Polecamy
Stary niedźwiedź mocno śpi - podpisz petycję w sprawie Sylwestra pod Krokwią. Nie obudźmy misia.

Reklama

2019-10-04 16:43:07

Zakopane

Nie poszło o kasę. "Jeżeli komuś nie pasuje to wypad z baru"

Reklama

Oświadczenie lekarzy zakopiańskiego szpitala w sprawie Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.

W oświadczeniu przesłanym dziś do redakcji podhalańskich mediów lekarze ujawniają kulisy działań które doprowadziły do kryzysu w na oddziale. Oto treść pisma:

W związku z trwającą od kilku dni nagonką medialną w której my jako lekarze, jesteśmy wskazywani jako jedyni odpowiedzialni i winny za obecną sytuację Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem – oświadczamy co następuje

1. Nasza decyzja o odejściu ze Szpitala nie była spowodowana chęcią uzyskania wyższych zarobków gdyż podczas ostatniego spotkania w dniu 24 września 2019r. z Dyrektorem ds. Medycznych otrzymaliśmy propozycję wyższych stawek godzinowych niż te które nam zaproponował Szpital w Nowym Targu. Naszą decyzję podjęliśmy z uwagi na brak jakiejkolwiek współpracy z Dyrekcją Szpitala w Zakopanem, brakami kadrowymi, złą organizacją warunków pracy , brakiem odpowiedniego doposażenia stanowisk pracy w sprzęt medyczny.

2. Nieprawdą jest, że Dyrekcja Szpitala nie wiedziała o naszym odejściu i dowiedziała się w ostatniej chwili. O zakończeniu naszej pracy jako zespołu lekarzy w Szpitalu Dyrekcja została powiadomiona na 3 tygodnie przed końcem miesiąca września.

3. Dyrekcja Szpitala co najmniej od czerwca br. sugerowała zamknięcie Oddziału jako niedochodowego. O powyższym świadczy m.in. to, że w czasie ostatniego roku nasze umowy o świadczenie usług medycznych były aneksowane tylko na 3 miesiące i tak na początku lipca otrzymaliśmy aneksy do umowy do końca września a Dyrekcja na spotkaniu poinformowała nas, żebyśmy szukali pracy – padły wówczas słowa „ jeżeli komuś nie pasuje to wypad z baru…”Do 12 września 2019r nikt z nami nie rozmawiał na temat przedłużenia umowy na dalszy czas określony mimo wielokrotnych naszych wniosków o spotkanie z Dyrekcją, nie było również żadnych rozmów co do warunków pracy czy zmiany stawek za godzinę naszej pracy. Na spotkaniu zorganizowanym z naszej inicjatywy 12 września dowiedzieliśmy się, że nie ma dla nas żadnych propozycji fnansowych na nowy okres oraz, że dyrekcja zlikwiduje dyżur lekarza pod telefonem a do pilnych zabiegów w godzinach dyżurowych ma zostać oddelegowany lekarz pełniący dyżur na oddziale chirurgii.

4. Dyrekcja Szpitala od roku negowała potrzebę zatrudnienia lekarza dyżurnego/ po śmierci jednego z kolegów/ , od maja br. była już potrzeba zatrudnienia dwóch lekarzy dyżurnych a w najbliższych miesiącach trzeciego. Nieprawdą jest, że zgłaszaliśmy roszczenia fnansowe niemożliwe do spełnienia przez Dyrekcję, nasze wnioski dotyczyły zatrudnienia takiej ilości lekarzy która zapewniałaby bezpieczne funkcjonowanie Oddziału.

5. Oddział na którym pracowaliśmy nie posiada odpowiedniego sprzętu a ten którym oddział dysponował jest przestarzały i stwarza poważne ryzyko błędów diagnostycznych. Dyrekcja poszukując oszczędności od kilku lat nie reagowała na prośby o zakup np. aparatu USG z modułem dopplerowskim do Poradni „K”.

6. Oddział Neonatologiczny nie posiada właściwej – zgodnej z umową z Narodowym Funduszem Zdrowia obsady kadrowej co skutkowało m.in. naliczeniem kary fnansowej w wyniku kontroli NFZ. Braki w kadrze anestezjologicznej powodowały, że przedłużające oczekiwanie na cięcie cesarskie stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentki oraz noworodka.

7. Nasza decyzja o zakończeniu pracy w Szpitalu w Zakopanem została podjęta w interesie i na rzecz pacjentek w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

8. Nasza praca na tym oddziale przez wszystkie lata była możliwa dzięki współpracy całego zespołu lekarzy i położnych, dlatego też nasza decyzja o podjęciu współpracy z Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu została poprzedzona rozmowami z Dyrekcją w czasie której otrzymaliśmy zapewnienie o możliwości zatrudnienia całego zespołu, czyli lekarzy i położnych. Zwracamy uwagę ,że pomimo wszelkich perturbacji i kłamstw wypowiadanych na nasz temat ani na moment nie przerwaliśmy pracy i zapewniamy ciągłość opieki nad pacjentkami. Mając na uwadze powyższe wzywamy wszystkich wypowiadających publicznie nieprawdziwe informacje na temat naszego udziału w zakończeniu działalności Oddziału GinekologicznoPołożniczego do zaprzestania takich działań.


Bogumiła Moskal- Jarmolińska
Anna Bańkowska- Podolak
Agnieszka Zgoda- Dyka
Agnieszka Guja- Borkowska
Andrzej Sałyk
Maciej Widera
Marek Sychno

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pacjent 2019-10-05 23:50:35
Co wy chcecie? w iwekszosci polskich szpitali sa dlugi i nie ma na wszystko albo maja wyrobione limity i nie przyjmuja, wlasnie bylem na nowym oddziale wewnetrznym, pieknie wyremontowany i warunki dla pacjentow inne. jedzcie do krakowa lub na slask to tam sa dopiero kolejki trzy razy wieksze jak w zakopanem. ta sytuacja moze wszystkim na dobrze zrobi poczawszy od samej gory, poprzez lekarzy a skonczywszy na tym ze cos na lepsze sie zmieni.
moze przyjdzie lepsza kadra lekarska.
Jaro 2019-10-05 20:21:50
Głosowałem na P.Bąka jak wielu z nadzieją na zmiany po rządach p.Makowskiego.Ze m.in w szpitalu za który odpowiada Starostwo zmieni się dyrekcja i zaczanie sie nie zarabiać a dbać o ludzkie zdrowie i życie.
P.Starosto-nigdy Wam nie oddam juz głosu.I myśle że nie tylko ja.Przez takie decyzje jest nagonka na PIS,obarcza się winą juz nie WAS a program założenia.Wstyd i żenada.Powinniście za to odpowiedzieć.
P.Paluch,P.Hamerski,-co taka cisza?Oczekujemy wyciągniecia konsekwencji.
Dziwi mnie że jeszcze ludzie nie przyszli pod szpital..
z boku 2019-10-05 20:14:05
@debil to ze nie bardzo wiesz co mowisz to kazdy wie i ze jestes wyznawca spadkobiercow czerwonego myslenia to wiadomo bo wypowiadajac sie nie masz pojecia o czym mowisz. Kaczynski jako posel prowadzil rozmowy biznesowe juz samo to jest zabronione. on pertraktowal jako prz4edstwiciej spokli ktora niby nie ma dochodow ani zyskow ale drapacze chmur che budowac bo maja na smyczy dyrektora banku.
akm990 2019-10-05 13:19:33
ogólnie to nie miałem okazji widzenia z tymi lekarzami to trudno ocenić , ale znając życie jak odeszła cała klika to niema czego żałować tylko zbudować cały zespół od nowa
the bill 2019-10-05 10:13:09
z boku do robi: "Zacznij myslec sam a nie sluchaj cudzych rozmów prywatnych." No, chyba że są to rozmowy Prezesa z Birgfellnerem, Morawieckiego -ówczesnego Prezesa BZ WBK czy ogólnie katofaszystów z kaczystowskim reżimem. Wtedy też niech robi nie słucha, bo od słuchania jest z boku, tadek, TVNiepolska i wyborcza.
abc 2019-10-05 09:49:37
Do mieszkanki
Dobra zmiana - Pan Bąk dał plamę. Głosowałem na niego pięć lat temu, aby wymienił "peowskich" bandytów . W szpitalu, nawet według Pani relacji, dzieje się źle już od dawna. Jeśli dla pieniędzy na szali kładzie się komfort i życie pacjentów, to jest bandytyzm (lub gorzej). Podwaliny pod taki system lecznictwa położyły "reformy" Buzka. I od tego czasu mamy najniższy procent PKB na służbę zdrowia w UE. Jak śmie przyjeżdżać tu jakaś Kidawa i robić sobie wiece wyborcze. Ten stan to zarówno "sukces" PO jak i PISu. Bo ta "nowa" ekipa niczego nie zrobiła. Ministerstwo zdrowia ogranicza liczbę specjalizacji, które mogą wykonywać lekarze. A tutaj w szpitalu posłusznie wykonuje politykę likwidacji osoba pokroju obozowego kapo.
czopek 2019-10-05 09:33:11
W całkowicie sprywatyzowanym Zakopanem wystarczy jeszcze sprywatyzować Służbę Zdrowia i Oświatę i wszystko zacznie działać znakomicie. Jak było tylko PSS i MHD też ludzie sobie nie wyobrażali, że sklepy mogą być prywatne.
Fibi 2019-10-05 09:05:41
Ha ha Wolskiego do Zakopanego
Jak przyjdzie co do czego to nie ma czasu, a jeszcze jak nie masz kasy to z Tobą nie gada,
Jest gburowaty, wręcz chamski.
Ps
Chcesz żyć, jedź do Krakowa tam się zajmą Tobą należycie.
To wiadomo od dawna...
Mieszkanka 2019-10-05 07:49:52
W przeciągu ostatnich lat urodziłam w Zakopanem 2 dzieci. Prywatnie cała ciąże chodzilam do jednego z podpisanych a liście w/w lekarzy i zgodnie z moimi oczekiwaniami nie zostawił mnie później, a wręcz przeciwnie , interesował przez cały pobyt w szpitalu. Niestety nie mogłam rodzic naturalnie i musiałam mieć cięcie. Czekałam na nie 6 godzin, bez picia i jedzenia od 18 godzin bo wiadomo że przed operacja nie wolno nic jeść i pić. 18 godzin w 9 miesiącu. Czekałam nie tylko na anestezjologa, który "wpadł" na porodowke pomiędzy zabiegami ale również na salowa która nie mogła się wyrobić - jedna kobieta na całe piętro i blok porodowy. Lekarz tylko bezradnie rozkładal ręce tłumacząc mi i mężowi że musimy jeszcze czekać. Leżąc na stole okazało się że muszę być pod norkoza i przy mnie anestezjolog nie mógł uruchomić aparatury podtrzymujące oddech. Dzwonił na chirurgie do kolegi o pomoc. Przy wszystkim był mój lekarz, który bezradnie przyglądał się sytuacji bo nie wiele mógł mi pomóc. Po 4 latach znów wróciłam na porodowke i nic się nie zmieniło prócz akcji z aparatura. Starsza Pani anestezjolog nie dała mi odczuć żeby było coś nie tak, ale czekanie na nią i salowa która uprzatnie sale po odbytym wcześniej zabiegu też trwało kilka godzin. Byłam świadkiem również gdy ten sam lekarz z pediatrii, wita na świecie dopiero co urodzone dzieci, wczesniaczki. Lata pomiędzy rotawirusem, zapaleniem płuc a porodowka. Na szczęście więcej dzieci nie planuje. Jeśli lekarze którzy kilkadziesiąt lat pracujac w Zakopanem decydują się odejść to naprawdę musiało być już tak źle że gorzej być nie mogło. Pani Dyr. Tokarz powinna odpowiedzieć za zaistniałą sytuację. Do szpitala powinna wejść kontrol, a Dyrekcja i osoby odpowiedzialne za zaistniałą sytuacją powinny ponieść konsekwencje. Prawdziwe konsekwencje. Głosowałem na p. Piotra Bąka i ufam, że nie zawiedzie Pan mieszkańców Zakopanego i podejmie odpowiednie kroki do zakończenia trwającej od kilku lat złej sytuacji. Pani Tokarz uratowała szpital, który teraz sama zabija.
Pacjentka 2019-10-05 07:44:11
Do Dyrekcji szpitala z Zakopanem. W zaistniałej sytuacji proszę rozszerzyć prowadzone rozmowy o osobę dr Huberta Wolskiego. Nie pozwólmy tak dobremu specjaliście na odejście z Podhala. Na konferencji padły słowa że rozmowy są prowadzone z lekarzami z Nowego Sącza a dlaczego nie z Nowego Targu ? Doktor Wolski jest jedynym ginekologiem na terenie Podhala z tytułem doktora habilitowanego. Nie będę już mówić jaka to strata dla oddziału w Nowym Targu że odszedł. Zakopane może tylko na tym zyskać. Trzeba znać wartość swoich ,,mieszkańców,, a nie zachwycać się pomysłami że przyjadą lekarze z ,,Polski,, i skuszą się na mieszkania służbowe. Jakoś przez ostatnie lata nie stała kolejka lekarzy chętnych do pracy przed szpitalem w Zakopanem.
z boku 2019-10-05 00:47:29
@ robi
tvp ogladac?? ty mozesz ale kazdy kto umie obslugiwac computer I zmieniac kanal tvp np. na polsat czy tvn wyciaga wnioski sam a nie slucha czerwonej propagandy.
Masz przyklad jak na dloni , dyrekcja swoje a lekarze swoje. Teraz powiedz mi czy tvp powiedzial jedno zlamane slowo o liscie ;ekarzy?? Jest szansa ze powiedzieli ale tresci nie przedstawia ale oczywiscie skomentuja pod publike pisu. Zacznij myslec sam a nie sluchaj cudzych rozmow prywatnych.
pacjentka 2019-10-04 21:58:54
Starej kadry lekarskiej nie zaluje, robic sie nie chcialo. Jakby cos Pan ordynator chcial zmienic to by zadzialal a tak wszystkich zostawili, tak jak swoje Pacjentki ktore chodzily prywatnieba potem jak do porodu to wielce obrazeni ze sie do nich dzwoni.
Dyrekcja niech teraz sciagnie prawdziwego lekarza z powolania dr Huberta Wolskiego to zaraz beda tlumy pacjentek jak za dawnych lat
jest pięknie jest pięknie 2019-10-04 21:58:25
do pana jest pięknie, taka propaganda i wciskanie bzdur nawet wyznawcy pislamu już nie łykają? Proszę wytłumaczyć dlaczego zmniejszono ilość łóżek na oddziałach np oddział wewnętrzny ma tylko 10, to jest ta wasza dobra zmiana? który oddział następny?, już wasza śpiewka o cudownej pani tokarz która to oddłużyła szpital nie działa, widać po waszych minach strach a u niektórych tiki nerwowe zaś inni nie zdołali ukryć swojej siwizny...
Ludek 2019-10-04 21:55:42
wlodarze z pisu
przeproscie i spieprzajcie .za wasze zle traktowanie przez 5 lat słuzby zdrowia
enapokaz 2019-10-04 21:20:39
Dyrektorów i starostów łatwo wymienić na innych. Lekarze powinni zostać. A tak przy okazji - po co nam Starostwo i Straż Miejska?
Juty 2019-10-04 20:56:08
Do Abc
Masz w zupełności rację, pracownik jeszcze lekarz których w całej Polsce brakuje jest na wagę złota. Co nie zmienia faktu, że jestem wściekła na nich, że nie zareagowali wcześniej, taki list powinien widniec co najmniej 15 września, powinno w nim pisac"drodzy mieszkańcy, nie damy rady już więcej z Panią dyrektor idziemy do nt", to należało się ludziom, mieszkańcom Zakopanego i okolicznych miejscowości, dzięki którym większość z nich ma to co ma, to należało się położonym które były z nimi zawsze, wiesz jak musiałobyc trudno tym kobietom wyjść przed kamery i zebrać o poparcie dla zakopiańskiej porodowki? Pomyśl o tym. Podkreślam jeszcze, że nie bronię dyrektorka ani nikogo z PiSu bo nie mogę na nich patrzeć!
Tutejsza 2019-10-04 20:30:16
Niech się wypowie teraz jakiś organ (nie wiem NFZ, Izba Lekarska) czy zgłaszali coś, że jest zły sprzęt, mało lekarzy. Przecież jeżeli chodzi o życie i bezpieczeństwo pacjentek to trzeba poruszyć niebo i ziemię, jak dyrektorka sobie nic z tym nie robiła to trzeba wyżej zgłaszać, ludzie na tym oddziale ludzkie życie mnoży się przez dwa, szanowni lekarze trzeba było działac, a nie uciekać! Nie dajcie się ludzie nabrać na to! Wszyscy kłamią oni, dyrektorka, że o tym Zacharku nie wspomnę
hej 2019-10-04 20:28:14
Państwo Zacharko, Tokarz i Czaplińska powinni się podać do dymisji
Abc 2019-10-04 20:28:11
Juty
A co oni mogli zmienić jeśli dyrekcja jest twardoglowa. Na taką bezczelność skuteczne są tylko twarde działania. Przerobilem to w innej firmie. Rozmowy nic nie dawały. Także się zwolniłem. Skończyły się czasy niewolniczej pracy. Teraz pracodawca musi zabiegać o umowy długoterminowe żeby utrzymać pracowników.
Iiiii 2019-10-04 20:24:29
Wspaniali lekarze, którzy dziś postanowili się wybielic! W czerwcu trzeba było napisać do tygodnika, napisać ludzie bo oddział nie rentowny chcą go zamknąć!
hesus 2019-10-04 20:22:37
Znaczy ze sugerujecie Państwo iż Pan Starosta Bąk oraz ulubieniec publiki towarzysz Zacharko ktory zatrudnił w szpitalu Pania Dyrektor Tokarz a teraz jest jej przełożonym i pracownikiem jednoczesnie źle rządzą? Eeee... nie chce mi sie wierzyć ;)
Byw 2019-10-04 20:21:22
Tokarz = buta, arogancja, oszustwo
Juty 2019-10-04 19:59:35
"zapewnili o możliwości zatrudnienia całego zespołu lekarzy i położnych" to czemu położonych, które nie raz im ratowały przysłowiowy tylek nie wzięli że soba? Większość nazwisk zakopianczycy! Uciekli jak szczury! Wstyd! Nie bronię p. Dyrektor, ale tak się nie robi, nie ucieka się tylko próbuje działać, czemu nie pisali ze oddział nie rentowny tylko pojechali podpisać nową umowę? Podpuszczeni na kasę, wezmą ze soba pacjentki do NT którym w prywatnym gabinecie za 200 zł nagadaja że im pomoga rodzic, resztę zostawia z poloznymi tak jak mnie, w Zakopanem mi pomogly jakie w nt są nie wiem. Jeżeli im nie chodzi o kasę to apeluje do p. Dyrektora w nt o dawanie kasy takiej samej jak była w zakopanem!
Obserwator 2019-10-04 19:58:11
Dobry Wieczór
Mamy odpowiedź z drugiej strony... Gratulacje za odwagę i naświetlenie całe sytuacji od strony pracujących..Proszę szanowną redakcję i nagłośnienie całej sprawy i posłanie listu od lekarzy w ogólnopolskie media... Jakim trzeba Być człowiekiem żeby przekazywać takie kłamstwa które wczoraj słyszeliśmy od Panów Starostów i dyrekcji szpitala...Jest pięknie co Panie wice starosto...
intelekt 2019-10-04 19:38:59
A ja mówię! Dajcie pani Tokarz następne 53 tys. zł nagrody za dobre zarządzanie! Powinna wszystkie otrzymane nagrody ODDAĆ!
Miss 2019-10-04 19:30:41
Jest więc druga strona "medalu"!!!
Powiat i dyrekcja do likwidacji.
Po co komu taki powiatr?
O opcji politycznej tej "władzy" nie będę pisał - mało co zrobili dobrze, najczęściej psuja, niestety.
Bezimienna 2019-10-04 18:57:47
A mi jest szkoda, że taka kadra poszła do szpitala w Nowym Targu.. Położne to kobiety z sercem a co niektórzy lekarze również są kompetentni. Żal, że dyrektokra szpitala nie umiała ich docenić..
Przykro mi, że Pan Stychno również odszedł. Pan doktor jako jedyny z lekarzy był delikatny, wyrozumiały i empatyczny. Podczas poronienia potrafił wszystko wytłumaczyć, interesował się wszystkimi pacjentkami.. Myślałam, że poprowadzi moją następną ciąże ale obawiam się teraz gdzie i jak...
gural z chróbego 2019-10-04 18:44:20
Podziękujcie PISiorom miernoty..
siekiera 2019-10-04 18:34:08
Według mnie przyjdzie kiedyś taki moment, że karma wróci i "władze" zrozumieją co to kłamstwo....
Wykonczony 2019-10-04 18:20:39
To wlasnie jest dobra zmiana.wszyscy wlodarze wraz z dyr.szpitala powinni odejsc to koszmar co dzieje sie w tym popapranym zakopcu.masakra!!!!!
Zakopianka71 2019-10-04 18:11:59
Czyli podczas wczorajszej konferencji zarownon starostowie jak i derektorki patrząc w oczy dziennikarzom a za ich pośrednictwem zakopiańczykom bezczelnie kłamali. Mydlili nam oczy cały czas majac świadomość że prawda jest zupełnie inna. To jest polityczny koniec tych ludzi.
skansyniok 2019-10-04 17:52:44
Prosto i dosadnie. Dziękuję za Państwu za wyjaśnienie sytuacji, profesjonalizm aż bije z Waszej wypowiedzi. Powodzenia w dalszej pracy zawodowej. Kłamców i niekompetentnych włodarzy rozliczę na wyborach 13 października.
Ehe 2019-10-04 17:49:40
Poczucie godności osobistej.
Ciężkie ale jakie trafne.
Powinni wszyscy w starostwie i z p.dyrektor zrobić sobie rachunek sumienia.
Wyborcy też. Ale już za pare dni każdy ksiądz powie na kazaniu .Na kogo ma zagłosować. To jest straszne ,w jakich my czasach żyjemy.
Maya 2019-10-04 17:44:26
Po twarzach tych dyrektorek w ich wypowiedziach widac juz ze klamiä Ile sie tylko da
robi 2019-10-04 17:37:34
@Marzena.Zwolennicy PiSu ? Dobre.Oglądaj dziś TVP ,to zobaczysz co ma do POwiedzenia WASZ guru niejaki Sławomir N. I to o Was i Waszych < obiektywnych > sądach. No chyba ,że to nagranie spreparował pan prezes Kaczyński (((-;
Abc 2019-10-04 17:33:53
I co teraz powie Zacharko. Jeśli dyrekcja kłamie. Powinna zostać natychmiast usunięta.
zpkopian 2019-10-04 17:26:36
Czyli zgodnie z tradycją.
dyrekcja i starości na bruk.
honorowo sami!
Marzena~~ 2019-10-04 17:20:56
Co można się spodziewać po takich oszustach ,jak to wszystko zwolennicy PiS-u !!! Dyrektorka powinna wylecieć z tego szpitalu w trybie natychmiastowym !!!
Ano 2019-10-04 17:19:26
Jest dobrze.
 • PRACA | dam
  MURARZE-CIEŚLE Niemcy. Zatrudnienie na warunkach niemieckich, samochody i mieszkania firmowe. Zjazdy do kraju co 2 tyg. Zadzwoń wyjazdy w listopadzie!
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • PRACA | dam
  AUSTRIA zatrudnimy murarzy, cieśli, elektryków, stolarzy z j. niem. Wynagrodzenie 2000eur na rękę, darmowe zakwaterowanie, zjazdy na weekendy
  Tel.: 664468573
  E-mail: praca@csopole.pl
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni RATOWNIKA WODNEGO do pracy na basenie - na stałe. Wyżywienie opcja noclegu. Wymagania: kurs WOPR,KPP.
  Tel.: 601 508 720
 • BIZNES
  Meble, materace, ceny hurtowe.
  Tel.: 881555660
 • KOMUNIKATY
  STARSZY KAWALER POSIADAJĄCY DOM I GOSPODARSTWO ROLNE W NIEDZICY POSZUKUJE DO POMOCY KOBIETĘ LUB MAŁŻEŃSTWO. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Szkoła Narciarska w Zakopanem zatrudni mężczyzn do pracy technicznej przy parku narciarskim na sezon zimowy. Atrakcyjne warunki.
  Tel.: 502025628
  E-mail: info@hski.pl
  WWW: hski.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Kluszkowce. Sprzedam stary drewniany dom i zabudowania gospodarcze do rozbiórki. Kontakt email
  E-mail: kazimierz_skupien@wp.pl
 • POŻYCZKI
  BANKI ODMÓWIŁY CI KREDYTU ? np: braku udokumentowanych dochodów, zadzwoń do doradcy i umów się na spotkanie. T- 533 263 553.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy***** w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe S.A. PRACOWNIK DZIAŁU KADR I PŁAC. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, PIT, - Rozliczanie czasu pracy, - Sporządzanie umów o pracę i prowadzenie dokumentacji pracowniczej związanej ze stosunkiem pracy (m.in. prowadzenie akt osobowych, tworzenie dokumentacji związanej z nawiązywaniem, zmianą warunków zatrudnienia oraz rozwiązywaniem stosunku pracy), - Sporządzanie umów cywilnoprawnych (umowy zlecenia, umowy o dzieło), - Kompleksowe prowadzenie bieżącej ewidencji i dokumentacji kadrowo-płacowej, - Przygotowywanie zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, - Przygotowywanie zestawień, analiz i raportów dotyczących kwestii kadrowo-płacowych, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, - Dobra znajomość prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Praktycznej znajomości programów Płatnik, pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), - Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, - Sumienności i dobrej organizacji pracy, - Umiejętności współpracy, - Wysokich umiejętności interpersonalnych. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 30.11.2019 r. z dopiskiem: "PKL HR".
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok. 8-9 h/dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, zatrudni: KUCHARZA/-KĘ, SZEFA KUCHNI. Tel. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. CV prosimy przesyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ STARY DOM DO REMONTU W ZAKOPANEM. TEL. 883 141 193
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni: - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - KONSERWATORA. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - KASJERA, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni: - BARMANA/KELNERA, - POMOC KUCHENNĄ (zmywak). Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni: - KELNERKĘ, - BARMANA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  OŚRODEK HYRNY W ZAKOPANEM POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO: POKOJOWE, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA i OSOBĘ DO OBSŁUGI KAWIARNI -
  Tel.: 18 20 155 75,
  E-mail: sekretariat@doms.com.pl
 • PRACA | dam
  Poszukiwana kucharka lub pomoc kuchenna. Praca w pensjonacie w Zębie. Możliwa praca codziennie lub zmianowa. Zakwaterowanie. Dobra stawka godzinowa, miła atmosfera.
  Tel.: 535234623
  E-mail: kontakt@na-szczycie.pl
  WWW: na-szczycie.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Lokal do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2 lub wynajęcie połowy 30 m2 ( współwynajem z obecnie znajdującym się tam biurem rachunkowym ).
  Tel.: 512874773
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W KOŚCIELISKU z widokiem na Tatry, pow. 338mkw, działka 1100mkw, cena 1 950 000zł do negocjacji. BEZ POŚREDNIKÓW. 880 76 12 36
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko MAGAZYNIER. Nocne godziny pracy. Bardzo dobra płaca.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  DROBNE REMONTY, INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PRZERÓBKI INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH I HYDRAULICZNYCH. 503 754 126.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja,
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-11-19 23:32 Bardzo poważny wypadek w Białym Dunajcu na zakopiance. Szosa zamknięta 2019-11-19 23:30 DROMOMANIA - RUCHLIWOŚĆ CHOROBOWA 2019-11-19 22:01 Naukobus, czyli niecodzienne lekcje w Zębie 2019-11-19 21:30 Rondo jakie jest każdy widzi, ale nie każdy potrafi przejechać 2019-11-19 20:56 Poseł Jagna Marczułajtis Walczak pyta premiera o szpital i sylwestra w Zakopanem (WIDEO) 2 2019-11-19 20:30 Twierdza Opole zdobyta. Kolejny sukces młodego TSR Orawa 2019-11-19 20:15 Zmarł Franciszek Bachleda Księdzularz. Senator, były burmistrz Gminy Tatrzańskiej 3 2019-11-19 19:47 Dwa auta zderzyły się na zakopiance 2019-11-19 19:34 Światowe media o walce z sylwestrem pod Wielką Krokwią 3 2019-11-19 18:45 Centrum leczenia prezesowego opamiętania 2019-11-19 18:03 Szkoły promują bezpieczeństwo 2019-11-19 17:58 W środę duża uroczystość w szkole 2019-11-19 17:17 Lekcje patriotyzmu w Hotelarzu 2019-11-19 16:27 Odszedł Jacek Kowalski 2019-11-19 14:57 Coraz bliżej święta 1 2019-11-19 13:58 Lekki przymrozek i kolorowy wschód słońca 2019-11-19 12:51 Wpadka policyjnego kuriera 1 2019-11-19 12:12 Seminarium w nowotarskim ratuszu 2019-11-19 11:59 Groza na drodze 1 2019-11-19 10:53 28-latka wyrwała kobiecie torebkę, groziła śmiercią. Aresztowana na 2 miesiące (WIDEO) 2019-11-19 09:39 Centrum edukacji na wzór alpejski 6 2019-11-19 08:04 Bezpieczni na drodze 2019-11-18 21:25 Dzieci z Rabki przygotowały wiatraczki dla najważniejszych osób w Polsce 2019-11-18 21:08 Kto przygarnie kocurka? 2019-11-18 20:11 Rośnie galeria przy Sanktuarium na Krupówkach 20 2019-11-18 19:00 Zjechał z drogi prosto w drzewo (WIDEO) 2019-11-18 18:40 125 lat Gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Zakopanem 2019-11-18 18:18 Biznes na ślubnym kobiercu 2019-11-18 18:18 Czekają aż ktoś je przygarnie 2019-11-18 17:20 Gorąca dyskusja wokół propozycji oddania dużego majątku fundacji HANDICAP 12 2019-11-18 17:19 Nie czytaj nam burmistrzu bo pośniemy 3 2019-11-18 16:45 Współpraca z Ameryką 1 2019-11-18 16:00 Artur Kret zastąpił Michała Glonka 2019-11-18 15:29 Cyganeria w kinie Sokół 2019-11-18 15:25 Białcanie świętowali 19 2019-11-18 14:46 Policja zatrzymała 49-latka. Nielegalny alkohol, papierosy i krajanka tytoniowa 1 2019-11-18 14:07 Śniegu i zimy w prognozach nie widać 1 2019-11-18 12:54 15 lat od wielkiego huraganu w Tatrach 2019-11-18 12:09 Wieczornica i koncert w Muzeum Podhalańskim 2019-11-18 12:00 Utrudnienia na drodze w Białce 2019-11-18 11:30 Przegląd śmigłowca TOPR potrwa 3 tygodnie 2 2019-11-18 10:53 Pijany weekend na drogach. Rekordzista miał 1,9 promila 1 2019-11-18 10:38 Podejrzana walizka na parkingu - interweniowała policja 4 2019-11-18 09:31 Poezja Tomasza Gluzińskiego na Harendzie 2019-11-18 08:01 Gotowi na zimę 1 2019-11-17 22:32 Orkiestra, która łagodzi obyczaje 2019-11-17 22:07 Krew i woda 1 2019-11-17 22:00 Stary niedźwiedź mocno śpi - podpisz petycję. Jest 28 tys. podpisów (WIDEO) 48 2019-11-17 21:33 Budorze tańczą już 50 lat 2019-11-17 21:01 Ma być bezpieczniej 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-11-19 22:26 1. Spoko, @Swój, Francuzi nie przyjadą. Zajęci czym innym. Co prawda nie mają swoich problemów, ale postanowili poprzebierać się w żółte kamizelki i zaprotestować przeciw.... organizacji Sylwestra pod Wielką Krokwią. Już od roku protestują, i to tak, że aż iskry i wióry lecą. Nie wiem tylko, czemu macaron przy użyciu policji nie pozwala im protestować. Czyżby był za Sylwestrem? Policja francuska też? Możliwe, bo ani jego ani żadnego z policjantów podpisu na petycji nie ma. 2019-11-19 22:20 2. Podpisuję się pod tym co napisał Bukowion. Trzeba sie szanować nawzajem w tym co sie robi dla dobra kultury. I w tym co pisałem wcześniej o nic innego mi nie chodziło tylko o to żeby każdemu okazać należny szacunek. 2019-11-19 22:08 3. Może -tak przy okazji- "pani" POsełka zapyta marszałka Senatu, tego z którym "przywracała" PO rodówke w Zakopanem, o szpital w Szczecinie. Ten który zbankrutował PO jego "rządach". Ja z kolei pytam "panią" POsełke: jak tam olimpiada w Zakopanem, Udana? Niedźwiedzie wszystkie przeżyły, logo się przydało? Pytanie drugie: skoro teraz jest TVPiS , to przedtem była TVPlatfus? 2019-11-19 21:26 4. Ja też przepraszam bo taka krytyka jest niepotrzebna w takich jakis malo waznych sprawach, ważne jest żeby działać i rozwijać kulturę. Przepraszam za mnie i za Śpisoka. Doceniam cały trud społeczności zespołu Bialcanie. Parę rzeczy nie przemyślałem i napisałem zbyt pochopnie. Wiadomo, że każdy członek zespołu jest ważny, każdy kto klada trud zaangazowanie. Wiem tez, że największa odpowiedzialność ciazy na kierownictwie i instruktorach za co wielki szacun i oby tak dalej 2019-11-19 21:18 5. Szanowna Pani Poseł, A co Pani takiego uczyniła, że porodówka zaczęła działać? Pieniądze Pani na to załatwiła? Lekarzy Pani przyprowadziła do szpitala? Bardzo proszę o informacje jakie działania były podjęte z Pani strony? Oprócz konferencji przed szpitalem... tekst roku... "Dzięki mojej interwencji, marszałek Kidawy-Błońskiej, marszałka Grodzkiego, ten oddział przywróciliśmy" To chyba kogo innego zasługa, że pracują najlepsi specjaliści z całego województwa. 2019-11-19 21:04 6. I zrobić zakaz przyjazdu turystów bo misie śpią !!! 2019-11-19 20:59 7. Nie wierzę. Parę dni temu Go wiedziałam... Strasznie przykro. Słowa otuchy dla Rodziny... Niech spoczywa w pokoju. 2019-11-19 20:47 8. Znałem Franka dobrze, był moim rówieśnikiem. Zawsze uważałem Go za dobrego i prawego człowieka, bardzo koleżeńskiego, uczynnego. Ta wiadomość, mnie zasmuciła. Kilka dni temu odszedł serdeczny kolega Staszek Kałamacki, teraz kolejny kolega Franciszek. Czyżby nasz rocznik był już rocznikiem poborowym do innego wymiaru ? Niech spoczywa w pokoju - Amen. 2019-11-19 20:43 9. Kondolencje dla całej rodziny ?Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ? 2019-11-19 20:41 10. Przepraszam że ośmieliłem się coś napisać. Nikt nie wie co kto robi ale od razu ocenia z góry że na pewno nic społecznie. Skąd wiecie co ja robię? Nie zawsze wszystko musi się podobać. Żeby nie było doceniam kierownictwo i cały zespół.
2019-11-18 23:05 1. pomysł imprezy w tym miejscu chory ale kasę pewnie władza już dostała i nie odda 2019-11-18 02:04 2. GRATULACJE !!! Jestescie WIELCY i WSPANKALI - lod samego serca zycym Wom nastympnyk 50 i wiyncyj rockow ! "'Goralsko sleboda nigdy nie zaginiy pokiel pod Tatrami Goralskiy Korzyniy '' Tego wlosniy zycym sobie i Wom ! 2019-11-17 16:30 3. Byłek z moją. Pieknie było. Skoda, ze dyrektorka z budowlanki, nie wiedziała jako sie zachować. Słysołek ze ona tego jubileusu nie robiła, a honory zbierała. 2019-11-17 14:58 4. Wiec walczac o cisze poszliscie krzyczec i halasowac w marszu? Gratuluje... 2019-11-17 14:23 5. Brawo protestujący! Wyrażacie opinię znacznie większej grupy świadomych obywateli. Nie przejmujcie się głupimi agresywnymi komentarzami ludzi krótkowzrocznych i podatnych na propagandę tvpis. Warto poznać argumenty i obawy fachowców, choćby TPN. Poziom kultury niektórych wypowiedzi odzwierciedla zresztą poziom imprezy przeciwko lokalizacji której protestujemy. Trzymajcie się! Pozdrawiam! 2019-11-17 14:07 6. Piękna uroczystość. Wspaniale, że Stowarzyszenie "Zakopiańska Budowlanka" wspólnie z absolwentami szkoły podjęło trud organizacji. Szkoda, że szkoła nie pamiętała o takim jubileuszu. 2019-11-17 12:24 7. Kurski precz z Podhala .Nie dla sylwestra pod Krokwią! 2019-11-16 19:19 8. Ja mam 1 pytanie a gdy sa skoki rok w rok i hałasu co nie miara z trąbek itd to niedzwiedzie nie spia?? i innym nie przeszkadza? Haha smiech na sali bo sylwester be? Niedzwiedzie wtedy akurat sie obudza itd?! Hahah byle z igly widly a do tej pory jak sie to robilo to spooooooko nie skoki ok w sumie nie za glosno hahaha zal.pl 2019-11-16 18:45 9. Brawo dzieciaki, brawo i te starsze dzieciaki, dobra robota! Nie dla sylwestra pod Krokwią! 2019-11-13 02:33 10. Jak sie chce to sie da wszystko zrobic , pieknie ! A ... wojt co nie chcialo siy mu ubrac po Goralsku ? Przeciy przed wyborami godol ze jy Gorol a teroz co wstydzi siy Goralskiygo przylodziywku ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka