Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

Reklama

2020-11-21 11:35:02

Reklama

Gospodarka

Cios, dramat, nóż w plecy podhalańskich przedsiębiorców

Zebraliśmy opinie przedsiębiorców z Podhala o strategii walki z pandemią ogłoszonej dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że ferie odbędą się w jednym terminie a w czasie świąt zostaną wprowadzone obostrzenia w przemieszczaniu się. Ta decyzja uderzy bardzo mocno w całą gospodarkę Podhala. Wiadomo, że większość mieszkańców regionu żyje z turystyki. Jak mówi Dariusz Galica, straty mogą sięgnąć 30 procent w skali roku. Załamani są głównie właściciele restauracji, pensjonatów, kwater prywatnych. Premier nie wspomniał dotychczas o otwieraniu branży gastronomicznej i hotelarskiej. - Brak dochodów w święta, Sylwestra i ograniczone ferie – to będzie oznaczać dla wielu z nas bankructwo - mówi jeden z zakopiańskich restauratorów. - Sprzedaż na wynos nie pokrywa kosztów działalności. Zaczniemy od zwalniania ludzi a jeśli sytuacja się nie poprawi zamkniemy nasz biznes.

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz mówi, że po decyzji premiera urywa jej się telefon. Ta decyzja premiera to po prostu dramat. Przez dwa tygodnie ferii będziemy mieć niekończącego się Sylwestra. I  zjedzie na Podhale pół Polski. Nie ma szans utrzymywać reżimów sanitarnych wszyscy się będą zakażać. A zwykli mieszkańcy Zakopanego nie będą wychodzić z domów. Z drugiej strony dwa tygodnie ferii to znacząca redukcja przychodów dla przedsiębiorców, którzy przecież od miesięcy liczą straty. Zdaniem Wojtowicz decyzje są kompletnie nielogiczne i wydawane w zupełnym chaosie. Bo przecież wczoraj wiceminister rozwoju Andrzej Gut Mostowy zapowiadał rozłożenie ferii na dłuższy okres. - Taka decyzja o maksymalnym rozłożeniu ferii w czasie wydawała się logiczna i z punktu widzenia gospodarczego i epidemiologicznego – podsumowuje prezes TIG.

pp

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ceper 2020-11-25 07:33:51
Najbardziej boli niektórych ze czeba sie będzie wziąć za prawdziwa robote niebedom dutki leciały z nieba
Po sezonie niebedziy nowego auta albo 3 albo 4 chalpy bardzo dobrze bo się wam poprzewracało tych lbak
Szkoda tylko tych ludzi którzy pracowali u tej choroby nowobogackich za marne grosze od świtu do nocy
JanNowak 2020-11-22 17:25:28
Do @ Białodunajcanin
Jest dokładnie tak jak piszesz.
Do @Korsarz taka wstawka.
Z tym wyżywieniem to nie byłym taki pewien. Jak już zjecie wszystkie owce, to nie wiele jedzenia zostanie.
Poczytaj o wielkim głodzie w Galicji. Piszą że w niektórych wioskach w górach zmarło 90% mieszkańców z głodu (powód pandemia - zaraza)
Dodatkowo wszystkie możliwe tereny zabudowuje się domkami dla gości... bo szybki i pewny zarobek.
Nawet mleko zaraz będzie importowane z innych regionów.
Zobacz co Podhale, Spisz, Orawa produkują i jakie ilości. Bez importu z innych terenów polski nie ma szans na wyżywienie tej populacji. Ziemia kategorii V.
Co do głównego tematu czyli zmiany terminu ferii, braku możliwości noclegów, braku wiarygodnej informacji o wyciągach, sami taką władzę wybraliście, i tylko do nich miejcie pretensje. Zamykanie wyciągów to jakaś paranoja.
Tak to by chociaż ludzie z małopolski, śląska przyjechali.
Pretensje też możecie mieć do ludzi, którzy nie słuchali naukowców, lekarzy. Przecież było pewne że na zimę sytuacja będzie bardzo zła.
Austria, Włochy, Czechy, Słowacja zapewne zdążą przed lutym opanować sytuacje, i tam sobie ludzie pojadą na narty.
czytelnik 2020-11-22 10:31:34
Po przeczytaniu wielu komentarzy powtarzają się słowa:
1. Macie co chcieliście
2. I co ?
3. Wypier....
Otoż pragnę zauważyć, że nie kto inny a OPOZYCJA : PO i lewica od początku pandemii darła się o jak największe obostrzenia, pierwsi mieli pretensje, że mało testów, gdzie te testy.. Gdy były wybory- "trzeba je przesunąć to skandal ludzie będą się gromadzić w komisjach wyborczych". Kiedy nastały protesty kobiet jakoś nie obawiali się pandemii i tłumnie ruszyli. Wszystko zależy od punktu siedzenia. Pierwsi darli się o badania przesiewowe, panikowali w stacjach tv... ekseprci, lekarze, znawcy..... A teraz mówicie, że to wina PiSu. Przecież wasi ulubieńcy o to się wydzierają. Prześledźcie ich wypowiedzi. To nikt inny a kraje UE wprowadza największe obostrzenia. To do nich kierujcie dziś pretensje. Chcieliście takich obostrzeń to macie. Obłuda i fałsz przez was przemawia a po drugie niech ktoś tu zamętu nie sieje i nie podpina się pod górali, że zrobią rozróbę. Większość apartamentowców należy do tych z zewnątrz. Inną sprawą jest, że jest chaos informacyjny. Przepisy powinny być jasne i klarowne a nie, że jeden zarabia na czarno a drugi biede klepie bo jest uczciwy. Nie powinno być takich sformułowań jak: "myślimy nad tym, tamtym".. dni lecą a ludzie żyją w niewiedzy, pewnie rezerwacje porobili to musi byc jasne, zwarte i klarowne dla społeczeństwa.A nie jak z wyjazdami służbowymi, gdzie jawnie jest kłamstwo za kłamstwem i nikt nad tym nie panuje.
Korsarz 2020-11-22 08:30:13
Wiktoria każdy ma prawo mieć swoje przekonania.Nas górali ziemia wykarmi my se domy rade.A co chodzi o PiS i PO teroz sa jednacy.niech se ręce podadzą pod stołem.Masz przykład Pana Andrzeja G.M.chypko tam gdzie mu lepiej.Szkoda ino tych ludzi w blokach.bedze bida.Prosmy Boga co by nienastoło prawo zbója. Bo wtedy będzie zapozno i zapanuje anarchia bo jak człowiek głodny to wszystko zrobi
wiktoria 2020-11-22 07:14:27
to nie są komentarze górali a lewaków górale zacisną zęby i wytrzymają oczywiście część górali /znikoma /ma poglądy lewackie ale trzon jest pro Pisowski i tak pozostanie bo kto normalny by głosował na tych z opozycji , komentujący tu myślą że ośmieszą górali i odciągną od głosowania na PIS ale to ich niedoczekanie , lepiej przeżyć w nędzy niż umierać w luksusach
wirus ormowiec 2020-11-22 00:17:30
Po pierwsze primo to jest kraj demokratyczny i każdy może głosować na kogo chce, więc już wyluzujcie styki, że hajlandery głosują na PiS. Po drugie primo to zapamiętajcie sobie raz na zawsze, że hotele, pensjonaty i restauracje mają w górach też obcy tzw. "cepry" i jest ich sporo, więc oberwie się po kieszeni wszystkim, jednym więcej innym mniej... No i w końcu po secundo, był czas przez lato odłożyć grosza, żeby przeżyć do wiosny!!!.( chociaż dam sobie rękę uciąć, że w banku albo w "śkarpetce" to połowa ma pochowane dutki ). Wiele razy była mowa, że Polska oberwie na jesień i w zimie mocno i trzeba się przygotować. Krew człowieka zalewa, jak słyszy się biadolenie biznesmenów, że nie będzie zarobków, a w garażu auto za kilkaset tysięcy!... Szkoda mi tylko tych, którzy na te majątki ciężką pracą za psie pieniądze musieli pracować, nie raz bez żadnej umowy!. Jak to w życiu bywa, oberwą najsłabsi, bo kto by się tam nimi przejmował ;-( Tym, którzy biedy się nie boją życzę więcej pokory, bo role w życiu bardzo szybko mogą się odwrócić.... Zdrowia wszystkim
Białodunajcanin 2020-11-21 21:46:11
Najbardziej wkurzające jest to że większość obostrzeń jest czysto teoretyczna.
Dyskonty pełne ludzi, nikt nie pilnuje, ani u nos ani u ceprów.
Hotele i kwatery przyjmują gości w całej Polsce jak leci bo wystarczy podpisać świstek.
W sklepach obsługa maski nosi na brodzie a na ulicy połowa ludzi nie ma ich wcale.
Nikt za to nie goni, nikt nie kontroluje i wszyscy mają w dupie, a w mediach wielkie słowa o 100 dniach solidarności.
Czy ja śnie, czy ich już totalnie pojebało?
O jakiej walce z Covid oni pitolą?
tomki 2020-11-21 21:11:18
DRODZY GORALE CHCIELISCI MACIE
Wow 2020-11-21 20:37:09
Sąsiad z pula aut za milion euro a płaconcy pracownikom 11 za h dał wywiad. Jest przerażony i zdesperowany co to będzie? Ryzykowałeś to masz.
Jeśli rząd nie opanuje pandemi to zmienia się priorytety. Narty, podle żarcie i termy nie będą priorytetem. Ludzie umierają A górale będą strajkować pokiz ich rodziny nie wyladuje w rce..
tiktak 2020-11-21 19:50:07
Eeeee tam. Pieniędzy się dodrukuje, rozda ludziskom w ramach 87 tarczy I będzie git. Marudzicie. Dostajecie kasę za nicnierobienie i jeszcze wam źle
Yajami Omate 2020-11-21 19:42:35
Cieszy ilość komentarzy ale smuci brak obycia i kultury.
Stanisław 2020-11-21 19:32:52
Andrzej Gut Mostowy - najbardziej zorientowany minister w tym P....... rządzie , jeszcze wczoraj pieprzył głupoty o wydłużeniu ferii
stasek 2020-11-21 19:30:45
Przypomina sie serial Alternatywy 4
Cytat
Jan Winnicki: Trzeba pewne rzeczy, nie ukrywam tego, nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni oglądają telewizję. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład tacy Amerykanie jak się dowiedzą, że my mamy trudności z produkcją mięsa, to wie pan, co się dzieje? Proszę pana, na całym świecie ceny mięsa idą tak w górę. I my za to mięso potem też musimy płacić takie ceny. A jeżeli my te trudności przedstawimy jako przemyślane działanie, to wtedy to w nikim nie wzbudza podejrzenia.
Ryszard Dąb-Rozwadowski: No, może poza naszymi obywatelami.
Jan Winnicki: Panie profesorze, nasi obywatele i tak w to nie uwierzą.
Jasiu z Kościeliska 2020-11-21 19:06:33
Połowa tych "przedsiębiorców" to nieokrzesane wsioki, zatrudniający ludzi na lewo, albo na kombinowane umowy. Karma wraca! A że niektórzy chcą się posrać za dutkami to ich problem! :-))))))))))))))
rycho 2020-11-21 18:33:44
WON Z NIE POLSKIM RZĄDEM PRZEKUPNE MENDY
trutututu majtusie z drutu 2020-11-21 18:23:26
Ludzie dajcie spokój.
Podhale to żadna nacja wybrana do specjalnego traktowania. W całym kraju są takie same obostrzenia i nic nie stoi na przeszkodzie aby tu było tak samo.
Zagryzać zęby, ręce za pas i wytrzymać.
Rozbestwienie niektórych ludzi przechodzi ludzkie pojęcie. Ino więcej, ino więcej, ino lepsze auto ino większa chałpa....
Konserwatywny 2020-11-21 18:21:50
To nie jest problem Pisu. Jako goral, moge powiedziec ze problemem nie jest koronawirus ale branie wielkich kredytow pod inwestycje zwiazane z turysrtka. W Polsce ludzie dopiero sie ucza co to znaczy kredyt w czasie recesji. Tak niestety dziala wolny rynek I kapitalizm. Najmocniejsi przetrwaja, a marzyciele niestety beda wykupieni.
?????????????????????. 2020-11-21 18:19:04
Tacy mądrzy jesteście, to wy.......cie covid19 z Podhala i będzie git.
Pinukiuo 2020-11-21 18:13:49
Jak tam bony 500 plus?
Siedziec w domach
I nie narzekac
B.B. 2020-11-21 18:01:07
Cała Polska krzyczy dziś ***** PiS.
yano 2020-11-21 18:00:12
Ja to bym na miejscu PiS zmienił decyzję i zniósł zakazy ale tylko dla Zakopanego.
A po feriach: "Kto przeżyje zdrowym będzie, Kto umiera ? zdrowym już!"
Korsarz 2020-11-21 17:58:16
Wiktoria.bo dej ta bodej du pa niewidziała slonca
zerwa 2020-11-21 17:21:47
I ci PISiory głupio WAM??:))))
Cobra 2020-11-21 17:18:25
@Dziadek nic dodać nic ująć...w punkt!!!
Orn 2020-11-21 17:15:47
Cały świat zamknięty a tu sensacja że nie zarobią i lament. A wpuścić Premierze do pazernego Zakopanego ceprow. Niech ten wirus załatwi ta pozbawiona umysłu społeczność. A gdyby na czele rządu stał Tusk to n a pewno by otwarł skoro całe Niemcy zamknięte.
pt 2020-11-21 17:13:10
@turysta. Posłanka z Pienin, to forumowa @wiktoria. @Stela, jeżeli chodzi o nią, to na betonie kwiaty nie rosną.
Licho 2020-11-21 17:03:29
Nie narzekajcie jak były wybory to większość ludzi na Podhalu też posłuchała premiera i prezydenta i głosowała na PiS to teraz nie stękajcie jak ktoś się przyznał że głosował przeciw był wyklinany obrzucany błotem wyklinany mało nie pobity i wyrzucany z parafii bezbożnik jeden więc dalej słuchajcie naszych wybrańców narodu wykonujcie dalej nakazy rozkazy zakazy i to bez żadnego Trybu taka jest wola naszych Panów
dziadeek 2020-11-21 16:48:17
Tys prowda!!!
Górale przez te juhaski i obcowanie z łowieckami het zbaranieli.
Wybrali tego PiSa za 500+bo nie umieli docenić jak im inni PO nowoczesnemu i europejsku kolejki zaiwanili.
Nie ma się czemu dziwić, ciemny naród.
Ale jak wytłumaczyć że takie światłe Europejczyki jak Austriaki się też nabrały. Pewnie im dają 5000+.
Planowany drugi całkowity lockdown ma obowiązywać przez trzy tygodnie, czyli do 6 grudnia - wynika z rozporządzenia austrackiego rządu.
Dotychczasowy zakaz wychodzenia nocą będzie obowiązywać także w ciągu dnia. Wszystkie sklepy, poza spożywczymi, mają zostać zamknięte.
Zamknięte też usługi fryzjerskie, salony kosmetyczne i tatuażu, a przedsiębiorstwa mają zapewnić możliwość pracy zdalnej.
A kanclerz Niemiec Angela Merkel grozi paluszkiem i ostrzega - Niemców przed długimi zimowymi miesiącami i informuje, że poluzowanie obostrzeń jest mało prawdopodobne.
We Francji stwierdzono najwięcej zakażeń w Europie, - 2 mln.
Jakie tam obostrzenia? Podobne do innych krajów.
Hmmmm - czyli ci co głosowali na PiS wcale nie wyprzedzają zbaranieniem innych Europejczyków.
robo 2020-11-21 16:47:31
Odegnać tych pajaców od władzy
gural 2020-11-21 16:43:59
I bardzo dobrze!!!, przypominam ze tzw górale zawsze głosowali na PISlamistów i do dzisiaj chwalili ten nieudolny rząd. Bardzo się cieszę, zła karma wróciła do was PIS iory :))))
zskopianczyk nie gural 2020-11-21 16:43:36
I bardzo dobrze , będziemy mieli ciszę i spokój!!Tatry tylko dla Zakopiańczyków ,coś pięknego;)))
JOZIN 2020-11-21 16:37:56
Ludzie kochani, caly swiat walczy z covid bez efektu obostrzenia itd.a Morawiecki otworzy wszystko bo ferie bo sezon bo kur.gorole nie zarobia .Proscie Boga aby was ani waszych bliskich covid nie uziemil bo ryczec na forum przestaniecie.
antykancelista 2020-11-21 16:36:34
Kinia
jeszcze nie tak dawno tłumoku?! te 20 lat to rzeczywiście nie tak dawno...dla przypomnienia region odwiedzało wtedy rocznie 1 milion turystów.....a na marginesie to może mniej klęcz a więcej myśl......
rycho 2020-11-21 16:33:36
Bankster premierem .
Ciemny potulny naród słucha i wykonuje głupoty objawione .
Przedstawiciele państwa położonego w Palestynie wyprowadzają nas na manowce , a my jak ciemne owce .
Pycha I Szmal 2020-11-21 16:31:48
jak będą skoki trzeba ,,godnie" przywitać pinokia albo maliniaka jak przyjedzie na narty - hasło strajku kobiet bardzo adekwatne WYPIER...Ć
zakopian 2020-11-21 16:31:29
I CO JANUSZKI BIZNESOWE PSEUDO MIESZKANIA 40 METROWE ZWANE DLA ŚMIECHU APARTAMENTAMI BEDOM STAŁY PUSTE A SZCZURKI Z BANKU NIE ZACZEKAJĄ Z RATĄ WYKOŃCZYLIŚCIE RAZEM Z DEWELOPERKĄ KWATERY W DOMACH PRYWATNYCH TO TERAZ KOMORNICY WAM TO ZLICYTUJĄ.
niko 2020-11-21 16:21:07
Pamiętam jak Kasprowy Wierch miał być najnowocześniejszą stacją narciarską w Europie , jak miało być milion aut elektrycznych. Zamówili 300 niemieckich limuzyn dla siebie .Dzisiaj moja pracownica namierzyła złodzieja na Krupówkach , nie mogli go wylegitymować bo nie było oficjalnego zgłoszenia na policję .
Dorota 2020-11-21 16:11:45
Kochani, włączcie myślenie!!! Jeżeli, jak nigdy, z kilkutygodniowym wyprzedzeniem "pożalsięboże ministry" ogłaszają takie obostrzenia to wiedzą, że będzie źle, bardzo źle...
Dlatego nie ma mowy o żadnej kumulacji turystów w 2 tygodnie, najpóźniej od świąt będziemy zamknięci w domach.
obserwator 2020-11-21 16:03:03
Nie będzia żadnego najazdu.
Na stan obecny jest zakaz wynajmu , chyba że na delegacji służbowej ( na Podhalu ten zakaz respektowany z przymrużeniem oka)
Po wysłuchamiu Pana Premiera bedzie zakaz przemieszczania się i zaostrzony zakaz wynajmu.( trzeba słuchać ze zrozumieniem)
I taka jest prawda.
Smutek 2020-11-21 16:02:35
Moze chociaz na narty Adrian przyjedzie
Ada 2020-11-21 15:55:45
Nie będzie tłumu ludzi bo od 20.12 do 18.01.21 będzie zakaz przemieszczania się.!!!
Swój 2020-11-21 15:53:39
W tej całej poronionej rzeczywistości najgorzej wychodzi pracownik ten z końca ogonka.Przedsiębiorcy mający swoje biznesy w okresie szczytu sezonu wycierają pracownikiem wszystkie kąty ciągle im mało. Rekordowe liczby godzin pracy + wykonana praca = wysokość konta bankowego pracodawcy.W momencie zamknięcia firmy dostają odszkodowania szkoda tylko że ten zwykły z końca ogonka od pracodawcy nic nie dostaje.Masa ludzi pracujących w gastronomi czy hotelarstwie została bez środków do życia , bez pracy i wypłaty.Żenujący jest płacz przedsiębiorców z czego będą żyć bo nie myślą o tym z czego żyją ich pracownicy którzy im na konto kasę garną.Ten ostatni z ogonka już się z tym pogodził teraz kolej na drugie ogniwo Pracodawcę.Szkoda że w momencie wypłaty nie małych odszkodowań nie pomyśleliście o swoich pracownikach wysyłając ich na wolne BEZPŁATNE .
X men 2020-11-21 15:39:31
pis ,unia e ,opozycja, ludzie oni się wszyscy nami bawią, napuszczają nas na siebie, obudźmy się, bo wkrótce będzie za późno. Robią co chcą jak chcą i kiedy chcą. Panie Morawiecki, choćby co nie pisano o góralach( że to wasi pisowscy wyborcy), oni pierwsi wam podziękują, a wierz mi Pan strajk kobiet przy rozwcieczonym góralu to dziecinada.
Mam was w.. 2020-11-21 15:24:36
Po kilka aut pod willami macie.
Kilja hoteli, sieć restauracji a placicie 12 na godzinę. Dobrze wam. Teraz dziki kwik. Słowacy tak was zjedza. Gdyby nie Ukraińcy to dawno byście padli.
Na budowaliście syfu betonowego i nie ma kim zapełnić. Ryzyk fizyk. Nienasycenie to Witjgkacy pisał już dawno. WYPIER... C
Jasiu z Kościeliska 2020-11-21 15:13:40
Co wy tak bredzicie ludzie że wam najazd na to Podhale zrobią????? Słuchajcie i czytajcie ze zrozumieniem - ferie w miejscu zamieszkania i bez organizacji zimowisk! Nie rozumiecie czy jak?
do wiktorii 2020-11-21 15:06:54
to wychodź rusofilko prosto w objęcia putinowskie może jeszcze dalej i bezpieczniej od zgniłej demokracji unijnej szengenów eurasów do kimowskich uścisków tam dopiero odetchniesz prawdziwą proletariacką wolnością
turysta 2020-11-21 15:06:21
Co na to posłanka z Podhala która bez przerwy chodzi za prezesem PISu ostatnio nawet w Sejmie siedziała za nim. Wszędzie się pcha a co załatwiła dla Podhala.Niech się wykaże.Co Gut Mostowy?
Tylko swoje interesy.Teraz wielki pisowiec który poprzednio przyjmował w karczmie Przy Młynie Tuska.
Stela 2020-11-21 15:04:01
Do Jurek : żal mi ciebie boroku, tak przejść przez życie z wiecznym przeciągiem, toż to musi być problem, bo we łbie masz na 100 % totalną pustkę
Pewnie budżetówka, albo kasjer z biedronki - ciekawe jakbyś dukał jakbyś musiał zarobić na swoim - żenujący prymityw
Do wiktoria : tu już nie ma o czym pisać, to już w czystej postaci fanatyzm połączony z nawiedzeniem
Kobieto, przypuszczam że ledwo podstawówkę skończyłaś i to zapewne puścili cię z litości....
Masz rację, zamknij się w klatce i jak króliki zajmij się prokreacją (oczywiscie jak znajdziesz odważnego) i licz na te pięćsetki od twojego wodza z w-wy a przedsiębiorcy będą na takiego darmozjada pracowali
Mam nadzieję że takim jak ty to się szybko skończy i będziesz sie musiała wziąć za uczciwą pracę
tajniak 2020-11-21 14:49:09
Nie lękajcie się, Pan Premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej (21 listopada) przekazał Polakom optymistyczne wiadomości. Według szefa rządu już 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Przecież Pan Premier wie co mówi.
qaz 2020-11-21 14:40:18
Śmieszy mnie to. Były już ferie 2 tyg i było. No, ale skoro w Z. przemiał jest już możliwy na 10x tyle to wielu padnie. Sorry, w porównaniu do lat 90tych nie widzicie ile interesów przybyło ? Trzeba po prostu wynosić się z turystyki, nie widzicie co z tym miejscem zrobił Booking czy inne Nocowanie ? Naprawdę nie czujecie konkurencji sieci noclegowych ?

Rząd ten czy tamten - popatrzcie na obostrzenia poszczególnych krajów Europy. To samo. Jedynie pomoc wygląda jakby nieco inaczej :)
stasek 2020-11-21 14:40:02
Kilka moich uwag
1. Nie narzekam, oszczedzałem tak że spokojnie moge przeżyć jeszcz z pół roku.
Ale nie jeździłem na wakacje na zanzibar ,malediwy i meksyku, nie brałem milionowych kredytów, nie kupowałem samochodów po 300 000 zł .
2. Wczoraj Pan Andrzej Gut Mostowy, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii w rozmowie z portalem Money.pl powiedział, że szansa na otwarcie hoteli pojawi się pod koniec grudnia.
Sami nie wiedzą co mówią
3. Działania Rządu to pełen Matrix w połączeniu Monthy Pyytonem, Lotem nad kukułczym gniazdem, Paragrafem 22 i Dobrym wojakiem Szwejkiem
4. Założę sie że w przyszłym tygodniu PiS wrzuci jakiś temat ideologiczny żeby fanatycy z lewej i prawej strony się pozagryzali.
5. Ale to na pewno wina Tuska
Ella 2020-11-21 14:28:51
Trzeba było przestrzegać reżimu sanitarnego, izolacji i nosić maseczki a teraz nie narzekać. Naukowcy i lekarze cały czas do tego nawoływali i mówili czym grozi lekceważenie zasad. Śmialiście się z tego. Może być jeszcze gorzej, gdy ludzie się nie opamiętają. Weźcie się w garść i bądźcie w końcu Polacy odpowiedzialni.
antykancelista 2020-11-21 14:28:50
robo
nie zapomnij się pomodlić do swojego na patyku
wiktoria 2020-11-21 14:28:49
@ Korsarz ty wyborca wcześniej Palikota przecie masz teraz Biedronia w czym problem a przepraszać nikogo nie musisz chyba że za Tyska
GV 2020-11-21 14:24:20
Muszę chyba wyciągnąć kenkartę dziadka z Goralen Volk i jadę do Pani Merklel, może pomoże!!!

Jestem wyznawcą PIS-u i należę do sekty Ojca Dyro Rydzola, ale przepraszam wszystkich, że na nich głosowałem nie miałem racji.
niekończący się sylwester? 2020-11-21 14:21:53
Pani prezes wypowiada się o czymś czego nie słyszała, czy nie zrozumiała? Jedyne co powinno być niekończące się to wolne pokoje. No, chyba, że Pani prezes przewiduje licznych biznesmenów w delegacji z połowy Polski w okresie świąteczno/noworoczno/ feryjnym, co by mnie nie zdziwiło, po tym co cwaniactwo robi aktualnie. Jakoś biedy tu nie widać.
Kinia 2020-11-21 14:19:38
Cios , dramat , nóż w plecy - jakże przejmujące tytuły. Jeszcze nie tak dawno ferie były w jednym terminie - wszystkie obiekty miały gości, nikt nie rozdzierał szat. Odkąd wprowadzono 3 terminy -wszyscy w Tatry a w mniejszych miejscowościach turystyczny 0 gości. Nikt z tych ludzi nie krzyczał ,że zostali skrzywdzeni a górale zacierali ręce i liczyli dutki - zamiast 2 tygodni - minimum 6 . Nikt nie pomyślał o pozostałych , pustych obiektach , ale też nikt nie pomyślał , że kiedyś może przyjść kryzys , że trzeba oszczędzać. Mam nadzieję , że ferie już na stałe będą w jednym terminie. Najbardziej przykre jest to ,że pomimo zamknięcia obiektów turystycznych w Zakopanem wszyscy na delegacji. Uważam ,że rząd powinien jasno określić ,że wyjazdy służbowe są od poniedziałku do piątku ,że w weekendy nie obowiązują. A w tym roku się okaże ,że wszyscy nasi rodacy spędzą święta w delegacji na Podtatrzu i w Zakopanem. Pandemia pandemią , ale nasz kraj jest chory i pełen absurdów
jestem za 2020-11-21 14:09:22
Ludziska wynajmujące pokoje odbiją się od dna bo wiadomo, że jest zakaz więc nikt nie będzie wykazywał przychodu do US. Jeszcze lokalni samorządowcy obniżą im podatki. W popołudniowe piątki, soboty i niedziele urzędnicy skarbowi nie pracują, straż miejska i nawet ITD. Ślad po gościach typu śmieci zawsze się zutylizuje. Zawsze mnie "uczyli", że najlepiej po cichu robić w sobotę.
highlander48 2020-11-21 14:06:38
Jedno mnie ciekawi? Pisiory jadą na Tuska (i słusznie ) ale z drugiej strony pisiory kochają doradce tegoż Tuska pana pinokia Morawieckiego.
Jurek 2020-11-21 14:05:46
I dobrze Stela napisał/a "na głupote nie ma lekarstwa" te słowa skierowała do siebie
Jurek 2020-11-21 14:04:18
Do Steli i innych jełopów tu piszących. I po co te wypociny polityczne. Myslicie ze gdyby rzadziło PO, Lewica czy Konfederacja to wszystko byłoby na Podhalu otwarte? termy, narty ,knajpy itd. To zobaczcie jak to wyglada na zachodzie. Tez wszystko zamkniete do konca stycznia a rzadza tam rzady zblizone do Polskiej opozycji. Naprawde zacznijcie uzywac mózgów a nie myslcie tylko chciwoscia.
:)) 2020-11-21 14:00:17
buahhahaha dobra zmiana, brawo wy :)
Boligłowa 2020-11-21 13:59:53
NO I WIDAĆ KIERUNEK ZMIAN. FERIE RAZEM Z SĄSIADAMI Z ZA WSCHODNIEJ GRANICY, A MILIARDOM Z UNII MÓWIMY NIE!
Korsarz 2020-11-21 13:52:48
Głosowałem na PiS .Za to przepraszam to był sakrame cki błąd. Juz nigdy tego nie zrobie.Ateroz na kogo głosować?
Roman 2020-11-21 13:42:30
Przestańcie narzekać, czy to rządziły by lewaków,lemingi ,gumioki z pslu i tak byście na rzekali!!!Módlcie się żeby zdrowie było i pamiętajcie jakby Donald rzadzil to wtedy byście musieli jeździć do Niemiec na kwarantanne!
wiechum 2020-11-21 13:40:19
Właściwa zapłata za wasalną postawę górali wobec piso-komuny. Podlizujcie się dalej, skaczcie na dwóch łapkach, jak posłuszne pieski, wychwalajcie pod niebiosa, całujcie Jarosława w zadek. Róbcie wszystko, byle tylko nie sprzeciwiajcie się jego woli, bo w jednej chwili zostaniecie zdrajcami i piątą kolumną zachodniego imperializmu.
P.S.
A widzieliście w ostatnią środę towarzysza Jarosława w akcji na mównicy sejmowej? Idealne połączenie Gomułki i Chruszczowa!
wiktoria 2020-11-21 13:39:56
kochani jakby rządziło PO byłoby o wiele gorzej o wiele, nie byłoby już nic Polskiego natomiast mielibyśmy kilkaset tysięcy uchodźców my Pisiory i tak będziemy głosować na PIS nawet jak przejdzie 5 dla zwierząt a z Unii to trzeba jak najszybciej wyjść
robo 2020-11-21 13:38:49
Zniewolenia ciag dalszy .
Wasi reprezentanici pis i po w sejmie grają do jednej bramki , a ludziom coraz gorzej . Tak to jest jak do władzy w Polsce dopusciliśmy górali z wzgórz Golan
antykancelista 2020-11-21 13:35:57
POrażka
hula to tylko wiatr PO pustych przestrzeniach między twoimi uszami......
Stela 2020-11-21 13:20:50
Brawo brawo i jeszcze eaz brawo.... dla tych którzy głosowali na pis
Podhale zawsze było pisowskie to o co płaczecie, miejcie pretensje do siebie
Na głupotę nie ma lekarstwa, no cóż ale zadbali o was, nic tylko dalej na nich głosujcie i kłaniajcie się w pas
Nic to że nie będzie turystów, nie będzie zarobku, bo zostaniecie z 500+... na razie
Mam nadzieję że w końcu przejrzycie na oczy, chociaż i tego nie jestem pewien.....
jurek 2020-11-21 13:19:45
Sytuacja jest bardzo logiczna. Po świetach do końca stycznia bedzie twardy lockdown to jest pewne .I tak nie bedzie mozliwosci podrozowania po Polsce wiec nie zjedzie sie do was poł Polski. Dlatego jest to taki krotki okres bo i tak nikt nie wyjdzie z domu. Jesli wszystko bedzie ok to około lutego czy tam marca bedzie mozna gdzies wyjechac na narty.
Afers 2020-11-21 13:17:28
Szczyrk bialka nie pisząc o Słowacji przeskoczy ka zakopane. Covid przyspiesza to co nieuniknione. Brak wyciągów idiscopolowylunapark
Apartamento gigantyzm.
tadek 2020-11-21 13:03:41
Morawiecki się boi o górali żeby ich cepry nie zaraziły a żuci im tam na jakiego litra + i górale będą siedzieć cicho.
baca 2020-11-21 13:01:23
A Sylwester Narodowy z Zenkiem będzie??
Tomi 2020-11-21 12:57:52
Bardzo dobra decyzja. Mogli całkowicie zamknąć wszystko na Podhalu. Może skończy się w końcu ta góralska samowola w wynajmowaniu kwater na czarno, a jak już legalnie to i tak zaniżnoe dochody i ilości gości. Do tego palenie w piecach śmieciami po gościach, bo segregacja za droga. Po sezonie wielcy celebryci bo zarobieni po ceprach, samochody z salonów na leasing i rozbija się kasta przedsiębiorców po mieście parkując gdzie popadnie bo im wolno, bez szacunku do zwykłych szarych mieszkańców
Mam nadzieję że ta pandemia pozwoli wam przejrzeć na oczy że skromnie też można żyć, bo i tak nie zabierzemy tego co mamy tam gdzie zmierzamy
Amen
antykancelista 2020-11-21 12:57:14
czyżby było tak wiele komentarzy dziękujących nadpremierowi decyzji o najwyższej trosce jaką swój lud obejmuje, że TP nie nadąża z upublicznianiem komentarzy....?! wszak wreszcie stonka przyjedzie tylko na dwa tygodnie a potem nawet smogu nie będzie bo nie będzie samochodów i dla kogo palić w piecach......no i najważniejsze, że kościoły otwarte
Jasiu z Kościeliska 2020-11-21 12:49:13
Nie zwali się w ciągu 2 tygodni pół Polski, nie pisz głupot babo! Nie będzie wyjazdów na zimowiska, młodzież ma zostać w miejscu zamieszkania! Koniec kropka i słusznie!
Miejscowy 2020-11-21 12:47:35
A gdzie największe poparcie miał pis. Przed wyborami przyjeżdżali i obiecywali gruszki na wierzbie, a Wy lizaliście im tyłki. Przecież zawsze gadaliście że pis daje to wam dał, ale popalić. Moje rodzeństwo też żyje z turystyki i zero rezerwacji. Współczuję im, bo oni nie są za tym dziadostwem. Nie przejmujcie się, wczoraj słyszałem, że Tajner liczy że na skoki będzie można wpuścić 5 tyś kibiców, ale jak nie odblokują gastronomi to i yak musztarda po obiedzie. Macie co chcieliście i teraz nie płaczcie. Módlcie się do Jareczka
Stryk 2020-11-21 12:45:29
A może trzeba było trosecke oszczędnie i skromniyj zywobytowac..nie przybudowywac nad miare,autkiym se jezdzic nowsym ale nie limuzynom,dziecko ubrać ciepło co by nie zmarzło a nie u armaniego,kostkom wykladac ino chlodnicek a nie caly ogrod..dzis wielki krzyk ze be biyda be..dziadki jacy byli to byli ale telo nazganiali ze kozdom biyde przetrzymali...trza ze jeść małom łyzeckom a i pomalutku..taki sobiy momy przednowek i trza to przetrzymać a nie scekac na Pisiorow..sami my ich wiynksosciom zresztą
wybrali..pozdrowiom z piykniy pobielonyj sniegiym z Kotelnicy Bialki:)
Grzegorz 2020-11-21 12:44:23
Głosowali górale na PIS to niech teraz nie narzekają
Truteń 2020-11-21 12:35:31
A co wy tacy oburzeni?
Przecież Morawiecki już dawno mówił że jego celem jest byście zapieprzali za miskę ryżu. I w tym kierunku zmierzają.
Resztę "da" wam Partia. Oczywiście jak to w komunie - "da", ale nie wszystkim.
Jeszcze tylko wezmą z Unii co się da, a po nich choćby potop.
anal 2020-11-21 12:34:24
NO NAPRAWDĘ PRZEGIOŁ!!!!! MOWISZ , O PANDEMI . WNET BYS ZAMYKAŁ NAS, A TERAZ DAJESZ CAŁA POLSKIE NA 2TYG POD GIEWONTEM !!! CZŁOWIEKU , POWYŻEJ PANI ALICJA DOBRZE NAPISAŁA , NIE DOZNAŁES BIEDY !!!! POTEM SIE DZIWIECIE ŻE SA PROTESTY , W ŚRODKU PANDEMI A SAMI NAS ZMUSZACIE. ZAKOPANE MAŁE ZA MAŁAE , NA TA LICZEBNOŚC LUDZI , TYMBARDZIEJ ZIMA (MOŻE Z SNIEGIEM) HAHA KORKI , KOLIZJE , MIESZKANCY WSPOŁCZUJE !!!
Jasiu z Kościeliska 2020-11-21 12:33:27
I prawidłowo! Poziom zakażeń i luzowanie? Chyba chorzy jesteście na głowę :-))))))))))) Nie zdziwię się, jeśli nastąpi znów duży wzrost zakażeń i będzie nie tylko zaostrzanie ale LOCKDOWN.
maktostaki 2020-11-21 12:33:11
Obudźcie się ludzie!
zdzichu 2020-11-21 12:25:49
Z tego co pamiętam droga redakcjo to partia oszustów jeszcze niedawno żądała całkowitego lockdownu w całej Polsce na wzór niemiecki. Chcieli też już dawno wprowadzić połączone ferie po to żeby mogły zarobić ośrodki austriackie i włoskie. Tak wiec zapewne teraz będą żądać całkowitego otwarcia bo hipokryzje ci ludzie mają we krwi. Z tego co widzę to razem ze świętami szykuje się miesiąc ferii a po tym okresie ludzie i tak będą przyjeżdżać na narty tylko zapewne mniej licznie i nie w grupach zorganizowanych (kolonie), które stwarzają największe zagrożenie epidemiologiczne. Tak więc wybór jest pomiędzy całkowitym zamknięciem wszystkiego albo ograniczoną działalnością. Jako właściciel obiektu noclegowego po głębszym zastanowieniu się taką decyzję uważam za całkiem słuszną.
POrażka 2020-11-21 12:23:37
Jaki dramat ? Przecież niby wszystko zamknięte , a prawie wszystko hula normalnie ( większość hoteli apartamentów kwater restauracji). Ponoć w aquaparkach nawet nie brakuje turystów ?
kwaterka 2020-11-21 12:16:34
Macie swoje prawo i sprawiedliwość :-) Całujcie po rękach andrzejka, mateuszka, jareczka, i kogo tam jeszcze chcecie :-)
Dbają o was dobrodzieje.
Ale jak duduś na narty wpadnie to chlebem i solą i banderia oczywiście :-)
To jak tam? Żałuje ktoś oddanego w ostatnich wyborach głosu? Poczekamy do wiosny...
marsz 2020-11-21 12:13:25
Podziękujmy organizatorom marszów, gdzie teraz jesteście? Tak się kończy "róbta co chceta"
antykancelista 2020-11-21 12:12:39
no i jak suwerenie.....fajnie jest....jak się teraz kaczy akolici czujecie po wstaniu po raz kolejny z kolan na kolana.....
Stela 2020-11-21 12:10:21
I co teraz powiecie, wszyscy ci którzy głosowali na pis??????
Od zawsze Podhale było pisowskie... i co, jak wasze samopoczucie???
Jedyny plus to że może w końcu przejrzycie na oczy... chociaż i tego nie jestem pewien...
Totalna porażka
Zibi08 2020-11-21 12:09:07
Może to otworzy niektórym oczy, tak zapatrzonym w ten cudowny PIS. Myślę, że jak jeden czy drugi dostanie konkretnie po kieszeni to w końcu zobaczy, że ta ich cudowna partia z ich cudownym prezesem ma tak naprawdę górali w du...e.
Q 2020-11-21 12:06:48
Ani słowa o hotelarstwie
Stacjach narciarskich
Ferie w miejscu zamieszkania
bca 2020-11-21 12:02:30
macie jeszcze wątpliwości, że władzę w tym kraju pełni banda inteligentnych inaczej nieudaczników..?
Mario 2020-11-21 12:02:18
Podziękujcie przy najbliższych wyborach za ten chaos.
Pycha I Szmal 2020-11-21 11:57:34
no jak tam PISiaki dalej jest zaje...ście ? Jeszcze wasz nierząd doprowadzi do stanu z konca XIX wieku gdy aby nie umrzeć z głodu jechali górale do Hameryki a podatki i inne daniny dla jasnietowarzyszy z Nowogrodzkiej trzeba płacić i utrzymywać pierdzistołków fuca nadżelniga także tych na miejscu /bumisia starościgościa / robiących nam na despekt /np parkingi na Balzera /
Obywatel 2020-11-21 11:53:18
Ale Podhale same wybrało tą władze i teraz macie co wybraliście
! 2020-11-21 11:47:16
Jaki Sylwester, jakie przyjazdy na ferie? Słuchanie ze zrozumieniem potrzebne. W wypowiedzi było jasno eksponowane, by święta i ferie spędzić w domu. Jednak gdyby naród nie przestrzegał obostrzeń, możliwe jest wprowadzenie zakazu przemieszczania się.
 • POŻYCZKI
  PROMOCJA!!! GOLD CENT FINANSE W OFERCIE POŻYCZKI POZABANKOWE NA OŚWIADCZENIE DLA OSOBY O UMOWĘ PRACĘ, UMOWA ZLECENIE, EMERYTURA, RENTA, ROLNIK, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. ZADZWOŃ DORADCY T- 694 567 002 .
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • KOMUNIKATY
  ZGUBIŁAM KOLCZYK - ZAKOPANE, NA KRUPÓWKACH - 692 124 771.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy do sprzedania w Nowym Targu,atrakcyjna lokalizacja, Polecam wiecej info tel. 660797241www.nowytarg.b12.pl
  Tel.: 660797241
  WWW: www.nowytarg.b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę NA DŁUŻEJ MIESZKANIE 2 pok. ul. Kościelna: 1 800 + opłaty, tel. 604 432 303
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam: PŁUG KONNY jednoskibowy, tel. 793 887 893
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię DOM DREWNIANY, ew. MIESZKANIE, GOTÓWKA, tel. 793891486
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-12-01 22:00 Fajkarz, folusznik i dzwonkarz (WIDEO) 2020-12-01 21:34 Rabczański kawałek Mongolii 2020-12-01 21:00 Coraz więcej śniegu na Szymoszkowej 1 2020-12-01 20:40 Radny rezygnuje 2020-12-01 20:05 Drogowy zamach na teatr 3 2020-12-01 20:01 Jubileusz z przytupem 2020-12-01 19:53 Surfowanie w chmurach 2020-12-01 19:20 Pożar w Przywarówce 2020-12-01 19:00 Tęczowe podchody 11 2020-12-01 18:58 Skosił słupki i omal nie wjechał na Krupówki 5 2020-12-01 18:00 Lodowisko tylko dla grup 2020-12-01 17:40 Elektroniczne zaduszki w sieci 2020-12-01 17:00 Zbrodnia po polsku. Konkurs dla czytelników 2020-12-01 16:30 Publiczny różaniec za grzechy duchownych 10 2020-12-01 16:23 JAK CZYTAĆ WIERSZE? 2020-12-01 15:59 Od piątku ruszają hotele i restauracje, ale w Czechach 2 2020-12-01 15:59 Zamarły wyciąg w Małem Cichem (WIDEO) 4 2020-12-01 15:27 Jeśli nie Apis to… Kośmider 1 2020-12-01 15:03 Jakie łóżko wybrać do spania? Przegląd najpopularniejszych rodzajów łóżek 2020-12-01 15:00 Na razie mamy mróz i słońce. W czwartek silny wiatr przyniesie odwilż 2020-12-01 14:00 Na posiedzeniu sejmowej komisji walczą o sezon narciarski (WIDEO) 5 2020-12-01 13:30 Pomóżmy Karolkowi 2020-12-01 12:34 Oszustwa "na kuriera" znów pojawiają się na Podhalu 2 2020-12-01 12:00 Góralka z Zakopanego w finale. Trwa głosowanie 2020-12-01 11:33 Ulica Plebańska 2020-12-01 11:05 Poniżej 10 tys. zakażeń w całej Polsce. Na Podhalu 10 zgonów 3 2020-12-01 10:00 Budrysówka dla budrysów 2 2020-12-01 09:48 Pies przy Murowańcu czeka na właściciela 4 2020-12-01 09:25 Noga z gazu, jedź bezpiecznie, nie blokuj piaskarek 1 2020-12-01 08:44 Słońce wstaje nad górami (WIDEO) 2020-12-01 08:15 Dwucyfrowo na termometrze 2020-12-01 08:00 Lodowisko przy Hotelarzu nieczynne 1 2020-11-30 23:21 CHŁOPY PODHALA DEMONSTRUJĄ! 2020-11-30 21:57 Zdjęcie autorstwa Bartłomieja Jureckiego w finale prestiżowego konkursu 3 2020-11-30 21:34 Śnieżą na Harendzie 1 2020-11-30 21:01 Najlepsza kąpiel błotna (WIDEO) 2020-11-30 19:04 Ranking samorządów 3 2020-11-30 18:30 Pierwsze kroki 2020-11-30 18:00 Wieczornica z Wyszyńskim. Koncert online (WIDEO) 2020-11-30 17:03 Ostatnie pożegnanie wybitnego narciarza 1 2020-11-30 16:48 Egipcjanie i górale handlowali narkotykami 8 2020-11-30 16:30 Historia poprzez litery 2020-11-30 16:02 Śladami żydów z Podhala (WIDEO) 2020-11-30 15:48 Krupówki też pod śniegiem. Coraz mniej chmur! 2020-11-30 15:00 Zasypane Markowe Szczawiny 2020-11-30 14:00 Dłuższe ferie, reżim noclegowy, więcej testów i konsultacji 17 2020-11-30 13:30 Minister zdrowia będzie rekomendował zamknięcie stoków narciarskich? 23 2020-11-30 13:02 Pijak kolizyjny 2 2020-11-30 12:27 Zakopane zasypane. Tak wyglądało o poranku (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-11-30 11:30 Miasto rakotwórcze - 1800% stężenia najbardziej szkodliwej substancji 13
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-12-01 21:34 1. Zatokę przystankową powinno się lokalizować w taki sposób, aby nie kolidowała z wjazdem na posesję, o ile to możliwe. W tym przypadku można było zlokalizować ją np. kilkadziesiąt metrów dalej, przy parkingu. Wymaga to jednak wyższych standardów administracji, charakterystycznych dla bardziej rozwiniętych krajów. 2020-12-01 21:33 2. I smieszno i straszno... A tymczasem w Brukseli policja złapała eurodeputowanego, znanego węgierskiego homofoba, na imprezie gejowskiej :) Już żyjemy w ciekawych czasach... 2020-12-01 21:05 3. Na FB, "Film z zatrzymania Polskiej Babci". 2020-12-01 21:05 4. pewnikiem Adrian już jedzie poszusować 2020-12-01 21:00 5. Musicie większych słów używać: śmierć, pożoga, ogień, katastrofa, odbieranie wolności to ludzie może uwierzą, że to coś ważnego. 2020-12-01 20:58 6. @Mikko. Bo zrozum, publiczny z czym innym mi się kojarzy. Zamieniać w TO rynek w razie takiego hipotetycznego najazdu? 2020-12-01 20:57 7. skąd tylu "nawiedzonych". Za miast się "modlić" za tę bandę czarnych nierobów zbierajcie podpisy pod petycją w sprawie rozwiązania konkordatu i traktowania przestępców w sukienkach jak normalnych przestępców. Za takie przestępstwa "cywilni" zboczeńcy idą siedzieć, a kieckowe zboki są przenoszeni do innej diecezji, żeby o ich zboczeniach nikt się nie dowiedział. A potem kapciowy z wawelu za kasę zamiecie sprawę pod dywan, i jak mawiał Ferdek Kiepski "i gitara". Obudźcie się i przestańcie wspierać tych naciągaczy sprzedających wirtualny towar. Robią to skutecznie od 2 tysięcy lat, a do jakich majątków dzięki temu doszli, to każdy myślący (nie nawiedzony katol) widzi 2020-12-01 20:29 8. zamiast się modlić lepiej powtarzajcie tabliczkę mnożenia to ma większy sens....a tychże przestańcie utrzymywać!!!! to najdelikatniejsze zdanie, którym można to skomentować.... 2020-12-01 20:24 9. Wielkie mi halo. Już dawno powinni się z tym uporać, a nie cackać. Pod Nosalem ulicę wyremontowano i finito, a tu jakieś problemy Pana Rzankowskiego. Przystanek od zawsze był i powinien być. Służył i służy nie tylko mieszkańcom, ale i turystom korzystającym z wyciągu oraz hotelu, a w lecie też basenu. Przy odrobinie dobrej woli zarówno zatrzymujące się na przystanku busy, jak i pojazdy wjeżdżające/wyjeżdżające z posesji nie powinni sobie przeszkadzać. I po co ten cały raban? 2020-12-01 20:06 10. Pycha i Szmal wlasnie do tego pije. Baby w Malem Cichem maja jaja ale na plebani (nie swoje).
2020-11-22 13:52 1. Turystka tak jak ty swojej dewocji...? tak pytam.... 2020-11-19 15:00 2. Tygodnik poświęca zbyt wiele uwagi temu tak zwanemu strajkowi. Policja powinna była niezwłocznie odblokować skrzyżowanie, używając w razie potrzeby środków przymusu bezpośredniego. To skrzyżowanie zbyt ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców Zakopanego aby pozwalać na lewackie ekscesy. Wszyscy uczestnicy nielegalnego zbiegowiska powinni zostać wylegitymowani, a odpowiednie wnioski należało skierować do sanepidu. 2020-11-17 04:55 3. DEMON stracja 2020-11-15 21:40 4. a moja Zoha jak jej nie grzmotnę z rana,to cały dzień chodzi wściekła.Może to i tym z tymi piorunami na gębach by sie to spodobało? I przestały by latać po ulicach i przeklinać. 2020-11-14 23:03 5. Organizatorka zakopiańskich protestów chwali się w wywiadach, że dokonała aborcji. Ot karierę zrobiła w zepsutej warszawce. Teraz choćby darła się z całych sił, sumienia nie zagłuszy. 2020-11-14 16:09 6. do protestujacych "kobiet"- urodzenie zdrowego dziecka nie gwarantuje jego zdrowia i pełnosprawnosci , nie ma gwarancji ze po dziecko mając pół roku/rok/parę lat nie dowie sie że ma wady gentyczne, nieuleczalna chorobę, etc. Bezlitosne jest więc to strajkowanie a raczej błaznowanie na skrzyzowaniu ulic ze chore dzieci maja isc do piachu .... 2020-11-12 20:02 7. Do Tadeo Tak właśnie jest górale i nie tylko biją swoje kobiety. Żeby nie było, że tylko podhale jest takie. Władza w zakopanem nie chce zaś wprowadzić ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - czyli władza wybrana przez ten lud jest za przemocą w rodzinie. To takie proste. 2020-11-12 15:24 8. Idom se owiecki, idom se barany, idzie se za nimi juhas porubany. Porubano głowa, porubane plecy.Kaz go porubali? - Przi dziewcynie w nocy! Owiecki, owiecki, nie syćkie som moje, przydzie św. Marcin , kozdy biere swoje. Te moje owiecki pieknie sie mi rojom, z wiyrska ku dolinie, bo sie zimy bojom. Hej! 2020-11-11 02:35 9. Nie do wiary! Jasiek Bułecka tyz zgłupioł, cy jako? 2020-11-10 20:04 10. Wreszcie można oko zatrzymać dłużej, dzięki. A Zespołowi życzymy dalszych sukcesów!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP