2020-12-01 20:05:15
Zakopane
Drogowy zamach na teatr
Artyści wołają na całą Polskę o ataku, starosta tłumaczy, że przystanek buduje, drogowcy nie ruszają wjazdu i robią swoje.
Wracamy na budowę zatoki przystankowej przy ul. Powstańców Śląskich, która powstaje w Zakopanem na zlecenie starosty tatrzańskiego. Problem w tym, że zaprojektowano ją na wysokości wjazdu do Teatru Rozrywki Szymaszkowa, który prowadzony jest przez Stanisława Rzankowskiego.


A te chopki to już mistrzostwo świata-czekam na tabliczki z inicjatorami tych wysepek.
Wrzuć monetę
Wrzuć monete
Wrzuć momete
Człowiek z pędzlem na głowie jest jaki jest ale ma honor i elementarne poczucie przyzwoitości. A tak dom na sprzedaż. Kolega nowy załatwi formalności... Tak będzie lepiej. Kto by mieszkał obok przystanku. A że starostwem się nie wygra:) szkoda mi gościa od teatru widać że jest delikatny a wplatał się w piekło
I super! Krzykacze to margines społeczny, bez siły przebicia. Dajcie sobie już spokój i zrozumcie, że już dawno przegraliście.
Zdrowia
Inaczej to szykuj złoto
Szykuj się na kolejne miejskie inwestycje.
z niej wjeżdżam na posesję) i muszę się z tym pogodzić .Najgorsze jest ten syf co zostawiają oczekujący na autobus(pety, butelki,puszki)
I co zrobić? Powiesić się na wiacie?
Zrobili i już nikt nikogo nie pytał . A tu wielkie halo!!!
Upadek prestiżu palestry w ogóle
Nic nie wiadomo chaos brak decyzji odwołanie zażalenie wniosek formalny czas czas czas a więc prawa nie ma, nie istnieje w pierwotnej formie. Expertyzy biegli świadkowie
Tasiemiec urzędnik sędzia prokurator starosta policjant wszyscy oni mają płacone a rzankos ma problem im dłużej będzie trwał tym więcej zapłaci a wcześniej wymienieni stawiają się słuzbowo mają płacone każde pismo i na nie odpowiedź i listonosz przecie też też zarobi
Newer ending story a ty płac
Każde pismo płać i płacz problem kosztuje problem to zarobek. Mogłeś odpuścić a tak to zatrudniasz sporo ludzi!!!
Teatr na miarę miasta. Pełnomicnik na miarę miasta. Problem odwieczny i aktualny awiec urojony. Franz Kafka eweryman vs bezlitosny urząd
Urząd vs petent
Zarobi szczurek w okularach. Zawsze mozna się odwołac
Mój jest ten kawałek podłogi
Mr. Zoob
Znowu ktoś mnie podgląda,
Lekko skrobie do drzwi.
Strasznym okiem cyklopa,
Radzi, gromi i drwi!
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Meble juz połamałem,
Nowy ład zrobić chcę.
Tynk ze ścian już zdrapałem,
Zamurowac czas drzwi!
Mój jest ten kawalek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Panie Rzankowski
Ideał sięgnął bruku jak w fortepianie Chopina.
- Szanowni Państwo, najwyższy czas, ruszamy po Wolność
- Pierwsze zimowe wejście na K2 zwróciło oczy świata na Szerpów - mały góralski naród wywodzący się z Tybetu, a żyjący głównie w Nepalu i w Indiach. Słowo "szerpa" zaczęło wręcz oznaczać tragarza wysokogórskiego, bowiem od kilkudziesięciu lat Szerpowie pracowali w tym charakterze jako wsparcie zachodnich himalaistów. Jedynym szerzej znanym Szerpą był do tej pory Tenzing Norgay, który wraz z Edmundem Hillarym dokonał pierwszego wejścia na Mount Everest w 1953 roku. Zanim ukaże się książka dokumentująca ten ostatni wielki sukces dziewięciu Szerpów i jednego Gurkhi, chcę przypomnieć dwie wydane stosunkowo niedawno książki o K2 i Szerpach.
- Mijałem zaplecze sklepu Żabka i usłyszałem o tym jak w Święta przebiega protest CHŁOPÓW PODHALA. Wpis niżej
- Życzymy Państwu Zdrowych i Wesołych Świąt, jednocześnie prosząc o wsparcie naszej kociej zbiórki.
- Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji podsumowującej projekt realizowany przez naszą Fundację pn. „Klaster turystyczny południowej Małopolski”. Główną częścią konferencji będzie debata dotycząca współpracy administracji i przedsiębiorców na rzecz rozwoju turystyki.
- Jakkolwiek nieatrakcyjnie by to brzmiało dla potencjalnych odbiorców, w imieniu Fundacji "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości" oraz pozostałych organizatorów, serdecznie zapraszam na X Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne, które w dobie zarazy odbędą się w trybie on-line, dostępne dla wszystkich chętnych na kanale Muzeum Tatrzańskiego na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVGRt0bfXbdfudxiV4g8XLw
- Mój ROZwój odbywa się w domowej izolatce, gdzie jest dużo ciekawych książek. Wpis niżej
- "Czarne na białym" - 4 grudnia, w piątek, o godzinie 17:00 zapraszam na rozmowę z profesorem Jackiem Leociakiem, literaturoznawcą, pracownikiem naukowym Instytutu Badań Literackich PAN oraz Centrum Badań nad Zagładą Żydów, wokół jego książki "Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i Kościele". Zapraszam w imieniu organizatorów: Burmistrza miasta Zakopanego, Wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego i Fundacji "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości".
- Zrobiłem ten film dla wszystkich tych, którym przyda się trzy i pół minuty relaksu. Czasem potrzebujemy zrobić krok w tył, usiąść i pobujać w obłokach.
- "Czarne na białym" - 2 grudnia, w środę o godzinie 17:00 rozmowa z profesorem Pawłem Próchniakiem, literaturoznawcą, antropologiem literatury, krytykiem literackim, profesorem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, wokół jego książki "Promieniowanie tła. Szkice o wierszach i czytaniu". Zapraszam w imieniu organizatorów: Burmistrza miasta Zakopanego, Wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego i Fundacji "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości".
- "Rosfisterysofane dfa chlopy salozyly Chlopy Podhala i s blyskaficom f oku prosektuujom caly grudzien!" - Stosek. Wpis niżej
- Po bardzo długiej pandemicznej przerwie zapraszam wszystkich na ciąg dalszy spotkań autorskich "Czarne na białym". Rok rozpoczęliśmy od spotkań z profesorem Ryszardem Koziołkiem autorem książki "Wiele tytułów" oraz profesorem Jerzym Kochanowskim, który napisał "Wolne miasto Zakopane 1956-1970". Po długiej przerwie naszym gościem będzie Katarzyna Kobylarczyk, autorka książki "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany". Po raz pierwszy mieliśmy się spotkać po koniec marca, co uniemożliwił lockdown. Drugie spotkanie zaplanowane było na 9 października, kiedy to pandemia wezbrała ponownie. Oczywiście nie ma dziś mowy o spotkaniu twarzą w twarz. Zapraszam więc na wirtualne spotkanie on-line, które na żywo transmitować będziemy w internecie. W poniedziałek 30 listopada o godzinie 17:00 na kanale Muzeum Tatrzańskiego na YouTube.