Reklama

2020-02-10 19:35:59

Reklama

Bukowina Tatrzańska

Matka i dwie córki nie przeżyły wypadku. Dach spadł na grupę osób na Rusińskim Wierchu (ZDJĘCIA, WIDEO)

Do wypadku doszło w rejonie stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Według najnowszych informacji trzy osoby nie przeżyły wypadku.

Silny wiatr zerwał dach z wypożyczalni narciarskiej, który przeleciał w powietrzu kilkadziesiąt metrów, przygniótł kilka osób, uszkodził jeden z samochodów i oparł się na wyciągu.


- W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. Niestety, dwie z nich, matka z córką nie przeżyły wypadku. Dwie pozostałe zostały ranne - relacjonuje Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji. Wypadku nie przeżyła 52-letnia matka i 15-letnia córka z Warszawy. Niestety wieczorem w szpitalu zmarła jeszcze 21-letnia kobieta.

Młody mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

Na miejsce poleciał śmigłowiec TOPR. Jedna z karetek nie mogła dostać się na miejsce, bo na Olczańskim Wierchu na drogę spadło drzewo.

Przypomnijmy, że od paru dni pojawiały się ostrzeżenia o bardzo silnym wietrze. Jeszcze wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało sms-y, w których można było przeczytać: "Jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz zostań w domu".

Dziś zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie, wstępnie z art. 155 KK, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Będziemy badać wszelkie okoliczności tego zdarzenia, także to czy budynek z którego zerwany został dach był postawiony legalnie, czy był odpowiednio zabezpieczony. Rozważymy też czy nie doszło tu do katastrofy budowlanej - mówi Tygodnikowi Barbara Bogdanowicz, prokurator rejonowa w Zakopanem.

Zastrzega, że według wstępnych informacji wiatr na miejscu wypadku przekraczał w porywach 100 km na godz.

- To wszystko wstępne informacje, na miejscu trwają oględziny, więcej będziemy mogli powiedzieć po ich zakończeniu - dodaje prokurator Bogdanowicz.

Tymczasem wypożyczalnia narciarska, z której wiatr zerwał dach i zginęły dwie osoby to po prostu sklecony naprędce wóz na kółkach obity drzewem z zardzewiałymi mocowaniami.

Jak mówi prokurator Jacek Dyka, ustalił on, kto jest dzierżawcą działki, na której postawiona była buda wypożyczalni narciarskiej. To z niej wiatr zerwał dach i doszło do wielkiej tragedii. Ze względu na dobro postępowania nie może ujawnić danych tej osoby. 

Prokurator nazwał konstrukcję "wątłym wozem Drzymały". Dodał, że dach najpierw uderzył w cztery samochody i rozbił się na kilka części. W sumie jego główna część przeleciała w powietrzu ok. 130 metrów.

- Dach był umocowany w sposób prowizoryczny, nie była to solidna konstrukcja, nie miało to prawa funkcjonować. Wiatromierze w miejscu zdarzenia zatrzymały się na prędkości 120 km na godz - tłumaczy na miejscu prokurator Jacek Dyka.

Gdy dach oderwał się od wozu jedna z osób zdążyła krzyknąć i jeden z przechodzących zdołał się uchylić. Niestety dach uderzył w inne cztery osoby. Poszkodowane osoby w sobotę przyjechały do Bukowiny. Dziś pierwszy raz jeździły na nartach i przed wypadkiem skończyły jazdę. Wyciąg został wyłączony kilka minut przed wypadkiem.

Na profilu stacji Rusiń-Ski zarząd stacji umieścił oświadczenie, w którym składa kondolencje i wyrazy współczucia z powodu śmiertelnego wypadku do jakiego doszło dziś w Bukowinie Tatrzańskiej. 

Władze stacji wyjaśniają też, że wypożyczalnia, z której wiatr zerwał dach nie należy do Rusiń-Ski. "Została ona wzniesiona na prywatnym gruncie poza administrowanym przez Stację Narciarską terenem" - czytamy w oświadczeniu. Zarząd zapewnia, że kolej 6 osobowa w momencie wypadku była nieczynna. 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Razor 2020-02-12 16:40:14
Piotr celnie trafił.
Zrobione na pałę., bo formalności by faceta zabiły. Ja na pozwolenie na budowę na osiedlu w powiecie piaseczyńskim z MPZT czekałem 30 miesięcy. W tamtym miejscu pozwolenie było nie do zdobycia.
Tak samo stoją chałupy w pasie nadmorskim. Nie daj Boże wichura w lecie i tamte budy pofruną jak ta.

Trzeba liberalizacji prawa budowlanego to teraz buduję się bez nadzoru.
Dach partacko skręcony bo przecież kątownik huraganowy to 5 zł kosztuje. A dutki najważniejsze.
Taka tragedia przez partactwo i chciwość.
Kondolencję dla rodziny i znajomych.
.... 2020-02-11 18:24:22
Co kogo obchodzą jakieś odszkodowania. Ludzie wy się zastanówcie co i po co tu piszecie!!!! Macie pusto w głowach. Nie żyją trzy osoby A wy piszecie takie bzdury. Zal to czytac ze mamy taka tepote!!!!!
gosc69js 2020-02-11 17:13:40
Jeśli jedziesz na Podhale to przed wyjazdem napisz testament bo nie wiadomo czy wrócisz do domu żywy albowiem jest wielce prawdopodobne , że zabije cię samowola budowlana podhalańskich górali.
Marianna 2020-02-11 09:09:02
...turysci tez dostawali sms-y o silnym wietrze...a poszli na wyciąg ...straszna tragedia...ale winny jest tylko wiatr-trąba powietrzna która kilka lat temu też powyrywala i powalila hektary starych drzew na Słowacji w Tatrach/dobrze ze nikogo nie było na grzybach spacerze szlaku/hmmm
Anna 2020-02-11 08:10:47
W zeszłym roku odwiedziłam ten wyciąg. Duży, czyli kanapa był nieczynny, chodziło tylko krzesło i orczyk. Natomiast cena karnetu za dzień była taka sama. Nie chodził im najlepszy zjazd, a brali kasę jakby chodził. Mówię do pani w kasie, że to nie fair jest, brać pieniądze za coś, co nie chodzi. Jakas zniżka na karnecie powinna być skoro jeden z trzech wyciągów jest zamkniety i to ten najdłuższy i najbardziej komfortowy. Nic, zero reakcji. Moja noga już tam więcej nie stanęła. A teraz ten wypadek, rok później. Mogłam to być ja, bo jeżdżę na ferie do Zakopanego co roku, ale ich zeszłoroczna chciwość mnie uratowała. Niestety ktoś inny zginął. Nie wierzę w tłumaczenia właścicieli tego wyciągu. Stracili już u mnie wiarygodność. To jest tak jakby zapłacić za cały obiad, a dostać tylko zupę i kompot. A obsługa i właściciel kuchni upiera się, że to w porządku. Chciwość, najgorsza rzecz na Podhalu.
Roky 2020-02-10 23:51:55
Do godz 10 nie było żadnego wiatru około 10:15 odczuliśmy 1 podmuch wiatru byłem z synem na dolnej stacji Rusinskiego krzesełko zaczęło huśtać sie na boki wiatr był tak silny ze nie było jak oddychać około 10:30 wiało juz naprawdę mocno usłyszeliśmy i zauważyłem straż pożarną i za chwile śmigłowiec Topr juz wiedzieliśmy ze cos poważnego sie stało na górnej stacji.
polak 2020-02-10 23:18:47
Czytając komentarze chciałem powiedzieć,że ta wypożyczalnia jest nieczynna cały sezon 2019/20. Wychodzi na to ,że zgranicą nie zdarzają się wypadki, tylko w Polsce. Stefan Horngacher powiedział o Polakach'' 38 mln znawców skoków. Jeśli chodzi o tą prowizorkę to nie wina Nadzoru.Tylko Gminy i spółki,którzy blokują jakiekolwiek inwestycje prywatne blisko stacji,zamiast zezwolić i ustalić jak mają wyglądać infrastruktura przy tak dużej stacji Rusiński. Nikt by wtedy nie kombinował tylko zbudował zgodnie z prawem.
Aga 2020-02-10 22:19:24
Największa prawda jest niestety smutna-ludzie igrają z losem.W taką pogodę nie idzie się w góry,jakby nie poleciał dach to polecialoby drzewo może...jak latem doszło do tragedii przez burzę to też szukano winnych a ostrzeżeń o nadciągajacej burzy się nie słuchało...to tragedia ale prawda jest taka że w ludziach rozsądku BRAK.Ogromne wyrazy współczucia dla męża i ojca.
JA 2020-02-10 21:45:36
Wielkie współczucie dla ojca i męża...brak słów...wielka tragedia...nie sądźmy...nikt nie chciał śmierci tych osób, nieszczęśliwy wypadek...
vika 2020-02-10 21:05:22
@ Hooo - masz sto procent racji. Ja jestem często w Zakopanem i złego słowa na Górali nie powiem.
Wiadomo że są ludzie i ludziska jak wszędzie (co nawet można odczuć czasem w komentarzach pod artykułami w TP ) , ale nigdy nic mnie nieprzyjemnego tam nie spotkało.
Wręcz przeciwnie - życzliwość i zawsze bezinteresowna pomoc w razie potrzeby. Dlatego zawsze chętnie tam jeżdżę .

Tego strasznego , trudnego do wyobrażenia wypadku nie potrafię skomentować.
Niech Im ziemia lekką będzie, a dla męża i ojca wiary i siły żeby to przeżyć.
[*] [*] [*]
Czytelniczka 2020-02-10 20:33:45
Moglibyście się pohamować!!!
W takiej sytuacji obrzucacie się błotem jedni na drugich winę będziecie zwalać! Facet stracił żonę i dwie córki to jest tragedia!
tg 2020-02-10 20:24:06
R.I.P
Julek 2020-02-10 19:44:45
Nie zyje kolejna osoba czyli juz trzyosoby
Jurek 2020-02-10 18:28:52
Zgadzam się w 100% z wypowiedzią Hooo i nie jestem góralem. Nowobogackim Polakom się w głowach pomieszalo ostatnimi czasy.
Ha ha ha 2020-02-10 18:25:18
Ale nikt Cie tu nie wygląda jedz za granicę ciesz się urlopem i namów jeszcze znajomych żeby z Tobą tam jechali nara
Ceper 2020-02-10 18:11:21
Do "Góral": Tak sobie myśl. Bedzie Ci lepiej :)
Ja do was nie przyjeżdżam. Wolę wydać swoje pieniądze za granicą. Mnie nie okradniecie. Pozdrowienia :)
Hooo 2020-02-10 18:03:27
Osobiście słyszałem w TV wypowiedź tego pana z całej tej grupy co ucierpiała jak mówił że jest ratownikem wodnym dużo wie o górach i wiatrze bo on chodzi i zna się na tym a przy tym powiedział że właśnie się zbierali bo chcieli iść na wycieczkę do doliny Roztoki. Taka właśnie odpowiedzialność i wiedza w ludziach drzemie. Ja uważam że trzeba być ostatnim idiota żeby przy takiej pogodzie wybierać się w góry a to że ktoś miał budę słabo zrobiona to się skończyło tragicznie ale nie szukaj i winnych tylko u górali bo nie tędy droga. Jakoś w innych rejonach Polski też dachy pozrzucało i co też górale winni? Zawsze szukacie winnych a sami swojej już nieraz głupoty ale to do potęgi entej szanowni goście nie widzicie. Jeździć nie umiecie samochodem trąbicie jaka zła droga a z letnich opon aż się dymi też winny góral. Zniszczycie czyjes mienie i nie chcecie pokryć kosztów no góral ham bo chciał okrasc. Sracie smiecicie gdzie popadnie no wredny góral nie sprząta. Nie wszyscy oczywiście są tacy ale 70%. Żyjemy z turystyki owszem ale co z wami przechodzimy to nasze i te wszystkie waszym zdaniem Dutki to nie za darmo wzięte a powinno się kasować razy 3 i wtedy może to całe bydło które psuje Wam i Nam opinie siedziałoby w pizdu gdzie indziej i nie byłoby tyłu problemów bo z prawdziwym gościem i turystom nie ma żadnego problemu
Miejscowy 2 2020-02-10 17:58:44
do " Miejscowy" racja co do Ceprów, kompleksy wyładowują na każdym a zwłaszcza na Góralach.
Chcieliby już Górali pochować ale niestety jeszcze z parę pokoleń będą musieli się z nami męczyć. Może i do tego czasu Cepry "siy minom"/
Góral 2020-02-10 17:53:37
Moje spostrzeżenia na temat niektórych Ceprów są takie,że dutki liczą lepiej niż sami Żydzi. Każdego chcieliby ustawić pod siebie. Nagadują na Górali, że złodzieje i wyzyskiwacze ale sami u siebie i nawet dla siebie są większymi draniami. Przykre :( Największa z nich płynie zazdrość i zawiść.
Co cepra. 2020-02-10 17:39:28
Nie do końca się chyba rozumiemy. Powiem inaczej. Nie wszyscy cepry to tacy którzy chcieliby tu rządzić jak najtańszym kosztem bo oczywiście przyjeżdżają też "goscie". A tak samo nie każdy goral to zdziera i złodziej jak sugerujesz. Uważam tak bo sam jestem góralem i takie sugestie i wkładanie wszystkich do jednego worka mnie obraża. Oczywiście nie obstaje za tymi którzy oszukują. A jak chodzi o to oświadczenie to wypożyczalnia rzeczywiście nie należy do ośrodka narciarskiego tylko działa po sąsiedzku i moim zdaniem to nie wyciąg ponosi za to odpowiedzialność.
Ceper 2020-02-10 16:29:18
Do "Co cepra". Swoją wypowiedzią potwierdziłeś moje spostrzeżenia na temat górali. Ja chetnie płacę za usługi, z których korzystam. Nie musi być tanio bo wolę wyższy standard. Problem w tym, ze gro górali w Zakopanem i okolicach zwyczajnie okrada swoich klientów.
P.S. Właściciel wyciągu właśnie oświadczył, ze jest niewinny :) A nie mówiłem? Jak ostatnio nielegalnie i partacko ustawiona tablica zabiła dwie osoby to też nie było winnego.
tadek 2020-02-10 15:43:38
każdy dostał alert na tel. żeby nie wychodzić z domu jak nie potrzeba. jazda na nartach to nie jest niezbędne zajęcie wiec wychodzą na swoja odpowiedzialność.
sp 2020-02-10 15:36:52
Do tych co piszą i chcą pisać że "góral", "dutki', "pazerny". "Dutki" pisze się z małej a "góral" z dużej litery. Mam takie przeczucie że jesteście uzależnieni od MOPSu. nie macie nic a chcielibyście wszystko za darmo. Jedż jeden z drugim nad morze i zamów rybkę, dostaniesz potrójną panierkę za 5dych a tu krowi oscypek za 10zł. dostajecie prawie gratis.Jak będziecie filantropami, wolontariuszami to i u nas ceny spadną (co wątpię).
sprawiedliwa 2020-02-10 15:32:27
Każdy madry po szkodzie , wypadki się zdazaja , wspulczucia dla rodziny .
lelek 2020-02-10 15:08:54
skoro łamanie prawa to za mało, to moze czyjaś śmierc zmowtywuje władze do wali z samowolami i takimi straszydłami, dla mnie przestepstwem jest już oddziaływanie na estetykę ale to za mało jak widać bo nikt z tym nie walczy. to jest w całej polsce a u nas na gubałówce pod skocznią wszędzie czas się pozbyc takiech straszydeł bo jak widać zagrażają nie tylko dobremu samopoczuciu ludzi z gustem i smakiem ale i życiu. ja sam dzis dostałem tablicą latającą po parku dla dzieci z napisem parking oczywiscie z nielegalnegop parkingu z którym policja nic nie robi!!!! skandal za bezczynność też powinni karać policjanów i władze
Co cepra. 2020-02-10 15:06:27
Za to cepry są jak najbardziej normalni. Im się kasa nie musi zgadzać hahaha. Ogólnie pracują charytatywnie w różnych zawodach i nie licza pieniędzy. A przyjadą na wczasy to też chcieliby za darmo lub pół darmo. Co maja trudne warunki pogodowe do zachowań górali? A i cepry pewnie każdy budynek czy wiatr maja zrobione mega solidnie. A co do komentarza Szarotki to świadczy tylko o ilorazie Jej inteligencji.
ja 2020-02-10 14:33:38
"Szarotka" na swój zdrowy rozum jak mówią w radiu nawet ze wyciągi pozamykane to gdzie lezą -wsumie tez byś poszła! Teraz tonący chwyta się brzytwy zawsze tak jest . W Niemczech pozamykane szkoły a tu się niczego nie obawiają ale jak przyjdzie tragedia to wtedy pomyślą!
kierowca 2020-02-10 14:24:44
bez zabezpieczeń bez kasków bez kamizelek na ternie katastrofy budowlanej .
Olo 2020-02-10 14:24:30
Wielka tragedia. Współczucia dla rodziny .
Niektórzy piszą, ze stacja powinna być nieczynna (z tego, co widomo wyciąg był wyłączony), że wypożyczalnia powinna być nieczynna, (jakie w sumie ma to znaczenie), a gdyby wszystko było nieczynne, a ktoś przyjechałby popatrzeć z Rusińskiego na Tatry? Nie doszłoby do tragedii? Jak zawsze łatwo oskarżać, przerzucać się winą, pisać o pazerności - konstruktywnych wniosków brak.
litman 2020-02-10 14:21:09
nastepna tragedia moze byc na przew.j.krzeptowskiego gdzie na dachu fruwaja folie wraz z gnijacymi deskami
jo 2020-02-10 14:20:54
To chyba rodzina Drzymały wziyna się za biznes...
zpkopian 2020-02-10 13:55:16
kolejna samowola ostrzega...
czy juz nie czas wzmocnic nadzor budowlany i zrobic porządek z tym co sie dzieje na Podhalu...panowie starosci,burmistrzowie, wojtowie-a nie udawac ze tak ma byc i brac kase za spokoj.
To wasza wina również-bo nic nie robicie!
Ceper 2020-02-10 13:44:12
Faktem jest, ze górale są bardzo "specyficzni". Byle kasa się zgadzała. Reszta nieważna. Zakład, że okaże się, że nie ma winnego? Nikt nic nie wie i nie widział. Od dawna nie jeżdżę w tamte rejony i dziwię się tym, którzy to robią.
ja 2020-02-10 13:27:44
Kto przy zdrowych zmysłach idzie w samopas- były ostrzeżenia wszędzie dudnili żeby nie wychodzić jak kto może to niech w chałupie zostanie . Drugi stopień to niestety jest niebezpiecznie zwłaszcza w górach no ale warszawiacy są mądrzejsi i lezą tam gdzie ich niesie....
Współczucia dla rodziny .
Kris 2020-02-10 13:21:06
Sami sobie są winni nie idzie się na narty przy takim wietrze
Kolejna bezmyślność
A prowadzący wyciąg powinni być pociągnięcie do odpowiedzialności
Szarotka 2020-02-10 13:20:26
Właściciela wypożyczalni powinno się wziąć za du... ę. Na takie wichurze powinna być zamknięta. Turyści mogli nie zdawać sobie sprawy z siły halnego. Pazerność nie zna granic.
Nic nie słychać 2020-02-10 13:10:29
Szkoda że szumi. niewiadomo co ci ludzie chcieli od pana Jurka ?
gosc69js 2020-02-10 13:05:48
Kolejna niepotrzebna tragedia w polskich górach. Szkoda, że dutki dla niektórych " górali " mają większe znaczenie niż ludzkie życie. Pozostaje mieć nadzieję, że winni tej tragedii odpowiedzą za swoją chciwość i głupotę, która pozbawiła życia matki i córki.
Vipera 2020-02-10 12:51:20
Wielka tragedia. Współczucie dla bliskich a zmarłym Wieczny Odpoczynek.
Jak dopuszczono w takim miejscu budynek o tak wadliwej konstrukcji???
bert 2020-02-10 12:43:52
W Niemczech zamykają szkoły a w Polsce giną ludzie.
Tony 2020-02-10 12:36:24
Teraz ma przybyć na miejsce wypadku nadzór budowlany.A gdzie byli wcześniej ,kiedy stawiano ta buda?To już kolejny śmiertelny wypadek w Bukowinie.Widac,że ten nadzór budowlany to lipa.Stawiaja tam drewniane budowle bez nadzoru.
as 2020-02-10 12:25:46
alert pogodowy - ostrzenie 3 stopnia a wyciąg działa ? To że ludzie nie myślą to jedno, ale przy takiej wichurze wyciąg powinien być zamknięty - szkoda życia tych ludzi a wszystko przez głupotę i brak wyobrazi niestety większej po stronie właściciela i służb
litman 2020-02-10 12:21:35
gdzie sa inspektorzy nadzoru bud. takich bud w Zakopanem jest masa
Miejscowy 2020-02-10 12:21:32
Nie dudki, tylko dutki. Od razu rzuca się w oczy, jak ceper próbuje swoje kompleksy wyładowywać na góralach.
Zamknięcie stacji z powodu wiatru? Być może.
Zostanie turystów na kwaterach z powodu alertów RCB i nagłośnieniu sytuacji o orkanie w mediach? Również.
A prokuratura pewnie skupi się głównie na konstrukcji dachowej, jej solidności, zabezpieczeniu itd.
Nigdy nie ma jednego czynnika decydującego o tragedii, zatem schowajcie sobie w kieszeń eksperckie mądrości o liczeniu dutków i pazernych góralach.
pseudo 2020-02-10 12:19:48
A ludzie nie maja rozumu?
Miki 2020-02-10 11:58:24
Już dwie osoby nie żyją
Piotr 2020-02-10 11:47:01
W tych warunkach pogodowych stacja powinna być nieczynna, odpowiedzialny nie tylko właściciel ale także służby - nadal dudki decydują, a gdzie odpowiedzialność i uczciwość ?....
tutejsy 2020-02-10 11:39:41
no ,to teraz nie będą się bukowianie śmiać , że na Bani witacz się złamał. Z wiatrem nie wygrasz
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • MOTORYZACJA | inne
  GARAŻ W CENTRUM ZAKOPANEGO. Do wynajęcia garaż ul. Gimnazjalna 8a. Murowany, woda i prąd elektryczny. Brama garażowa otwierana na pilota.
  Tel.: 18 20 66 868, 606 68 36 61.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
  E-mail: translations.incontext@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-23 08:00 Czy da się połączyć muzykę góralską z hip-hopem i elektroniką? (WIDEO) 2020-02-22 23:33 Megitza i Ondycz pod Gontem 2020-02-22 22:42 Wielka tragedia na Małym Kieżmarskim Szczycie (ZDJĘCIA) 2020-02-22 21:35 Turystyka ekstremalna 2 2020-02-22 21:00 W Rzepiskach tylko jedna szkoła podstawowa (WIDEO) 2020-02-22 20:15 Piorunująca trzynasta minuta. Podhale pokonuje GKS Katowice (ZDJĘCIA) 2020-02-22 18:55 Dwaj polscy taternicy zginęli na Małym Kieżmarskim Szczycie (AKTUALIZACJA) 1 2020-02-22 18:31 Temperatura idzie w górę. Nadciąga bardzo silny wiatr 1 2020-02-22 18:00 Narciarskie ostatki na ferie 1 2020-02-22 18:00 Czy powstanie strefa płatnego parkowania? 2 2020-02-22 18:00 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim za nami 2020-02-22 17:52 Pięknie jak w niebie 2020-02-22 17:43 Koncert z Dogrywką 2020-02-22 16:51 Pienińska pizza 3 2020-02-22 15:30 Pieniny skąpane w słońcu 2020-02-22 14:59 Kolejny wypadek na zakopiance 2 2020-02-22 14:00 Kapryśna pogoda w Tatrach 7 2020-02-22 13:42 Wypadek w Tatrach 2020-02-22 12:30 Tak wygląda remont kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem 2020-02-22 10:35 Wypadek na drodze krajowej w Białce Tatrzańskiej 2020-02-22 10:19 Groźny wypadek na zakopiance 3 2020-02-22 09:38 W środę sprawy nie załatwisz 2020-02-22 08:00 Straszny dwór 2020-02-21 22:15 W niedzielę silny wiatr i intensywne opady deszczu, w Tatrach śniegu 2020-02-21 21:50 Policjanci uratowali bezdomnych, którzy w opuszczonym hotelu zapalili ognisko 3 2020-02-21 21:49 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-21 21:39 Lotos Cup Kids 2020-02-21 20:23 Przystań w zawieszeniu 7 2020-02-21 20:18 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prokurator czeka 1 2020-02-21 19:39 Noclegi w kontenerach – kit czy hit 10 2020-02-21 18:59 Kierowcy nadal płacą za bezpłatny parking (WIDEO) 1 2020-02-21 18:48 Dwie hondy zderzyły się na zakopiance 2020-02-21 18:43 Salom Marcowy 2020 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem 2020-02-21 18:19 Jadą na weekend do Zakopanego 2020-02-21 17:28 Dodatkowe półtora miliona na oświatę 1 2020-02-21 16:48 Nie chcą betoniarni 9 2020-02-21 16:26 Zapomniana jadłodajnia na kołach 2020-02-21 16:10 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2020-02-21 15:37 Znak na znaku znakiem pogania 1 2020-02-21 15:13 VI Zakopiański Duathlon Zimowy 2020-02-21 15:08 Powstanie wybuchło 174 lata temu (ZDJĘCIA) 2020-02-21 14:24 Samochodowa przejażdżka po Zakopanem (WIDEO) 1 2020-02-21 14:00 Fatalne skrzyżowanie 2 2020-02-21 13:38 Śmieciarka uszkodziła linię energetyczną 1 2020-02-21 13:27 Samochód wypadł z jezdni i zawiesił się na skarpie. Kierowca miał 1,75 promila 4 2020-02-21 13:04 Coraz większy ruch na drogach - uwaga na stłuczki 2020-02-21 12:56 Nagły zgon na Olczy 2020-02-21 11:53 Stłuczka z przewrotką - uwaga na śliskie drogi 2020-02-21 11:25 Duże korki między Zakopanem a Poroninem, dalej też duże zatory 2020-02-21 10:29 Ostatni weekend ferii. Policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP