Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

Reklama

2020-05-06 21:48:26

Bukowina Tatrzańska

Mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej pisze petycję do władz

Reklama

Chodzi o sprawę nocnego zaciemnienia, które władze wprowadziły na terenie Bukowiny. Petycję w tej sprawie napisał Wojciech Chowaniec.

O sprawie pisaliśmy tu: http://24tp.pl/n/67904

Poniżej petycja, którą mieszkaniec Bukowiny złożył w tamtejszym urzędzie: 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie mi następującej kwestii;

- od kilku dni obserwuję, iż w mojej miejscowości, czyli Bukowina Tatrzańska a tym bardziej na mojej w/w ulicy o godzinie 23.00 całkowicie  gasi się oświetlenie uliczne powodując bardzo dużą ciemność.

W związku z powyższym skierowałem telefonicznie pytanie do Władz Gminy Bukowiny Tatrzańskiej, co się stało? 
- czy jest problem techniczny oświetlenia ulicznego
- czy jest inna kwestia, o której nie wiem!

Od władz Gminy a dokładnie od Zastępcy Wójta Gminy, Pani Marii Kuruc usłyszałem odpowiedz, iż po pierwsze; informacje na ten temat są zawarte na stronie Internetowej Urzędu Gminy, po drugie; jest to jest działanie celowe, mające wpływ na obecną sytuacje epidemiologiczną w kraju oraz co najważniejsze, związane z oszczędnościami wydatków Gminy Bukowina Tatrzańska, a co za tym idzie z brakiem turystów-jak usłyszałem w odpowiedzi od Pani zastępcy.

Mieszkając w Bukowinie Tatrzańskiej prawie 50 lat, nigdy nie sądziłem, że dożyję takich czasów, iż Władza Gminy pozbawi mnie suwerennego życia w mojej miejscowości, różne kontrowersyjne władze rządziły w Gminie ale nigdy nie dochodziło do takich skrajności żeby po zmroku za sugerowano obywatelowi pozostanie w domu, (no niby oświetlenie uliczne gasi się całkowicie automatycznie o godzinie 23.00 ale jak mieszkaniec ma świadomość że„ jasne życie” się kończy o w/w porze to plany” luźnego” podejścia do życia musi inaczej układać, co nie jest pozytywnym elementem normalnego i swobodnego podejścia do życia). 

W czasach inwigilacji i komunizmu nie było aż tak drastycznych sytuacji żeby pozbawiać miejscowość i obywateli oświetlenia ulicznego, zawsze dbano o główne ciągi komunikacyjne, żeby były drożne, oświetlone a co za tym idzie poruszanie się nimi w porze nocnej było przede wszystkim bezpieczne i zadbane, nie wyobrażam sobie żeby powstała w porze nocnej jakaś przypadkowa niebezpieczna sytuacja, czyli jakiś wypadek lub pożar, jak wtedy działałyby służby ratunkowe, które niosą pomoc. 

Pora nocna w takiej sytuacji jest bardzo trudna dla tych służb, gdzie liczy się każda minuta czasu. 

Ideologia związana z ubezwłasnowolnieniem obywateli była dawno i mam nadzieje, że już nigdy nie wróci.

W Bukowinie Tatrzańskiej oświetlenie-natężenie światła głównej ulicy jest bardzo, ale to bardzo duże!!! Według, mnie, ale i pewnie wielu mieszkańców ulica jest za bardzo oświetlona, w pewnych kwestiach może to i dobrze!!!ale, nie musi tak być!!! rachunki za oświetlenie nocne na pewno są potężnym problemem a i obciążeniem dla budżetu Gminy!. Rozumiem, że są potrzebne oszczędności i zgadzam się z tym całkowicie, ale nie kosztem mieszkańców… 

Zmiany techniczne odnośnie oświetlenia nocnego ulic są na pewno potrzebne i muszą być dokonane w jak najszybszym czasie, modyfikacje polegające między innymi na zmniejszeniu ilości świecących lamp o godzinie 00,00 ale nie wyłączaniu lamp całkowicie. 

Bardzo dziwi mnie postawa Władz Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej, iż problemów związanych z przedmiotowym tematem nie zauważyła wcześniej, lampy w takiej formie świecą się już ponad 10 lat i zwykli mieszkańcy to zauważyli i z tego, co pamiętam z zebrań w Domu Ludowy na zaproszenie ówczesnego Wójta, sygnalizowali Władzy kilka razy, że jest „nie potrzebnie tak dużo światła” ale Władza nic z tym tematem nie robiła.

W obecnych czasach kiedy„ symbol jasności” jest potrzebny, który daje natchnienie do życia i motywuje !!!, Włodarz Gminy gasi ten symbol w imię „oszczędności i postaw skłaniających do zadumy i refleksji.


W obecnych czasach, gdzie w kraju ,jak i na całym świecie występuje bardzo duży problem  epidomiologiczny, mieszkańcy poddawani są różnym sytuacja emocjonalnym, działa na nich potężny stres związany z dalszym życiem ,niektórzy mieszkańcy maja bardzo duże problemy psychiczne związane z kwarantanną, oczekują bardzo różnej i przemyślanej pomocy od Państwa a w szczególności od Władz miejscowości gdzie mieszkają !!!! a tu co władza
robi ???, władza pozbawia obywateli w Bukowinie Tatrzańskiej nadziei życia, nadziei-jaką jest światło-jasność. 

Oświetlenie nocne najważniejszych ciągów komunikacyjnych, ulic daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, niweluje patologie i co najważniejsze nadaje, w trudnych czasach sens życia. W moim odczuciu, jak i na pewno wielu mieszkańców oszczędności są ważne i stosowanie ich nie wynika z problemów finansowych danej społeczności, ale wynika z dobrze zarządzanej infrastruktury gospodarczej czy ekonomicznej, każdy się chyba z tym zgodzi !!!!!

Wyżej wymieniona kwestia odnosząca się do oświetlenia ulicznego, daje poczucie mieszkańcom, iż autorzy tego beznadziejnego i bezsensownego pomysłu całkowicie zapomnieli o tym, że żyjemy w demokratycznym kraju i sugerowanie przez nich- obywatelom Bukowiny Tatrzańskiej(a może i innych miejscowości tej Gminy- nie wiem) jak mają żyć już dawno się skończyło. 

Swoboda przemieszczania się w czasach Pandemii nie jest ograniczona!!!, mieszkańcy, mogą się przemieszczać bez przeszkód o każdej porze, traktowanie przez Władze - mieszkańców jak zniewolone istoty jest nie do przyjęcia.

Analizują zachowanie Władz Gminy staram się zrozumieć ich podejście i pomysł- zakładam że chcieli dobrze !!!, ale poszło całkowicie, moim zdaniem w złym kierunku. Brak w tym pomyśle logiki i racjonalnego zachowania doprowadza do tworzenia braku zaufania i poparcia w wielu dziedzinach wspólnego życia na szczeblach- mieszkańcy a Władza, a to jest potrzebne do budowania wspólnych relacji między ludzkich, więź miedzy Władzą a obywatelami jest potrzebna dla budowania nowych pomysłów i kreatywności we wspólnym działaniu, co skutkuje pozytywnym nastawieniem obu stron do siebie.

Rolą Władzy jest pozytywnie nastrajać i obierać dobry kierunek działania w budowaniu wspólnego dobra a nie dążenie do konfliktów –rozumiem, że można popełniać błędy, ale negatywne sygnały trzeba szybko weryfikować i usprawniać. Władza powinna słuchać społeczeństwa-bo przecież przez to społeczeństwo została wybrana, natomiast podejmowanie działań drażniących powinno by konsultowane społecznie.

Temat związany z wyłączaniem oświetlenia ulicznego w ostatnim czasie (data od ok. 30 kwiecień-do obecnie) jest o tyle kontrowersyjny, nie logiczny, co bez sensowny- bo przecież nie po to przed laty została konstruowana infrastruktura techniczna oświetlenia ulicznego, żeby teraz oświetlenie całkowicie wyłączać i budować na fundamentach oszczędności i obecnej sytuacji epidomiologicznej w kraju, podstaw- uzasadnionego działania Władz Gminy Bukowina Tatrzańska.    

Ja, jako wieloletni mieszkaniec tej miejscowości wyrażam głęboki sprzeciw na działania rządzących gminą w w/w  kwestii i dołożę wszelkich starań, aby kontrowersyjne i nie logiczne pomysły były napiętnowane i niwelowane oraz w szybkim tempie dla dobra wspólnoty przeanalizowane i były szeroko warstwowe wyciągane wnioski.

Oczekuję od Władz Gminy ponownego przemyślenia, bezsensownego w/w tematu i szybkie podjęcie właściwych decyzji. 

Z poważaniem 
Wojciech Chowaniec

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
obserwator 2020-05-08 13:16:28
Do nick góral
Nie zgadzam się z tobą. Bukowina może jest na 2 miejscu
NAJBARDZIEJ ZAPUSZCZONĄ gminą na Podhalu , a może i w Małopolsce jest BIOŁY DUNAJEC
góral 2020-05-08 11:15:12
Co ma oszczędzać ,skoro nic nie daje w zamian .Jest to najbardziej brudna i zaniedbana gmina na całym Podhalu .Tu nic nie ma .Ani ścieżek rowerowych , ani kanalizacji .Wiele bym musiał wymieniać dalej .
Ale nie pomoże raz do roku TUR DE BALOON .
Taka prawda JESTEŚCIE NAJBARDZIEJ ZAPUSZCZONĄ gminą na Podhalu , a może i w Małopolsce .
Janusz 2020-05-08 09:08:08
Jest noc to musi być ciemno, takie jest odwieczne prawo natury.Jak jest akcja "zostań w domu" to sie siedzi w chałpie szczególnie w nocy, po co komu oświetlenie na drogach. Dobra decyzja władz zwłaszcza podczas pandemii. Dawniej nie było tak jasno po wsi i nikt sie nie burzył, ludziom sie w d...ach poprzewracało i chcą mieć w Bukowinie Las Vegas.Lampka w łape jak sie gdzie idzie w nocy i przynajmniej bedzie Cie widać. Zejdzcie na ziemie, chwile przysiedli w chałpach i szukają problemów, dzieciami sie trza zająć i robotom bo przy chałpie sie dość znajdzie u Wojtka tyz.Pozdrawiam
Ktoś 2020-05-08 08:53:27
W Białce na Grapie też nie świecą latarnie, Bukowina ostrzedza a mniejsze miejscowości gdzie indziej maja wiatraki żeby swiecilyblatarnie, w sumie nic nie naoszczedzaja, tylko może dość do jakiejś tragedii to w dedy im się otworzą oczy jak komuś się zamkną pozdrawiam
Luk 2020-05-07 21:19:25
Trza sobie latarkę na czoło sprawić
Opinia 2020-05-07 20:15:17
Jeżeli mamy gasic to gasmy w całej gminie czy państwie a nie oszczędzajmy tylko w wybranych miejscowościach danej gminy, w tym przypadku w Bukowinie T., dlaczego w tym samym czasie w Białce T. światła się palą w nocy? Tam nie trzeba oszczędzać? Przecież należy ona do tej samej gminy i podlega ona pod tą samą władzę. Również uważam że władza powinna budować relacje międzyludzkie a nie je niszczyć. A oświetlenie nocą powinno być, chocby słabe ale ma być bo z różnych powodów ludzie się przemieszczają, tym bardziej na głównej ulicy i w miejscach zabudowanych, gdzie nie ma chodników.
swojak2 2020-05-07 19:43:08
Przeczytałem te wszystkie komentarze za i przeciw i pragnę coś od siebie dodać. Otóż ktoś przed laty powiedział bardzo mądre słowa (które i dzisiaj są aktualne), że Polska to dziwny kraj. I z tym się chyba nie tylko ja, ale wielu innych zgodzi, że u nas nic nie może być wyważone tak jakby pośrodku, bo albo ,,wiśtia" albo ,,hejta", co doskonale zwłaszcza starsi (wśród nich i ja) pamiętamy z przeszłości. A teraz konkretnie. Ja także uważąm, że całkowite wyłączenie oświetlenia w godz j.w, to delikatnie mówiąc, chyba lekka przesada. Przecież można było się zastanowić, czy aby nie zastosować zasady, że ograniczamy ilość świecących się lamp lub zmniejszenia natężenia oświetlenia w poszczególnych lampach. Może ktoś z fachowców U.G. się wypowie, czy to jest możliwe. Kończąc, jako mieszkaniec ciągu ulic Długiej i Kościuszki, apeluję do Pana Wójta o przemyślenie tej opinii i pozytywne jej rozpatrzenie.
joka 2020-05-07 16:25:01
Tekst petycji pokazuje ,że Pan Wojciech nadaje się do pracy w gminie.
Ona 2020-05-07 15:28:24
Niech szanowny Pan wójt przedstawi na co pójdą te pieniądze z oszczędności za wyłączone światło??? Brakuje urzędnikom na wypłaty bo wpływów z podatków i opłat nie ma?? Światło zgasić szkoły zamknąć tyle umie ten Wójt.
uv 2020-05-07 15:00:02
Na Słowacji rząd rozpoczął oszczędności od siebie przeznaczając swoje wynagrodzenia na walkę z kryzysem. Zanim władza sięgnie do kieszeni obywateli powinna sięgnąć do swoich. Może dałoby się uzbierać na oświetlenie i parę innych rzeczy.
Janosik 2020-05-07 14:46:06
Cieszcie się ciemno ?? Nic nie widać można dużo łatwiej kraść !!!! Jak wyłączają lampy to pociąć na złom i cos wpadnie


Ale zabierajcie bogatym dawajcie biednym !!!
Wczasowiczka 2020-05-07 14:41:32
Popieram pana Wojtka. Nie macie argumentow to zaczynacie się czepiać jego osby osoby.. Na jakie slyszne cele hcn chcesz przeznaczyćl środki? Oprocz bezpieczenstwa nie ma nic ważniejszego . Może zamiast wyłączać całość oświetlenia warto pomyslec o wyłączeniu co drugiej lampy. Najwiecej tu chyba zabieraja glos tacy co wsiadaja w auto. Może trzeba sie zastanowić, że niektórzy wracaja nocą z pracy a tu ciemności i jeszcze brak chodnika. Ludzie przecież chyba jesteście z Bukowiny. Wspólnie dbajcie o siebie.
Jo 2020-05-07 12:05:01
Chowaniec na wójta to bedziymy mieć w gminie Las Vegas.
Janusz 2020-05-07 12:00:43
Czepios się oświetlenia ,a ciekawy jestek kielo z wos chodzi po Bukowinie po godz.23, a turystów tys narazie niy ma. Przydzie cas to włącom światło. A Ty Wojtku.... zajmij się swoimi sprawami bo z tego co się orientuję to trochę się dzieje u Tobie. A moze to Twoje niespełnione marzenia ? Przecie wciołes byc radnym ? Ale coby dostać się do gminy trzeba mieć więcej w głowie,a nie takie wypracowania pisać! To nie matura tu się nie licy ilość słów ino treść !
Tragifarsa 2020-05-07 10:19:11
Takiego masz Pan wójta jakiego sobie sami wybraliście. Przed wyborami gość zrywal plakat wyborczy, nagrał się A wybory i tak wygrał. Nie dziwota że czuje się chłop mocny i robi co uważa za słuszne.
Jarzyna Jan 2020-05-07 09:30:45
Panie Wojciechu,
Pana wypracowanie jest za długi, pełne powtórzeń i nudne. Otrzymuje Pan ocenę mierną (mocno naciąganą).
hcn 2020-05-07 09:27:26
Czy poczucie bezpieczeństwa tego pana jest warte tysięcy złotych wydanych na oświetlanie pustych nocy? Może lepiej wydać te środki na bardziej pożyteczne cele. A jak panu za ciemno, to może sobie ten pan kupić porządną czołówkę lub latarkę i spacerować całą noc do woli!
Tak na marginesie, to warto aby również inne gminy pomyślały o takich oszczędnościach, bo intensywne oświetlenie nocne jest marnotrawstwem energii elektrycznej i dodatkowo ma zły wpływ zarówno na rytm dobowy człowieka jak i świat przyrody.
Nie wspominając o tym, że współczesny człowiek nie wie już jak wygląda prawdziwe nocne, rozgwieżdżone niebo. Takiego nieba praktycznie już w Europie zachodniej i środkowej nie ma, jedynie jego namiastka została na wschodnich krańcach naszego kraju.
strażak 2020-05-07 09:12:04
O jacy sami magistrzy się znaleźli . Zawsze się do pierdołek czepiacie .To nie matura , żeby pisać .Grunt , że każdy wie o co chodzi . Ja akurat chodzę nocą , dla przyjemności i zbijania kalorii .Popieram z całego serca Pana Wojciecha .Może najwyższy czas wywieść na taczce tego pełnego aroganci i buty wójta z bożej łaski
Akiva 2020-05-07 09:06:14
Decyzja wójta jest wyjątkowo arogancka. Brak uzasadnienia popartego argumentami pokazuje, że wójt (dziedzic?) nie odrobił lekcji z demokracji. Skoro nie ma argumentów to nie ma nawet z czym dyskutować. Można domyślnie przyjąć, że chodzi o argumenty ekonomiczne czyli oszczędności. W takim razie mieszkańcy oczekują programu oszczędnościowego popartego wyliczeniami (proszę odrobić lekcję z matematyki).
Wicek 2020-05-07 08:01:04
Dobrze chłop gada, polać mu.
Widzę że urzędnicy są aktywni na forum.
Jo 2020-05-07 06:26:20
Nie ma chłop roboty to szuka problemów.
Ja 2020-05-07 05:50:58
Zazdroszczę problemów.
Ciekawski 2020-05-07 00:09:36
Masakra. Zawsze sie znajdzie ktos kto zacznie robic problemy z niczego i wszystko mu przeszkadza. Wez gosciu siadz w fotelu poczytaj ksiazke albo poogladaj tv a odczep ty sie od oswietlenia ulicznego.
takitam. 2020-05-06 23:36:12
w nocy sie spi i wiekszosc ludzi tak ma. zanim sie zasnie mozna potarmosic swoja luba/lubego ewentualnie, ale do tego oswietlenie ulic wcale nie jest potrzebne.
sąsiedni mieszkaniec 2020-05-06 23:14:26
Wybraliście du...a , to macie . Młody szczoch ,który myśli że wszystko mu wolno .Tyle w temacie
do JO 2020-05-06 22:41:32
Zgadzam się w 100 %. Tego się nie da przeczytać. No cóż, niektórzy mają "parcie na szklo".
JO 2020-05-06 22:35:39
Panu Chowańcowi przydałaby się edukacja. Składnia, błędy, żenująca interpunkcja... Pomijając formę: bełkot.
Żyjemy w coraz gorszych czasach. Ludzie nie wstydzą się swojej głupoty, a wręcz są z niej dumni.
Co do samego tematu: nie zajmuję stanowiska, bo jest jak z medalem.
stasek 2020-05-06 22:05:20
Panie Wojciechu moich kilka prostych mysli odnośnie wyłączania świateł:
1. Może władze chcą zwiekszyć przyrost naturalny i pobudzic mieszkańców do działania
2 .Może uczniowie i nauczyciele są przepracowani zdalna nauką online i chca odpocząć
3. Może szykuje się jakiś atak kosmitów i my o nim nie wiemy
4. Może korowirus boi się światła
5. Może zaświecą 10 maja jak pójdziemy do urn wyborczych
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 48 m kw., 2 pokoje, czynsz 1300 zł/m-c. Nowy Targ centrum. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  GOSPODARSTWO ROLNE. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie:www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Praca przy wylewkach potrzebny chłopak na łate z doświadczeniem praca od zaraz stawka 4zl za m/2 725 660 059 Zatrudnię cała brygade stawka do uzgodnienia. 725660059kamilsarna016@gmail.com
  Tel.: 725660059
  E-mail: kamilsarna016@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na podstawie umowy zlecenia RECEPCJONISTĘ / RECEPCJONISTKĘ. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 725 300 377. E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-pokojowe, Zakopane centrum - od zaraz - 889 475 783.
  Tel.: 889 475 783.
 • PRACA | dam
  Szkoła języków obcych CJO Progress z Nowego Targu zatrudni nauczycieli języka angielskiego. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 606480923m.nalepastopa@gmail.com
  Tel.: 606480923
  E-mail: m.nalepastopa@gmail.com
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ (13 zł/godz.) z doświadczeniem, językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. 533 226 109.
 • PRACA | dam
  BACHLEDA RESORT ZAKOPANE w centrum miasta zatrudni: POKOJOWĄ, HOUSEMANA, PRACOWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO. Szczegółowe warunki do uzgodnienia w trakcie bezpośredniego spotkania. Doświadczenie w pracy w hotelu na podobnych stanowiskach mile widziane. CV proszę przesyłać na adres: kkucharska@bachledaresort.pl, tel. 734 217 910 (pokojowe, houseman); amiler@bachledaresort.pl, tel. 604 955 260 (dział techniczny).
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH zatrudni POMOC KUCHENNĄ i DOSTAWCĘ. 664 023 298, 668 404 790.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat ,działkę lub cały apartamentowiec w Zakopanym. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska -widokowa działka inwestycyjna 4467m2 -sprzedam. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Praca na stolarni.Podwilk tel.603503944. 603503944
  Tel.: 603503944
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowo-budowlane "JANIK-BUD" oferuje prace: WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MONTAŻ PODŁÓG oraz BUDOWY OD PODSTAW. "SZYBKO, TANIO, SOLIDNIE." 533 133 493, k.janik67@interia.pl.
 • NAUKA
  LEKCJE, KONWERSACJE - JĘZ. ANGIELSKI I HISZPAŃSKI - ZAKOPANE - 608 250 751.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Szuka Ratownika Na Basen Hotelowy. Praca Od Zaraz Cały Rok. Wyżywienie i Zakwaterowanie. 601508758praca@grandstasinda.plwww.grandstasinda.pl
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
  WWW: www.grandstasinda.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Toyota RAV4, kolor srebrny metalik, rok produkcji 2002, 2.0 d-4d, SUPER STAN!!! 607553159masecek@gmail.com
  Tel.: 607553159
  E-mail: masecek@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM GÓRNE ZAKOPANE, MOŻE BYĆ DO REMONTU.TEL. 666535535
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-09-29 08:00 Zmierzch muzycznego świata (WIDEO) 2020-09-28 21:27 Rękodzieło łączy pokolenia 1 2020-09-28 21:00 Trwa akcja szczepienia lisów 2020-09-28 20:10 Marusynianki jadą do Tarnogrodu 1 2020-09-28 19:15 Spotkanie przy pianinie z Jerzym Chruścińskim (WIDEO) 2020-09-28 19:11 Stacja Zakopane 2020-09-28 18:32 Daniele spacerują po Bukowinie Tatrzańskiej 2020-09-28 18:01 Z Bartusiem Obrochtą w tle 2020-09-28 17:44 Mama i tata do aresztu, dziecko do pogotowia 2020-09-28 16:59 Akcja - kotłowa inwentaryzacja 5 2020-09-28 16:15 Armia dla JPII (ZDJĘCIA) 2020-09-28 15:29 Złodziej roweru poszukiwany (WIDEO) 2 2020-09-28 14:43 Kolejne zakażenia w domu pomocy społecznej 2020-09-28 13:58 Pijany weekend w Zakopanem. Turysta skakał po dachach samochodów 5 2020-09-28 13:16 Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem odwołane 2020-09-28 12:38 Tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny - które badanie wybrać 2020-09-28 12:37 Były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma koronawirusa 7 2020-09-28 12:31 Przed nami deszczowe dni, ale weekend powinien być w miarę słoneczny 2020-09-28 11:45 Policjanci ukarali mandatem mężczyznę, który odpalał fajerwerki 4 2020-09-28 11:00 Jazda „podlewana” i bum... 2020-09-28 10:43 17 nowych zakażeń na Podhalu. W powiecie tatrzańskim więcej niż w nowotarskim 2 2020-09-28 10:00 Uwaga kierowcy - korki na Niwie 2020-09-28 08:58 Śmiertelny wypadek rowerzysty w Czarnej Górze 5 2020-09-28 08:00 Moje Podhale w wizji Marii Mrożek 2020-09-27 21:45 Lotnisko z widokiem na Tatry 5 2020-09-27 21:02 Dwukrotne wykopki w ulicy Krzywej - winne były procedury 6 2020-09-27 20:05 Ponad 300 tys. zł strat z powodu pandemii odnotowało MCSiR 2 2020-09-27 19:01 Przestaje istnieć zespół „Małe Podhale” 3 2020-09-27 18:00 13,5 tys. zł miesięcznie dla syna i synowej radnego 9 2020-09-27 17:04 Rynek i kostkowy remont bez końca 1 2020-09-27 16:02 Pokłon Orawie (WIDEO) 2020-09-27 15:15 8 lat i dość - telebim zniknie z nowotarskiego rynku 4 2020-09-27 14:30 Jubileuszowy dąb (WIDEO) 2 2020-09-27 13:45 Znów niespokojny dzień za naszą wschodnią granicą (WIDEO) 1 2020-09-27 13:30 Nowe parkingi przy kolejowym dworcu 2 2020-09-27 12:40 Wypadek w Białym Dunajcu tworzą się korki 2020-09-27 12:15 Wójt z trzema stypendiami dla uczniów 2020-09-27 11:30 Daniele uciekły z hodowli 1 2020-09-27 10:57 Kolejna śmierć zakażonego Covid-19 w powiecie tatrzańskim 2 2020-09-27 10:50 Kolejka do kolejki coraz dłuższa 1 2020-09-27 10:30 Słuchacze rozpoczęli zaoczną naukę 2020-09-27 09:20 A co tam u Was w dolinach? Bo w Tatrach słońce (WIDEO LIVE) 2020-09-27 09:01 Krościenko miastem? Sołtys zapuka z ankietą 11 2020-09-27 08:02 Przez facebook do serca 3 2020-09-26 21:40 Przejście najtrudniejszego fragmentu Orlej Perci (WIDEO) 3 2020-09-26 21:02 Weekendowe objadanie na miejskim Rynku 2020-09-26 20:30 Rohackie Stawy czekają na was (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2020-09-26 20:28 Seria fajerwerków w Białym Dunajcu 4 2020-09-26 19:30 Jacek Cygan w "Sokole" 2020-09-26 18:48 Morawczyna
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-09-29 06:57 1. Za to uwielbiam Unię, na takie .... pieniądze ochoczo daje. 2020-09-29 05:50 2. a ja sie pytam gdzie miał skakać??? jak na skoczni sniegu nie było! 2020-09-28 23:12 3. @M. W pewnym sensie piszący do Ciebie ma rację bo w Szczawnicy układ komunikacyjny nie istnieje. To co jest, jak rozmawiałem z mieszkańcami to pozostałość po komunie, mówią że dobre i to, bo nie wiadomo co by było. 2020-09-28 23:10 4. Zgadzam się z przedmówcami: zdecydowanie za późno. To powinien być pierwszy krok zanim wdrożone zostaną programy wymiany. Jednak lepiej późno niż wcale. Będziemy czarno na białym wiedzieć, za ile wieków, przy obecnym tempie wymiany, pozbędziemy się kopciuchów. Czy będzie to zanim w Polsce wyczerpią się pokłady węgla, czy później. 2020-09-28 21:50 5. Do m poszerzyć mówisz z pewnością przy tej ulicy nie mieszkasz. Żeby poszerzyć trzeba ludzi wysiedlić z ich własnych domów. 2020-09-28 21:08 6. Co trzeba mieć pod kopułą żeby tak się zachowywać...? 2020-09-28 21:06 7. Do "córka 50 lat..."-nie chodzi mi o wykoszenie trawy na samej Jarmucie ,tylko łaki wokoł Jarmuty.A propo-tez schodzilam i wychodzilam z kazdej strony.Nie ublizaj mi że pisze bez okularow i że nie chodze po górach,bo skad to mozesz wiedziec,a moze chodze wiecej jak ty.A o dbanie o gore Jarmuta to sami jestesmy winni-gdzie sa wlasciciele zeby uporzadkowali swoj teren??????Jak cos sie zaczyna robic to dopiero wtedy podnosicie wielka wrzawe!!!!!Zacznijcie sami porzadkowac dojscia to nie bedzie sprawy. Drugi komentarz do mnie- co piszesz zebysmy poszerzyli droge od Barychowa do Malinowa.Nie jestem za to odpowiedzialna.Sam wybierasz radnych i burmistrza czy wladze powiatowe to do nich sie zwroc a nie do mnie. Co ma"piernik do wiatraka"????? 2020-09-28 20:23 8. Informacja dla niezorientowanych: Przy wejściach różnego typu nieruchomości wciąż można znaleźć tablicę informującą o ciszy nocnej obowiązującej od 22.00 do 6.00 rano. Wielu sądzi, że hałasować, imprezować czy remontować w innych godzinach można w zasadzie bez umiaru, ważne, by nie przekroczyć wyznaczonych godzin. Art. 51. kodeksu wykroczeń mówi, że "kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Do zakłócania porządku może być każde zachowanie o dowolnej porze. Nie możemy z góry zakładać, że hałasując o 14 czy 18 nie zakłócimy - w ocenie innego mieszkańca tej samej nieruchomości - spokoju. Może wreszcie odpowiednie urzędy zaczną podejmować kroki w tym kierunku bo wygląda na to, że "przedsiębiorcy" i ich "goście" uzurpowali sobie prawo do zawłaszczenia naszego miasta. 2020-09-28 20:20 9. Spokojnie, mój komentarz nie ma na celu ataku ani nie jest formą pretensji. Co chwilę po prostu pojawia się argument, że "w Krościenku nie ma rolników", a tak na prawdę nikt nie przeprowadził konretnej analizy ile osób ta zmiana dotknie (i tutaj oczywiście pretensje do Wójta, nie do Pana). Pojawił się pomysł, który jest zachwalany na prawo i na lewo, dobrze byłoby również uświadomić mieszkańców jakie są minusy takiego rozwiązania. Oczywiście zapewne jest więcej gospodarstw rolnych na Krośnicy czy w Grywałdzie (gdzie de facto ta zmiana ich nie obejmie) ale w innych sołectwach również są. Dlaczego więc utrudniać życie mieszkańcom i wyrządzać im w sumie w pewnien sposób krzywdę? Proszę pamiętać,że nie mówimy tylko o zwoleniu z opodatkowania. Wiele osób (chcąc legalnie wynajmować pokoje) będzie musiało zarejestrować działalność co wiąże się z opłacaniem składek do ZUS - jest to spore obciążenie, wielu osobom po prostu może się to przestać opłacać i zrezygnuje z tego typu działalności. Oczywiście wieksze pensjonaty na tym zyskają, budżety domowe osób prywatnych na tym stracą. Czy jest to wyrządzanie szkody mieszkańcom, którzy wynajmują pokoje w ramach agroturystyki? TAK. A w imię czego? Argumentacja Pana Wójta w żaden sposób do mnie nie przemawia i jest szczerze powiedziawszy bezsensowna (pozostawię bez komentarza, bo musiałby powstać elaborat). Czy przypadkiem decyzje Rady i Wójta nie powinny być w interesie mieszkańców? Coraz bardziej mam wrażanie, że Krościenko ma być dla turysty (dla którego w sumie bez znaczenia jest czy przyjeżdża do miasta, czy na wieś), a nie dla miejscowych. 2020-09-28 20:13 10. Sam jakie zapisy dlo aktorow z innyk wsi?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania