Reklama

2020-04-10 08:59:59

Zakopane

Podatki i śmierć. Listonosze muszą dostarczyć kilka tysięcy wezwań podatkowych

W najbliższych dniach listonosze muszą dostarczyć w Zakopanem kilka tysięcy wezwań podatkowych z urzędu miasta. Czy sprawy nie dało się załatwić inaczej? Czy możemy za waszym pośrednictwem serdecznie podziękować za ten gest urzędnikom? - pytają listonosze. Swój list zatytułowali "Podatki i śmierć". - Nie ma innego sposobu doręczenia decyzji, ale wysyłka już była opóźniona, teraz rozkładamy ją w czasie - odpowiadają urzędnicy.

Takie wezwania podatkowe to dla listonoszy dodatkowy bezpośredni kontakt z wieloma osobami. Pytają oni, czy sprawy nie można było przenieść w czasie lub rozwiązać w inny sposób. 

- Wczoraj Urząd Miasta nadał nam zaległe podatki. Prawdopodobnie przez następne parę dni nadadzą ich kilka tysięcy. Oczywiście wszystkie listy nadane są jako polecone z potwierdzeniami odbioru. Czy możemy za Waszym pośrednictwem złożyć serdeczne podziękowania i życzenia dla urzędników za tak uroczy gest, jakim nas obdarzyli? - pyta jeden z listonoszy.

Listonosze wystosowali też wczoraj wieczorem list zatytułowany "Podatki i śmierć":

Korzystając z okazji iż mamy dzisiaj Wielki Czwartek (jutro Wielki Piątek i normalny dla nas dzień pracy), my zakopiańscy listonosze chcielibyśmy bardzo podziękować i oczywiście życzyć urzędnikom naszego Urzędu Miasta wszystkiego co najlepsze na Święta . Zdrowia, spokoju, serdeczności i samych dobrych chwil w te szczególne Święta jak i w nadchodzących czasach. 

Dlaczego podziękować? A dlatego, że obecna sytuacja związana z pandemią wirusa wprowadziła w nasze szeregi wszechobecny strach głównie o zdrowie i życie, ale również o to czy w obecnej sytuacji utrzymamy naszą pracę. Jakież było “miłe”   zaskoczenie, gdy rano na naszych biurkach pojawiły się setki listów poleconych w trybie administracyjnym (list należy podpisać w dwóch miejscach: karta i potwierdzenie odbioru). Okazało się , że są to decyzje o wymiarze podatku, które miały być
dostarczane do końca lutego. Pomimo iż na chwilę obecną nie narzekamy na brak zajęć , a wręcz przeciwnie -  bardzo “ucieszyliśmy” się , że  Urząd Miasta wspiera nas w utrzymaniu ciągłości zatrudnienia, a w dobie nieuniknionego kryzysu jeszcze dofinansowuje nas poprzez wysyłkę nie tanich przesyłek poleconych z
ZPO. 

Jest to również dla nas doskonała okazja odwiedzenia osobiście mieszkańców naszej gminy. Pomimo pewnych zakazów i nakazów mamy też możliwość bezpośredniego złożenia wszystkim mieszkańcom życzeń świątecznych. Niesamowite wyczucie czasu, tym bardziej że za chwile będziemy bardzo zaangażowani w operacje przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
P.S. Gdyby  jednak komukolwiek z urzędników przyszła refleksja na temat pracy listonosza w dobie epidemii, pragniemy Was uspokoić, że poprzez wieloletnią pracę w terenie prawdopodobnie nabyliśmy nadzwyczajną odporność, której koronawirus się nie ima. Dlatego zapewniamy Was, że Wasze listy są w dobrych rękach i dołożymy
wszelkich starań, aby doręczyć je sumiennie.

Pozdrawiamy Listonosze 

Pytania o sprawę zadaliśmy Urzędowi Miasta. Oto odpowiedź nadesłana przez Reginę Korczak Watychę:

"Wysyłka wezwań została już mocno przesunięta w czasie. Wielu mieszkańców czeka na nie aby móc zapłacić należne podatki. Uzyskanie ulgi podatkowej ze względu na epidemię koronawirusa również jest możliwe dopiero po otrzymaniu decyzji. 

Urząd Miasta wznowił więc ich doręczanie, wysyłka jest jednak prowadzona stopniowo, aby  cały proces - ze względu na obecne warunki - został rozłożony w czasie. Nie ma bowiem niestety innego sposobu doręczenia decyzji."

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Listonsz 2020-04-10 21:46:24
Pani przemądrzała Małgorzato jak Pani nie zna realiów doręczenia to proszę nie zabierać głosu niech Pani weźmie 200-300 poleconych i czeka na dowód po 10 minut który i tak trzeba wziąć do rąk bo klient zapomniał okularów zero informacji i jak zwykle znakomity pomysł urzędasów którzy siedzą w pozamykanych biurach i trzepią porami żeby i ktoś nie zaraził
Anonim 2020-04-10 18:41:22
A jest Pani w stanie z dwóch metrów odczytać numer i serię dowodu osobistego? Dlaczego urząd miasta nie otworzy swoich drzwi i nie zaprosi petentów, którzy chcą odebrać i zapłacić podatek od nieruchomości? Wszystkie urzędy się zabarykadowały ,a poczta i listonosze załatwią gównianą robotę!
Temat dla TygodnikaP 2020-04-10 17:09:04
Jak to jest z podatkiem od nieruchomości dla prowadzących wynajem ?

Jak to wygląda dla osób, które nie chcą zawieszać działalności ( a praktycznie i logicznie i tak nie można jej prowadzić)?

w urzędzie nikt nie potrafi odpowiedzieć na powyższe pytanie !

Może TP zainteresuje się tym tematem gdyż dotyczy ono wielu osób, które prowadzą tego typu działalność .

Ludzie chcą zaoszczędzić sobie zbędnej biurokracji (zawieszania a później odwieszania) .
?????!!!!!
abc 2020-04-10 15:36:14
Jeśli jest ktoś chętny, to wakaty na poczcie ciągle się pojawiają. Do mojego domu ciągle przybywają nowi listonosze. Większość nowych chyba nie wytrzymuje w pracy jednego tygodnia. 12 groszy tylko nie płacz proszę. Bardzo stara piosenka. Na co była ta składka. Może Pan Dorula potrzebuje 12+.
Obywatel 2020-04-10 14:41:05
Kto zapłaci za te polecone ?
Nadawca czy odbiorca ???
Anal i zator 2020-04-10 14:22:05
@abc, wiem, was obchodzi tylko to, jak w innych krajach (Niemcy) robią więcej testów na koronoświrusa, albo przyjmują turbanów. Wtedy nader chętnie was to obchodzi i szybciutko nam tutaj cytujecie, co w innych krajach.....
foni23 2020-04-10 13:25:35
No ale jak listonosze chodza z rachunkami t-mobile itp. kartkami innymi pismami a i paczkami to dobrze. Niezapomnijmy o inposcie i innnych firmach. No ale jak urzad cos wysle to juz wielka draka. No nie którzy tutaj uważają ze jak goniec by chodzil to dobrze on nie ma kontaktu z ludzmi? Sklepikarze i inni pracuja i chwala im za to. Przypomne tylko ze pare lat temu Ci sami listonosze plakali na lamach TP ze ich z pracy zwalniaja. Czyli dajcie kase ale pracy nie.
Zakopiańczk 2020-04-10 12:20:45
W każdym mieście i na wsi w Polsce decyzje podatkowe urzędy dostarczają do końca lutego. 15 marca mija pierwsza rata kwartalna zapłaty. Teraz mamy już kwiecień. Kto odpowiada za ten bałagan? Cywilizowane miasta zatrudniają gonców do roznoszenia korespondencji. Wychodzi to dużo taniej. Ale nie w Zakopanem. Szczególnie teraz wymagane jest myślenie.
abc 2020-04-10 12:05:19
A tak z innej beczki. Pewno im kasy brakło. Bo kredyty trzeba spłacać. Na co poszły te miliony. Czyżby gmina traciła płynność finansową. A premier ciągle obiecuje nowe ulgi. Tylko kretyni pomyślcie o tym, że większość tych podatków przychodzi do starszych osób, które przelewu przez internet nie zrobią. A kasa w urzędzie zamknięta. No i zakaz przemieszczania. Zapłacenie podatku nie jest konieczne życiowo.
Jerzy Sroka 2020-04-10 12:02:30
Gmina Szaflary odłożyła wszystkie opłaty do Czrwca-MOZNA
realista 2020-04-10 11:36:13
I to jest nalepszy dowód na to, że ogłoszona przez lewaków (WHO) pandemia jest zwykłą ściemą.
Z domu nie wolno wychodzić, a do urzędów zapłacić podatki trzeba iść. Takich głupot będzie coraz więcej.
Yajami Omate 2020-04-10 11:27:19
europa...,niechaj WHO opublikuje statystyki zgonów z powodu grypy, ze wszystkich państw za rok 2019 i porównaj do 2020, to ci szczena opadnie jak się dajecie otumanić, manipulować, Nie zaprzeczam że niema wirusa, wirus jest i on jest wokół nas, jest we mnie i w tobie tylko że on wybiera ludzi chorych, osłabionych, starych, i tacy niestety odchodzą na łono Abrahama (przecież nikt nie jest nieśmiertelny). Za rok będziemy mieli nowy wirus i co nowego wymyślą?jakie procedury jaki cyrk? Tu nie chodzi o wirus, wirus jest takim wahadełkiem żeby odwrócić uwagę od naprawdę ważnych spraw, jeżeli nie wiesz jakie sprawy to zapytaj, to będzie cdn.
abc, cenię sobie wolnych ludzi takich jak ty, żyjacych zasadą "miej Ziemię sobie poddaną".
Wszystkim życzę miłego dnia.
Znany 2020-04-10 11:19:44
Urzad miasta robi listonoszom trening przetrwania przed wyborami.... PiS i aż PiS
abc 2020-04-10 11:06:18
Ciekawe kiedy szczury zaczną uciekać z PIS-u. Gowin już zmienia front. Gut Mostowy? Przypomnijcie sobie jak według sondaży pięć lat temu miał wygrać Bronek. Ale jak będziecie majstrować przy wyborach, to pamiętajcie, że na Ukrainie majdan wygrał. I może ktoś w końcu taki dojdzie do władzy, który za łamanie prawa i rozgrabianie majątku was rozliczy. A wyroki powinny być jak za zdradę narodu.
abc 2020-04-10 10:40:10
Nie obchodzi mnie co w innych krajach. Widzę, że Pisowskie władze miasta stoją ponad prawem, zdrowym rozsądkiem i bezpieczeństwem. A na obywateli szczują policję z byle powodu.
wsx 2020-04-10 10:37:58
W Nowym Targu decyzje podatkowe roznosili już w lutym i robili to PRACOWNICY UM, a nie listonosze.
zanka 2020-04-10 10:36:25
W urzędzie są telefony maile, gdyby szanowni obywatele w marcu dowiedzieli się o wysokość podatku i wplacili to nikt by nie musiał nic wysyłać tylko odłożył decyzję ad akta, ale po co płacić może się uda.
def 2020-04-10 10:07:58
@abc. Popieram komentarz w 100%. Zastanawiam się tylko, co wymyślą aparatczycy z PiS by głosujący wybrali ich faworyta na prezydenta. Mógłbym się podpisać Feliks, ale jakiemuś odbytowi z zaporą nie będzie pasiło.
europa.... 2020-04-10 09:54:39
abc człowieku co ma do tego pis? zobacz jak jest w innych krajach. poczytaj. my mamy jeszcze tu eldorado. tu chodzi o globalny problem i kraje, ktore tak wychwalacie wszem i wobec....
abc 2020-04-10 09:24:09
PIS PIS-u nie zamknie. Za to mi nad głową latał wczoraj Policyjny helikopter. I zastanawiam się kiedy przyjdzie do mojego ogródka policja. Nie wiem czy grabienia liści lub sianie marchewki lub przywiezienie suchego drewna z lasu to czynności zakazane i przestępstwo ścigane statkiem powietrznym. Czy za chwile nie spadnie mi na głowę desant. A potem co ja mam takim powiedzieć. Mam powiedzieć prawdę, że są głąbami. Czy mam kłamać, że wykonuję elementy mojego kultu religijnego. Policja się nudzi z braku przestępstw i zapewne zrobili im sieczkę w głowach o niesubordynacji ludności. PIS zrobił nam tylnymi drzwiami stan wojenny. I choć jakoś tolerowałem ich rządy, to w najbliższych wyborach zagłosuję na każdego, aby tylko nie dopuścić do eskalacji nieuzasadnionego ograniczania praw obywatelskich.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia lokal przystosowany pod salon fryzjerski w Bukowinie T. Atrakcyjna cena wynajmu.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni doświadczonego pracownika na stanowisko SPECJALISTY ds. FINANSOWO-KSIĘGOWYCH. WYMAGANIA: Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, znajomość przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT), znajomość programów: Office, Comarch Optima, Płatnik. ZAINTERESOWANYCH prosimy o przesłanie CV wraz z dokumentami rekrutacyjnymi dostępnymi na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ Poszukuje opiekuna/ki do starszej 85-letniej osoby .Opieka 24-godzinna możliwe zmiany
  Tel.: 601238991
  E-mail: pasierbjakub@gmail.com
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 10-14 CZERWCA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  KUCHARZ- BUKOWINA TATRZAŃSKA. Praca stała, elastyczny grafik pracy, stawka godzinowa
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam krowę i jałówkę
  Tel.: 788168614
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM Z PŁAZÓW do rozbiórki i przeniesienia
  Tel.: 604515611
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • USŁUGI | inne
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) -
  Tel.: 605 670 650
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni pracowników na stanowisko: - KELNERKA, - POKOJOWA, - POMOC KUCHENNA, - PRACOWNIK OBSŁUGI SPRZATAJĄCEJ do Aqua Park Zakopane. Tel. 1820 63730, e-mail: kadry@polskietatry.pl. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Firma Elmal przyjmie na praktyczną naukę zawodu uczniów ponad podstawowych w zawodach: SPRZEDAWCA W SKLEPIE TECHNICZNYM, ELEKTROMONTER, ELEKTROMECHANIK, MONTER ZABUDOWY WNĘTRZ, MURARZ, TYNKARZ. Praktyka na terenie Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. 600 38 38 52
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • PRACA | dam
  FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI: CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, STOLARZY, POMOCNIKÓW BUDOWLANYCH i HYDRAULIKA. PRACA STAŁA. 600 38 38 52
 • PRACA | dam
  PRACA W KUCHNI, W SCHRONISKU NA TRASIE DO MORSKIEGO OKA - OD ZARAZ. DLA PANI DO 45 LAT. Z zakwaterowaniem. Dobre zarobki. Stała lub sezonowa.
  Tel.: 502 367 534.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-07 10:00 Oszustwo Juwenturu (WIDEO) 2 2020-06-07 09:00 W pracowni rzeźbiarskiej (WIDEO) 2020-06-07 08:00 Szansa dla skansenu 2020-06-06 22:00 Ludzie, nie liczby 2020-06-06 21:00 Uśmiech i ciepło dyrektora wciąż wszyscy pamiętają 2020-06-06 20:55 Nabór do szkółki Sepak Takraw 2020-06-06 20:15 Kolejna osoba zarażona koronawirusem 6 2020-06-06 19:35 Kandydat na prezydenta spędził dziś kilka godzin na Podhalu (WIDEO) 14 2020-06-06 18:50 Piana w potoku 2 2020-06-06 18:05 Miliard z pandemicznej pomocy 2020-06-06 17:20 Bywał tutaj, bo kochał góry jak nikt 3 2020-06-06 16:35 Nad morzem turyści dopisują. Do Gdańska lecimy samolotem 2020-06-06 16:15 Koty polują na gady 1 2020-06-06 15:30 W sklepach nie wszyscy noszą maseczki 10 2020-06-06 14:45 Hala Gąsienicowa oblegana przez turystów (WIDEO) 4 2020-06-06 14:00 Koronawirus nie śpi 2 2020-06-06 13:30 Trzecia prawda Tischnera 13 2020-06-06 12:52 Wypadek na ulicy Orkana 2020-06-06 12:31 Kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch 1 2020-06-06 12:20 Samochód potrącił łanię 2 2020-06-06 11:50 Już pół roku jeździmy drogą, choć nie ma zgody na jej budowę 1 2020-06-06 11:05 Turyści jadą pod Tatry 1 2020-06-06 10:20 Kandydat na prezydenta na Krupówkach 26 2020-06-06 10:00 Wybacz - usłyszałem od skruszonego agenta SB 2 2020-06-06 09:30 Rafał Trzaskowski z wizytą na Podhalu 25 2020-06-06 09:22 Pielgrzymka Sursum Corda bardziej on-line 2020-06-06 09:00 Najwyższy i jeden z najpiękniejszych 3 2020-06-06 08:42 Aquapark otwarty już o północy 2020-06-06 08:10 Ojcowie z Tuchowa wypoczywali w Kościelisku 3 2020-06-06 08:00 Czekasz na emeryturę? Zapytaj co zmieniła tarcza antykryzysowa 2020-06-05 22:48 Jedz lody - zbieraj lodowe pieczątki! 2020-06-05 21:57 Koronawirus dopadł go 3 dni po święceniach kapłańskich 5 2020-06-05 21:00 Podróże w maseczkach, spod Giewontu nad Bałtyk 1 2020-06-05 20:00 Drapieżniki rozpoczęły krwawy sezon 2 2020-06-05 19:30 Rondo? Jakie rondo i pojechał na wprost 4 2020-06-05 19:00 Szpitalne podziękowania za pomoc w czasie pandemii 2020-06-05 18:00 Góralskie wesela w epidemii (WIDEO) 2 2020-06-05 17:00 Przejedźcie z nami nową zakopianką - na razie wirtualnie (WIDEO) 3 2020-06-05 16:30 Zmiana na stanowisku szefa rabczańskiej policji 7 2020-06-05 16:00 Pirat na kontrolowanym 2 2020-06-05 15:10 Nadzór sanitarny w szkole. Pracownik mógł mieć kontakt z chorym na Covid-19 6 2020-06-05 15:00 Porozmawiajmy o fotowoltaice. Gmina zaprasza na spotkanie 2020-06-05 14:30 Materac do łóżka małżeńskiego. Jaki rodzaj i szerokość wybrać? 2020-06-05 14:00 Pomalują rdzewiejącą konstrukcję 2020-06-05 13:53 NIE LEKCEWAŻMY OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z KORONAWIRUSEM 2 2020-06-05 13:30 Dziurawa Kasprusie 6 2020-06-05 13:00 Plac budowy na Stylchynie 8 2020-06-05 12:30 Życie spisane patyczkiem 2020-06-05 12:00 Pod Giewontem jeden zarażony i 108 w kwarantannie 3 2020-06-05 11:30 Natenczas
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-07 10:37 1. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność ? 2020-06-07 10:25 2. Polityk i aktor. 2020-06-07 10:23 3. @ceper - 80% klientów na sklepie ma choroby płuc. Schorowane to społeczeństwo... @K. Lenart - obsługa może wyprosić. Tak samo jak pijanemu nie sprzeda alkoholu. Ale też chce z czegoś żyć :P 2020-06-07 10:22 4. Lata 1989-1993 Wtedy najwieksze biznesy sie robiło. Znajomośći +łeb na karku i w jednej chwili czlowiek stawał się milionerem, Złodziejstwo na niespotykaną skalę. Ludzie kupowali hektary ziemi po PGR z a symboliczna złotówkę, obszary w Bieszczadach. Teraz oczywiście złodziejstwo jest bardziej wysublimowane bazujące na lini oragana pańsytwowe +obywatel+ znajomości. 2020-06-07 10:10 5. @Sabatinka, ale TOLERANCJA, to.... wasza lewacka domena. To wy ciągle macie ją na ustach, jednocześnie odmawiając jej wszystkim myślącym inaczej. A wiarą, chrześcijaństwem i katolicyzmem proszę sobie nie wycierać, bo wiara, każda wiara, nie tylko chrześcijańska ma konkretnie i jasno sprecyzowane dogmaty dotyczące homo, lgbt i innych dewiacji seksualnych. Ponadto przypominam, że nie kto inny, jak wy, lewactwo z liberałami domagacie się rozdziału kościoła od państwa. To wy głośno drzecie ryja, żeby kościół nie mieszał się do polityki. Teraz mieszanie polityki do kościoła już ani wam ani tadkowi nie przeszkadza. 2020-06-07 09:52 6. Wieś = soltys Duda= wieś Od co 2020-06-07 09:31 7. Nadzieja normalności dla narodu Dla dziadka już nadziei nie ma Dziadek znalazł się w niebezpieczeństwie będzie wstawał chwyci za miecz siądzie na konia i walnie się w baniak Rzeczywiście straszna wizja 2020-06-07 09:26 8. "...jakaś firma przywiozła, paleta spadła, środek się rozlał...". Czyli wlasciwie właściciel się przyznał, że to od niego. Zatem na co czekają służby. Niech sołtys nie biadoli tylko się bierze do roboty! A nie jakies telefony i pytania, kiedy to się wreszcie skończy. Beznadzieja. Skandal i pośmiewisko z urzędu, panie sołtysie. 2020-06-07 09:13 9. Wstyd będę musiał zmienić zdanie o góralach 2020-06-07 08:20 10. Na taką liczbę turystów i przyjezdnych to jest puki co jak u Pana Boga za piecem. Chyba nikt nie myślał, że Podhale szerokim łukiem ominie?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP