Reklama

2019-11-16 14:00:41

Reklama

Zakopane

Rozpoczął się protest przeciw organizacji sylwestra

Reklama

Przy Oczku Wodnym na Krupówkach rozpoczęła się manifestacja przeciw organizacji Sylwestra pod Wielką Krokwią.

Organizatorzy manifestacji - młodzi mieszkańcy zakopanego - podkreślają, że wydarzenie nie ma charakteru politycznego. 


- Miło mi, że jest was tak wielu. Zapomnijmy dziś o tym, co nas dzieli. Jesteśmy tu nie dla rozgłosu, pieniędzy czy politycznej walki, lecz dla ochrony przyrody i miasta. Sporo osób nas nie popiera, ale ci ludzie nie muszą oglądać tego, co zostaje po sylwestrze. My budzimy się w mieście pełnym śmieci - mówi prowadzący manifestację.

- To gigantyczna impreza, w ogóle nie powinno jej tu być. Zakopane powinno żyć z narciarstwa - mówi kolejny mieszkaniec.
- W przyszłym roku trzeba zaproponować urzędowi miasta zorganizowanie referendum na temat tego czy zakopiańczycy zgadzają się na sylwestra - dodaje kolejny uczestnik protestu. - Może lepszym miejscem byłby Nowy Targ, tam jest lotnisko. A nie u podnóża gór. 

- Chcecie hałasu? Żeby zwierzęta nie miały gdzie żyć? W Słowenii, w kraju z piękną skocznią, jest zakaz sprzedaży i odpalania fajerwerków. Zawalczcie o to wasze miasto - apeluje Łukasz, turysta z Wrocławia. 

Podczas manifestacji padła też propozycja, aby całkowicie zakazać używania fajerwerków w Zakopanem.

- Chciałbym poruszyć kwestę sportową. Całe życie jestem związany ze sportem. I to miasto traci na jakości. Tracimy Tour de Pologne, fajne imprezy są niedoinwestowane. Inwestujemy w model turysty z browarem w jednej ręce i wuwuzelą w drugiej. Nie zgadzamy się na inwestowanie w sylwestra i porzucanie fajnych imprez sportowych. Powinniśmy mieć miejsce dla turysty, który chce tu przyjechać na imprezę, ale też na fajne wydarzenia kulturalne, sportowe - mówi Marcin, uczestnik manifestacji.

- O sylwestrze ma decydować czynnik ekonomiczny. Ale czy pamiętacie sylwestra, żeby pensjonaty były puste? Ja mieszkam w centrum i czasie sylwestra jedynym środkiem transportu, jaki mam w tym okresie, jest rower. Czy jednorazowym multi-spendem zarobimy na cały rok? Czynnik ekonomiczny nie jest tu żadnym argumentem. Zakopane i tak sobie dobrze radzi, w porównaniu z innymi miejscowościami. Jeden sylwester nie zmieni naszej sytuacji finansowej. Bawić się trzeba, ale nie w taki sposób, że robimy komuś krzywdę. Niedźwiedzie rodzą się koło stycznia. Mama niedźwiedzica jest wówczas w bardzo zaawansowanej ciąży - mówi Klaudia, mieszkanka Zakopanego, przewodnik. - Naszym darem są piękne góry. Musimy je chronić. Z tego mamy pieniądze i to jest nasz skarb.

- Sylwestra można przenieść. Tatr nie przeniesiemy - dodaje prowadzący protest.

Manifestacja rozpoczęła się przy Oczku Wodnym na Krupówkach. Następnie jej uczestniczy przeszli pod urząd miasta. 

m


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Anonim 2019-11-22 12:04:20
Najlepiej, gdyby w ogóle nie organizowali tam sylwestra. Nie niszczmy krajobrazowego piękna, które jest jedną z wizytówek polskiej przyrody. Są nią nie tylko góry, ale także zwierzęta o czym często zapominamy.
byby 2019-11-17 20:05:56
Żarty się skończyły, zaprzańcy i wrogowie narodu! Do akcji wkracza TVP!
Gala 2019-11-17 18:51:35
Ta manifestacja była pomysłem i wykonaniem młodych, wiem to na 100%. I nawet jeżeli przyszli tam politycy, działacze, to i tak było to niezależne działanie młodych, ale jak zwykle wszędzie zdarzą się zwolennicy spiskowej teorii dziejów.

Jestem dumna, że mamy taką młodzież! Brawo! To są dobre wartości. Jeżeli do kogoś nie przemawiają argumenty ochrony przyrody: wpływ strzałów na sen zimowy zwierzyny, to że strzały są w porze nocnej, to że już w zeszłym roku jeden niedźwiedź nie przeżył, bo się wybudził przy Sylwestrze etc.. To może przemówią inne argumenty: Tatry to nasze dobro narodowe. Jedyne takie góry w Polsce. Ten oark to jest swego rodzaju pomnik i duma narodowa. Na Sylwestrze będzie dziki, pijany tłum. Gdzie oni się będą załatwiać? Całe Regle, ulice i ten nasz pomnik przyrody będą obes.., zarzygane i zalane alkoholem. Nie mówiąc o potencjalnym ryzyku wypadków: ile z tych ludzi pójdzie w las, na pobliskie skałki albo będzie usiłowało wyleźć do samej góry? Obiekt jest przewidziany na około 30 tys. ludzi. Gdzie pozostałe 50 tys? Z Drogi pod Reglami i lasu jest przecież lepszy widok. POWODZENIA!
konstrukcja obsługi 2019-11-17 17:13:24
@mieszaniec, 200 (a raczej około 100) osób na manifestacji to bardzo dobry wynik? Ha ha , zobaczymy, ile będzie na Sylwestrze pod skocznią 31 grudnia. To już niedługo. Skonfrontujemy listy obecności.
Iwona 2019-11-17 15:52:28
@Serek ? Każdy sądzi według siebie? :-)))
Serek 2019-11-17 15:00:42
Do Gienia:
Prawda BOLI !?
MŁODZI to były marionetki. Że to oni zorganizowali itp.
A widać było komu najbardziej zależało na tej manifestacji i kto ją tak ładnie promował ? Więc proszę mi tu oczu nie mydlić.
mieszkaniec 2019-11-17 09:26:03
200 osób na manifestacji to bardzo dobry wynik. Brawo młodzi, na Wasz komunikat odpowiedzieli mieszkańcy, a urzędasy nie potrafili zjednoczyć ludzi na obchodach Rocznicy Niepodległości na cmentarzu. Mieszkańców była garstka, może z 50 osób. Młodzi tylko w Was nadzieja - Kto jak nie Wy!!!. Macie takie prawo i obowiązek chronić przyrodę.
zeus 2019-11-16 22:44:18
Cyrk na kółkach. Ochrona przyrody? Co rusz organizowane są skoki narciarskie trwające więcej niż jeden dzień i wtedy nie przeszkadza to przyrodzie? Swego czasu chcieliście organizować ze Słowacją Igrzyska Olimpijskie. Mieliście nawet wyciąć ileś tam lasów. Wtedy wam ekologia nie przeszkadzała? Ochrona przyrody również. Teraz nagle jest problem? Uniwersjada w 93 też wam nie przeszkadzała? Teraz wam wszystko przeszkadza?
Gienia 2019-11-16 21:19:28
@Serek, chyba byłeś nie na tej manifestacji ! BRAWO MŁODZI ! świetnie zorganizowana manifestacja. BRAWO za odwagę i postawę. Reszta to tylko tło. Każdy miał prawo przyjść.
Miejscowy 2019-11-16 20:12:20
Kim wy wszyscy jesteście? Kiedy nie było Sylwestra to każdy, i przyjezdni i miejscowi narzekali "aaaa, nie ma co robić w Sylwestra, nie ma żadnej dużej imprezy, w innych miastach mają swoje wielkie z telewizją" itd. A dziś kiedy jest to nagle wszyscy anty... Masakra, nie dogodzi...
es. 2019-11-16 18:47:41
Do Iwona, POPIERAM, w punkt. Trzeba wspierać młodzież, cieszyć się, że biorą sprawy w swoje ręce, że wrażliwi, że empatyczni.
Serek 2019-11-16 18:36:05
Do Iwona
Młodzi ludzie ?? Pan Szczerba, Wiśniowski i Solik i wiecznie niezadowolona Pani z TIGU oraz starsze Panie z KODu ze Strążyskiej :)
Miejscowa 2019-11-16 17:30:24
Jak dla mnie NIE dla sylwestra w Zakopanem... niech se robią w swoich miastach syf! Wiecie kochane cepry co nam po was? Syf w miescie, zakorkowane ulice (mam wrazenie ze znaki tez macie inne niz tutaj i przepisy ruchu drogowego tez nie takie same), szpitale zapchane a miejscowi nie maja prawa bytu bo ceper rządzi. Żałośni jesteście! Tak placzecie nad konikami z MO a niedzwiedzi ktore są pod ochroną to juz pal licho.. DAJCIE NAM ŻYC!
Iwona 2019-11-16 16:44:00
Co za kraj,co za ludzie! W normalnym społeczeństwie wszyscy cieszyliby się,że młodym bliskie są sprawy "małych ojczyzn", że interesują się,przejawiają inicjatywę, niezależnie jakie spojrzenie mają zamiast tracić czas przy piwie albo smartfonie. A u nas: trzeba zohydzić,obrazić, napisać zgryźliwy komentarz,, często z ortograficznymi błędami ! A kto to robi: też berety tylko "sfilcowane", które nawet d....y nie ruszą z domu, jedno co potrafią zrobić to "przywalić w komentarzu".Drodzy oponenci a co stoi na przeszkodzie,abyście zorganizoali swój protest?. Ruszyć cztery litery, wykazać się inicjatywą,poświęcić czas na przygotowanie transparentów, mieć odwagę wyartykułować swoje tezy czy pomysły!!!
BRAWO MŁODZI, nie zniechęcajcie się i walczcie o swoje miasto,bo to Wasza przyszłość i Wasze miasto! Może dzięki Wam odzyskamy piękne Zakopane i przestaniemy być stolicą kiczu,bvylejakości,disco polo, harmideru i zwykłego chamstwa.A na pewno wszyscy MAMY OBOWIĄZEK CHRONIĆ NATURĘ,bo to największe dobro tego miejsca!
Mam radę 2019-11-16 16:11:47
Mając podstawową wiedzę o prawach i obowiązkach obywatela zorganizowali manifestację. I po co tyle osób wysila się na obrażające ich komentarze? Macie inne zdanie, zorganizujcie manifestację podpisując się swoim nazwiskiem.
Miejscowy 2019-11-16 15:46:56
I widać ile gadają a ile robią sami jacyś co chyba w domu ich nie chcieli niby tyle podpisów a protestujących jak kot naplakal
krzysiekzG. 2019-11-16 15:19:07
Polityka - jak jesteś z PiS to za Kurskim , jak z PO to na nie . A gdzieś tam są góry , las , natura . A co tam - UBAW !!! Frekwencja !!! Sukces !!! Kasa !!! Może się skończyć . Fakt ten , co w góry jeżdzi niewiele w Zak. zostawi /?/ , ten , co przyjedzie z całą bandą i pochla , o to jest gość /?/ . Są kwestie , które weszły do tradycji -, choć też wtręty w naturę - krzyż na Giew. , skoki na Krokwi . Są , były i niech będą . A czy warto udowadniać ,że po nas choćby zgliszcza ? Róbta IMPREZĘ NA ŚWINICY ! A co tam , byle rekord padł ! Każdego roku posuwajmy sie wyżej - SYLWESTER NA RYSACH !!! A , co !!! Q .. !
Realista 2019-11-16 15:07:20
Miało być 1500 osób...
Marcin 2019-11-16 15:02:08
Niestety jak zawsze z takimi inicjatywami jest wielki szum w mediach, a wykonanie słabiutkie i nieliczne. Nie podawano czasem że 1,5 tys osób n a fb informowało, że wezmą udział w wydarzeniu? Mimo to, pozdrawiam i gratuluję tym, którzy się zebrali w obronie przyrody. Ja pozostaje bezstronny, ponieważ moja wiedza jest niewystarczająca by ocenić czy rzeczywiście organizacja Sylwestra Marzeń pod skocznią zagraża niedźwiedziom i innym zwierzętom. Osobiście uważam, że wszelkie tego typu imprezy masowe, będące dla pospólstwa prymitywnym uzasadnieniem pijaństwa i chamstwa nie powinny być organizowane. Inteligentny i odpowiednio rozwinięty człowiek zawsze będzie brzydził się hałasu i tłumu.
Koza 2019-11-16 14:59:26
4 tys podpisów A na manifestacji około 100 osób
Przyjmijcie do wiadomości że pewnych rzeczy nie zmienicie
Decyzja już dawno zapadła szkoda waszego czasu wystawianie się tylko na pośmiewisko
Janek 2019-11-16 14:56:07
BRAWO! Zakopane , tak trzymać. Kto jeszcze nie podpisał, zachęcam do podpisywania: https://www.petycjeonline.com/stary_niedwied_mocno_pi_nie_chcemy_sylwestra_pod_wielk_krokwi?s=64677071
donaldu tusku 2019-11-16 14:45:19
Tylko dobrze się PO liczcie. Ilu was tam jest. Później 31 grudnia wieczorem- my się policzymy i porównamy. Ilu za, ilu przeciw.
Adik 2019-11-16 14:37:23
Ale żałośni , kto wam kasę daje na takie głupoty? chyba Ci sami co LGBT promują. Skoki tez odwołajcie Hahaha co za ludzie ...
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI KRĘGIELNI. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam bardzo ładne działki budowlane w Zaskalu jedna o powierzchni 780m2 druga o powierzchni 1580 m2
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Przyjmę KELNERKĘ co drugi dzień, Gliczarów Górny. 515 199 756.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA DOMU JEDNORODZINNEGO w godzinach porannych od poniedziałku do piątku. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej dolnej poszukuje osób na stanowiska: pomoc kuchenna, kelner, pomoc kelnerska.
  Tel.: 660 172 232
  E-mail: resttauracja@burymis.pl
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA ŚWIĄTECZNA POŻYCZKA ŚWIĄTECZNA BANKI ODMÓWIŁY CI KREDYTU ? np: braku udokumentowanych dochodów ........ zadzwoń do doradcy i umów się na spotkanie T-533 263 553 lub wyślij SMS ,, dutki''
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH ZATRUDNI KELNERA LUB KELNERKĘ. Informacje pod numerem telefonu:
  Tel.: 668 404 790.
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SEAT ALHAMBRA, diesel, stan bdb, cena do uzgodnienia -
  Tel.: 601 310 144.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI PARKINGU, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ, - KONSERWATORA, - STARSZEGO DYSPOZYTORA. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni BARMANA/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kucharza i Pomoc Kuchenną.
  Tel.: 725 300 095
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  Praca od zaraz!!! Panią do obsługi gości w małym pensjonacie w Zakopanem - sprzątanie pokoi oraz przygotowywanie śniadań. Praca zmianowa od godz. 6.30. Praca całoroczna, bez zamieszkania. Wymiar pracy: umowa o pracę. Kontakt tylko telefoniczny
  Tel.: 506970444
  E-mail: info@willamalinowa.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki/kelnera. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na nr tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka pomocy kuchennej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na nr tel. :
  Tel.: 609683058, 182078169
 • USŁUGI | inne
  MIKOŁAJ Z WIZYTĄ DO TWOJEGO DOMU LUB OŚRODKA -
  Tel.: 721 689 109.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Zakopanem zatrudni: KUCHARKĘ/KUCHARZA I POKOJOWĄ. Kontakt: mailto: zakopane.marketing@geovita.pl, tel. 885890197
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę TAXI
  Tel.: 790221224
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby do małej GASTRONOMII
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCÓW kategorii D
  Tel.: 606 286 379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby do roznoszenia ULOTEK
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko magazynier. Nocne godziny pracy. Piekarnia w Rabie Wyżnej. Bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni RECEPCJONISTKĘ - praca w systemie zmianowym, bez nocy, tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę pomoc kuchenną do pensjonatu w Murzasichlu. 669493772
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok 8h dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni kierowcę kat: C+E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Chałupki pod Giewontem w Murzasichlu zatrudnią mężczyznę na stanowisko Pracownik Gospodarczy do obowiązków będzie należeć min. obsługa pieców, odśnieżanie , dbanie o czystość na terenie obiektów, drobne prace konserwatorskie itp. Stała praca, dobre wynagrodzenie. Telefon;
  Tel.: 600-302-607
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (ZMYWAK, OBIERAK). Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI UCZNIÓW /STUDENTÓW. Praca w weekendy, święta, ferie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny:
  Tel.: 602367501
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, POMOC KUCHENNA, PIZZER/KA, KELNER/KA, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię RECEPCJONISTKĘ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 608 188 233.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POKOJOWĄ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 601 142 484.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY HYRNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, CUKIERNIK.
  Tel.: 18 20 155 75, 660 538 860.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-12-15 00:12 Groźny wypadek w centrum Zakopanego 2019-12-14 21:31 Tragiczna lawina w Niżnych Tatrach. Nie żyje 23-letni narciarz (ZDJĘCIA) 2019-12-14 21:00 Górale polują na "sale" 2019-12-14 20:00 Zapraszamy na spacer po przedświątecznych Krupówkach (WIDEO) 2019-12-14 19:00 Od nowego roku wyższe podatki 2019-12-14 19:00 Jeszcze jedna droga w Mieście 2019-12-14 17:43 Polacy w wielkiej formie. Zdecydowanie zwyciężają w Klingenthal 2 2019-12-14 17:00 Dziurawa tężnia 1 2019-12-14 15:01 Nie będzie wody 2019-12-14 13:31 Rozpoczynamy sezon narciarski (WIDEO) 2019-12-14 12:26 Wypadek pod Kozią Przełęczą 2019-12-14 11:23 Litery bez końca 2019-12-14 11:00 Od rana wycieczka budowlana 5 2019-12-14 10:58 Pierwszy taki jarmark 2019-12-14 09:14 Zwłoki w lesie 2019-12-14 08:56 Władysław Kosiniak Kamysz kampanię wyborczą rozpoczął w Zakopanem 10 2019-12-14 08:33 Obiecali, że złapią i złapali bandziora 3 2019-12-14 08:01 Nie chcą podwyżki ale muszą? 6 2019-12-13 22:14 Policjanci złapali bandytę. Uciekł im w kajdankach na jednej ręce. Trwa pościg 4 2019-12-13 21:58 W mieście pamiętali o ofiarach stanu wojennego (ZDJĘCIA) 2019-12-13 21:27 Betlejemskie Światełko Pokoju. Koncert na Równi Krupowej 2019-12-13 21:22 Oświata ciąży Rabce 8 2019-12-13 20:12 Rośnie śmietnik za Zoniówką 3 2019-12-13 19:34 Kolejne rejestratory prędkości 6 2019-12-13 19:34 Teatr Witkacego wyróżniony. Wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnościami 2019-12-13 18:59 Amerykańskie Linie Lotnicze uruchamiają codzienne połączenie do Krakowa (WIDEO) 1 2019-12-13 18:20 Chopin ze Stryjeńską w tle 2019-12-13 18:04 Fotografia Mariusza Sidelnikowa wykonana w Tatrach druga w międzynarodowym konkursie 1 2019-12-13 17:48 Jarmark Bożonarodzeniowy pod Trzema Koronami 2019-12-13 17:41 Przeprawa powiatowa 2019-12-13 17:31 Taternicy i wyrok na ostatniego zabójcę z Wujka 6 2019-12-13 16:59 Ślisko na Równi Krupowej 1 2019-12-13 16:37 Kto zgubił iPhone'a? 2019-12-13 16:30 Halny zrzuca oświetlenie z choinki na Krupówkach 2 2019-12-13 16:01 Porzucone auto w Kościelisku 2 2019-12-13 15:32 Strążyska Family Park. Pomysł zagospodarowania polany budzi kontrowersje (WIDEO) 9 2019-12-13 15:18 Halny przybiera na sile! (WIDEO) 2019-12-13 15:11 Świąteczny Jarmark w Poroninie otwarty 2019-12-13 14:59 Zdrój zapłaci za drogi 1 2019-12-13 14:25 Góralska Tradycja najlepsza w Zakopanem według Gault & Millau 3 2019-12-13 14:18 Kandydat na prezydent zaczyna kampanię w Zakopanem 5 2019-12-13 14:18 Halny powalił drzewa na Grunwaldzkiej. Na Kasprowym 180 km na godz! 2019-12-13 13:33 Uszkodzona sygnalizacja świetlna w centrum Zakopanego (ZDJĘCIA, WIDEO) 4 2019-12-13 13:00 Poliuretanowe powłoki ochronne - skuteczne zabezpieczenie przed korozją i uszkodzeniami 2019-12-13 12:20 Strefa Tlenu rusza do Państwa Środka 2019-12-13 11:41 Pogoda doskonała, a lodowisko już czynne 1 2019-12-13 10:56 Wróciły się dawne czasy 2019-12-13 10:25 Lodowisko jest dla wszystkich 3 2019-12-13 09:55 Krótki powrót zimy do Zakopanego. Pod Krokwią biegamy na nartach (WIDEO) 2019-12-13 09:54 38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Msza i apel pamięci w Nowym Targu 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-12-14 22:32 1. Wykorzystajmy potencjał Rabki obiecywał Leszek. http://leszekswider.pl/potencjal_5/ Gdzie klub Seniora, gdzie karta Mieszkańca, gdzie wysłuchany głos Rabczan? Dziś mieszkańcy potrzebni tylko do bulenia. Podwyżki i zwolnienia. Internet niestety pamięta obiecanki. 2019-12-14 22:28 2. Miałam o tym nie pisać, żeby nie robić przykrości Kasiniokowi, ale "w" sam wywołał temat goralenvolk, jak nie tak dawno pewien cymbał ze Szczawnicy. A więc, @w, skoro już wywołujesz "z hańbienie" stroju góralskiego, to może przypomnisz nam tutaj, jakiej to partii liderem przed wojną był niejaki Wacek Krzeptowski? Jego koledzy z Komitetu Góralskiego chyba też zasilali jej szeregi ? Poszukaj w historii, w. Może stasek Ci pomoże w identyfikacji tej partii. 2019-12-14 21:37 3. W książce "Sklep potrzeb kulturalnych", który dobrze pamiętam, pisał Pan o Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie między innymi uczył mój stryj Józef Pełczyński, który zrobił zdjęcie pełnej panoramy Tatr z dokładnymi opisami. Nie wiem czy Go Pan Pamięta, uczył w szkole podstawowej m.in. co dziwne, języka francuskiego 2019-12-14 21:10 4. Tereska, nie ma jak pamiątkowe selfie z wójtem ;) Mamy w gminie wiele innych spraw na które trzeba przeznaczyć te kilka milionów, a nie pseudo tyrolski obiekt, kto za to zapłaci ?!? 2019-12-14 20:54 5. Nie stać mnie na bialke, więc jadę do Francji. 2019-12-14 20:33 6. @W - tak to Polakom politykiery namieszały w głowach. Są tacy co dzisiaj tych co szczują i napuszczają "przyjaciół z za granicy" na wybrany przez Polaków w demokratycznych wyborach rząd nazywają patriotami. A co? Ci co jeździli do Moskwy po wytyczne i wprowadzili stan wojenny to nie byli patriotami? Jak by tak szczerze, po wódeczce pogadać tu i tam to byśmy się nasłuchali kto był prawdziwym patriotom. 2019-12-14 20:00 7. Przestroga dla emerytów robiących zakupy zwłaszcza w "swoich" sklepach. Kasjerki potrafią Was orżnąć nawet na 13 zł w ramach promocji przedświątecznej. Proszę dokładnie sprawdzać paragony i nie lękać się idąc do z gębą do kasy. Nikt Wam nie da nawet złotówki gdy Wam braknie do wózka. Roma to się boją oszukać bo nie przebiera w słownictwie. Ten pobożny kraj psuje się z dnia na dzień a teraz jak za 3 lata. 2019-12-14 19:56 8. U kosmetyczki słyszałam, że ludzie nie chcieli tam iść, bo bali się, że znowu świta wójta narobi im zdjęć. 2019-12-14 19:24 9. No proszę, ostatnio było cienko, a dziś znów na topie. Brawo! :) 2019-12-14 19:20 10. @ceper123 Dokładnie tak. Z roku na rok większy syf, plastik i disco polo. Stare Zakopane znika w oczach. Góry stoją - i tylko dla nich wciąż jeszcze tu przyjeżdżamy.
2019-12-12 19:27 1. Pieknie, do cudu, wielgie Bóg Wom zapłoć za to widowisko. Tak trzymać! Pozdrowionka z dalykiego :Lublina, hej! 2019-11-30 21:30 2. Coś pięknego bardzo mi się podoba rozswietlona Gubałówka. Wspaniale 2019-11-29 21:17 3. I taka Gubałówka mi się podoba, coś ładnego zamiast tandety w budach z dykty. 2019-11-27 10:46 4. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem pożarowym ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie się dymić to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania. Praktycznie za koszty usuwania skutków jednego pożaru można by wszystkie budynki w mieście zabezpieczyć w tej sieci. Rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Wiem to bo załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu. Sama jak się o tej Sieci Alarmowej dowiedziałam to najpierw nie wierzyłam, a potem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla emerytów i rencistów, żeby jak największej liczbie ludzi pomóc. Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ludzie mogliby żyć spokojnie dalej. Uważam, że warto o tym mówić. 2019-11-24 10:51 5. Dzięki że pamiętacie,to ważne wydarzenie ,macie piękną i mądrą młodzież i cudne dzieciaki. 2019-11-21 19:25 6. Zdjęcia zrobione na Krupówkach najlepsze ???? zawsze paru dodatkowych gości ???????? 2019-11-18 23:05 7. pomysł imprezy w tym miejscu chory ale kasę pewnie władza już dostała i nie odda 2019-11-18 02:04 8. GRATULACJE !!! Jestescie WIELCY i WSPANKALI - lod samego serca zycym Wom nastympnyk 50 i wiyncyj rockow ! "'Goralsko sleboda nigdy nie zaginiy pokiel pod Tatrami Goralskiy Korzyniy '' Tego wlosniy zycym sobie i Wom ! 2019-11-17 16:30 9. Byłek z moją. Pieknie było. Skoda, ze dyrektorka z budowlanki, nie wiedziała jako sie zachować. Słysołek ze ona tego jubileusu nie robiła, a honory zbierała. 2019-11-17 14:58 10. Wiec walczac o cisze poszliscie krzyczec i halasowac w marszu? Gratuluje...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP