Reklama

2020-10-26 09:19:41

Reklama

Pod Giewontem

Dziś zablokują Zakopane

Już blisko pół tysiąca osób jest zainteresowanych udziałem w ulicznym proteście kobiet.

Hasztagi #piekłokobiet i #tojestwojna firmują kolejną akcję protestacyjną, jaka szykuje się pod Giewontem. 


Dziś o godz. 15 społeczność na fb zachęca do udziału w blokadzie miasta, która nastąpi na skrzyżowaniu Alei 3-go Maja z ulicą Kościuszki. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu samochodowym, ponieważ już w tej chwili zainteresowanie udziałem w proteście wyraziło blisko pół tysiąca osób. 

To kontynuacja sobotnich protestów, które były wyrazem oburzenia na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, po której w Polsce drastycznie zaostrzyły się przepisy antyaborcyjne. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
masz babo placek 2020-10-26 19:53:19
oszołomka, "Kraju nie podpalaj, wojny nie wszczynaj," - właśnie twój pupil przypomniał sobie stare dobre czasy i robi powtórkę ze stanu wojennego. Chyba nie odrobił lekcji do końca.
SOLIDARNOŚĆ!!!
iga 2020-10-26 19:50:42
Jak kobieta zawalczy o siebie i swoje sprawy to jest materialistką i egoistką. Powinna siedzieć cicho i przyjmować wszystko z dobrodziejstwem inwentarza. Talibanem to zalatuje, a tu przecież sami katolicy i to najlepszego sortu. Natomiast jak facet od babki kopa dostanie, to świecie płacz nad nieszczęśnikiem. Pewnie, że w życiu są rozczarowania i to nie jest tajemnicą. Podejmujemy decyzje ( komuś się mogą nie podobać ) i ponosimy konsekwencje swoich działań. Jeszcze nie było tak aby wszystkim było dobrze, takie życie. Awantura o zaostrzenie prawa aborcyjnego rozwija się ale przecież ten kompromis aborcyjny wypracował Lech Kaczyński i do tej pory to działało. Komuś nagle zaczęło przeszkadzać prawo, które działało.
maktostaki 2020-10-26 19:29:50
Do oszołom I ona
hahahaha zmuś mnie! Wyciągam do Ciebie rękę. Współczuję Ci serdecznie, bo rozumiem Twoją frustrację. Jesteś brzydka?, gruba?, glupia?, samotna?, przez nikogo nie kochana? dziewczyno - zadbaj o siebie. Życie jest piękne! W końcu nie jesteś ofiarą aborcji....hahahaha
oszołom i ona 2020-10-26 18:39:25
z boku, maktostaki, Piotr, masz babo placek i wszyscy PO zostali, skoro nie dociera do was kulturalna i grzecznościowa prośba, użyje waszego języka: jak się wam tutaj nie podoba, to Wypierd.....lać! Wydup....cać!
Do prostaków tylko tak, inaczej do was nie można!
kajko i kokos 2020-10-26 18:26:49
@iga, rozczarowania w związkach zdarzają się z jednej i z drugiej strony. Nie znaczy to że któraś z tych stron ma być ważniejsza i mieć większe prawa. Żądasz uczciwości, wsparcia, empatii, to sama taka bądź a nie obarczaj winą wszystkich do koła bo myślisz tylko o sobie, żeby Ci było dobrze i wygodnie. Jeśli podchodzisz do życia materialistycznie to nie dziw się że życie wystawia Ci rachunek.
iga 2020-10-26 17:57:21
do @gaz: Zła kobieta się przytrafiła i żal pozostał. Jednak więcej razy to kobiety kiepsko wychodzą gdy liczą na facetów.
do @facet: Może potrzeba więcej szczerości, a nie grania roli fantastycznego gościa i też problem złych mężczyzn zniknie.
facet 2020-10-26 16:32:10
Do Pani @iga może czas pomyśleć wcześniej przed kim nogi rozkładamy i problem złych mężczyzn zniknie.
qaz 2020-10-26 16:29:38
@iga "Dlaczego facet nie ma problemu jak wyskakuje z kasy i kupuje nowy samochód, modne ciuchy, markowe kosmetyki lub alkohol ale ma problem jak ma wyskoczyć z kasy na utrzymanie własnego dziecka?" - bo decyduje o tym ? A co do dziecka pozbawiasz go decyzji ? To miała być WSPÓŁodpowiedzialność.

"Czasem znajdzie się taki mocarz, co ma poczucie obowiązku i chce uczestniczyć w podejmowaniu decyzji ale robi się problem i wielki lament na cały świat jak kobieta podziękuje za troskę i nie pada z wdzięcznością do stóp." - znaczy jaki problem ? Troska Ci mało ? Pomoc ? Czego jeszcze trzeba ? A jak facet na rączkach nosi to się należy czy jak ? I jeżeli piszesz o "padaniu do stóp" to już widzę relacje w tym związku - po grzyba jeszcze siedzą razem ? Łaskę ktoś komuś robi ?

" Faceci ( oczywiście nie wszyscy ) unikają odpowiedzialności i podejmowania decyzji w trudnym temacie nieplanowanej ciąży, a tym bardziej gdy na świat ma przyjść chore dziecko." - a jak dziecko rozwija się dobrze, a kobieta chce "robić karierę" to także "jej macica" i pasuje usunąć. Dlaczego nie taki przypadek ? Bo ja tu nie widzę rozróżnienia czy ktoś chce cofnięcia rządowych głupot do stanu poprzedniego czy też przepisów irlandzkich ...

Złośliwie odpowiem tak jak mnie jedna feministka odpowiedziała - od tego są sądy ! A że bujasz się tam parę lat i nie masz egzekucji to problem sądów przecież. Bo to jak facet się buja to tak jest, a kobieta ma mieć na gotowo.

Dawno temu musiałem podjąć swoją decyzję. Dlatego zakończmy tę dyskusję.
, osiol 2020-10-26 15:59:38
Orzeczenie jest tylko kropla która przelewa czarę goryczy czy Ci wszyscy nawiedzeni nie noga się gdzieś wyprowadzić....... Wszyscy chcą mi zabrać albo wolna wolę albo wolność wyboru albo pieniądze i jakąś grupa nacisku powoli krok po kroku powoli....... To tak jak z nauczaniem Religi pierwsze tylko w szkołach i za darmo a jak po kilku latach wygląda ok30tys księży zarabia świetnie a 30tys ratowników medycznych kiepsko jeszcze trochę i mochery pomników papieża będą pilnować dzień i noc a rząd trzeba zapytać kto im pozwolił z naszych podatków wypłacić sobie premie kto pozwolił aby zamiast na szpital szło na kościół kto im pozwolił bydło czeka na zabieg latami a oni w klinice MSWiA z rodzinami się leczą o rządowych ośrodkach wypoczynkowych np w Juracie..... Obudź się narodzie i myśl gdzie ty w tym wszystkim jestes
Piotr 2020-10-26 15:12:46
Do "oszołom i ona":
Ad.1. Się nie martw. Każde rządy maja to do siebie, że się kiedyś kończą. KAŻDE!
Ad.2. Dostosowywanie do sytuacji ma w Polsce długą tradycję. Znam kilku takich co jakoś tak dostosowuje się zawsze. I wiesz, jak patrzę na starych SB-ków co to są teraz kościelnymi to słowo przystosowanie ma u mnie pejoratywne znaczenie.
Ad.3. Parę lat temu był taki minister zdrowia o pięknym szlacheckim nazwisku, co to powiedział coś podobnego młodym lekarzom na stażu. I wiesz co, rezydenci się dostosowali do zalecenia. Wyjechali tłumnie, a Szwecja chce postawić owemu ministrowi pomniki przy każdym szpitalu. Taki dzielny był. No zuch po prostu. Dzisiaj ten sam miły Pan, już w randze wojewody, szuka lekarzy do pracy przy covid biadoląc, ze ich brakuje. No popatrz ty się, jaki biedny z niego misiu.

Podsumowując: Nie bądź pewien, że zawsze będziesz u władzy. Nawet jak się przez przypadek "dostosujesz" to i tak ludzie Ci tego nie zapomną. Twarz można stracić tylko raz, zapytaj lokalnego Posła.
z boku 2020-10-26 15:10:52
oszolomie

Wygrac wybory nie uprawnia nikogo do pomiatania nawt 49% spoleczenstwa ale...... nie zapomnij przyjac do wiadomosci ze rzadzacych nie popiera 51% spoleczenstwa bo to tylko odzwierciedla wybor bioracych w glosowaniu. Nie zapomnij policzyc glosow fanatykow ktorzy bedac wyznawcami pisu zasiadali w komisjach wyborczych i falszowali karty wyborcze. (Na karcie gdzie glos byl oddany na Trzaskowskiego dopstawial 2 krzyzyk na dude,To jest udowodnione) Jeden taki glos zmarnowany(sfalszowany) nalezy pomnozyc przez 2 i sume pomnozyc dowolnie wg interpretacji wszak ni wszystkich fanatykow sie nie udalo wylapac, Ale mozna stwierdzic z cala pewnoscia ze nie byl to odosobniony przypadek. Skonczyl sie PZPR skonczy sie pis dlatego zapamietaj swoje slowa do momentu az stad wyjedziesz po nastepnych wyborach. Do granicy z bialorusia masz blisko.
Pozostala jedna wazna kwestia. Jezeli sie wypowiadasz na moj temat to nie rob smrodu jak kaczynski z konferencja prasowa ze powie co chce i idzie dalej knuc jak tu kogo ud...ic. Co masz mi do zarzucenia?? Odnies sie do slow ktore napisalem .
maktostaki 2020-10-26 15:07:25
#oszołom i ona
"... spakuj się i wyjedź"... A jeżeli nie wyjadę z mojego domu i kraju, to co? Powiesz mi, co mi zrobisz ? Zamkniesz mnie w jakimś obozie ? Rozjedziesz mnie czołgiem? No co mi chcesz zrobić, jeżeli nie wyjadę? :-) Ja Ciebie toleruję i nie każę Ci porzucać swojego domostwa, a mógłbym bo chyba byłem tu pierwszy...
masz babo placek 2020-10-26 15:06:50
Oszołomka, Twoje narodowo-katolickie skarlenie reakcyjne jest konserwatywnie sfrustrowane.
Idź ty do lasu z workiem kamieni i tam się wyładuj. Jest wiele sposobów rozładowania agresji i frustracji. Niekoniecznie wyżywaj się na słabszych od siebie. Jeśli masz jakieś kompleksy to są od tego lekarze i specyfiki. Dzwoń na infolinię, tam Cię pokierują: 800120289.
oszołom i ona 2020-10-26 14:51:38
B.B, jak "MANY" DOSC GLUPOTY PISOWSJIEJ I ICH ZWOLENNIKOW, to:
1). Wygrajcie wybory.
2). Dostosuj się do istniejącej sytuacji i przyjmij do wiadomości, że teraz rządzi konserwatywna prawica.
2). Jak nie potrafisz, albo nie chcesz się dostosować, spakuj się i wyjedź.

Kraju nie podpalaj, wojny nie wszczynaj, bo może się to w końcu dla ciebie i dla takich jak ty, ŹLE SKOŃCZYĆ i ŹLE SIĘ SKOŃCZY! Nasza cierpliwość, tolerowanie i akceptowanie zdziczenia, chamstwa oraz rozwydrzenia też ma swoje granice!
@antykancelista, @z boku, was też się to tyczy.
iga 2020-10-26 14:40:18
do @gaz: Kobiety dlatego są silne, bo nie mają innego wyjścia. Z problemami zostają same i mogą liczyć jedynie na siebie. Faceci ( oczywiście nie wszyscy ) unikają odpowiedzialności i podejmowania decyzji w trudnym temacie nieplanowanej ciąży, a tym bardziej gdy na świat ma przyjść chore dziecko. Czasem znajdzie się taki mocarz, co ma poczucie obowiązku i chce uczestniczyć w podejmowaniu decyzji ale robi się problem i wielki lament na cały świat jak kobieta podziękuje za troskę i nie pada z wdzięcznością do stóp.
Odpowiedz na jedno pytanie: Dlaczego facet nie ma problemu jak wyskakuje z kasy i kupuje nowy samochód, modne ciuchy, markowe kosmetyki lub alkohol ale ma problem jak ma wyskoczyć z kasy na utrzymanie własnego dziecka?
Kibol 2020-10-26 14:40:02
Dlaczego tak wiele osób chce móc zabijać nienarodzone dzieci. To niby ma być sposób na mniejsze cierpienie matek. Dziecko jest wyciągane w kawałkach, w ogromnym bólu i niby tego chcą matki i społeczeństwo. Gdzie są chrześcijanie?
prosik 2020-10-26 14:29:50
@B.B.
Jestem zagorzałym przeciwnikiem PiS. Nie chcę też nikogo wyzywać i obrażać - tak jak robisz to Ty, zapewne w imię demokratycznych, tolerancjonistycznych i wolnościowych ideałów.

Po prostu nie chcę żeby mi ktoś drogę publiczną blokował. Moja ocena tych "protestów" nie ma w tym kontekście żadnego znaczenia.
Piotr 2020-10-26 14:21:38
Hehe, odnalazł byś się w Ormo drogi "prosiku".
reter 2020-10-26 14:18:08
co się stało z polskim społeczeństwem... :(
B.B 2020-10-26 14:13:43
Prosik
Czytałam twój komentarz i nie mogę się przestać śmiać...
Ty konfidencie jeden...
Pożyteczny idioto pisowski
Policja i straż miejska, straz pozarna, żony sędziów być może wraz z sędziami ida z nami...
NARODZUE OBUDZ SIE...!!!!
MANY DOSC GLUPOTY PISOWSJIEJ I ICH ZWOLENNIKOW
highlanders 2020-10-26 14:10:57
czerwona zaraza - najpierw krzyczy ze pandemia zdziesiątkuje naród by za chwile w szycie tej pandemii wychodzić na ulice i krzyczec ze chcą mordowania nienarodzonych dzieci najlepiej do ostatniego miesiąca ciąży, płaczą, ze są prześladowani by potem atakować świątynie chrześcijańskie - ot tacy hucpiarze
Mic 2020-10-26 14:06:29
Przykro czytać, że tyle ludzi daje się zmanipulować i skacze sobie do gardeł. Zwolenników protestów i zarazem, jak mniemam, zagorzałych przeciwników PiS - rozczaruję: robicie dokładnie to, o co rządzącym chodzi, czyli okopujecie się po przeciwnej stronie barykady.
qaz 2020-10-26 14:04:19
@iga - "Dlaczego jesteście panowie w szoku, że kobiety są silniejsze od was i jak idą na wojnę, to jeńców nie biorą?!" - dziękuję . Właśnie wyjaśniłaś mi wszystko :) Dokładnie o to mi chodziło. Czyli liczy się WYŁĄCZNIE Twoja decyzja. Czy dziecko zdrowe czy chore czy facet chce czy nie chce tego dziecka. Facet nie ma zdania ma tylko wyskakiwać z kasy. Po co wam faceci ? Jako bankomat ? EOT.
z boku 2020-10-26 14:03:49
xyz
Zagalopowales sie facet. Dlatego tez smiem ci zadac pytanie 1) usuniecie ciazy zdrowej ale z gwaltu jest ...czym???(odpowiadajac odpowiedz dokladnie zebym cie nie musial poprawiac jak odpowiesz pokretnie)
2)Uboj rytualny na rynek krajowy i export.(okresl roznice cierpienia zwierzat)
3) Rytualny uboj drobiu a innych zwierzat (roznica cierpienia)
4) Zwierzeta futerkowe (cel hodowli, wplyw stresu i warunkow bytu zwierzat na zysk i oplacalnosc.Reasumuj cel kredytow i podatkow ktore trzeba zaplacic.)
5) Pomoc panstwa w wychowywaniu osob uposledzonych i twoj osobisty i bezinteresowny wklad w ta pomoc
6) Przypomnij wszem i wobec jaka byla reakcja premiera ktory zapewnial niepelnosprawnego chlopaka o zejeciu sie ich problemami ale tlumaczyl zawilosc i dlugotrwaly proces legislacyjny kiedy chlopak odpalil ze potraficie ustawy napisac i przeglosowac w ciagu jednej nocy . (opisz jego mine i slowa ktore wypowiedzial)
7) Czy jestes w stanie opisac zachowanie i jego mine w czasie przegladania atlasu kotow w sali obrad Sejmu Rzeczypospolitej szeregowego posla??(znanego cynika ,hodowcy jednego kota ktory w domu przestal sypiac )
prosik 2020-10-26 13:44:59
Odnośnie jeszcze dzisiejszego planowanego wydarzenia zwracam się do KPP Zakopane z apelem o poniższej treści:

"W związku z planowanym na godz. 15:00 w dniu 26.10.2020 r. "protestem" mającym polegać na blokadzie miasta, która ma nastąpić na skrzyżowaniu Alei 3-go Maja z ulicą Kościuszki w Zakopanem bardzo proszę o podejmowanie interwencji i karanie każdego, kto będzie brał udział w tamowaniu lub utrudnianiu ruchu, grzywną nałożoną w drodze mandatu karnego za wykroczenie z art. 90 Kodeksu wykroczeń. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu proszę kierować wnioski o ukaranie do sądu.

Proszę nie dać się sparaliżować poprawności politycznej i presji zdziczałego tłumu.

Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że ignorowanie tego planowanego chuligaństwa, tolerowanie ulicznej bandyterki i odstępowanie od czynności służbowych stanowić może  przestępstwo z art. 231 § 1 Kodeksu karnego - niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego."
jakis tam 2020-10-26 13:40:57
widac na odleglosc, że to akcja odgórnie sterowana- ktoś tym dyryguje. pijar i te reklamy.... skąd na to pieniądze mają?a mlodzi im pasują bo są nieświadomi.. ehhh
iga 2020-10-26 13:38:55
do @gaz: kobieta nie jest wiatropylna i sama sobie dziecka nie zrobi, więc odpowiedzialność za nowe życie rozkłada się na dwoje dorosłych i myślących ludzi. Tak z ręką na sercu: ilu facetów staje na wysokości zadania i bierze pełną odpowiedzialność za konsekwencje erotycznych uciech? Może 5%, a może nie. Nawet niby kochający mężowie zwijają żagle jak kobieta rodzi niepełnosprawne dziecko ( i nie mówimy tu o poważnych wadach ). Taki straszny ból jak facet musi z kasy wyskoczyć aby zapewnić zdrowemu dziecku byt, a co dopiero gdy dziecko jest chore i wymaga stałej opieki specjalistów, respiratora lub innych urządzeń ułatwiających przeżycie kolejnego dnia. Kobiety zostają same z ręką w nocniku i muszą podejmować trudne decyzje oraz brać się z życiem za bary. Dlaczego jesteście panowie w szoku, że kobiety są silniejsze od was i jak idą na wojnę, to jeńców nie biorą?!
Nadal twierdzę, że to jest dla odwrócenia uwagi. Pewnie za chwilę usłyszymy, że wzrost zachorowań i zgonów jest winą protestów kobiet, a nie winą rządzących i ich zaniedbań.
kapitan morgan 2020-10-26 13:35:21
Popieram akcję kobiet. Wulgaryzmy w różnym stylu wyszły od aparatczyków PiS nie ustępują równie duchowieństwu jak nie postawią na swoim.
ktoś 2020-10-26 13:13:08
to będzie wydarzenie religijne więc przepisy covidove nie mają zastosowania tak jak w Wadowicach na koncercie TVPis zorganizowanym z okazji którejś rocznicy urodzin kogoś
z boku 2020-10-26 12:55:47
Pozwole sobie przypomniec co nie ktorym ze prawo wlasnosci macicy a wspolodpowiedzialnosc tego co sie w niej zmajstrowalo to 2 rozne sprawy.
Ktos juz tu doradzil i ja wam chce cos doradzic. Komunisci stracili wladze bo walczyli z kosciolem,pisiory straca wladze bo walcza kosciolem. Zapomnieli ze Polak to Polak. Dlatego nie protestujcie w kosciolach. Ci ktorym przeszkadzacie w maszach i nabozenstwach w wiekszosci popieraja protest ale widzac was protestujacych w kosciele to was nienawidza. Nie mozecie sobie pozwolic na zadne akty wandalizmu (malowanie na murach czy oblewanie farba pomnikow) Calkiem mozliwe ze wandalizm nie jest waszym pomyslem wszak klamczynski to doktor z czerwonej uczelni ktora jednego jedynego studenta dala Polsce nie skazonego komunizmem. on wie ze prowokacja i podstep sa najlepszym sprzymierzencem w walce z oponentem. To Kobieta musi urodzic,Ona musi to widziec i Ona czesto zostaje z tym do konca jego dni.Najmniej do powiedzenia maja w tej sprawie ksieza i bacie po 40. Ktora z nich kiedykolwiek powiedziala,,nie usuwaj jak urodzisz ja go wychowam "
antykancelista 2020-10-26 12:54:13
prosik
a może byś tak zacytował Konstytucję, którą twoi klęczący bohaterowie tak chętnie łamią.......
Jak wam nie wstyd ! 2020-10-26 12:51:34
Mam przed oczami członków PISu z mojej okolicy i mam wrażenie że coś we mnie pękło. Mam odruch wymiotny, druga PZPR. Jak masz legitymacje partyjną to możesz wszystko ,krytykujesz to coś znajdziemy na ciebie.!!! Przecież na każdego coś można znaleźć.
antykancelista 2020-10-26 12:50:12
Adam
to że na Podhalu jest was większość z nosem w pewnej części waszego prezesa nie jest tajemnicą ale wśród normalnych ludzi jesteście jednak mniejszością miej tego świadomość....
XYZ 2020-10-26 12:47:21
Decydowanie o ludzkim życiu nie należy do łatwych. Nie mniej jednak chyba zaczyna się na prawdę źle dziać, skoro kobiety - Polki walczą o możliwość zabijania SWOICH chorych dzieci. Zapytam wprost, czy którakolwiek z Was byłaby zadowolona gdyby ktoś zdecydował o tym, że trzeba Was zabić...? Dobrze się krzyczy na Facebooku i protestuje na ulicach, tylko żebyście Drogie Panie nie zaszły z tym za daleko i boleśnie nie przekonały się o tym, że to niestety nie Wy jesteście panami życia...
prosik 2020-10-26 11:37:09
Czy na ołtarzu walki o aborcję i postęp położona została wolność słowa ?
Truteń 2020-10-26 11:30:30
Pytanie do zwolenników PiS - dlaczego wasz wódz tak nienawidzi Polaków? A szczególnie kobiet?
Bo żeby w szczycie pandemii wyprowadzać naród na ulicę to trzeba naprawdę nienawidzić własnych rodaków.
Góral zakopianczyk 2020-10-26 10:55:00
Ikokosz...zamilcz i schowaj się w domu cykory tak maja.... kup kota i glaskaj... "brzydko ludzie mowili i ktos poirytowany!!! Wlacz tv i zobacz jakiego języka używają ludzie twojego pokroju... KOBIETY DO BOJU !!! JESTESMY Z WAMI I Z POLSKA !!!!
qaz 2020-10-26 10:48:38
@iga - znam takich co po przeczytaniu Kodeksu Rodzinnego odpuścili wspieranie :) Swego czasu też prowadziłem dyskusję z taką jedną co twierdziła, że "macica jest moja" i decyzje związane z nią. Tylko jak poszło o pieniądze (przy tym) to facet ma płacić. Jakby seks uprawiała pod przymusem tudzież po pijaku. Bo jak decyzja to twoja, a jak pieniądze to moje dla ciebie :) Więc decyzyjności nie mam, ale jak co to mam wspierac ?

To tak na całkowitym marginesie tego tematu.
Czytelnik 2020-10-26 10:48:01
Brawo popieram 100%w końcu to nasze brzuchy i nikt nie ma prawa za nas decydować kto nam później pomoże z ta trauma po urodzeniu kaleki kto wyciągnie rękę jak zawsze zostaniemy same z tym wszystkim a ze jest pandemia to w niczym nie przeszkadza to nie jest powód żeby nam zamknąć gęby Popieram wszystkie kobiety jestem z Wami Kaska
prosik 2020-10-26 10:39:23
W związku z takim pomysłem już teraz wzywam KPP w Zakopanem do podjęcia interwencji i karania każdego, kto będzie brał udział w tamowaniu lub utrudnianiu ruchu, mandatem za wykroczenie z art. 90 Kodeksu wykroczeń.

Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że ignorowanie tego planowanego chuligaństwa i tolerowanie ulicznej bandyterki stanowi przestępstwo z art. 231 § 1 Kodeksu karnego - niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego.
yano 2020-10-26 10:33:26
Chciałoby się krzyknąć. KONSTYTUCJA!!! i OPUBLIKUJ!!! No chyba, że to już niemodne.
ikokosz 2020-10-26 10:17:57
policja powinna nakładać mandaty za zgromadzenie powyżej 5 osób w końcu to nie żarty chodzi o nasze zdrowie i życie na demonstracje przyjdzie później czas demonstracja pod Urzędem Miasta w sobotę była kompromitacją wulgaryzmy ze strony przemawiających nienawiść nie rozumiem takiego zachowania brak konkretów ludzie opamiętajcie się zamiast demonstrować pomóżcie ludziom przejść chorobę zapraszam do pomocy w szpitalach,domach opieki itp.
Mic 2020-10-26 10:01:50
Ludzie dali się jak dzieci wkręcić w temat zastępczy, który mimo, iż trudny i bolesny dotyczy ułamka promila społeczeństwa. Malo więc komu przyjdzie się głębiej zastanowić nad katastrofa gospodarczą, która właśnie się zaczyna i nad totalnym nieprzygotowaniem kraju na obecną sytuację związaną z wirusem, a czasu na przygotowanie było aż nadto.
Przy okazji realizowana jest główna strategia PiS: dziel i rządź.
mirka 2020-10-26 09:57:11
A co z zakazem gromadzenia się powyżej 5 osób i zachowaniem dystansu?
sygnalizator 2020-10-26 09:54:32
Akurat tego skrzyżowania nie trzeba blokować bo samo skutecznie się blokuje. To nie jest żadne wyzwanie. Zablokujcie urząd miasta, krupówki, sanktuarium, ... Nie idźcie na łatwiznę jak rządzący.
I jak mogę coś doradzić to porzućcie wulgaryzmy na rzecz kulturalnego przekazu. Bo jest spora grupa osób, których rzucanie g.... na prawo i lewo, zniechęca i nie przyłączą się do Was ze względów "estetycznych". Nie zniżajcie się do poziomu prezesa. Można obczaić dosadne hasła bez sięgania po obornik. No chyba że jednak nie macie nic mądrzejszego do wykrzyczenia...? Jeśli to ma być zwykła pyskówka na poziomie "podstawówki", to sparaliżujcie plac zabaw i piaskownicę...
Adam 2020-10-26 09:53:34
500 osób zablokuje ile tysięcy osób? To jest bezprawie. Niech sobie protestują ale prawa zatrzymywać miasta nie mają żadnego tym bardziej że większość ma całkowicie inne zdanie niż ta mniejszość a to państwo demokracji jest. Nieprawdaż?
iga 2020-10-26 09:49:22
Coś mi się wydaje, że szanowni rządzący lepszy "przewał" robią, a zaostrzenie prawa aborcyjnego jest" rzuceniem padliny między sępy" dla odwrócenia uwagi. Nie od dziś wiadomo, że jak ktoś wnerwi kobietę to "Boże pomagaj", nie ma bata i będzie masakra. Prosta zależność: kobiety wyjdą na ulicę i będą protestować ( jak facet ma "jaja" to wspiera swoją oblubienicę i również protestuje, a jak ich nie ma to siedzi na kolanach u swojej matki dewotki ), a na drugim planie cichuteńko ktoś kręci "własne lody". Nie pierwszy raz to przerabiamy.
 • USŁUGI | inne
  ODŚNIEŻANIE POSESJI tel. 889 16 36 86
 • MOTORYZACJA | inne
  Usuwanie wgnieceń z karoserii PDR bez lakierowania.. 721275741www.autousuwaniewgniecen.pl
  Tel.: 721275741
  WWW: www.autousuwaniewgniecen.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA od 01 grudnia 2020 n.p. na biura, kancelarie. 1 pomieszczenie ok. 10 m2, II piętro w budynku biurowym "TESKO" TKGK sp. z o.o. ul. Szymony 17 a, Zakopane, tel. 18 20 25 620.
 • KANCELARIE PRAWNE
  KANCELARIA PRAWNA "REALNOŚĆ" - 30 lat praktyki, biegła obsługa w języku angielskim: prawo rodzinne, spadkowe, uzyskiwanie i potwierdzanie polskiego obywatelstwa, inny zakres wg uzgodnień, telefon: +48601488071 (whatsapp), realnosc@kki.pl www.realnosc.eu
  E-mail: realnosc@kki.pl
  WWW: www.realnosc.eu
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • ZDROWIE I URODA
  GABINET KOSMETYCZNY i GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ - Zakopane - 603 093 547.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • POŻYCZKI
  PROMOCJA!!! GOLD CENT FINANSE W OFERCIE POŻYCZKI POZABANKOWE NA OŚWIADCZENIE DLA OSOBY O UMOWĘ PRACĘ, UMOWA ZLECENIE, EMERYTURA, RENTA, ROLNIK, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. ZADZWOŃ DORADCY T- 694 567 002 .
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam: PŁUG KONNY jednoskibowy, tel. 793 887 893
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię DOM DREWNIANY, ew. MIESZKANIE, GOTÓWKA, tel. 793891486
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-12-04 23:31 WIECZNE ZAGŁADY POLAKÓW W PANDEMII  2020-12-04 22:30 Radny odpowiada wójtowi 2020-12-04 21:58 Zakochany dzik 2020-12-04 21:15 Drogi księże profesorze 1 2020-12-04 20:30 Policyjne kontrole na stokach narciarskich także w powiecie tatrzańskim 3 2020-12-04 20:25 Spory ruch na zakopiance 2 2020-12-04 19:45 Szef Solidarności twierdził, że hotele są zamknięte. Hyrny jednak jest otwarty 7 2020-12-04 19:00 W Czarnym Dunajcu już świątecznie 1 2020-12-04 18:15 Bitwa z wysypiskami śmieci 2 2020-12-04 18:00 Żegnamy Lucjana Starzaka 2020-12-04 17:30 Halny w nocy nieco osłabnie. Na Kasprowym wiało ponad 160 km na godz. 2020-12-04 17:05 Dwa prawka w pół godziny 2020-12-04 16:45 199. Wieczór na Harendzie 2020-12-04 16:36 Policja na deskach 2020-12-04 16:00 Zafajdana droga 2020-12-04 15:51 Choinka czyni złodzieja 2020-12-04 15:47 Kupiła zabawkę za 25 złotych zapłaciła… 10 tysięcy 2020-12-04 15:29 Kierowca „pod wpływem” potrącił kobietę 2020-12-04 15:15 W tym roku kolędy nie będzie 4 2020-12-04 14:46 Pandemia pandemią - do Świąt przygotować się trzeba 2020-12-04 14:20 Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie tęczowej flagi na Giewoncie 8 2020-12-04 14:15 Zobaczył kluczyki w stacyjce to pojechał. Grozi mu 5 lat więzienia 1 2020-12-04 13:45 Jaja górala za 18 złotych 8 2020-12-04 13:23 W Zakopanem dekoracje świąteczne w przyszłym tygodniu 5 2020-12-04 13:00 Namierzyli oszustkę metodą "na policjanta" 2020-12-04 12:50 Wiktorówki pszczelarskie 1 2020-12-04 12:15 Śnieg znika w oczach 1 2020-12-04 12:09 Grudniowe koncerty z nowotarskiego MOK 2020-12-04 12:00 CRISTINA PRZY PLACU NIEDPODLEGŁOŚCI ZAPRASZA 2020-12-04 11:54 Na Mikołaja od MOK Nowy Targ 2020-12-04 11:49 Opel na kolizyjnym kursie 4 2020-12-04 11:30 Hydrant w tarapatach 1 2020-12-04 11:14 Wiatr wyłamał wrota na budowie 1 2020-12-04 10:45 W sobotę ruszają kolejne stacje narciarskie 4 2020-12-04 10:27 30 nowych zakażeń na Podhalu, w Polsce ponad 13 tysięcy 2020-12-04 10:00 Szkoła z wyobraźnią 2020-12-04 09:38 Zapadła decyzja w sprawie handlowej niedzieli 2 2020-12-04 09:15 Trwa komisja urbanistyki 3 2020-12-04 09:00 Halny rozrabia 2020-12-04 08:00 Wylot z wnętrza góry 4 2020-12-03 22:00 Kto był pierwszy: Wiadro... a może drzewo 3 2020-12-03 21:44 Kochany Zdrój 6 2020-12-03 21:20 Podsumowanie Wirtualnego Biegu Sztafet 2020-12-03 21:00 Sale gimnastyczne? Może kiedyś 2020-12-03 20:15 Jeśli nie Tatry to może… Beskidy (ZDJĘCIA) 2020-12-03 19:50 Wilki na Luboniu 2020-12-03 19:30 Podhalańskie Dni Trzeźwości 2020-12-03 18:46 Gdy 100 lat to za mało 2020-12-03 18:00 Będzie park linowy 2020-12-03 17:45 Ekspertyza tragedii
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-12-04 23:25 1. Obecna władza nie daje rady. Problem pojawił się od ostatnich wyborów! 2020-12-04 22:48 2. jesteście z lekka niedoinformowani, z tego co wiem Arena Narciarska Jaworki też rozpoczyna sezon w sobotę.... 2020-12-04 22:41 3. im więcej słyszę o nowych "rozporządzeniach" dotyczących otwarcia stacji narciarskich, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że rządzą nami debile. Teraz już każą dezynfekować dojścia do bramek (czytaj śnieg). A czemu to nie każecie czarnej mafii dezynfekować ławek, klęczników i ścian co 15 minut? Czyżby u nich nie było wirusa. Przecież nawiedzeni łykają wafelka bez masek i plują na wszystko dookoła. Skoro już dopchaliście się do koryta, to trzeba zacząć trochę myśleć, a nie ślepo wykonywać rozkazy braci starszych w wierze. Skutecznie wywiązujecie się z obowiązku zniszczenia polskiej gospodarki. 2020-12-04 22:05 4. Pięknie i prawdziwie napisane o Księdzu Profesorze przez prawdziwych górali miłujących prawdę i ślebodę. Dziękuję. 2020-12-04 21:53 5. niech se jadą do galeri czy kośocioła a nie na stok gdzie ludzie ubrani i zabezpieczeni przed wirusem jak komandos przed kulą . 2020-12-04 21:49 6. Dla mnie to chora sytuacja, albo walczymy z pandemią albo to olewamy, albo wszystko zamknięte i przestrzegamy to co nam premier narzucił albo się zarażamy 2020-12-04 21:46 7. To będzie sylwester marzeń czy nie? Nie wiem czy się uzbroić czy nie? 2020-12-04 21:34 8. Jadą w delegacje,jedni do kozy inne do capa... 2020-12-04 21:26 9. tow przewodniczący S niech pilnuje swojego kałacha z pod radiokomitetu ze stanu wojennego 2020-12-04 21:25 10. Przecież na bookingu są te które w dalszym ciągu wynajmują i nie ważne dla nich służbowe czy nie Podsuwają oświadczenie żeby podpisać ze przyjazd służbowy. Śmieją się z innych bo teraz mniejsza konkurencja i maja się dobrze.
2020-11-22 13:52 1. Turystka tak jak ty swojej dewocji...? tak pytam.... 2020-11-19 15:00 2. Tygodnik poświęca zbyt wiele uwagi temu tak zwanemu strajkowi. Policja powinna była niezwłocznie odblokować skrzyżowanie, używając w razie potrzeby środków przymusu bezpośredniego. To skrzyżowanie zbyt ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców Zakopanego aby pozwalać na lewackie ekscesy. Wszyscy uczestnicy nielegalnego zbiegowiska powinni zostać wylegitymowani, a odpowiednie wnioski należało skierować do sanepidu. 2020-11-17 04:55 3. DEMON stracja 2020-11-15 21:40 4. a moja Zoha jak jej nie grzmotnę z rana,to cały dzień chodzi wściekła.Może to i tym z tymi piorunami na gębach by sie to spodobało? I przestały by latać po ulicach i przeklinać. 2020-11-14 23:03 5. Organizatorka zakopiańskich protestów chwali się w wywiadach, że dokonała aborcji. Ot karierę zrobiła w zepsutej warszawce. Teraz choćby darła się z całych sił, sumienia nie zagłuszy. 2020-11-14 16:09 6. do protestujacych "kobiet"- urodzenie zdrowego dziecka nie gwarantuje jego zdrowia i pełnosprawnosci , nie ma gwarancji ze po dziecko mając pół roku/rok/parę lat nie dowie sie że ma wady gentyczne, nieuleczalna chorobę, etc. Bezlitosne jest więc to strajkowanie a raczej błaznowanie na skrzyzowaniu ulic ze chore dzieci maja isc do piachu .... 2020-11-12 20:02 7. Do Tadeo Tak właśnie jest górale i nie tylko biją swoje kobiety. Żeby nie było, że tylko podhale jest takie. Władza w zakopanem nie chce zaś wprowadzić ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - czyli władza wybrana przez ten lud jest za przemocą w rodzinie. To takie proste. 2020-11-12 15:24 8. Idom se owiecki, idom se barany, idzie se za nimi juhas porubany. Porubano głowa, porubane plecy.Kaz go porubali? - Przi dziewcynie w nocy! Owiecki, owiecki, nie syćkie som moje, przydzie św. Marcin , kozdy biere swoje. Te moje owiecki pieknie sie mi rojom, z wiyrska ku dolinie, bo sie zimy bojom. Hej! 2020-11-11 02:35 9. Nie do wiary! Jasiek Bułecka tyz zgłupioł, cy jako? 2020-11-10 20:04 10. Wreszcie można oko zatrzymać dłużej, dzięki. A Zespołowi życzymy dalszych sukcesów!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP