Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Smog nas zabija. Tabliczka na furtkę "Nie palimy byle czym" czeka na Ciebie w redakcjach TP w Zakopanem, Nowym Targu i Szczawnicy

Reklama

2019-11-16 14:00:41

Zakopane

Rozpoczął się protest przeciw organizacji sylwestra

Przy Oczku Wodnym na Krupówkach rozpoczęła się manifestacja przeciw organizacji Sylwestra pod Wielką Krokwią.

Organizatorzy manifestacji - młodzi mieszkańcy zakopanego - podkreślają, że wydarzenie nie ma charakteru politycznego. 


- Miło mi, że jest was tak wielu. Zapomnijmy dziś o tym, co nas dzieli. Jesteśmy tu nie dla rozgłosu, pieniędzy czy politycznej walki, lecz dla ochrony przyrody i miasta. Sporo osób nas nie popiera, ale ci ludzie nie muszą oglądać tego, co zostaje po sylwestrze. My budzimy się w mieście pełnym śmieci - mówi prowadzący manifestację.

- To gigantyczna impreza, w ogóle nie powinno jej tu być. Zakopane powinno żyć z narciarstwa - mówi kolejny mieszkaniec.
- W przyszłym roku trzeba zaproponować urzędowi miasta zorganizowanie referendum na temat tego czy zakopiańczycy zgadzają się na sylwestra - dodaje kolejny uczestnik protestu. - Może lepszym miejscem byłby Nowy Targ, tam jest lotnisko. A nie u podnóża gór. 

- Chcecie hałasu? Żeby zwierzęta nie miały gdzie żyć? W Słowenii, w kraju z piękną skocznią, jest zakaz sprzedaży i odpalania fajerwerków. Zawalczcie o to wasze miasto - apeluje Łukasz, turysta z Wrocławia. 

Podczas manifestacji padła też propozycja, aby całkowicie zakazać używania fajerwerków w Zakopanem.

- Chciałbym poruszyć kwestę sportową. Całe życie jestem związany ze sportem. I to miasto traci na jakości. Tracimy Tour de Pologne, fajne imprezy są niedoinwestowane. Inwestujemy w model turysty z browarem w jednej ręce i wuwuzelą w drugiej. Nie zgadzamy się na inwestowanie w sylwestra i porzucanie fajnych imprez sportowych. Powinniśmy mieć miejsce dla turysty, który chce tu przyjechać na imprezę, ale też na fajne wydarzenia kulturalne, sportowe - mówi Marcin, uczestnik manifestacji.

- O sylwestrze ma decydować czynnik ekonomiczny. Ale czy pamiętacie sylwestra, żeby pensjonaty były puste? Ja mieszkam w centrum i czasie sylwestra jedynym środkiem transportu, jaki mam w tym okresie, jest rower. Czy jednorazowym multi-spendem zarobimy na cały rok? Czynnik ekonomiczny nie jest tu żadnym argumentem. Zakopane i tak sobie dobrze radzi, w porównaniu z innymi miejscowościami. Jeden sylwester nie zmieni naszej sytuacji finansowej. Bawić się trzeba, ale nie w taki sposób, że robimy komuś krzywdę. Niedźwiedzie rodzą się koło stycznia. Mama niedźwiedzica jest wówczas w bardzo zaawansowanej ciąży - mówi Klaudia, mieszkanka Zakopanego, przewodnik. - Naszym darem są piękne góry. Musimy je chronić. Z tego mamy pieniądze i to jest nasz skarb.

- Sylwestra można przenieść. Tatr nie przeniesiemy - dodaje prowadzący protest.

Manifestacja rozpoczęła się przy Oczku Wodnym na Krupówkach. Następnie jej uczestniczy przeszli pod urząd miasta. 

m


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Anonim 2019-11-22 12:04:20
Najlepiej, gdyby w ogóle nie organizowali tam sylwestra. Nie niszczmy krajobrazowego piękna, które jest jedną z wizytówek polskiej przyrody. Są nią nie tylko góry, ale także zwierzęta o czym często zapominamy.
byby 2019-11-17 20:05:56
Żarty się skończyły, zaprzańcy i wrogowie narodu! Do akcji wkracza TVP!
Gala 2019-11-17 18:51:35
Ta manifestacja była pomysłem i wykonaniem młodych, wiem to na 100%. I nawet jeżeli przyszli tam politycy, działacze, to i tak było to niezależne działanie młodych, ale jak zwykle wszędzie zdarzą się zwolennicy spiskowej teorii dziejów.

Jestem dumna, że mamy taką młodzież! Brawo! To są dobre wartości. Jeżeli do kogoś nie przemawiają argumenty ochrony przyrody: wpływ strzałów na sen zimowy zwierzyny, to że strzały są w porze nocnej, to że już w zeszłym roku jeden niedźwiedź nie przeżył, bo się wybudził przy Sylwestrze etc.. To może przemówią inne argumenty: Tatry to nasze dobro narodowe. Jedyne takie góry w Polsce. Ten oark to jest swego rodzaju pomnik i duma narodowa. Na Sylwestrze będzie dziki, pijany tłum. Gdzie oni się będą załatwiać? Całe Regle, ulice i ten nasz pomnik przyrody będą obes.., zarzygane i zalane alkoholem. Nie mówiąc o potencjalnym ryzyku wypadków: ile z tych ludzi pójdzie w las, na pobliskie skałki albo będzie usiłowało wyleźć do samej góry? Obiekt jest przewidziany na około 30 tys. ludzi. Gdzie pozostałe 50 tys? Z Drogi pod Reglami i lasu jest przecież lepszy widok. POWODZENIA!
konstrukcja obsługi 2019-11-17 17:13:24
@mieszaniec, 200 (a raczej około 100) osób na manifestacji to bardzo dobry wynik? Ha ha , zobaczymy, ile będzie na Sylwestrze pod skocznią 31 grudnia. To już niedługo. Skonfrontujemy listy obecności.
Iwona 2019-11-17 15:52:28
@Serek ? Każdy sądzi według siebie? :-)))
Serek 2019-11-17 15:00:42
Do Gienia:
Prawda BOLI !?
MŁODZI to były marionetki. Że to oni zorganizowali itp.
A widać było komu najbardziej zależało na tej manifestacji i kto ją tak ładnie promował ? Więc proszę mi tu oczu nie mydlić.
mieszkaniec 2019-11-17 09:26:03
200 osób na manifestacji to bardzo dobry wynik. Brawo młodzi, na Wasz komunikat odpowiedzieli mieszkańcy, a urzędasy nie potrafili zjednoczyć ludzi na obchodach Rocznicy Niepodległości na cmentarzu. Mieszkańców była garstka, może z 50 osób. Młodzi tylko w Was nadzieja - Kto jak nie Wy!!!. Macie takie prawo i obowiązek chronić przyrodę.
zeus 2019-11-16 22:44:18
Cyrk na kółkach. Ochrona przyrody? Co rusz organizowane są skoki narciarskie trwające więcej niż jeden dzień i wtedy nie przeszkadza to przyrodzie? Swego czasu chcieliście organizować ze Słowacją Igrzyska Olimpijskie. Mieliście nawet wyciąć ileś tam lasów. Wtedy wam ekologia nie przeszkadzała? Ochrona przyrody również. Teraz nagle jest problem? Uniwersjada w 93 też wam nie przeszkadzała? Teraz wam wszystko przeszkadza?
Gienia 2019-11-16 21:19:28
@Serek, chyba byłeś nie na tej manifestacji ! BRAWO MŁODZI ! świetnie zorganizowana manifestacja. BRAWO za odwagę i postawę. Reszta to tylko tło. Każdy miał prawo przyjść.
Miejscowy 2019-11-16 20:12:20
Kim wy wszyscy jesteście? Kiedy nie było Sylwestra to każdy, i przyjezdni i miejscowi narzekali "aaaa, nie ma co robić w Sylwestra, nie ma żadnej dużej imprezy, w innych miastach mają swoje wielkie z telewizją" itd. A dziś kiedy jest to nagle wszyscy anty... Masakra, nie dogodzi...
es. 2019-11-16 18:47:41
Do Iwona, POPIERAM, w punkt. Trzeba wspierać młodzież, cieszyć się, że biorą sprawy w swoje ręce, że wrażliwi, że empatyczni.
Serek 2019-11-16 18:36:05
Do Iwona
Młodzi ludzie ?? Pan Szczerba, Wiśniowski i Solik i wiecznie niezadowolona Pani z TIGU oraz starsze Panie z KODu ze Strążyskiej :)
Miejscowa 2019-11-16 17:30:24
Jak dla mnie NIE dla sylwestra w Zakopanem... niech se robią w swoich miastach syf! Wiecie kochane cepry co nam po was? Syf w miescie, zakorkowane ulice (mam wrazenie ze znaki tez macie inne niz tutaj i przepisy ruchu drogowego tez nie takie same), szpitale zapchane a miejscowi nie maja prawa bytu bo ceper rządzi. Żałośni jesteście! Tak placzecie nad konikami z MO a niedzwiedzi ktore są pod ochroną to juz pal licho.. DAJCIE NAM ŻYC!
Iwona 2019-11-16 16:44:00
Co za kraj,co za ludzie! W normalnym społeczeństwie wszyscy cieszyliby się,że młodym bliskie są sprawy "małych ojczyzn", że interesują się,przejawiają inicjatywę, niezależnie jakie spojrzenie mają zamiast tracić czas przy piwie albo smartfonie. A u nas: trzeba zohydzić,obrazić, napisać zgryźliwy komentarz,, często z ortograficznymi błędami ! A kto to robi: też berety tylko "sfilcowane", które nawet d....y nie ruszą z domu, jedno co potrafią zrobić to "przywalić w komentarzu".Drodzy oponenci a co stoi na przeszkodzie,abyście zorganizoali swój protest?. Ruszyć cztery litery, wykazać się inicjatywą,poświęcić czas na przygotowanie transparentów, mieć odwagę wyartykułować swoje tezy czy pomysły!!!
BRAWO MŁODZI, nie zniechęcajcie się i walczcie o swoje miasto,bo to Wasza przyszłość i Wasze miasto! Może dzięki Wam odzyskamy piękne Zakopane i przestaniemy być stolicą kiczu,bvylejakości,disco polo, harmideru i zwykłego chamstwa.A na pewno wszyscy MAMY OBOWIĄZEK CHRONIĆ NATURĘ,bo to największe dobro tego miejsca!
Mam radę 2019-11-16 16:11:47
Mając podstawową wiedzę o prawach i obowiązkach obywatela zorganizowali manifestację. I po co tyle osób wysila się na obrażające ich komentarze? Macie inne zdanie, zorganizujcie manifestację podpisując się swoim nazwiskiem.
Miejscowy 2019-11-16 15:46:56
I widać ile gadają a ile robią sami jacyś co chyba w domu ich nie chcieli niby tyle podpisów a protestujących jak kot naplakal
krzysiekzG. 2019-11-16 15:19:07
Polityka - jak jesteś z PiS to za Kurskim , jak z PO to na nie . A gdzieś tam są góry , las , natura . A co tam - UBAW !!! Frekwencja !!! Sukces !!! Kasa !!! Może się skończyć . Fakt ten , co w góry jeżdzi niewiele w Zak. zostawi /?/ , ten , co przyjedzie z całą bandą i pochla , o to jest gość /?/ . Są kwestie , które weszły do tradycji -, choć też wtręty w naturę - krzyż na Giew. , skoki na Krokwi . Są , były i niech będą . A czy warto udowadniać ,że po nas choćby zgliszcza ? Róbta IMPREZĘ NA ŚWINICY ! A co tam , byle rekord padł ! Każdego roku posuwajmy sie wyżej - SYLWESTER NA RYSACH !!! A , co !!! Q .. !
Realista 2019-11-16 15:07:20
Miało być 1500 osób...
Marcin 2019-11-16 15:02:08
Niestety jak zawsze z takimi inicjatywami jest wielki szum w mediach, a wykonanie słabiutkie i nieliczne. Nie podawano czasem że 1,5 tys osób n a fb informowało, że wezmą udział w wydarzeniu? Mimo to, pozdrawiam i gratuluję tym, którzy się zebrali w obronie przyrody. Ja pozostaje bezstronny, ponieważ moja wiedza jest niewystarczająca by ocenić czy rzeczywiście organizacja Sylwestra Marzeń pod skocznią zagraża niedźwiedziom i innym zwierzętom. Osobiście uważam, że wszelkie tego typu imprezy masowe, będące dla pospólstwa prymitywnym uzasadnieniem pijaństwa i chamstwa nie powinny być organizowane. Inteligentny i odpowiednio rozwinięty człowiek zawsze będzie brzydził się hałasu i tłumu.
Koza 2019-11-16 14:59:26
4 tys podpisów A na manifestacji około 100 osób
Przyjmijcie do wiadomości że pewnych rzeczy nie zmienicie
Decyzja już dawno zapadła szkoda waszego czasu wystawianie się tylko na pośmiewisko
Janek 2019-11-16 14:56:07
BRAWO! Zakopane , tak trzymać. Kto jeszcze nie podpisał, zachęcam do podpisywania: https://www.petycjeonline.com/stary_niedwied_mocno_pi_nie_chcemy_sylwestra_pod_wielk_krokwi?s=64677071
donaldu tusku 2019-11-16 14:45:19
Tylko dobrze się PO liczcie. Ilu was tam jest. Później 31 grudnia wieczorem- my się policzymy i porównamy. Ilu za, ilu przeciw.
Adik 2019-11-16 14:37:23
Ale żałośni , kto wam kasę daje na takie głupoty? chyba Ci sami co LGBT promują. Skoki tez odwołajcie Hahaha co za ludzie ...
 • PRACA | dam
  Praca Demontaż Pojazdów - 100-200zł/dzień - Raba Wyżna
  Tel.: 602177556
  E-mail: urbaniak.automotive@gmail.com
  WWW: http://auto-hol.rabawyzna.pl/
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA uzbrojona, 65 arów - szer. 32m - Skrzypne Górne. 508 007 181, 519 563 588.
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia, posiłki pracownicze.
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT Megane 2009. 1.4 TCE 130KM. Przebieg 138000km
  Tel.: 603978976, 602104910
 • PRACA | dam
  UWAGA PRACA! Fakturzysta / Fakturzystka 1 dzień w tygodniu. Niedziela na popołudnia. Wymagane doświadczenie w obsłudze komputera. Mile widziana znajomość programu OPTIMA. Atrakcyjne wynagrodzenie. Praca w Jabłonce. Tel 608-529-511.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zamieść darmowe ogłoszenie na NIERUCHOMOSCI=DOMY.PL Zapraszamy
  E-mail: portal@nieruchomosci-domy.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni RECEPCJONISTKĘ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • POŻYCZKI
  HIT NA PODHALU! POŻYCZKA DO 25 000 ZŁ. MASZ ZALEGŁOŚCI W BAZACH IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, zła historia kredytowa nie jest istotna, JEŚLI MASZ GWARANTA. Zadzwoń do doradcy 18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  PRZEDSIĘBIORCA POSZUKUJE W ZAKOPANEM LOKALU DO WYNAJĘCIA o pow. 60-200mkw na działalność gastronomiczną w promieniu 1 km od Krupówek. Tel. 606 112 110, 518 715 640
 • PRACA | dam
  Pensjonat na ul.Króle (Zakopane) szuka osoby do sprzątania pokoi (30h,całorocznie). Tel.
  Tel.: 781111769
 • PRACA | dam
  Szukam energicznej i pracowitej osoby do pracy przy produkcji serów, po ok 9h dziennie
  Tel.: 880810472
  Inne: 182658281
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK. Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych Montaż piecy.
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • KOMUNIKATY
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ostatniego Pożegnania Ś.P. Anny Pajerskiej w kościółku św. Anny, dnia 8 stycznia 2020 roku. Rodzina.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. nr tel. 18 20 25 633, e-mail:
  E-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ kategorii D
  Tel.: 606 286 379
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność -
  Tel.: 601 544 244
 • USŁUGI | budowlane
  Wykonam Posadzki Maszynowe z Mixokreta
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Lokal 38m2 do wynajęcia w centrum Poronina.Lokal na parterze,wejście bezpośrednio od ulicy.
  Tel.: 886867989
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do WYNAJĘCIA, DŁUGOTERMINOWO DOMU w Zakopanem lub jego części pod działalność cateringową z możliwością kupna w przyszłości.
  Tel.: 506 099 671
  E-mail: zielaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ULOTEK Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie
  Tel.: 606 286 379
 • PRACA | dam
  Poszukuję kucharza do pracy w nowej restauracji w Bukowinie. Wynagrodzenie procent od utargu
  Tel.: 508266085
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Ratownika Na Basen w ośrodku w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobra Stawka, Wyżywienie. Praca Od Zaraz.
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię P.Kelnerkę / Kelnera do pracy w karczmie-praca na okres ferii zimowych (sezonu) Dzwońcie wesprzyj swoją pracą nasz fajny zespół:) !
  Tel.: 602611999
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY NA STANOWISKO KELNERKA lub POMOC KELNERSKA. Na stałe lub na sezon, z możliwością zamieszkania. Wynagrodzenie 3500 do 5400 brutto. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymoszkowa poszukuje pizzera na sezon zimowy. Więcej informacji pod numerem telefonu : 693-319-707
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY NA STANOWISKO OBIERAK-ZMYWAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-01-18 22:03 Zdjęcia i krótki film z dzisiejszej akcji pod Rysami (WIDEO) 2020-01-18 21:00 Światowy Dzień Śniegu pod Giewontem 2020-01-18 20:00 Szklane i niebezpieczne Tatry. Tak było dziś w rejonie Giewontu (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-01-18 19:55 Starcie gigantów 2020-01-18 19:00 Smog w Grywałdzie 4 2020-01-18 18:12 Dawid Kubacki zwycięża w Titisee Neustadt 2020-01-18 18:00 Kozice skubią sobie trawkę, jakby to była jesień (WIDEO) 2020-01-18 17:18 Śmiertelne żniwo pięknej pogody (WIDEO) 2 2020-01-18 17:00 Szpital z własną elektrownią i smogiem u stóp 2020-01-18 16:00 Zlikwidować Budżet Obywatelski? 1 2020-01-18 14:19 Znów śmierć w Tatrach (WIDEO) 3 2020-01-18 13:45 Do Szczawnicy na narty 2020-01-18 13:28 Himalaje - próba charakterów 2020-01-18 13:00 W kolejce do kolejki 2 2020-01-18 11:12 Śmierć pod Rysami. Nie żyje 34-latek z powiatu bielskiego 8 2020-01-18 11:00 Dziś w Tatrach słonecznie i groźnie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-01-18 11:00 Rusza Gorce Ultra-Trail Winter 2020-01-18 10:14 Dwa wypadki w rejonie Rysów 1 2020-01-18 09:31 Trening z Przemysławem Odrobnym na nowotarskim Rynku 2020-01-18 08:00 Milion tu, milion tam 2020-01-17 21:19 Mgła na lotnisku nie odpuszcza, loty przekierowane 2 2020-01-17 21:14 Senior w zawieszeniu 2 2020-01-17 20:11 Krwisty zachód słońca 1 2020-01-17 19:44 Chyżniańskie opowieści 2020-01-17 19:00 Solarisem po mieście - przetarg rozstrzygnięty 2 2020-01-17 18:38 Milion na ciepło 1 2020-01-17 18:00 Sprzedam szkołę 10 2020-01-17 17:05 Pomóż ratować w Tatrach. Wesprzyj TOPR 2020-01-17 17:03 Zderzenie przy przejeździe kolejowym 12 2020-01-17 16:47 Byle do wiosny 2 2020-01-17 16:27 WILCZYŃSKI W SENSIE ŚCISŁYM 1 2020-01-17 16:22 Więcej gości pod Giewontem 1 2020-01-17 16:12 Wójt solo 2020-01-17 15:40 Rdzawka-Klikuszowa: Korek nasz powszedni 1 2020-01-17 15:25 Licytują dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020-01-17 14:55 Korek między Białym Dunajcem a Poroninem 2020-01-17 14:22 Popularne lodowiska w Zakopanem 2020-01-17 14:14 Kolejny (bez)pański pies 2 2020-01-17 14:00 Eleni na Harendzie 2020-01-17 13:37 Pod Krokwią turystów nie brakuje 2020-01-17 13:34 Ten pies biega po Czajkach 2020-01-17 13:24 Podziękowania dla strażaków za akcję w czasie burzy pod Giewontem 2 2020-01-17 13:23 „Zimę w Mieście” czas zacząć 2020-01-17 13:08 Tłumy na noworocznym otwarciu 2020-01-17 13:00 Małopolski Konkurs Kolęd w nowotarskim ratuszu 2020-01-17 12:37 Spory ruch na zakopiance 2020-01-17 12:14 Wyślijcie nam zdjęcia ze swojej studniówki 2020-01-17 11:06 Herb jak nowy, logo też 4 2020-01-17 10:31 Mgła paraliżuje lotnisko w Balicach 2020-01-17 09:58 Kominy dymią, poranek w smogu (WIDEO) 10
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-01-18 23:36 1. Ta babuszka zawsze szła ta sama drogą . Zawsze przez pasy i jak ją mijam to sobie tak czasami myślałam ma siłę chodzić codziennie a my wozimy te dupska samochodami. . . Monia pomysl co piszesz bo napewno się zdazy ze nawet nie popatrzysz a idziesz....!!!!!! 2020-01-18 22:45 2. Palą butelkami po napojach i śmieciami ale pobożni na całego. W Zakopanem tragedia smród całą dobę. 2020-01-18 22:15 3. tak jakby polski węgiel (ten po 1000zł za tonę) spalał się bez dymu - ktoś tu jest chory 2020-01-18 21:59 4. Jest rozwiązanie. Nie rozbudowywać szkoły w Dursztynie. Dzieci stamtąd dowozić do Krempach. Gmina mniej więcej wyszłaby chyba na swoje... 2020-01-18 20:48 5. rozumiem, że za złamanie zakazu mieliby zapłacić ci, co zginęli..? ile zakazów łamiemy my wszyscy na codzień? choćby w ruchu drogowym? wybacz gościu, twoje rozwiązanie ma się jak...teoria do praktyki. ...że tak wyjątkowo kulturalnie potraktuję twoje wypciny... 2020-01-18 20:24 6. Pewnie też tym Ruskim węglem palą. 2020-01-18 20:12 7. Ja tam nie włączam się do ruchu bo jakby nie daj Boże cokolwiek się stało to winnych skonstruowania niebezpiecznego skrzyżowania nie będzie. 2020-01-18 19:57 8. Gratulacje! Kto następny? Czekamy do jutra na kumulację i zobaczymy kto ma co, zamiast mózgu :) brawa dla kozaków brawa! Szykujcie się janusze zdobywać jutro szczyty xD 2020-01-18 19:53 9. To niech kopcą dalej, a zdrowie już za parę lat wystawi rachunek do zapłacenia. Wtedy na wizycie u lekarza trzeba powiedzieć, że się kopciło w piecu na potęgę z głupoty i chciwości... 2020-01-18 19:44 10. No tak obywatel pies zgodnie z teorią laureatki nagrody Nobla P. Olgi Tokarczuk winien mieć przedstawicieli w Polskim parlamencie , winien mieć dowód osobisty i dysponować prawami mniejszości - od taki nie ludzki człowiek cha cha cha cha . Mamy coraz to lepszych laureatów nagród Nobla ( czytaj nagrody Hopla- dyrdum fiksum ) Ps . Niech zainteresowani zapytają psa o personalia - pozdrawiam
2020-01-13 13:25 1. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 2. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska. 2020-01-07 00:57 3. Nie jest najstarszy w Zakopanem. Tylko na Harendzie!!! 2020-01-01 14:59 4. Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo! Oby zawsze sie udało . Zaba z tłumem to niebezpieczna sprawa. dobrze ze miałem snieg na dachu, poniewaz inwacja trwała do 1 30 rano..mieszkancy rowni wiedza o co mi chodzi bo kurski z dorula w kordonie to inny swiat szczesliwego 2019-12-30 22:09 5. Naprawdę miło by się te zdjęcia oglądało gdyby była możliwość zobaczenia ich na pełnym ekranie. A tak to mamy od dołu "reklamy gugla" które nie dają się zamknąć, a od góry belkę z odnośnikami do różnych działów. W efekcie na fotki zostaje pół ekranu. 2019-12-29 13:44 6. Jasiu to tygodnik przyszedł do mnie, nie ja do tygodnika. Także wcale się nie chwalę, po prostu zgodziłem się udostępnić zdjęcia i opowiedzieć parę słów. Zjedz serniczka i wyjdź na spacer, bo ładna zima. 2019-12-28 21:42 7. Piękna wyprawa 2019-12-28 09:40 8. Ten pożar to ..."samozapalenie". 2019-12-27 22:01 9. @Jaś I co z tego? Nie chwalą się to ich sprawa. A ja sobie chętnie oglądam fotki z takiej wyprawy. 2019-12-27 12:46 10. znam ludzi co na motorach w lipcu i sierpniu przejechali 15 tyś.kilometrów przez Gruzję Armenię i tak się nie chwalą.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania