Reklama

2019-10-04 16:43:07

Zakopane

Nie poszło o kasę. "Jeżeli komuś nie pasuje to wypad z baru"

Reklama

Oświadczenie lekarzy zakopiańskiego szpitala w sprawie Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.

W oświadczeniu przesłanym dziś do redakcji podhalańskich mediów lekarze ujawniają kulisy działań które doprowadziły do kryzysu w na oddziale. Oto treść pisma:

W związku z trwającą od kilku dni nagonką medialną w której my jako lekarze, jesteśmy wskazywani jako jedyni odpowiedzialni i winny za obecną sytuację Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem – oświadczamy co następuje

1. Nasza decyzja o odejściu ze Szpitala nie była spowodowana chęcią uzyskania wyższych zarobków gdyż podczas ostatniego spotkania w dniu 24 września 2019r. z Dyrektorem ds. Medycznych otrzymaliśmy propozycję wyższych stawek godzinowych niż te które nam zaproponował Szpital w Nowym Targu. Naszą decyzję podjęliśmy z uwagi na brak jakiejkolwiek współpracy z Dyrekcją Szpitala w Zakopanem, brakami kadrowymi, złą organizacją warunków pracy , brakiem odpowiedniego doposażenia stanowisk pracy w sprzęt medyczny.

2. Nieprawdą jest, że Dyrekcja Szpitala nie wiedziała o naszym odejściu i dowiedziała się w ostatniej chwili. O zakończeniu naszej pracy jako zespołu lekarzy w Szpitalu Dyrekcja została powiadomiona na 3 tygodnie przed końcem miesiąca września.

3. Dyrekcja Szpitala co najmniej od czerwca br. sugerowała zamknięcie Oddziału jako niedochodowego. O powyższym świadczy m.in. to, że w czasie ostatniego roku nasze umowy o świadczenie usług medycznych były aneksowane tylko na 3 miesiące i tak na początku lipca otrzymaliśmy aneksy do umowy do końca września a Dyrekcja na spotkaniu poinformowała nas, żebyśmy szukali pracy – padły wówczas słowa „ jeżeli komuś nie pasuje to wypad z baru…”Do 12 września 2019r nikt z nami nie rozmawiał na temat przedłużenia umowy na dalszy czas określony mimo wielokrotnych naszych wniosków o spotkanie z Dyrekcją, nie było również żadnych rozmów co do warunków pracy czy zmiany stawek za godzinę naszej pracy. Na spotkaniu zorganizowanym z naszej inicjatywy 12 września dowiedzieliśmy się, że nie ma dla nas żadnych propozycji fnansowych na nowy okres oraz, że dyrekcja zlikwiduje dyżur lekarza pod telefonem a do pilnych zabiegów w godzinach dyżurowych ma zostać oddelegowany lekarz pełniący dyżur na oddziale chirurgii.

4. Dyrekcja Szpitala od roku negowała potrzebę zatrudnienia lekarza dyżurnego/ po śmierci jednego z kolegów/ , od maja br. była już potrzeba zatrudnienia dwóch lekarzy dyżurnych a w najbliższych miesiącach trzeciego. Nieprawdą jest, że zgłaszaliśmy roszczenia fnansowe niemożliwe do spełnienia przez Dyrekcję, nasze wnioski dotyczyły zatrudnienia takiej ilości lekarzy która zapewniałaby bezpieczne funkcjonowanie Oddziału.

5. Oddział na którym pracowaliśmy nie posiada odpowiedniego sprzętu a ten którym oddział dysponował jest przestarzały i stwarza poważne ryzyko błędów diagnostycznych. Dyrekcja poszukując oszczędności od kilku lat nie reagowała na prośby o zakup np. aparatu USG z modułem dopplerowskim do Poradni „K”.

6. Oddział Neonatologiczny nie posiada właściwej – zgodnej z umową z Narodowym Funduszem Zdrowia obsady kadrowej co skutkowało m.in. naliczeniem kary fnansowej w wyniku kontroli NFZ. Braki w kadrze anestezjologicznej powodowały, że przedłużające oczekiwanie na cięcie cesarskie stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentki oraz noworodka.

7. Nasza decyzja o zakończeniu pracy w Szpitalu w Zakopanem została podjęta w interesie i na rzecz pacjentek w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

8. Nasza praca na tym oddziale przez wszystkie lata była możliwa dzięki współpracy całego zespołu lekarzy i położnych, dlatego też nasza decyzja o podjęciu współpracy z Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu została poprzedzona rozmowami z Dyrekcją w czasie której otrzymaliśmy zapewnienie o możliwości zatrudnienia całego zespołu, czyli lekarzy i położnych. Zwracamy uwagę ,że pomimo wszelkich perturbacji i kłamstw wypowiadanych na nasz temat ani na moment nie przerwaliśmy pracy i zapewniamy ciągłość opieki nad pacjentkami. Mając na uwadze powyższe wzywamy wszystkich wypowiadających publicznie nieprawdziwe informacje na temat naszego udziału w zakończeniu działalności Oddziału GinekologicznoPołożniczego do zaprzestania takich działań.


Bogumiła Moskal- Jarmolińska
Anna Bańkowska- Podolak
Agnieszka Zgoda- Dyka
Agnieszka Guja- Borkowska
Andrzej Sałyk
Maciej Widera
Marek Sychno

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pacjent 2019-10-05 23:50:35
Co wy chcecie? w iwekszosci polskich szpitali sa dlugi i nie ma na wszystko albo maja wyrobione limity i nie przyjmuja, wlasnie bylem na nowym oddziale wewnetrznym, pieknie wyremontowany i warunki dla pacjentow inne. jedzcie do krakowa lub na slask to tam sa dopiero kolejki trzy razy wieksze jak w zakopanem. ta sytuacja moze wszystkim na dobrze zrobi poczawszy od samej gory, poprzez lekarzy a skonczywszy na tym ze cos na lepsze sie zmieni.
moze przyjdzie lepsza kadra lekarska.
Jaro 2019-10-05 20:21:50
Głosowałem na P.Bąka jak wielu z nadzieją na zmiany po rządach p.Makowskiego.Ze m.in w szpitalu za który odpowiada Starostwo zmieni się dyrekcja i zaczanie sie nie zarabiać a dbać o ludzkie zdrowie i życie.
P.Starosto-nigdy Wam nie oddam juz głosu.I myśle że nie tylko ja.Przez takie decyzje jest nagonka na PIS,obarcza się winą juz nie WAS a program założenia.Wstyd i żenada.Powinniście za to odpowiedzieć.
P.Paluch,P.Hamerski,-co taka cisza?Oczekujemy wyciągniecia konsekwencji.
Dziwi mnie że jeszcze ludzie nie przyszli pod szpital..
z boku 2019-10-05 20:14:05
@debil to ze nie bardzo wiesz co mowisz to kazdy wie i ze jestes wyznawca spadkobiercow czerwonego myslenia to wiadomo bo wypowiadajac sie nie masz pojecia o czym mowisz. Kaczynski jako posel prowadzil rozmowy biznesowe juz samo to jest zabronione. on pertraktowal jako prz4edstwiciej spokli ktora niby nie ma dochodow ani zyskow ale drapacze chmur che budowac bo maja na smyczy dyrektora banku.
akm990 2019-10-05 13:19:33
ogólnie to nie miałem okazji widzenia z tymi lekarzami to trudno ocenić , ale znając życie jak odeszła cała klika to niema czego żałować tylko zbudować cały zespół od nowa
the bill 2019-10-05 10:13:09
z boku do robi: "Zacznij myslec sam a nie sluchaj cudzych rozmów prywatnych." No, chyba że są to rozmowy Prezesa z Birgfellnerem, Morawieckiego -ówczesnego Prezesa BZ WBK czy ogólnie katofaszystów z kaczystowskim reżimem. Wtedy też niech robi nie słucha, bo od słuchania jest z boku, tadek, TVNiepolska i wyborcza.
abc 2019-10-05 09:49:37
Do mieszkanki
Dobra zmiana - Pan Bąk dał plamę. Głosowałem na niego pięć lat temu, aby wymienił "peowskich" bandytów . W szpitalu, nawet według Pani relacji, dzieje się źle już od dawna. Jeśli dla pieniędzy na szali kładzie się komfort i życie pacjentów, to jest bandytyzm (lub gorzej). Podwaliny pod taki system lecznictwa położyły "reformy" Buzka. I od tego czasu mamy najniższy procent PKB na służbę zdrowia w UE. Jak śmie przyjeżdżać tu jakaś Kidawa i robić sobie wiece wyborcze. Ten stan to zarówno "sukces" PO jak i PISu. Bo ta "nowa" ekipa niczego nie zrobiła. Ministerstwo zdrowia ogranicza liczbę specjalizacji, które mogą wykonywać lekarze. A tutaj w szpitalu posłusznie wykonuje politykę likwidacji osoba pokroju obozowego kapo.
czopek 2019-10-05 09:33:11
W całkowicie sprywatyzowanym Zakopanem wystarczy jeszcze sprywatyzować Służbę Zdrowia i Oświatę i wszystko zacznie działać znakomicie. Jak było tylko PSS i MHD też ludzie sobie nie wyobrażali, że sklepy mogą być prywatne.
Fibi 2019-10-05 09:05:41
Ha ha Wolskiego do Zakopanego
Jak przyjdzie co do czego to nie ma czasu, a jeszcze jak nie masz kasy to z Tobą nie gada,
Jest gburowaty, wręcz chamski.
Ps
Chcesz żyć, jedź do Krakowa tam się zajmą Tobą należycie.
To wiadomo od dawna...
Mieszkanka 2019-10-05 07:49:52
W przeciągu ostatnich lat urodziłam w Zakopanem 2 dzieci. Prywatnie cała ciąże chodzilam do jednego z podpisanych a liście w/w lekarzy i zgodnie z moimi oczekiwaniami nie zostawił mnie później, a wręcz przeciwnie , interesował przez cały pobyt w szpitalu. Niestety nie mogłam rodzic naturalnie i musiałam mieć cięcie. Czekałam na nie 6 godzin, bez picia i jedzenia od 18 godzin bo wiadomo że przed operacja nie wolno nic jeść i pić. 18 godzin w 9 miesiącu. Czekałam nie tylko na anestezjologa, który "wpadł" na porodowke pomiędzy zabiegami ale również na salowa która nie mogła się wyrobić - jedna kobieta na całe piętro i blok porodowy. Lekarz tylko bezradnie rozkładal ręce tłumacząc mi i mężowi że musimy jeszcze czekać. Leżąc na stole okazało się że muszę być pod norkoza i przy mnie anestezjolog nie mógł uruchomić aparatury podtrzymujące oddech. Dzwonił na chirurgie do kolegi o pomoc. Przy wszystkim był mój lekarz, który bezradnie przyglądał się sytuacji bo nie wiele mógł mi pomóc. Po 4 latach znów wróciłam na porodowke i nic się nie zmieniło prócz akcji z aparatura. Starsza Pani anestezjolog nie dała mi odczuć żeby było coś nie tak, ale czekanie na nią i salowa która uprzatnie sale po odbytym wcześniej zabiegu też trwało kilka godzin. Byłam świadkiem również gdy ten sam lekarz z pediatrii, wita na świecie dopiero co urodzone dzieci, wczesniaczki. Lata pomiędzy rotawirusem, zapaleniem płuc a porodowka. Na szczęście więcej dzieci nie planuje. Jeśli lekarze którzy kilkadziesiąt lat pracujac w Zakopanem decydują się odejść to naprawdę musiało być już tak źle że gorzej być nie mogło. Pani Dyr. Tokarz powinna odpowiedzieć za zaistniałą sytuację. Do szpitala powinna wejść kontrol, a Dyrekcja i osoby odpowiedzialne za zaistniałą sytuacją powinny ponieść konsekwencje. Prawdziwe konsekwencje. Głosowałem na p. Piotra Bąka i ufam, że nie zawiedzie Pan mieszkańców Zakopanego i podejmie odpowiednie kroki do zakończenia trwającej od kilku lat złej sytuacji. Pani Tokarz uratowała szpital, który teraz sama zabija.
Pacjentka 2019-10-05 07:44:11
Do Dyrekcji szpitala z Zakopanem. W zaistniałej sytuacji proszę rozszerzyć prowadzone rozmowy o osobę dr Huberta Wolskiego. Nie pozwólmy tak dobremu specjaliście na odejście z Podhala. Na konferencji padły słowa że rozmowy są prowadzone z lekarzami z Nowego Sącza a dlaczego nie z Nowego Targu ? Doktor Wolski jest jedynym ginekologiem na terenie Podhala z tytułem doktora habilitowanego. Nie będę już mówić jaka to strata dla oddziału w Nowym Targu że odszedł. Zakopane może tylko na tym zyskać. Trzeba znać wartość swoich ,,mieszkańców,, a nie zachwycać się pomysłami że przyjadą lekarze z ,,Polski,, i skuszą się na mieszkania służbowe. Jakoś przez ostatnie lata nie stała kolejka lekarzy chętnych do pracy przed szpitalem w Zakopanem.
z boku 2019-10-05 00:47:29
@ robi
tvp ogladac?? ty mozesz ale kazdy kto umie obslugiwac computer I zmieniac kanal tvp np. na polsat czy tvn wyciaga wnioski sam a nie slucha czerwonej propagandy.
Masz przyklad jak na dloni , dyrekcja swoje a lekarze swoje. Teraz powiedz mi czy tvp powiedzial jedno zlamane slowo o liscie ;ekarzy?? Jest szansa ze powiedzieli ale tresci nie przedstawia ale oczywiscie skomentuja pod publike pisu. Zacznij myslec sam a nie sluchaj cudzych rozmow prywatnych.
pacjentka 2019-10-04 21:58:54
Starej kadry lekarskiej nie zaluje, robic sie nie chcialo. Jakby cos Pan ordynator chcial zmienic to by zadzialal a tak wszystkich zostawili, tak jak swoje Pacjentki ktore chodzily prywatnieba potem jak do porodu to wielce obrazeni ze sie do nich dzwoni.
Dyrekcja niech teraz sciagnie prawdziwego lekarza z powolania dr Huberta Wolskiego to zaraz beda tlumy pacjentek jak za dawnych lat
jest pięknie jest pięknie 2019-10-04 21:58:25
do pana jest pięknie, taka propaganda i wciskanie bzdur nawet wyznawcy pislamu już nie łykają? Proszę wytłumaczyć dlaczego zmniejszono ilość łóżek na oddziałach np oddział wewnętrzny ma tylko 10, to jest ta wasza dobra zmiana? który oddział następny?, już wasza śpiewka o cudownej pani tokarz która to oddłużyła szpital nie działa, widać po waszych minach strach a u niektórych tiki nerwowe zaś inni nie zdołali ukryć swojej siwizny...
Ludek 2019-10-04 21:55:42
wlodarze z pisu
przeproscie i spieprzajcie .za wasze zle traktowanie przez 5 lat słuzby zdrowia
enapokaz 2019-10-04 21:20:39
Dyrektorów i starostów łatwo wymienić na innych. Lekarze powinni zostać. A tak przy okazji - po co nam Starostwo i Straż Miejska?
Juty 2019-10-04 20:56:08
Do Abc
Masz w zupełności rację, pracownik jeszcze lekarz których w całej Polsce brakuje jest na wagę złota. Co nie zmienia faktu, że jestem wściekła na nich, że nie zareagowali wcześniej, taki list powinien widniec co najmniej 15 września, powinno w nim pisac"drodzy mieszkańcy, nie damy rady już więcej z Panią dyrektor idziemy do nt", to należało się ludziom, mieszkańcom Zakopanego i okolicznych miejscowości, dzięki którym większość z nich ma to co ma, to należało się położonym które były z nimi zawsze, wiesz jak musiałobyc trudno tym kobietom wyjść przed kamery i zebrać o poparcie dla zakopiańskiej porodowki? Pomyśl o tym. Podkreślam jeszcze, że nie bronię dyrektorka ani nikogo z PiSu bo nie mogę na nich patrzeć!
Tutejsza 2019-10-04 20:30:16
Niech się wypowie teraz jakiś organ (nie wiem NFZ, Izba Lekarska) czy zgłaszali coś, że jest zły sprzęt, mało lekarzy. Przecież jeżeli chodzi o życie i bezpieczeństwo pacjentek to trzeba poruszyć niebo i ziemię, jak dyrektorka sobie nic z tym nie robiła to trzeba wyżej zgłaszać, ludzie na tym oddziale ludzkie życie mnoży się przez dwa, szanowni lekarze trzeba było działac, a nie uciekać! Nie dajcie się ludzie nabrać na to! Wszyscy kłamią oni, dyrektorka, że o tym Zacharku nie wspomnę
hej 2019-10-04 20:28:14
Państwo Zacharko, Tokarz i Czaplińska powinni się podać do dymisji
Abc 2019-10-04 20:28:11
Juty
A co oni mogli zmienić jeśli dyrekcja jest twardoglowa. Na taką bezczelność skuteczne są tylko twarde działania. Przerobilem to w innej firmie. Rozmowy nic nie dawały. Także się zwolniłem. Skończyły się czasy niewolniczej pracy. Teraz pracodawca musi zabiegać o umowy długoterminowe żeby utrzymać pracowników.
Iiiii 2019-10-04 20:24:29
Wspaniali lekarze, którzy dziś postanowili się wybielic! W czerwcu trzeba było napisać do tygodnika, napisać ludzie bo oddział nie rentowny chcą go zamknąć!
hesus 2019-10-04 20:22:37
Znaczy ze sugerujecie Państwo iż Pan Starosta Bąk oraz ulubieniec publiki towarzysz Zacharko ktory zatrudnił w szpitalu Pania Dyrektor Tokarz a teraz jest jej przełożonym i pracownikiem jednoczesnie źle rządzą? Eeee... nie chce mi sie wierzyć ;)
Byw 2019-10-04 20:21:22
Tokarz = buta, arogancja, oszustwo
Juty 2019-10-04 19:59:35
"zapewnili o możliwości zatrudnienia całego zespołu lekarzy i położnych" to czemu położonych, które nie raz im ratowały przysłowiowy tylek nie wzięli że soba? Większość nazwisk zakopianczycy! Uciekli jak szczury! Wstyd! Nie bronię p. Dyrektor, ale tak się nie robi, nie ucieka się tylko próbuje działać, czemu nie pisali ze oddział nie rentowny tylko pojechali podpisać nową umowę? Podpuszczeni na kasę, wezmą ze soba pacjentki do NT którym w prywatnym gabinecie za 200 zł nagadaja że im pomoga rodzic, resztę zostawia z poloznymi tak jak mnie, w Zakopanem mi pomogly jakie w nt są nie wiem. Jeżeli im nie chodzi o kasę to apeluje do p. Dyrektora w nt o dawanie kasy takiej samej jak była w zakopanem!
Obserwator 2019-10-04 19:58:11
Dobry Wieczór
Mamy odpowiedź z drugiej strony... Gratulacje za odwagę i naświetlenie całe sytuacji od strony pracujących..Proszę szanowną redakcję i nagłośnienie całej sprawy i posłanie listu od lekarzy w ogólnopolskie media... Jakim trzeba Być człowiekiem żeby przekazywać takie kłamstwa które wczoraj słyszeliśmy od Panów Starostów i dyrekcji szpitala...Jest pięknie co Panie wice starosto...
intelekt 2019-10-04 19:38:59
A ja mówię! Dajcie pani Tokarz następne 53 tys. zł nagrody za dobre zarządzanie! Powinna wszystkie otrzymane nagrody ODDAĆ!
Miss 2019-10-04 19:30:41
Jest więc druga strona "medalu"!!!
Powiat i dyrekcja do likwidacji.
Po co komu taki powiatr?
O opcji politycznej tej "władzy" nie będę pisał - mało co zrobili dobrze, najczęściej psuja, niestety.
Bezimienna 2019-10-04 18:57:47
A mi jest szkoda, że taka kadra poszła do szpitala w Nowym Targu.. Położne to kobiety z sercem a co niektórzy lekarze również są kompetentni. Żal, że dyrektokra szpitala nie umiała ich docenić..
Przykro mi, że Pan Stychno również odszedł. Pan doktor jako jedyny z lekarzy był delikatny, wyrozumiały i empatyczny. Podczas poronienia potrafił wszystko wytłumaczyć, interesował się wszystkimi pacjentkami.. Myślałam, że poprowadzi moją następną ciąże ale obawiam się teraz gdzie i jak...
gural z chróbego 2019-10-04 18:44:20
Podziękujcie PISiorom miernoty..
siekiera 2019-10-04 18:34:08
Według mnie przyjdzie kiedyś taki moment, że karma wróci i "władze" zrozumieją co to kłamstwo....
Wykonczony 2019-10-04 18:20:39
To wlasnie jest dobra zmiana.wszyscy wlodarze wraz z dyr.szpitala powinni odejsc to koszmar co dzieje sie w tym popapranym zakopcu.masakra!!!!!
Zakopianka71 2019-10-04 18:11:59
Czyli podczas wczorajszej konferencji zarownon starostowie jak i derektorki patrząc w oczy dziennikarzom a za ich pośrednictwem zakopiańczykom bezczelnie kłamali. Mydlili nam oczy cały czas majac świadomość że prawda jest zupełnie inna. To jest polityczny koniec tych ludzi.
skansyniok 2019-10-04 17:52:44
Prosto i dosadnie. Dziękuję za Państwu za wyjaśnienie sytuacji, profesjonalizm aż bije z Waszej wypowiedzi. Powodzenia w dalszej pracy zawodowej. Kłamców i niekompetentnych włodarzy rozliczę na wyborach 13 października.
Ehe 2019-10-04 17:49:40
Poczucie godności osobistej.
Ciężkie ale jakie trafne.
Powinni wszyscy w starostwie i z p.dyrektor zrobić sobie rachunek sumienia.
Wyborcy też. Ale już za pare dni każdy ksiądz powie na kazaniu .Na kogo ma zagłosować. To jest straszne ,w jakich my czasach żyjemy.
Maya 2019-10-04 17:44:26
Po twarzach tych dyrektorek w ich wypowiedziach widac juz ze klamiä Ile sie tylko da
robi 2019-10-04 17:37:34
@Marzena.Zwolennicy PiSu ? Dobre.Oglądaj dziś TVP ,to zobaczysz co ma do POwiedzenia WASZ guru niejaki Sławomir N. I to o Was i Waszych < obiektywnych > sądach. No chyba ,że to nagranie spreparował pan prezes Kaczyński (((-;
Abc 2019-10-04 17:33:53
I co teraz powie Zacharko. Jeśli dyrekcja kłamie. Powinna zostać natychmiast usunięta.
zpkopian 2019-10-04 17:26:36
Czyli zgodnie z tradycją.
dyrekcja i starości na bruk.
honorowo sami!
Marzena~~ 2019-10-04 17:20:56
Co można się spodziewać po takich oszustach ,jak to wszystko zwolennicy PiS-u !!! Dyrektorka powinna wylecieć z tego szpitalu w trybie natychmiastowym !!!
Ano 2019-10-04 17:19:26
Jest dobrze.
 • PRACA | dam
  Biuro rachunkowe w Szaflarach zatrudni NA STAŻ. 600 379 479.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kierowców kat D.
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO SPRZĄTANIA DO WILLI W KOŚCIELISKU. 791 454 748
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA GABINET MEDYCZNY - LEKARSKI 23 m2, w obrębie działającego NZOZ-u w centrum Zakopanego.
  Tel.: 602 76 24 52
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KELNERÓW, KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik pracy
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Nowo otwarty Barber Shop w Zakopanem poszukuje do stałej pracy fryzjerów z możliwością darmowego wyszkolenia barberskiego. Bardzo wysokie zarobki!
  Tel.: 573 408 567
 • PRACA | dam
  Od zera do barbera! Barber Shop w Witowie zachęca do udziału w szkoleniach barberskich z możliwością podjęcia dalszej pracy w Witowie lub Zakopanem.
  Tel.: 501 458 198
 • POŻYCZKI
  TWOJA POŻYCZKA NA DOWOLNY CEL, NAWET DO 15 000 ZŁ DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW, TYLKO DOWÓD OSOBISTY. ZADZWOŃ NA NR 533 263 553.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI NA BAR. ELASTYCZNY GRAFIK, DOBRE WYNAGRODZENIE -
  Tel.: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - KELNERA/KĘ, - KONSERWATORA/PRACOWNIKA TECHNICZNEGO. Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WEWNĘTRZNE DRZWI DREWNIANE 8szt. I DRZWI ZEWNĘTRZNE 2 SZT. z demontażu oraz OKNA drewniane. 602 156 678
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe (praca co drugi dzień) - PORONIN i BIAŁY DUNAJEC -
  Tel.: 606 751 351.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA POKÓJ NA DŁUŻEJ, ZAKOPANE, ul. Zamoyskiego. 507 603 112
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY NA STANOWISKO SPRZEDAWCY W KAWIARNI, CUKIERNIA U MAŁGOSI POD SKOCZNIĄ. 504 252 691
 • USŁUGI | budowlane
  Elektryk.
  Tel.: 515676258
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza kolejny ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA, POMOC KUCHENNĄ. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Przyjmę fachowców do pracy na budowie - docieplenia, budowa od podstaw. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KUCHARKĘ i POMOC KUCHENNĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 7200zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ ORAZ OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI (możliwość zamieszkania). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny - 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-10-14 11:40 Zwłoki w potoku 2019-10-14 10:36 To będą nasi posłowie. Andrzej Gut wraca do Sejmu. Jan Piczura poza parlamentem 3 2019-10-14 10:30 Jak uchronić się przed kradzieżą danych? 5 sprawdzonych rad 2019-10-14 09:50 Wygrana w Szczawnicy Jana Hamerskiego i Anny Paluch 2019-10-14 09:36 W Zakopanem wygrywa PiS. Najmniejsza przewaga 3 2019-10-14 09:30 Józef Klimowski prowadził stado liczące dwa tysiące owiec 2019-10-14 08:30 Najwięcej głosów na PiS w Lipnicy. Ponad 81 %. Najmniej w Zakopanem 9 2019-10-14 08:29 Jak głosował Nowy Targ 2019-10-14 08:19 Pełne wyniki wyborów: Jan Hamerski senatorem 2 2019-10-14 08:11 Oficjalne wyniki na Podhalu. Zdecydowane zwycięstwo PiS 2 2019-10-14 08:00 Plany na nowy rok 2019-10-13 21:00 Zwycięstwo PiS 28 2019-10-13 20:20 Solidarność u Gaździny Podhala 1 2019-10-13 20:00 Barnasiowy osod 2019-10-13 19:51 Głosowanie, a potem na rower (WIDEO) 2019-10-13 19:06 Dzień Papieski na lotnisku 1 2019-10-13 19:00 Rajda i Żyła ze złotymi medalami Mistrzostw Polski w Szczyrku 2019-10-13 18:50 Niedziela na Litwince 2019-10-13 18:46 Frekwencja z godz. 17: Najwyższa w Ochotnicy, najniższa w Szaflarach 2019-10-13 17:37 Korek gigant do ronda w Krościenku (WIDEO) 6 2019-10-13 17:30 Redyk dotarł do Nowego Targu 6 2019-10-13 17:10 Wypadek motocyklisty w Rdzawce 2019-10-13 16:00 Tłoczno na gubałowskim deptaku 4 2019-10-13 15:59 Tłumnie w Pieninach 2019-10-13 15:56 Nowa wystawa w nowotarskim Muzeum Drukarstwa 2019-10-13 15:19 Ponad 20 procent górali już zagłosowało 2019-10-13 14:59 Korek pieniński (WIDEO) 3 2019-10-13 14:30 Jak nie w góry to do wody 2019-10-13 14:05 Pięknie w Pieninach 2019-10-13 13:39 Najwyższa frekwencja w Polsce w okręgu nowosądecko-podhalańskim 2 2019-10-13 13:18 Śmiertelny wypadek w Tatrach Słowackich 2019-10-13 12:51 Wyzdajany wyborca 1 2019-10-13 12:26 Dziennikarze z Tadżykistanu przyjechali na wybory (WIDEO) 2019-10-13 12:25 W komisjach podliczanie frekwencji 2 2019-10-13 11:30 Pieniny jesienią równie piękne jak Tatry 2019-10-13 10:50 Rekordowa frekwencja turystów pod Giewontem 2019-10-13 10:45 Ludne Krupówki 2019-10-13 10:38 W Rabce frekwencja na razie niewysoka 2019-10-13 10:00 Miasto głosuje 2019-10-13 09:44 Pierwsze urodziny nowotarskiego Muzeum Drukarstwa 2019-10-13 09:36 Dzień Seniora w Nowym Targu 2019-10-13 08:30 Dziś wzmożone działania policyjne związane z wyborami 2 2019-10-13 07:00 Głosujemy w wyborach do Sejmu i Senatu 2 2019-10-12 21:00 Morze owiec przeszło przez Szczawnicę 3 2019-10-12 20:00 Rodzice rozżaleni mniejszą dotacją dla żłobków 14 2019-10-12 19:00 AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski 2019-10-12 18:00 80 lat udanego handlu. Jubileusz Społem (WIDEO) 2 2019-10-12 18:00 Happening promujący bezpieczeństwo 2019-10-12 17:00 Praca wre na drodze Nowy Targ- Nowy Sącz 2 2019-10-12 16:24 Poszukiwania siedmiolatka w Zawoi zakończone
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-10-09 11:56 1. Disel dumny jak paw. 2019-10-07 19:09 2. Mam nadzieje że wójcina i starosta dali za swoje prywatne! 2019-10-05 07:56 3. Cytuje tytul: "Widoki zapierające dech i jesienne zimowity" Widoki zapieraja dech - dobrze. Ale niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób widoki zapieraja zimowity!? 2019-10-03 23:13 4. Tyle chełmow jedną jednostka a inni ???? To tak jak byście na Mikołaja dali prezent jednemu dziecku tacy jesteście modrzy e bodej ta bodej!!! 2019-09-12 08:22 5. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 6. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 7. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 8. piękne 2019-08-25 20:39 9. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 10. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania