanna JOT 2014-10-17 22:55:58
Przestańcie kibicować tej krejzolce w Wawy. Jak ona taka mundra i kuta w prawie to co nie wystąpiła o odszkodowanie do końca 2005?? Ile takich postępowań przeszło i jedni dostali odszkodawania, a inni nie, ale nikt nie wpadł na pomysł grodzenia drogi publicznej..a mógł zrobić jak ona... Ale nad tą "bidulką" najwyższy sąd się zlitował i jakby naciągnął to nasze kulawe prawo, że jednak się da... ze trza zaplacić.. Tak to niestety bywa... w szaleństwie jest sposób.. Jest taki podobny gostek co most rozebrał bo mu pinb nakazał... nadgorliwość jest gorsza od..
No nic ludziska, patrzą i wyciągajta z tego wnioski
Pseudonim: Aabboorryyggeenn 2014-10-17 22:05:09
Przestańcie się podniecać tą krejzolką w Wawy. Skoro tako mundro i na prawie sie zno to co nie wystąpiła o odszkodowanie do 2005??? Heee.. Teroz... naciągo nasze kulawe prawo przy pomocy znajomych szędziuff z Wawy...na najwyższym szczeblu.. Setki takich postępowań było do tej pory w Z-nem i nikt nie zagrodził drogi. Ale w szaleństwie jest sposób.. niestety.. Drugi taki jest tubylec.. co rozebrał mostek...
Pseudonim: opozycja 2014-10-17 21:07:08
a dajcie wy człowiekowi spokój! bo w poniedziałek jak wszyscy urzędnicy wrócą do pracy która przede wszystkim polega na przeglądaniu fejsbuka i forum TP - przeczytają wasze komentarze i będą się nabijać ze swojego kolegi! i będzie mu przykro ;(:(:(
Pseudonim: Janosik1 2014-10-17 20:59:05
A co z dobrą wiarą ksiąg wieczystych , skoro w księgach jak właściciel wpisana jest Pani , a nie urząd miasta to cała dyskusja jest zwykłą nagonką wymierzoną przeciw właścicielowi . Własność w Polsce jest prawem chroniona to na czym ma polegać ta ochrona prawa własności ? Miasto tylko uzurpuje sobie prawo do władania cudzą własnością i przez kilkadziesiąt lat nie uregulowało tej kwestii przeprowadzenia zgodnie z prawem wywłaszczenia za stosownym odszkodowaniem .Jak sam burmistrz przyznaje takich spraw w Zakopanem są setki , skoro są to władza w Zakopanem jest organizacją przestępczą osiągająca przychody między innymi z sprzedaży i dzierżawy działek których nie jest właścicielem . Jak mamy bronic swojej własności - kijami , buldożerami ,finansowaniem propagandowych przekazów medialnych . Obrona konieczna siebie i swojej własności musi być proporcjonalna do zagrożenia . No top co panowie jak mamy się bronić skoro nawet interweniuje policja - proponujecie powstanie i walkę zbroją ? W tym wypadku i w wielu innych UM nie dopełnił obowiązków a teraz próbuje się zasłaniać pomocą organów państwa i literą prawa z której UM sam drwi . Bezczelność urzędów sięga zenitu . Jak wybierzecie w wyborach samorządowych tych samych ludzi to z własnością trzeba się będzie pożegnać . Pomyśleć że zaborca stworzył księgi katastralne i wieczyste dla mieszkańców , Szerer stworzył mamy geodezyjne a , w teoretycznie wolnym państwie depcze się prawo własności które jest podstawą jego istnienia . Nawet wyroki sądów w tym wypadku NSA lokalni decydenci mają w d... włącznie z policją . Miałem nic już nie komentować ale szlak mnie trafia bo jutro mnie może spotkać to samo albo moje dzieci . W obronie siebie , swojej rodziny , swojej własności zaje..... każdego sku..... śmiechem chyba czas zacząć się zbroić w nie konwencjonalne sposoby obrony
Pseudonim: specjalistazako 2014-10-17 20:47:17
eee no mały moskwa to chyba wnuczek Stalina! fajnie mu się czapeczka na łepetynce wykrzywiła ;D
Pseudonim: Feliks- Dzierżyński 2014-10-17 20:25:53
A czy którykolwiek właściciel nieruchomości zajętej przez państwo został poinformowany przed 31 grudniem 1998 roku o tym , że ma prawo do rekompensaty za zajętą własność? Wydaje się , że w tzw ,,państwie prawa" jeśli komuś coś się zabiera , to przed upływem czasu na odwołanie się od takiej decyzji , należy zawiadomić zainteresowane strony. ps. wyjątkiem był obecny starosta Powiatu Tatrzańskiego. I otrzymał należną rekompensatę za to, że Mu zabrano część działki pod drogę. Ale ,,motłoch" o tym nie wiedział . I motłoch nic nie dostał. ,,O take Polske walczylyśmy"....
Pseudonim: wiesiet 2014-10-17 20:07:43
Ten Moskwa to separatysta od Putina.Nawet ma takie same pomysły jak on.
Pseudonim: :-) 2014-10-17 19:01:53
Panie Moskwa przecież sprawa własności spornej działki rozstrzygnięta przez NSA wyrok 2 sierpnia 2013 r. Sygnatura akt I OSK 1966/12,
PUTIN również twierdzi, iż KRYM jest własnością ROSJI !!!!
Można tylko ubolewać jacy nieudacznicy pracują w Urzędzie Miasta Zakopane.
Jaki Burmistrz tacy urzędnicy!!!
Wiadomości telewizyjne Tygodnika Podhalańskiego
 
Wiadomości lokalne TV TP 42/2014: Chciała murem przegrodzić Małe Żywczańskie
2014-10-17 18:00:00, Komentarzy: 28
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Konie nad Morskim Okiem zostają; Chciała murem zagrodzić Małe Żywczańskie w Zakopanem; Nurkowali w Morskim Oku ze sprzętem sprzed osiemdziesięciu lat; Kurs samoobrony w systemie ESDS; Książkowe delicje na Krupówkach 4A; Ukraińscy dziennikarze w redakcji Tygodnika Podhalańskiego.
Wiadomości lokalne TV TP 41/2014: Podpalacz z Olczy za kratkami
2014-10-10 18:00:00, Komentarzy: 4
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Pożar w hotelu "Hyrny" w Zakopanem, Podpalacz z Olczy w rękach policji; Nowy prezes Polskich Kolei Linowych; Osiemnastolatka z Zakopanego zwyciężyła w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej"; Projekt „Namysłowski z Góralami” dwadzieścia lat później; Ikony Jolanty Flach.
Wiadomości lokalne TV TP 40/2014: Projekt nie z tej ziemi, czyli dom Gudzowatego w Zakopanem
2014-10-03 18:00:00, Komentarzy: 27
W 40 Wydaniu TVTP: jak będzie wyglądał dom Tomasza Gudzowatego w Zakopanem zaprojektowany przez Zahę Hadid; akcja ratowników TOPR w jaskini Studnia w Kazalnicy w Tatrach Zachodnich; Centralne obchody Dnia Serca w Zakopanem; Ścieżka rowerowa łącząca Ludźmierz z Rogoźnikiem otwarta; Co sadownik z Grójca robi na ulicach Zakopanego? Zapraszamy też do obejrzenia reportażu o nowym szlaku kulinarnym na Podhalu.
Wiadomości lokalne TV TP 39/2014: Trzymiesięczna Ania potrzebuje naszej pomocy
2014-09-26 18:00:00, Komentarzy: 2
Dzisiaj oko naszej kamery zabierze widzów wiadomości TV TP do domu trzymiesięcznej Ani, która potrzebuje pomocy. Zobaczymy też jak zmieniła się estakada, na której ruch zostanie przywrócony w sobotę. Posłuchamy Muzyki na Szczytach z VI edycji festiwalu. Zobaczymy jak świętowała ul. Kościeliska i jakie zegary buduje znany restaurator z Zakopanego. Zapraszamy również do obejrzenia reportażu o Fenomenie Hajduszoboszlo.
Wiadomości lokalne TV TP 38/2014: Wielki pożar w Waksmudzie
2014-09-19 18:00:00
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Śmiertelny wypadek pod Przełęczą Pod Chłopkiem; Pożar zabudowań gospodarczych w Waksmundzie; Białoruskie dziennikarki prześladowane przez reżim Łukaszenki z wizytą na Podhalu; Niepełnosprawni integrowali się w Nowym Targu; Harcerze z Hufca Podhalańskiego rozpoczęli nowy rok harcerski.
Wiadomości lokalne TV TP 37/2014: Morderstwo, które wstrząsnęło Podhalem wyjaśnione
2014-09-12 18:00:00, Komentarzy: 13
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Wiadomości lokalne TV TP 36/2014: 22-latek z Suchego popełnił morderstwo, które wstrząsnęło Podhalem; Powrót Lenina do Poronina; Pochowanie psa we własnym ogródku grozi grzywną: Siostry Krzeptowskie rządzą w Pięciu Stawach; Aries, nowy hotel w starych wnętrzach Domu Turysty oraz zaproszenie do relacji z XXIX sejmu górali w Ameryce Północnej.
Wiadomości lokalne TV TP 36/2014: Kto na burmistrza, kto na wójta?
2014-09-05 18:00:00
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: 16 listopada odbędą się wybory samorządowe, w komitetach wyborczych zawrzało, Trebuniom Tutkom stuknęło 20 lat, w biały dzień wynieśli eksponaty z Muzeum Pienińskiego, pięćdziesiąte urodziny i trzydzieści lat pracy twórczej Wojciecha Kassa.
Wiadomości lokalne TV TP 35/2014: Pożar strawił dom w Stasikówce
2014-08-29 18:00:00, Komentarzy: 1
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: W Stasikówce spłonął dom; Przyglądamy się busom, które zapewniają transport w Zakopanem; Podziwiamy fiakrów biorących udział w konkursie powożenia; Na Jarmarku Podhalańskim zaśpiewał Maciej Maleńczuk, w Zakopanem rozpoczął się 46 Festiwal Folkloru Ziem Górskich.
Wiadomości lokalne TV TP 33/2014: Kto podpalił "Watrę"?
2014-08-22 18:00:00, Komentarzy: 3
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Kto podpalił "Watrę" i jakie będę jej dalsze losy. Czy meleksy powinny kursować na drodze do Morskiego Oka, zebraliśmy opinie fiakrów i turystów. W niedzielę rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, przedstawiamy jego program. Fragmenty koncertu i rozmowa z Hanką Wójciak, wokalistką z Olczy, która właśnie wydała swoją pierwszą płytę.
Wiadomości lokalne TV TP 33/2014: "Watra" w ogniu. Bestialskie zabójstwo 16-latka z Zębu
2014-08-15 18:00:00, Komentarzy: 1
W najnowszym wydaniu Wiadomosci Telezwizyjnych TP: Spłonął budynek, w którym mieściła się kultowa, zakopiańska restauracja Watra; Bestialskie zabójstwo szesnastolatka z Zębu, Śmierć konia na drodze do Morskiego Oka; Koncert w niezwykłej scenerii hali maszyn zapory wodnej w Niedzicy; Pełne atrakcji Europejskie Targi Produktów Regionalnych i Królewski etap Tour de Pologne z Rafałem Majką na czele.
Wiadomości lokalne TV TP 32/2014: W pożarze stracili dorobek całego życia
2014-08-08 18:00:00, Komentarzy: 4
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Ulewy nie ominęły Podhala; Pożar na Kotelnicy strawił dom; Odwiedziliśmy Rabkę-Zdrój, gdzie ulicą płyną ścieki; Morskie Oko - jedno z pięciu najpiękniejszych jezior na świecie; Zapraszamy do obejrzenia reportażu o żołnierzach z Podhala walczących o Monte Cassino.
Wiadomości lokalne TV TP 31/2014: Hybrydą na Palenicę Białczańską
2014-08-01 18:00:00, Komentarzy: 12
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Hybrydą na Palenicę; Spór o ulicę Wspólną; Szlak Stylu Zakopiańskiego otwarty; Święto Borówki na Orawie; Science fiction po polsku
Wiadomości lokalne TV TP 30/2014: Golas w Dolinie Jaworzynki
2014-07-25 18:00:00, Komentarzy: 13
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Ruszyły prace w dziurze przy Krupówkach; Miss Polonia Małopolski po raz czwarty w Zakopanem; Pierwsze strony Tygodnika Podhalańskiego na Krupówkach; Jubileuszowe Poroniańskie lato; Usuwają Barszcz Sosnowskiego. Czy skutecznie; Nagi mężczyzna straszył turystów w Dolinie Jaworzynki.
Wiadomości lokalne TV TP 29/2014: Prokuratura postawiła zarzuty. Pracownik Tesko popełnił samobójstwo
2014-07-18 18:00:00, Komentarzy: 8
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Po postawionych zarzutach przez prokuraturę pracownik komunalnej spółki Tesko prawdopodobnie popełnił samobójstwo; Właściciel ubojni z Jabłonki stanął przed sądem za zanieczyszczanie Czarnej Orawy; Jubileuszowe Wierchowe Spotkania fundacji ProArtis; Zawody strażaków OSP w Szczawnicy; Tatry w miniaturze, w Zakopanem powstało lapidarium.
Wiadomości lokalne TV TP 28/2014: Sezon na wypadki w Tatrach
2014-07-11 18:00:00, Komentarzy: 6
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Sezon na wypadki w Tatrach; Rubens na 25 lecie współpracy z Siegen; 16 góralek walczyło o tytuł najśwarniejszej; W Ameryce Północnej też będą wybierać prezesa Związku Podhalan; Gdzie po informację turystyczną w Zakopanem? Wybraliście najlepszą knajpę 2013 roku.
Wiadomości lokalne TV TP 27/2014: Czy turysta na Palenicy Białczańskiej musiał umrzeć?
2014-07-04 18:00:00, Komentarzy: 40
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Czy nieudolny system pozbawił życie turysty z Kalifornii? Turyści znaleźli nagie zwłoki na polanie Szymoszkowej. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Macieja Berbeki i Tomka Kowalskiego
na symbolicznym cmentarzu w Tatrach. Po raz siódmy otwarto kino letnie w Zakopanem i Sopocie. Obraz Władysława Trebuni Tutki w zbiorach muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.

Stron: 13
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ... | 13 »»»»»


 
Kamery on-line
Ławeczka w Nowym Targu
Ławeczka w Zakopanem
AKTUALNY NUMER POPRZEDNIE
2014/42/1285
Dodaj ogłoszenie do Tygodnika Podhalańskiego
Zaloguj się! | Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła | Regulamin komentowania
Wybory 2014 - informacja dla kandydatów
Kandydat na burmistrza Zakopanego
Jan Gąsienica Walczak
Kandydat na burmistrza Zakopanego
Janusz Majcher
Kandydat na burmistrza Zakopanego
Leszek Dorula
Kandydat na burmistrza Zakopanego
Łukasz Filipowicz
Wybory 2014 - zapraszamy na debaty w Zakopanem i Nowym Targu
Andrzej Pajor
MIEJSCA PRZYJAZNE MALUCHOM WYBRANE
W niedzielę, 19 października, zakończyła się akcja "Miejsce przyjazne maluchom". Finałowa gala osbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W bieżącym roku nagrodzono ponad 200 miejsc z terenu całej Małopolski w tym 17 z Powiatu Tatrzańskiego. Gdzie w Zakopanem, Bukowinie i Białym Dunajcu warto się wybrać z dziećmi? Lista miejsc …
Andrzej Gibała
Na Gubałówce potrzeba porozumienia.
Przed chwila przeczytałem artykuł o kolejnej bitwie o Gubałówkę. A ja właśnie wczoraj podpisałem ze spółką PKL ugodę. Musiałem trochę ochłonąć, bo walki o ten pagórek trwają z przerwami już około 25 lat. Ja chcę zapomnieć, o co tam poszło.
Zobacz więcej wpisów na blog.24tp.pl!
FILMY TP
POD PATRONATEM TP
:: Kino Sokół - Björk: Biophilia Live - jeden pokaz
:: Spotkania z kulturą szkocką
:: 23. urodziny Jatek
Październik 2014
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
WYDARZY SIĘ WKRÓTCE
::  N. Targ: Mokoteka ::  Jacek Wiśniewski w Galerii Jednego Autora ::  Spektakl: Prawo pierwszej nocy ::  XVIII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. St. Nędzy-Kubińca ::  Jesień w Kościelisku ::  Zakopane: Czwartki Literackie ::  Nowa wystawa w Muzeum Podhalańskim ::  Benefis Ewy Zachwiei ::  Wykład w Bursie Gimnazjalnej ::  Zakopiańska Liga Oscara
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia POKÓJ w mieszkaniu czteropokojowym w bloku przy ul. Szaflarskiej, Nowy Targ (dobra lokalizacja - przystanki autobusowe i sklepy). 602 639 786.
PRACA | dam
Hotel Bukovina**** poszukuje do pracy POMOCNIKÓW KUCHARZA, MŁODSZYCH KUCHARZY ORAZ KUCHARZY. Zgłoszenie na adres hotelu, mail i telefon. Kontakt telefoniczny: 667 666 990. Mail: rekrutacja@bukovina.pl
BIZNES
Sprzedam miejsce handlowe w Jabłonce 8000PLN Tel.: 660344886
PRACA | dam
Wyciąg w Jurgowie poszukuje pracowników do pracy sezonowej w gastronomi na stanowiskach: SZEFA KUCHNI, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA KLIENTA (wydawka), SPRZĄTANIE. 696232312 biuro@hawran.pl www.hawran.pl
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ RECEPCJONISTKĘ ze znajomością jęz. angielskiego, obsługi komputera - do pensjonatu w Zakopanem. CV przesyłać na adres mailowy: zakopane-pensjonat@wp.pl
SPRZEDAŻ | zwierzęta
PILNIE kupię byczki mięsne Tel.: 887 288 516 E-mail: naglus@wp.pl
PRACA | dam
Restauracja Monte Rosa Zakopane zatrudni kelnerki z doświadczeniem, pomoc kuchenną. Tel.: 784-745-653
KUPNO
kwotę mleczną kupię Tel.: 693173411
PRACA | dam
KELNER / KA W w restauracji w Zakopanem. Cv: restauracjazako@gmail.com Tel.: +48 605 277 663
USŁUGI | budowlane
STUDNIE GLEBINOWE szybko sprawnie szukanie ciekow wodnych kontakt 533533715 Tel.: 533533715 E-mail: tabsik@onet.eu
USŁUGI | budowlane
SCHODY DREWNIANE - WYRÓB, MONTAŻ. 691 558 941.
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam NIERUCHOMOŚĆ W ZAKOPANEM - ścisłe centrum, bez pośredników. 0048 796 841 334; 18 206 15 52; zakopane@gmx.at
Zobacz więcej ogłoszeń! Chcesz dodać ogłoszenie?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
1 Sęk w tym, że czerska i wyszyński i cała reszta zielonych oszołomów dążą do tego, żeby konie w ogóle niczego nie ciągły -wypowiedź jednego kretyna z tej bandy szołomów w ostatnim wydaniu Wiadomości TP. Czerska, i co z tego, że większe koło ma mniejsze...
2 * oczywiście tylko jeden ZACHARKO :)
3 dowiedziałam się, że jest pięciu kandydatów na stanowisko Burmistrza Zakopanego. Z ramienia KWW Solidarne Zakopane na stanowisko Burmistrza Zakopanego kandyduje pan JERZY ZACHARKO Zacharko. Ciekawe, dlaczego TP nie zauważa tego faktu ?
 
   
©2014 Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze Sp. z o.o.   ul. Zwierzyniecka 14, 34-500 Zakopane, Tel.: (18) 2-000-000 Kontakt techniczny: Adrian Gładecki    Kontakt redakcyjny: Paweł Pełka

Cookies na stronie 24tp.pl Stosując pliki cookie (tzw. ciasteczka), portal Tygodnika Podhalańskiego 24tp.pl zapamiętuje parametry logowania użytkownika oraz prowadzi statystyki oglądalności strony. Korzystając z portalu akceptują Państwo otrzymywanie plików cookie z serwisu 24tp.pl. Ustawienie to mogą Państwo zmienić w dowolnym momencie blokując pliki cookie w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki internetowej.
Zamknij