Reklama

2021-01-29 13:15:49

Reklama

Pandemia

Polskie stacje narciarskie: Możemy już gasić światło

Nie przetrwamy. W następnym zimowym sezonie Polakom pozostaną Alpy - tak stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne komentuje wczorajszą decyzję rządu o przedłużeniu zamknięcia stoków narciarskich, hoteli i restauracji do 14 lutego.

Do PSNiT należy większość podhalańskich ośrodków narciarskich. W informacji na stronie internetowej stowarzyszenie zwraca uwagę, że powoli kończy się w Polsce zima i dalsze zamrożenie stoków narciarskich można uznać za "wieczne zamrożenie". 


"Z dużym prawdopodobieństwem, w następnym sezonie zimowym Polakom pozostają tylko Alpy, bo w Polsce już nie pojeżdżą na nartach. Nie przetrwamy. Być może to dobrze przemyślany plan rządu żeby likwidować rodzime biznesy?" - czytamy w oświadczeniu PSNiT.

Dodają, że rząd musi się liczyć z odszkodowaniami dla przedsiębiorców, którzy nie z własnej winy nie pracują.

Poniżej pozostała część komunikatu:

Dlaczego, jako zdroworozsądkowa branża dostajemy po głowie – bo jesteśmy odpowiedzialni, chcemy rozmawiać, przygotowaliśmy stacje do pełnego reżimu sanitarnego, który jest najbardziej restrykcyjny w kontekście innych branż?  Jak mamy rozumieć otwarcie galerii handlowych a zamknięcie ośrodków narciarskich, których aktywność dzieje się w przestrzeni otwartej? Nie mówiąc już o tym, że eksperci jednogłośnie mówią, że jazda na nartach jest bezpieczna, a to co jest groźne – to apres-ski, którego teraz nie ma i nie będzie, bo rozrywka jest zamknięta. O co zatem chodzi?

Podczas poniedziałkowej (25-01-2021) telekonferencji z rządzącymi, na której jednym z dwóch poruszanych tematów było stworzenie dedykowanej dla stacji narciarskich tarczy. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, a wręcz sugestię, że nie zamierzają się nad naszą specyfiką pochylić. Problem z tarczą dla branży narciarskiej był już sygnalizowany w naszym piśmie z dnia 21-01-2021 jakie wysłaliśmy do Dyrektora Palucha (Departament Małych i Średnich Przedsiębiorstw w MRPiT) z kopią do Premiera Gowina. Na nasze pismo nadal nie dostaliśmy odpowiedzi.

Zastanawiamy się też po co było uaktualniać z nami reżimy sanitarne w poniedziałek? Dochodzimy wręcz do wniosku, że to zwykłe przeciąganie liny żebyśmy te parę dni „siedzieli cicho”. Mylnie wzbudzano w branży  niczym nie popartą nadzieję.

Podczas telekonferencji, minister Semeniuk, zwyczajowo powiedziała o dużym wsparciu, jakie rząd zapewnia przedsiębiorcom, nie odnosząc się jednocześnie do konkretów, zawartych we wspomnianym piśmie, stwierdzając jedynie, że decyzje są w gestii PFR. Podczas telekonferencji strona rządowa niestety nie odpowiedziała na żadne z naszych postulatów.

Jak mamy przetrwać jako branża, skoro nie ma jasnej deklaracji ze strony rządu czy otrzymamy  jakiekolwiek odszkodowanie? Niektóre stacje stoją już TERAZ na granicy bankructwa i nie są objęci “tarczami”, mamy pierwsze stacje, które się sprzedają. Dla stacji realne teraz są zobowiązania i kredyty jakie nie mają za co spłacić i mieć nie będą, bo właśnie dla nas kończy się zima. Czy te słynne rozmowy z przedsiębiorcami, o których tak wiele się słyszy w mediach wyglądają tak jak poniedziałkowa telekonferencja z nami – my mówimy, Pani Minister lekceważąco rozmawia z kimś w tle, a na zakończenie wypowiada “okrągłe” frazesy, które nie wnoszą żadnego konkretu, ani nie odpowiadają na żadne z naszych pytań.

Mało kto wie, że senatorowie PiS przygotowują właśnie ustawę o odszkodowaniach dla firm z powodu lockdownu. Zatem, już teraz są świadomi, że sądy lawinowo będą odrzucać kary dla przedsiębiorców, a następstwem będą pozwy zbiorowe poszczególnych branż przeciw Skarbowi Państwa. Ustawa owa miałaby ukrócić taki proceder. Niestety to służy pozbawieniu przedsiębiorców zasadniczej części odszkodowania. Chodzi o zyski, które mogliby osiągnąć, gdyby nie zostali bezprawnie zamknięci. Zwyczajowo, wchodzi to w zakres odszkodowania, a w tym konkretnym przypadku, to właściwie jego zasadnicza część.


  

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Turysta 2021-01-31 11:01:00
@Bimbo - A gdzie Ty widzisz te "mnóstwo" stacji ?. Od wielkiej bidy mamy ich w kraju 5 i to bardzo małych (i wszystkie stoją). Cała reszta to nie "stacje" tylko jakieś malutkie wyciągi na jeszcze mniejszych poletkach. Ale... skoro takie "mnóstwo" zostało uruchomionych (dla narciarzy) to może sypniesz z dziesięć przykładów bo ja dzisiaj sprawdzałem około 50-ciu w kraju i wszystko stoi.
zenon 2021-01-30 12:54:55
kto nie przetrwa ???? wystawili jakieś stowarzyszenie do jęczenia a sami siedzą cicho. Kto jest właścicielem stacji narciarskich stowarzyszenie czy firmy ? Złotówki bym im nie dał tak samo jak knajpom i hotelom , złodziejskie nasienie karmi i udziela noclegów a jęczy jak nikt ?
Bimbo 2021-01-30 10:55:03
Dzis ruszylo mnostwo stacji w calej Polsce. Nikt juz nie slucha Zaklinaczy Rzeczywistosci.
zakopian 2021-01-30 10:41:16
I JESZCZE DO MARZENA JABŁOŃSKA JAK NIE ZAROBISZ 1000ZŁ TO NIE JEST STRATA STRATA JEST JAK MASZ 1000ZŁ I KTOŚ CI GO UKRADNIE.OD CHCIWOŚCI SIE WAM COŚ W MÓZGACH POKRĘCIŁO.
puszka 2021-01-30 10:31:05
@dziadek ten satelita wystrzelony został żeby podglądać twoją babę :)
zakopian 2021-01-30 10:17:25
PROPONUJĘ ZBIÓRKIE NA JEDZENIE DLA WŁAŚCICIELI WYCIĄGÓW NA PODHALU ,KTÓRZY PRZEZ OSTATNIE 20 LAT DOKŁADALI DO BIZNESU,ŻEBY LUDZIE MIELI PRACE .
trudno 2021-01-30 09:54:06
Nie lękajcie się. Wykupią was branże, które nieźle zarabiają w czasach covidowych. Myślę, że dadzą dzisiejszym właścicielom szansę pracy na swoim. Przecież wiadomo nie od dziś, że kapitał musi się kimś żywić. 30 lat to już wystarczy aby się nachapać. Teraz czas dla innych.
ehe 2021-01-30 01:51:38
@Turysta - zgadzam sie z twoja wypowiedzia ,
przetrwamy !
Canadian 2021-01-30 00:54:56
W Skandynawi wyciagi otwarte. Jedyna roznica, ze skipass mozna tylko i wylacznie kupic przez internet aby kontrolowac ilosc ludzi w danym osrodku. Proste jak pewien prezes rezimowej telewizji. Pozdrawiam
margrabia 2021-01-30 00:18:54
Nikt was nie będzie żałował. Niech jeszcze Związek Podhalan idzie z podziękowaniem do Pana Prezydenta. Tylko nie zapomnijcie wychodzić z pałacu tyłem w ukłonie.
Turysta 2021-01-29 23:07:35
"Nie przetrwamy" - No i super. Przyjdą inni i ogarną ten biznes 100 razy lepiej. A do Austrii wcale nie musimy jeździć. Na Słowacji i w Czechach jakoś nie kwiczą tak jak Wy.
dziadeek 2021-01-29 21:11:53
@luke - dorzucę do Twojego wpisu taką ciekawostkę wyczytaną w "Rzepie".
"Kilka miesięcy temu firma Capella Space wystrzeliła satelitę zdolnego do robienia niezwykle wyraźnych zdjęć radarowych wysokiej rozdzielczości. W praktyce to oznacza, że oko satelitarnej kamery będzie mogło przenikać ściany budynków. Technologia SAR, o której mowa, nie rejestruje jednak obrazu w jego wnętrzu, a jedynie w dokładny sposób pozwala odróżniać wewnętrzne elementy konstrukcyjne. Można rozróżniać poszczególne pokoje na wybranych kondygnacjach, i to niezależnie od warunków pogodowych, tego czy obiekt obserwowany jest w dzień, czy w nocy, i na której półkuli się on aktualnie znajduje."
Hmm - czyli będą sprawdzać czy stół mam postawiony na środku czy pod oknem. A szafa stoi zgodnie z wytycznymi UE.
A później kroczek po kroczku, czy dziadek z babką pod kołdrą śpią w gatkach czy bez.
I syćko obejrzymy na www.google.pl/maps
stasek 2021-01-29 18:44:34
Margaret Thatcher:
?Problem z SOCJALISTAMI polega na tym, że ostatecznie ZAWSZE kończą im się CUDZE pieniądze?.
Stasek
?Problem z PiSem polega na tym, że ostatecznie ZAWSZE kończą im się CUDZE pieniądze?.
miejscowy turysta 2021-01-29 17:09:34
Na odszkodowania nie ma co liczyć, budżetowa (czyli nasza wspólna) kasa poszła na kupowanie głosów, aby Jedynie Słuszna Partia utrzymała się przy korycie.
puszka 2021-01-29 16:33:00
@puszka przestań mącić w głowach. Nieumiejętna analiza danych urzędowych oraz treści naukowych może sprzyjać wyciąganiu błędnych wniosków. W czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zjawisko to przybrało szczególnie duże rozmiary, co doprowadza często do budowy fałszywych narracji. Ostatni z takich przypadków dotyczy nieprawdziwej teorii, jakoby systemy testowania COVID-19 zostały opracowane w 2015 i 2017 roku. Na tej podstawie zwolennicy teorii spiskowych stwierdzili, że pandemia została zaplanowana.

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/fake_news/systemow-do-diagnostyki-covid-19-nie-opatentowano-w-2015-i-2017-roku/
antysceptyk 2021-01-29 15:38:12
Akurat stacje narciarskie to kasy mają jak lodu i będą jeździć choćby nawet za 5 lat. Chyba że znowu zostaną odgórnie zamknięte i przekupione kasą z naszych podatków, żeby się nie otwierać. Jeśli jakaś stacja zbankrutuje i będzie się chciała sprzedać to dajcie znać. Chętnie zostanę wspólnikiem kury znoszącej złote jajca. Jedyne niebezpieczeństwo jest takie że rząd rzeczywiście zamierza wykończyć obywateli finansowo by myśleli tylko o misce ryżu i a nie o nartach. Ale spokojnie mamy szerokie elity polityczno-urzędniczo-finansowe. Oni na pewno przetrwają i będą dalej jeździć na nartach. Biznes pewny jak schizofrenia u kaczora. A jęczeć na pokaz muszą, choćby żeby wytargać większy okup od pinokia.
Pracownik pensjonatu 2021-01-29 15:35:05
Wcale mi was nie szkoda! Płacicie pracownikom grosze a sami zarabiacie kokosy! W końcu ktoś wam dał radę. Piszecie głupoty że bankrutujecie, że nie przetrwacie a prawda jest taka, że w następnym roku wszyscy się otworzycie od nowa ???????? Przez sezon rok temu zarobiliście tyle że możecie siedzieć i nic nie robić.
Kto się ze mną założy, że za rok wszystkie te wyciągi się otworzą?
antykancelista73 2021-01-29 15:34:22
możecie w kaczą trąbkę podmuchać melodycznie......a spółka złożona z narodowych narciarzy jak du pa, czy szumoffski wykupi was za grosze zwłaszcza, że na covidowych wałkach nieźle niektórzy się ustawili......a emilka wam zapewni wykupienie szkół narciarskich przy czym razem z katechizmem od ministra edukacji, którego ulubionym szczytem w Tatrach jest ciemniak.........
highlander48 2021-01-29 15:13:39
Pisowskie stacje niech gaszą swiatło reszta otwierać sie !!
luke 2021-01-29 14:51:37
Większość niestety nie widzi, że to co się dzieje to planowane od wielu lat zniewolenie ludzkości, totalna kontrola, i depopulacja ziemi. Według planów globalistów za kilka lat ludzie (ci co przeżyją następnego covida-21) mają nie mieć nic własnego i być z tego powodu szczęśliwi...Plan jest realizowany od kilkunastu lat::

W 2015 r. Richard A. Rothschild opatentował ?System i metodę testowania COVID-19? (US20200279585A1) z holenderską organizacją rządową.
W 2015 roku ? cztery lata przed zaistnieniem choroby ? opracowano metodę testowania COVID-19.
W 2017 i 2018 roku ? dwa lata przed COVID-19 ? na całym świecie rozprowadzono setki milionów zestawów testowych na COVID-19.
Bank Światowy pokazuje, że COVID-19 to projekt, który ma trwać do ? końca marca 2025 roku!
Według Fundacji Rockefellera globalna pandemia musi skutkować zwiększoną kontrolą, w której ludzie chętnie rezygnują ze swojej wolności, aby znów poczuć się bezpiecznie. ?
Romano 2021-01-29 14:40:38
Dlaczego PFR który tak hucznie przejął PKL nie lobbuje w rządzie za otwarciem stoków? To tak jakby ukręcić szyję kurze znoszącej złote jaja. To już luksemburczycy lepiej zarządzali.
rycho 2021-01-29 14:40:34
@obs a byłeś ty we Włoszech ? .
Ja byłem w Lombardii ,Veneto , Toscanii i to i owo widziałem .
I powiem głupoty wypisujesz obejrzane w tv szczujni .
Nigdzie trupy nie leżały , nikt przed szpitalem nie leżał , a kilka klepsydr dotyczyło osób
97 , 88 lat . Ludzie mają się dobrze , choć psychopaci , możni tego świata sukcesywnie
nas ZNIEWALAJĄ
Teodorslysz 2021-01-29 14:14:43
Ciekaw jestem ile wiceminister dostał na Witów- ski. A do Pana Gibała; bardzo Pan namawia do fermentu a sam Pan na zasiłku jesteś
tadek 2021-01-29 14:13:03
Może jeszcze Duda z dementuje wczorajszą konferencję ministra i od marca puści stoki narciarskie, czyżby pierwszy narciarz RP w tym sezonie nie odwiedził Zakopanego.
Mic 2021-01-29 14:08:15
B. Gates: "Nie możemy sobie pozwolić na to, by znów dać się złapać bez przygotowania. Aby zapobiec powtórzeniu się niepokojów ostatniego roku, musimy być gotowi na kolejną pandemię."
Ot i co, jeżeli myślicie, że będzie jakieś "po pandemii" i że jak się zaszczepicie, to będziecie mieć spokój - to grubo się mylicie.
Zadziałało raz z "pandemią", to już nie odpuszczą.
Jedyne co by mogło dać efekty, to jednogłośny, masowy protest, wypięcie się na to bezprawie i zamach na wolność.
obs 2021-01-29 14:07:59
jednak wolałbym jeść suchy chleb z masłem niż jak we Włoszech stać przed szpitalem i by lekarze zastanawiali się czy akurat mi jest warto pomóc
obserwator 2021-01-29 14:04:12
a jak się zarabiało grubą kasę i brało kredyty to sie nie brało pod uwagę ryzyka? nie bo po co
bycie ponad wszystkimi było wygodne
Bacuś 2021-01-29 14:00:03
Noi mocie swój kochany rząd. A to tylko pocontek,tego co będzie. W TV pieprzom ino głupoty ze w całyj Europie tak jest,a to nie prowda. Różnica jest tako ,że w innych krajach państwo pomogo ludziom i przedsiębiorstwom. A u nos ino godajom że pomogajom.
baba pracująca 2021-01-29 13:50:12
Bardzo dobrze, wygląda jak na złość. Tak sie traktuje stangretów. Należało się przyłączyć do protestów kobiet.
Fred 2021-01-29 13:48:06
Górale dalej nie rozumieją, że to co się teraz dzieje to reset systemu. A swoją drogą to Polacy myślą już teraz co by do garnka włożyć a nie o zbytkach typu: gdzie w przyszłym roku na nart pojadę ?
Spoko Spoko 2021-01-29 13:24:53
Spokojnie jak padną kupi ktoś inny i będzie gdzie jeździć , nie koniecznie Alpy.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE, POMOC W KUCHNI, CIUCHOLAND. 885 056 298.
 • KANCELARIE PRAWNE
  ADWOKAT KAROLINA SZEWS - FILIA W KROŚCIENKU. KSK Legal Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Karolina Szews, Sabina Klempka - informuje o otwarciu filii w Krościenku, ul. Jagiellońska 63, Krościenko. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-17:00. Tel. 576 665 933, e-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
  E-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
 • PRACA | szukam
  Przyjmę zlecenia na lazienki i kuchnie od podstaw po biały montaż tj.(demolka, hydraulika, elektryka płytki i biały montaż ) Wieloletnie doświadczenie. 518016409marcindol21@gmail.com
  Tel.: 518016409
  E-mail: marcindol21@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (STRÓŻ). Praca co drugi dzień-24 godziny, w Małem Cichem.Wymagane prawa jazdy kat. B oraz umiejętność jazdy ciągnikiem (traktorem). W ciągu dnia prace porządkowe na placu. Więcej informacji pod numerem 512 257 500
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PRACY NA BARZE I PRZY GRILLU w restauracji. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE 47mkw, Zakopane centrum. 696 333 919, 606 701 414, po 15.00.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki / recepcjonisty do hotelu w Białce Tatrzańskiej. - Minimum język angielski podstawy. - Możliwość zakwaterowania. Kontakt telefoniczny: tel. 880 015 290. CV proszę przesyłać na adres e-mail: monika@grandtatry.pl, https://grandtatry.pl/
  WWW:
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy W SKLEPIE OGÓLNOSPOŻYWCZYM w Zębie/Krzyżówka, NA STANOWISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. Z doświadczeniem. Pełny etat, praca co drugi dzień. Tel. 721180381.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KADR I PŁAC. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT, PFRON, - Obsługa i terminowa realizacja obowiązków w zakresie PPK, - Przygotowywanie umów o pracę, aneksów i świadectw pracy, - Prowadzenie akt osobowych pracowników oraz dokumentacji pracowniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, - Sporządzanie i rozliczanie umów cywilnoprawnych, - Rozliczanie czasu pracy, - Prowadzenie bieżącej ewidencji urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, - Kontrolowanie terminów badań lekarskich i szkoleń BHP, - Prowadzenie spraw i rozliczeń związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, - Sporządzanie raportów i zestawień kadrowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, zasiłków i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac, - Dobra znajomość programów: Płatnik, MS Office (w szczególności Ms Excel), mile widziana znajomość Comarch ERP Optima, - Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, - Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Wiatam do sprzedani kury nioski brojlery kaczki gęsi pasze i inne zapraszamy do kontaktu 503568044 na terenie Podhala Orawy możliwy transport. 503568044
  Tel.: 503568044
 • SPRZEDAŻ | różne
  SERKI małe i duże. 531 357 698.
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO. Możliwość przyuczenia. Również KRAWCOWĄ - szycie chałupnicze lub na miejscu. Nowy Targ. 536 740 251, 601 789 299.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM DO SPRZEDANIA W OKOLICACH SKOCZNI - 502 202 803, 604 520 752.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT. 609 820 345.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność - Tel. 601 544 244
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-02-25 14:01 Wyciąg w poczekalni 2021-02-25 13:15 Na parkingach w Kirach sporo samochodów 2021-02-25 12:40 Błękit i biel 2021-02-25 12:20 Słupek graniczny (WIDEO) 2021-02-25 11:17 Na Podhalu 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 2021-02-25 10:10 Podhale musi odrabiać straty. Porażka w Jastrzębiu 1 2021-02-25 10:00 Podziękowanie 1 2021-02-25 09:30 Koniec utrudnień na zakopiance 2021-02-25 09:25 Górale z Pensylwanii tęsknią za ojczyzną 2 2021-02-25 09:00 Na Kopie Kondrackiej zawsze pięknie 2021-02-25 08:30 Uwaga! Bardzo zła jakość powietrza w Mieście 2 2021-02-25 08:00 Strażnicy zebrali nakrętki dla Lenki 2021-02-25 07:00 Polskie wojsko marznie 1 2021-02-24 22:10 Zespół Orawiacy zaprasza 2021-02-24 21:31 Ekologia w kotłowni. Dofinansowanie dla mieszkańców 1 2021-02-24 20:53 Zderzenie w Białce Tatrzańskiej 2021-02-24 20:50 Nocna akcja ratunkowa na Orlej Perci (ZDJĘCIA) 4 2021-02-24 20:31 Chce wbiec na Rysy wiele razy w ciągu dnia 9 2021-02-24 19:59 Groźna kolizja w Jabłonce 2021-02-24 19:51 Udogodnienia na nowych osiedlach 2021-02-24 19:48 Pożar samochodu na zakopiance (ZDJĘCIA) 2 2021-02-24 19:44 Polskie wojsko marznie - finał naszego dziennikarskiego śledztwa (WIDEO) 8 2021-02-24 19:00 Za mało kursów na trasie Zakopane Nowy Targ. Pasażerowie zostają na przystankach 5 2021-02-24 18:14 Prokuratura ponownie zajmie się wypadkiem na Krupówkach. Kto odpowie za tragedię? (WIDEO) 4 2021-02-24 18:03 Usiądź, poczytaj. Konkurs dla czytelników 2021-02-24 17:31 Nasi w Euroregionie 2021-02-24 16:45 Wyruszą by zaprotestować przeciw ograniczaniu praw rodzica 2021-02-24 16:01 Elektromobilny Zdrój 2021-02-24 15:30 Gmina dowozi mieszkańców na szczepienie 1 2021-02-24 15:00 Znamy rządowe decyzje dotyczące obostrzeń 6 2021-02-24 14:30 Pomoc na czas pandemii 1 2021-02-24 14:07 Podhalanka ręka w rękę z Muzeum Tatrzańskim 1 2021-02-24 13:42 Dzwonią i podają się za funkcjonariuszu CBŚP 2021-02-24 12:56 Sprawa fatalnego wypadku na Krupówkach nie jest zakończona 8 2021-02-24 12:19 Szlaban spadł na chłopca 12 2021-02-24 12:14 Jest decyzja w sprawie przedszkola w Rabce 4 2021-02-24 11:41 Kasprowy oblężony. Trudno się dziwić, pogoda jest piękna (WIDEO) 3 2021-02-24 11:37 Poszukiwania turysty w Gorcach 2021-02-24 11:23 Lawina jak rzeka śniegu (WIDEO) 1 2021-02-24 10:40 Wzrost liczby zakażeń w Polsce i na Podhalu 2021-02-24 10:00 Nasz bohater w Londynie 2021-02-24 09:25 Dziś poznamy decyzje rządu. W niektórych regionach hotele będą zamknięte? 7 2021-02-24 09:20 Nowotarska uczelnia bez rzeczniczki prasowej 2021-02-24 09:00 Pierwsza noc bez przymrozków. Kolejny wiosenny dzień 2021-02-24 08:01 Bliżej przyrody 2021-02-23 21:45 Aneta zbiera pieniądze na kosztowne badania 2 2021-02-23 21:00 Czas na lepienie bałwanów 2021-02-23 20:15 Bajka z przytupem 2021-02-23 19:45 Ruszyła kolejna edycja konkursu "Kapliczki Małopolskie" 3 2021-02-23 19:00 Zakopianka wkrótce przejdzie ponad zakopianką 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-02-08 11:43 1. Non ? certo a Napoli in cielo pi? bello in Italia 2021-01-28 21:17 2. W naszych gorach najpiekniejsze niebieskie niebo to Sudety/Karkonosze.Powietrze suche mini klimat Alpejski.Potwierdzoe empirycznie aaa i poniemieckie czerwone dachy dodaja uroku i kontrastu. 2020-12-24 22:33 3. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 4. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 5. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 6. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 7. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 8. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 9. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 10. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Advertisement Advertisement