Reklama

2019-09-08 18:00:10

Zakopane-Szczawnica

Oszukańczy spływ Dunajcem: bo zabrakło łodzi

Turystka z Zakopanego przestrzega przed nieuczciwymi organizatorami spływu Dunajcem.

- Chcę ostrzec kolejnych turystów - alarmuje oszukana - Przyjechaliśmy z rodziną do Zakopanego i wybraliśmy się na spływ Dunajcem. Zapisaliśmy się w jednym z biur podróży. W umówiony dzień i godzinę wsiedliśmy do busa i pojechali. Jeszcze przy zapisywaniu upewnialiśmy się czy pojedziemy na polski spływ. Zapewniano nas, że oczywiście pojedziemy na polski. Gdzieś w okolicy Niedzicy kierowca dostał telefon. Oczywiście odebrał w trybie głośnomówiącym (teraz wiem, że to była zagrywka celowa, żeby wszyscy w busie słyszeli). Osoba po drugiej stronie powiedziała, że właśnie na polskim spływie skończyły się łodzie i żebyśmy jechali do Słowaków, bo tam już wszystko załatwił. 

Kierowca zapytał wszystkich w busie czy pasażerowie chcą czekać cztery godziny aż na polskim spływie będą dostępne łodzie? Czy jedziemy na Słowację. Większość zadecydowała, żeby jechać na Słowację. - Tam zajechaliśmy, to załadowano nas 19 osób na łódź, było bardzo ciasno. Ale najlepsze, że polskie łodzie cały czas płynęły, jedna za drugą, bez żadnego przestoju - podkreśla czytelniczka - Jeden z wyprzedzających nas na Dunajcu polskich flisaków zapytał czy więcej nas tam nie można było zmieścić, to flisak słowacki odpowiedział, że na jednej burcie łodzi jest napisane 12 osób, na drugiej też jest 12 osób, to razem 24.

Turystka przestrzega przed nieuczciwymi biurami z Zakopanego. Radzi, by je omijać i samemu przyjechać na spływ. - A jeśli ktoś chce skorzystać z jakiegoś transportu, to nie ustępować i kategorycznie wybrać polski spływ - podkreśla oszukana. Przypomina że spływ organizowany przez polskich flisaków jest dłuższy i wcale nie dużo droższy niż po słowackiej stronie. - I wcale łodzi nie brakuje, jak przekonywał nas pan kierowca - podsumowuje nieprzyjemną przygodę na Dunajcu. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Prokurator 2019-09-11 22:33:47
zdjęcie od "ff": https://u.lkn.pl/jpg/flisacyNprzeZzadowani_rH48.jpg

Bez komentarza!

Ps.
Zdjęcie to powinno być zamieszczone jako ilustracja to artykułu a nie puste polskie łodzie.
Ci turyści na łodzi nie mają równo pod sufitem, że dali się tak zapakować na łódź i nie protestowali.
To jest jawne igranie z bezpieczeństwem pasażerów.
W Polsce przewoźnik już by miał zarzuty z kk:

"Art. 174. Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu
§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art. 175. Przygotowanie do sprowadzenia katastrofy w ruchu
Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 ".

A najsmutniejsze w tym jest to, że w sezonie letnim gdy jest duże obłożenie turystów taki widok na słowackich łodziach można zobaczyć często.
A ci turyści jak te barany, bez sprzeciwu na rzeź ......!!!!!!!!!
taki se 2019-09-10 22:41:32
A czy ktoś się zastanawiał, czy dany przewoźnik może za granice państwa wyjechać w ogóle? Licencje międzynarodowe na przewóz osób są? Bo nie znam busiarza albo taksówkę zakopiańska która ma taką licencję. A nawet jak jakiś autobus czy bus ma to lata wycieczki o wiele dalsze niż spływ Dunajcem. ale.... oczywiście wszystkie służby mają to w nosie. I daje mandaty za byle guw.... bo norma do zrobienia jest. a jak by normę wyrobić właśnie na takich kombinatorach? Bo zamiast wspierać polskie stowarzyszenie flisaków to jeżdżą na słowacje, bo dostają po 3zł w kieszeń od każdej osoby co do łodzi wsiądzie. pogratulować biznesmenom! dopiero jak się coś stanie będzie draka. Albo nagle wszyscy w busie to kuzyni. :P
Sylwia 2019-09-09 17:43:46
Plynelismy w sierpniu splywem ze Slowakami i bylo super na tratwie bylo nas 12 osob myślę że opisujac oszustwo nalezy podac nazwę firmy zeby nie oskarżać wszystkich biur ktore organizują wycieczki a takich w Zakopanem jest dużo
awe 2019-09-09 15:23:15
zglosic sprawe Tuskowi on wszystko moze skoro slowacy sa w uni kontrola przeladowanych lodzi max12 osob i na to maja pozwolenie , a tak w ogole tu u nich flisacy "" to wiekszosci chlopki z pod sklepu
Ela 2019-09-09 12:02:23
No cóż...takie historie zdarzają się wszędzie.Oby jak najmniej...Byłam na spływie trzy lata temu z biurem z Zakopanego.Jestem bardzo zadowolona.Sam spływ przepiękny.Pan kierowca busa bardzo sympatyczny i pomocny.Też były korki ( zawsze są),ale znał trasę by je ominąć.Na miejscu biuro miało zarezerwowane bilety wcześniej i mimo ogromnej kolejki do kas, nie mieliśmy problemu by wsiąść do łodzi .Pamiętam, że nawet podzielona była moja grupa z busa na dwie, bo tak rozłożyły się miejsca na łodziach.W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze kościółek w Dębnie, Niedzicę i ciekawe miejsce na przełomie Białki.To ostatnie już poza programem.Na koniec kierowca rozwiózł nas pod kwatery.Podsumowując...polecam jak najbardziej.
Turysta 2019-09-09 11:59:27
1) tylko spływ polski, ze Sromowców ma dwie trasy do wyboru - krótszą do Szczawnicy i dłuższą - do Krościenka, gdzie tej dłuższej NIKT praktycznie nie bierze, bo nie ma już widoków (przełom kończy się przed Szczawnicą), oraz sporo trudniej wrócić do Sromowców - busy z kompletem pasażerów odjeżdżają ze Szczawnicy.
2) Spływ ze Słowakami jest krótszy od polskiej krótszej trasy - zaczyna się spory kawałek (z biegiem rzeki) od głównej przystani naszych flisaków i kończy się ponad kilometr (jak nie lepiej) przed Szczawnicą - tak, żeby flisacy słowaccy nie przekraczali granicy swojego państwa.
3) łodzie słowackie są przeładowane. Nie każda aż tak spektakularnie (aż o 7 osób (!!) ), ale są. U naszych to nie do pomyślenia.
4) Łodzie słowackie wleką się po wodzie niemiłosiernie. Gdzie trzeba płynąć gęsiego - nie mają wyboru z tempem spływu i muszą szybciej, ale gdzie można się wyprzedzać - zwalniają. Wszystko, by zrekompensować ilość czasu spędzonego na wodzie.
5) nasi Flisacy są ubrani "jak ludzie" - godnie, białe koszule, nakrycie głowy. Człowiek czuje klimat tego wydarzenia. Flisacy ze Słowacji (niektórzy), których mijaliśmy to jakieś młode gostki ubrane tak, jakby przed chwilą wrócili z techno klubu czy spotkania kiboli. Bardzo mi się to nie podobało. To jakby kelnera w restauracji ubrał w podarte spodnie i flanelową koszulę, która nie jedno przeżyła.
6) Flisak w Sromowcach pyta, czy ktoś życzy sobie kamizelkę - na życzenie przyniesie. Prawda jest taka, że w Dunajcu po wypadnięciu z tratwy (jeśli w ogóle by się to stało) bardziej można się poobijać o kamienie niż utonąć. Poziom wody jest taki, że wkładając rękę do wody można prawie dotknąć kamienistego dna.
do Akso 2019-09-09 11:30:36
Zalezy o ktorej godzinie się stało w korku. Rano kilka minut zajeło mi pokonanie utrudniej, ale wracajac, w godzinach 13-14 tyle stałam., jadąc od strony NSącza.
Akso 2019-09-09 10:54:02
Byłam w tym sezonie z rodziną w połowie lipca. Utrudnienia na drodze były, ale na pewno nie staliśmy w korku 2,5 godziny, może maksymalnie 10-15 minut, tyle co zmiana świateł (remont w rejonie ronda przed mostem, to poważne utrudnienie). Polskie biuro zawiozło nas na przystań flisacką i tam czekaliśmy ok. 45 minut, ponieważ było tylu chętnych na spływ. Owszem, spodziewaliśmy się, że, gdy zdecydujemy się na biuro, to unikniemy kolejek, a organizator będzie miał bilety ?od ręki? (np. zakupione przed otwarcie lub na zamknięcie). Każda łódź jest przypisana do biletu, a bilet do turysty. Łodzie wypływały jedna za drugą. Wszyscy się zmieścili i w godzinach spływu na pewno wypłynęli. Zawsze polecamy polskie usługi, czy kierowców miejskich busów, czy też polskie biura podróży.
Magdalena Y 2019-09-09 10:52:48
Bylismy na splywie pod koniec lipca.Plynelismy ze slowakami.Bylo bardzo fajnie,a caly splyw trwal bite 2h,wiec nie znow tak krotko.Pozdrawiam!
ff 2019-09-09 10:32:27
W kwestii przeładowania łodzi i tego prymitywnego żartu o 12 osobach po obu stronach łodzi razem 24 podsyłam fotkę. Może nie z najlepszego kąta zrobiona i osoby niektóre są zasłonięte przez inne, ale możecie mi wierzyć że na ławkach licząc od tyłu było 5, 5, 4, 4 i 2 osoby. Razem 20. Nawet jeśli nie wierzycie, to na zdjęciach można doliczyć się 18.
https://u.lkn.pl/jpg/flisacyNprzeZzadowani_rH48.jpg

Jednak artykuł jest w innym temacie. W temacie oszukiwania turystów przez biura turystyczne. Pasowałoby gdzieś na stronie flisaków wymienić biura, które oficjalnie współpracują z polskim spływem.
jacek 2019-09-09 10:14:34
Trzeba też nadmienić, że słowacy przeładowane łodzie potrafią opróżnić z turystów w krzakach. Ostatnio (piątego września 2019) spacerowałem drogą pienińską. W okolicy stuletniego źródła dopłynęły dwie łodzie słowackie. Obie przeładowane. Słyszałem rozmowę flisaków z turystami. Najpierw grzecznie proszą o wyjście kilku osób, argumentując tym, że stąd mają bliżej do parkingu i busa powrotnego. Kiedy nikt nie chciał wyjść flisak się przymierzył pięśćią z hasłem 'Wyp*****lać'. Dwóch panów wysiadło, ale raczej dla spokoju. A to z powodu kontroli na przystani końcowej. Kawałek przed końcem stoi jeden słowacki fisak w cywilu i dzwoni do tych co jeszcze nie odpłynęli i wszystkich nadpływających z ostrzeżeniem. Nawet swoim fotografon na kładce w Sromowcach Niżnych i Skoku Janosika dali w łapę, aby nie robili zdjęć turystom, żeby nie było dowodów.
Tak, że ten, raczej proponuję ich unikać.
Rafał 2019-09-09 09:59:15
Płynąłem słowacką tratwą w 2006r., wybrałem się indywidualnie. Tratwa nie była przeładowana i było taniej niż w Polsce. Spływ był krótszy, bo start był w Czerwonym Klasztorze, ale uważam to za plus, bo rejs obejmował najciekawszy odcinek, czyli przełom rzeki przez Pieniny. Drugim plusem był powrót rowerem do przystani początkowej drogą wzdłuż brzegu Dunajca i oddanie go tam, czyli w atrakcyjny sposób można było wrócić do samochodu, zamiast tłuc się busem dookoła Pienin.
W opisanym przypadku ktoś zarabia na różnicy w cenie biletów po obu stronach rzeki. Dziwi mnie, że Słowacy zgadzają się na ryzyko związane z przeładowaniem.
Piotr 2019-09-09 09:06:36
Trzeba samemu jechać a nie przez biuro wtedy nie będzie problemów. Zawsze ktoś się znajdzie wcześniej czy później który na pośrednictwie będzie chciał jeszcze więcej uszczypac z turystów. A wszystko dowiemy się jak pytając w biurze informacji turystycznej. Bezpłatnie.
franek 2019-09-08 23:19:06
Polskie czy słowackie - to mniej ważne.
Ważne jest co innego - dlaczego ci pasażerowie nie mają choćby kamizelek asekuracyjnych? W razie jakiegoś wypadku wszyscy lądują w zimnej wodzie i "ratuj się kto może"?
Pawel 2019-09-08 22:55:36
Zapewne kupila na ulicy... To czesty proceder. W biurze legalnym chroni ja unowa jaka ja np. podpisalem kupujac wycieczke. Nie warto oszczedzac 20 zl w tym wypadku na bezpieczenstwie.
Tom 2019-09-08 22:30:07
Wystarczy przejechać się rowerem przez Lesnicę w stronę Wielkiego Lipnicka... Co drugie auto/bus na KTT wykupują bilety Słowackie gdzie ładują od 18 do 22 osób na łódkę a sprzedają po cenie jak za Polski spływ...
kościelny 2019-09-08 22:28:21
Te @Proboszcz, ja ty rozdzielis te piniyndze wszak mos jedną kieszeń, swoją.
Llala 2019-09-08 22:26:54
Zdjęcia som z polskiego spływu a Słowacy som tansi i oto tu chodzi a Dunajec ten sam i szkoda klienta że wozom slowakom ale ???????????
k.w 2019-09-08 21:13:05
Należy podać nazwę firmy, która tak działa, a nie wrzucać wszystkich do jednego "worka"
flisok 2019-09-08 20:36:04
dzieki za naglasnienie tego procederu ktory trwa od lat
obserwator 2019-09-08 20:13:57
nie ma na podhalu większych cwaniaków niż busiarze z Zakopanego wożący turystów na spływ do Szczawnicy ich chytrość typowo zakopiańska pazerność na pieniądze przekracza granice absurdu
M. 2019-09-08 20:02:09
Przecież autorka nie atakuje Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich tylko biura podróży, które organizują z Zakopanego wycieczki na spływ i zmieniają plany wyjazdu.
markos 2019-09-08 19:37:47
Słowacki spływ Dunajcem jest o wiele lepszy niż polski
Proboszcz 2019-09-08 18:43:05
Na niedzielnyj sumie łogłasom zbiorkie piniyndzy prze biydnych turystoF ftorzy majom ciynzkie wcasy w gorach....
Piyknie pytom parafianoF kied widzom takie ciynzkie przypadki...
Ludziom trzeba pomogać!
P. S.
Z uśmiechem ????
wnuczek 2019-09-08 18:13:09
Zastanawiam się, czy jest w Polsce jakaś działalność na której nie można oszukać innego, drugiego.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia lokal przystosowany pod salon fryzjerski w Bukowinie T. Atrakcyjna cena wynajmu.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni doświadczonego pracownika na stanowisko SPECJALISTY ds. FINANSOWO-KSIĘGOWYCH. WYMAGANIA: Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, znajomość przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT), znajomość programów: Office, Comarch Optima, Płatnik. ZAINTERESOWANYCH prosimy o przesłanie CV wraz z dokumentami rekrutacyjnymi dostępnymi na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ Poszukuje opiekuna/ki do starszej 85-letniej osoby .Opieka 24-godzinna możliwe zmiany
  Tel.: 601238991
  E-mail: pasierbjakub@gmail.com
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 10-14 CZERWCA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  KUCHARZ- BUKOWINA TATRZAŃSKA. Praca stała, elastyczny grafik pracy, stawka godzinowa
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam krowę i jałówkę
  Tel.: 788168614
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM Z PŁAZÓW do rozbiórki i przeniesienia
  Tel.: 604515611
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • USŁUGI | inne
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) -
  Tel.: 605 670 650
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni pracowników na stanowisko: - KELNERKA, - POKOJOWA, - POMOC KUCHENNA, - PRACOWNIK OBSŁUGI SPRZATAJĄCEJ do Aqua Park Zakopane. Tel. 1820 63730, e-mail: kadry@polskietatry.pl. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Firma Elmal przyjmie na praktyczną naukę zawodu uczniów ponad podstawowych w zawodach: SPRZEDAWCA W SKLEPIE TECHNICZNYM, ELEKTROMONTER, ELEKTROMECHANIK, MONTER ZABUDOWY WNĘTRZ, MURARZ, TYNKARZ. Praktyka na terenie Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. 600 38 38 52
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • PRACA | dam
  FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI: CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, STOLARZY, POMOCNIKÓW BUDOWLANYCH i HYDRAULIKA. PRACA STAŁA. 600 38 38 52
 • PRACA | dam
  PRACA W KUCHNI, W SCHRONISKU NA TRASIE DO MORSKIEGO OKA - OD ZARAZ. DLA PANI DO 45 LAT. Z zakwaterowaniem. Dobre zarobki. Stała lub sezonowa.
  Tel.: 502 367 534.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-06 22:00 Ludzie, nie liczby 2020-06-06 21:00 Uśmiech i ciepło dyrektora wciąż wszyscy pamiętają 2020-06-06 20:55 Nabór do szkółki Sepak Takraw 2020-06-06 20:15 Kolejna osoba zarażona koronawirusem 2 2020-06-06 19:35 Kandydat na prezydenta spędził dziś kilka godzin na Podhalu (WIDEO) 7 2020-06-06 18:50 Piana w potoku 1 2020-06-06 18:05 Miliard z pandemicznej pomocy 2020-06-06 17:20 Bywał tutaj, bo kochał góry jak nikt 1 2020-06-06 16:35 Nad morzem turyści dopisują. Do Gdańska lecimy samolotem 2020-06-06 16:15 Koty polują na gady 1 2020-06-06 15:30 W sklepach nie wszyscy noszą maseczki 8 2020-06-06 14:45 Hala Gąsienicowa oblegana przez turystów (WIDEO) 3 2020-06-06 14:00 Koronawirus nie śpi 2 2020-06-06 13:30 Trzecia prawda Tischnera 11 2020-06-06 12:52 Wypadek na ulicy Orkana 2020-06-06 12:31 Kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch 2020-06-06 12:20 Samochód potrącił łanię 2 2020-06-06 11:50 Już pół roku jeździmy drogą, choć nie ma zgody na jej budowę 1 2020-06-06 11:05 Turyści jadą pod Tatry 1 2020-06-06 10:20 Kandydat na prezydenta na Krupówkach 26 2020-06-06 10:00 Wybacz - usłyszałem od skruszonego agenta SB 2 2020-06-06 09:30 Rafał Trzaskowski z wizytą na Podhalu 24 2020-06-06 09:22 Pielgrzymka Sursum Corda bardziej on-line 2020-06-06 09:00 Najwyższy i jeden z najpiękniejszych 2 2020-06-06 08:42 Aquapark otwarty już o północy 2020-06-06 08:10 Ojcowie z Tuchowa wypoczywali w Kościelisku 3 2020-06-06 08:00 Czekasz na emeryturę? Zapytaj co zmieniła tarcza antykryzysowa 2020-06-05 22:48 Jedz lody - zbieraj lodowe pieczątki! 2020-06-05 21:57 Koronawirus dopadł go 3 dni po święceniach kapłańskich 5 2020-06-05 21:00 Podróże w maseczkach, spod Giewontu nad Bałtyk 1 2020-06-05 20:00 Drapieżniki rozpoczęły krwawy sezon 2 2020-06-05 19:30 Rondo? Jakie rondo i pojechał na wprost 4 2020-06-05 19:00 Szpitalne podziękowania za pomoc w czasie pandemii 2020-06-05 18:00 Góralskie wesela w epidemii (WIDEO) 2 2020-06-05 17:00 Przejedźcie z nami nową zakopianką - na razie wirtualnie (WIDEO) 3 2020-06-05 16:30 Zmiana na stanowisku szefa rabczańskiej policji 7 2020-06-05 16:00 Pirat na kontrolowanym 2 2020-06-05 15:10 Nadzór sanitarny w szkole. Pracownik mógł mieć kontakt z chorym na Covid-19 6 2020-06-05 15:00 Porozmawiajmy o fotowoltaice. Gmina zaprasza na spotkanie 2020-06-05 14:00 Pomalują rdzewiejącą konstrukcję 2020-06-05 13:53 NIE LEKCEWAŻMY OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z KORONAWIRUSEM 1 2020-06-05 13:30 Dziurawa Kasprusie 6 2020-06-05 13:00 Plac budowy na Stylchynie 8 2020-06-05 12:30 Życie spisane patyczkiem 2020-06-05 12:00 Pod Giewontem jeden zarażony i 108 w kwarantannie 3 2020-06-05 11:30 Natenczas 2020-06-05 11:00 Uciekał przed policją bez prawa jazdy (WIDEO) 5 2020-06-05 10:30 Trzaskowski - kandydat na kandydata na prezydenta pod Tatrami 57 2020-06-05 10:00 W Sapporo zostałem oszukany 1 2020-06-05 09:00 Udało się złapać kolejnego śmieciarza 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-06 23:33 1. @ Zakopiańczyk - chodziło o to, że mają dość, więcej nie potrzebują i mogą się podzielić z innymi. I w tym kandydat może im pomóc. 2020-06-06 22:49 2. Można by się wykąpać 2020-06-06 22:46 3. Chodźmy do Kościoła , Hej Ho Hey hooo po opłatek by się szło... 2020-06-06 22:36 4. Skandowano "mamy dość". Czego? Korków na zakopiance, zatłoczonych parkingów, smogu, tłumów na Krupówkach a może gości i koronawirusa. Kandydat na kandydata, mimo braku czasu, zapewne już rozwiąże te problemy. A Lipki trzeba omijać z daleka. 2020-06-06 22:34 5. 27:1 Suma wszystkich Strachów Duda = Sołtys 2020-06-06 21:25 6. @ Zbooj - W wyższych partiach gór zawsze panuje niezwykła atmosfera . Tam docierają w większości prawdziwi turyści, kochający góry, wiedzący po co się tam chodzi i jakim kosztem ogląda się te przepiękne widoki :) . 2020-06-06 21:24 7. no to mamy pozamiatane setki osób przyjechało do zakopanego zaraz długi weekend i miej nas Panie Boże w opiece 2020-06-06 21:11 8. Mamy 317 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia, zmarło 10 osób. Rano MZ poinformowało o 259 nowych zakażeniach. Oznacza to, że dziś przybyło 576 zakażonych COVID-19 osób w Polsce. To najwięcej nowych przypadków zakażeń w Polsce od początku pandemii. 2020-06-06 21:02 9. Mam pytanie. Jak można być za tradycyjnymi wartościami skoro przyjmuje się patronat honorowy nad paradą równości (lgbt) ?. W tradycyjnych wartościach nie na na to miejsca I dlaczego Śpiący Rycerz nie obudził się kiedy sprzedana została kolej na Kasprowy wierch? Obluda 2020-06-06 20:52 10. Od kiedy to Trzaskowski jest wierzący żenada ale on za wszelką cenę chce wygrać
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP