Reklama

2016-01-03 17:19:22

Dramat w Tatrach: 19-letnia turystka z Poznania nie żyje

Reklama

W Tatrach ratownicy walczyli o życie turystki, która ześlizgnęła na stronę Doliny Pańszczycy.

Jak poinformował nas ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski, pod Przełączą Krzyżne doszło do kolejnego groźnie wyglądającego wypadku. 

- Turystka ześlizgnęła się i po twardym śniegu zjechała na stronę Doliny Pańszczycy - informuje ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy na pokładzie "Sokoła" szybko dotarli do poszkodowanej i przetransportowali ją do zakopiańskiego szpitala. 

Niestety lekarzom nie udało się jej uratować. - Dziewczyna dotarła do nas już w stanie krytycznym z bardzo rozległymi uszkodzeniami głowy - mówi Ali Issa Darwich ordynator Oddziału Ratunkowego w zakopiańskim szpitalu. 

Tragicznie zmarła turystka miała 19 lat, przyjechała w Tatry z Poznania.

W ostatnich dniach w całych Tatrach zginęło już 13 osób.

rav, p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Mic 2016-01-07 07:35:25
Zamykanie szlaków to bzdura, ale ubezpieczenie to dobry pomysł – funkcjonuje w krajach alpejskich oraz na Słowacji. W tatrach wspinam się od 20 lat (minie w październiku) jadąc na Słowację wykupuję ubezpieczenie, nie jest to żaden problem. Może wówczas udało by się uniknąć sytuacji ze zwożeniem słoików z Moka oraz znoszenia skręconych kostek z Kalatówek. No i – co ważniejsze – można by więcej chłopaków zatrudnić na zawodowego zamiast tej partyzantki z ochotnictwem, albo chociaż podnieść wynagrodzenia obecnie zatrudnionym.
omg 2016-01-06 20:04:06
Wszyscy, którzy tu piszą o jakimś zamykaniu szlaków, dodatkowych ubezpieczeniach to zwyczajni "fizyczni impotenci", którym się marzy powrót do nakazów i zakazów rodem z PRL. Każdy odpowiada za siebie i sporty uprawia na własne ryzyko. Nie istotne czy to jest taternictwo, rajdy samochodowe, piłka czy poker, który może doprowadzić do zawału. Wszyscy płacimy ubezpieczenie w NFZ i dodatkowo za bilet do TPN, a TOPR to jednostka budżetowa.
Ci którzy tu bredzą proponuje ruszyć tyłek i zacząć uprawiać jakiś sport niekoniecznie dodatkowo ubezpieczając się z tego powodu. Chyba, że bardzo chcą, ale to ich prywatna sprawa.
Poznaniak 2016-01-06 00:24:24
Osobiście twierdzę że powinno być tak, że jeżeli ratownicy uważają że warunki są zbyt trudne wejście do parku powinno zostać zamknięte i wisieć informacja które trasy należy omijać żeby ludzie nie chodzili z drugiej strony oraz obowiązkowe ubezpieczenie żebyśmy nie płacili za innych a jak ubezpieczenia nie ma to rachunek na ponad 10 tysięcy zł może by nauczył ludzi szacunku do gór
Mic 2016-01-05 07:46:30
Niewolnicy nie są w stanie funkcjonować w świecie bez ograniczeń, potrzebne im są nakazy, zakazy, regulacje, przepisy. Któryś polityk kiedyś chlapnął, że większość ludzi ma naturę niewolniczą, co by zresztą zgodne było z uwarunkowaniami historycznymi. Niewolnik nigdy nie zrozumie czym jest umiłowanie wolności, ponieważ nigdy jej nie zaznał. Takim obszarem wolności są Góry.
kancelista 2016-01-04 12:40:55
Evi
na twoim miejscu bardziej zakazałbym jakiejkolwiek kąpieli a wszystkie rzeki, jeziora i plaże odgrodził płotem pod wysokim napięciem, ponieważ utonięcia to około pół tysiąca rocznie!!!dodatkowo idąc twoim torem myślowym, choć t myślenie(twoje) to spory eufemizm, należy zamknąć wszystkie drogi bo przecież rocznie ofiary to już tysiące...... a tak w ogóle wciąż zastanawiające-skąd się biorą tacy ignoranci jak ty, którzy o górach wiedzą g.....o a najgłośniej krzyczą o ich zamykaniu?!!!!
Mic 2016-01-04 09:53:30
Na Słowacji są zakazy, 8 z 14 ostatnich ofiar Tatr zginęło na Słowacji. W żadnym kraju alpejskim takich zakazów nie ma i nic one nie dają. 6-7 tys. osób ginie rocznie na drogach, może więc zamknąć drogi i zakazać ruchu kołowego?
Evi 2016-01-04 08:39:17
to jest właśnie Polska !!!!! powinni wprowadzić całkowity zakaz chodzenia i wspinania sie po górach i dodatkowo wysokie kary grzywny dla tych którzy tego zakazu nie przestrzegaja!!!!!!! ludzka głupora sami sie narażaja na śmierć, szkoda tych ludzi
Mic 2016-01-04 07:49:35
[‘] przykra sprawa, teren narciarski i to niezbyt rudny (1 w skali 6-cio stopniowej) musiała na kamole trafić
Homer_poz 2016-01-03 22:33:13
wierz mi że jeżeli ktoś kocha góry jak ona i chodziła już pare dni po nich i nic się nie stało to każdy będzie myślał że ten następny raz też się uda. Niestety tych 14 osób za bardzo zawierzyło szczęściu i umiejętnościom. Będzie takich więcej bo taka natura Polaka
kancelista 2016-01-03 19:57:38
Aborygen
twoj komentarz wybitny, na miarę barana roku z nagrodą Darwina roku.....
chrupiel 2016-01-03 18:26:57
Lepszych warunków w Tatrach, jak teraz były, nikt nie znajdzie (myśle o zimie) nie było mgły, opadów śniegu, deszczu czy lodu, była piękna słoneczna pogoda i zmarznięty śnieg,...i właśnie to było pułapką dla tych biednych ludzi, którzy moim zdaniem nie mieli w sobie tyle wyobraźni i pokory, a może nieodpowiednie osoby w nieodpowiednich miejscach starały się przeżyć coś ekstremalnego, ale dzisiaj życie można stracić, siedząc spokojnie na stadionie, bo jakiemuś debilowi nie spodoba sie moja gęba...wypadki w górach były są i będzie ich coraz więcej, tak jak w codziennym życiu.
Robert Świderski 2016-01-03 18:25:56
Świat niewiele się zmienił. Mądrzejszych, lepiej wiedzących i dających dobre rady jest zawsze więcej niż głupków, idiotów, nieodpowiedzialnych, ceprów, "dżemiarzy" - jak komu pasuje. Na górach i ratownictwie górskim nie znam się niestety. Wiem jednak, że nawet Mariusz Zaruski - nie góral, jak wielu innych i wybitnych ratowników TOPR - zjednał sobie liczną rzeszę sędziów lub raczej prokuratorów. Ucieszyły mnie dwa komentarze (8 i 18), nie jestem sam. Nie dziwię się, że rządzą antki.
ext 2016-01-03 18:07:41
Głupiemu nie wytłumaczy.. Nawet w komentarzach tutaj jak widać ich nie brakuje. A do parku są sprzedawane bilety - jaki problem w każdym takim punkcie wystawić widoczną informację że 14 osób już zginęło? Chyba tylko kwestia chęci.
Tumok 2016-01-03 17:56:07
Koniczyna & menski, proponuje zamknąć wszystkie drogi do Zakopanego w okresie zimowym, ponieważ ginie w wypadkach samochodowych bardzo wielu ludzi chcących dojechać do Twojego Zakopanego ,też za akcje ratownicze płacą wszyscy podatnicy, czy skoro drogi są niebezpieczne zimą, to należy wprowadzić zakaz poruszania się nimi? Ciekawa logika...
sp 2016-01-03 17:47:55
Wiele razy powtarzalem o zamknieciu szlakow powyzej schronisk w zimie, to otrzymywalem komentarze zebym Zakopianke tez zamknal, i kto tu jest glupi ?
menski 2016-01-03 17:05:18
TPN powinien zamykać wszystkie szlaki powyżej 1200 m n.pm. dopóki warunki nie poprawiały!
koniczyna 2016-01-03 17:00:32
kilka dni temu pisałam pod inną informacją o śmierci innej turystki:

Pseudonim: koniczyna 2015-12-30 10:22:19
zagadka - po której ofierze śmiertelnej ktoś zamknie szlaki powyżej schronisk (wzorem Słowacji)
czekam na hejt, że to głupota.
to samo mówili dzień przed każdą z tych tragedii ich uczestnicy...

minęło parę dni...

Może do wybierających się w góry nie docierają informacje, że jest śmiertelnie niebezpiecznie, że dużo ludzi zginęło. Może trzeba łopatować
Ile jest punktów wejściowych na szlaki powyżej schronisk. Inaczej - ile szlaków wyprowadza na partie szczytowe Tatr Wysokich (rejon Morskiego Oka, Orla Perć) może jeszcze kilka trudniejszych w tych warunkach szlaków w Tatrach Zachodnich.

W punktach wejściowych rozstawić znaki bezwzględnego zakazu wstępu - szlaki zamknięte z powodu ekstremalnie trudnych warunków. Nagłośnić sprawę w mediach. Ale nie ogólnie - że trudne warunki - tylko konkretnie które rejony są bezwzględnie zamknięte
Jakaś część ciągnących w góry odpuści...

powtórzę:

czekam na hejt, że to głupota.
to samo mówili dzień przed każdą z tych tragedii ich uczestnicy...
alka 2016-01-03 16:40:51
też chodzę po górach, ale zanim wyruszę na szlak to czytam komunikaty Topr-u. Nie ma wytłumaczenia że ktos nie wie o warunkach jakie panują w górach bo każdy kto chodzi po górach wie że oprócz internetu jest także nr. telefonu do Topr-u a nawet można zaczerpnąć wiadomości w kazdym schronisku na temat pogody i warunków w górach. Więc kto idzie w takich warunkach wysoko w góry to jest nikim innym jak tylko idiotą który nie zastanowi się że naraża również życie i zdrowie ratowników górskich którzy mają swoje rodziny a ryzykują życie żeby takiego debila póżniej ratować. Jestem za tym żeby wprowadzono zakaz chodzenia po górach zimą tak jak jest to w Słowacji i wysokie kary dla tych którzy łamia te zakazy. Pozdrawiam
nasz 2016-01-03 16:25:17
Święta racja Korcia2, lepiej bym sam tego nie ujął.Nie sposób się z Tobą nie zgodzić
korcia2 2016-01-03 16:10:39
@ Duuuuzy,Wolności to my nikomu nie zabieramy ale martwimy się o swoich chłopców którzy bez względu na pogodę i warunki w Tatrach idą ratować tych wolnych bezmózgowców..Jeżeli chcesz narażać swoje życie to Twoja sprawa, ale my Górale w poczuciu obowiązku narażamy swoje życie idąc Ci na ratunek i niejednokrotnie to życie ratując Ciebie tracimy.Drugim razem pomyśl zanim głupotę napiszesz a my i bez twoich dudków damy sobie radę.
nasz 2016-01-03 16:06:41
ile jeszcze ludzi musi bez sensownie zginać by coś się w tym temacie zmieniło
????..........
Aborygen 2016-01-03 15:30:59
Górale schodzą z Tatr na jesieni z baranami i jest to sprawa naturalna .
A pseudo turyści pchają się tam cały rok a później mają żal do całego świata .


Pozdrawiam
bada88@interia.pl 2016-01-03 15:16:37
Turystyczna patologia!
Mówiąc ogólnie, to na dzień dzisiejszy prawdziwymi taternikami, którzy wychodzą w góry są wyłącznie ratownicy TOPRu w czasie akcji ratowniczej. Reszta to cała rzesza debili pochodzenia miejskiego, z mózgami zjaranymi dopalaczami!!!
skiernicki 2016-01-03 15:15:34
Pora na obowiązkowe ubezpieczenia od sportów ekstremalnych jak we wszystkich cywilizowanych krajach !!!
Duuuuuuzy 2016-01-03 14:54:05
W obliczu ludzkiego bólu lepiej być serdecznym i pomóc czynem i dobrym słowem niż wypowiadać się w sposób bez wyobraźni - zarabiacie na turystyce - bez turystyki bylibyście biedakami - wy górale - więc dajcie ludziom wolność do chodzenia po górach i wolność do robienia błędów w górach.
dupcuśowa 2016-01-03 13:30:38
Kiedy wreszcie przestaniemy płacić my wszyscy za te akcje ratunkowe tych PACANÓW
debilno 2016-01-03 13:21:05
To są porostu pomyleńcy a nie "turyści"
sp 2016-01-03 13:06:14
No nima rady na glupote !!
Krak-Team.pl 2016-01-03 13:01:13
Trudno już się doliczyć tych wypadków i ofiar śmiertelnych. Jakoś do ludzi nic nie dociera, apele TOPRu, info o następnych tragediach ...
może telebim? 2016-01-03 12:54:29
Wszyscy piszą,że wszędzie trabia by nie iść w góry. Ale postawmy sie w sytuacji przeciętnego centa, skąd ten biedny człowiek ma wiedzieć co się działo w górach,kto gdzie spadł. On nie śledzi na bieżąco Tp24. Może zamiast nowych wejść do tpn-u postawmy tam elektroniczne tablice/ekrany z informacją o obecnych warunkach. Myślę że informacja o 12 a zaraz chyba 13 śmiertelnych ofiarach da coś do myślenia...
Glg 2016-01-03 12:43:42
Ludzie! Tyle apeli, tyle próśb. Odpuście sobie. Wróćcie w góry gdy warunki się poprawia. Nie narażajcie siebie i tych dzielnych ludzi dla własnych ambicji. Proszę...
nnnnn 2016-01-03 12:31:05
No nie barany te cepry ile można ostrzegać a te barany swojskie żałuję ich

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    SZUKAM POKOJU DO WYNAJĘCIA NA DŁUŻEJ. 511 231 863
  • PRACA | dam
    SUPERMARKET LEWIATAN W MURZASICHLU zatrudni pełny etat na stanowisko sprzedawca kasjer praca zmianowa. 601514066
    Tel.: 601514066
  • PRACA | dam
    Pensjonat w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA, koniecznie zmotoryzowanego. Praca na 1/2 etatu 666378357.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie apartamentami i domkami na wynajem. http://zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648.
  • PRACA | dam
    POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. poszukują osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. ZAKUPÓW. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Udział w opracowaniu i wdrożeniu strategii zakupowej dla wybranych kategorii (direct i indirect), - Efektywne zarządzanie kategoriami zakupowymi, - Budowanie i utrzymywanie długofalowej relacji biznesowych z dostawcami, - Koordynacja procesów przetargowych i zakupowych, - Negocjowanie cen i warunków handlowych, - Rozwój oraz prowadzenie bazy dostawców, - Tworzenie zapytań ofertowych i analiza ofert dostawców (również zagranicznych), - Obsługa zamówień w systemie ERP oraz monitorowanie terminów dostaw, - Współpraca z innymi działami Grupy PKL, - Udział w targach i wydarzeniach branżowych. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-zakupow.html
    WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-zakupow.html
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię działkę budowlaną Nowy Targ i okolice. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    INSTRUKTORZY NARCIARSCY www.szkolajurgow.pl tel. 692001268
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Zatrudnie tynkarza z doświadczeniem lub pomocnika do przyuczenia. praca na terenie Podhala. wiecej informacji na nr tel. 535 290 865
    Tel.: 535
  • SPRZEDAŻ | różne
    LIKWIDACJA SKLEPU "WOD-NA I ŁAZIENKI". WYPRZEDAŻ ASORTYMENTU W ATRAKCYJNYCH CENACH. W tym: baterie, umywalki, itp. Zapraszamy: ul. Chramcówki 33, Zakopane.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOM, centrum Zakopanego - 602 633 931.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERKĘ. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYDZIERŻAWIĘ DZIAŁKĘ W LUDŻMIERZU PRZY DRODZE NA CZARNY DUNAJEC. 608 729 122
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ MURARZY, DEKARZY, CIESLI DACHOWYCH. PRACA POLSKA-NIEMCY. 608 729 122
  • PRACA | dam
    NIEMCY: murarz, cieśla, malarz, ocieplenia, elekryk, spawacz, operator koparki, dźwigowy. Umowy na warunkach Niemieckich 0048 601 218 955
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    PORONIN MAJERCZYKÓWKA - DZIAŁKA 4000 m - dojazd bezpośredni z drogi, uzbrojona - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA NIEBUDOWLANA, Zakopane, ul. Broniewskiego, 1900 m, dojazd prosto z ulicy, widok na Tatry - 607 506 428.
  • PRACA | dam
    Regipsy Austria 2500 Euro netto bez zakwaterowania Wiedeń szukamy parami Monterów zatrudnienie na warunkach austryjackich + kasa urlopowa. +436606388124 office@mpabau.at
    Tel.: +436606388124
    E-mail: office@mpabau.at
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-10-19 09:00 Pobiegli na 10 kilometrów pod Średnią Krowkią 2025-10-19 08:00 Niedźwiedź buszuje w Gorcach 2025-10-18 21:55 Nie żyje prof. Marian Tischner 2025-10-18 21:01 Redyk braci Leśnickich przeszedł przez Kluszkowce 2025-10-18 20:24 Akcja straży pożarnej na Jeziorze Czorsztyńskim 2025-10-18 19:50 Jan Gąsienica Walczak wicedyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem 6 2025-10-18 19:03 Leśni tropiciele w akcji 2025-10-18 18:00 Święto edukacji, współpracy i pasji (ZDJĘCIA) 2025-10-18 17:00 Będzie bezpieczniej w Spytkowicach 2 2025-10-18 16:00 Sadzonki jawora za zużyte baterie 2025-10-18 15:33 Kolejne utrudnienia na drodze w Jaworkach 2025-10-18 15:00 Mistrzowie poprowadzili trening na stadionie przy ul. Orkana (ZDJĘCIA) 1 2025-10-18 14:00 Tylmanowa będzie nie do poznania (WIDEO) 2 2025-10-18 12:39 Pendolino po raz pierwszy w Zakopanem! Uroczyste powitanie z kapelą, ministrem i oscypkami (ZDJĘCIA, WIDEO) 9 2025-10-18 12:00 Tak prezentuje się wyremontowany odcinek drogi Oswalda Balzera 3 2025-10-18 11:00 W Kuźnicach pierwsze opady śniegu (WIDEO) 2025-10-18 10:00 Samorządowcy rozmawiali w Zakopanem o organizacji biegów dla amatorów 2025-10-18 09:00 Dziś w Tatrach może popadać śnieg. Warunki turystyczne uległy pogorszeniu 2025-10-18 08:00 Skarby z góralskich skrzyń pamięci 2025-10-17 20:59 Nagrody Siła Korzeni wręczone. Kto je otrzymał? (WIDEO) 2025-10-17 20:00 Bank znika z Krupówek. Przenosi się w nowe miejsce 4 2025-10-17 19:00 Najlepszy policyjny dyżurny w Małopolsce pracuje w nowotarskiej komendzie 1 2025-10-17 18:00 Kadeci z Węgier z wizytą w zakopiańskiej komendzie policji 4 2025-10-17 17:00 Piękne i dzikie miejsce w Tatrach. Na szlaku trzy osoby. Tu natchnienia szukał Kasprowicz (WIDEO) 6 2025-10-17 16:00 Decyzja starosty utrzymana. Brama nadal będzie zamknięta 11 2025-10-17 15:00 Poszukiwany w Tarnowie, zatrzymany w Zakopanem 2025-10-17 14:00 Kobieta niby dojrzała a jechała kompletnie pijana 5 2025-10-17 13:01 Leonardo bez maski 2025-10-17 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2 2025-10-17 11:11 Wywołał awanturę - pójdzie siedzieć 3 2025-10-17 10:00 "Dotyk" w Salonie Poezji 2025-10-17 09:00 Miasto Nowy Targ chce postawić dwie wieże widokowe - nad Łapsową Polaną i na Długiej Polanie 10 2025-10-17 08:00 Jak te góry kocham Cię. Nowa płyta i koncert zespołu FiśBanda (WIDEO) 2025-10-17 07:00 Jerzy Filar Trio pod Gontem 2025-10-16 21:15 Aeternam - Epitafium dla GAZY. Koncert w Niedzicy 2025-10-16 21:00 Justyna Kowalczyk wróciła do swojej szkoły. Opowiadała o życiu sportowca i wagarach (WIDEO) 4 2025-10-16 20:00 Babiogórski park buduje ośrodek edukacyjny na Morgach 1 2025-10-16 19:00 Tradycja i folklor złotem Podhala. Polki Folki 31 października (WIDEO) 2025-10-16 18:57 Koncert gitarowy w Portuglaskiej Chacie 2025-10-16 17:59 Mieszkańcy Chramcówek i Szymonów piszą do starosty. Prosimy o pilne zajęcie stanowiska 22 2025-10-16 17:30 W poniedziałek rozpoczną się Nowotarskie Dni Seniora 2025-10-16 17:00 Rozpoczęła się budowa kolejnej hali sportowej w Zakopanem 15 2025-10-16 16:36 Tragedia na Rysach 1 2025-10-16 15:59 TOPR ostrzega: W Tatrach panują trudne warunki turystyczne (WIDEO) 1 2025-10-16 15:50 Zamknięcie ul. Sienkiewicza w Zakopanem potrwa dłużej 4 2025-10-16 15:30 KONCERT ODWOŁANY. Sławek Wierzcholski w Stacji Kultura 2025-10-16 15:00 Piły motorowe, szlifierki i pędzle poszły w ruch, w piątek Tatrzańskie Chichoty 2025-10-16 14:21 Sobota z Pendolino w Zakopanem. Będziesz mógł usiąść w fotelu maszynisty 3 2025-10-16 13:59 Takiej lekcji wychowania fizycznego w Zakopanem jeszcze nie było (ZDJĘCIA) 2 2025-10-16 13:30 Spotkajmy się w "Wikarówce"
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama